PDA

Pogledaj cijelu verziju : Grafička za laptop



Peyo
12-12-2010, 17:55
Imam Laptop Lenovo ThinkPad T60 (Intel Dual Core T5600 1.83 GHz, 2 GB RAM, Mobile Intel 945 Express Chipset Family).... znači treba mi neka gaming grafička za njega da mi preopručite koju i može slobodno link od trgovine.

fear
12-12-2010, 18:20
A kak bi ti promijenio grafu na tom prijenosniku? :?

C
12-12-2010, 18:59
Neki laptopi imaju mogućnost ugradnje ili zamjene grafičke, kao na desktop računalima, vrlo slično, iako ne vjerujem da njegov laptop ima tu mogućnost, mislim da taj laptop ni sa 9800GT neće biti dobar za gameing, ako misli na novije igre, a ako misli na starije, onda bilo koja grafička to može tjerati.

Frky
12-12-2010, 20:46
Da! I zato mrzim laptop-ove i proklinjem dan kad sam uzeo svoga! Desktop PC je mega kul i to svi trebaju imati tj. oni koji misle game-ati!

C
13-12-2010, 06:18
Laptop ti može biti bolji od stolnog, samo je pitanje koliko si spreman platiti.
U ostalom sve ima svoje pozitivne i negativne stvari. Recimo PC je bolji, ali nije portabilan kao laptop. Kao HDD-ovi, interni HDD od 1TB je puno bolji, ali nije portabilan, za externi HDD od 1TB ti treba disk, adapter, napojno kablo i USB kabel.
Sve ima svoje dobre i loše strane, zato ne možeš reći kako je PC bolji, niti da je laptop bolji, jer su isti, sve što ima laptop, nema PC, i sve što ima PC, laptop nema.

kulamasta
13-12-2010, 22:34
Laptop ti može biti bolji od stolnog, samo je pitanje koliko si spreman platiti.
U ostalom sve ima svoje pozitivne i negativne stvari. Recimo PC je bolji, ali nije portabilan kao laptop. Kao HDD-ovi, interni HDD od 1TB je puno bolji, ali nije portabilan, za externi HDD od 1TB ti treba disk, adapter, napojno kablo i USB kabel.
Sve ima svoje dobre i loše strane, zato ne možeš reći kako je PC bolji, niti da je laptop bolji, jer su isti, sve što ima laptop, nema PC, i sve što ima PC, laptop nema.

Evo ja mogu rec:

PC JE BOLJI!

C
13-12-2010, 22:39
Možeš ali nije tako. Kao što rekoh, stolni je zvjer, više struje, veći izbor, više mogućnosti, itd., ali nije portabilan kao laptop. Svako zlo za neko dobro.

Systematic Reverse
13-12-2010, 23:42
Evo ja mogu rec:

PC JE BOLJI!

+1

Peyo
16-12-2010, 17:39
Ok ljudi, dal mi možete reći napokon koju grafu da uzmem i koja trgovina, jer kolko mi je poznato da ima iste modele ko i za desktop pc samo ima u nazivu još "M"... npr. 9600M GT, ali nije mi lako naći

C
16-12-2010, 19:14
M se inače koristi za laptope, jer je to underclockana verzija te iste, pa je pogodna za laptope. Inače osobno na laptopu imam 9600M GS, inače su joj spušteni radni taktovi, ima manju temperaturu, ali se bolje automatski clocka, kao i manualno čime joj temperatura i snaga ide na više, od toga temperatura nekih 90°C kako mi je bilo, dosta je zvjerski nastrojena, pa s obzirom i da je GT ista verzija, vjerojatno će ti biti dobra, premda mislim da odskače od procesora.
Inače razlika između GT i GS-a nisu neke. GT za igre ima više FPS-ova na sve nižoj rezoluciji (jednostavno rečeno, GT je verzija za uber 3D igre, a GS je verzija za uber 3D programe), dok GS ima manju brzinu, ali je pravljen za gigantske rezolucije i da prema njima ima veći FPS nego GT verzija, što meni treba kada spajam laptop na 4+ puta veće monitore/rezolucije, s obzirom da tebi tako nešto neće trebati, GT ti je pravi izbor za laptop na kojem ćeš igrati. :wink:

Ako ga nemaju nigdje za nabaviti direktno, možeš ju naručiti u bilo kojem PC shopu. Jednostavno učetaš u neki od PC shopova i kažeš da bi naručio jedan dio za laptop.
Nakon toga zaposlenik upiše tvoje ime, prezime, broj telefona, ono što naručuješ, itd., kaže ti iznos koliko bi te došlo, i dâ ti papir na kojem stoji ta narudžba.
Bitno kod narudžbe je što kada naručuješ nešto, kao potvrdu im trebaš dati polog od 10% cijene, kako bi oni bili sigurni da ćeš ti to kupiti kada oni to zaprime.
Kada oni zaprime narudžbu, zovu te na tvoj broj koji si im ostavio, i jave ti da im je narudžba stigla, zatim odeš u njihovu poslovnicu kako bi kupio taj artikal i platio ostatak, znači još 90% cijene.
Ako se ne odazoveš, ne kupiš to, njima ostaje onih 10% novca. Razlog tome je što je bilo slučajeva da netko naruči specijalnu bateriju za uber laptop kojeg nitko nema, i nakon toga se ne odazove. Na taj način je trgovina to kupila, u gubitku su i nemaju to kome prodati, pa im stoji kod njih i skuplja prašinu. Zato moraš ostaviti polog, kod nekih je on 10% cjene (i kada dobiješ artikal plaćaš ostalih 90%), kod nekih min. 50KN, kako kod koga.
Oko čekanja, ja kada sam naručivao laptop, stigao je za tjedan dana, međutim kada sam specijalne diskove naručivao iz Amerike, trebao sam čekati mjesec i pol, tako da ti sve ovisi odakle naručuju.
Ako imaju negdje u skladištu u HR, brzo će ti stići, a ako nemaju, onda ćeš trebati pričekati da stigne iz pripizdine.

U glavnom, proces je vrlo jednostavan. :)

Niko Bellic
16-12-2010, 19:45
A sta ako mu u kucistu od laptopa nema dovoljno mjesta za grafu ili ako hladjenje nije adekvatno ili ciglica od napajanja ne daje dovoljno struje ili nesto 10o?

C
16-12-2010, 20:45
Grafa je za laptop, pa bi se trebala moći ugraditi ukoliko mu laptop dozvoljava ugradnju grafičke. A za struju je isto pitanje. Kao što rekoh na početku, mora laptop biti spreman za nadogradnju, a ja ne znam ovako ništa o tom laptopu.

marijanovic
18-12-2010, 13:19
I moj ima 945 čipset, no grafa je Mobility X1600. On nije naveo grafu, dakle ima Intel integrirano iz čega slijedi da ne može nikakvu karticu dodati.

Peyo, ako hoćeš jaču grafu u laptopu, ne preostaje ti ništa doli mijenjati laptop.

C
18-12-2010, 13:39
Zato je desktop bolji po tom pitanju jer uvijek možeš šta god hoćeš nadograditi. Ali ne možeš desktop PC furati u torbici, zato je za takve stvari najbolji laptop, iako je duplo skuplji za razliku od desktopa, ima svoje razloge.
Koliko te je koštao taj laptop? Brijem, svaki koji je skuplji od nekih 6k KN ima veću mogućnost zamjene grafičke.

Peyo
19-12-2010, 20:00
Dobio sam ga na nagradnoj igri od firme za 300 kn... di ćeš bolje, proizveden je prije 4 god. i novi je koštao 14 soma dok je izašao :D On je koristio prije za uredski posao, a i čitao sam da je to bussiness laptop. A već sam isprobavao od igara šta radi, a šta ne.... Crysis, Driver 3 ne rade, Emulatori: NES, SNES, N 64 i Max Payne 1 rade.

C
19-12-2010, 20:22
Dobro, mislio sam u današnjem svijetu. :)