PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem sa monitorom!



Stryder
12-12-2010, 14:43
Evo ovako, nedavno (prije par dana) sam kupio računalo

1 x Gigabyte GTX 460 768MB GDDR5 192bit, DVI+VGA+HDMI, PCI-X 2.0
1 x Napajanje SEASONIC 520W, SS-520GB, S12 II, aktivni PFC
1 x HDD SAMSUNG 500GB 7200rpm 16MB cache Serial ATA II-300, F3
1 x EVC 6024 • ATX Kučište • Prednja Kontrolna ploča u Crno/srebrna
1 x Asrock 770Extreme3
1 x DDR3 4GB (2x2GB) Kingmax, 1333MHz, FLFE
1 x Procesor AMD Athlon II X4 640, socket AM3, BOX , 2Mb cache, 95W
1 x LG Flatron W2361V-PFS23" ,black,wide screen 16:9,Full HD,DVI

I evo imam jako čudan problem sa monitorom. Kada upalim računalo vidim samo onaj logo biosa i onda nista...totalno nista...mozda nekad na sekundu dvije vidim logon screen. Monitor se ne ponasa kao da je u power saving modu jer mu ona lampica ne trepce vec svijetli kao da je upaljen. Probao sam i preko drugog ulaza spojit sa onim konverterima ali isto se ponaša. Radio mi je super i sada odjednom ovo. Ima netko nekakav hint ili nešto?
100po100 sam siguran da je do monitora a ne računala jer kao što sam rekao nekada se onako dok radi na sekudnu dvije pojavi slika sa logon screenom ....

C
12-12-2010, 19:33
A čuj, njemu matična diktira dali da bude upaljen, ugašen ili u power saveing modeu, a njegova stvar je dali će on slušati matičnu.
Znači može biti do matične, a može biti i do monitora, pa provjeri oboje.
Mislim da ti je jednostavnije testirati monitor, jednostavno ga uzmi i spoji na neki drugi PC, ako bude radio OK, znači da je u matičnoj problem, a ako ne bude radio, znači da je u njemu problem, vjerojatno mehanički u tom slučaju.

bezimeni
12-12-2010, 20:11
Pa ako vidiš logo biosa onda monitor radi .Moga bi biti i problem do grafičke kartice .Najjednostavnije ti je monitor probati na drugom kompu .

C
12-12-2010, 20:22
A možda je i jednostavno do podešenja ili Windowsa.

Aral
12-12-2010, 21:26
Vidiš, meni se slično počelo događat unazad tjedan dana, samo malo drugačije. Naime, upalim komp, sve normalno radi al se monitor ne pali, lampica blinka kao da je monitor u stand by modu. Onda pričekam dok ne čujem zvuk da su se winsi podigli, upisem pass i onda se pojavi slika. Druga solucija je hard reset kompa prije nego uopće počinje ulazit u wins; tad sliku dobim i sve je ok. Jednom mjesec dana prije toga, koji par dana, sam čuo visoko pištanje dok je monitor zgašen ili je u stand by-u, to bi trebala biti zbog kvara visokonaponskog trafa. Monitor je inače onak star dvije godine. Nek radi dok radi, kupujem novi kad otiđe, sam da čim duže izdrži. Nekak počinjem gubit vjeru da to ima veze sa samim komponentama u kučištu.

MarkoIL
13-12-2010, 00:31
Probaj napraviti clear cmos i onda pokušaj

Stryder
13-12-2010, 01:05
Najvjerojatnije je otišao LCD inverter.
Znaci i kad ga iz struje iskopcam i ukopcam opet dobijem sliku na cca 2 sekunde .

http://en.kioskea.net/forum/affich-1898 ... -2-seconds (http://en.kioskea.net/forum/affich-18984-monitor-going-black-after-2-seconds)

Systematic Reverse
13-12-2010, 02:26
Najvjerojatnije je otišao LCD inverter.
Znaci i kad ga iz struje iskopcam i ukopcam opet dobijem sliku na cca 2 sekunde .

http://en.kioskea.net/forum/affich-1898 ... -2-seconds (http://en.kioskea.net/forum/affich-18984-monitor-going-black-after-2-seconds)

Meni se dogodolio nedavno, ista stvar, i otisao mi je inverter da.

C
13-12-2010, 06:21
Šta da ti kažem. Primi moje saućešće.

Systematic Reverse
13-12-2010, 14:55
btw ni nemoraš ga iz struje kopcat.

meni se upalio monitor, radio 2sec, ugasio se, ugasim ga - upalim na gumb na monitoru, opet radi 2sec, i tako u krug.

Reapper
18-12-2010, 09:32
Ja imam problem....da....monitor zamjenjuje bijelu boju u crvenkastu...ne stalno...nego ono svakih 5 min ga pukne to...i onda opet prestane....
kj bi to bilo ????

Aral
18-12-2010, 09:44
Ja sam pak svoj danas jedva upalio, nakon jedno 5-6 restarta i paljenja gašenja monitora, kvragu. Ovak i onak gasim komp par puta mjesećno, al kad zeza onda zeza. Na proljeće bude morao pasti neki novi...ili bolje, dva nova.

Systematic Reverse
18-12-2010, 19:43
Ja imam problem....da....monitor zamjenjuje bijelu boju u crvenkastu...ne stalno...nego ono svakih 5 min ga pukne to...i onda opet prestane....
kj bi to bilo ????



Par je slučajeva.
Magnetizacija, demagnetiziraj monitor.
Loše povezani kablovi, uvjeri se da je sve povezano kako spada i ispravno.
Podešenja, uvjeri se da ti nije grafička ili monitor tako podešeni.
Mrtvi pixeli, za razliku od pravih mrtvih pixela, ovi imaju kvar u pozadini, potreban je tehnički popravak.
Pale boje, također je potreban tehnički popravak ukoliko je jedna od RGB boja pala.

BTW Crvena-zelena, plava-žuta, to su ti boje inverzne. U bilo kojem editoru stavite navedene boje da su inverzne i tako će ispasti. Vjerojatno si u opcijama grafičke i monitora uključio boje inverzne kao efekt za gameing.

try this.

Reapper
19-12-2010, 00:31
Ja imam problem....da....monitor zamjenjuje bijelu boju u crvenkastu...ne stalno...nego ono svakih 5 min ga pukne to...i onda opet prestane....
kj bi to bilo ????



Par je slučajeva.
Magnetizacija, demagnetiziraj monitor.
Loše povezani kablovi, uvjeri se da je sve povezano kako spada i ispravno.
Podešenja, uvjeri se da ti nije grafička ili monitor tako podešeni.
Mrtvi pixeli, za razliku od pravih mrtvih pixela, ovi imaju kvar u pozadini, potreban je tehnički popravak.
Pale boje, također je potreban tehnički popravak ukoliko je jedna od RGB boja pala.

BTW Crvena-zelena, plava-žuta, to su ti boje inverzne. U bilo kojem editoru stavite navedene boje da su inverzne i tako će ispasti. Vjerojatno si u opcijama grafičke i monitora uključio boje inverzne kao efekt za gameing.

try this.


TnQ. na kraju je ispalo.da sam pojačalo za zvučnike stavil malčice preblizu monitoru i jos k tome kablić je bil u komi,sad je sve riješeno
:D