PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Elder Scrolls V: Skyrim



Stranica : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

W3DR4N
12-12-2010, 02:23
Najavljen prije 30 sekundi na VGA. Izlazi 11.11.2011.

Neven <R>
12-12-2010, 02:25
OMG stvarno??

MOAR INFO

NOW

imaš neki link za stream onaj na vga topicu ne radi?

Akul
12-12-2010, 02:27
YEEEEEEEEEEEESSSSSSSSSSSSSSS!

*ahem* *ahem*

Ova je dosta dobra vijest -_-Now please excuse me, I have to scream again... u onoj zvučno neprobojnoj prostoriji -_-
YEEEE-

Kid A
12-12-2010, 02:28
Gade, brz si :P
@ Neven
Radi, sta ti je

Neven <R>
12-12-2010, 02:32
http://www.gametrailers.com/video/vga-1 ... e-2/708369 (http://www.gametrailers.com/video/vga-10-tba-game-2/708369)

Evo trailer

Kid A
12-12-2010, 02:34
Kad prije ga rippase na GT? :O

Grim
12-12-2010, 02:45
Ovo je bilo totalno neočekivano. :D

W3DR4N
12-12-2010, 02:58
I totalno nepotrebno. Najprecjenjeniji serijal.

Neven <R>
12-12-2010, 03:08
WTF pa ovo nije Final Fantasy topic.

Maloki
12-12-2010, 07:08
Ok, može mi netko objasniti koji je vrag svim fantasy serijalima da u zadnje vrijeme uključuju buđenje mitskih zmajeva koji rade haos?

Arbiter of Change
12-12-2010, 09:29
Isse, dobra pozadinska glazba, posebno kad se zbor uključi na kraju (primijetite da je to ona stara tema). I ono, vidim da imaju novog VA. :)

Inače, povratak zmajeva ima nekakvoga smisla u TES-u, premda je bio nepotreban, jer su smatrani bolesno jakima ali nestalima.
Iskreno se nadam da su samo izvidnica za Akavir ili Ayleidse koji su bili u skrivanju.

bezimeni
12-12-2010, 09:34
Igra će imati svoju publiku ali ovo je već tako prožvakano i izlizano .

Grim
12-12-2010, 09:42
Duboko se nadam da igra neće raditi ponovno na Gamebryo engineu.

Mirogamemasta
12-12-2010, 10:49
Sandbox RPG Here I Come!
Nadam se da ce ga ovaj put napraviti kako spada. Zato se uvijek i nadamo novom nastavku koji ce ispraviti greske prethodnika.
Da upitam sta je sa glasinom o tome kako ce TES biti MMO. Valjda nije to taj.
Zmajevi su zakon, tko god bitcha po njima GTFO.
Eh da i koji kok radite po noci bas sam mislio staviti video, (Get a life. :P ).

Forengner
12-12-2010, 10:59
Ho ho ho potajno sam prizeljkivao ovo,praticu ovu igru sigurno,nisam bio fan Obliviona,ali sam Morrowind svakodnevno igrao,ako im uzor bude Morrowind,ne verujem da ce igra lose ispasti,samo da bude puna sadrzaja i malo mracnije atmosfere.
Btw:ocekujem da ce horde hejtera zasuci rukave i vec krenuti da pljuju po ovoj igri. 100%.
Samo neka pored kulture Nordova ubace i sve druge,da bude zanimljivije.

Nee Joe
12-12-2010, 11:09
Zaista, ogromno iznenađenje, nisam očekivao, al opet, kad gledaš, od Fallouta Bethesda nema neki veći projekt.....


I totalno nepotrebno. Najprecjenjeniji serijal.

Nemoj molim te, ne zbog mene, meni ne smeta, al će te tu napast kao hijene kobasicu :(

Mirogamemasta
12-12-2010, 11:18
Jos niste naucili da se uopce ne trebate obazirati na njega kad napise ovako nesto? :D

croat1gamer
12-12-2010, 11:23
MEAD!

The Great Duck
12-12-2010, 11:29
Čudi me što još nema teme...

http://www.elderscrolls.com/

Igra bi trebala izići 11.11. sljedeće godine,a sudeći po traileru (ovo Christopher Lee govori,ako se ne varam?),uključivat će i zmajeve!

Deadwalker
12-12-2010, 11:35
Preimenovao naziv teme.
Spojio je s onom iz gaminga opcenito te stavio je u sticky i u pripadni podforum.
Inace da, pomalo iznenađujuca vijest. Nema jos konkretnih detalja o igri pa ni o onome da bi novi TES mogao biti mmo.
I iskreno se nadam da ce TES 5 biti na novom engine-u.

whiskey
12-12-2010, 12:32
Dobro došla vijest! ajmo sad na rakiju :)

kulamasta
12-12-2010, 12:34
Vidjet cemo...

Vjerujem da cu biti ugodno iznenadjen jer vece genericko smece od Obliviona sigurno nisu u stanju napravit...

Tako da igra jednostavno mora biti bolja od Obliviona...

Bartuc
12-12-2010, 12:41
Ja sam strašno skeptičan, imam dojam da će igra opet biti pre loša zbog ispraznih dijaloga, NPC-a bez duše, karizme i karaktera te bolno generičkog svijeta. Jednostavno ne vjerujem da su u stanju napraviti toliki preokret da bi igra ispala dobra. To bi značilo da otpuste 80% ljudi i zaposle čitav tim novih, perspektivnih pisaca i scenarista koji imaju volje i ambicije napraviti RPG igru.

Deadwalker
12-12-2010, 12:47
Slazem se s Bartucom. Oblivion je bio promasaj, F3 takoder. S tehnicke strane (donekle) te gameplaya sve stima, ali svijet, questovi, atmosfera i likovi su uzasno isprazni te automatski cine igru dosadnom za igranje u vrlo kratkom roku. To su kljucne stvari koje bi trebalo u nastavku drasticno poboljsat. Neka se ugledaju na Bioware.

Akul
12-12-2010, 12:53
Duboko se nadam da igra neće raditi ponovno na Gamebryo engineu.

Mislim da je potvrđeno da će raditi na updateanom Gamebyro engineu.


Da upitam sta je sa glasinom o tome kako ce TES biti MMO. Valjda nije to taj.

TES5 neće biti MMO, niti će Betehsda raditi TES MMO.
Zenimax Online je onaj koji radi na TES: Online


Igra bi trebala izići 11.11. sljedeće godine,a sudeći po traileru (ovo Christopher Lee govori,ako se ne varam?),uključivat će i zmajeve!

Ako zmaj leti i bljuje vatru, uzevši u obzir TES sustav to će biti doooobre bitke


Ja sam strašno skeptičan, imam dojam da će igra opet biti pre loša zbog ispraznih dijaloga, NPC-a bez duše, karizme i karaktera te bolno generičkog svijeta. Jednostavno ne vjerujem da su u stanju napraviti toliki preokret da bi igra ispala dobra. To bi značilo da otpuste 80% ljudi i zaposle čitav tim novih, perspektivnih pisaca i scenarista koji imaju volje i ambicije napraviti RPG igru.

Što se tiče ljudi koji rade, broj ljudi koji rade ne Skyrimu je dvostruko veći od broja ljudi koji su radili na Oblivionu (mada nisam siguran u kojim poljima rada... nadam se da je broj ljudi u questovima dosta povećan).
Što se tiče duše, rekao bih da to što se fokus stavio na reljef a ne na neke badass zmajeve iz igre (što bi više usrećilo mase) već pokazuje da bi Skyrim bio dosta "duševan" a ne toliko mainstream-oriented. Cijeli reljef se može vidjeti na službenoj stranici (sa zooming opcijom) i rekao bih da je dosta truda stavljeno u to.

W3DR4N
12-12-2010, 13:05
Ja sam strašno skeptičan, imam dojam da će igra opet biti pre loša zbog ispraznih dijaloga, NPC-a bez duše, karizme i karaktera te bolno generičkog svijeta.

Upravo si opisao Morrowind.

Feanor
12-12-2010, 13:10
Ja sam strašno skeptičan, imam dojam da će igra opet biti pre loša zbog ispraznih dijaloga, NPC-a bez duše, karizme i karaktera te bolno generičkog svijeta.

Upravo si opisao Morrowind.

NIje istina, upravo si opisao W3dr4na :)

Aral
12-12-2010, 13:13
Odlična muzika, trailer je ok za debut. Važna stvar je gameplay, odnosno nek naprave sve samo da nebude ko četvorka i igrat ću ga drage volje.

Bartuc
12-12-2010, 13:16
Ja sam strašno skeptičan, imam dojam da će igra opet biti pre loša zbog ispraznih dijaloga, NPC-a bez duše, karizme i karaktera te bolno generičkog svijeta.

Upravo si opisao Morrowind.

Na žalost da. No Morrowind opet ima drugih elemenata zbog kojih je višestruko bolja igra od Obliviona. Ali to nije tema ove teme.

Neven <R>
12-12-2010, 13:16
Valjda su naučili nešto na pogreškama iz obliviona, a bome bi trebali i par stvari iz New Vegas-a naučiti. Ali ovaj savjet da kopiraju bioware, to ne, to ni u ludilu ne. Već mi je bilo glupo kad su u oblivionu ukinuli levitaciju i time napravili restrikcije u kretanju (što je bilo zbog ograničenja u engine-U), još da se povode za Biowareom pa skroz ograniče kretanje i mogućnost skakanja i praktički nikakvu slobodu i to više ni nije TES.

@Bartuc: Al ne možeš reći da je svijet Morrowinda generički, IMO još uvijek jedan od najljepše i najraznovrsnije dizajniranih svijetova u bilo kojem RPG-u.

Bartuc
12-12-2010, 13:19
@Neven, mislio sam na dio sa NPC-ima koji su, ruku na srce, jednako loši kao i u Oblivionu.

Neven <R>
12-12-2010, 13:21
To svakako, čak i gori. :D U biti je teško odlučiti između "wiki style generičkih" NPC-eva Morrowinda i "ja sam stoti elf sa istim glasom koji zna reć jednu rečenicu" NPC-eva u Oblivionu. Ajd s ovima u Morrowindu si bar mogao saznati koju informaciju.

Raz
12-12-2010, 13:23
Samo neka naprave raznovrsnije lokacije i poprave iritantan level scaling čudovišta i igra će biti već upola bolja od Obliviona.

Neven <R>
12-12-2010, 13:29
Šteta je što se čini da će biti na gamebryo engine-u, već mi je entuzijazam opao, al s druge strane vjerojatno hardverski zahtjevi neće biti ogromni zbog toga.

Horny Devil
12-12-2010, 13:30
Samo neka naprave raznovrsnije lokacije i poprave iritantan level scaling čudovišta i igra će biti već upola bolja od Obliviona.

True, true...


Šteta je što se čini da će biti na gamebryo engine-u, već mi je entuzijazam opao, al s druge strane vjerojatno hardverski zahtjevi neće biti ogromni zbog toga.

Gamebryo? :(

Arbiter of Change
12-12-2010, 13:36
Ja sam strašno skeptičan, imam dojam da će igra opet biti pre loša zbog ispraznih dijaloga, NPC-a bez duše, karizme i karaktera te bolno generičkog svijeta.

Upravo si opisao Morrowind.
NIje istina, upravo si opisao W3dr4na :)
Polomio sam se. :)
Moram priznati da me trailer nije dugo vremena nabrijao samom glazbom koliko ovaj. Jeste li primijetili da Dovahkiin izgleda nosi Blades set?

Forengner
12-12-2010, 14:20
Hmh,i meni se cini,sve zajedno sa kacigom i onim specificnim vizirom.
Narator je odlican,art igre je kul,ideja je pomalo klise,ali sta da se radi.
Eh da,sajt izgleda odlicno.

bezimeni
12-12-2010, 15:01
Meni je pravi fenomen kako igre poput Obliviona i F3 ( bez okusa i mirisa ) redom kupe odlične ocjene i veliko zanimanje ...čak i na ovom forumu gdje se pišu konstruktivne kritike :D .

System
12-12-2010, 15:32
Rekli su da ce biti "modifikovani" Gamebyro. :(((((((((
Kao nece mjenjati engine, samo ga modifikovati kao sto su to radili prije (Oblivion->F3->F:NV).

Forengner
12-12-2010, 15:38
F:NV zapravo izgleda ok,ali ako misle jos par godina furati vec,realno,star engine,ne vidim cemu se oni nadaju..Samo neka bude za nijansu mracnije od Obliviona i ja sam,sto se tice atmosfere,zadovoljan.

W3DR4N
12-12-2010, 15:38
Meni je pravi fenomen kako igre poput Obliviona i F3 ( bez okusa i mirisa ) redom kupe odlične ocjene i veliko zanimanje ...čak i na ovom forumu gdje se pišu konstruktivne kritike :D .

S druge strane, Morrowind je daleko lošija igra od Obliviona i Fallouta 3, pa ga iz nepoznatog razloga dižu u nebo.

Raz
12-12-2010, 15:56
Meni je pravi fenomen kako igre poput Obliviona i F3 ( bez okusa i mirisa ) redom kupe odlične ocjene i veliko zanimanje ...čak i na ovom forumu gdje se pišu konstruktivne kritike :D .

S druge strane, Morrowind je daleko lošija igra od Obliviona i Fallouta 3, pa ga iz nepoznatog razloga dižu u nebo.
Pa bilo bi žalosno da je bolja i da proizvođači sa godinama iskustva nisu ništa naučili... oh, wait. Morrowind barem ima zanimljive lokacije koje je gušt istraživati, dok nam je Oblivion ponudio generične fantasy lokacije, random generated dungeone i ogromna otvorena područja na kojima... well, nema ničega osim drveća i trave. Oblivion je uveo neka poboljšanja poput combat sistema i npc-a koji ne stoje na jednom mijestu cijelo vrijeme već rade raznolike aktivnosti, ali osim toga ništa što bi unaprijedilo serijal.

bezimeni
12-12-2010, 16:08
U Oblivinu je combat sistem najbolji dio igre i sam sam ju zato odigrao uz lijepu grafiku za ono doba .Da nije bilo dobrog osjećaja kad mač lupi po štitu umro bih od dosade.

Aral
12-12-2010, 16:17
Al opet, takve stvari su nedovoljne da dižu igru kak treba. Ono, nekaj zajebu, nekaj dobro naprave xD

Forengner
12-12-2010, 16:21
Pa svaka igra ime neku manu,dok Oblivion ima lep graficki izgled,lepe pejzaze,dobar combat sistem,pregrst lokacija,dosta licnosti,njemu pak fali dusa-bled je i kao sto bi mnogi rekli generican-prazan je.(na taj takozvani manjak sadrzaja jos utice i fast-travell sistem~uz tu opciju igra se moze veoma brzo zavrsiti.)

Aral
12-12-2010, 16:26
Da, to je problem; nešto slično ko F3.

Forengner
12-12-2010, 16:32
Fallout 3 mi je jos gori od Obliviona,sve je bledo-jednolicno zelenkasto,jednostavno nezanimljivo,ali opet-tu je dobar post apo-osecaj,kul oruzje i perkovi,vise krajeva igre.Kao da namerno nesto dobro izvedu,dok na drugo posvete manje paznje.
Pomalo sam skeptican,verovatno zbog niza igara koje su pravile slicnu gresku.(oblivion,fallout),ali ipak,suvise je rano,samo se nadam da nece ponoviti svoje greske.

Macolla
12-12-2010, 17:17
i am cumming!

Arbiter of Change
12-12-2010, 17:43
Mene samo zanima kome se stari Max obraća u videu jer nekom jasno kaže da je već trebao reagirati.

Forengner
12-12-2010, 18:06
Matori Elminster verovatno misli na PC-a.Iako bih voleo da igrac bude neki 'sluga~ucenik' nekog starijeg heroja,pa da preuzme ulogu spasitelja.

cham3leon
12-12-2010, 18:10
A ne znam stvarno šta da mislim o svemu ovome. Osobno mi je Oblivion čak i draži, iako je Morrowind kudikamo bolje balansiran i detaljniji je. Ono što mi u njemu nije sjelo je upravo taj bolesnički svijet upotpunjen lošim animacijama. Vjerojatno bi mi bio mnogo bolji da sam ga nešto duže igrao i da ima combat sistem kao u Oblivionu.

Forengner
12-12-2010, 18:12
I da u njemu vaze zakoni fizike. :) To mi je mana u Morrowindu,igranje mage/bilo koje ranged clase mi je..nekako bezveze..

Sonic_Moronic
12-12-2010, 18:21
Bolesnički svijet? Šta, ne pašu ti goleme gljive? Tsk, tsk.

cham3leon
12-12-2010, 18:23
Pa iskreno, meni je bolje sjela ranged klasa u Morrowindu jer se tamo nešto zbilja može i postići lukom i strijelom i sličnim oružjima. U Oblivionu iako sam imao dobar marksman skill, luk i strijelu sam koristio samo kao nekakav početni napad iz sneaka, možda 1 ili 2 strelice sam uspio ispaliti, a onda ide samo melee.

Doduše, kad se sada sjetim, bilo je poprilično zabavno, pogotovo skupljati pare za kuću, skupljati iteme...

Svaki put kad sam igrao, moja kuća je bila ko galerija. Imao sam na svakoj polici nekih ukrasa, svaki visokokvalitetni ili veliki gem sam držao u kući kao ukras, uključujući zlatne i srebrne poluge i slično. A još sam opsesivniji bio kad se radilo o sakupljanju knjiga. Što rjeđe, to bolje. Čak sam jednom uspio nabaviti prvi dio one kvadrilogije o argonianima. Jednom sam isto tako išao na samoubilački quest tražeći neku super rijetku knjigu u ayleidskim ruševinama.

@Sonik: Ne znam, jednostavno mi se ne sviđa. Jest da je interesantno zamišljen ali je i dalje nekako tmuran, i tako... više mi se sviđa klasični setting u Oblivionu.

Sonic_Moronic
12-12-2010, 18:28
Ma niš, zajebavam se. Ja sam najviše života izgubio u Daggerfallu, ove dvije su mi brzo dosadile. :(

Mirogamemasta
12-12-2010, 18:58
Sto se samog svijeta tice nadam se da ce ga napraviti vise "živim" nego Oblivion. Nesto kao Oblivion sa OOO modom. (nisam jos isprobao mod, ali sam vidio trailer i fakat vidim da podize Oblivion za par stepenica an visu razinu.)
Moraju RPG elemente poboljsati naravno. (I to opako poboljsati).
I nadam se da ovaj put nece biti "zona urušavanja". Ne znam da li je itko imao problema sa ovim, ali ja kad dodem do ajmo reći nestabilnog mjesta, pocne mi se igra rušiti. Isto ako pokusam uci u dungeon na tom mjestu ili pokušam sejvati igra se ruši. Nadam se da to neće biti slučaj sa petim nastavkom.

Sandbox - check
RPG - needs fix (svi elementi RPG-a, dijalozi izbori, good-evil, uzroci i posljedice, jesam li sto zaboravio?)
OOO - add
1 Mean Badass Dragon - add
TESV:Skyrim = Epic Game Of The Year

cham3leon
12-12-2010, 19:01
OOO samo daje nove iteme i slične dodatke.

Inače, znam da je offtopic, ali da li onaj mod u kojem dobiješ čitav Morrowind kao novu lokaciju funkcionira dobro, i ima li u njemu bilo kakvih questova i sličnog ili je samo za ukras?

Forengner
12-12-2010, 19:03
@Chame:(evo ti linka,trebalo bi da je to preslikani Morrowind u Oblivion enginu.) ~ Morrowind+Oblivion (http://morroblivion.com/)S
Nisam siguran da li dobro radi,kako pise na sajtu,moze doci do bugova i problema,a buduci da ga nisam licno probao,ne mogu bas da ti ga preporucim.
OT:Nadam se da voice-acting biti mnogo bolji.

W3DR4N
12-12-2010, 19:13
TESV:Skyrim = Epic Game Of The Year

Da bude najbolji TES dosad, ne može biti GOTY u istoj godini kad izlaze Uncharted 3 i The Last Guardian. Tak da ono, uzaludan trud svirači.

Mirogamemasta
12-12-2010, 19:15
Ma kakav voice acting? Citav dijalog treba promjeniti. Da nam bar daju vise izbora kod dijaloga koji zelimo upotrijebiti. Da to ima neko značenje. Da neke questove rijesavas razgovorom ,a ne mačem.
Po traileru sam vidio da OOO oživljava NPC-e. Neprijateljske frakcije se sukobljavaju, NPC-jevi idu sami u raidanje dungeona. Rade zasjede itd.



TESV:Skyrim = Epic Game Of The Year

Da bude najbolji TES dosad, ne može biti GOTY u istoj godini kad izlaze Uncharted 3 i The Last Guardian. Tak da ono, uzaludan trud svirači.
Huh? You said something? I were not listening...


TESV:Skyrim = Epic PC Game Of The Year
Fix´d. Are you happy now Weky?

Grim
12-12-2010, 19:21
Witcher 2, sumnjam da će to moći nadmašiti. :D

Mirogamemasta
12-12-2010, 19:29
Mhhh, aj dobro. Ali Oblivion je opet drugi par carapa. Biras koju ces klasu i rasu uzetu + sandbox. Ja te dvije igre u nekim elementima nebih uspoređivao.
Ono sto fali TESIV je Witcherov tip dijaloga.
(Inace Witcheru savrseno stoji warrior stil igre tako da ga nebih mogao zamisliti sa lukom i strijelom kao primarnim oruzijem. :D ).

Arbiter of Change
12-12-2010, 19:42
Ovdje se priča o svemu samo ne o TES 5. :)

Windwalker
12-12-2010, 20:15
Ovaj trailer me jako iznenadio.
Mislim, za ME3 ili Batmana sam znao da će biti lijepi CGI, ali ovo nisam očekivao.
Tako jednostavno, a preepic! A tek mjuza! Klasična TES tema nabildana do jaja.

Nadam se da će u igri biti bolji dizajn likova nego u dosadašnjim TESovima (da napokon možeš složit zgodnu žensku, ili nekakvog badass facu kao u ME ili DA:O, a ne one pederke koji na ništ ne liče, kao u Oblivionu bez hrpe modova).
Također želim puno dijaloga, nestatične NPCe, više raznolikosti u svijetu, epic iteme u epic dungeonsima, te neku vrstu ingame cutscena.
Znam da ništa od toga nečemo dobiti, no bit će u redu igra, za jedan prolazak.

Za sve ostalo, tu je Witcher2.

Sonic_Moronic
12-12-2010, 20:25
Samo da uvedu ŽIVOSTI u serijal. Uvijek me rastužuje koliko su bivše igre imale potencijala, samo da cijeli svijet nije bio toliko... mrtav.
Ono neznam, da šetaš šumom i susrećeš zanimljive ljude, trgovce na kolima koji prevoze žito u grad, lijepe djeve koje su se odlučile oprati u obližnjem jezeru i tako. :)
Oblivion je malo popravio stvari u tom aspektu, ali još je to daleko od osjećaja da NPC-ovi nisu tu samo da ti daju questove i prodaju +1 gaće.

Grim
12-12-2010, 20:28
The Elder Scrolls V: Skyrim uses brand new engine (http://www.examiner.com/console-gaming-in-national/the-elder-scrolls-v-skyrim-uses-brand-new-engine)


Speculation about The Elders Scroll V: Skyrim has been running rampant since the teaser trailer as shown at the Spike VGAs and the teaser site went live soon after. We know one thing for certain though, the PC, PS3 and Xbox 360 game from Bethesda Softworks won't be built on the same game engine as any previous games. While there be dragons in the game, Skyrim will also sport a brand new shiny engine according to the Bethblog twitter. "Seeing lots of speculation about #tesv game engine. It's brand new... and it's spectacular!," it said. Good news as the game engines from Oblivion, Fallout 3 and Fallout: New Vegas are beginning to show their age.

---

Nadam se da su ove glasine istinite. Gamebryoa mi je već pun kufer. :)

Mirogamemasta
12-12-2010, 20:35
Naravno. Pa mogli bi pokazati malo bolje perje u 2011. :D

Nego..

Cijeli reljef se može vidjeti na službenoj stranici (sa zooming opcijom) i rekao bih da je dosta truda stavljeno u to.
Gdje se moze viditi taj reljef, ja vidim samo trailer. Moze link?

Ja sam mislio da se negdje moze vidjeti reljef Skyrima. :rotfl:

kvakomekiki
12-12-2010, 20:46
http://www.elderscrolls.com/

Nakon trailera samo klikni na pozadinu pa ćeš moći scrolat kroz reljef.

Neven <R>
12-12-2010, 21:10
Ja se isto nadam da je novi engine, iako su prvotne glasine govorile suprotno. Ipak mi ima više smisla da rade novi engine koji će vjerojatno koristiti i za sjedeći Fallout. Tvrtka koja je napravila gamebryo je propala tako da korištenje tog enginea nema baš smisla.

Deadwalker
13-12-2010, 00:04
Ja sam našao ovdje (http://twitter.com/#!/nickbreckon/status/14015054991069184)Sda ce igra koristiti novi engine.
Bilo bi i vrijeme. Nadam se da će u novoj inacini animacije likova i liciti na nesto.

Arbiter of Change
13-12-2010, 08:01
Nije to do engine-a već Bethesda izgleda ima nesposoban tim animatora. :)
Ali... novi engine. To znači da će mi trebati novi komp za igrati ovo, zajedno s nekim drugim igrama koje izlaze tiijekom 2011.

W3DR4N
13-12-2010, 08:24
TESV:Skyrim = Epic PC Game Of The Year
Fix´d. Are you happy now Weky?

Tek bi to bilo žalosno. Da nagradu za najbolju igru odnese port s Xboxa.

Deadwalker
13-12-2010, 10:54
Ne sumnjam u kvalitet novog Uncharteda ili Last Guardiana, ali novi serijal itekako ima sanse za titulu GoTY-a. Inace, sljedeća godina biti će krcata RPG-evima. Ovu su samo neki od njih: Dragon Age 2, The Witcher 2, Mass Effect 3, The Old Republic, Diablo 3, Guild Wars 2...konkurencija nikad nije bila zesca. TES 5 ce morati puno toga ponuditi. Baza fanova je velika, ali to nece biti dovoljno.

Delirium
13-12-2010, 10:56
Ne sumnjam u kvalitet novog Uncharteda ili Last Guardiana, ali novi serijal itekako ima sanse za titulu GoTY-a. Inace, sljedeća godina biti će krcata RPG-evima. Ovu su samo neki od njih: Dragon Age 2, The Witcher 2, Mass Effect 3, The Old Republic, Diablo 3, Guild Wars 2...konkurencija nikad nije bila zesca. TES 5 ce morati puno toga ponuditi. Baza fanova je velika, ali to nece biti dovoljno.

budimo iskreni to nece 2011. :(

Mirogamemasta
13-12-2010, 11:11
Ja se nadam da nece. Meni je to prebrzo, jos ni Oblivion nisam presao. :D

W3DR4N
13-12-2010, 11:14
ali novi serijal itekako ima sanse za titulu GoTY-a.

Rockstar sprema The Agent i LA Noire. Navedeni RPG-ovi će se posramiti karakterizacije likova.

Deadwalker
13-12-2010, 11:19
Istina, Rockstar za mene po pitanju karakterizacije likova nema nikakve konkurencije. Dok se samo sjetim Bruciea iz GTA 4... :)
Planiram uskoro nabaviti konzolu i zgustati si Red Dead Redemption koji je na ovogodisnjem VGA-u dobio titulu za igru godine.

S druge strane, RPG-evi imaju sasvim solidno odrađen taj koncept te nude neke druge stvari. Ovisi to sve doduse o preferencijama igrača :)

Neven <R>
13-12-2010, 11:21
Bar se može pričati o GOTY (koje godine? velika je mogućnost da pomaknu release date), a nismo vidjeli nijedan screenshot iz igre ili išta drugo.

Deadwalker
13-12-2010, 11:22
TES serijal je uvijek pucao vrlo visoko, kaj ne? :)

Neven <R>
13-12-2010, 11:27
To je istina, al opet GOTY ne znači puno. Ipak su igre tipa Fallout 3 i Oblivion dobivale GOTY.

Nego šta mislite hoće li ubaciti neku vrstu hardcore moda u novi TES, možda uključiti jelo + pića, i kad je već skyrim u pitanju i hladnoću tipa da moraš imati neko krzno da ideš u planinske regije. Isključeni GPS bi isto bio gg.

Arbiter of Change
13-12-2010, 11:30
Issa vam, vi još reagirate na Wedranove flame pokušaje? :(

Inače, kompilacija TES tema od Morrowind, preko Obliviona i sada do Skyrima za one koji nisu shvatili da je to ista tema u traileru bila.

UQF8k1gjRAI

Neven <R>
13-12-2010, 11:33
Issa vam, vi još reagirate na Wedranove flame pokušaje? :(

Ane, bar bog ne deraila topic koji je on sam otvorio.

cham3leon
13-12-2010, 11:42
Nego šta mislite hoće li ubaciti neku vrstu hardcore moda u novi TES, možda uključiti jelo + pića, i kad je već skyrim u pitanju i hladnoću tipa da moraš imati neko krzno da ideš u planinske regije. Isključeni GPS bi isto bio gg.

Do want! Hardcore modovi su uvijek dobrodošli. Primila me volja da se opet primim Obliviona sa svom silom modova za nove animacije, redizajn mape i slično, plus modovima koji isključuju fast travel i to.

Arbiter of Change
13-12-2010, 11:52
Ja bi mogao reprizirati Morrowind i Oblivion, vannila style... jednog dana. :)
Inače, zašto ne neki hardcore mod? Na kraju krajeva, Obsidian je bio stavio u NV i doprinosi igri.

Ali polako s tim jer trebamo prvo vidjeti što će OVAJ put biti izbačeno iz igre.

Windwalker
13-12-2010, 12:00
Jao, kako se naježim dok čujem ovu mjuzu.
Ako ništa drugo, TES serijal ima prvoklasnu glazbu, i tu sumnje nema.

Zanimljivo je kako se noviji RPGi odjedanput fokusiraju na zmajeve.
Počelo je s DA:O, pa onaj bijedni WoW pokušava prikazati opakog zmaja (no izaziva podsmijeh), GW2 isto ima buđenje nekog zmaja što me baš ne privlači (iako ta igra ima dosta drugih stvari koje se čine ok), no ovdje, u TES5, onaj nordovski glas, pa zmaj, pa preepska muzika... nadam se da će napokon biti dobra zmajevska igra kakve nije bilo još od Gothic2.

Mirogamemasta
13-12-2010, 12:10
Evo malo sa TES: NEXUS-a.

As many will know the Gamebryo formally used by Oblivion and Fallout 3 has been dying a slow death of late. On November 10th 2010 the assets of the engine were put up for sale. Such events have raised questions about Bethesda&#39;s choice of engine for TES V and the modability of any new engine that Bethesda might choose to use.

The most likely engine candidate was thought to be the id Tech5 engine that is currently being used for the upcoming RAGE game by id as well as the next Doom game. With Zenimax&#39;s (Bethesda&#39;s parent company) acquisition of id Software earlier on in the year TES V on the id Tech5 seemed like a very real possibility. Unfortunately the engine is not great for open world games and is even worse for modders due in no small part to the massive texture system the id Tech5 engine employs.

Since the announcement of TES V last night Nick Breckon has tweeted that TES V will use an all-new engine:

QUOTE
We can now confirm that the TES V: Skyrim engine is all-new. And it looks fantastic.


This coincides with a recent interview with Todd Howard on Eurogamer:

QUOTE
Eurogamer: Is it fair to say then that it&#39;s based on existing technology?

Todd Howard: The technology is ours and it is inspired by the technology we have. We have a lot of it. But that&#39;s our starting point - the Fallout 3 tech. It started with Morrowind, we went to Oblivion, we did a lot between Oblivion and Fallout 3 because now we had final hardware - with Oblivion we had six months on final hardware, so Fallout 3 technically does a lot more than Oblivion. The new stuff is an even bigger jump from that.


And finally an IGN interview with Todd Howard should put the rumours to bed:

QUOTE
Bethesda Game Director Todd Howard explained in a separate interview with IGN that his game would not use id Tech 5. The studio&#39;s new engine built for its upcoming title is more beneficial to creating huge, open-world games, such as Fallout 3 and The Elder Scrolls IV: Oblivion, while id Tech 5 is better for more contained environments.

"We decided to really reboot our technology after Fallout 3, so we had been making plans for that and started doing some things. The id thing came along later, so it&#39;s a mix of that plus the kinds of games we do are a bit bigger and more dynamic.

"Id Tech 5 is the best thing in the world at doing a very static environment that looks pretty and you&#39;re going to run through. But for the kinds of things I like to do, I like the world to be more dynamic."


While we have no details on this new engine it sounds like it has been specifically tailored for the Elder Scrolls series and games of similar ilk. We can only hope that Bethesda still love us, the modding community, enough to develop their tools with the end user in mind as well.

As it is an SDK is always at the furthest edges of a developer&#39;s mind so I wouldn&#39;t expect to hear anything about it (modding) way in to the new year and much closer to the release date. I would love Bethesda to prove me wrong though.
Da skratim pricu ako se nekome ne da citati. Govori se o novom enginu i o tome da li ce biti modabilan. Naravno moramo drzati fige da bude, posto ima ekipe koja radi izvrsne modove i time obogacuju samu igru.
Eh da i bilo bi dobro da ovaj put dodaju neprijateljska podrucja u igru. Mislim na vanjska podruca i da bude nekakva veca skupina bandita. Najzesce mi je kad doletim u kamp i vidim dva bandita koja sredim za pola minute. (Vrijeme je da pomaknem difficulty slider ili da se pocnem malo cesce levelirati. :D ).
Kako sad stvari stoje sve se svodi na dungeon raid ,a vani nista.

cham3leon
13-12-2010, 12:12
Ako ne bude modabilan to bi bio težak udarac Skyrimu. Možda i najbolja stvar kod Obliviona je to da postoji mod za apsolutno sve.

Aerial
13-12-2010, 12:51
Opaca, upravo primjetio trailer na IGN-u.
Mislio sam da je nekakav fan-made šrot, kad ono pravi teaser :D

Enivej, s obzirom da mi je Oblivion ispao pomalo.. dosadan (da, da, Arby, Neven i ostali gurui su ipak u pravu :P ), zbilja očekujem više Morrowinda u ovome, a manje Cyrodiila.
Doduše, to je Skyrim, pa se bojim da će opet biti nešto tipa uobičajeni (skandinavski) srednjovjekovni setting. Bolje skandinavski, nego kvazi-rimski, ipak...

Bartuc
13-12-2010, 13:01
Nadam se da će Skyrim biti zanimljiviji od turbo dosadnog Solstheima.

Nego, da se podsjetimo:

http://www.tamriel.fr/images/oblivion/cartes/cartes_tamriel.jpg

Aerial
13-12-2010, 13:21
Mislim da ću napisati neki znanstveni rad na temu "Nepoštivanja koncepta geografske širine u virtualnim svjetovima." :D

Forengner
13-12-2010, 13:26
:) Jedva cekam da vidim sve te planinske vence,provalije i mnogobrojne raznovrsne ponore i litice,ako ovo uspesno izvedu,pejzazi bi mogli lako biti nesto najbolje do sada.*Zamislite sledeci prizor-Stojite na padini na vrhu planine i osmatrate Imperijalne zemlje,kroz oblake i maglu vidite udaljene kule Brume.Secate se Obliviona i starih vremena.
*smrc*
Predivno.

Aerial
13-12-2010, 13:29
Meni je još uvijek najbolji prizor veliki kip Azure na najistočnijoj točki Morrowinda, okrenut prema beskonačnom moru pred zalazak sunca <3 :D

cham3leon
13-12-2010, 13:32
:) Jedva cekam da vidim sve te planinske vence,provalije i mnogobrojne raznovrsne ponore i litice,ako ovo uspesno izvedu,pejzazi bi mogli lako biti nesto najbolje do sada.*Zamislite sledeci prizor-Stojite na padini na vrhu planine i osmatrate Imperijalne zemlje,kroz oblake i maglu vidite udaljene kule Brume.Secate se Obliviona i starih vremena.
*smrc*
Predivno.

I onda stisneš W i gledaš kako lik počne trčati prevelikom brzinom s lošim animacijama i na nizbrdici skoči 5 metara u zrak.

Forengner
13-12-2010, 13:34
Secate se one oblasti gde je Uderfrykte Matron? Predivan vidik,ponekad bi samo stajao tu i uzivao u pogledu i laganim tonovima odlicne muzike Obliviona.(izjutra se vidi sve do Imperial City-a.)
Nego-vratimo se na topik,sta mislite,kakvu ce ulogi Imperija imati u igri?
@Chameleon:svaka igra ima svoju manu :)

Feanor
13-12-2010, 13:35
http://i606.photobucket.com/albums/tt146/Ludvich/Tamriel-daggerfall-1.jpg

Najveći je Daggerfall (jebački velik),pa Arena (Iako je ona cijeli Tamriel opet je manja od Daggerfalla), pa Oblivion (iako se kroz Oblivion brže putuje pa ergo djeluje manji od Morrowinda), pa Morrowind koji je najmanji.

:D, sjeban scale much.

@Aerial51 - Cisto da ljudi vide na sto si mislio :D

Arbiter of Change
13-12-2010, 13:55
Mogući lyricsi zbora na kraju ili neka varijacija (možda i nije engleski uopće).
http://www.gametrailers.com/video/vga-1 ... e-2/708369 (http://www.gametrailers.com/video/vga-10-tba-game-2/708369)


For the King.
For the King.
For the Fate of Skyrim.
For the Dying, for the Wulf, for the Godless One.
And he'll do it for the Just, or so we'll sing our song (this line I'm still uncertain about)
For the King.
For the King.
For the Dawn will rise. Yah!

Dovahkiin, Dovahkiin
For the sake of Skyrim
For the Nine, for the whole of the godless world
By the heart of Lorkhan, [this is not clear at all]
Dovahkiin, Dovahkiin
For the dawn will rise

Aerial
13-12-2010, 14:07
http://i606.photobucket.com/albums/tt146/Ludvich/Tamriel-daggerfall-1.jpg

Najveći je Daggerfall (jebački velik),pa Arena (Iako je ona cijeli Tamriel opet je manja od Daggerfalla), pa Oblivion (iako se kroz Oblivion brže putuje pa ergo djeluje manji od Morrowinda), pa Morrowind koji je najmanji.

:D, sjeban scale much.@Aerial51 - Cisto da ljudi vide na sto si mislio :D

U biti, mislio sam na užasnu klimatsku i reljefnu regionalizaciju kontinenata/zemalja u igrama, uključujući i Tamriel :D

Recimo, sjeveroistočni dio Morrowinda je nekakva stepska, travnata regija, a na istoj je geografskoj širini kao i sjeverni dio Skyrima koji je zapravo tundra.
"Crnci" u Hammerfellu ne bi trebali biti crnci jer nisu ni blizu ekvatora Tamriela, nego su zapravo skoro na istoj širini kao Bretoni i Nordi (da, da, doselili su se tamo, ali sa zapada, ne s juga) :D

Slične kerefeke se vrti u jako puno igara, od Final Fantasyija do Warcrafta... Eto, Guild Wars se skoro uspio pa izvući, pa ima zapravo najrealniju regionalizaciju :D

Al, nvm, igrati će se svejedno :D

Feanor
13-12-2010, 14:16
New York je na indentičnoj paraleli kao i Zadar, a u New Yorku su duplo hladnije zime i snijeg je najnormalnija pojava zimi. Morske struje, stalni vjetrovi itd. itd...

Bartuc
13-12-2010, 15:59
Mi bi spadali u Hammerfell, skuži čizmicu, to je Italia :D

Akul
13-12-2010, 16:11
Kad smo kod Worldova, pitam se hoćemo li dobiti samo dio Skyrima, cijeli Skyrim ili Skyrim + osvojeni teritoriji (osvojili su dio High Rocka, Hammerfella i Morrowinda ako se ne varam)


"Crnci" u Hammerfellu ne bi trebali biti crnci jer nisu ni blizu ekvatora Tamriela, nego su zapravo skoro na istoj širini kao Bretoni i Nordi (da, da, doselili su se tamo, ali sa zapada, ne s juga)

Redguardi su porijeklom iz Yokude i u Hammerfell su došli kasnije. Pretpostavljam da su u Yokudi dobili tamnu kožu.

cham3leon
13-12-2010, 16:35
Možemo okriviti fikcionalne kartografe jer su malo iskrivili te karte :D

Macolla
13-12-2010, 16:37
Planiram zaigrat cijeli ovaj world u savršenoj igri za jedno 10ak do 15 godina. Nemojte mi ubijat nadu.

Forengner
13-12-2010, 16:44
Samo da u TES V ubace neku vrstu Imperijalnog kulta/imperijalnih spijuna/imperijalne legije.
To me veoma razocaralo u Oblivionu,igra je u Cyrodilu a nema Legije kao frakcije kojoj se mozes pridruziti.

Macolla
13-12-2010, 18:02
Ma toliko je toga što bi trebali ubaciti. Mogu nabrajati do sutra, ali evo bez razloga ću nekoliko navesti.

-Živost svog svijeta u svakom smislu, znači što više odlika zbog koje nikad neće mo naići na istu situaciju ili lika.
1. Generatore svakakvih skupina, bandita, trgovaca po cestama, šumama, rušavinama, kampovima sa raznim radnjama kao što su lov, trgovina (robljem ili nekim sirovinama), piknici, švedski stolovi i tako dalje.
2. Raznollikost što se tiče životinja (čopori, jata)i proceduralno mjenjanje vegetacije, mogućnost sječe drveća, paljenja šume, sadnje, uzgajanja životinja i tako dalje.
3. Weather sistem takav da se vrijeme prilagođava godišnjem dobu, mjesecu, položaju (iza planine, brda, kraj vode). Ne mislim sad da svaka lokacija ima svoju stopu vlažnosti, nego da recimo ne može kiša sunce pržiti s jedne strane planine a sa druge snježiti.

-Ekonomija i općenito progres igrača u što više aspekata RLa.
1. Mogućnost stjecanja imovine kao što su kuće, trgovine, i plaćanje stalnih radnika. Bio bi vrh kada bi ubacili mogućnost kreiranja karavane, uz unajmljivanje plaćenika za odbranu. Tako da možemo voditi karavanu i braniti što je naše.
2. Članstvo u mnogo skupina kao što su Mages Guild, Fighters Guild, Thieves Guild, možda neke političke stranke ili skupine, te još neke druge ideje ali nemam volje da pišem detaljnije.
3. Mogućnost prikljućčivanja vojsci, vođenje nekih možda 20v20 bitaka. Statusi generala i tako to.

Imam još ali nemam živaca. Možda neki drugi put.

Bartuc
13-12-2010, 18:16
Ja bi volio da u ovom nastavku bude stvarno teško doći do love i dobre/bolje opreme. Volio bi da na neprijateljima nemreš naći neku kvalitetnu opremu pošto je iznošena i nije "tvoj broj", tako da si prisiljen kupovati apsolutno sve i održavati svoju opremu što bi opet bilo skupo ako nemaš skill da je sam održavaš. A najjača oružja/armore u igri bi stavio pod masivne questove i da se nalaze na maštovitim lokacijama prepunim zagonetki, misterija i lorea, a da bi imao šanse preći taj quest, moraš priklati neke guardiane koji zahtjevaju high(er) level lika.


Još bi uz te dvije skupine opreme (obična iz dućana i "artefakt" kategorija) stavio i međuskupinu gdje moraš pronalaziti kvalitetne materijale pomoću kojih možeš ili sam iskovati novu opremu ili dati armoreru da je iskova. Naravno, tu bi potegnuo još i obavezno korištenje Prospecting serije talenata za traženje i sakupljanje tih materijala koji baš i nebi bili na svakom ćošku.


Naravno, uz sva poboljšanja questova, dijaloga, života (NPC-a i divljači), "Radiant AI-a xD", lokacija, survival elemenata (hrana, voda, sklonište) itd.

Raz
13-12-2010, 18:55
Ja bi volio da u ovom nastavku bude stvarno teško doći do love i dobre/bolje opreme. Volio bi da na neprijateljima nemreš naći neku kvalitetnu opremu pošto je iznošena i nije "tvoj broj", tako da si prisiljen kupovati apsolutno sve i održavati svoju opremu što bi opet bilo skupo ako nemaš skill da je sam održavaš. A najjača oružja/armore u igri bi stavio pod masivne questove i da se nalaze na maštovitim lokacijama prepunim zagonetki, misterija i lorea, a da bi imao šanse preći taj quest, moraš priklati neke guardiane koji zahtjevaju high(er) level lika.


Još bi uz te dvije skupine opreme (obična iz dućana i "artefakt" kategorija) stavio i međuskupinu gdje moraš pronalaziti kvalitetne materijale pomoću kojih možeš ili sam iskovati novu opremu ili dati armoreru da je iskova. Naravno, tu bi potegnuo još i obavezno korištenje Prospecting serije talenata za traženje i sakupljanje tih materijala koji baš i nebi bili na svakom ćošku.


Naravno, uz sva poboljšanja questova, dijaloga, života (NPC-a i divljači), "Radiant AI-a xD", lokacija, survival elemenata (hrana, voda, sklonište) itd.

Signed.

Btw, neznam jel si igrao Fallout New Vegas, ali dobar dio toga što si naveo je tamo prisutan (barem što se tiče survival elemenata i pronalaženja itema te održavanja istih) . :)

Bartuc
13-12-2010, 18:57
Nisam, ali hvala kaj si me sjetio da to moram odigrati, potpuno sam zaboravio na tu igru.

Neven <R>
13-12-2010, 19:04
Nadam se da će vratit spearove i sjekire u igru, a bilo bi fora i da opet ima više dijelova armora koji se mogu staviti.

Arbiter of Change
13-12-2010, 19:05
Ja se nadam da neće biti Mage Guilda, ali da ćemo dobiti jedno 10 Fighters Guild varijacija. Nordi, jel'te. :)

Bartuc
13-12-2010, 19:09
I da tamošnji magovi koriste Rage umjesto Mane, jel? :D

Interceptor
13-12-2010, 19:37
Što sličnije Morrowindu u vidu gameplaya, to bolje. Samo da neka premračna atmosfera jerbo se svaki današnji RPG pali na to.

Bartuc
13-12-2010, 19:43
Zašto, Combat Sistem (najvažniji dio gameplaya) je bio odličan u Oblivionu. To nebi nikako dirao, ustvari, poboljšao bi ga kako god da se da poboljšati. Nije mi bio niti u Morrowindu loš sistem "kockice", ali ovo je FPS i mora imati spektakularnu FPS borbu. Nema smisla da mašeš i vidiš kako mač prolazi kroz neprijatelja!?


I da, volio bi da uvedu Expereince sistem LevelUp-a :D Use to train princip je realniji i možda "imerzivniji", ali više volim EXP :D

Forengner
13-12-2010, 19:52
Ukoliko be TES V uspesno iskombinovao sve dobre elemente morrowinda (prica,lore,art,itemi,questovi) i sve dobre elemente Obliviona (borba,graficki izgled,mapa i lokacije) onda bi TES V Skyrim mogao biti pakleno dobra igra.
Iz nekog razloga sumnjam da ce se to desiti.Fak nisam optimista.

Aral
13-12-2010, 19:57
A naravno neće bit niti jedno od toga, nego će developeri smislit nešto treće :(

Sonic_Moronic
13-12-2010, 20:02
Stvarno treba ubaciti neku bolju ekonomiju. Recimo, TES sa što više Mount&Blade elemenata bi bio vrh. :)

A ovako inače, Skyrim i nordovi općenito me baš ne zanimaju, potajno sam se nadao da će 5. nastavak biti u Elsweyru, ali ništa.

Forengner
13-12-2010, 20:07
Khajiiti?Dal me zezas :D.Oni su mi na drugom mestu po iritantnosti,odmah iza Wood-Elfova :).

Sonic_Moronic
13-12-2010, 20:13
Khajiti su zakon, najzanimljivija rasa :(

Baš bi bilo preludo vidjeti njihovu arhitekturu, kulturu, samo zbog tog bi komp apgrejdo.

Arbiter of Change
13-12-2010, 20:17
Khajiiti?Dal me zezas :D.Oni su mi na drugom mestu po iritantnosti,odmah iza Wood-Elfova :).
Wood Elfovi su kanibali koji redovito drže Great Hunt u svojom šumama i mete su im svi koji zalutaju u njih, a uz to i žive na pokretnim stablima. :eyebrows:

Neven <R>
13-12-2010, 20:22
Meni je borba u Oblivionu jednako loša tj. repetitivna kao i u Morrowindu, trebali bi napraviti da statovi stvarno utječu na težinu igranja tj. ako npr. imaš malen skill na archery da ti se full jako trese ciljnik i da ne možeš dovoljno daleko gađati itd.

Forengner
13-12-2010, 20:24
Uhm,ne znam za tebe,ali ja cu uvek na njih gledati kao na uber iritantne i dosadne,they need some Imperial steel. :)
Uostalom,u celom TES serijalu su oni predstavljeni u pomalo negativnom svetlu,retko da sam naisao na iti jednog ozbiljnog i mocnog Bosmera.Ima nesto Bethseda protiv njih. :D

Bartuc
13-12-2010, 20:38
Meni je borba u Oblivionu jednako loša tj. repetitivna kao i u Morrowindu, trebali bi napraviti da statovi stvarno utječu na težinu igranja tj. ako npr. imaš malen skill na archery da ti se full jako trese ciljnik i da ne možeš dovoljno daleko gađati itd.

To definitivno. I da sa niskim levelom STR-a teže vitlaš mač, a niskim levelom Sword Skilla da nespretno udaraš i imaš manji spektar poteza.

cham3leon
13-12-2010, 22:24
To ti je pa preveć za očekivati, i ovako su animacije loše na Oblivionu.

Neven <R>
13-12-2010, 22:26
Novi engine, nova nada :P

Bartuc
13-12-2010, 22:44
I sve bi moralo dobiti na težini. Svi predmeti, svi NPCi. Tako da nema bedastog ragdolla ili da prođeš blizu stola i svi tanjuri i čaše polude.

Arbiter of Change
13-12-2010, 22:46
Kao što sam rekao ranije, animacije nisu takve zbog enginea već zbog Bethesdinog amaterskog tima za animacije.

Sonic_Moronic
13-12-2010, 22:46
Uhm,ne znam za tebe,ali ja cu uvek na njih gledati kao na uber iritantne i dosadne,they need some Imperial steel. :)
Uostalom,u celom TES serijalu su oni predstavljeni u pomalo negativnom svetlu,retko da sam naisao na iti jednog ozbiljnog i mocnog Bosmera.Ima nesto Bethseda protiv njih. :D

Pa nekima su baš takve rase zanimljive, ne?

Meni su Khajiiti i Argoanianci mnogo interesantni jer ne spadaju u tolike stereotipe, i zanimljivo je promatrati kako na njih gleda ostatak Tamriela, ropstvo i slično.

Baš sam bio tužan kad na onoj plantaži u Morrowindu nije bilo načina da oslobodiš jadne Khajiite. :cry:

Macolla
13-12-2010, 22:47
i da odstranjivanje udova uvedu, i ženim se za tu igru

Mirogamemasta
13-12-2010, 23:00
http://i606.photobucket.com/albums/tt146/Ludvich/Tamriel-daggerfall-1.jpg

Najveći je Daggerfall (jebački velik),pa Arena (Iako je ona cijeli Tamriel opet je manja od Daggerfalla), pa Oblivion (iako se kroz Oblivion brže putuje pa ergo djeluje manji od Morrowinda), pa Morrowind koji je najmanji.

:D, sjeban scale much.

@Aerial51 - Cisto da ljudi vide na sto si mislio :D
Kako je Daggerfall najveci, pa gle koliko tu vode ima. :shock: (Samo pitam jer nisam igrao Daggerfall).

Mogući lyricsi zbora na kraju ili neka varijacija (možda i nije engleski uopće).
http://www.gametrailers.com/video/vga-1S... e-2/708369
Hvala!

Ja bi volio da u ovom nastavku bude stvarno teško doći do love i dobre/bolje opreme. Volio bi da na neprijateljima nemreš naći neku kvalitetnu opremu pošto je iznošena i nije "tvoj broj", tako da si prisiljen kupovati apsolutno sve i održavati svoju opremu
Ovo je malo nepotrebno.


I da, volio bi da uvedu Expereince sistem LevelUp-a :D Use to train princip je realniji i možda "imerzivniji", ali više volim EXP :D
Signed. Samo zbog toga sto je fakat naporno i zbunjujuce pratiti koliko si puta koji skill koristio da bi dobio +5 statse.
Daj ti meni +15 max pa cu ja jedan po jedan potrositi gdje zelim ili 5 po 5 kako god. Kuzite sta hocu reci.

Bilo bi lijepo da uvedu exp sistem za dobro odrađene dijaloge u igri. Sjecam se kako sam u Baldurs Gate-u razgovorom uspio uvijeriti kako on nije u pravu i za to sam dobio exp.

Akul
14-12-2010, 00:35
Kako je Daggerfall najveci, pa gle koliko tu vode ima. (Samo pitam jer nisam igrao Daggerfall).

Kopno je veliko. Da putuješ konjem od jednog kraja na drugi, trebalo bi ti najmanje cijel idan da sve pređeš... nije da veličina vrijedi nešto, sve je random generated.


Signed. Samo zbog toga sto je fakat naporno i zbunjujuce pratiti koliko si puta koji skill koristio da bi dobio +5 statse.

Ne vidim razloga zašto se zafrkavati s time. Skillovi koje koristiš su skillovi koji eć biti bolji. a kako nema max. levela, bod manje, više ne znači puno.

m4dsk33lZ
14-12-2010, 00:54
Ja bi volio da u ovom nastavku bude stvarno teško doći do love i dobre/bolje opreme. Volio bi da na neprijateljima nemreš naći neku kvalitetnu opremu pošto je iznošena i nije "tvoj broj", tako da si prisiljen kupovati apsolutno sve i održavati svoju opremu što bi opet bilo skupo ako nemaš skill da je sam održavaš.

To bi samo nepotrebno otežalo gameplay i učinilo ga dosadnijim. Ali, ako neki ljudi baš inzistiraju na takvim stvarima, mogli bi ubacit hardcore mode koji bi to pokrio (nešto slično onom hard modu kojeg ima fallout: new vegas)



Još bi uz te dvije skupine opreme (obična iz dućana i "artefakt" kategorija) stavio i međuskupinu gdje moraš pronalaziti kvalitetne materijale pomoću kojih možeš ili sam iskovati novu opremu ili dati armoreru da je iskova. Naravno, tu bi potegnuo još i obavezno korištenje Prospecting serije talenata za traženje i sakupljanje tih materijala koji baš i nebi bili na svakom ćošku.


Opčenito smatram da bi kupovanje sve opreme poprilično uništilo imerziju igre. Smisao sandbox rpg-ova je "the world is your oyster". Imaš cijeli masivni virtualni svijet za istražit, ali oklope i mačeve ne možeš uzet od neprijatelja, već ih moraš kupit kod random prodavača? Zvuči dosadno. Ne vidim zašto ne bi bilo više opcija, tj. zašto ne bih mogao i kupiti opremu i nalaziti ju u svijetu? Cijeli sistem održavanja opreme mi se čini nepotrebnim, te bih to rezervirao za neki hardcore mode. Inače mi se sviđa ideja prospecting profesija, ali zašto stati tu? Zašto bih morao nositi te materijale blacksmithu, kada i sam možeš postati blacksmith? Znam da su profesije kod rpg-ova više zastupljenje u mmo-ima, ali ne vidim zašto se TES ne bi trebao proširiti u tom smjeru.


Naravno, uz sva poboljšanja questova, dijaloga, života (NPC-a i divljači), "Radiant AI-a xD", lokacija, survival elemenata (hrana, voda, sklonište) itd.

Survival elementi = hardcore mode.

Aerial
14-12-2010, 01:07
Meni je borba u Oblivionu jednako loša tj. repetitivna kao i u Morrowindu, trebali bi napraviti da statovi stvarno utječu na težinu igranja tj. ako npr. imaš malen skill na archery da ti se full jako trese ciljnik i da ne možeš dovoljno daleko gađati itd.

Hebiga, posljedica TES-ove mehnike :(
Koliko god realno i intuitivno bilo, sistem ima takve propuste i vjerojatno će ih imati sve dok ne odluče razdvojiti experience od skillova... Ovako imamo likove koji levelaju trčeći u kutu zida, spamajući 1 hp heal na sebe itd.

S obzirom da je sustav borbe TES-a zapravo hack'n'slash (eto, reko sam), mislim da bi zbilja bilo pametno skillove i spellove odvojiti kao posebne "tree" od atributa i experiencea lika :)

Tsaя
14-12-2010, 08:23
O jebote jedva čekam. Nikak dočekat neki novi TES! Oblivion mi je bio odličan, jedva čekam ovo, super što je novi engine.


Bethesda je najavila The Elder Scrolls V: Skyrim.

Riječ je izravnom nastavku na posljednji dio, The Elder Scrolls IV: Oblivion. Bethesda je koristila Gamebyro engine za zadnje dvije Elder Scrolls igre kao i za Fallout 3 no Skyrim će upogoniti potpuno novi engine za koji kažu da je "spektakularan".

Igra će se odvijati u nordijskoj zemlji Skyrim, na izmišljenom kontinentu Tamriel. Priča će se baviti zmajevima, koji se boje osobe poznate kao "Dovahkiin".

The Elder Scrolls V: Skyrim izlazi 11. studenog 2011. godine za PC, PS3 i Xbox 360.

Outmind
14-12-2010, 13:27
prvo sitni ot: E je*eš to kada administratora ne možeš stavit na ignore listu...

Ok, to smo apsolvirali,. Kaj se tiče elder scrollsa 5 - super. Kak stvari sada stoje 2011 bi mogla biti izvrsna rpg godina. Doduše, malo sam rezerviran glede skyrima. Ono, snježne planine i kvazi vikinška mitologija. Bilo kome tko je igrao blood moon ili se smucao po brumi u oblivionu dost. Bio bih sretniji da je elder scrolls 5 recimo močvarni blackmarsh, ili pustinjski elsweyr, ili pak mystu slično područje high elfova. U glavnom, nadam se da će bez obzira na setting igra bit bolja, da će se riješit oblivionovih dječjih bolesti tipa nepregledni inv, i da će NAPOKON iz temelja preradit spell sustav koji je po mom mišljenju jedna od glavnih boljki cijelog serijala.

bornathepicek
14-12-2010, 17:14
Cant wait :X

I nadam se da chameleon neće biti to mi je totalno ubilo Oblivion.
Ma ustvari boli me briga nek bude isti ko Oblivion ja ću ga igrat =D

Durin
14-12-2010, 23:18
Novi Elder Scrolls, Jeremy Soule, novi engine na mom lijepom 24" i GTX 460, ja kao mage putujem planinama Skyrima i borim se protiv zmajčeka + hrpa knjiga ingame za pročitati, lorea...sada mogu mirno umrijeti.

Neven <R>
15-12-2010, 01:14
Je'l samo ja mislim da bi akaviri mogli igrat ulogu u novom TES-u, kolko znam zmajevi još žive na akaviru i to i neki dijelovi onog što se govori u traileru se mogu odnositi na njih. Kolko se sjećam ima u Oblivionu misija di se dođe na mjesto gdje su akaviri zadnji put poraženi i to je negdje u planinama na granici sa skyrimom što znači da su već invadeali skyrim prije.

Durin
15-12-2010, 09:15
Što je zanimljivo, mislim da se u toj misiji i ušlo teritorijalno u Skyrim. Nadam se da u Skyrimu neće biti samo snijega i planina. Htio bih vidjeti i "cyrodilske" šume.
Zna li se za koje platforme izlazi igra?

Aerial
15-12-2010, 11:26
Sigh, tek sam sad skužio zašto Nordi uvijek nabacuju onaj sarkastični "Seen any elves?".. Moram početi čitati malo više o loreu :D

GDra
15-12-2010, 13:27
ima u Oblivionu misija di se dođe na mjesto gdje su akaviri zadnji put poraženi i to je negdje u planinama na granici sa skyrimom što znači da su već invadeali skyrim prije.
Ovo (http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Lifting_the_Vale)?

bornathepicek
15-12-2010, 16:25
Ok, može mi netko objasniti koji je vrag svim fantasy serijalima da u zadnje vrijeme uključuju buđenje mitskih zmajeva koji rade haos?
Zmajevi ownaju boga?

Neven <R>
15-12-2010, 18:18
ima u Oblivionu misija di se dođe na mjesto gdje su akaviri zadnji put poraženi i to je negdje u planinama na granici sa skyrimom što znači da su već invadeali skyrim prije.
Ovo (http://www.uesp.net/wiki/Oblivion:Lifting_the_Vale)?
Je, to je to, jedan od rijetkih questova u Oblivionu kojeg se sjećam

Forengner
17-12-2010, 14:22
Bethesda also recently filed a trademark for an Oblivion movie.
Huhu.Ko zna sta se sve sprema. :wink:

cham3leon
17-12-2010, 15:16
Bit ću dovoljno bezobrazan i odmah procijeniti da će biti sranje

Forengner
17-12-2010, 15:24
Ja licno ne verujem da ce doci do filma,ali zasto tako negativisticki gledati na stvari? :) Ako saznam jos nesto o ovome,javljam.

Durin
19-12-2010, 22:35
Kad će više neki screenshotić ili gameplay filmić. Ili barem neka malena informacija... :cry:

Interceptor
19-12-2010, 22:46
Mi bi spadali u Hammerfell, skuži čizmicu, to je Italia :D

Bokte stvarno! :o
A ono iznad je ko Skandinavski poluotok.

Neven <R>
19-12-2010, 23:04
Kad će više neki screenshotić ili gameplay filmić. Ili barem neka malena informacija... :cry:
Kad izađe sljedeći game informer, negdje sredinom 1. mjeseca. Do tad imaju embargo

Interceptor
19-12-2010, 23:18
nJD-Ufi1jGk

Aral
20-12-2010, 08:17
Elder Scrolls V: Skyrim - What do you want to see? (http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=280553?cid=OTC-RSS&attr=CVG-Features-RSS)

Bartuc
20-12-2010, 12:01
Elder Scrolls V: Skyrim - What do you want to see? (http://www.computerandvideogames.com/article.php?id=280553?cid=OTC-RSS&attr=CVG-Features-RSS)

Haha, filmić sa bugovima je pre savršen, pogotovo Troll na 0:43, umro sam na break dance :D

lMpIYe_I5sE&feature=player_embedded

Forengner
20-12-2010, 13:39
4NQvDOXafH0&feature=related
Kad se setim ove bolestine :D

cham3leon
20-12-2010, 17:18
Čudno, meni se nije događalo apsolutno ništa od tih bugova. AI je znao biti blesav, ali ovih luđačkih animacija i ragdollanja, a kamoli propadanja u pod nikad nije bilo.

Sonic_Moronic
20-12-2010, 17:22
Nije ni meni, ali kidam se na ovo, ovo je jasni slučaj gdje bugovi postaju prednost koliko su genijalni :)))

Bolje nego Daggerfall ono.

cham3leon
20-12-2010, 17:30
Ok, priznajem, zbilja bi bilo super naletjeti na breakdance trolla, ali nije da sam imao problema sa bugovima.

Forengner
20-12-2010, 17:33
Da budem iskren,meni se takve stvari nisu dogadjale,(lazem,jednom prilikom su se svi stanovnici i strazari u Brumi,jednostavno istopili :D )

Interceptor
20-12-2010, 17:43
Prokleti TES, sad moram Morrowind inistalirat ponovo, sa svim ekspanzijama taman je pređem do 11. 11. :D

Sonic_Moronic
20-12-2010, 17:46
To se prelazi? :?

Interceptor
20-12-2010, 17:52
Kažu da je moguće, ne vjerujem baš :D

Sonic_Moronic
20-12-2010, 17:54
Neznam, meni je glavni quest bio zadnja stvar na pameti u svakom TES-u. Toliko zanimljivijih stvari za raditi...

MoD
20-12-2010, 17:56
Ok, priznajem, zbilja bi bilo super naletjeti na breakdance trolla, ali nije da sam imao problema sa bugovima.
Da...
Ni ja nisam imao problema sa bugovima, a igru sam stvarno dugo igrao... Planiram nastavit, vrlo brzo, jer ste me nabrijali!
:D

EDIT:SJeste li znali da se u Oblivion-u komotno može provesti oko 200 sati igranja?

Macolla
20-12-2010, 18:28
Ja sam imao 380 sati s jednim likom, to jest u prvom instaliravanju. Kasnije kako sam znao sve napamet nisam stizao dalje od jedno 3 4 sata :/

cham3leon
20-12-2010, 18:36
Ja sam instalirao Windfall mod koji dodaje cijelu novu lokaciju, malu zemlju Windfall sa vlastitim questovima i pričom. Zasad se priča čini slabašna ali ajde.

MoD
20-12-2010, 23:20
Da se razumijemo; Oblivion sam, sveukupno, igrao oko 40-50 sati. Ovo, što se tiče 200 sati gameplay-a, sam samo čuo, ali vidim da je to malo za tebe... :D

Mirogamemasta
21-12-2010, 19:39
Bas me zanima me kako ce napraviti taj citav snjezni dio Skyrima. Realno gledajuci Cyrodiil je pomalo monoton. Ali posto ima dosta razlicite vegetacije to se na prvi pogled ni ne primjeti.
(Ja nakon 110 sati igranaj jos uvijek ne primjecujem monotoniju okoliša kod igranja, ali kad sam vidio jedan review gdje se lik žalio na to pa sam se morao složiti.)
Samo se bojim da ne zeznu Skyrim jos vise od Cyrodiila, posto mi se cini da tu mogu dodati samo borove, snjeg, pokoji grm planine, brda, dungeone i rusevine utvrda.
Druga stvar koja me malo brine je alkemija. Koliko cemo razlicitih biljaka moci sakupiti na snjeznim planinama Skyrima? (Iako mozda ovo nije losa stvar, jedna biljka za sve potione! :D ).
(Ionako mi puca glava od svih mogucnosti mixanja biljaka u Oblivionu.) (Prvi lik mi je ranger i 40% inventara mi je popunjeno sa raznim sastojcima.)
Da ne spominjem kako vecinu potiona nađem na putu...
I bilo bi dobro da dodaju nekakav CO-OP mod. Puno zabavnije je igrati u društvu.

Neven <R>
21-12-2010, 20:06
Cyrodiil je brutalno monoton u odnosu na Morrowind, na to se obično misli kod tih reviewova. IMO ima Skyrim i ne snježnih dijelova, nije cijeli planinski pa će nadam se biti raznolikosti.

Akul
21-12-2010, 22:41
Samo je južni Skyrim snjegovit (jer su tamo planine). Sjeverni dio je umjereniji.

Bartuc
21-12-2010, 22:53
Bilo bi super kako ovi špekuliraju, da Skyrim uključi u sebe i Hammerfell i High Rock...

Neven <R>
22-12-2010, 00:43
I dio Morrowinda jer i on graniči s Skyrimom, a taj dio ionako nije bio u igri.

Durin
22-12-2010, 01:17
Kažu da će ovo izdanje Game Informera imati punih 12 stranica priče i screnova o TESu V. Nego, je li to samo tiskano izdanje, i može li se to nabaviti u našoj pripizdini?

Neven <R>
22-12-2010, 01:32
Naći će se nešto na internetu, ne brini se.

crnisokol
26-12-2010, 10:33
Nadam se da će uspjeti stvoriti dobru atmosferu unutar igre i maknuti onaj glupi level-scalling iz Obliviona..to bi bilo najbitnije..primijetio sam da neki zazivaju experience based leveling, meni osobno je dobar ovaj dosadašnji sistem, kolko nešto koristiš toliko se poboljšavaš u tome

Sonic_Moronic
26-12-2010, 10:46
Kakav bi to bio experience-based, onda bi bila samo koljačina, TES je više od toga. :(

Durin
28-12-2010, 15:14
I dok se čeka barem otkrivanje covera od Game Infromera 6. siječnja na njihovoj stranici, do tada fanovi rade zanimljive artove:

http://shadow-ninja-zero.deviantart.com/#/d35nqu8

http://shadow-ninja-zero.deviantart.com/#/d35nf1d

http://oi52.tinypic.com/259bcky.jpg

http://oi53.tinypic.com/k1q41x.jpg

Durin
06-01-2011, 18:17
500 ljudi je na forumu čekalo ovaj cover od GI. :rotfl:
Da bi oni na kraju dali ovo:
http://www.gameinformer.com/b/news/arch ... kyrim.aspx (http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2011/01/06/february-cover-revealedesv-the-elder-scrolls-v-skyrim.aspx)

Forengner
06-01-2011, 18:22
Ja sam se razocarao totalno,mislim,nije lose..ali opet..
:L

Arbiter of Change
06-01-2011, 18:24
Možda jer se čeka fizički časopis, ne online objava. :)

Forengner
06-01-2011, 18:25
The inside of the magazine has over 20 screenshots that show off Skyrim in all its glory, along with a 14-page article on the new gameplay, engine, story and setting for this latest Elder Scrolls epic.
jej! :D

Durin
06-01-2011, 18:27
Možda jer se čeka fizički časopis, ne online objava. :)

Ne, 500 ljudi je čekalo ovu objavu na netu. I to samo na forumima.

Durin
06-01-2011, 23:11
Anyway, Skyrim je 18+ igra, a čini se da su stručnjaci iz Bethesde smislili potpuno novSjezik za igru. Tako da se cover od GI može prevesti i na taj način se dobiti prve informacije o priči u novom nastavku.

Translating the cover (http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2011/01/06/translating-the-cover.aspx)

Cover (http://media1.gameinformer.com/imagefeed/featured/bethesda/elderscrolls/elderscrollsv/cov_214_l.jpg)

Pomoć (http://www.antimoon.com/how/pronunc-soundsipa.htm)

Mirogamemasta
06-01-2011, 23:19
Sad mozemo rijesavati zagonetku dok cekamo da igra izađe.
Da bar imam vise vremena mozda bi je rijesavao, ovako mi se neda.

Neven <R>
06-01-2011, 23:22
Anyway, Skyrim je 18+ igra, a čini se da su stručnjaci iz Bethesde smislili potpuno novSjezik za igru.
Kul, izgleda da su se potrudili oko lore-a koji je IMO jedna od najvećih prednosti TES serijala.

Da bar imam vise vremena mozda bi je rijesavao, ovako mi se neda.
Bit će ubrzo rješeno sigurno.

Inače vele da će GI negdje oko 10. doći do pretplatnika pa se tad može i očekivati puno više informacija.

Durin
06-01-2011, 23:23
Sad mozemo rijesavati zagonetku dok cekamo da igra izađe.
Da bar imam vise vremena mozda bi je rijesavao, ovako mi se neda.

Zapravo uopće nije teško.

Samo slijediš ovaj link (http://www.gameinformer.com/p/skyrimpuzzle.aspx)Si po ustaljenom patternu prevedeš!

Grim
07-01-2011, 00:55
Već su rješili zagonetku, nisam očekivao da će se to dogoditi tako brzo.


Originalna neprevedena verzija:

Dovahkiin Dovahkiin
Naal ok zin los vahriin
Wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal
Ahrk fin norok paal graan
Fod nust hon zindro zaan
Dovahkiin Fah hin kogaan mu draal

Ahrk fin kel lost prodah
Do ved viing ko fin krah
Tol fod zeymah win kein meyz fundein
Alduin feyn do jun
kruziik vokun staadnau
voth aan bahlok wah diivon fin lein

Prevedeno:

Dragonborn Dragonborn
By his honor is sworn
To keep evil forever at bay
And the fiercest foes rout
When they hear triumph's shout
Dragonborn for your blessing we pray

And the scrolls have fortold
Of black wings in the cold
That when brothers wage war come unfurled
Alduin bane of kings
Ancient shadow unbound
With a hunger to swallow the world

Uglavnom, koliko shvaćam ovo samo potvrđuje ono što smo vidjeli u traileru.
Onaj zmaj je Alduin, "the world eater", priča će se odvijati oko njega i "dragonborna" (valjda protagonista).

Well, očekivao sam nešto više od svega toga, ali eto. Više detalja u GI, scanse ćemo tek vidjeti oko 14-og.
Sviđa mi se što se Bethesda toliko potrudila oko lorea da su čak izdali novi jezik za igru. Pohvalno.

Durin
07-01-2011, 01:09
Daj to stavi u spoiler, da pokvariš užitak onima koji samostalno žele dešifrirati.

Arbiter of Change
07-01-2011, 09:58
Btw, Alduin je Nordski Akatosh tako da su stvari još zanimljivije.
Izgleda da možda i neće biti Akavir kao što se pretpostavljalo. Nadao sam se da ću vidjeti Nerevarina kako vodi Akavir u napadu. :)

Forengner
07-01-2011, 10:32
Dragonborn=Septim Dynasty.
A i poznato je da su Septimi potekli od Nordova.

Akul
07-01-2011, 14:37
Mislim da ih u Loreu ima nekoliko koji su smatrani Dragonbornima. U svakom slučaju nadam se da ćemo mi biti Dovakhiini a ne njegov potrčanko. Dobro mi je bilo jednom ali bome ne bih opet htjeo tu časnuSpoziciju.
Inače, zanimljivo je da su Nordovi po svemu sudeći bili u pravu i Akatosh/Alduin je zao (bar što se ljudi tiče). Ako je priči bilo dato pažnji kao ovom poemu, ovo bi moglo biti dosta zanimljivo.

W3DR4N
07-01-2011, 15:17
Po čemu je to izmišljanje jezika dobra stvar?

TheThoR
07-01-2011, 18:49
Po čemu je to izmišljanje jezika dobra stvar?

A postoji koja kurceva igra da se tebi svidja? svaki tvoj post je pljuvanje svega a niti jedan posten argument,da dobra stvar je jer se vidi da se ulaze veliki trud u igru.

Neven <R>
07-01-2011, 18:53
Po čemu je to izmišljanje jezika dobra stvar?
Znači da su se potrudili stvoriti detaljan lore tj. nadograditi postojeći.

cham3leon
07-01-2011, 18:55
@ ninja: Ma ima igara koje se njemu sviđaju, jedino što ima loš ukus. :D

Durin
07-01-2011, 19:45
Sviđa mi se što je u Skyrimu najviša planina u Tamrielu, Throat of the World, na koju se penju hodočasnici po 7000 stepenica sa koje bi se mogao baciti Adoring fan. Možda u novom TES-u vidimo NPC-eve kao prave ljude; sigurno da je 5 godina prošlo od Obliviona pa bismo mogli vidjeti velike gradove, a možda i godišnja doba; po ljeti Skyrim sigurno izgleda odlično, a zima ne trebala biti nezanimljiva. Cijeli Skyrim će možda biti pun pojedinosti, skrivenih lokacija i raznovrstan; sa novim engineom dolaze nove animacije, melee i magic tehnike i čarolije. Mislim da će za dva mjeseca, kada budemo raspolagali sa dovoljno podataka, ovo biti najiščekivanija igra.

Vjerojatno ljudi nisu svjesni i podcjenjuju Bethesdu, ali su ipak oni radili i Oblivion i Morrowind, a na ovoj igri rade već par godina (i samo na njoj - sve ostale "bethesda" igre su od njihovih sestrinskih kompanija), njihovi ljudi su često na forumima i znaju što se većini ne sviđa iz Obliviona; vjerujem da će ispuniti očekivanja i probiti novu granicu u gamingu.

Neven <R>
07-01-2011, 19:47
Prilično sam siguran da je F3 bio baš Bethesda projekt.

Durin
07-01-2011, 19:52
Od kada su završili Fallout 3 rade Skyrim, ili su (vjerojatnije) prije počeli pa su radili paralelno F3 i TESV.

TheThoR
07-01-2011, 19:59
@ ninja: Ma ima igara koje se njemu sviđaju, jedino što ima loš ukus. :D

Mogu misliti xD,jednostavno mi nisu jasne te lose predrasude iako su nam trenutno date škrte informacije u vezi igre...

Mirogamemasta
07-01-2011, 20:32
Sigurno ima predrasude zbog prijasnjih nastavaka. Inace bi trebalo polagati nade da ce igra svakim nastavkom biti sve bolja i bolja te da ce se bugovi i nedostatci ispraviti.

Grim
07-01-2011, 23:17
Sve scanse dobivam za nekih 20 min.

Ne moru scannovi, PM-ajte se.
~Arbiter

Domy
07-01-2011, 23:31
Nice. A kaj je to? :)
gameinformer?

hansi
08-01-2011, 00:10
Ne moru scannovi, PM-ajte se.
~Arbiter

W3DR4N
08-01-2011, 00:18
Po čemu je to izmišljanje jezika dobra stvar?
Znači da su se potrudili stvoriti detaljan lore tj. nadograditi postojeći.

Ne, to znači da se opterećuju nepotrebnim stvarima. Jer, izmišljeni jezik se ne može upotrijebiti ni za što osim za promidžbu igre. Nitko ne bi slušao odurni voice acting izmišljenog jezika. Jedan KOTOR je za to bio puno previše, kao što nitko ne bi dešifrirao kilometarske knjige tog dreka.

Durin
08-01-2011, 00:41
Grim, podići ću ti spomenik!! :friends:

Macolla
08-01-2011, 00:50
Ima li tih fakin scanova?

Arbiter of Change
08-01-2011, 01:32
Stvari koje su ljudi za sada potvrdili iz pročitanoga.

Confirmed Features:

-2-handed weapons and duel wielding confirmed.
-A variation of level scaling.
-18 skills.
-Perk picking at every level-up
-Finishing moves, unique to each weapon and enemy you fight.
-Dynamic Shadows
-Kids
-Overhauled Combat-system
-5 Major Cities
-Improved Faces/Improved Models Example: Faces have been dramatically overhauled. Characters now exhibit more emotion show of distinctions between different races and just plain looks better.

-Radiant AI
-Updated Engine Snow falls dynamically (not as a basic texture on the ground)
Trees and branches move independently with the wind
Water flows
-The Hero has a mentor: His name is Esbern and Voiced by Mark Von Sydow (Surviving Blade)
-The game takes place 2 centuries after Oblivion
-Initiating a conversation between a NPC no longer zooms: Quote (Conversations aren't done in a zoomed in static shot anymore. Start a conversation with some and they will act like someone would in real life, looking at you occasionally and walking around a bit and also continue doing a task if they were doing one while talking.)
-Sprint is added !
-Randomly generated quests.
-Beards
- Dialog will pop up when you approach an enemy
- You can't run backwards as fast as you do forward.
- 10 races to choose from
- confirmed creatures: zombies, skeletons, trolls, giants, ice wraiths, giant spiders, dragons, wolves, horses Elk, mammoth, saber-toothed cats
- presumeably open cities (as dragons can attack)
- cooking/farming/mining/woodcutting/blacksmithing
-Hud-free first-person view and improved third-person perspective
-7 Magic Schools Destruction Alteration Conjuration Restoration Illusion Alchemy Enchant (now added)

Mirogamemasta
08-01-2011, 01:43
Lijepo, lijepo to izgleda na papiru, nadam se da ce to realizirati.
Iz priloženog se vidi da misle poboljsati igru tako da se definitivno imamo cemu radovati.

-Randomly generated quests. :bravo:
-presumeably open cities (as dragons can attack) - nisam skuzio, jel to zeli reci da ce zmajevi moci napasti grad?
- Dialog will pop up when you approach an enemy - hocemo li moci blefirati i uvjeriti neprijatelja da smo jaci od njega i da se preda ili nesto drugo? To bi bilo zakon za vidjeti.

Macolla
08-01-2011, 01:46
veoma dobro. do sad nije loše, promatram dalje.

Sonic_Moronic
08-01-2011, 01:51
Randomly generated quest? WTF DAGGERFALL NAM SE VRAĆA. :D


cooking/farming/mining/woodcutting/blacksmithing

It's gonna be a full Runescape experience.

Macolla
08-01-2011, 01:54
Samo nek bildaju sadržaje. Nek nađu još 30 poslova za radit i nek uzmi još 3 godine za izvedbu igre.

Durin
08-01-2011, 02:02
Informacije su ok, sada čekam video da vidim te informacije u akciji. Da dodam na Arbyjeve informacije:

-very unique landscapes! Also unique dungeons! In other words, lots of uniqueness!

-Character creation improved, body features customizable

-Radiant story

Macolla
08-01-2011, 02:07
Još kad bi dobro odradili životinjske i biljne populacije... dinamična selidba životinja i raznih čopora, te rast biljki...

Sonic_Moronic
08-01-2011, 02:17
Dobro sad, oćeš poljoprivrednu simulaciju ili RPG? :)

Macolla
08-01-2011, 02:20
RPG koji je so friggin awesome da drkam na njeg.

Grim
08-01-2011, 09:12
Randomly generated quest? WTF DAGGERFALL NAM SE VRAĆA. :D

Moram priznati da mi se ovo sviđa.


The game eventually logs a huge storehouse of knowledge about how you've played, and subsequently tailors content to your capabilities and experiences. Entering a city, a young woman might approach you and beg you to save her daughter from kidnappers. The game will look at the nearby dungeons you've explored, automatically set the mission in a place you've never visited, and designate opponents that are appropriately matched to your strengths and weaknesses.

"To the players, they'll get a quest that we feel i appropriate for who they are and what they're doing at the time," Howard says. In essence, your version of Skyrim will be built to your specific playing style.

Domy
08-01-2011, 10:08
Stvari koje su ljudi za sada potvrdili iz pročitanoga.

Confirmed Features:

-2-handed weapons and duel wielding confirmed.
-A variation of level scaling.
-18 skills.
-Perk picking at every level-up
-Finishing moves, unique to each weapon and enemy you fight.
-Dynamic Shadows
-Kids
-Overhauled Combat-system
-5 Major Cities
-Improved Faces/Improved Models Example: Faces have been dramatically overhauled. Characters now exhibit more emotion show of distinctions between different races and just plain looks better.

-Radiant AI
-Updated Engine Snow falls dynamically (not as a basic texture on the ground)
Trees and branches move independently with the wind
Water flows
-The Hero has a mentor: His name is Esbern and Voiced by Mark Von Sydow (Surviving Blade)
-The game takes place 2 centuries after Oblivion
-Initiating a conversation between a NPC no longer zooms: Quote (Conversations aren't done in a zoomed in static shot anymore. Start a conversation with some and they will act like someone would in real life, looking at you occasionally and walking around a bit and also continue doing a task if they were doing one while talking.)
-Sprint is added !
-Randomly generated quests.
-Beards
- Dialog will pop up when you approach an enemy
- You can't run backwards as fast as you do forward.
- 10 races to choose from
- confirmed creatures: zombies, skeletons, trolls, giants, ice wraiths, giant spiders, dragons, wolves, horses Elk, mammoth, saber-toothed cats
- presumeably open cities (as dragons can attack)
- cooking/farming/mining/woodcutting/blacksmithing
-Hud-free first-person view and improved third-person perspective
-7 Magic Schools Destruction Alteration Conjuration Restoration Illusion Alchemy Enchant (now added)

Pola novih featuresa me podsjeća na Gothic. Al to nije loše.
Živi bili pa vidjeli kak će sve ovo ispast

Neven <R>
08-01-2011, 14:29
Dajte skenove na PP ko ima plx.

EDIT: fala lepa!

Arbiter of Change
08-01-2011, 14:48
Uznemirava me što ima 18 skillova, još manje od 21 koliko ih je Oblivion imao.

System
08-01-2011, 14:59
Uznemirava me što ima 18 skillova, još manje od 21 koliko ih je Oblivion imao.

A Morrowind ih imao 27.
Pet gradova
Perkovi, ono necu Fallout da igram, hocu TES.
Zabrinut sam. Izgleda da ce jos vise biti dumbed down cak i od Obliviona.

Finishing moves, to mi se svidja, valjda je nesto na fazon Dark Messiaha.

Neven <R>
08-01-2011, 15:11
Vele 5 "major cities and various small towns" sad što misle pod major cities, ako je to tipa Anvil ili Chorrol u Oblivionu onda smećec, ali ako je veličine Imperialy Cityja, Viveca itd. (ili veće dapače) a da su manji gradići tipa Anvil, Balmora itd. (ili veći dapače) onda gg.

Uznemirava me što ima 18 skillova, još manje od 21 koliko ih je Oblivion imao.
Ovisi kolko će prekovi značiti. Npr. Morrowind je imao tri različita skilla za armore, možda će u skyrimu bit samo jedan armor skill ali će se kroz perkove moći specijalizirati u light, heavy itd. Isto bi moglo vrijediti za oružja itd.

TheThoR
08-01-2011, 16:08
moze mi neko poslati ovo skenirano na pp? fala

Duke of Earl
09-01-2011, 23:23
moze mi neko poslati ovo skenirano na pp? fala

Mirogamemasta
09-01-2011, 23:32
Bilo bi vrijeme da se i ja javim...

moze mi neko poslati ovo skenirano na pp? Hvala i neka vas Akatosh cuva.

Sonic_Moronic
10-01-2011, 00:11
Ajde i meni.

Da_killah
10-01-2011, 00:13
meni nemojte

Looky
10-01-2011, 14:47
moze mi neko poslati ovo skenirano na pp? hvala

Forengner
10-01-2011, 14:50
Konacno brade.Fak jea.
Nisi wizard ako nemas bradu.

Delirium
10-01-2011, 14:50
Stvari koje su ljudi za sada potvrdili iz pročitanoga.

Confirmed Features:
-2-handed weapons and duel wielding confirmed.
-Water flows
-Beards
- cooking/farming/mining/woodcutting/blacksmithing


i ja sretan

Luka123
10-01-2011, 14:52
aj i meni saljite na pp...

Forengner
10-01-2011, 14:53
Dual wield staff+short sword i ja zadovoljan.

GDra
10-01-2011, 15:03
moze mi neko poslati ovo skenirano na pp? fala

Delirium
10-01-2011, 16:05
znam da mi je ovo vjerojatno uzaludno i hvatanje za slamke... al volio bi da s paletom boja idu na starije nastavke... ono smeđa-smeđija-siva-smeđkasta-sivkasta-tamnosmeđa i mozda eventualno plavo nebo... al ak se baš mora...

Oblivion grize za oči... a da ne govorim o HDRu >.>

Mirogamemasta
10-01-2011, 22:44
Podesi si na monitoru da ti pokazuje crno-bijelo sigurno ce ti onda i Oblivion biti super.
Mislim... nije mi jasno zasto, u Oblivionu je svaka boja na svome mjestu, i nista mu ne fali. Mozda neke stvari bljeste malo vise ,ali to mi ne smeta previse.
Jedino ako je Morrowind imao nekakav dark štih ili slicno, pa si na to mislio.

Kid A
11-01-2011, 00:23
http://www.gametrailers.com/news/elder- ... merge/2858 (http://www.gametrailers.com/news/elder-scrolls-v-details-emerge/2858)

Neven <R>
11-01-2011, 00:37
http://www.gameinformer.com/b/news/arch ... kyrim.aspx (http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2011/01/10/video-behind-the-scenes-of-skyrim.aspx)

Novi video na gameinformer hubu, može se nešto sitnica iščitati

Delirium
11-01-2011, 14:19
Podesi si na monitoru da ti pokazuje crno-bijelo sigurno ce ti onda i Oblivion biti super.
Mislim... nije mi jasno zasto, u Oblivionu je svaka boja na svome mjestu, i nista mu ne fali. Mozda neke stvari bljeste malo vise ,ali to mi ne smeta previse.
Jedino ako je Morrowind imao nekakav dark štih ili slicno, pa si na to mislio.

Da, je ali morrowindu je ta paleta boja davala onako, štih "Nesavršenog svijeta" ono, nikad nisam zaboravio kak mi je super, i atmosferično bilo dok hodam okolo nekih ruševina, pod sivim nebom i po tamnoj zemlji i pepelu morrowinda... jednostavno ima taj "neki" (Ne bih nazvao dark) štih koji oblivion svojom paletom boja nije uspio doseć jer je jednostavno sve bilo tak jarko i šareno da mi je bilo nerealno kak je sve savršeno obojano i prekrasno...

W3DR4N
11-01-2011, 14:22
Morrowind je ispran i ogavno ružan. Witcher bi bio neki dark fantasy prema tvom opisu.

Meni je Enclave izgledao vrhunski, i žao mi je što nisu napravili RPG na istom vizualu.

Arbiter of Change
11-01-2011, 14:31
Moguće prvi off-screen detaljne karte Skyrima.

http://img524.imageshack.us/img524/7416/1294746985174.th.jpg (http://img524.imageshack.us/i/1294746985174.jpg/)

Neven <R>
11-01-2011, 14:47
Morrowind je ispran i ogavno ružan.
Nije, zašto lažeš ljude? I danas je jedna od igara sa najljepše i najraznolikije dizajniranim svijetom.

Uostalom ne znam šta radiš u ovom topicu kad samo sereš bez argumenata, ajmo iš van. Iš

Delirium
11-01-2011, 14:48
Morrowind je ispran i ogavno ružan. Witcher bi bio neki dark fantasy prema tvom opisu.

Meni je Enclave izgledao vrhunski, i žao mi je što nisu napravili RPG na istom vizualu.

Morrowind je ispran i ružan namjerno, te isprane boje i teksture savršeno dočaravaju taj dio svijeta i podneblje... ne očekujem travu boje "Oblivion zeleno" da udara u oči ispod nekog vulkana... očekujem isprane boje, smeđu, sivu, i pogorjele varijacije iste...

cham3leon
11-01-2011, 15:21
Ja dosta vremena provodim u prirodi i mogu ti jamčit da je negdje u 5. i 6. mjesecu jedna prosječna livada u gorskim krajevima jednako šarena kao Cyrodiil u Oblivionu. Nema tu ništa nerealno. Ne mora svaka pokrajina Tamriela bit mračna i grda sa mutiranim beštijama koje skaču iza svakog ugla.

Ne samo to, nego je većina biljaka koje možeš naći u Cyrodiilu stvarna, i izgledaju više-manje kako bi i trebale.

W3DR4N
11-01-2011, 15:45
http://www.etherealsoftware.com.au/textpacks/2-Vibrant.jpg

Neven <R>
11-01-2011, 15:56
Upravo si potvrdio da ipak nije cijela igra siva i isprana. :pray: :pray: :pray:

Znam da ti je teško razumjeti da igra ima više različitih geografskih područja nakon što si odigrao igru 2 minute ili googlao screenshote.
http://morroblivion.com/files/screenshots/morroblivion-ashlands-daedric-ruins.preview.jpg

Daj prestani veki molim te, bar u ovom topicu se suspregni. Ispadaš glup :(

Kid A
11-01-2011, 15:58
Lol ko da ga je to ikad sprjecavalo

Neven <R>
11-01-2011, 16:08
Al baš se blamira, sve mi bilo neugodno čitat njegova zadnja 2-3 posta.

Akul
11-01-2011, 16:34
Gleda na mapu: Volcanin Tundra? Can't wait to see how THAT looks XD

Arbiter of Change
11-01-2011, 20:08
Samo da Windhelm bude dostojan capital, za razliku od Imperial Citya. Ili koji je već glavni grad u Skyrimu. :)

Akul
11-01-2011, 20:38
Mislim da Skyrim nema capitala jer je podjeljen na kraljevine (koje uobičavaju međusobno ratovati). Možda su imali capital koji je odredio carstvo ali Carstvo je mrtvo već 200 godina.

Forengner
11-01-2011, 20:56
White Gold tower je najlepse zdanje koje sam imao priliku da vidim u nekoj rpg igri.
Sory,it just is.

Interceptor
11-01-2011, 22:42
Morrowind je ispran i ogavno ružan.
Nije, zašto lažeš ljude? I danas je jedna od igara sa najljepše i najraznolikije dizajniranim svijetom.
Zapravo ima istine što Vedran govori. Meni se na nekim djelovima okreće želudac od Morrowinda.

Deadwalker
12-01-2011, 11:41
Daj prestani veki molim te, bar u ovom topicu se suspregni. Ispadaš glup :(

Ja se u zadnjih par mjeseci ne mogu sjetiti topica gdje tome nije slučaj.

Kid A
12-01-2011, 11:43
Ja znam sta cu iduci put rostiljat kod Pingua ako bude zafalilo mesa

GDra
12-01-2011, 12:03
White Gold tower je najlepse zdanje koje sam imao priliku da vidim u nekoj rpg igri.
Sory,it just is.
Bilo bi odlično da se vidi iz južnijih djelova Skyrima. :)