PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Elder Scrolls V: Skyrim



Stranica : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

p0ky12
02-07-2011, 12:53
Ma meni je najvažnija sloboda u igri za koju znam da je ovdje neće nedostajati samo mi se ne sviđa što su malo promijenili cijeli koncept Tamriela sa tim Dragonima, ali ok,samo se nadam da se u cijelom Main questu neće raditi samo o njima jer bi to onda bilo još gore od Dragon Agea..

Ništa od koncepta Tamriela nije promjenjeno ako znaš Lore otprije. Hell, kad se Taser pojavio u Prosincu, iznenadio bi se koliko je ljudi odmah znalo cijelu priču, kao tko to točno napada Tamriel i što mu je cilj a ono malo što se otkrilo o Dragonbornima u Gameinformeru je riješilo nekoliko misterija u Loreu.
Drugim riječima, Skyrim je dosad potpuno odan Tamrielskoj mitologiji.

A Dragon Age, ako ignoriramo onog nevjerojatno dosadnog Archdemona, nije imao nikakve žive veze sa zmajevima.
Omg, upravo sam se sada i sjetio toga što si upravo rekao, s vremenom sam zaboravio na mitologiju Tamriela, prije sam znao da ima sve to veze za zmajevima, ali pošto je Oblivion tj. Cyrodill bio sklon demonima i samo jednom zmaju koji je bio Martin, potpuno sam zaboravio da je Tamriel u biti dosta povezan sa zmajevima.
A DE mi se gadi, ne znam kako sam to uopće mogao igrati :?

Magnus
04-07-2011, 11:36
Znate šta bi ja... da gradovi budu još dalje...

a ne da izađem iz chorrola, joggiram 5 minuta i uđem u bravil.

ono, distance mi dajte, da se mogu razmahat, kom se ne sviđa, nek koristi fast travel

Aha... a onda kad naiđu kvestovi poput onih od Dark Brotherhood-a onda ćemo se plakati...

Ma Skyrim je planinsko područje, biće hodanja po zavojitim putevima ko u priči. Trebati će ti tri dana da dođeš do grada zicer. :D

Samo da napomenem što se konja i ostalih prijevoznih sredstava tiče nadam se da će ukrati ideju od AC: Brotherhood.
Sad će realizam freakovi graknut na mene ali šta me briga.
Zbilja mi ide na živce što konja moram tražiti uokolo gdje sam ga ostavio. (Oblivion tada liči na film "Dude, where is my horse?")
Modovi poboljšavaju malo stvari ali ne dovoljno. Moraš biti na određenoj udaljenosti kako bi te konj čuo. (Problem je što volim odlutati daleko i istraživati pješice, a onda kad se vratim krcat itemima tako da jedva hodam od težine, onda ne mogu pozvati konja jer je predaleko.)


Bilo bi super da ima više prostora među gradovima, ali to se vjerojatno neće dogodit, zato su i napustili koncept Dagerfalla koji je bio OGROMAN u usporedbi s oblivionom (cijeli cyrodiil je otprilike 1% mape daggerfalla), imao je stotine gradova itd. ali sve je bilo generičko i randomizirano. Oni baš namjerno ciljaju na manji, kompaktniji prostor da bi mogli u njega ukrcat više detalja, više raznolikosti. Dosadilo bi i nama da ima 2 dana jahanja među gradovima, a da postoje 2 vrste stabala.

Najbolje bi bilo da stave ogroman prostor nakrcan detaljima, ali to je previše za očekivat :)

A što se tiče dozivanja konja u oblivionu, postoji mod koji daje map marker na konja tako da znaš gdje je u svakom trenutku ;)... Nadam se i ja da će u Skyrim ubacit neku metodu, ili da se spawna u najbliži stable ako nestane, ili da preko mape znamo uvijek gdje je.

Matix01
04-07-2011, 16:16
Evo čitam ovaj topic otpočetka i vidim da neki ljudi pljuju po Dragonima u ovoj igri . to stvarno ne kužim po čemu bi dragoni bili tako loši kao neprijatelji ( i kao što čitam po stranicama i ally), pošto ih u oblivionu baš i nije bilo osim onog Akatosha na kraju te onog moda Akatosh mount (koji mi se baš i ne čini kao neki dragon već kao neki Wyevrn) :roll:

p0ky12
04-07-2011, 17:49
Evo čitam ovaj topic otpočetka i vidim da neki ljudi pljuju po Dragonima u ovoj igri . to stvarno ne kužim po čemu bi dragoni bili tako loši kao neprijatelji ( i kao što čitam po stranicama i ally), pošto ih u oblivionu baš i nije bilo osim onog Akatosha na kraju te onog moda Akatosh mount (koji mi se baš i ne čini kao neki dragon već kao neki Wyevrn) :roll:
Meni se sviđaju Dragoni, samo ne bih želio da oni prevladavaju kroz cijelu igru, ako kužiš na što mislim.
Sviđa mi se ideja da ih viđam povremeno u igri, ali da su mi na svakom trećem koraku, ne.

cham3leon
04-07-2011, 18:21
Postoji jedna hrvatska riječ za dragone.

mravojed20
04-07-2011, 18:41
I tebi malo tlak skočio od 'Dragona' a? :D

cham3leon
04-07-2011, 19:10
Forsiranje engleskog nema smisla. Kad ti netko ovako kaže da je u Skyrimu defeatao dragona dual-wieldajući swordove i useajući potione pa je lootao neke expensive iteme, onda se malo zapitaš.

Sonic_Moronic
04-07-2011, 19:12
A onda je skočio na slijedeću razinu, poboljšao si nekoliko karakteristika, povećavajući sreću i inteligenciju.

Cr4zyN4z1
04-07-2011, 19:35
Engleski se može djelomično koristiti u takvim situacijama.

Outmind
04-07-2011, 20:46
pot(ion) > napitak
item > predmet
sejvanje>>>>>>>>>>>>>>>spremanje, čuvanje snimanje pozicije...

Inače, izlaže li bethesda sada na ovom sajmu u njemačkoj? Trebaju nam neke nove informacije...

cham3leon
04-07-2011, 22:22
dobro, za neke stvari, ali zmaj je fala bogu riječ koja sasvim dobro zvuči.

Xero
04-07-2011, 22:33
Aždaja :D

Akul
05-07-2011, 00:29
dobro, za neke stvari, ali zmaj je fala bogu riječ koja sasvim dobro zvuči.

Da i ne govorimo o tome da Dragon zvuči jaaaadno kad se koristi s Hrvatskim riječima -_-

Akul
05-07-2011, 20:25
Skyrim Fan Interview (http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1207390-skyrim-fan-interview/)

We can now get married and move our wife into our house, Epic really... ok, not really.
Anyway, sviđa mi se dodatak Enchantingu. Ne znam zašto, ali Enchant me oduvijek privlači kao svjetlo muhu ^_^

p0ky12
05-07-2011, 20:35
Jako mi se sviđa to što ćemo sada moći imati prijatelje a ne kao u Oblivionu gdje su (skoro) svi imali jednak stav prema mom liku.
Također ovo sa ženom nije loše, ali pretpostavljam da će to biti povezano sa nekim questom kao u Oblivionu kada su me u novoj kući dočekali duhovi :D

Sonic_Moronic
05-07-2011, 21:42
To se traži, više interakcije sa NPC-evima!


Oh, and we now have tavern brawls that are non-lethal! I love those.

Ovo isto zvuči super.

Mirogamemasta
05-07-2011, 22:02
3) Is armor handled like in Oblivion (with each body part being welded together) or in Morrowind (with each body part separate)? Will you be able to wear both clothes and armor at the same time?
Matt: The armor system is very similar to Oblivion’s. The main difference is that the upper and lower body armors, the cuirass and greaves, have been combined into one piece. This helps create armor styles that have the look we needed for Skyrim. In most of the Nordic designs we created, the upper armor would completely cover the lower armor, making it unnecessary. We get much better visual results combining those pieces, and it renders a lot faster too, so we can put more people on screen, so that was an easy tradeoff for us. We can also make a lot more armors now, so the number and variation types are more than we’ve ever had.
Šteta. :( Spojili su cuirass i gravese.


2) What sorts of cosmetic options, like beards, tattoos, or body proportions, are available? Can we edit them later in the game?
Matt:
There is large amount of customization available for each race. You can choose from multiple hair styles, beards, scars, and face paint. Each race and gender has a light and heavy build and you can pick any level in between. We’ve completely redone our facial system, and we’re really excited to show off the results.
Odlično. :thumbs2: Samo je šteta što se nakon 10. levela ništa neće vidjeti ako stavim kacigu na glavu. :D

Outmind
06-07-2011, 13:36
bzvz mi je ovo za greavse, no ako će to značiti da će biti duplo više armora u igru, onda dobro

Ostalo je manje više ok ili ne zanimljivo, no jako mi se dopada fora sa enchantanjem gdje se novi efekti dobivaju samo nalaženjem i rastavljanjem predmeta.

croat1gamer
06-07-2011, 14:03
Aždaja :D
Ovo.
Aždaja >>>>>>>>>>>> Zmaj.

Aerial
09-07-2011, 13:47
samo da naprave brade kao prave modele/mesheve, a ne mutne teksture preko face :D

Cr4zyN4z1
09-07-2011, 19:17
Meni se čini da ovoj igri neće trebat modova. Jer ima jako puno mogućnosti, a u oblivionu su to dodavali modovi.

Mirogamemasta
09-07-2011, 19:18
To još trebamo vidjeti... :wink:

Akul
09-07-2011, 20:31
Modovi ne služe samo ispravljanju već i poboljšavanju. A UVIJEK se može nešto poboljšati.

Kid A
17-07-2011, 03:51
http://forums.theelderscrollsskyrim.com ... t=00#p8532 (http://forums.theelderscrollsskyrim.com/viewtopic.php?f=2&t=5678&start=00#p8532)


a kraljevi su :D

Looky
17-07-2011, 11:10
crko sam :rotfl:

Neven <R>
17-07-2011, 11:16
Već je bila tak fora s nekom igrom, probably fake

GDra
17-07-2011, 11:41
Svejedno, dobra fora. :D

Cr4zyN4z1
17-07-2011, 12:04
Da barem takvi zmajevi budu u igri :rotfl:

Chupacabra
17-07-2011, 15:39
Ane, kraljevi.
Evo nešto random
XqRZ1mcziSU&feature=related

Mirogamemasta
17-07-2011, 22:11
Bonus Round 506: Skyrim vs. Dark Souls (http://www.gametrailers.com/episode/bonusround/506?ch=3)
Skip na 31:00

TheThoR
18-07-2011, 11:33
Znate šta bi ja... da gradovi budu još dalje...

a ne da izađem iz chorrola, joggiram 5 minuta i uđem u bravil.

ono, distance mi dajte, da se mogu razmahat, kom se ne sviđa, nek koristi fast travel


Moze to,ali da bude zanimljivo pjesice putovati od grada do grada,a ne ko u oblivionu,sve sume isto,sve rusevine i spilje relativno iste,tu i tam koji mini banditski kamp,uzas koja dosada...

Akul
18-07-2011, 15:47
<deleted dok ne potvrdim točnost informacija>

Mirogamemasta
18-07-2011, 17:31
Trebao si staviti pod glasina i bok. Poslje kad provjeriš onda napišeš da je potvrđeno.

DJ Not Nice
23-07-2011, 12:41
Ako je bilo, moje isprike;
5iQ17r9xUwI

mravojed20
23-07-2011, 13:09
Nije bilo, ne ovako iscjepkano i bez glazbe pozadinske i komentara, kul, može se zvuk čuti bolje. šteta šta nije cijeli razgovor s onim bradatim Nordom prikazan :(

Sova
23-07-2011, 20:00
Prejebeno, jedva cekam. Thx DJ. :D

Aral
24-07-2011, 11:15
Baš htio sad stavit, izgleda fora ali niš pretjerano posebno.

R@pt0r
24-07-2011, 17:27
Video više nije dostupan. Jel to ovaj bio?

jh9xryYYfOQ

Looky
24-07-2011, 20:35
Da, to je taj.

Lucky.Strike
24-07-2011, 23:36
waaa kako dobro,cant wait
sad igram oblivion ispocetka za zagrijavanje malo :D

Xero
25-07-2011, 09:06
Zašto isti video postate 15 puta?

Durin
30-07-2011, 19:44
Malo novih screensa:

http://www.videogameszone.de/The-Elder- ... ht-835405/ (http://www.videogameszone.de/The-Elder-Scrolls-5-Skyrim-Xbox360-167381/News/Skyrim-Weitere-Screenshots-zum-Mammut-Rollenspiel-aufgetaucht-835405/)

Outmind
05-08-2011, 09:26
Iskustva ekog lika kome su dali da igra skyrim:

http://www.eurogamer.net/articles/2011- ... on-preview (http://www.eurogamer.net/articles/2011-08-04-the-elder-scrolls-v-skyrim-hands-on-preview)

Durin
05-08-2011, 13:00
Kaže da je u Texasu bio jedan od desetak novinara koji su imali priliku igrati Skyrim 60 minuta. Ostale ispovijesti of those lucky sons of ******:

IGN: http://ps3.ign.com/articles/118/1186212p1.html

Destructoid: http://www.destructoid.com/first-ever-h ... 7990.phtml (http://www.destructoid.com/first-ever-hands-on-with-the-elder-scrolls-v-skyrim-207990.phtml)

Gamespot: http://uk.gamespot.com/events/quakecon2 ... pid=615805 (http://uk.gamespot.com/events/quakecon2011/story.html?sid=6327397&tag=updates;latest;all;title;1&pid=615805)

Mirogamemasta
05-08-2011, 13:09
And if we switched to another race in the character creation screen the game saved our customizations so that we don't have to redo them when we returned to that race.
Ovo su se dobro sjetili. :thumbs2:

Durin
05-08-2011, 13:30
Najbolje mi je, pored obećavajućeg refreshanog combata i ovo:


The landscape of this forest area looks far more natural than those of Oblivion. Sections of land aren’t randomly copy-and-pasted, but rather hand-crafted with a focus on creating a convincing world that isn’t always designed in the player’s favor. Steep cliffs tower above you, large creeks must be swam across and dense woods often blocked the view.

NekeSnove slike (iako su ok), i nisu nešto revolucionarne. Ali uzmimo u obzir da je igra u alpha (dakle nije još niti beta) fazi:
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/117/1172987/the-elder-scrolls-v-skyrim-20110607051825463.jpg

http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/117/1172987/the-elder-scrolls-v-skyrim-20110607051833775.jpg

S druge strane ima nešto više zadivljujućih screensa:
http://ps3media.ign.com/ps3/image/article/117/1172987/the-elder-scrolls-v-skyrim-20110607051835962.jpg

http://pcmedia.ign.com/pc/image/article/117/1172982/e3-2011-elder-scrolls-v-skyrim-screenshots-20110606000856758.jpg

Sonic_Moronic
05-08-2011, 14:01
Samo da to bude razumno optimizirano.

hrčak
05-08-2011, 14:02
LOTR :D

Arbiter of Change
05-08-2011, 14:38
Prva slika se čini baš kako igra zapravo izgleda, možda blooma više. Ovo ostalo je pimpano sa kutovima kamere, itd.

Kid A
05-08-2011, 14:39
Losa je to grafika za danasnje uslove

Deadwalker
05-08-2011, 14:58
Uzete su slike sa konzola, gdje su likovi sa dosta manje poligona i gdje je rezolucija ispod 720p.
Na PC-u će to sigurno bolje izgledati.

GDra
05-08-2011, 15:19
Take for example the black door adorned with a skull I found near a frigid pond in a rocky recess. When I approached the subdued soundtrack of a tranquil forest was joined by a faint, menacing drum beat. The door spoke to me in an otherworldly whisper while shimmering faintly, and asked if I knew the music of life. I ran through the conversation tree to exhaust all options, answering drums, screaming, some kind of choir. The door promptly declared me to be unworthy and refused to open.
Vrata od Dark Brotherhooda, sigurno. :D
Jedva čekam 11. 11. 11.!!!!

Durin
05-08-2011, 21:30
Collectors edition (150$):

http://i.imgur.com/qklyw.jpg

Ugl, čini se da ćemo uskoro dobiti extended verziju filma sa E3:
here&#39;s what I saw...(sorry we could not film during the presentation!)

Ok so basically it was the E3 demo but this was played live (no cuts) so we got to see an extended edition and some great new things. Todd started in the same road as the other presentation to many many cheers from the audience. He did stop when the fox ran by as the crowd was demanding blood and for him to kill it. He chased after it for a moment but lost it. He continued down, killed the wolves and kept going. This time it didn&#39;t jump to the town but rather he walked a bit further on the path. Folks yelled for him to jump in the water so he did. It ripples similar to morrowind/oblivion. We also got to see fish jumping in the stream next to where he entered. A bit further down the path he was attacked by a bow wielding guy...most likely a Bosmer, he had the swooped back hair. He struck me as more masculin then previous Bosmer in the series! He then continued on to the first town, walked past a dark elf and a (nord?) lady talking and then talked to the smith near the forge same as E3. He then walked around town a bit (this is new) he pointed out a tavern and walked around the left side of town. He came across two nord children talking next to a dog. The kids look great and the voices were appropriate, I missed what they said though (sorry!). Todd then shows us the inventory with a couple cool new details:

-He shows books which zoom in and open (very awesome!) and changing pages has a page flip animation.
-He shows the magic/dragon shout mentu which has circular animated particle effects for each spell. Mages should be thrilled here!
-The Dragon Shouts list three numbers, most likely seconds for cool downs for each word. One of them was something like 80, 150, 200 but each one was different.

Next he left town by jumping on a horse, he showed the throat of the mountain and all of this was the same as E3. He then continued up the path to a new section where he used a detect life and frenzy spell at a small black tower/fort looking building (very cool structure!). He was too far to see the npc he cast frenzy on but that npc ran into the building and was swiftly killed by the NPC inside. Todd briefly paused to shoot his bow as this NPC (an Orc!). Continuing on a bit further on foot he came to Bleakwood Barrows and the dragon there took flight like E3. The dragon didn&#39;t follow the same path this time and actually hovered in the air flapping his wings and shooting fire for a bit. He then landed at the same place in the E3 demo as Todd ran inside.

Inside the dungeon was mostly the same, steath killing the two bandits (redguards?). He picked off the female first after they were done talking about the golden claw quest (which starts the questline via a text popup). Going on he dispatched two Skeever (rats) with a ice trap on the ground. He then came to the giant spider fight which was actually kind of scary. You cut webs to enter the room and the music changes for the fight (the music was amazing throughout btw!). The spider dropped in from the ceiling and the fight went on. It took quite a large amount of damage to kill even with Todd&#39;s souped up stats. He finally dispactched it and came to the Dunmer caught in the web. The old Dunmer gruff voice is back and sounds great as it did in Morrowind. The Dunmer takes off after being free&#39;d, while saying "You fool, I&#39;ll never share the treasure" or something like that. The kill animation doesn&#39;t play this time so it&#39;s not a guaranteed thing I suppose! He just dies and ragdolls with a swipe from Todd.

Todd continues on and proceeds to kill a few undead draughr(spelling?) the same as E3...there&#39;s an iron gate trap that swings back and forth that I never noticed in the E3 trailers. My memory is getting a bit fuzzy here but Todd then proceeds to jump through the traps using the Whirlwind Sprint shout and down a couple caveways killing the draughr in the E3 trailer. Again the kill animations are not trigged in the same place so it&#39;s not a scripted thing. Todd finally ends up in the Dragon Priest / Word Wall room and this goes down about the same as E3...he finally makes it to the exit which has a 20-30 second load screen (this is running on Xbox). It was the same load tie to load into the dungeon as well.

He&#39;s then on the large open tundra with the mammoths and giants. People yell for him to fight them which he does like the trailer. The dragon then swoops in and picks up the giant. We get to see him fall a bit longer though and it seems like he is less "floaty" falling this time. The dragon battle goes on for a LONG while...there were several cuts in the E3 trailer. The dragon does not fallow the same paths flying and lands in different places then he did in E3. The dragon does not eat the guard but rather knocks him down with a bite...kinda cool :) Todd finished him off and moves on to the Frost Dragon...this all goes along very similar to the E3 trailer. I will say the dragon kill animation rocks to see in person. It&#39;s long but very brutal and was meet with huge cheers from the crowd.

The Boz
05-08-2011, 21:51
Na Steamu je sad akcija gdje su Morrowind i Oblivion GOTYEvi sa 67% popusta, i piše da dobijem dodatnih 33% ako naručin Skyrim... Dakle narudžbom Skyrima dobivam ovo besplatno ili za 22% cijene?

Mirogamemasta
06-08-2011, 09:38
Meni izgleda kao da dobiješ -30% na ovu cijenu od 14,99 eura.

Sonic_Moronic
06-08-2011, 10:46
naručin

: o

Mirogamemasta
06-08-2011, 10:59
Šta nisi mogao naći bolju sliku za Collectors Edition?
http://www.pohrani.com/f/3O/Qu/2PI5VdCH/skyrim.jpg

Već vidim kako ću bankrotirati ove godine. :D


Jebeni oltar :pray:
Ma stalak za čašu. To spojiš na bačvu, staviš čašu ispred zmaja i piva počne teći iz njegovih usta. :D

Devil Dog
06-08-2011, 11:02
Jebeni oltar :pray:

Durin
06-08-2011, 12:22
Zapravo je taj CE pljačka. Prvo što u US to dođe 150$ a u Europi 150 eura, dakle 1/3 više, a drugo što za toliko enormnu cijenu nudi puno manje sadržaja od CE ostalih (puno jeftinijih a bogatijih) izdanja.

ScorpiuS
06-08-2011, 12:29
To je napravljeno za fanove, a ne za generalnu publiku osim toga, neznaš kakva je kvaliteta karte i ove skulpture. Neki CE ne opravdavaju svoju cijenu, ali neki ih opravdaju i previše.

Durin
06-08-2011, 12:37
Imaš pravo, ali ipak je previše. Usporedi npr. sa Starcraft 2 CE za 100$, Deus Ex CE za 100$ i drugim igrama - više sadržaja a 50$ manje + što ne podižu cijenu za Europu.

Mirogamemasta
06-08-2011, 13:03
Imaš pravo.
Budemo vidjeli kad izađe potpuna lista sadržaja koja se nalazi u CE, ali sumnjam da će to biti dovoljno da opravda cijenu.
To mora da su skriveni negdje Skyrim kovanice od zlata inaće ništa od toga.

Evo Kid A je sve rekao. Čudim me da Skyrim nema "The making of Skyrim DVD ili Behind the Scenes." Takvo nešto mi je must have u svakom CE.

Kid A
06-08-2011, 13:03
Zapravo je taj CE pljačka. Prvo što u US to dođe 150$ a u Europi 150 eura, dakle 1/3 više, a drugo što za toliko enormnu cijenu nudi puno manje sadržaja od CE ostalih (puno jeftinijih a bogatijih) izdanja.
http://i.imgur.com/YvwFl.png

Mirogamemasta
06-08-2011, 13:14
Counter Attack MOFOS! Bemti uzimanje informacija sa tko zna koje stranice. Mora da si sliku skinuo sa youtube-a.
Enivej ima tu malo više toga, ali još uvijek nije dovoljno za 1k kuna.
http://www.elderscrolls.com/community/b ... edition-0/ (http://www.elderscrolls.com/community/bethesda-softworks-announces-elder-scrolls-v-skyrim-collectors-edition-0/)


In addition to including the eagerly awaited game, this premium version of The Elder Scrolls V: Skyrim also includes:

Alduin Statue. Created in conjunction with the IP Factory, this collector’s only statue stands 30.5cm tall and is made of high quality PVC. Modelled from actual in-game 3D digital files, it showcases Alduin, the World Eater. He stands perched atop one the game’s many dragon walls that teach the player the lethal language of dragons.

‘The Art of Skyrim’ Official Art Book. Featuring over 200 pages of striking, full-colour illustrations, sketches and models, this stunning 23.8cm x 30.8cm coffee table book showcases the characters, creatures, environments and weaponry of Skyrim. With a foreword by game director Todd Howard and commentary from Bethesda Game Studios artists, readers will be guided through the game’s iconic visual style.

‘The Making of The Elder Scrolls V: Skyrim’ DVD. This documentary DVD contains exclusive, behind-the-scenes footage, including interviews with the Bethesda Game Studios team as they take you from concept to creation and provide insights into the story, gameplay, setting, legacy of the Elder Scrolls franchise, and much more.

“We always say that we make the games we want to play. We can also say we create the collector’s editions we’d want to own,” said Pete Hines, VP of PR and Marketing for Bethesda Softworks. “We all want one of these!”

The extremely limited Collector’s Edition will be available through pre-order and retailers for $149.99 (US), €149.99 (Europe), £129.99 (UK) and A$199.99 (Australia).

Developed by Bethesda Game Studios, the makers of the 2006 and 2008 Games of the Year, The Elder Scrolls V: Skyrim re-imagines and revolutionizes the open-world fantasy epic, bringing to life a complete virtual world open for you to explore any way you choose. Skyrim, which will be available worldwide on November 11, 2011, has already won numerous awards including Best Console Game and Best RPG from the official Game Critics Awards at E3 2011. Wired.com believes it will be “one of the most sprawling, almost impossibly detailed game worlds ever created.”

Xero
06-08-2011, 16:51
Zapravo je taj CE pljačka. Prvo što u US to dođe 150$ a u Europi 150 eura, dakle 1/3 više, a drugo što za toliko enormnu cijenu nudi puno manje sadržaja od CE ostalih (puno jeftinijih a bogatijih) izdanja.
http://i.imgur.com/YvwFl.png
Ne možeš Wičera uspoređivat sa drugim igrama on je par desetljeća ispred svih.

Durin
06-08-2011, 20:11
Witcher 2 je super, ali ipak

Skyrim = 200 sati zabave, par stotina questova, par velikih gradova za istražiti, otvoreni ogroman game world...
Witcher 2 = 30 sati, malo questova, poprilično linearna priča (tek jedno veće grananje), zatvoreniji prostori...

Mislim tu prvenstveno bez proigravanja više puta. Matematika je neumoljiva.

Mirogamemasta
06-08-2011, 21:39
Samo što je dijalog kod Witchera puno, puno bolji. Likovi su življi, imaju osobnost. Questovi su zanimljiviji, neki od njih su orijentirani na moralne dileme što mi se sviđa, barem ima grananje za razliku od Obliviona.
Kao što sam rekao već sto puta, TES-u fali samo dijalog Witchera i dobiti cemo savršen RPG bez mane. Ali izgleda da ne možemo imati i ovce i novce, jelda? :wink:

Durin
06-08-2011, 22:03
Daj link, uopće nisam vidio još nijedan gameplay video sa Skyrim dialogueom i questovima.

Mirogamemasta
06-08-2011, 22:42
Od svih promjena koje su do sad nadrobili od dijaloga niti D. Tako da možemo očekivati kako ni ovaj put neće biti prevelikih promjena. A Oblivinu treba jedna veća promjena baš u tom području.
Ne živimo u bajci, tak da ono... budimo realni, ako bude promjena u vezi dijaloga onda ću se fakat ugodno iznenaditi.

Durin
06-08-2011, 23:02
Uspoređuješ Witchera koji je izašao prije par mjeseci i Oblivion koji je izašao prije 5 godina. U rangu Obliviona su Gothic 3 i NWN 2 jer su otprilike tada izašli. I naravno da Witcher ima bolje izrađene pojedine aspekte kada nije isti tip igre - sandbox otvorena igra. Bilo bi malo previše posla tih par stotina questova napraviti savršeno. Ovo je TES i on ima svoj štih.

Mirogamemasta
06-08-2011, 23:21
Uspoređujem ga sa Witcherom zato što mu je to jedna od jačih strana. Mogao sam ga usporediti i sa Baldurs Gate-om da sam htio.
Nema veze kad je koja igra izašla. Evo Skyrim je na pomolu a o promjenama u vezi dijaloga ni riječi. Sad će Skyrim biti noviji pa da vidimo da li će u dijlogu prestići starije igre.
Što se sandboxa tiće TES je najbolja igra koju sam imao priliku zaigrati. Samo što je moja najveća želja vidjeti sva tri aspekta RPG-a vidjeti u jednoj cijelini.
(Žao mi je vidjeti da se dijalog zapostavlja ili da ne evoluira, kad su već sve ostale aspekte igre napravili dobro.)
(Tražim savršen RPG, a znam da ga necu dobiti, ali eto ipak se nadam da cu ga vidjeti jednog dana.)

Spoj troglavog zmaja bi bio ovakav.
TES - Open World iliti Sandbox RPG
Witcher - Dijalozi
Diablo - Random generirani dungeoni, količina itema.
Spojiš sve to zajedno i voila! Imaš savršen RPG.

mravojed20
07-08-2011, 09:23
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... FuUdMsPsK0 (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QFuUdMsPsK0)


Gledajte brzo dok ne skinu video opet. Ovo je čini se kompletni demo od 30+ minuta.

Yay, potvrdio Todd da je Dark Brotherhood u igri :)

Magic sustav je sad daleko žešći otprije, vidi se da su slušali kritike oko Obliviona i kako je tamo bilo totalno lejm bacat magije.

Durin
07-08-2011, 10:26
Nisam očekivao da će biti ovako dobro. :pray: :pray: :pray:

Game world izgleda predivno, snježni nanosi, crnogorična vegetacija i planine ne da nisu dosadne nego su prezanimljive, grafika čak i na xboxu :pray:
World map :pray: :pray:
Inventory :pray:
Combat animacije, osjećaj da stvarno držiš luk i strijelu u rukama :pray:
Game menu i loading menu :pray:

Pojesti će sve Skyrim.

Outmind
07-08-2011, 10:43
Stijjena

WOOOOOOOOOOOOOOOOAAAAAAAAAAAAAAHHHHH

Vlat trave

YEEEEEEEAAAAAAHHHHHHH

Pitoma riječica

WATER! WATER! WATER! WATER!

Vukovi

Opći lom

Ono, sram me je što sam gamer kad takve retardose čujem...

Anyway, izgleda dobro, pogotovo me je pozitivno iznenadila magija koja je dobila par dobrodošlih dodataka. Samo me jako razočaralo što nema spell making-a

Osim toga, čini li se to meni samo, ili je dizanje skillova jako brzo (barem pri manjim razinama)? Ak ste prailii, lik na početku demo-a ima one handed skill na negdje 19, a na kraju mu je već oko 25...

Durin
07-08-2011, 10:54
Da, publika je malo puno nahajpana. Ali sada sam I JA. :)
Inače, (samo) jedan perk po levelu. A kao i inače, na početku brzo podizanje skillova - ne znam, s tim u Ob nikad nisam imao problema.

ScorpiuS
07-08-2011, 11:25
Publika me je razočarala, ali neka im bude. Ali igra izgleda odlično, ali ipak ima mjesta da se poboljša. U svakom slučaju čekam pravu snimku ovog demoa pa da pogledam u HD-u :D

Raz
07-08-2011, 12:05
Ono, sram me je što sam gamer kad takve retardose čujem...

Ane. Mene bi bilo strah tamo biti, zvuče kao horda navijača koji će svaki čas napraviti nered i lom.
I ja sam uzbuđen oko igre, ali come on... :(

Mirogamemasta
07-08-2011, 12:07
Munja se odbija od poda i zidova. Damn nigga... :pray:
Raggdoll je još uvijek u igri nažalost...
Finishing combo je zakon, pogotovo kad je vuka udario nogom.
Eh, da umalo sam zaboravio. Šmrc, na inventory sistem. :cry:

GDra
07-08-2011, 14:44
Yay, potvrdio Todd da je Dark Brotherhood u igri :)


Ima li Dark Brotherhood gameplaya u videu?
Ne mogu na Youtube trenutno. :(

GDra
07-08-2011, 17:09
http://forums.bethsoft.com/index.php?/t ... on-part-2/ (http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1217492-just-watched-the-skyrim-presentation-at-quakecon-part-2/)

Sadržaj QuakeCon prezentacije.

Durin
07-08-2011, 19:56
Nije da smo svi već odgledali leakanu quakecon prezentaciju. :D
I da, pojavljuje se DB u njoj preko letka.

Arbiter of Change
07-08-2011, 21:02
Baš me zanima koliko će trebati dok zmajevi ne postanu novi Cliff Raceri. :)

Mirogamemasta
08-08-2011, 08:21
Bethesda sues Notch over the use of the word "Scrolls" (http://www.tesnexus.com/)

A few days ago, the legal department of Bethesda Softworks (not to be confused with Bethesda Game Studios) served the creator of Minecraft, Notch, legal papers regarding the title of Notch’s upcoming game, “Scrolls”. The Bethesda legal department expressed concern that people will confuse Notch’s “Scrolls” game with “The Elder Scrolls” series.

Today, I got a 15 page letter from some Swedish lawyer firm, saying they demand us to stop using the name Scrolls, that they will sue us (and have already paid the fee to the Swedish court), and that they demand a pile of money up front before the legal process has even started.
While many were speculating early on that this was a joke, as of now it does not appear to be. It looks like Bethesda will be going forward with the lawsuit.
Neither Bethesda nor Zenimax has made any statements regarding the incident.
Update: Here is the first page of the legal document (translated from Swedish).

Trade Mark Infringement
I write to you as a legal representative of the company ZeniMax Media Inc.
My mandator is creating and publishing interactive entertainment for, among others, consoles, computers, and handheld/wireless units. The company has a long and successful history and is behind a large number of awarded games, among these the wordly renown game series THE ELDER SCROLLS. The trademark name THE ELDER SCROLLS is protected of, among others, different entertainmentwares and -services, where computer and consolegames are included. In EU is my mandator owner of the registered communion trademarks with the registered numbers 2840098 and 8283161.

It has come to my mandator's knowledge that Mojang AB (Mojang) is using the signature SCROLLS in themarketing of a coming computer and/or consolegame. The signature SCROLLS shows serious visual, phonetic and conceptual similarities with my mandators trademark name THE ELDER SCROLLS. These similarities are strengthened by the fact that within the entertainment industry, the game industry included, it often occurs that goods and services with a common commercial origin are promoted through distinctive features that are constructed through a common trade mark element(?). As an example we can mention the company Nintendos worldfamous Mario-series with game titles like Mario Bros and Super Mario Bros, or the company Blizzards Warcraft-series with game titles like Warcraft: Orcs and Humans and World of Warcraft. Thus there is an obvious risk for the average consument to get the idea that good and/or services that are provided under the property name SCROLLS respective THE ELDER SCROLLS are from the same commercial origin or at least with companies with economical relations. In this context it is therefore our opinion that Mojangs use of the trademark name SCROLLS is... (the line continues on the next page that isn't shown in the photo)

GDra
08-08-2011, 12:32
Ako je Alduin drugo ime Akatosha, postoji mogućnost da vidimo
MartinaSu Skyrimu, možda smo njegov naslijednik.
U Game informeru:

The dragonborn can battle the dragons on another level, they're anointed by the gods. That's why they can light the Dragonfires and become an emperor."
Logo Skyrima je znak Imperial Legiona.

Kostolomac
08-08-2011, 12:37
Bethesda sues Notch over the use of the word "Scrolls" (http://www.tesnexus.com/)
Sad bi trebalo naći stariju igru od TES1 koja u sebi ima riječ "the" i da njeni kreatori tuže Bethesdu. Žalosno.

Sonic_Moronic
08-08-2011, 12:58
Zbilja, respekt za Bethesdu -500.

Babitz
10-08-2011, 04:12
Bethesda nikad nije ni valjala.
Da ponovimo povijest: izdaju TES igre, svaku lošiju od prethodne + izmislili su DLC. S ovih -500 sad bi ti trebali biti negdje oko -5000000500.

Ne kužim hajp za Skyrim. Svi se vesele jer igra ima vodu, jebote. Zmajeve će ionako uprapastiti. Gledao sam neki gemplej video gdje zmaj leti, bljuje vatru i onda sleti na zemlju i pusti korijenje tak da ga protagonist može kežualno izbockat jer zmajevi imaju sportski duh; zašto bi koristili takvu taktičku prednost kao let protiv nekog bez krila.

Sonic_Moronic
10-08-2011, 08:32
Ja se samo nadam boljim NPC-evima, ali već je tradicija da budu beživotni roboti pa ono.

GDra
10-08-2011, 11:21
Screenshot Dark Elfa:
http://cdnstatic.bethsoft.com/bethblog. ... arkelf.jpg (http://cdnstatic.bethsoft.com/bethblog.com/wpcontent/uploads/2011/08/darkelf.jpg)

Devil Dog
10-08-2011, 12:04
Link broken.

GDra
10-08-2011, 12:31
http://images3.wikia.nocookie.net/__cb2 ... dunmer.jpg (http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20110809224626/elderscrolls/images/thumb/e/e3/Skyrim_dunmer.jpg/475px-Skyrim_dunmer.jpg)
Radi li ovaj?

Devil Dog
10-08-2011, 12:33
Da. :|

Akul
10-08-2011, 14:27
Da ponovimo povijest: izdaju TES igre, svaku lošiju od prethodne + izmislili su DLC.

Actually, Bioware je još prije počeo prodavati DLC-eve s NWN-om.

Windwalker
10-08-2011, 15:32
Nek se oni j...

Zato Rockstar radi DLC-e koji su veći od dobrog broja 'cijelih' igara.

Devil Dog
10-08-2011, 16:22
Po tom pitanju onda možemo ukinut i epizodno izdavanje igara.

Mirogamemasta
10-08-2011, 16:30
Da se razumijemo. Jedino što se treba ukinuti su bezvezni mali DLC-jevi. Tipa itemi i par novih misija ili par mapa. Za to je zbilja bezveze bacati novac
A ako DLC izgleda poput onoga u GTA IV ili tipa The Shivering Isles onda može. Može se zvati DLC, ekspanzija, nastavak ili šta god hoće, samo neka opravda cijenu i neka za tu cijenu donese dovoljno novog materijala za igru.


Zato Rockstar radi DLC-e koji su veći od dobrog broja 'cijelih' igara.
EFLC je praktički igra sama za sebe, da se mene pita ja nebih to uopće svrstavao u kategoriju DLC-a. Eventualno bi se mogao svrstati pod ekspanziju.

Windwalker
10-08-2011, 17:04
Zato Rockstar radi DLC-e koji su veći od dobrog broja 'cijelih' igara.
EFLC je praktički igra sama za sebe, da se mene pita ja nebih to uopće svrstavao u kategoriju DLC-a. Eventualno bi se mogao svrstati pod ekspanziju.
Još ih nisam igrao, ali čuo sam da je svaka od tih EFLC igra za sebe, a dvije su.

Isto tako i RDR: Undead Nightmare. Duži od bilo kojeg Call of Dutya ili novijeg FPS-a, TPS-a i sličnog.
I još se dobije multiplayer s njim, na istom disku.

Tako da ih je sramota zvati DLC-ovima, iako ih tako zovu.

Usporediti to s horse armorom ili oklopom za Mirandu, no fuckin' way.

Arbiter of Change
10-08-2011, 17:05
http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20110809224626/elderscrolls/images/thumb/e/e3/Skyrim_dunmer.jpg/475px-Skyrim_dunmer.jpg
Radi li ovaj?
Zakon izgleda. Kao pravi Ashlander. Evo i u većoj rezi.
Što se tiče DLC-ova, mislim da se Bethesda uvježbala sa Fallout 3 tako da bi Skyrim mogao dobiti solidne DLC-ove.

http://s4.postimage.org/10y7i8i90/1312988263902.jpg (http://postimage.org/image/10y7i8i90/)

Sonic_Moronic
10-08-2011, 17:26
Stvarno kul, izgled rasa me je ugodno iznenadio još sa Khajiitom koji je bolesno awesome, ovo je blizu.

Deadwalker
10-08-2011, 17:32
True.
Samo da animacije opet ne budu totalna lošost.

mravojed20
10-08-2011, 17:47
Pa vidjeli smo da su animacije totalna ne lošost. Also, odlično izgleda lik, još s hrapavim glasom, uf.

Outmind
10-08-2011, 19:59
Daj sliku kađita soniče.

Sonic_Moronic
10-08-2011, 20:01
http://www.xbox360digest.com/wp-content/uploads/2011/04/khajiitTemple02.png

Outmind
10-08-2011, 20:17
Fala. Fora izgleda, definitivno do izražaja dolazi njegova... mačkolikost?

Bit će zanimljivo vidjet kako su napravili argoniane - zamislite da im se ljuske ljeskaju na suncu...

Babitz
11-08-2011, 03:19
Ok, furfag igra. Definitivno ne igram.
Uh, kad se deviantart dokopa Skyrima...

Mirogamemasta
11-08-2011, 22:52
The Bethblog has a list of links to a number of websites that have posted previews of Skyrim based on a one hour playthrough.

The games were played on the Xbox so commentary about the PC interface or controls will not be included.
Some examples of the remarks include:

Ausgamers
But it’s not just the animals you need to be weary of, and I mentioned earlier I’d encountered a few bandits, but what I wasn’t ready for was the level of sophistication the baddies have apparently been granted here. Certainly fighting a rogue bandit on a road is something of a staple for the series, but walking under a makeshift bridge with a hostile gentleman above, clearly annoyed I was on his turf, and thus dropping pre-set boulders on me, is not. This was then followed by an ambush of his cohorts, ready for anyone the boulders didn’t crush, and while I did make quick work of them, it was an exhilarating encounter nonetheless

Eurogamer
There are bandits to eavesdrop on and sneak around – the Khajiit are especially good sneakers, so I huddle in shadow and draw a longbow on the nattering bad guys from a few feet away. Later there are the skeletal draguar, who employ magic as well as swords and axes, and there's a mini boss fight with a giant spider.
There are door switches rigged to banks of arrows that need to be disarmed by observing your surroundings and rotating totems like tumblers in a lock, and there are pressure plates and levers that activate spike doors and swinging blades, which are great for making short work of draguar as their numbers increase.
AI se iz navedenog čini kao pun pogodak. :pray:

Šta će tek biti kad još pročitam dulje verzije... :D

LINK:
http://www.ausgamers.com/features/read/3096375
http://www.eurogamer.net/articles/2011- ... on-preview (http://www.eurogamer.net/articles/2011-08-04-the-elder-scrolls-v-skyrim-hands-on-preview)


There’s no more ice-skating; your character moves with purpose and weight, and looks so much more attached to the world around him. About the only gripe I would offer is that jumping still felt a bit floaty, but certainly not enough to break the game, and when you think about it in a sense of RPGism, the fact you can level up your acrobatic skills means, by and large, it’s a requirement anyway. But I digress.

During my cross-country marathon, I came across a lot of items to pick for the obligatory crafting component of the game, including a bee-hive where I could even harvest a bee. I could also kill the bees buzzing around the hive, and also dragonflies floating around a stream, adding an even deeper sense of interactive life to the game-world.

str1k3r
11-08-2011, 23:00
V6G5zHPbQ8A&feature=youtu.be

Part 2 i 3 su u descriptionu. Publika je... fascinantna.

"Look, water!"
"WOOOOOOOOOAAAAAAAAHHH!"

"Look, a dragon!"
"WOOOOOOOOOAAAAAAAAHHH!"

croat1gamer
12-08-2011, 00:10
:pray:
Prejebeno izgleda izvedba.


:pray: :pray: :pray: :pray: :pray:
To je za publiku. :)

GDra
12-08-2011, 09:58
Je li to novi video ili onaj s Quakecona?

Sonic_Moronic
12-08-2011, 10:38
Haha ovi su gori nego na utakmici.

str1k3r
12-08-2011, 10:53
To je onaj sa QuakeCona.

Sonic_Moronic
12-08-2011, 11:02
TEA BAG HIM!

TEA BAG! TEA BAG!

:pray:

Arbiter of Change
12-08-2011, 21:19
Hot dayum, Argonianci dobro izgledaju.

http://s1.postimage.org/177y860lg/1313178590780.jpg (http://postimage.org/image/177y860lg/)http://s1.postimage.org/177zvpd38/1313178634271.jpg (http://postimage.org/image/177zvpd38/)http://s1.postimage.org/1781j8pl0/1313178677972.jpg (http://postimage.org/image/1781j8pl0/)

Mirogamemasta
12-08-2011, 21:27
Holy Shit! :pray: Napokon izgledaju poput pravog reptila. Ali Kahjiiti još uvijek bolje izgledaju. Za prvi prelazak definitivno uzimam lava. :D

mravojed20
12-08-2011, 21:40
Iskreno, meni SVI izgledaju fantastično i nenadjebivo bolje od Obliviona, baš sam impresioniran, potrudili su se ohoho s modelima i animacijama.

mravojed20
12-08-2011, 21:50
Iskreno, meni SVI izgledaju fantastično i nenadjebivo bolje od Obliviona, baš sam impresioniran, potrudili su se ohoho s modelima i animacijama.

http://files.g4tv.com/ImageDb3/280291_S ... a-nord.jpg (http://files.g4tv.com/ImageDb3/280291_S/the-elder-scrolls-5-skyrim-building-a-nord.jpg)

http://dl.dropbox.com/u/8613775/Skyrim/ ... former.jpg (http://dl.dropbox.com/u/8613775/Skyrim/Skyrim%20Khajiit/khajiitGameInformer.jpg)

http://dl.dropbox.com/u/8613775/Skyrim/ ... hajiit.jpg (http://dl.dropbox.com/u/8613775/Skyrim/Skyrim%20Khajiit/3Khajiit.jpg)

http://fastcache.gawkerassets.com/asset ... kotaku.jpg (http://fastcache.gawkerassets.com/assets/images/9/2011/08/character2k_kotaku.jpg)

http://www.fohguild.org/forums/attachme ... skyrim.jpg (http://www.fohguild.org/forums/attachments/other-games/179223d1313173664-elder-scrolls-v-skyrim-skyrim.jpg)SJbte wood elves izgledaju badass totalno, ko bi reko :D

EDIT: nemam pojma zašto sam se kvotao al jbga nema sad pomoći. :P

Usporedba:
http://i.imgur.com/0XFEX.jpg

croat1gamer
13-08-2011, 00:36
Hot dayum, Argonianci dobro izgledaju.
Ovo sam potpuno krivo interpretirao. :(

Windwalker
13-08-2011, 02:04
Eto, napokon su se potrudili napraviti stvarno dobre likove, jer su oni iz Obliviona (a i Fallouta) blagi užas (koji su neslužbeni modovi morali popravljati).

Po dizajnu mi se sad dosta sviđa, i sve mi se čini da moderska zajednica neće baš imati posla.

A Argonian podsjeća na Reptilea iz novog MK.

Arbiter of Change
13-08-2011, 06:14
http://www.fohguild.org/forums/attachme ... skyrim.jpg (http://www.fohguild.org/forums/attachments/other-games/179223d1313173664-elder-scrolls-v-skyrim-skyrim.jpg)SJbte wood elves izgledaju badass totalno, ko bi reko :D
Konačno. Bosmeri su badass kanibali, samo im Fargoth i Adoring Fan kvare reputaciju.



Hot dayum, Argonianci dobro izgledaju.
Ovo sam potpuno krivo interpretirao. :(
Da glumim iznenađenost ili ne? :)

btw, nova usporedba.
http://s1.postimage.org/1ab15n6o4/1313211874604.jpg (http://postimage.org/image/1ab15n6o4/)

Outmind
13-08-2011, 09:02
Jesam rekao da će se ljuske ljesskat xd

Inače najveću i najbolju transformaciju su napravili8 na orcima. Napokon izgledaju pristojno.

mravojed20
13-08-2011, 09:25
Bosmeri i Redguard onaj :pray:

Nevvjerojatno koliko svi badass izgledaju, al baš samo prezadovoljan, praktički face iz Obliviona 2D izgledaju prema ovom :rotfl:

''one of the nice things about the new character creator is that its pretty robust. You can make any race range from clean and kept to vile and brutal. The orc screens are a good example of that, oh they can look even more brutal than what you guys have seen ''

Najs.

Arbiter of Change
13-08-2011, 10:12
Meni je samo drago što konačno imamo brade.

Sova
13-08-2011, 10:20
Funny, al mi se svidjaju zile priko tijela i po rukama. :pray:

GDra
13-08-2011, 11:37
Rase izgledaju neusporedivo bolje, toliko sam se iznenadio za Bosmera. :D
:pray: :pray: :pray: :pray:

Cr4zyN4z1
13-08-2011, 13:46
Meni ovdje bosmeri izgledaju ko neki trolovi.

Sonic_Moronic
13-08-2011, 14:58
Izgledaju kao divljaci koje žive u šumama, kako bi i trebalo. Nikad mi i nije bilo jasno prikazivanje elfova kao gracioznih i pristojnih bića kad se radi o barbarima.

GDra
13-08-2011, 15:00
Je li moguće da je onaj Wood Elf vampir, ima crvene oči?

Aerial
13-08-2011, 15:15
O jebemti kako dobro izgledaju :D

Btw, upravo sam primjetio da je onaj argonian na prijašnjoj slici zapravo ženka? Čini se da ima sise nekakve.
Argoniani su reptili zar ne? Što će im sise onda? :D

pravilo 34?

croat1gamer
13-08-2011, 16:11
Odi na UESP pa ces vidjet. :)

Inace:

Meni je samo drago što konačno imamo brade.
Manly. Prikladno za Skyrim.

GDra
13-08-2011, 20:53
http://pcmedia.ign.com/pc/image/article/118/1186481/the-elder-scrolls-v-skyrim-20110813081209834.jpg


:pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Cr4zyN4z1
13-08-2011, 21:10
Izgledaju kao divljaci koje žive u šumama, kako bi i trebalo. Nikad mi i nije bilo jasno prikazivanje elfova kao gracioznih i pristojnih bića kad se radi o barbarima.

U svakoj fantaziskoj igri wood elfovi izgledaju "graciozno".

Herr Schnitzel
13-08-2011, 21:24
Samo zato jer je to Tolkienova furka. Uspjeli smo napravit generičnost iz nečeg šta ne postoji, moš mislit (da parafraziram Yahtzeeja).

Windwalker
13-08-2011, 23:32
Svakim novim screenom mi se vraća vjera u Bethesdu.

Could it be... :cry: (manly tears of happyness)

Deadwalker
14-08-2011, 09:35
Tek sada vidio slike starih/novih rasa i moram priznati da sam baš ugodno iznenađen. Naspram Obliviona, fakat ogromni napredak. Nadam se da će personalizacija likova biti vrlo detaljna.

Outmind
14-08-2011, 11:34
Tek sam sada skužio da nam fale novi high elfovi... ima li gdje kakav pic i za njih?

Aerial
14-08-2011, 11:37
Btw, ona slika naočitog muškarca koji snažnim rukama napinje svoj veliki luk... :D
Jel ono Breton ili Imperial?

Breton, jelda?

Cr4zyN4z1
14-08-2011, 11:39
Btw, ona slika naočitog muškarca koji snažnim rukama napinje svoj veliki luk... :D
Jel ono Breton ili Imperial?

Breton

mravojed20
14-08-2011, 11:45
Noup, potvrđeno je da je Nord.

Breton, Altmer i Imperial nisu prikazani još.

Aerial
14-08-2011, 12:11
Haugh?

Znači svi oni "humani", osim crnje, su Nordi? Ja mislio da je samo ona plavokosa prsata teta nord.. :D

sickpetey
14-08-2011, 12:34
http://pc.gamespy.com/pc/elder-scrolls- ... pid=gspy53 (http://pc.gamespy.com/pc/elder-scrolls-v/1186740p1.html?_cmpid=gspy53)

mravojed20
14-08-2011, 12:46
Haugh?

Znači svi oni "humani", osim crnje, su Nordi? Ja mislio da je samo ona plavokosa prsata teta nord.. :D

Da, svi su Nordovi osim crnog onog, koji jebeno izgleda btw :D

mravojed20
14-08-2011, 21:10
http://media.multiplayer.it/thumbs/imag ... ig_q85.jpg (http://media.multiplayer.it/thumbs/images/2011/08/14/character1e_it_copia_jpg_0x0_watermark-big_q85.jpg)

Female Redguard. 8)

Outmind
14-08-2011, 21:38
Ženska me jako podsjeća na one raiderice iz fallouta 3...

Deadwalker
15-08-2011, 00:26
Ženska me jako podsjeća na one raiderice iz fallouta 3...

+1

Aerial
15-08-2011, 00:29
Ženska me jako podsjeća na one raiderice iz fallouta 3...

Zato što je crna, jelda?!
Prokleti rasistu :?

mravojed20
15-08-2011, 09:13
http://videogamewriters.com/wp-content/ ... 8/Orc2.jpg (http://videogamewriters.com/wp-content/uploads/2011/08/Orc2.jpg)

Stari Orc.

Windwalker
15-08-2011, 14:51
Kaj je sad to, svi ćoravi na jedno oko?

Akul
15-08-2011, 17:38
Ljudima je badass biti ćorav na jedno oko pa vbole raditi takve likove čini se XD

Mirogamemasta
15-08-2011, 17:58
Naravno. Uostalom kad si imao priliku zaigrati sa takvim likom. Vrlo rijetko. Još kad mu face paint stavim i par ožiljaka. :pray:
Face paint i ožiljke ću najvjerojatnije staviti poslje fajta sa zmajem preko konzole. (Ma već sam sve isplanirao, a igra nije ni izašla. :D Već znam kuda ću iči i šta ću raditi. :P )

Aerial
17-08-2011, 11:52
Čudni su mi ti rogovi na obrvi, kao da je zeleni dremora (draemora?) :D

Mirogamemasta
17-08-2011, 17:06
Nadam se kako će u Skyrimu uvesti Spell Delete. Živcira me kad moram u spellbooku imat hrpu spellova koje više ne trebam.

Outmind
17-08-2011, 17:56
Sad počinje gamescon na kojem se predstavlja i bethesda. Nadam se novom gameplay-u, i konačno informacijama o frakcijama.

Aerial
17-08-2011, 20:49
Dark Brotherhood je sasvim dovoljan :D

GDra
17-08-2011, 22:03
Bile su neke informacije, npr. Thieves Guild će biti u gradu Riftenu.

mravojed20
18-08-2011, 08:44
http://dl.dropbox.com/u/8613775/Skyrim/ ... Dunmer.jpg (http://dl.dropbox.com/u/8613775/Skyrim/SkyrimDunmer/FemaleDunmer.jpg)

Female Dunmer

Windwalker
18-08-2011, 09:41
The Dog! :D
Mislim da je najvažnija stvar na ovoj slici ipak The Dog!

Megger
18-08-2011, 13:25
Usrecio me nekako ovaj pas.. volio bi imat njega uz suputnika :D

GDra
18-08-2011, 13:43
Sve slike rasa do sada:
http://forums.bethsoft.com/index.php?/t ... -gamescom/ (http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1222046-journalist-character-screens-quakecon-london-gamescom/)

Mirogamemasta
18-08-2011, 18:18
yoba333 | 23:17, 7 August 2011 | 250 Comments | [ Add comment]
A few days ago, the legal department of Bethesda Softworks (not to be confused with Bethesda Game Studios) served the creator of Minecraft, Notch, legal papers regarding the title of Notch’s upcoming game, “Scrolls”. The Bethesda legal department expressed concern that people will confuse Notch’s “Scrolls” game with “The Elder Scrolls” series.

Notch posted this on his blog.
QUOTE
Today, I got a 15 page letter from some Swedish lawyer firm, saying they demand us to stop using the name Scrolls, that they will sue us (and have already paid the fee to the Swedish court), and that they demand a pile of money up front before the legal process has even started.


While many were speculating early on that this was a joke, as of now it does not appear to be. It looks like Bethesda will be going forward with the lawsuit.

Neither Bethesda nor Zenimax has made any statements regarding the incident.

Hey, Bethesda! Let’s settle this!
I am back, and I am excited.

Marriage has been wonderful so far, and nobody sabotaged my computer while I was gone.

The only negative thing going on at this moment is the Scrolls trademark lawsuit nonsense, and I think I came up with the perfect solution:

Remember that scene in Game of Thrones where Tyrion chose a trial by battle in the Eyrie? Well, let’s do that instead!
I challenge Bethesda to a game of Quake 3. Three of our best warriors against three of your best warriors. We select one level, you select the other, we randomize the order. 20 minute matches, highest total frag count per team across both levels wins.

If we win, you drop the lawsuit.

If you win, we will change the name of Scrolls to something you’re fine with.

Regardless of the outcome, we could still have a small text somewhere saying our game is not related to your game series in any way, if you wish.



http://notch.tumblr.com/
I am serious, by the way

E ovako se stvari riješavaju. :pray: :bravo:
Nije uopče trebalo doći do tužbe... sad još samo da Bethesda prihvati izazov.

Outmind
18-08-2011, 18:19
Seru oni - sere on...

ScorpiuS
18-08-2011, 19:17
Da vidio sam to, Notch je zakon :D
Ali čisto sumjam da će vojska odvjednika kod Bethesde prihvatit ovaj izazov. :(

Looky
18-08-2011, 19:28
Skyrim će koristit Steamworks!
http://www.hcl.hr/vijesti-skyrim-ce-kor ... 47-17.html (http://www.hcl.hr/vijesti-skyrim-ce-koristiti-steamworks-6147-17.html)

Nakon jučerašnje objave da Skyrim u svojoj PC verziji neće koristiti omraženi Games for Windows Live, Bethesda je potvrdila alternativno rješenje. Skyrim će, naime, biti Steamworks naslov i donijet će sve pogodnosti koje s time dolaze u paketu. Dakle, achievementi, podrška za automatsko ažuriranje i slično. To također znači da igru vrlo vjerojatno nećete naći na servisima kao što su Direct2Drive, Impulse ili Gamersgate, a isto vrijedi i za nadolazeći Rage, odnosno sve buduće Bethesdine igre. Inače, GFW program najveći je gubitnik u svemu tome jer spomenute igre zapravo nose taj brend, ali ne koriste uslugu koja je očito postala dio prošlosti.

Outmind
18-08-2011, 19:33
Kaj se tiče dijela o steamu, i nije neka novost, pošto se preko istog pre-order može već jedno tjedan dana napraviti. A to kaj je gfw izvisio me i ne čudi pre više jer je sam sustav nekako... nezgrapan.

Windwalker
18-08-2011, 22:18
Već neko vrijeme izmišljam svoju igru, a sad evo i naslova.
Bit će trilogija.

Elder's Tale 1: Scrolls of Oblivion
Elder's Tale 2: A Rim in the Sky
Elder's Tale 3: Winds of Morrow

Valjda neću imat nekih problema.

Join me!

Mirogamemasta
19-08-2011, 13:46
GC 11: Playable Races Slideshow (http://www.gametrailers.com/video/gc-11-elder-scrolls/719387)
Još uvijek se ne mogu načuditi kako su Argoniane dobro napravili. :pray:

ScorpiuS
19-08-2011, 18:32
@Looky: automatsko ažuriranje nije nužno pozitivna stvar, a posebice u mod-heavy igrama kao Skyrim (još nije potvrđena modabilnost (ja mislim), ali ova će se igra modat željeli to u Bethesdi ili ne), jer neki modovi ne rade sa novijim patchevima. A i opet vrijedi ono da ti update onemogući da igraš na neko vrijeme.


Već neko vrijeme izmišljam svoju igru, a sad evo i naslova.
Bit će trilogija.

Elder's Tale 1: Scrolls of Oblivion
Elder's Tale 2: A Rim in the Sky
Elder's Tale 3: Winds of Morrow

Valjda neću imat nekih problema.

Join me!

Ja sam za!
Elder's Tale 4: Fallen Dagger
Elder's Tale 5: Arenas

Složit će mo studio i zvat će se Bethesda Hardworks
:D

Akul
19-08-2011, 18:35
Modabilnost i Editor su odavno potvrđeni.

Chupacabra
19-08-2011, 19:49
Složit ćemo studio i zvat će se Bethesda Hardworks
:D

Sebetha Hardworks, tuzili bi nas za Bethesdu

Megger
23-08-2011, 18:45
Interview iz gamescoma

http://www.gametrailers.com/video/gc-11 ... lls/719543 (http://www.gametrailers.com/video/gc-11-elder-scrolls/719543)

Akul
24-08-2011, 15:41
Face Skyrima (Character Presets) (http://www.bethblog.com/index.php/2011/08/24/the-races-and-faces-of-skyrim/)

Arbiter of Change
24-08-2011, 16:07
Dunmeri izgledaju odlično. Nego, jesu li ono Altmeri na kraju slideshowa? Strefilo me kad sam ih vidio.

Mirogamemasta
24-08-2011, 16:10
Neki Khajiti imaju duple brkove. Zanimljivo.

croat1gamer
24-08-2011, 16:23
Smatram da su sasvim lijepo definirali kako badass char design mora izgledati.

Sonic_Moronic
24-08-2011, 16:40
Meni ne da ući u sajt.

Xero
24-08-2011, 17:03
Nordovi su najseksi. Elfovi su ružni.

Bartuc
24-08-2011, 17:24
Dunmeri, Argonianci i Orcovi su mi pre savršeni. Ne znam zašto, ali zbilja se veselim ovoj igri. Ženski Orcovi izgledaju kao Nosferatu :D

Windwalker
24-08-2011, 17:36
Aragoniani su fenomenalni.
Dunmeri prestrašni. Ali to je zakon, takvi trebaju biti.

Šteta što ostali elfovi (barem Altmeri) nisu malo 'blaži', više tolkinovski.
Ali ok.

I ostali su super.

Jebote, u ovoj igri bi htio biti gušter. :shock:

Sarac112
24-08-2011, 17:40
Jedva cekam da isprobam igru i da pocnem praviti modove! :)

Bartuc
24-08-2011, 17:57
Jebote, u ovoj igri bi htio biti gušter. :shock:

Baš, nekako me najviše privlače :D

Mirogamemasta
24-08-2011, 18:14
Nordovi su najseksi. Elfovi su ružni.
Svi su ružni. Baš onako kako trebaju biti.
Mada me to pomalo izneneđuje, barem što se ženskog djela tiče. Ženske sad fakat izgledaju kao da mogu dignuti malj i dobro te namlatitit njime. :D

mravojed20
24-08-2011, 20:03
Apsolutno svi izgledaju zakon. Al baš da. Inače volim Nordove, najviše zbog settinga u kojem žive i same rase, pa će mi oni biti prvi izbor. No zato je ovo prvi ES di ću igrati sa svim rasama jer su predobro dizajnirane.

Sonic_Moronic
24-08-2011, 20:30
I dalje ne mogu ući u taj blog.

Durin
25-08-2011, 10:16
Nisam znao da je u Skyrimu sunce tako jako da su svi crni kao afrikanci. Čovjek bi pomislio sjever, slabo sunce.

croat1gamer
25-08-2011, 10:21
Ozonske rupe. Šta'š.

Arbiter of Change
25-08-2011, 12:02
Čovjek bi pomislio sjever, slabo sunce.
I bio bi u krivu. Znaš da ljudi pocrne kao od šale na polovima? Ozonske rupe na stranu, naravno. :)

Chupacabra
25-08-2011, 19:26
Skyrim has same sex marriage (http://xbox360.ign.com/articles/119/1190402p1.html)
iskreno, ovo me nije iznenadilo.

Xero
25-08-2011, 19:35
Pederski furry brakovi :(

Raz
25-08-2011, 20:17
Awesome. Naći ću si neku lezbu argonianku. :oops:

croat1gamer
25-08-2011, 20:36
Budi female Dunmer i imaj Argonianku za zenu.

Chupacabra
25-08-2011, 21:00
Gay nord brakovi. Imagine two super muscular men. :D

Ili žene :D

mravojed20
25-08-2011, 21:13
Bend over....scum.

GDra
25-08-2011, 21:48
http://www.ripten.com/2011/08/25/one-ho ... ands-on/4/ (http://www.ripten.com/2011/08/25/one-hour-with-skyrim-finally-made-me-a-true-believer-hands-on/4/)
Potvrđeni vampiri. :)

Mirogamemasta
25-08-2011, 22:09
Još samo da vukodlake stave tako da onda mogu imati i Underworld igru.

GDra
25-08-2011, 22:25
Mislim da je i to potvrđeno, nisam siguran.

Aerial
25-08-2011, 22:40
Potvrđeno, na kraju chain questa sa vampirima/vukodlacima postoji i specijalizacija za ženske likove u Kate Beckinsdale.
http://www.askmen.com/celebs/women/actress_100/117_kate_beckinsale.html

Sonic_Moronic
26-08-2011, 11:21
Gay nord brakovi. Imagine two super muscular men. :D

Ili žene :D

Sad čekamo komentare kako će to uništiti igru, kao i sa Mass Effectom.

*ahem* Windwalker *ahem*

Xero
26-08-2011, 11:28
Bend over....scum.
Zaboravio si criminal.

Windwalker
26-08-2011, 11:39
Kog vraga im pederluk treba u igri?
Ma kog vraga im uopće brakovi trebaju u igri?

Oču bit ratnik s mačem koji kolje zmaja i gotovo. Ništ drugo netreba.

WHY???

Sonic_Moronic
26-08-2011, 11:43
Rofl.

Pa budi, tko ti brani.
Nikako ne razumijem zašto bi itko srao po IKAKVIM slobodama u sandbox igri.
Ja sam valjda lud pa želim da sve bude moguće. Želim da možeš klati djecu, želim da možeš postati bog ili Daedra ili gospodar Skyrima i svemira, želim da ti lik može biti nekrofil ko ona likica u Oblivionu. Ne znači da će mi to biti zanimacija u igri.

Kid A
26-08-2011, 11:43
Sonik cujem da si se preselio. Kako skola btw?

Aerial
26-08-2011, 11:44
Pa, prema nekim novijim istraživanjima (http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10410197)Sseksualna orjentacija je u određenoj vezi s veličinom spolnog uda. Muškarci homoseksualne orjentacije, po svemu sudeći, imaju veće batine od svoje heteroseksualne braće.
Pa, eto, ako ništa drugo, onda budi gay u igri samo zato što ćeš možda imati veću muškost :D

Raz
26-08-2011, 11:45
Sva sreća da nisu kao Bioware pa im reklama za igru bude: E, IMAMO GEJEVE PA ĆE TO BITI NAJBOLJA IGRA U SVEMIRU, HURR!

Podržavam ovo, baš bi volio naletjeti situaciju gdje me netko odjebe jer je gej. :)

Sonic_Moronic
26-08-2011, 21:23
Sva sreća da nisu kao Bioware pa im reklama za igru bude: E, IMAMO GEJEVE PA ĆE TO BITI NAJBOLJA IGRA U SVEMIRU, HURR!

Podržavam ovo, baš bi volio naletjeti situaciju gdje me netko odjebe jer je gej. :)

Još bolje, ako si sa istospolnim partnerom izazoveš bijes strejt fakcije pa imaš quest da ih se moraš riješiti.

Mirogamemasta
26-08-2011, 21:46
Još kad ekipa napravi mod za Gay Pride u Skyrimu da vidiš veselja. Samo se još treba odlučiti na kojoj strani želite biti. :)

croat1gamer
26-08-2011, 21:48
:))))))

Vec vidim
Ulijeces na prajd u dresu od dinama/hajduka/partizana/zvede, bacas par fireballova na okolne gejeve, te ostatak dovrsavas sa sjekirama.

Chupacabra
26-08-2011, 21:53
Community MORA napraviti mod za to. MORA.

GDra
26-08-2011, 21:55
Vjerojatno hoće. :D

Windwalker
26-08-2011, 22:01
:))))))

Vec vidim
Ulijeces na prajd u dresu od dinama/hajduka/partizana/zvede, bacas par fireballova na okolne gejeve, te ostatak dovrsavas sa sjekirama.
Jedini ti je problem ovo s dresovima.
Jer, ljudi koji provode 20 sati na dan pred TV-om, gledajući dvadesetak muškaraca u kratkim hlačama kako trče okolo, nisu baš čisti.
If you know what I mean.

Mirogamemasta
27-08-2011, 13:32
Jer, ljudi koji provode 20 sati na dan pred TV-om, gledajući dvadesetak muškaraca u kratkim hlačama kako trče okolo
Nije da si ga pretjerao do ibera, al ajde...
Zanimljivo je kao će ti isti ljudi svi drugima koji ne gledaju nogomet reći da su ludi...
(Živcira me taj sheep efekt, svi samo o nogometu pricaju, čim ne gledaš nogomet odmah te čudno gledaju.)

Deadwalker
27-08-2011, 14:12
Inače generalno podržavam gay tematiku u igrama, no ipak smatram kako je ona malo neprikladna za fantasy igru kao što je Skyrim.

Sonic_Moronic
27-08-2011, 14:22
Gay parova je uvijek bilo i uvijek će biti, i apsolutno podržavam uključivanje toga u RPG-ove, e sad možda brak baš i nema previše smisla, ali radi se o fantasy svijetu, - tu je sve prikladno.

Windwalker
27-08-2011, 15:04
Ajd, ok. Ovo je veliki svijet s puno gradova i svega, pa nek stave pederizam, nekrofiliju, pedofiliju i slično. Nek vam bude.

Ali Mass Effect im neću oprostiti.

Nego, offtopic, ali pogledajte (igra je ionako loša na više razina).
UuEamLsr8Qk

Duke of Earl
27-08-2011, 15:13
Ti si idiot koji je vjerojatno vrlo nesiguran u svoje osjećaje. Ne vidim zapravo ni razloga zašto Bioware i Bethesda posebno naglašavaju i forsiraju (To više ide prema Biowareru) mogućnost gay veze, sasvim normalna stvar koju vjerojatno neću ni primjetiti.

Windwalker
27-08-2011, 15:29
Ti si jedan od njih, pa sam te uvrijedio?
Dogodi se. Moje isprike.

Sonic_Moronic
27-08-2011, 15:37
uuuuuuuuuuuuu

Duke of Earl
27-08-2011, 15:37
A daj me nemoj zajebavat :D Kaj se ne prerastu takve šale već negdje oko 8. razreda ?

Sonic_Moronic
27-08-2011, 15:40
I šta si još, a? I šta si još?

Maloki
27-08-2011, 15:43
BioWare i Bethesda ionako samo kopiraju koncepte iz Simsa.

Kid A
27-08-2011, 15:49
Jebote zivot sta sve ovdje necu procitat. Otkako znam za Simse (kao sto Maloki kaze) mogao si imati gej veze pa to ljudima nije smetalo a valjda su neki sad osim mentalne retardacije poceli ispoljavat i zaostalost iz vremenskih tokova gaminga pa im tek sad ovo predstavlja problem.
Ono sto mi se ne svidja je sto to gaming kuce koriste kao marketing u promidzbi igara (sto je sasvim nebitan sadrzaj igre), meni je apsolutno svejedno jer mi uopce nece imati utjecaja na igru.
Uvijek se najveci homofobi nadju ugrozeni ovakvim stvarima al s obzirom da ih je 99% od pritajene homoseksualnosti to me i tak ne cudi

cham3leon
27-08-2011, 17:02
Samo šta svi hardcore gameri nikad nisu igrali Simse, ili bar tako tvrde. Naravno, Simsi su odlična igra, ali to sad nije dio teme. Opet, ne sviđa mi se to forsiranje takvih stvari u ovakvim igrama zato jer to nisu nikakve simulacije života pa te seksualne mogućnosti nisu ništa što bi bilo od presudne važnosti za kvalitetu igre, a vrijeme i trud koji je bio uložen kako bi se ubacili takvi detalji mogli su se iskoristiti da se srede neke zbilja važnije stvari poput sistema borbe, animacija, dijaloga, dizajna okoliša, umjetne inteligencije i još nekih polja na kojima se možete kladiti da će faliti nešto.

croat1gamer
27-08-2011, 17:11
Also, ciljana populacija.

Mirogamemasta
27-08-2011, 17:21
Samo šta svi hardcore gameri nikad nisu igrali Simse, ili bar tako tvrde. Naravno, Simsi su odlična igra, ali to sad nije dio teme. Opet, ne sviđa mi se to forsiranje takvih stvari u ovakvim igrama zato jer to nisu nikakve simulacije života pa te seksualne mogućnosti nisu ništa što bi bilo od presudne važnosti za kvalitetu igre, a vrijeme i trud koji je bio uložen kako bi se ubacili takvi detalji mogli su se iskoristiti da se srede neke zbilja važnije stvari poput sistema borbe, animacija, dijaloga, dizajna okoliša, umjetne inteligencije i još nekih polja na kojima se možete kladiti da će faliti nešto.
Ma koje vrijeme. Možda su potrošili samo par sati. Sigurno su samo ubacili par gay likova i dva - tri questa.
Istospolna sranja ionako necemo previše viđati kad ćemo ići okolo u divljinu i ubijati monstere. A bome ni u gradu situacija nece biti ništa drukčija.

Durin
28-08-2011, 09:58
Čini se da se Bethesda trudi pokazati svima da će Skyrim funkcionirati odlično. Na svakoj većoj konferenciji se pojavljuju i daju igračima i novinarima sat vremena slobodnog šetanja po Skyrimu. I nema nezadovoljnih igrača.

S4zahH8VAak

http://forums.bethsoft.com/index.php?/t ... -thread-2/ (http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1225294-pax-info-thread-2/)

Aerial
28-08-2011, 12:32
"And then I had to fought this guy who was... like... Grugnurd D'dirnuth.. There's no Johns, there's no Roberts, it's all like Blurnflab.. and Nimblib." :D :D

Arbiter of Change
28-08-2011, 12:34
Fala Issu. Opet fantasy imena.

Xero
28-08-2011, 12:36
Ljudi su nahajpani do besvjesti zato tako reagiraju. Ne kažem ja da će igra bit loša, ali nije toliko dobra kolko svi kažu barem ne u beta verziji.

Bartuc
28-08-2011, 13:00
Elementi igre koji su prikazani jednostavno briljiraju, ali najbitniji element nije prikazan i zbog njega brijem apsolutno svi strahuju... Dijalozi :D

Windwalker
28-08-2011, 13:52
Pa dijalozi nikad nisu bili element TES igre, ili Bethesdine igre općenito.

I mogu ti reći da će i ovdje biti sranje, barem onih 10% govora koji se mogu nazvati dijalozima, jer su sve ostalo monolozi likova s kojima kakti 'razgovaraš'.

Igra nema dobre dijaloge dok god glavni lik nema glas.

Bartuc
28-08-2011, 14:59
Ne mora glavni lik imati glas. Recimo usporedi dijaloge iz Obliviona i iz Fallouta 3... F3 ima višestruko bolje dijaloge, ali opet nedovoljno za jedan RPG. Sadržaj dijaloga (odnosno monologa, kako ti kažeš) mora biti kvalitetan i popraćen dobrim VA, što je najveća mana Bethesdinih naslova :( Vrlo brzo dosadi open world kad nemaš s kime razgovarati, kad su svi NPC-i isti.

Windwalker
28-08-2011, 15:09
Trebali bi ograničiti broj ljudi s kojima možeš razgovarat, tj. da ne možeš sa svakim jadnikom na ulici, već da eventualno izgovori koju rečenicu (kao u Witcheru).

A zato se fokusirati na neke važnije NPC-e i učiniti ih raznolikijima.

Znam da se baš ne može sinkronizirati desetak rasa (i onda još muško/žensko) za glas glavnog lika.
Tj. moglo bi se, al bi onda igra bila prevelika.

Bartuc
28-08-2011, 15:16
To su i u F3 napravili, nisi mogao sa svima razgovarati - tak da postoji velika šansa da tako bude i u Skyrimu.

Aerial
28-08-2011, 17:23
Igra nema dobre dijaloge dok god glavni lik nema glas.

To govoriš kao generalno pravilo u RPG-u ili samo misliš na TES/Skyrim? :D

Sonic_Moronic
28-08-2011, 17:40
Čini se da se Bethesda trudi pokazati svima da će Skyrim funkcionirati odlično. Na svakoj većoj konferenciji se pojavljuju i daju igračima i novinarima sat vremena slobodnog šetanja po Skyrimu. I nema nezadovoljnih igrača.

S4zahH8VAak

http://forums.bethsoft.com/index.php?/t ... -thread-2/ (http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1225294-pax-info-thread-2/)

Teško da bi itko za sat vremena našao konkretne mane, tad se još diviš svijetu :)

Stormcrow
28-08-2011, 19:05
Nisam bas pratio, da li su izasle informacije o zahtjevnosti Skyrima? Planirao sam preorderati igru na Steamu, ali nisam siguran hoce li mi se igra lijepo vrtjeti, da ne dajem bezveze pare :D

Akul
29-08-2011, 12:30
Trebali bi ograničiti broj ljudi s kojima možeš razgovarat, tj. da ne možeš sa svakim jadnikom na ulici, već da eventualno izgovori koju rečenicu (kao u Witcheru).

A zato se fokusirati na neke važnije NPC-e i učiniti ih raznolikijima.


Prije par mjeseci su već rekli da će upravo tako i biti u Skyrimu.

Either way, kao što je Sonic rekao: sat vreemna je malo za TES igru i nikako dovoljno vremena da se nađu ozbiljnije mane.

Durin
29-08-2011, 13:45
U sat vremena se može isprobati puno toga - melee and magic combat, animacije, grafika, zvuk i glazba, fast travel, jahanje, skillovi/perkovi, world map, inventory, dio game worlda. A i da je igra loša vidjelo bi se brzo iz svega nevedenog. Jedino se dakako questovi se ne mogu isprobati u tome vremenu što je opet veliki dio igre.

Mirogamemasta
29-08-2011, 13:55
U prvih dva sata sam mislio kako je Prototype dobar, pa na kraju nije. U prvih sat vremena možeš vidjeti neke očite pogreške, recimo da su opako zasrali combat sustav ili tako nešto.
Treba ipak proći malo dulje vremena da se uoče greške. Najkritičnije po meni su questovi, AI i balans, Interakcija i utjecaj tvog lika na svijet i likove oko tebe. Ako su to napravili dobro igra će biti odlična.
Skyrim je prevelik da bi uspio u prvih sat vremena skužiti koje mane ima i gdje.

Durin
30-08-2011, 11:05
hARh8IzA2-g&feature=related

hwCojY23dNM

DkR31cnIkIA&NR=1

G6PEv387Zns

Ako još netko nađe nešto neka posta.

Outmind
30-08-2011, 13:38
Jeste primjetili kako svi rade u principu iste stvari? svi idu u to isto seoce, ili po istoj divljini ili u isti taj dungeon...

Zašto se netko ne zapiči odmah u glavni grad, pa da i to malo vidimo.

Sonic_Moronic
30-08-2011, 13:45
Ne uspijevam ništa skužiti iz interakcije sa NPC-ovima, jedino se čini da ima puno više tema za razgovor.

Megger
30-08-2011, 17:12
Svidja mi se efekt vatre(opcenito destruction magija) na okolinu.. konacno :bravo:

GDra
30-08-2011, 20:02
zxczbvASPJI

Arbiter of Change
31-08-2011, 16:49
Nepotpuni popis perkova.
http://forums.bethsoft.com/index.php?/t ... perk-list/ (http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1225752-perk-list/)

Mirogamemasta
31-08-2011, 17:53
Picpocketing je postao duplo zabavniji. Samo se nadam da nas super cuvari ovaj puta nece automatski cuti cim ukrades pero iz ladice.

PAX 2011: Refined Experience Interview (http://www.gametrailers.com/video/pax-2011-elder-scrolls/720074%20l)
Zakasnio sam na youtube filmeke. :( Stavite opet ako ih nađete.

GDra
01-09-2011, 20:38
http://kotaku.com/5835394/five-more-thi ... ther-stuff (http://kotaku.com/5835394/five-more-things-ive-learned-about-skyrim-about-murder-encumberance-and-other-stuff)
Malo novih informacija.

Xero
01-09-2011, 20:46
Gej DLC prvo dolazi na smećarski xbox.

Mirogamemasta
01-09-2011, 21:17
I tako neces stici cijelu igru odigrati dok DLC izađe, tako da nije bitno gdje prvo dolazi. Veći je problem što uopče dolazi, ali takvo nešto je bilo za očekivati...
Nije mi jasno ovo na kraju... priča nema kraja ili nas kraj čeka u DLC-u?

GDra
01-09-2011, 21:55
Priča nema kraja, barem sam tako shvatio.

Ixy
02-09-2011, 12:12
Koliko ja vidim, piše samo da neće imati kraj u stilu Fallouta 3 - dobiješ završnu animaciju i igra te baci u glavni meni.

Kraj će (valjda) biti kao u Oblivionu - dobit ćemo završetak igrine priče, no nakon toga ćemo moći i dalje landrati po svijetu.

Sonic_Moronic
02-09-2011, 12:24
Nikad nisam rješavao main quest u TES igri, neću ni ovdje :D