PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Elder Scrolls V: Skyrim



Stranica : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Mirogamemasta
24-01-2011, 12:13
Dok igram Oblivion imam isprintanu mapu ispred sebe da mogu planirati rutu kojom idemu naprijed i koje dungeone bi mogao ocistiti usput.
+ sto imam popis od 15 razlicitih potiona i svi sastojci koji mi trebaju za njih. Mislim da mi je to dosta papirologije.
Da nebi jos questove zapisivao, trebalo bi ti 100 godina da pređes igru i 3 biljeznice na stolu. O mapi da ne pricam, mislim da ni A3 papir nebi bio dovoljno velik.
Ako hocete zapisivati nađite si drustvo za D&D pa igrajte.
Ideja je previse hardcore. Pogotovo za casual gamere i mlađu ekipu.

Sad sam se sjetio sta treba staviti. Onaj mali info kutak u koji se moze napisati proslost svog lika. (Neverwinter Nights 2)

cham3leon
24-01-2011, 13:08
ma ne to nego ingame journal pa u njega pišeš. Za Bartucov primjer problema postoji nešto šta se zove pauza.

Inače, bilo bi super da ponude sve te hardcore stvari ali nek stave da se mogu uključiti ili isključiti pa su svi zadovoljni. Ono, počneš novu igru i prvo te pita koje hardcore stvari želiš uključiti.

Čak i ako takve stvari izostanu, meni se u Oblivionu ne sviđa (dok mi se u Falloutu 3 sviđa uvođenje toga) što nema potrebe za konzumiranjem hrane, već namirnice kao što je sir, kruh, razne biljne plodove koristiš za potione...

Arbiter of Change
24-01-2011, 13:19
Meni nikada neće biti jasno zar je developerima toliko teško ponuditi opciju na početku igre kojom možeš jednostavno upaliti par skripti i maknuti GUI elemente za taj hardcore mod? Mislim, ono, ako su u stanju programirati igru onda mogu valjda i to.

cham3leon
24-01-2011, 13:23
Da, zbilja. Mod za isključenje markera i takve stvari su par linija koda.

Bartuc
24-01-2011, 15:40
@Chameleon, ESC je pauza, a to te izbaci iz dijaloga, ne!? :D

cham3leon
24-01-2011, 16:44
Ne znam. Neka razvijaju igru s time na pameti pa nek pauza ne prekida dijalog :>

LorlonWarrior
24-01-2011, 17:12
Da, meni je to bedasta ideja. Zamisli da slušaš quest givera i onda ti uleti stara ili netko u sobu ili ti zazvoni mobitel dovoljno da izgubiš koncentraciju i više ne znaš koj qurac ovaj želi od tebe :D

Dialog option: "Can you remind me again what I'm suppose to do?"

Or smtlktht :D

A što se tiče ESC-a i izlaženja iz dialoga, ne zaboravi da u Skyrimu neće više biti glupog zumiranja u facu NPC-a dok se vrijeme iza njega zaustavi :D

Tako da ono, nema problema s time :D

Ali definitivno se slažem s idejom o konzumiranju namirnica. Što se mene tiče, to bi bilo predobro, baš ko u New Vegasu. Imaš potrebe za hranom/vodom/snom koje kad zanemariš, dobiješ kaznu (minus STR, END ili tako neš, ovisi šta će metit u Skyrimu)

A meni osobno bi bilo presavršeno kad bi si moro sam crtati mapu ili kad je uopće nebi imo. Tako bi se moro snalaziti tipa ideš do onog velikog kamena, skreneš desno do crnog drveta, ideš 200 metara ravno i uđeš u pećinu di je neki zombij s Unique mačom. A ne da odeš na Oblivion (Skyrim) Wiki, pronađeš item, di se nalazi, klikneš FAST TRAVEL i zezneš sve ko fol. Ova opcija bez fast travela i bez mape (da si sam crtaš kako znaš in game) bi bila puno zanimljivija jer bi postojala mogućnost GUBLJENJA. Što je nešta što postoji u realnom životu, jel?

Recimo eto zalutaš, napadne te čopor snježnih nosoroga i pobjegneš. I tako ti bježiš i totalno izgubiš orijentaciju. Probaš se orijentirati po zvijedama ili ko zna kako, al nejde. Slučajno tako nabasaš na neku kolibu di živi matori hermit koji te primi i pitaš ga (jel, razgovor je moćan ako se zna koristiti) kojim putem kako di i on ti objasni. Također ti kaže neku tajnu šta se u blizini nalazi i tako te cake. To bi bilo puno zanimljivije da svako malo playeri OTRKRIJU neš novo, a ne da se već od početka igre zna gdje se šta nalazi. Nek se malo pate ljudi, nije fora kad ti je sve na pladnju. To je činilo Morrowind zanimljivijim (nema kompasa koji sve zna, fast travela itd...) Eto možda bi čak bilo kul staviti da u igri možeš kupiti karte nekih kartografa ali samo od određenih djelova mape pa kako ih nalaziš, postepeno ih slagati da dobiješ cijelu mapu. Ali ne da ti na njoj bude s X označeno gdje se ti nalaziš. Nego da imaš komad papira pa da otprilike sam pogađaš gdje si.

:D

Neven <R>
24-01-2011, 17:19
Meni nikada neće biti jasno zar je developerima toliko teško ponuditi opciju na početku igre kojom možeš jednostavno upaliti par skripti i maknuti GUI elemente za taj hardcore mod? Mislim, ono, ako su u stanju programirati igru onda mogu valjda i to.
Zato što onda moraju uprogramirati u journal ili čak snimiti VA koji bi ti dao uputstva kamo ići, a ipak je bolje vrijeme trošiti na izradu 58. dungeona koji izgleda isto kao svi prošli.

TheThoR
24-01-2011, 17:37
Dialog option: "Can you remind me again what I'm suppose to do?"

Or smtlktht :D

A što se tiče ESC-a i izlaženja iz dialoga, ne zaboravi da u Skyrimu neće više biti glupog zumiranja u facu NPC-a dok se vrijeme iza njega zaustavi :D

Tako da ono, nema problema s time :D

Ali definitivno se slažem s idejom o konzumiranju namirnica. Što se mene tiče, to bi bilo predobro, baš ko u New Vegasu. Imaš potrebe za hranom/vodom/snom koje kad zanemariš, dobiješ kaznu (minus STR, END ili tako neš, ovisi šta će metit u Skyrimu)

A meni osobno bi bilo presavršeno kad bi si moro sam crtati mapu ili kad je uopće nebi imo. Tako bi se moro snalaziti tipa ideš do onog velikog kamena, skreneš desno do crnog drveta, ideš 200 metara ravno i uđeš u pećinu di je neki zombij s Unique mačom. A ne da odeš na Oblivion (Skyrim) Wiki, pronađeš item, di se nalazi, klikneš FAST TRAVEL i zezneš sve ko fol. Ova opcija bez fast travela i bez mape (da si sam crtaš kako znaš in game) bi bila puno zanimljivija jer bi postojala mogućnost GUBLJENJA. Što je nešta što postoji u realnom životu, jel?




Ali to nije stvarni zivot, vec igra, i neka ostane igra,radi ovakvih "hardcore" gluposti bi 90% igraca odustajalo od igre jer im se nebi dalo zajebavati s tim.Nek stave opciju da se makne onaj kompas za questove i to je dosta,kakvo crtanje mapa i zapisivanje questova :rotfl:

Akul
24-01-2011, 17:52
Skyrim u Nizozemskom magazinu:
http://www.pu.nl/userfiles//PU1102_302x400pixels.jpg

Jedina novost je potvrda da će Dark Brotherhood biti prisutan u igri.

LorlonWarrior
24-01-2011, 18:06
Ali to nije stvarni zivot, vec igra, i neka ostane igra,radi ovakvih "hardcore" gluposti bi 90% igraca odustajalo od igre jer im se nebi dalo zajebavati s tim.Nek stave opciju da se makne onaj kompas za questove i to je dosta,kakvo crtanje mapa i zapisivanje questova :rotfl:

Pa ono, ajde razmislite malo... Igra je "HUDless" :D

Znači kompasa nema, minimape nema... Ko kaže da već nisu tako napravili? :D

Nikad ne znaš, ali nekako sam uvjeren da će ovo biti bome mean sonofabitch igra... Jer kolko sam skonto, navodno da Bethesta čita mišljenja fanova i pokušava prilagoditi igru svima da ugodi tako da vrlo radu saslušaju ideju tu i tamo. A sad kolko je to istinito, pojma neam.




Da nebi jos questove zapisivao, trebalo bi ti 100 godina da pređes igru i 3 biljeznice na stolu.

Pa ček, jel i nije poanta svake igre da što duže traje?

Al et zamisli npr situaciju di recimo imaš kvest istraživati nešta tako da ispituješ ljude da saznaš ko je možda vidio nekog u vezi nečeg ili nebitno. Jel nebi bilo kulno da zapisuješ sam u Journal sam sebi prilagodiljivo, jezikom kojim oš tipa "ispito sam Đonija, nema pojma, isto sam ispito Fredija, taj pogotovo nema pojma. Nisam još ispito Getrudu i Bubimira, njih ću kasnije, idem sad rješiti onaj drugi kvest di me onaj žica da mu ulovim medvjeda". Ili si u crticama napišeš. Jer ima pun k takvih kvestova di moraš ispitivati ljude i jako puno mi se puta dogodilo da ispitam iste budući da se Journal NE UPDATE-a kad ispitaš nekog randomly. Također, mislim da bi ta metoda smanjila bugove vezane uz Journal Update. I još jedna bitna stvar, kontam si da rade novu igru. Pa ono, da se malo razlikuje od klasičnih RPG-a, ne vidim razloga zašto ne uvesti neke kardinalne novosti da doživimo i vidimo malo druge kutke koje dosad nismo :D

Akul
24-01-2011, 18:14
Nikad ne znaš, ali nekako sam uvjeren da će ovo biti bome mean sonofabitch igra... Jer kolko sam skonto, navodno da Bethesta čita mišljenja fanova i pokušava prilagoditi igru svima da ugodi tako da vrlo radu saslušaju ideju tu i tamo. A sad kolko je to istinito, pojma neam.

Previše istinito. Velik broj stvari koje ljudi danas mrze (Level-scaling, promjenjen izgled Argoniana i Khajiita, Dynamic Compass, itd.) su odgovor na fanovske kritike na Morrowind. Bio sam prisutan na TES forumima othad je OB najavljen pa to i potvrđujem: ono što su željeli su dobili.

Anyway, mislim da je GI rekao da se HUD može ugasiti. Fast Travel je potvrđen da ostaje, kompas će najvjerojatnije ostati a za Hardcore su rekli: "We can't talk about it now." tako da postoji šansa da bude ugrađen.

LorlonWarrior
24-01-2011, 18:23
SFast Travel je potvrđen da ostaje.S

A de daj me nemoj!? :(

A de ovo me sad totalno razočaralo. De wtf? Nadam se da će razmisliti. Pa sva čar Morrowinda i je u tome bila da bude cirkusa i akcije kad se izgubiš. I u ostalom, aj da je to stvarno fast travel. To je drkava teleportacija. Onak i onda ispadne da te nitko na putu još ne napadne. Ma daj ajde koja glupost :thumbs1:

Btw igra će vremenski puno kraće trajati i bit će brže za preći, + ljeni ljudi koji ne pješače tolko nikada neće moći iskusiti sto postotni Skyrim jer onak, neće nikada nabasati na neki cavern ili nešta tako. Imam frenda koji je Oblivion igro konj/fast travel. Katastrofa. Athletics 5, lokacija na mapi 7. Samo gradovi koji su mountani na mapu sami po sebi i po defoultu igre. Očajno.

Čemu onda Stamina? Čemu speed? Čemu uopće MAPA bokte ako postoji fast travel? Najbolje nek odnda naprave samo lokacije pa da klikćeš di oćeš ići. Ma bravo Bethesta, ovo stvarno nisam očekivo :thumbs2:

Jbte jel tako teško biti kreativan i smisliti Scroll of Town Portal (ok malo plagijat al nema veze) ili tako nešta? Neka alternativa? Mark? Recall? Teleport? Scroll of Windwalker? Speed boost? Levitate? Alsimvi Intervention? Anyone?

Sonic_Moronic
24-01-2011, 19:13
Pa stvarno je debilno da nema nikakvog servisa koji naplaćuje fast travel. Tko je nestrpljiv i ima novaca, neka dere. Ja bih skoro uvijek pješačio, kao u Morrowindu, jer sam ogromni škrtac u igrama i neću potrošiti 15 gp od Balmore do Seyda Neena. :-x

cham3leon
24-01-2011, 19:15
Ja mislim da će hype biti neopravdan i dobit ćemo nešto polovično kao Oblivion. Ne znam, opet nemam neki interes za ovime.

Sonic_Moronic
24-01-2011, 19:20
Ja bih rekao da će sve biti još više pojednostavljeno i vrijeđati inteligenciju igrača, ali eto.

cham3leon
24-01-2011, 19:23
Možda i to, ali prije svega od tog Radiant AI-a očekujem isti drek ko u Oblivionu.

W3DR4N
24-01-2011, 19:58
Znači cijelo vrijeme sam bio u pravu.

http://1.bp.blogspot.com/_VCISx2s8FQA/TQjrCUhFQnI/AAAAAAAAAlM/A_i26Ce6mIM/s1600/everything_went_better_than_expected.png

Looky
24-01-2011, 20:08
Znači cijelo vrijeme sam bio u pravu.

http://1.bp.blogspot.com/_VCISx2s8FQA/TQjrCUhFQnI/AAAAAAAAAlM/A_i26Ce6mIM/s1600/everything_went_better_than_expected.png


xd

OT:
a valjda im nece bit problem kao sto je bartuc rekao skriptirat tih 3 reda da uvedu opciju ukidanja fast travela/one strelice koja ti ukazuje qt

Neven <R>
24-01-2011, 20:55
Bit će fast travel ko u Falloutu 3/NV dakle treba jednom otkriti lokaciju da bi se dalje korisitio fast travel, tko je očekivao drugačije je retaj. Nije mi jasno što se pjenite tolko, ak će igra sakati bit će to zbog drugih razloga, najvjerojatnije zbog povlađivanja vedranovskoj publici, al to je već rak rana 90% modernih igara.

Outmind
24-01-2011, 22:39
A kao da mw nije imao fast travel, samo kaj ste tamo stalno plaćali lovu guildovima odnosno koristili mark i recall...

LorlonWarrior
24-01-2011, 23:48
A kao da mw nije imao fast travel, samo kaj ste tamo stalno plaćali lovu guildovima odnosno koristili mark i recall...

Bar ima više smisla - TELEPORT. Po ovoj logici, ti radiš fast travel tako dobro da izbjegavaš sve što nađeš na putu pa čak niti da te itko napadne a niti da otkriješ lokacije koje su ti na putu od točke A do točke B :D

My ass!


EDIT:

Evo nešta pametno rečeno s nekog foruma, citat u vezi kompasa:


A person tells you to find another person. He tells you that he last saw him in Imperial City. Yes, I can understand if the compass only points at the Imperial City, but how come you automatically know upon getting the quest that "K, he is in the market district right now" and you just know where the person is?

That, and you have quests where the person gives you vague directions. The orc arena champ guy had one of those, I think. Oh, check out my family's old castle, it's somewhere out in the wilderness north of a town, I'm not exactly sure where. Then BAM. Compass points to exactly where to damn thing is, and once you get inside it points directly at where the thing you need to find is. Takes all the sense of exploration out of the game.

Mirogamemasta
25-01-2011, 00:06
Pa ček, jel i nije poanta svake igre da što duže traje?

Al et zamisli npr situaciju di recimo imaš kvest istraživati nešta tako da ispituješ ljude da saznaš ko je možda vidio nekog u vezi nečeg ili nebitno. Jel nebi bilo kulno da zapisuješ sam u Journal sam sebi prilagodiljivo, jezikom kojim oš tipa "ispito sam Đonija, nema pojma, isto sam ispito Fredija, taj pogotovo nema pojma. Nisam još ispito Getrudu i Bubimira, njih ću kasnije, idem sad rješiti onaj drugi kvest di me onaj žica da mu ulovim medvjeda". Ili si u crticama napišeš. Jer ima pun k takvih kvestova di moraš ispitivati ljude i jako puno mi se puta dogodilo da ispitam iste budući da se Journal NE UPDATE-a kad ispitaš nekog randomly. Također, mislim da bi ta metoda smanjila bugove vezane uz Journal Update. I još jedna bitna stvar, kontam si da rade novu igru. Pa ono, da se malo razlikuje od klasičnih RPG-a, ne vidim razloga zašto ne uvesti neke kardinalne novosti da doživimo i vidimo malo druge kutke koje dosad nismo :D
Ma da ali moram prizanti da ne zelim izgubiti tri sata ili vise na nekom blesavom questu tipa "daj mi ubij tri stakora u pecini i vrati mi carape +2 koje su mi ukrali, a ja cu ti dati ove tri mrkve za nagradu" Previse vremena bi se gubilo na rijesavanje questova na taj nacin.
Sto se fast travela tice ponasate se kao djeca od pet godina. BUHUHU igra ima fast travel. Pa nemoj ga koristiti onda! Budi hardcore i nemoj ga koristiti uopce, u cemu je problem? Sta vas briga kako ostali igraju.
2. stvar (ako bas hocete) je da za vrijeme fast travela ubace random encounter sa živinama/ lopovima na putu. (Baldurs Gate.)
Sve u svemu mislim da su neki postali previse sitnicavi ovdje. Glavna stvar je da oni dijalog i ostale RPG elemente srede da izgledaju poput onoga u Witcheru i imamo igru godine.


Al et zamisli npr situaciju di recimo imaš kvest istraživati nešta tako da ispituješ ljude da saznaš ko je možda vidio nekog u vezi nečeg ili nebitno. Jel nebi bilo kulno da zapisuješ sam u Journal sam sebi prilagodiljivo, jezikom kojim oš tipa "ispito sam Đonija, nema pojma, isto sam ispito Fredija, taj pogotovo nema pojma. Nisam još ispito Getrudu i Bubimira, njih ću kasnije, idem sad rješiti onaj drugi kvest di me onaj žica da mu ulovim medvjeda". Ili si u crticama napišeš. Jer ima pun k takvih kvestova di moraš ispitivati ljude i jako puno mi se puta dogodilo da ispitam iste budući da se Journal NE UPDATE-a kad ispitaš nekog randomly. Također, mislim da bi ta metoda smanjila bugove vezane uz Journal Update. I još jedna bitna stvar, kontam si da rade novu igru. Pa ono, da se malo razlikuje od klasičnih RPG-a, ne vidim
E sad sam se sjetio jedne bolje ideje.
Recimo da te neka x osoba zamolila da joj pomognes naci y osobu. I onda ti kaze kao se y osoba nalazi u Imperial city-u. Da ti nekakav sturi opis osobe. (Visina oko 1,70 m, ima smeđe oci, kratku crnu kosu i malo je jace građe.) (Marker pokazuje samo na Imperial City)
Onda odes do grada i pocnes se raspitivati. Kad god saznas nesto o doticnoj osobi to se automatski upise u Journal. I tako malo po malo sužavas krug u kojem moras traziti sve dok ne nađes tu osobu i rijesis quest. Mislim da bi to bilo bolje nego da moramo sve sami zapisivati.
- kakvi buguovi u Journal updateu?

Akul
25-01-2011, 00:34
GI Update: Borba u Skyrimu (http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2011/01/24/skyrim-building-better-combat.aspx)S(pazite, ima tri stranice teksta!)

Mirogamemasta
25-01-2011, 01:12
GI Update: Borba u Skyrimu (http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2011/01/24/skyrim-building-better-combat.aspx)S(pazite, ima tri stranice teksta!)
:kill: Koljacine nece faliti sigurno.
Napokon dagger dobiva boost. Zbilja mi je glupo bilo ici na melee protivniku za 6X damage , kad sam isto to mogao napraviti iz sigurne udaljenosti sa dvije strijele.
(Jos kad mu se priblizavas izlazes se vecoj opasnosti da te otkrije.)
Koliko sam razumio cijene strijela su skuplje sada. I necemo ih moci puno prikupiti.

stacked with 50 Daedric arrows
Njima je 50 strijela puno??? Igram sa rangerom i 500 glass strijela mi nije dovoljno.
Uzeo sam si mod gdje imam prodavaca koji mi prodaje 50 razlicitih strijela, a svaka u buntu od 10k komada.
Sve strijele sam iz tri grada pokupovao i vise ih nisam imao odakle nabavljati.
Dual magic wielding mage? :pray:
Sad dobivam neopisivu zelju da zaigram sa magom.

LorlonWarrior
25-01-2011, 01:59
For instance, the sword perk increases your chances of landing a critical strike, the axe perk punishes enemies with residual bleeding damageSafter each blow, and the mace perk ignores armor on your enemies to land more powerful strikes.

Toooo se traži :D :D :D

Edit: Što više tih sitnih detaljčića, to igra bogatija :D



The Havok Behavior technology gives the spells more visual flair than we've seen in past Elder Scrolls games as well. If you cast a frost spell, you'll see the effects on the enemy's skin. If you're wielding the flame spell like a flame thrower, the environment will catch fire for a short while and burn anything that comes into contact with it.

Aaaaaaa neeeeee, nek još naprave ko u Far Cry 2 da se vatra onak širi po drveču i travi... JIZZ IN MY PANTS :pray: :pray: :pray:




Ranged weapons could be effective in Oblivion once you improved your skill level, but you had to pierce enemies with several arrows to take them down. After playing an Oblivion mod that turned the bow and arrow into a formidable weapon capable of one-hit kills, Bethesda decided to adopt that approach. It now takes a lot longer to get off a shot, but the arrows are much more powerful than before.

Hah, to je ono što sam bio pričo gore tamo negdje :D

Da bi ja osobno napravio da 1-2-3 strijelice ubiju ako imaš neki light armor, ako imaš heavy armor, jbga, onda se odbijaju ili samo head shot (ili neke posebne Armor Piercing municije) :P




Ma da ali moram prizanti da ne zelim izgubiti tri sata ili vise na nekom blesavom questu tipa "daj mi ubij tri stakora u pecini i vrati mi carape +2 koje su mi ukrali, a ja cu ti dati ove tri mrkve za nagradu" Previse vremena bi se gubilo na rijesavanje questova na taj nacin.

A de, čisto sumnjam da bi te neko zbog toga slao na kraj svijeta :D

A čuj, a i da je takav slučaj, zato vidiš lijepo naprave finu grafiku ko na Far Cry 2 recimo - idem putem s jednog kraja mape na drugi cipelcugom i naprosto uživam gledajući svu onu prirodu i predobru grafiku. + kad bi me napala neka živina ko u Oblivionu, malo da dočara situaciju, pa im lootaš mesine i tako to. Ideš bereš cviječe za Alchemy, napadne te medvjed, igraš igru čoeče. Doda kvestu više zanimljivosti nekako :D

Outmind
25-01-2011, 12:03
Super vijesti - već se vidim sa dvijema sjekirama u jednom trenutku, te sa 2 različita spella u drugom. Ak sve bude tak lijepo i krasno kako propagiraju u tom članku, borba će bit puno, puno bolja.

Sonic_Moronic
25-01-2011, 12:10
Sto se fast travela tice ponasate se kao djeca od pet godina. BUHUHU igra ima fast travel. Pa nemoj ga koristiti onda! Budi hardcore i nemoj ga koristiti uopce, u cemu je problem? Sta vas briga kako ostali igraju.


Loš si. "Onda ga nemoj koristiti" je najgora moguća izlika. Ako napraviš pucačinu u kojoj na polovici igre dobiješ overpowered BFG 9001 kojim ostatak igre više nema nikakav izazov, nećeš se braniti "hehe onda ga nemoj koristiti i pucaj revolverom ili nešto". Poanta je da ću ga htio-ne htio koristiti ako je u igri, a to uništava užitak.

Mirogamemasta
25-01-2011, 12:53
Reci cu samo jos jednu stvar. 3 puta sam pokusavao iz Anvila doci do Imperial Citiy-a. Svaki put mi se igra rusila na pola puta. Tek nakon treceg puta sam opalio fast travel.
Kad to napravite onda se mozete zaliti na fast travel.

cham3leon
25-01-2011, 12:57
To baš i nije normalno da se toliko crasha, ali ono šta znam je da kad ti se uskrati fast travel vidiš što ti je sve promaklo u Oblivionu.

Mirogamemasta
25-01-2011, 13:01
Mozda moram reinstall nabaciti ali mi se neda. Budem presao sa rangerom, pa tek onda.
Kako pricate izgleda mi kao da ste samo sa fast travelom putovali. :) Samo se suzdrzite od fast travela i sve ce te stici vidjeti.
Mene je fast travel spasio jer mi se igra previse rusi. Imam 30% istrazene mape ali sam morao odustati od istrazivanja jer se igra voli rusiti pri ulasku u dungeon.
Sad ulazim samo u one koje moram i molim boga da brzo nađem preostalih 5 ayleid statua da se rijesim tog questa.

cham3leon
25-01-2011, 13:13
"Samo". Sonic je lijepo sve rekao po ovom pitanju. To nije to. Onda neka ubace i to kao neku opciju.

Idealno bi bilo da se težina i gameplay može modificirati po tih nekoliko bitnih parametara tako da si možeš namjestiti neku vrstu hardcore moda.

Neven <R>
25-01-2011, 14:02
Ne kužim koji je problem u fast travelu F3 tipa, meni je osobno bilo naporno u MW-u kad sam shvatio da se moram vratit na neku lokaciju i opet pobiti 752892 cliff racera na putu pritom hodajući 10 minuta, a mark & recall sam koristio za povratak u gradove tj. do silt stridera. Ovaj način te još uvijek natjera da moraš hodati do neke lokacije i ne ubija istraživanja jer ipak treba prvi put doći do nekog mjesta, ali stvarno ne vidim smisao i logiku u tome da se igrače tjera da se prešetavaju 50 puta do iste lokacije jer je nekom bed ne koristit fast travel.

cham3leon
25-01-2011, 14:32
Ma nek postoji neka taksi služba onda, a ne ovako. U F3 mi je još bilo ok, prvo moraš naći lokaciju pa onda možeš fast travelati. Još mnogo bolje bi bilo da se fast travel plaća.

Neven <R>
25-01-2011, 15:06
U F3 mi je još bilo ok, prvo moraš naći lokaciju pa onda možeš fast travelati.
Tak će i biti u Skyrimu.

LorlonWarrior
25-01-2011, 18:06
E al kako kenjate. Niko nije reko da treba maknuti fast travel općenito. Ne, svi se žale na ono KAD KLIKĆEŠ PO MAPI. Daj ajde, ima tolko načina i u Morrowindu di si mogo fast travel. Treba staviti otrpilike u prosjeku jedanko udaljene lokacije (Far Cry 2 s busom kad putuješ alike) na koje možeš doći fast travelom, ali ne tako da klikneš na mapu pa nekim čudom ideš ravnom linijim kroz planine i protivnike, nego ubaciti teleporte, nehe shrineove, recimo ko u Morrowinu što su bile one neke komore sa crvenim svjetlima, gdje si moro skupit neki kamen (Index??) da bi se mogo teleportiravati po tim sranjima, onda taksisti razni, teleportacija između Mage Guildova, itd...

Fast travel clicking je jednostavno... Pa nemam tu riječ... Pojednostavljano olakšavajuć? A jednostavne i lagane igre mislim da nam se svima neda igrati. Tipa natječeš se ko ima boljeg karaktera, ma jel? Aj napravi igru tako teškom da 50% ljudi koji ZNAJU igrati igru su u stanju ubiti najjačeg zmaja dok će ovih drugih 50% plakati jednostavno i molit se da ga ubiju ili da nauče igrat igru. Zaš tako ne naprave? Da skill bude PREŽIVITI igru?

Jbt kad gledam taj Obliviom, svi karakteri poslje 20. levela su praktični besmrtni. Totalno lejm. Tako da onda nemoj se žaliti kad moraš ići pješke negdje. U ostalom, skupljaj kvestove pa planiraj. Ako te je neko poslo 50 kilometara dalje, ti čekaj da dobiješ razlog da odeš tamo pa onda rješi taj kvest usput kad odeš. Ili nađi nekei teleporter (et nek izmisle waypointe ko u Diablu, Dungeon Siege). Jbt postoji tolko mogućih opcija da ostaviš igru IZAZOVNOM, al ne, oni ju baš olakšavaju.

Tipa etvo primjer: Svi znamo da u Falloutu New Vegas Deathclawi nisu baš za šalu. I sad ja trebam do Stripa otići, a ispred mene se nalazi Quarry Junction koji obitava s 20+ Smrtnihkljova. I ja kliknem fast travel i samo se stvorim tamo u gradu, kao prešo preko tog područja nevidljivo :rotfl: :pray:

E ne. Ako oš prije stići, onda riskiraj jaja svoja pa se šuljaj kroz to ako imaš muda. Ako ne, ko te fuka, idi dužim putem ili skontaj nešta treće. Jbte sjećam se u Morrowindu kad bi se izgubio tamo u Ash planinama. Pa predobro. Dosta puta nebi uspio preživjeti, jer prvo, nijo bilo magija koje te liječe (tj bilo je, ali malo), nije bilo MANE koja se regenerira TAKO BRZO (slažem se za regeneriranje mane ali jebote daj nemoj tako brzo ko u Oblivionu, daj neš tipa +1 mana svakih 4-5 sekundi, i onda dalje ovisno o skillu ili ćemu već) i drugo, izgubiš se i ONDA SE NEMOŠ VRATITI KUĆI JER NE ZNAŠ PUT! Bitno da kompas i fast travel zna, jel? :D

Neven <R>
25-01-2011, 20:07
Jbt kad gledam taj Obliviom, svi karakteri poslje 20. levela su praktični besmrtni.
Za razliku od Morrowinda? Moj 13 lvl lik ima 80k golda (s tim da sa soul trapom i summon golden saint mogu zaraditi milijune ako mi se da),100 strengtha i mogu samo s novcima istenirati sve skillove do 100 te enchantati sve žive i nežive iteme. Dobro, kad bi mi se dalo to.

Tipa etvo primjer: Svi znamo da u Falloutu New Vegas Deathclawi nisu baš za šalu. I sad ja trebam do Stripa otići, a ispred mene se nalazi Quarry Junction koji obitava s 20+ Smrtnihkljova. I ja kliknem fast travel i samo se stvorim tamo u gradu, kao prešo preko tog područja nevidljivo
Zato prvo trebaš hodati sto godina da okolnim putem dođeš do New Vegasa. Usput i pređeš jedno trećinu igre.

Fast travel nema nikakve veze s težinom igre, ionako se u 99% slučajeva hodanje do neke lokacije sastoji od borbe sa encounterima koje je moguće ubiti sa 3 hita (cliffraceri), eventualno se slažem da je kompas koji pokazuje di se nešto unutar neotkrivenog dungeona nalazi retardirano.

Outmind
26-01-2011, 14:00
To možda i je tako ak ne uzmeš u obzir ekspanzije. Moj lvl 42 orc fighter sa deadric daikatanom koja je imala 60-60 lightning dmg on hit enchant se morao debelo namučit u onom labirintu s vukodlacima...

Arbiter of Change
26-01-2011, 16:59
Nove informacije sa 4 stranice iz "Power Unlimited" časopisa.
http://forums.bethsoft.com/index.php?/t ... ng-info-3/ (http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1161772-dutch-cover-story-interesting-info-3/)

"There is no level cap. You will nevertheless not be able to choose all perks with one character."

"Technically speaking, Skyrim is an evolution within The Elder Scrolls, and not a revolution (but everything looks fabulous). The magic of the world that Bethesda has created is nevertheless unequivocally present."

"All weapons have different properties, which you can take advantage of by choosing the right perks. Maces ignore a percentage of armor, and axes have bleed damage over time.

"You can use fast travel to revisit places you have visited earlier."

"Skyrim is approximately as big as Oblivion."

"Five big cities and more than 130 dungeons."

"Low-Fantasy" (Meaning the game does not look as vibrant, vivid and weird as Morrowind did, more like Oblivion) -> "Oblivion was for sure not over-the-top in terms of its style, but Skyrim should be considered low fantasy even more than its predecessor. Much of the locations look realistic, and could easily exist in our own world."

"The overarching narrative of the Dragons is less prominent than the Oblivion Gates were in Oblivion, which does not give you the feeling that you are doing 'useless' quests when you lay aside the Main Quest."

"Dragons are not rare."

"Dungeons will be locked at their level once you have been there."

"Even in third person, animations look really good. There has been a lot of progress since Oblivion."

"You can read in-game books in 3-D."

"Every item has a 3D-preview in the Flash based inventory, which you can twist, turn, rotate, etc. Sometimes you will solve puzzles by analyzing these 3D-previews. Not only armor and weapons can be explored in great detail, also small rings and herbs can be investigated from all possible angles. Every single item in the game can be previewed in the inventory screen."

"The Dark Brotherhood is back."

"Active blocking makes melee more fun to play."

"More traps and puzzles."

"Main Story is approximately 20 hours. Hundreds of hours for other quests."

"Every dragon you kill will make you stronger. A piece of his soul will be transferred to yours."

Bitne stvari iz intervjua sa Howardom u istom časopisu.

"There are special animations for sneak kills with daggers."

"We primarily look at how we can improve facial expressions and animations, graphics-wise."

"The game won't support Kinect. It takes too much memory."

"We are working at pop-up issues, and we want to make sure that the graphics of the PC, Xbox 360, and PS3 are alike. All three will look just as good, aside from the higher resolution and the anti-aliasing of the PC of course."

"It is not yet possible to combine forms of magic. It is difficult. Frost magic makes an enemy move slower, and fire does damage over time, and the fire remains on the ground for additional damage. If we would allow the player to use fire magic in one hand, and frost magic in the other, it becomes much more complex. Maybe we will implement this though, but for the time being, 'No'."

"Someone modded Oblivion by changing the physics of shooting an arrow. It made you shoot slower and you almost had to remain stationary to shoot, which increased the arrow's impact. We liked this mod so much, that we implemented it in Skyrim by default."

GDra
26-01-2011, 17:06
Ovo mi se jako sviđa, Skyrim bi mogao biti bolji od Obliviona.
Evo početka igre: (OPREZ, SPOILER!)
This time, the game starts with your execution, approximately 200 years after the events of Oblivion. Luckily, it seems that you are more than a helpless convict.
Naslovnica časopisa:
http://www.pu.nl/userfiles//PU1102_302x400pixels.jpg

Bartuc
26-01-2011, 17:19
Skyrim bi mogao biti bolji od Obliviona.

Ovo si rekao kao da se mora truditi da ispadne bolji!? Bilo bi žalosno da ne bude bolji od njega, sada kad su vidjeli što ljudi žele i kada su vidjeli što ne valja u starom engineu itd.

LorlonWarrior
26-01-2011, 17:41
Uf, dosta stvari od gore koje su navedene mi se ne sviđaju :(

Al eto, štaš, nemoš imati ovce i novce :D

Kad pogledam malo bolje, Oblivion je naspram Skyrima katastrofa (po ovome što vidim u najavama) ali opet sam ga se naigro i nauživo tak da ma sve će to biti u redu ^^

Bitno samo da igra ima RPG elemente, da te navuče da ju igraš tako što jedva čekaš da level upaš da bi dobio neki perk/skill i onda ju igraš masovno i uživaš koristeći taj perk/skill i tako to ^^

Bartuc
26-01-2011, 17:59
Nisam sve čitao u zadnju stranicu ili dvije... jel su što rekli u vezi skupljanja EXP-a za levelup umjesto "use skill to level up" sistema!?

Arbiter of Change
26-01-2011, 18:22
Za lijenu bagru.

Nove informacije sa 4 stranice iz "Power Unlimited" časopisa.
http://forums.bethsoft.com/index.php?/t ... ng-info-3/ (http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1161772-dutch-cover-story-interesting-info-3/)
[quote]"There is no level cap. You will nevertheless not be able to choose all perks with one character."

"Technically speaking, Skyrim is an evolution within The Elder Scrolls, and not a revolution (but everything looks fabulous). The magic of the world that Bethesda has created is nevertheless unequivocally present."

"All weapons have different properties, which you can take advantage of by choosing the right perks. Maces ignore a percentage of armor, and axes have bleed damage over time.

"You can use fast travel to revisit places you have visited earlier."

"Skyrim is approximately as big as Oblivion."

"Five big cities and more than 130 dungeons."

"Low-Fantasy" (Meaning the game does not look as vibrant, vivid and weird as Morrowind did, more like Oblivion) -> "Oblivion was for sure not over-the-top in terms of its style, but Skyrim should be considered low fantasy even more than its predecessor. Much of the locations look realistic, and could easily exist in our own world."

"The overarching narrative of the Dragons is less prominent than the Oblivion Gates were in Oblivion, which does not give you the feeling that you are doing 'useless' quests when you lay aside the Main Quest."

"Dragons are not rare."

"Dungeons will be locked at their level once you have been there."

"Even in third person, animations look really good. There has been a lot of progress since Oblivion."

"You can read in-game books in 3-D."

"Every item has a 3D-preview in the Flash based inventory, which you can twist, turn, rotate, etc. Sometimes you will solve puzzles by analyzing these 3D-previews. Not only armor and weapons can be explored in great detail, also small rings and herbs can be investigated from all possible angles. Every single item in the game can be previewed in the inventory screen."

"The Dark Brotherhood is back."

"Active blocking makes melee more fun to play."

"More traps and puzzles."

"Main Story is approximately 20 hours. Hundreds of hours for other quests."

"Every dragon you kill will make you stronger. A piece of his soul will be transferred to yours."

Bitne stvari iz intervjua sa Howardom u istom časopisu.

"There are special animations for sneak kills with daggers."

"We primarily look at how we can improve facial expressions and animations, graphics-wise."

"The game won't support Kinect. It takes too much memory."

"We are working at pop-up issues, and we want to make sure that the graphics of the PC, Xbox 360, and PS3 are alike. All three will look just as good, aside from the higher resolution and the anti-aliasing of the PC of course."

"It is not yet possible to combine forms of magic. It is difficult. Frost magic makes an enemy move slower, and fire does damage over time, and the fire remains on the ground for additional damage. If we would allow the player to use fire magic in one hand, and frost magic in the other, it becomes much more complex. Maybe we will implement this though, but for the time being, 'No'."

"Someone modded Oblivion by changing the physics of shooting an arrow. It made you shoot slower and you almost had to remain stationary to shoot, which increased the arrow's impact. We liked this mod so much, that we implemented it in Skyrim by default."[/quote:2jpj7oio]

Grim
26-01-2011, 21:35
"You can read in-game books in 3-D."

"Every item has a 3D-preview in the Flash based inventory, which you can twist, turn, rotate, etc. Sometimes you will solve puzzles by analyzing these 3D-previews. Not only armor and weapons can be explored in great detail, also small rings and herbs can be investigated from all possible angles. Every single item in the game can be previewed in the inventory screen."

"There are special animations for sneak kills with daggers."

Ovo će biti užasno awesome. :)

LorlonWarrior
26-01-2011, 22:04
"You can read in-game books in 3-D."

"Every item has a 3D-preview in the Flash based inventory, which you can twist, turn, rotate, etc. Sometimes you will solve puzzles by analyzing these 3D-previews. Not only armor and weapons can be explored in great detail, also small rings and herbs can be investigated from all possible angles. Every single item in the game can be previewed in the inventory screen."

"There are special animations for sneak kills with daggers."

Ovo će biti užasno awesome. :)

Slažem se, al mislim da više trebaju ulagati u "psihu" igre nego u "fiziku". Tipa treba više stvari koje utječu na samu igru i gameplay. Ovaj 3D čitanje knjiga mi nije niš novo. Mogu čitati knjigu i ako je 2D :D

Dok recimo onaj Critical Hit i Bleedeing Damage je već novina u samom gameplayu :D

Nadam se da se konta šta oću reći :D

Akul
26-01-2011, 22:21
Novi GI Update: Art of Skyrim (http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2011/01/26/the-art-of-skyrim.aspx)


Nisam sve čitao u zadnju stranicu ili dvije... jel su što rekli u vezi skupljanja EXP-a za levelup umjesto "use skill to level up" sistema!?

Skupljanje XP-a neće biti u Skyrimu. Skyrim nastavlja koristiti TES Skill System s dodatkom Perkova.


Slažem se, al mislim da više trebaju ulagati u "psihu" igre nego u "fiziku". Tipa treba više stvari koje utječu na samu igru i gameplay. Ovaj 3D čitanje knjiga mi nije niš novo. Mogu čitati knjigu i ako je 2D

Dok recimo onaj Critical Hit i Bleedeing Damage je već novina u samom gameplayu

Nadam se da se konta šta oću reći

3D čitanje knjiga i dizajniranje mehanika ne rade isti članovi tima tako da jedno ne utječe na drugo.

Mirogamemasta
27-01-2011, 00:36
"It is not yet possible to combine forms of magic. It is difficult. Frost magic makes an enemy move slower, and fire does damage over time, and the fire remains on the ground for additional damage. If we would allow the player to use fire magic in one hand, and frost magic in the other, it becomes much more complex. Maybe we will implement this though, but for the time being, 'No'."
Znaci nista od dual-wield magija za sad. :( Steta, bas sam se veselio ovome.
Nego.. mislim da bi bilo lijepo od programera da nam naprave bolji inventory sistem. Ako ne cijeli onda barem onaj dio koji nosimo (oklop i oruzje) da izgleda kao u Diablu.
A ostalo moze ostati na "listi" kao i prije.
Inace sto se kombat sistema tice cini mi se da bi Bethesda sa Skyrimom mogla postaviti nove standarde za ostale igre. :D (Ako to ispadne tako dobro kako oni pricaju.)

Arbiter of Change
27-01-2011, 17:47
Primijetite koplja na jednom artworku u videu. :)

GDra
27-01-2011, 18:22
Primijetite koplja na jednom artworku u videu. :)
+ zapaljene strijele. :)
Imaju puno knjiga o Vikinzima tamo, tako da otprilike znamo kako će izgledati građevine i itemi.

Akul
27-01-2011, 18:40
Većina gradova, ako ne svi, su drevne ruševine u koje su se Nordovi uselili. Imamo već i screenshot jednog grada i taj grad nikako nije vikinški (ali naravno paše loreu).
Vikinški feel će pak definitivno biti prisutan.

BTW, na mapi u videu se može vidjeti kojim popdručjima upravlja Carstvo a kojima Rebelli.

Sonic_Moronic
27-01-2011, 19:47
Izgleda da opet neće biti napretka što se tiče NPC-eva. Pričaju o fizici i animaciji, ali pobogu, kad ćemo vidjeti likove sa malo OSOBNOSTI.

Akul
27-01-2011, 21:33
Već su govorili o NPC-evima i poboljšanom Radiant AI-u. Nećedu pričati dvaput o istome.

Sonic_Moronic
27-01-2011, 21:37
RadiantAI nema veze s time. To što lik cijepa drva dok ti priča mu ne daje baš nikakvu osobnost, vjerojatno će samo izreći svoje dosadne generične linije. Ali vidjet ćemo.

Akul
27-01-2011, 22:20
Radiant AI i Radiant Story, koji upravljaju NPC-evima i stvaraju im priče nemaju veze s NPC-evima :S

Mada će kvaliteta Radiantiziranih NPC-eva ovisiti o kvaliteti Radiant AI-a i Radiant Storya, oboje jako utječu na skriptirane dijaloge i NPC-eve: quest-makeri Dialogue makeri ne moraju više tratiti vrijeme na mini questove i generične NPC-eve i mogu se više posvetiti skriptiranim questovima i važnijim NPC-evima tako da očekujem da će tu biti poboljšanja. GI o njima pak vjerojatno neće govoriti do kasnije kad budu govorili o detaljima priče, Factionima i MQ-u.

Arbiter of Change
27-01-2011, 22:22
TES pristup dijalogu ne dopušta previše osobnosti NPC-ovima van quest-specific dijaloga, time više od kad je VA stupio na scenu, jer svi koriste zajedničke linije dijaloga ovisno o svojoj rasi i regiji gdje su (sjećam se da je MW imao i linije dijaloga specifične klasama, tj. zanimanjima, ali u biti je funkcionirao po istom principu). NPC-ovi su u TES igrama jedva korak iznad osnovnog odašiljača informacija.

Zadnji post quote.

Radiant AI i Radiant Story, koji upravljaju NPC-evima i stvaraju im priče nemaju veze s NPC-evima :S

Mada će kvaliteta Radiantiziranih NPC-eva ovisiti o kvaliteti Radiant AI-a i Radiant Storya, oboje jako utječu na skriptirane dijaloge i NPC-eve: quest-makeri Dialogue makeri ne moraju više tratiti vrijeme na mini questove i generične NPC-eve i mogu se više posvetiti skriptiranim questovima i važnijim NPC-evima tako da očekujem da će tu biti poboljšanja. GI o njima pak vjerojatno neće govoriti do kasnije kad budu govorili o detaljima priče, Factionima i MQ-u.

Akul
27-01-2011, 22:29
Kako ej Skyrim velik kao Oblivion, vjerojatno će imati podjednak broj NPC-eva.
U drugu ruku, OB ih je obogatio i valjda sad imaju dovoljno budgeta da naprave više linija dijaloga (ovisi o tome gdje su sve iskoristil ibudget... grafika očito nije dobila preveliki budget jer nije AWESOME kao što su bili svi TES-ovi prije).

Ali da, bjerojatno će ostati Database-like dijalozi. To što te dijalozi ne tjeraju da biraš kako će tvoj lik odgovoriti i time mu ne sile osobnost je jedna od dobrih strana TES igara koje se fokusiraju prvenstveno na igračevog lika (za razliku od Bioweare RPg-eva koji prioritet daju priči). Ovi dijalozi daju sve što ti treba a sam valjda znaš kako je tvoj lik odgovorio.

Neven <R>
28-01-2011, 00:38
Valjda će biti više NPC-eva jer u OB je to bilo tužno. Prosječni grad sa 20 NPC-eva to je valjda manje neg što je i u Morrowindu bilo. Već se u Falloutima vidio napredak u broju NPC-eva (iako je riječ o post apoc settingu pa nije potrebna gusta naseljenost), očekujem bar duplo više NPC-a, veće gradove i više manjih naselja inače će biti razočaravajuće.

Akul
28-01-2011, 01:17
Gledajući Mekereth Side, mislim da će gradovi i biti veći nego u OB-u.
Što se tiče gustoće, mislim da bi bilo moguće da ih Radiant Story generira. Kako se Radiant Story uvijek pobrine da ako ubiješ trgovca ili Quest Givera da se pojavi lik koji će ga zamjeniti kao trgovac, quest giver ili šta već, mislim da je moguće da taj feature naseli i gradove dodatnim NPc-evima. Well, bar se nadam da će Bethesda koristiti Radiant Story u tu svrhu.

LorlonWarrior
28-01-2011, 05:35
Valjda će biti više NPC-eva jer u OB je to bilo tužno. Prosječni grad sa 20 NPC-eva to je valjda manje neg što je i u Morrowindu bilo. Već se u Falloutima vidio napredak u broju NPC-eva (iako je riječ o post apoc settingu pa nije potrebna gusta naseljenost), očekujem bar duplo više NPC-a, veće gradove i više manjih naselja inače će biti razočaravajuće.

Računaj i na to da u Falloutu sa pola NPC-a tipa "Novac Settler" ili "Recruit Legionary" nikad nisi mogao konkretno voditi dialog, već bi ti oni samo rekli jednu rečenicu koju bi ponavljali kad bi kliko na njih...

Bartuc
28-01-2011, 13:19
Taj sistem mi se i više sviđao nego sistem da možeš sa svima razgovarati, a nitko ti nema ništa za reći. Uspio sam pogledati onaj artwork video i sviđa mi se, barem po artworku izgleda puno impresivnije nego Oblivion.

Neven <R>
28-01-2011, 18:08
Da ko u MW di je bil gro NPCa koji su imali identične ponuđene odgovore ili ekipa s one linerima u OB, bolje onda imati random građane čisto da se dobije dojam stanovništva.

Akul
28-01-2011, 22:47
Inside Skyrim's Menu System Overhaul (http://www.gameinformer.com/games/the_elder_scrolls_v_skyrim/b/xbox360/archive/2011/01/28/skyrim-menu-system-overhaul.aspx)

Beskorisne informacije: Game Informer je uzimao samo konzole u obzir.

Mirogamemasta
29-01-2011, 09:44
Nitko nije rekao da su wallpaperi dosli. Tek sam sad vidio kad sam isao malo istrazivati.
http://www.gameinformer.com/b/features/ ... apers.aspx (http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2011/01/21/the-elder-scrolls-v-desktop-wallpapers.aspx)

Looky
29-01-2011, 12:01
Nitko nije rekao da su wallpaperi dosli. Tek sam sad vidio kad sam isao malo istrazivati.
http://www.gameinformer.com/b/features/ ... apers.aspx (http://www.gameinformer.com/b/features/archive/2011/01/21/the-elder-scrolls-v-desktop-wallpapers.aspx)

Bilo bi bolje da nema ovog "Gameinformer" dole desno :|

Akul
29-01-2011, 18:01
Neke od zanimljivosti koje otkriva jedan Francuski časopis:

-if a weapon and a shield or two weapons are equiped, you cannot cast any spell
-it seems that smithing (repairing included) can only be done in forges
-clouds are gathering in real time around mountain peaks
-jedan od gradova je Dunmerski grad
-after Oblivion where every place looked alike, in Skyrim you'll find once agin the excentricity of Vvardenfell. Here every Nord Clan has its own colors, its own identity
-Fury spell se vraće
-dva nova spella: Snow Trap i Circle of Protection (koji odgurne sve neprijatelje iz tog kruga)
-Athletics doesn't exist anymore (to prevent the player boosting this only by jumping on stand)
-AI : NPCs have day and night activities like cooking and brushing the ground in front of their houses
-dialogues : most "unimportant" NPC like simple villagers won't have any dialogue tree (instead they'll directly comment on rumors or on what they're doing) ; only important NPCs will actually exchange dialogue with you, you can cut short the dialogue only by walking away
-Every city and town is bound to some particular resources meaning if you burn their mill or mine, you affect their economy and they'll be forced to buy flour or mineral somewhere else and when you'll want to buy these resources here again it will be more expensive
-Dragons can be unpredictable in their behavior, they will fly in the air, crawl on the land, they can crash when wounded
-Todd Howard potvrđuje: "a cause-consequence tree for each mission"
-each mission will be a bit different according to which mission you did before and the path you play
-If you meet a Giant on the road he might totally not attack you unless you attack him
-it seems he says that when most NPCs give you a quest, they'll give you precise directions or accompany you to the road showing you which direction to take to go on on you quest
-rumors spoken by NPCs between them : they can speak vaguely about places of interest around the village and it's all up to yourself to find them if you're interested in (drugim riječima, nećete dobiti na mapi sličicu koja pokazuje gdje je to)
-in Oblivion there was only 1 guy working on the dungeons, this time for Skyrim, 8 devs are working on them

Source (http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1163088-skyrim-french-coverage-summary/)

cham3leon
29-01-2011, 18:10
Aha, nema direktnog pointera na quest objective... sviđa mi se i iznenađen sam.

Neven <R>
29-01-2011, 18:12
E ovdje ima nekih dobrih stvari, sviđa mi se sve ovo vezano za utjecaj koji igrač ostavi na svijet.

cham3leon
29-01-2011, 18:17
Taj dio treba oprezno uzeti sa zrnom soli jer svaki put kad su najavljivali takve velike utjecaje na svijet oko igrača je to bilo jako pretjerano u odnosu na stvarni rezultat. Možda na kraju taj utjecaj na ekonomiju gradova bude sveden na jedan questić u svakome gdje ćeš moći za neke pare uništiti mlin ili nešto. Ne znam, malo je predobro da bi bilo istinito.

Neven <R>
29-01-2011, 18:22
Dobro, to se podrazumijeva. Sve od ovih najava treba uzet za zrncem soli :P

Akul
29-01-2011, 18:23
Nope, nikad nisu najavljivali Choice and Consequence u OB-u. Jesu najavljivali kvalitetnije questove (što je manje-više ostvareno: ima boljih questova ali ne toliko da impresionira igrača) ali su držali začepljena usta što se ticalo Choice and Consequencea.

Ali istina jest da valja uzimati ove informacije sa zrnom soli. Nisu rekli je li ono uništavanje rudnika i to main quest ili se to dogodi ako lik uništi iz nikakva razloga to.

Mirogamemasta
29-01-2011, 18:59
-if a weapon and a shield or two weapons are equiped, you cannot cast any spell
There goes my paladin.... :( (Ma quick swap ce rijesiti stvar valjda, ali opet bi bilo brze da ne moram konstantno izmjenjivati).

-dialogues : most "unimportant" NPC like simple villagers won't have any dialogue tree (instead they'll directly comment on rumors or on what they're doing) ; only important NPCs will actually exchange dialogue with you, you can cut short the dialogue only by walking away
Bar cemo tako moci brzo prepoznati važnije likove u igri koji mogu imati neki quest za nas.
Iako sa questovima u OB nemam previse problema, cim uletim u grad prvi pravac taverna i raspitivanje o glasinama.

Arbiter of Change
29-01-2011, 19:20
-rumors spoken by NPCs between them : they can speak vaguely about places of interest around the village and it's all up to yourself to find them if you're interested in (drugim riječima, nećete dobiti na mapi sličicu koja pokazuje gdje je to)
Mudcrab flashbackovi.

Bartuc
29-01-2011, 19:34
-if a weapon and a shield or two weapons are equiped, you cannot cast any spell
There goes my paladin.... :( (Ma quick swap ce rijesiti stvar valjda, ali opet bi bilo brze da ne moram konstantno izmjenjivati).

Baš, bolje bi bilo da ti za Buff i Restoration spellove ne trebaju slobodne ruke, za srednje-jake Destruction (i sl.) spellove da je dovoljna jedna ruka, a za high level Destruction spellove da ti trebaju obje ruke ili Staff/Wand koji pomažu kod kanaliziranja magične energije, a mogu poslužiti i za melee borbu. Samo sa ta 3 elementa si već dobio bolje iskustvo Paladina, Spellsworda i Mage-a pošto bi svaki bio kudikamo unikatan i nebi mogao napraviti recimo "jack of all trades" Mage-a već bi klase zapravo i imale smisla :(


Ono, ideja dođe samo tako!? Zašto njihovim glavonjama ne padaju takve ideje na pamet :(


Kad smo kod toga, to mi i je jedna od najvećih zamjerki u Oblivionu i Morrowindu. Postoji samo mentalna restrikcija da ne postaneš "Jack" klasa. Volio bi da prokleti Mage nemre nositi Heavy Armor i Two Handed Sword i pritom castati magije bez problema. Ili da si u jednom trenutku u light armoru i skačeš po krovovima, snipeaš neprijatelje na 100 metara, a u drugom trenutku da nosiš heavy armor i ideš prsa o prsa sa zmajem ili nekom drugom beštijom... Znači napraviti neke restrikcije po klasama. Zato i želim prokleti EXP sistem levelup-a, a ne use skill to levelup :(

Arbiter of Change
29-01-2011, 19:48
Kad smo kod toga, to mi i je jedna od najvećih zamjerki u Oblivionu i Morrowindu. Postoji samo mentalna restrikcija da ne postaneš "Jack" klasa. Volio bi da prokleti Mage nemre nositi Heavy Armor i Two Handed Sword i pritom castati magije bez problema. Ili da si u jednom trenutku u light armoru i skačeš po krovovima, snipeaš neprijatelje na 100 metara, a u drugom trenutku da nosiš heavy armor i ideš prsa o prsa sa zmajem ili nekom drugom beštijom... Znači napraviti neke restrikcije po klasama. Zato i želim prokleti EXP sistem levelup-a, a ne use skill to levelup :(
Misliš odlikaSjer je upravo to "napravi lika točno onakvim kakvog ga želiš" najbolja stvar u TES igrama budući da te ne ograničavaju nekakvim klasama i unaprijed određenim stvarima. Nije mi jasna ta mržnja protiv skill levelanja i bonusa. Pa ono, ako si klasično borbeno orijentiran (smashing skulls with mah claymore) nećeš ići dizati Intelligence pa se žaliti da imaš slabe bonuse pri level up-u... ili obrnuto ako si čisti mag pa ideš dizati Strength. Ne kontam vas jer je sistem intuitivan ako osoba koristi zdravo zemaljsku logiku i ima nekakav koncept lika u glavu, sa prednostima i nedostacima. Ne biti ograničen je i bit, ne znam kako ti je to promaknulo.

Ovo sa "magija na ruku" je loš i Fable 3 je već pokazao da ne radi baš tako da mi je to trenutno zamjerka za Skyrim. Strike one.

Bartuc
29-01-2011, 19:59
Meni je to previše slobode i na kraju htio ti to ili ne, imati ćeš jack of all trades lika. Onda je bolje uopće izbaciti odabir klase, pošto nema apsolutno nikakvog smisla. Rađe bi imao definiranu klasu, nego slobodu da postanem bog.

LorlonWarrior
29-01-2011, 20:03
Dobro, to se podrazumijeva. Sve od ovih najava treba uzet za zrncem soli :P

Najbolje da ih ni ne shvatiš ozbiljno. Tako se nećeš razočarati kad igra izađe, a već ćeš se samo moći ugodno iznenaditi ako stvarno bude tako :rotfl:

Akul
29-01-2011, 20:05
Bartuc, nije da im ne padaju te ideje na pamet već ono što oni žele obično nije ono što ti želiš (a većina onoga što ti želiš je suprotno onome što ljudi vole u TES-u).

Što se tiče magije na ruku, to je donešeno jer se ne želi da Knightovi i Heavy Warriors budu prejaki. Skyrimov Paladin bi stvarao spellove koji dugo traju (znači castao ih prije borbe... kao da se moli bogovima da ga zaštite prije nego što pođe u boj) i Enchantao armor da mu daje zaštitu. Ustvari, to je i bliže onome što bi Paladin trbao biti IMO. Spellswordovi i Battlemageovi su nazivi za one koji vole mješati borbu i magiju (a Restoration u TES-u nije sveta magija kao u većini RPG-ova već samo... magija).


Meni je to previše slobode i na kraju htio ti to ili ne, imati ćeš jack of all trades lika. Onda je bolje uopće izbaciti odabir klase, pošto nema apsolutno nikakvog smisla.

Pa odabir klasa i JEST izbačen XD
I sad će biti teže biti Jack of All Trades: svi skillovi se usporavaju s vremenom (ne samo oni koej koristiš) i što koristiš više skillova, to ćedu tvoji skillovi biti manje efikasni. To što jedni Perkovi blokiraju odabir drugima također znači da jedan skill ne možeš koristiti u sve svrh

Akul
29-01-2011, 20:40
The executioner is going to chop off your head when esbern appears and saves you
-There are 5 major cities, 20 minor cities and 100+ dungeons (but we already know that)
-minor cities contains 10+ buildings (znači nema gradova od 2 kućice)
-there are fishes that jump out of the water
-the hud appears only when you fight. you will see the three status bar and the compass (očekivano... bilo bi iritantno tražiti NPC-eve u velikim gradovima ili ne imati ga tjekom random questova)
-every weapon has a damage stat and a block stat
-it appears that there are no birthsigns
-there is a "local map" for every zone of Skyrim
-it will be possibile to play after the main quest
-you can't create spells (prva velika negativna stvar Skyrima IMO... wonder how it will affect enchanting... mada razumijem razloga izbacivanja... still, it is sad)
-there are houses which you can buy
-there are many puzzles in the dungeons (great... just great...)
-cities, dungeons etc will be added to the 3d map as soon as you encounter them
-soulgems are also used to regain magicka (usporena ili izbačena regeneracija mane pretpostavljam)
-you can set oil on fire

Source (http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1163115-skyrim-italian-coverage/)
Anyway, lijepo je imati i negativne informacije. Kod Bethesdinog PR-a to je uvijek jako korisno!

Bartuc
29-01-2011, 22:02
Pa odabir klasa i JEST izbačen XD
I sad će biti teže biti Jack of All Trades: svi skillovi se usporavaju s vremenom (ne samo oni koej koristiš) i što koristiš više skillova, to ćedu tvoji skillovi biti manje efikasni. To što jedni Perkovi blokiraju odabir drugima također znači da jedan skill ne možeš koristiti u sve svrh

Hoho, vidi se da čitaju PCP forum i da su me poslušali 8) :D To mi je full drago za čuti, ako već nema definiranih klasa, barem da postoji nešto što će te obilježiti (primarni skillovi i perkovi). I ovo što kažeš za Paladina uopće ne zvuči loše, da ga okrenu vjeri i da se na taj način buffa :pray:

Sonic_Moronic
29-01-2011, 22:03
Kako su nam mogli izbaciti klase, već je tradicija da uz igru dobijemo nevjerojatno loše klase koje nitko pametan neće igrati, to je obavezno :cry:

Akul
29-01-2011, 22:18
SI ovo što kažeš za Paladina uopće ne zvuči loše, da ga okrenu vjeri i da se na taj način buffa

Yeah, it would be just not wise to use against dragons... jer na kraju krajeva, vrhovni bog carstva je ovdje glavni antagonist :P (Alduin je Nordovsko ime za Akatosha)

Outmind
29-01-2011, 22:40
Ne vidim u čemu je problem sa spellovima i oružjem:

Napraviš loadout 1 - mač + štit
loadout 2 - mač + nekakav heal
loadout 3 - mač + nekakav resistance spell
loadout 4 - ofenzivni + defenzivno spell

I šaltaš po potrebi, jednostavno, zar ne?

Nemogućnost pravljenja vlastitih spellova je kao što ara reče totalno bez veze... nema više 400dmg over 10 sec combo-a, ili, ne znam, bound dagger na 1 sekundu easy conjuration upgrade spellova...

Akul
30-01-2011, 13:48
Info is Španjolskog časopisa:

-dragons are scary, the earth trembles when they land
-they refer to wolves as "skeevers", they also mention "dragon priests"
-they talk about while talking to people a dragon might attack and you'll see them running for cover and guards running to their posts
-they talk about potion/poison making and enchanting (crafting basically) as if you'll only be able to do it in towns (znači, potrebna oprema? Logično... uvijek mi je bilo čudno kako moj lik nosi u džepu svu onu Alchemy opremu)
-the unique moves of each weapon and unique special FX of each spell make combat spectacular and vibrant

Source (http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1163332-skyrim-spanish-coverage-thread/)

Mirogamemasta
30-01-2011, 13:59
Ne nosi u đepu, vec u dodatnoj torbi koja nazalost nije prikazana. :) (A kad furas 5-6 full plate armora onda nije cudno.)
Sto vise vozemo nositi to bolje IMO. A ne da se svako malo moram vracati u grad kako bi prodao par krpica jer ne mogu vise nositi.
Bas me zanima kako ce strijele ispasti. Ako cu se svako malo morati vracati u grad radije si mod nabavim pa da sam miran.
Osim ako cemo bas SVAKU strijelu moci natrag pokupiti. Onda nece biti problema jer se inace u OB-u na 5-6 ispucanih strijela izgubis bar dvije.
Za mixanje potiona mi je odlazak u grad vec rutina. Tu i tamo si zmixam par potiona na putu. Ali inace obavezno se vratim u Bernius Manor, (Imam svoj vrt tamo) napravim si potione koji mi trebaju i natrag na putovanje i istraživanje.

Outmind
30-01-2011, 14:08
Ali najjače su mi fore tipa - smiksaš sir, komad kruha i krumpir... U NAPITAK, i onda to popiješ da si napuniš staminu. Priceless...

Mirogamemasta
30-01-2011, 14:19
Stamina se tako brzo puni da ti potioni uopce nisu potrebni, ali da ima zanimljivih recepata. :)

Zraka
31-01-2011, 21:25
SKYRIM Techno Viking TRAILER
Qera4rz1peY

Akul
31-01-2011, 21:57
Mapa Skyrima... Fan Redraw that is:

http://riftwall.com/images/skyrim_text.jpg

Oh da, Solitude je sjedište Empire Nordova a Winterhold Rebella.

Maloki
01-02-2011, 01:58
Ovo bi mogao biti TES koji će me zadržati više od 15 sati.

Akul
03-02-2011, 18:32
Jako dugi podcast gdje Todd Howard odgovara na pitanja igrača (http://www.gameinformer.com/b/podcasts/archive/2011/02/03/toddhowardse.aspx)

Akul
03-02-2011, 19:55
Za one koji ne žele slušati (ne mogu ga kriviti), evo lista spomenutih stvari: LINK (http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1164247-next-gi-podcast-%e2%80%9cask-todd-howard-about-skyrim%e2%80%9d/page__st__140__p__17117425#entry17117425)

Arbiter of Change
03-02-2011, 20:11
Cijenim, dosta mi ga je već bilo od Fallout 3 najava. :)

Mirogamemasta
03-02-2011, 20:19
Ako mi se Skyrim bude rusio isto kao Oblivion zdrobit cu ga.
(Danas sam reinstalirao Oblivion, 0 bodova.)

Jos se nisu odlucili hoce li imati mountove u igri. :(

cham3leon
03-02-2011, 20:24
kako ti se oblivion može tako rušit, ne kužim? To stvarno još nisam vidio.

Mirogamemasta
03-02-2011, 20:28
Ne znam sta da ti kazem. Jednostavno mi se to desava. Fakat ne znam.
(Budem jos probao iskljuciti vecinu modove koje imam i ostaviti cu samo custome race i unofficial patcheve, pa cu vidjeti sta se desava.)
(Samo da nije zbog Shadow ranger moda jaooo... moram jos sutra vidjeti, danas ne stignem.)

GDra
03-02-2011, 21:49
Za one koji ne žele slušati (ne mogu ga kriviti), evo lista spomenutih stvari: LINK (http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1164247-next-gi-podcast-%e2%80%9cask-todd-howard-about-skyrim%e2%80%9d/page__st__140__p__17117425#entry17117425)
- Multiple endings : not ready to answer.
Znači moglo bi biti. :)

Megger
03-02-2011, 22:18
Prosao sam Oblivion 2 puta.. Cak mi i je bilo zanimljivo prolaziti drugi put jer sam sa puno vise posvetio istrazivanju i sporednim misijama.. Zacudo izabrao sam opet istog lika s istim karakteristikama :roll:
I uvijek dobijem zelju da ponovo zaigram Oblivion po treci put ali nikako da to realiziram, jednostavno nema nista novosti i zanimljivosti sto bi me potaknulo da zaigram ponovo. Dosadan je nakon 2 puta..

Pokusao sam treci put, ali kad sam se sjetio da me cekaju iste spilje, iste misija sve isto.. odustao sam nakon 1h igre..
Nadam se da tako nece biti s Skyrim.. mislim da cu samo radi zmajeva igrati vise puta :D i naravno izbor klasa..

LorlonWarrior
04-02-2011, 11:25
Ne mogu vjerovat al zapravo sam poslušo cijeli razgovor :rotfl:

Doduše zaspo sam na djelu kad je nešta pričo o HUD-u al sam se ubrzo probudio kad sam počeo sliniti po tipkovnici. Nije mi se dalo vračati nazad što sam propustio tako da sam nastavio. A nije da znam šta je s HUD-om, da ga nema sve dok te ne napadne neko I guess.

Al ono. Sve u svemu de dosta priče kad će više jedanaesti mjesec :D

(dotle si pripremam komp lololo za Skyrim, 5850 je stigla trenutno, znači najmanje s njom idem na Skyrim ako ne padne nešta jače od nje do studenog <3)

Mirogamemasta
04-02-2011, 14:38
Reci cu samo jos jednu stvar. 3 puta sam pokusavao iz Anvila doci do Imperial Citiy-a. Svaki put mi se igra rusila na pola puta. Tek nakon treceg puta sam opalio fast travel.
Kad to napravite onda se mozete zaliti na fast travel.

Ne znam sta da ti kazem. Jednostavno mi se to desava. Fakat ne znam.
(Budem jos probao iskljuciti vecinu modove koje imam i ostaviti cu samo custome race i unofficial patcheve, pa cu vidjeti sta se desava.)
(Samo da nije zbog Shadow ranger moda jaooo... moram jos sutra vidjeti, danas ne stignem.)
Upravo dosao iz Kvatcha do Cheydinhala na konju bez rusenja. Mislim da je za sve kriv moj wolf companion iz Shadow Ranger moda. Zao mi je Bethesda sto sam sumnjao u tebe. Ispricavam se.
Ne mogu vjerovati da sam odigrao cca 130 sati sa konstantim rusenjem. Mod mi je bio prezakon, sad moram traziti zamjenu, a tesko da cu je naci.

Sto se partya tice, radije bih vodio 3-4 lika koji imaju osobnost nego 10 panjeva sa sobom. Ne kuzm zasto su se odlucili na hrpu companion-a bez personalitya.

Akul
04-02-2011, 19:08
Mislim da samo iskušavaju Radiant Story (kako bi to radilo da se koristi kod likova koji te prate) i kad su kod toga, pokušavaju to prodati kao Companione. Bez sumnje neće ništa valjati.

Arbiter of Change
06-02-2011, 20:22
Priznajte, imali ste sličnu reakciju prvi put.

c9eGtyqz4gY

LorlonWarrior
06-02-2011, 21:03
Bolje je pitanje ko je nije imo :D

Mirogamemasta
06-02-2011, 21:04
Ja priznajem. :)
Odoh sad pogledati trailer jos jednom.

hansi
06-02-2011, 21:13
Priznajte, imali ste sličnu reakciju prvi put.

c9eGtyqz4gY

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: KAKO.....
:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: MOCNO............................................. ...
:pray: :pray: :pray:

Totoro
06-02-2011, 22:04
Ovaj hansi ima u prosjeku 5 pray smajlova po postu :D

hansi
06-02-2011, 22:06
:D
necemo vise spemat :P

Arg0nautH
06-02-2011, 22:21
Primjetite da mnogo znaci dobra muzika u traileru.

Grim
06-02-2011, 23:02
Priznajte, imali ste sličnu reakciju prvi put.

c9eGtyqz4gY
S obzirom da sam bio gledao VGA 2010, te je teaser/announcement banuo totalno neočekivano, imao sam točno takvu reakciju. :D

FaTaL_mRkvA
07-02-2011, 00:57
Ja nisam imao takvu reakciju. Zbedirao sam se jer ga nikad neću moć pokrenut. :(

Gothmog
07-02-2011, 10:37
Ajme, video me nasmijao do suza! :D

Domy
07-02-2011, 16:52
Dobar

Durin
07-02-2011, 19:14
Onaj tko je napravio filmić bi trebao dobiti primjerak Skyrima besplatno.
Inače par starih screenova u visokoj rezoluciji: http://www.gamereactor.se/bild/?textid=26057&id=235971

I da, potvrđeno je 5. veljače da prvi gameplay filmić dolazi za mjesec dana.

Xero
07-02-2011, 19:19
Koje mačo ruke :D

LorlonWarrior
07-02-2011, 19:23
Onaj tko je napravio filmić bi trebao dobiti primjerak Skyrima besplatno.
Inače par starih screenova u visokoj rezoluciji: http://www.gamereactor.se/bild/?textid=26057&id=235971

I da, potvrđeno je 5. veljače da prvi gameplay filmić dolazi za mjesec dana.

A de ne sviđa mi se grafika :(

Već vidim da je to ona grafika di prolaziš kroz travu a da se ona ne mrda, i di je kosa sljepljena za glavu i ne mrda se pa makar ti pado s planine i vjetar puho i svašta :(

Ili se varam? Budući da je spominjano ono u vezi snijega da će padati ovisno o vjetru i da na svaku teksturu se ljepi drugačije, možda se ipak varam :D (nadam se da se varam :rotfl: )

Enivejs ne mogu čekati Gejmplej da vidim :D

Akul
07-02-2011, 20:55
Ako su dali toliko detalja da se sniejg nakuplja a svaka grančica stabla mrda ovisno o vjetru, onda će se sigurno i trava pomicati ako hodaš kroz nju.
Grafika nije ništa posebno, ali to je zato jer se igra radi za konzole trenutne generacije. Grafika po meni izgleda dovoljno dobro za igru koja izlazi one godine (istina, ovo je prvi TES koji neće imati WOW grafiku) i nadam se da to znači da se budžet koristi u druge svrhe (gameplay, art, balansiranje, questovi, itd.)

Akul
07-02-2011, 21:01
Britanski časopis OXm otkriva još par novosti:


- There is a perk that will lower the sound of your footsteps.
- Perk for Axe that enables deeper cuts, which means prolonged bleeding. You can hit someone once and they will eventually bleed out (nadam se da će neki neprijatelji (i igrač) biti u stanju nekako zaviti tu ranu)
- Eventual perk upgrade for Maces that will allow you to hit for full damage, ignoring armor stats
- The article mentions placing runes on the floor but in particular talks about 'lob a frost rune down and if an enemy wanders over it, shards of ice will be launched through its body'
- Telekinesis is an available spell
- When you kill a dragon you're able to absorb its soul which will make you learn a new dragon shout
- Dragon shouts have cooldown periods after each shout performed. Individual shouts will have their own cooldown time
- In the northern parts of Solitude is the Bard's College. The city is a busy port and there's event similar to bonfire night that has the burning of an effigy of King Olaf
- Whole world is hand-crafted. Oblivion had some generated landscapes and there is NONE of that anymore used in Skyrim
- Oblivion had 1 dungeon designer with artists doing the rest. Skyrim has 8 dungeon designers
- The Shivering isles expansion inspired the team that unique, hand-crafted cities, where no two buildings look the same, was the way to go
- Example of new AI: 'Wolves have a den. Few times a day they go out and do a patrol and hunt in a pack. If they kill something then they'll hang out there. If you go outside and they're on patrol they will come after you. If they've killed something they will guard that and not chase you down as they want to look after it


Izvor informacija (http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1165346-oxm-uk-new-info-screens/)

Mirogamemasta
07-02-2011, 22:00
Sta da kazem nego... :pray:
Ovo sa vukovima mi se posebo svidjelo i sve sam ocekivao da ce napisati da ono sto ulove, a ne pojedu onda odvuku u jazbinu.
(tako bi se tamo mogao skupiti dobar pocetni loot koji bi se nasao na tijelima ubijenih - ako uspijete zaklati citav copor to jest. :D )

GDra
07-02-2011, 22:05
- Whole world is hand-crafted. Oblivion had some generated landscapes and there is NONE of that anymore used in Skyrim
- Oblivion had 1 dungeon designer with artists doing the rest. Skyrim has 8 dungeon designers
- The Shivering isles expansion inspired the team that unique, hand-crafted cities, where no two buildings look the same, was the way to go
Nadam se da ovo znači da više neće svi dungeoni biti isti.

Bartuc
07-02-2011, 22:22
(istina, ovo je prvi TES koji neće imati WOW grafiku)

Možda neće imati WOW grafiku, ali sam ziher da će imati breathtaking scene/panorame itd. Daj zamisli taj pogled sa vrha planine sa max filed of view.

Mirogamemasta
07-02-2011, 22:36
Samo neka poprave detail distance. Ako se netko sjeca Jerall Mountains iz Obliviona. Detalji i distanca na max a jos uvijek izgledaju kao da su napravljene od tetrapaka.
Nije tetrapak ali bome nisam ni odusevljen.
http://www.pohrani.com/t/27/3a/4F6jj6m9/oblivion-2011-02-07-22-4.jpg (http://www.pohrani.com/?27/3a/4F6jj6m9/oblivion-2011-02-07-22-4.jpg)

LorlonWarrior
07-02-2011, 22:42
Ma nekako sam uvjeren da me grafikom neće igra očarati :(

A jebemu mater, jel teško uzet godinu dana ako treba i napraviti nešta revolucionarno ko što je Crysis bio? Ok, ne kažem sad da treba napraviti ultra-mambo-jumbo igru al ono, po svemu sudeći ovo bi trebala biti epic igra. Pa ne kontam zašto nebi bila i grafika predobra :D

Akul
07-02-2011, 22:55
Grafika ne mora biti WOW da bi bila zadovoljavajuća. Grafika Skyrima je i više no dobra za jedan RPG ovakve vrste. Ako se biudget iskoristi za nešto drugo još i bolje. Osobno, smatram da su mali detaljčići poput žila na rukama i zadivljujućih okoliša 1000 puta vrijednije od WOW grafike što se tiče izgleda. OB-ovo blještenje computer generated pejzažima nije bila jedna od njegovih dobrih strana.

Bartuc
07-02-2011, 23:19
@Mirogamemasta, to je i mene jebalo u Oblivionu, ali ima modova koji to peglaju tako da izgleda prirodnije i bolje. Po meni su esencijalni pošto bez njih izgleda odvratno.

Googleaj Distant LOD Texture, ziher ćeš naći nešto.


I da, slažem se sa Akulom.

LorlonWarrior
07-02-2011, 23:20
Grafika ne mora biti WOW da bi bila zadovoljavajuća. Grafika Skyrima je i više no dobra za jedan RPG ovakve vrste. Ako se biudget iskoristi za nešto drugo još i bolje. Osobno, smatram da su mali detaljčići poput žila na rukama i zadivljujućih okoliša 1000 puta vrijednije od WOW grafike što se tiče izgleda. OB-ovo blještenje computer generated pejzažima nije bila jedna od njegovih dobrih strana.

A znam sve to al ono... Volio bi kad bi bilo stvari tipa ono kad prolaziš kroz travu da se ona mrda za tobom i da kad npr castaš fireball na nešta lomljivo da se to razvali na 20 komada i da leti fino onak :D

Ugl ne mora to biti Crysis, al nek dodaju malo zabave u tu igru i ne preko samog gameplaya. Tipa meni je u Bad Company 2 ponekad bila zabava da idem okolo i rušim kuće :rotfl:

A dobro, sad sam budan već 16 sati i polako skrećem tako da neam pojma šta pričam... Ugl, odoh spavati :D

FaTaL_mRkvA
07-02-2011, 23:23
Da, fora je kad u igri imaš tako neke stvari da ti skrenu pozornost.

Kolko sam samo puta poginuo dok sam u CS-u s AK-47 ispisivao svoje ime...


Jel postoje ikakve naznake sys requirementsa?
Ako ne, kolke bi otprilike bile? Quad proc? 1GB grafulja?

croat1gamer
07-02-2011, 23:24
A dobro, sad sam budan već 16 sati i polako skrećem tako da neam pojma šta pričam... Ugl, odoh spavati :D
Moram. :pray:

ot:
Nek ne bastardiziraju igru, nek gameplay bude na razini, i ja hepi. :)

Bartuc
07-02-2011, 23:25
@Linex

Ziher sam da će najslabiji Quad, 4GB RAM i Main/High -stream grafa biti dovoljna za max detalje. Ipak igre stagniraju na tom polju zadnjih godinu-dve.

LorlonWarrior
07-02-2011, 23:28
@Linex

Ziher sam da će najslabiji Quad, 4GB RAM i Main/High -stream grafa biti dovoljna za max detalje. Ipak igre stagniraju na tom polju zadnjih godinu-dve.

Ma nek je grafika u rangu Resident Evil 5/Dead Space 2/Mass Effect 2 i sve savršeno :D

Oću reći da te igre nisu zahtjevne a grafika je i više nego dobra. Također Bad Company 2 je dobar primjer :thumbs2:

Bartuc
07-02-2011, 23:31
Hmm, Mass Effect 2 i Dead Space imaju relativno lošu grafiku za današnje standarde. Oku su ugodne igre, ali tehnički su zastarjele. Nebi volio takvu grafiku u Skyrimu. Htio bi da bude poput Metro 2033, da svaki objekt ima svoj volumen, da sve izgleda opipljivo :D

wildje
07-02-2011, 23:45
Mass Effectu takvo nešto nije ni bilo potrebno, dok je kod Skyrima to druga stvar. Ovo je čisti, free roam RPG za razliku od ME koji je zapravo bio porilično zatvorena igra.

Windwalker
07-02-2011, 23:46
Hmm, Mass Effect 2 i Dead Space imaju relativno lošu grafiku za današnje standarde. Oku su ugodne igre, ali tehnički su zastarjele. Nebi volio takvu grafiku u Skyrimu. Htio bi da bude poput Metro 2033, da svaki objekt ima svoj volumen, da sve izgleda opipljivo :D

E ajde mi ti, All-seeing-eye, reci koje to igre imaju fenomenalnu odličnu neznamkakvu grafiku da izgledaju bolje od ovih.
Ajde, samo jednu.

Ovaj Metro (iako odlična igra), ima lošije animacije likova i teksture nego Dead Space 1.
Ima odličan dizajn levela, ali bome imaju i DS i ME.

Ja to više ne kužim.
Pod gaming općenito čitam svačije postove o svim novim igrama i ispada da NITI JEDNA (!!!) igra poslije Crysisa nema dobru grafiku.
WTF???
Pa koji su to 'današnji standardi'???
Crysis i možda još 2 shootera???
S tim da Crysis uopće nije impresivno lijep. Sve je već viđeno u Far Cry-u.
Ma odustajem!



Onaj tko je napravio filmić bi trebao dobiti primjerak Skyrima besplatno.
Inače par starih screenova u visokoj rezoluciji: http://www.gamereactor.se/bild/?textid=26057&id=235971

I da, potvrđeno je 5. veljače da prvi gameplay filmić dolazi za mjesec dana.
Neznam jel se to meni čini, ili ona ženska na zadnoj slici skoro liči na nešto (poznato je da Bethesda nezna složiti zgodne ženske modele, sve moraju modovi).

LorlonWarrior
07-02-2011, 23:49
Flejm na Bartuca, ovo je neviđeno :pray: :pray:

Megger
08-02-2011, 00:31
@LorlonWarrior

Od svih zanimljivih sitnica koje nas mogu cekati.. mislim da je "mrdanje" trave najlosiji primjer. To nam stvarno nije potrebno... ionako je FPS-rpg, pa nije bas da ces vidjeti da se trava mice kad se kreces.
Imas travu koja se mrda u Two Worlds 2.. zanimljivo ali moze se i bez toga za potpuni ugodjaj..

Bartuc
08-02-2011, 01:32
@Windwalker...

Mass Effect 2Sima odlične in-game animacije dijaloga i to je sve sa grafičke strane. Texture su strašno loše, objekti su svi oštrih i pravocrtnih rubova kakvi su se koristili u doba Neverwinter Nights 1 (2002-2003 godina). Bump Maping uopće ne postoji. Čak je i spektar boja full hladan i monoton.

Dead Space 2Sima odlično dizajnirano odijelo koje zbilja djeluje opipljivo i to je praktički to. Puno mu pomaže fizika koja napravi iluziju "opipljive" grafike. Ali opet, texture su izuzetno loše, pogledaj samo oružja našto liče. Monsteri pokraj onih iz Metro 2033 izgledaju kao da imaju par milijuna poligona manje. Grafički ima praktički sve iste mane kao i Mass Effect.


Od boljih grafičkih primjeraka tu su ti - FarCRY 2, Crysis, STALKER Clear Sky, NBA 2010, Assassin's Creed 2, Metro 2033...


I naravno da se poteže Crysis kao benchmark za grafiku. Čim izađe 1 igra koja je grafički napredna i impresivna, ona u tom trenutku diže standarde. Mass Effect 2 i Dead Space 2 su oku ugodne igre, ali su realno grafički zastarjele. Dva potpuno različita pojma su "oku ugodna grafika" i "dobra grafika (tehnički)".

Windwalker
08-02-2011, 02:42
Hmm, onda vi stvarno vidite nešto što ja nemogu vidjeti.
A mislio sam da mi je vid dobar.

FarCRY 2 i Crysis mogu vidjeti kao vrhunac, no ostali mi nisu ni po čemu impresivniji od većine.
Pogotovo Assassins Creed (dvojku nisam igrao, no sudim po viđenom iz trailera) koji izgleda blijeđe i monotonije nego što je ijedan Mass Effect ikad izgledao.

No opet, ja bi reko i da Tomb Raider Anniversary ima odličnu grafiku, iako tamo mogu vidjeti da nema dosta tih poligona/čega već što ovi imaju.

Ontopic, Skyrim izgleda super. Gameplay će vjerojatno biti loš, no ne i tehnička prezentacija.

Deadwalker
08-02-2011, 10:27
@Windwalker...

Mass Effect 2Sima odlične in-game animacije dijaloga i to je sve sa grafičke strane. Texture su strašno loše, objekti su svi oštrih i pravocrtnih rubova kakvi su se koristili u doba Neverwinter Nights 1 (2002-2003 godina). Bump Maping uopće ne postoji. Čak je i spektar boja full hladan i monoton.

Dead Space 2Sima odlično dizajnirano odijelo koje zbilja djeluje opipljivo i to je praktički to. Puno mu pomaže fizika koja napravi iluziju "opipljive" grafike. Ali opet, texture su izuzetno loše, pogledaj samo oružja našto liče. Monsteri pokraj onih iz Metro 2033 izgledaju kao da imaju par milijuna poligona manje. Grafički ima praktički sve iste mane kao i Mass Effect.


Od boljih grafičkih primjeraka tu su ti - FarCRY 2, Crysis, STALKER Clear Sky, NBA 2010, Assassin's Creed 2, Metro 2033...


I naravno da se poteže Crysis kao benchmark za grafiku. Čim izađe 1 igra koja je grafički napredna i impresivna, ona u tom trenutku diže standarde. Mass Effect 2 i Dead Space 2 su oku ugodne igre, ali su realno grafički zastarjele. Dva potpuno različita pojma su "oku ugodna grafika" i "dobra grafika (tehnički)".

Da, upravo to. Odlicne animacije, fenomenalno osvjetljenje interijera i eksterijera, solidna fizika, ali su teksture katastrofa. A to mozemo zahvaliti konzolama. One imaju daleko inferiornije grafičke čipove, a i mutne teksture se uopće ne vide kada igras na velikom televizoru od kojeg si udaljen 4 metra.

LorlonWarrior
08-02-2011, 10:56
@LorlonWarrior

Od svih zanimljivih sitnica koje nas mogu cekati.. mislim da je "mrdanje" trave najlosiji primjer. To nam stvarno nije potrebno... ionako je FPS-rpg, pa nije bas da ces vidjeti da se trava mice kad se kreces.
Imas travu koja se mrda u Two Worlds 2.. zanimljivo ali moze se i bez toga za potpuni ugodjaj..

Neće popuniti doživljaj... Al mislim da sam već spomenuo negdje gore. Ako naprave prekrasan okoliš, pa neko će htjeti putovati kroz njega i pješke, ne? A ako već putuješ kroz taj okoliš, valda ga planiraš napraviti što kulijim i da ima više interakcije s tobom a ne da bude "mrtav" i hladan ko u Oblivionu i da djeluje umjetno. Npr Far Cry 2 mi je :pray: , tamo se se mogo zabavljati kidajući grane, šišajući drveće, prolazeći kroz travu koja se mrda, paleći travu koja gori, itd... + naravno općenito grafika u FC2 mi je :pray:

Bartuc
08-02-2011, 11:24
Još ako naprave da buš nestane kad staneš u njega :D Kako je bilo u Arcania demou :D

LorlonWarrior
08-02-2011, 11:44
Još ako naprave da buš nestane kad staneš u njega :D Kako je bilo u Arcania demou :D

Sad sam baš pogledo :rotfl:

A ne izgleda ni to čak loše XD

Iskreno, radije bi to nego da prolaziš kgoz grmlje :?

Bartuc
08-02-2011, 11:56
Ma daaj, ono je odvratno. Staneš na pol metra od grma i on samo nestane. Hvala bogu sa se to dalo isključiti u finalnoj verziji igre. Nešto najodvratnije što sam vidio. Ako to naprave u Skyrimu, igri iz 2011 ili 2012 (nemam pojma kad izlazi), onda neka idu k vragu xD

Forengner
08-02-2011, 11:59
Pff,siguran sam da ce grafika biti odlicna,ali da budem iskren,vazno je da igra i da briljira u zaista vaznim segementima koji cine igru,ne tamo nekom zbunju i sl. :)

LorlonWarrior
08-02-2011, 12:33
Pff,siguran sam da ce grafika biti odlicna,ali da budem iskren,vazno je da igra i da briljira u zaista vaznim segementima koji cine igru,ne tamo nekom zbunju i sl. :)

Istina, da. Morrowind je dokaz tome.

A ako ćeš tako, već činjenica da nema koplja, shurikena, crossbowa, darts i sličnih stvari mi govori da će igra po pitanju sadžaja sakati :(

Neam pojma, mislim da su već usrali igru ali opet mislim da će mi se sviditi i da ću je igrati. Jer definitivno će biti bolja od Obliviona, a Oblivion sam konzumiro redovito. Oću reć samo da će moći bolje nego to što će napraviti, u to sam uvjeren :(

Totoro
08-02-2011, 12:36
SOću reć samo da će moći bolje nego to što će napraviti, u to sam uvjeren :(
:?

LorlonWarrior
08-02-2011, 12:57
SOću reć samo da će moći bolje nego to što će napraviti, u to sam uvjeren :(
:?

Uvijek može bolje, šta se duriš :D

To ti potvrđuje činjenica da izlaze tone modova za takve igre stalno :D

Totoro
08-02-2011, 13:17
Nije to nego ja nisam razumio recenicu glupa je skroz.

Bartuc
08-02-2011, 13:18
@Lolron, ako ti je Oblivion bio toliko dobar, onda nema šanse da ti ovo neće biti dobro pošto imaš niske kriterije :D

Totoro
08-02-2011, 13:19
Ili bilokoji Elder Scrolls

Akul
08-02-2011, 13:20
Pff,siguran sam da ce grafika biti odlicna,ali da budem iskren,vazno je da igra i da briljira u zaista vaznim segementima koji cine igru,ne tamo nekom zbunju i sl. :)

Istina, da. Morrowind je dokaz tome.

A ako ćeš tako, već činjenica da nema koplja, shurikena, crossbowa, darts i sličnih stvari mi govori da će igra po pitanju sadžaja sakati :(

Neam pojma, mislim da su već usrali igru ali opet mislim da će mi se sviditi i da ću je igrati. Jer definitivno će biti bolja od Obliviona, a Oblivion sam konzumiro redovito. Oću reć samo da će moći bolje nego to što će napraviti, u to sam uvjeren :(

Bethesda ovdje prati politiku "Svako oružje mora imati nešto specijalno" (drugim riječima, niej kao MW gdje su sva oružja manje više ista po koristi). Ako nije specijalno, ne stavljaj to u igru. Odabralo se manje da se lakše balansira. Kako se specijalizacije oružja sada vrše preko Perkova, pretpostavljam da mogu dodati preko DLC-eva nova oružja ako baš žele.

U globalu, količina sadržaja nije cilj dizajna. Kvaliteta sadržaja je cilj. A sad kakva će kvaliteta biti to ćemo vidjeti...

LorlonWarrior
08-02-2011, 14:47
@Lolron, ako ti je Oblivion bio toliko dobar, onda nema šanse da ti ovo neće biti dobro pošto imaš niske kriterije :D

To je i jedino što me veseli :D

Forengner
08-02-2011, 14:51
Moja jedina zelja je da ubace,recimo,ogranak Imperijalne legija koja je sluzila u Skyrimu,ne moraju da budu fancy i vazni,naprimer,moze da ih bude malo,ali da sa njima mogu da caskam o Oblivion crysis-u,Imperiji,legiji i svemu tome,da imaju one 'Roman Empire' stitove i oklop.
Kakav bi to udar nostaligije bio, :) Odmah bi se mentalno prebacio u Ebonheart,Vvardenfell.

Neven <R>
08-02-2011, 15:03
Bit će i dunmerski grad, so there's that.

Mirogamemasta
08-02-2011, 15:37
@Mirogamemasta, to je i mene jebalo u Oblivionu, ali ima modova koji to peglaju tako da izgleda prirodnije i bolje. Po meni su esencijalni pošto bez njih izgleda odvratno.

Googleaj Distant LOD Texture, ziher ćeš naći nešto.

I da, slažem se sa Akulom.
Kad sam vidio tu sliku rekao sam sam sebi da bi bilo vrijeme da si nađem neki mod za to. Budem probao onda, thanks.
Sad sam na južnoj strani Cyrodiila pa mi nije hitno.

Sto se oruzja tice zbilja bi bilo super da dodaju koplje i shurikene itd.
Nisam siguran da li u Oblivionu postoji uopce kakvo unique oruzje ili armor. Mozda bi mogli tako nesto dodati.

Najbitnije po mom misljenju je da naprave dobar redizajn destruction spellova. Spelovi su monotoni u Oblivionu. Spellovi istog tipa su svi isti, mijenja se samo ime i jacina.
Treba dodati chain lightning, firewall, teleport, finger of death... :D

Sad sam se sjetio... ako cemo moci sa cone of cold da zaledimo dio vode pa da pređemo preko nje... :pray: jaooo

GDra
08-02-2011, 15:39
Nisam siguran da li u Oblivionu postoji uopce kakvo unique oruzje ili armor.
Postoji, zapravo sve nagrade za Daedric Lord questove.

Mirogamemasta
08-02-2011, 15:47
Aha... to jos nisam pokusavao rijesavati. Ostavio sam to za poslje.

str1k3r
08-02-2011, 15:48
Priznajte, imali ste sličnu reakciju prvi put.

c9eGtyqz4gY


Ovo je nešto epsko i bolja reklama za Skyrim nego bilo kakav trailer. :D

cham3leon
08-02-2011, 16:09
Ček, a onda je radnja u Skyrimu prije prethodnika? Mislim ako ima zmajeva i to.

GDra
08-02-2011, 16:10
Skyrim je 200 godina nakon Obliviona.

Forengner
08-02-2011, 16:12
Da,ali se stamena grada Imperije idalje drzi.Long burn the dragonfires!!

Akul
08-02-2011, 21:51
Još nekoliko SK screenova (zmaj je epic) (http://www.pcgames.de/The-Elder-Scrolls-5-Skyrim-PC-128680/News/The-Elder-Scrolls-5-Skyrim-Drachen-Riesen-und-mehr-Neue-Screenshots-veroeffentlicht-811029/galerie/1486905/)

Mirogamemasta
08-02-2011, 22:27
Zgrabite slike dok su još na prvoj stranici. Što više vremena prođe to će ih biti teže naći.
http://www.tesnexus.com/imageshare/

Bartuc
08-02-2011, 22:45
One breze izgledaju blurano (valjda zbog depth of fielda), ali ako zanemarimo blur, izgledaju foto realistično :pray:

FaTaL_mRkvA
09-02-2011, 00:29
Zgrabite slike dok su još na prvoj stranici. Što više vremena prođe to će ih biti teže naći.
http://www.tesnexus.com/imageshare/
Jesu to slike iz obliviona ili skyrima?

Akul
09-02-2011, 01:38
To su slike iz svačega što netko uploada...

W3DR4N
09-02-2011, 02:07
http://images.idgentertainment.de/images/idgwpgsgp/bdb/2198720/bigimage.jpg
http://images.idgentertainment.de/images/idgwpgsgp/bdb/2198719/bigimage.jpg
http://images.idgentertainment.de/images/idgwpgsgp/bdb/2198718/bigimage.jpg
http://images.idgentertainment.de/images/idgwpgsgp/bdb/2198717/bigimage.jpg

Duke of Earl
09-02-2011, 02:10
Teksture kamena u tamnici, modeli zombija i ova magla na vrhovima planina bodu u oči svojom ljepotom.

Megger
09-02-2011, 02:13
To su slike iz skyrima.. i vidi se malo po njima, tj.. kada se stvarno malo bolje zagledas recimo u sliku sa zombijima.. da grafika bude imala svojih mana i da likovi nemaju nesto puno detalja.. ne savrseno kao Crysis... ali to meni nece biti ni vazno.
Koliko vidim po slikama.. u globalu svidja mi se i jedva cekam..

Na jednoj slici vidi se unistena breza.. kao rasjecena na nekoliko dijelova, jel to neka naznaka da se mogu unistavati drveca kao u crysisu... mozda s macem ili raznim magijama.. hehe.. To bi bilo zanimljivo.. :pray:

cham3leon
09-02-2011, 08:24
Đabe ti je to sve ako opet useru kretanje likova.

Kenyi
09-02-2011, 09:15
Postane sve teže kada pogledam ingame footage :(
Novembar i to ako ne budu odgodili.

Forengner
09-02-2011, 10:59
Prava grafika za RPG,pretezno blage boje,uglavnom hladne,teksture su odlicne,dizajn jos bolji,ma ja sam odusevljen.

Arbiter of Change
09-02-2011, 12:11
Izgleda dobro, ali ni približno impresivno ako što MW i OB izgledali u svoje vrijeme. Dobro, sada možda i porade na IGRI. :)

Deadwalker
09-02-2011, 12:14
Ovi sreenovi mi se čini da su sa konzola. Teksture likova su dosta slabe, daleko od tesalizacije kakvu ima DX11 grafika na PC-u.
Inače, dojam mi je solidan. Al kako rece Arby, ne onako dobar kakav je bio s Oblivionom.

Megger
09-02-2011, 14:56
Pa da to sam i ja primijetio za slike.. vjerojatno su s konzola ali opet i da tako bude.. super ce biti.
Istina Oblivion sam cekao kao macka misa.. te slike prirode su bile fenomenalne, takav dojan sada nemam za skyrim.. ali kao sto sam rekao to mi vise nije toliko vazno..

Bartuc
09-02-2011, 16:51
Meni se sviđa grafika, volio bi da vegetacija ima nešto više volumena, ali ne sumnjam da će biti oku vrlo ugodna. Samo da naprave kvalitetan sadržaj, tako da dobiješ želju preseliti se u Skyrim :D

Neven <R>
09-02-2011, 17:15
Dobro sve to izgleda, ali za džaba ako će se likovi kretati ko da imaju metlu u guzici.

GDra
09-02-2011, 17:19
05.03. dolazi gameplay trailer, onda ćemo vidjeti.

Megger
09-02-2011, 19:25
@Neven <R>

Tko to kaze da ce se likovi lose kretati.. Sigurno nece biti kao Oblivion, kao sto su reklu engine je nov.. Pa normalno de ce promijeniti kretanje likova i napraviti da to bude fluidnije i prirodnije..

Neven <R>
09-02-2011, 19:31
Bio je i novi engine za Oblivion u odnosu na Morrowind pa svi znamo kako je to ispalo...

cham3leon
09-02-2011, 19:42
Dobro, u Morrowindu je stvarno bilo katastrofa kretanje. Ko da su likovi retardirani.

Arbiter of Change
09-02-2011, 19:45
Problem nije u engineu, već u Bethesdinom nesposobnom animacijskom timu.

Neven <R>
09-02-2011, 19:54
Baš zato se i čeka gameplay video.

Megger
09-02-2011, 21:45
Ovom gameplay videu se radujem vise nego.. za bilo koju drugu igru :)

LorlonWarrior
10-02-2011, 06:29
Teksture kamena u tamnici, modeli zombija i ova magla na vrhovima planina bodu u oči svojom ljepotom.

Ja bi rekao baš suprotno. Očajne teksture i jadna grafika. Pogle to hladno i crknuto drveće koje se opet proteže s pikselatsim zelenim komadima koje predstavlja grane. Pogle kosu karaktera koje izgleda ko pašta bolonjez sljepljena za glavu. Pogle tu umjetnu dvodimenzionalnu pojavu koja treba predstavljati travu koja raste iz tla. Katastrofa if you ask me, koja je čak i GORA od Obliviona. Al također što se mene tiče, katastrofa općenito (iako postoji stvarno mogućnost da ovo saka jer je ovo s neke od konzola uzeta slika i grafika također). Ali još jednom kažem, ovo mi izgleda gora grafika nego na nekoj igri iz 2006. godine.

Nije da se pravim pametan, al mislim da moje mišljenje kao jednog od mnogih fanova koji je igro Daggerfall, Morrowind i Oblivion u ogromnim količinama, imalo vrijedno tako da ja ovo kažem bez beda moja ocjena 3/10. Katastrofa :(

Vjerojatno će me sad neko napast ili ko zna šta, al ja sam jednostavno razočaran ovim slikama :(

Ne zaboravite također da forum i služi za izricanje svog mišljenja tako da molim suzdržite se od fejmanja kolko možete. Hvala.

Gothmog
10-02-2011, 09:42
Čemu tolika opsesija grafikom? Bar sam se u ovom podforumu nadao, da ce grafika pasti u drugi plan...

Koliko se puta mora napisati, da grafika sama po sebi, ne jamci kvalitetan proizvod?

Gameplay na prvom mjestu, a onda sve ostalo. Minecraft vam moze posluziti kao najsvjeziji primjer toga. Igra je jos u beti, a prodaje se k'o luda (istinabog, ne znam koliko je tih kupaca, iskusilo igru samo radi hype,a koliko bas radi igre).

A kad se vec prica o grafici, po meni je najbitnije da docara atmosferu, i krajolik u kojem se nalazimo...To im je poslo za rukom u svakom dijelu, tako da ne sumnjam da ce i ovaj nastavak nastaviti tradiciju.

Sonic_Moronic
10-02-2011, 09:52
Jebala vas grafika u RPG-u :(

Da_killah
10-02-2011, 12:43
ne znam, čini mi se da je tu netko razmažen :P
ja nisam igrao nijednu igru noviju od stalkera ili heroesa 5 (bar ne na svom kompu), oblivion sam prešao dvaput, i na to da ovo izgleda lošije od obliviona mogu reć samo lol :D

LorlonWarrior
10-02-2011, 13:25
Pa nije niko razmažen i da, točno je to da grafika nije bitna - Morrowind je dokaz tome ali opet. Kraj 2011 je doba kad će izaći igra. Postoji DirectX 11. Postoje svakakve tehnologije. Zašto ne napraviti i dobar RPG i grafički lijep?

Opet imam osjećaj da će karakteri biti ko od plastelina napravljen i gline, da će im koža biti prazna tekstura. Jel tako teško napraviti grafiku poput Mafie 2 ili Bad Company 2? Far Cry 2?

Mislim ne bavim se grafikom ili ko zna čime, al stvarno vi koji se razumijete u te stvar, jel tako teško napraviti dobru grafiku? :?

Opet će napraviti glupost ko Oblivion di će ti sa HD 5850 igra opadati na 20 frejmova na nekim djelovima dok ću Mafiu i gore navedene igre igrati na 60+ s tim da je grafika u tim igrama bogovska naspram Obliviona -.-'

Chieftain
10-02-2011, 15:26
Samo da priča nebude površna, želim TES svijet koji će biti pun života

Megger
10-02-2011, 18:17
@Lorlon

Sto si pesimistican, ipak malo previse. Rekao si sto mislis pa sta se onda tu zadrzavas :D Vidis da se nitko ne slaze s tobom.. Ljudima grafika nije vazna, pa makar da ispadne kao i Oblivion..
Car je u atmosferi i prici koju Skyirim za sada prema slikama rastura.. :gitara:

Evo bas poceo igrati Dungeon Siege 2 koji ima stravicnu grafiku ako zelis usporediti s danasnjim igrama, ali ima nesto u sebi.. i da se igrati po nekoliko puta..

Mirogamemasta
10-02-2011, 18:35
I ja sam bome mislio kako ne patite za grafikom.... izgleda da sam bio u krivu.
Kako cu se smijati ako pocnete sliniti za igrom kad izađe. Muhahahahahahahaha. (Vec sam poceo jer znam da ce te sliniti.)

Arbiter of Change
10-02-2011, 18:51
Mislim ne bavim se grafikom ili ko zna čime, al stvarno vi koji se razumijete u te stvar, jel tako teško napraviti dobru grafiku? :?
Zbog ograničenja konzola, tj. jer se multiplatformske igre prvo rade za njih pa onda portaju na PC gdje prosječne mašine mogu povući puno više od konzola, 360 ili PS3 svejedno je.

LorlonWarrior
10-02-2011, 21:52
Ma jesam pesimističan i mislim da neće ispasti kako smo očekivali svi, ali opet naravno kako god da ispadne, igrat ću, to svakako :D

A da mi sline cure to mislim da se ne mora ni spominjati :D

Durin
12-02-2011, 11:21
Svaka vam čast, ispisali ste 2 stranice o tome kako je grafika loša na odlične screenove u alphi koji su u rangu suvremenih igara, pa čak i sveli na rang Obliviona. Valjda netko nije igrao Oblivion.

Arbiter of Change
12-02-2011, 13:27
Primjer kako izbor oružja utječe na borbeni stil. Confused turtle. :)

http://i52.tinypic.com/2i8yixu.jpg

FaTaL_mRkvA
12-02-2011, 15:38
Confused turtle :pray:

Totoro
12-02-2011, 16:25
Ja bih bio kao Defensive Warrior, al ko da su ovo jedina oružja, gdje su throwing i štapovi i sve druge ludosti

Bartuc
12-02-2011, 16:34
Ja ću biti Offensive Ice Battle Mage.

Mirogamemasta
12-02-2011, 16:40
Ja bih bio kao Defensive Warrior, al ko da su ovo jedina oružja, gdje su throwing i štapovi i sve druge ludosti
Štap ti se valjda tretira isto kao fireball, a bow se ne moze kombinirati.

Dobro bi bilo da se vide i primarno i sekundarno oruzje na heroju. Bolje bi izgledalo.
Ako su dva ista tipa oruzja onda bi se vidjeli na leđima, a ako su različiti onda je primarno oruzje na leđima, a sekundarno na boku.
S tim da dva bow/staff oruzja nebi mogli vidjeti, samo jedan primarni na leđima i to je to.
Sviđa mi se što mozes biti defensive mage. To se nikad nebih sjetio, moram to isprobati. :)

Neven <R>
12-02-2011, 16:47
Ja ću igrat sa dva štita

Akul
12-02-2011, 20:17
Ja bih bio kao Defensive Warrior, al ko da su ovo jedina oružja, gdje su throwing i štapovi i sve druge ludosti

Sword predstavlja One Handed na tome a Polearms Two Handed weapons.

W3DR4N
12-02-2011, 20:29
Ja bih bio kao Defensive Warrior, al ko da su ovo jedina oružja, gdje su throwing i štapovi i sve druge ludosti

Zašto trošiti vrijeme u razvoju igre na nešto što nitko neće koristiti, već će isprobati "radi fore".

Nightyx
13-02-2011, 02:47
Samo da ne bude oblivion-optimizacije <.<

Sonic_Moronic
13-02-2011, 11:23
Ja bih bio kao Defensive Warrior, al ko da su ovo jedina oružja, gdje su throwing i štapovi i sve druge ludosti

Zašto trošiti vrijeme u razvoju igre na nešto što nitko neće koristiti, već će isprobati "radi fore".

Dobro pa nisam koristio štapove u svakom TES-u.

Windwalker
13-02-2011, 15:22
Ajde se smirite, pa nije to službeni weapon chart.
Kaj vam je?

Bit će 100% mage staffova i nekakvih long ranged weapona.

Ovo je samo fora da mogu napisat Confused Turtle, ostalo je zanemarivo.

FaTaL_mRkvA
14-02-2011, 20:24
Da, mislim, pa tko još nosi štit u desnoj ruci?

croat1gamer
14-02-2011, 20:27
Ali moram priznati da mi se svida ideja equippanja dva stita, te koristenja istih da se zatuku protivnici. :)

Mirogamemasta
14-02-2011, 23:49
Efikasnost na vecim levelima 0 bodova.
Ali ako imamo quick swap, zasto ne?
1.Okinemo fireball
2.Kad se neprijatelj približi prebacimo na dva štita
3.Stun
4.Odmakni se
5.Vracanje na napad br.1. :)

Durin
15-02-2011, 18:22
Novi (povećani) screensi su vani:

http://yourimg.in/j/usvz7h.jpg

http://yourimg.in/j/30qtu6.jpg

http://yourimg.in/j/r8r9d1.jpg

http://yourimg.in/j/96twsl.jpg

http://yourimg.in/j/423jwn.jpg

To je iz objavljenog intervjua:
S6Xn0GbweAE

Akul
15-02-2011, 18:58
You forgot some of 'em

http://yourimg.in/j/x82z7e.jpgS- šetnja seocem
http://yourimg.in/j/6nev4y.jpg
http://yourimg.in/j/kl247s.jpg
http://yourimg.in/j/bmn944.jpgS- jedan od finishing moveova
http://yourimg.in/j/8sax1k.jpg

Forengner
15-02-2011, 18:59
Ah,ispravio si ih.
Odlicno izgleda,ne znam kako nekome ovakva grafika smeta,odlicna je.

Megger
15-02-2011, 19:02
Istina.. a na PC-u, jos bolja.. :pray:

System
15-02-2011, 22:10
Evo i gameplay trailer. E Bethesda se prevazisla sto se tice animacije, ko bi rekao posle toliko godina koncano dobra gameplay animacija.


e2VqAfsYYm4

:pray: :pray: :pray:

Hih, morao sam. Iako stoji da je animacija bolja od svih Bethesdinih igara.

Durin
15-02-2011, 22:35
Ne, uopće se ne vidi da je fake.

System
15-02-2011, 22:51
Ne, uopće se ne vidi da je fake.

Pa da, kad je animacija 10x bolja od Bethesdine. :)

Mirogamemasta
15-02-2011, 23:52
Opet slinim nad slikama...

http://yourimg.in/j/x82z7e.jpgS- šetnja seocem
Velika neka đukela, nema šta. :D

Nadam se da ce biti i cetveronoznih zmajeva posto su oni po D&D pravilima mocniji.
Ovi mali zmajevi opce nebi mogli napasti veci grad. Eventualno neko manje selo jer nema vojsku da ga brani.

Akul
16-02-2011, 00:37
To i jest četveronožni zmaj, samo se ne vidi dobro na ovoj slici. Ustvari, zmaj se na ovoj slici jako, jako loše vidi...

Mirogamemasta
16-02-2011, 01:31
http://images.idgentertainment.de/images/idgwpgsgp/bdb/2198717/bigimage.jpg
Ako je ovaj iznad onda je dvonožni. Enivej oni su premali da bi bili ozbiljna prijetnja nekom gradu. Inace uvijek ih mogu resizeati pa reci da je to najveci, najstariji i najjaci zmaj u igri,
ali imo badass ancient zmajevi izgledaju ovako.
http://www.pohrani.com/t/11/Yw/3m50GWRE/dragon-wallpaper14.jpg (http://www.pohrani.com/?11/Yw/3m50GWRE/dragon-wallpaper14.jpg)http://www.pohrani.com/t/1U/kk/2aWT4yD3/dragon-wallpaper12.jpg (http://www.pohrani.com/?1U/kk/2aWT4yD3/dragon-wallpaper12.jpg)

Akul
16-02-2011, 09:52
Ovo iznad je također četveronožni. Vidiš mi "ruku" kako viri pokraj krila (drugim riječima, krila i ruke su spojene... što je i prirodno točnije: četiri uda su normala kod živih bića).

I mislim da je potvrđeno da ima više vrsta zmajeva. Alduin će vjerojatno biti naj-badass zmaj u igri.

LorlonWarrior
16-02-2011, 16:58
Ne, uopće se ne vidi da je fake.

Pa da, kad je animacija 10x bolja od Bethesdine. :)

Bolje? :rotfl:

Pa de kad pogledam onu putanju zmaja kako randomly cik-cak leti dođe mi da plačem kolko je ovo loše :cry:

Aerial
18-02-2011, 11:13
Opljačkati ću trafiku neku da si kupim stroj za vrtiti ovo na max detaljima :(

Samo se nadam da će:
1) likovi biti animirani po modelu sofisticiranijem od Newtonovih poluga 1712.
2) radnja biti suptilinija i misterioznija od "zli kult želi sve silovati; idi od točke A do točke B da ih spriječiš; evo ti odmah i ime i slika glavnog antagonista"
3) sjekire neće biti klasificirane kao "tupo oružje"

Akul
18-02-2011, 12:03
3) sjekire neće biti klasificirane kao "tupo oružje"

Sva oružja (osim luka) su sada dio One-Handed i/ili Two-handed skilla

Aerial
18-02-2011, 12:17
A je*ote, jel može još malo simplificiranja :(

EDIT:

2) radnja biti suptilinija i misterioznija od "zli kult želi sve silovati; idi od točke A do točke B da ih spriječiš; evo ti odmah i ime i slika glavnog antagonista"

"Skyrim is set two-hundred years after the events of Oblivion in the eponymous land of Skyrim. The country has erupted into civil war after the assassination of its King. Concurrently, the god Alduin, which takes the form of a massive dragon, arises to destroy the world. The player character is the last living Dovahkiin (Dragonborn), and must fend off Alduin and save Skyrim from certain destruction."

NVM LOL

Akul
18-02-2011, 16:18
A je*ote, jel može još malo simplificiranja :(

Nije simplificiranje, samo smanjivanje broja skillova (unatoč popularnom mišljenju, quantity =/= complexity).
Specijalizacije se vrše preko perkova: perkovi se dijele u weapon typove i određeni perkovi blokiraju druge ali omogućavaju treće. Ima preko 200 perkova u igri a igrač ne može imati više od 50 perkova.
Ako išta, kompleksnije je nego prije. Onaj tko zna rukovati mačem će znati rukovati i lakom sjekirom, ali ako nema perk s tom sjekirom, neće moći koristiti njeen specijalizacije a ako ima perkove s mačem biti će puno efikasniji s mačem nego sa sjekirom, unatoč tome što su oboje dio jednog skilla.
Dodaj tome još i to da što više skillova koristiš da ćeš teže biti majstor svega (što znači: hoćeš li biti majstor manje skillova ili koristiti više njih ali dugo vremena biti majstor niti jednog) i imaš sustav koji je kompleksniji nego i OB-ov i MW-ov.

Aerial
18-02-2011, 18:26
Ae, skužio sam te perkove 5 minuta nakon postanja :D
Ajd, looking forward to it... ima kakav link na detaljnije informacije o perkovima, zanima me kako će to rješiti s magijama?

Durin
19-02-2011, 15:57
Nove informacije:

Info:

-&#39;Magnetism&#39; in your attacks draws them more towards enemies rather than allies so as there is no &#39;friendly fire&#39; in bigger battles.
-Taverns will play a large role in getting information, gossip and rumours from a town as it&#39;s naturally where most people go after working and you can listen to peoples conversation and learn more about the town and/or skyrim itseld - it&#39;s a lot more natural.
-Quest givers won&#39;t be so specific, an example given is say in Oblivion a QG would say you&#39;d be paid 200 gold for doing something, they&#39;ve tried to make it more natural so the QG would say something more along the lines if &#39;I&#39;d happily pay if you could do this for me&#39;. (Maybe your payment is dependant on how well you pull off the task?)
-There will be some enchanted weapons which don&#39;t tell you what they do - so you&#39;ll know it&#39;s magical in some way but you won&#39;t know how exactly, you&#39;d have to find out yourself - (this would most likely apply to the things you find in dungeons, ie people wouldn&#39;t know about it so the PC wouldn&#39;t either untill it&#39;s used)
-People will be more vague or specific when talking to you or giving you quests depending on how much they like you.
-If you are using a two handed weapon then you use Left Trigger to block and Right trigger to attack, however if you have a one handed weapon in one hand and a spell in the other, you won&#39;t be able to block - left trigger will then be a spell and right will be attack - it is done to make you play more stratigically - be more offensive, defensive, magic based etc.
-They mention some new spells such as one which acts as a shield against magic
-They talk about dungeons; one in specific which they go to on a quest *Minor spoilers ahead* called &#39;Bleak Falls Barrow&#39; - it is inhabited mainly by the Draugr (the undead guys in the screenshots we&#39;ve seen), a &#39;ghostly dragon priest&#39; who bursts out of a sarcophagus to attack and startle the player and the &#39;boss&#39; of the dungeon - a giant &#39;Frostbite Spider&#39;. They said that they were proceeding through the dungeon when it dropped down from the ceiling where it was hiding, it was said to be terrifying.
-A rune that you can throw down and it fires out shards of ice, similar to the flamethrower one we&#39;ve heard about.
-They describe a finishing move they perform on a bandit - they &#39;plunge the sword into his chest&#39; and the bandit can be heard gurgling his blood as he dies.
-Outside of quests you can perform; Woodcutting, Cooking, Mining and metalwork
-They mention some of the 18 skills although I don&#39;t know if they&#39;re being specific or general (ie they could be grouping a few skills into one, and these are probably not the names of them): Combat, Magic, Stealth, Conversationalist.
-They mention a Dragon Shout that acts as a sort of &#39;Bullet Time&#39;.
-Riverwood is described as &#39;A smattering of timber buildings, including a sawmill&#39;
-They get the quest to go to Bleak Falls Barrow from a shopkeeper called Lucan who has had his antique golden dragon claw stolen and wants you to retrieve it.
-Radiant Story is in part inspired by the random encounters in Fallout 3.
-The game apparently looks amazing in motion, with great environment effects such as the wind making the water swirl and make waves.
-Some Dragon Shouts are found in dungeons.
-It is possible to raise all skills to 100 but not possible to get all perks.
-The King of Skyrim is dead, which has sparked the Civil War.
-Dragon Encounters aren&#39;t scripted and they will &#39;Merrily ravage towns without warning&#39;/
-NPC&#39;s are said to be improved, having proper jobs and routines now and some will even take out a vendetta on you and will come to find you if you killed a loved one or relative for example.
-"Every big settlement is unique. The city of Markarth Side, for example, is set into dramatic stone cliffs, with buildings teetering on the end of sheer drops"
-Haarfingar is said to be home to the largest trading port in Skyrim.
-They mention breaking and entering to find out more about people, but I&#39;m not sure as to what extent - "Because of the open world set up you can even progress by snooping around - following people, looking out for strange behaviour and even some light breaking and entering".

There is one screen that I haven&#39;t seen before, It&#39;s a dragon standing on top of a large mountain (not the one looking out at mountains, thats in here aswell) - the dragon is seen from the front very clearly and I must say looks very badass. The animations seem to be pretty good from the shots aswell, as the dragons feet are positioned correctly depending on where he is standing in the 3 shots they appear in.

There is also some concept art of what appears to be Dwemer Ruins? possibly, I&#39;m not entirely sure. It looks cool though

Anyway, thats most of what I can remember from the main article and interview, I haven&#39;t delved too much into the surrounding screens captions or the massive annotated map of tamriel, but if there&#39;s anything else I find I&#39;ll add it in.

Enjoy.

Bartuc
19-02-2011, 16:09
-The game apparently looks amazing in motion, with great environment effects such as the wind making the water swirl and make waves.

Eto Lolron, ako ima ovakvih detalja, valjda će se i trava micati pod nogama :D

Delirium
19-02-2011, 20:19
Gladan sam ovoga...

Igram morrowind, opet, pokušavam napravit što više questova, opet... nostalgia

Grim
21-02-2011, 21:00
Skyrim Developer Wants Your Babies To Be Dragonborn (http://kotaku.com/#!5766200/skyrim-developer-wants-your-babies-to-be-dragonborn)


You may love Bethesda Softworks' Elder Scrolls series, but do you love it enough to conceive a child and name it after the protagonist of The Elder Scrolls V: Skyrim? What if a mystery prize is involved? Bethesda's Pete Hines calculated that February 18 was the perfect day for conceiving a baby that would be born on November 11, 2011, the release date for The Elder Scrolls V: Skyrim, so it may already be too late to answer the challenge he issued to the Elder Scrolls community on Friday. Hines is offering an "unknown reward" for any couple lucky enough to slap a silly name on a child born on the game's release date.

[quote:2q9xgcde]So, think you have the stat points in you to produce the perfect eight pound dragon-slayer? Like the wizened wizard he is, Pete is throwing down with a casual quest, offering up an unknown reward to any couple adventurous enough to name their 11/11/11-born child "Dovahkiin." While it may be difficult to play Skyrim from the hospital, just think of how many late nights you'll have to lull your little Dragonborn with Jeremy Soule's soothing music.

My own children are due in late June / early July, and with names pretty much picked out already I don't see myself changing my fiancée's mind or getting her to hold them in for another four months any time soon. But there's still time! February 18 would have been perfect, sure, but if you conceive today there's always the chance you could wind up with multiples, or hell, just have labor induced. I can't see any loving wife having a problem with that.

And no, middle names do not count. It's Dovahkiin or go home.

I leave you with Bethesda's disclaimer, just in case anyone is actually taking this seriously.


Disclaimer: Any reward for completing this quest will not ultimately justify the potential teasing your child could - and probably will - endure over its lifespan. Bethesda Softworks is not responsible for your parenting. You may gain experience points for completing this quest, but you will not care at 3am on a work night. Completion of this quest may also result in decreased desire to play video games and/or function as a human being. Consult with your friends before embarking on this quest; while it may not start in prison, it probably ends there.[/quote:2q9xgcde]

Oh lord.

Aerial
21-02-2011, 21:24
:pray:
Biti će ih barem 20, garant :D

Akul
21-02-2011, 21:45
Da, Bwethesda napisala to na svom blogu XD
Osobno mi ne bi smetalo da se zovem Dovakhiin :P

FaTaL_mRkvA
22-02-2011, 00:40
Za ovo ću vjerojatno kupit novi komp.

Mirogamemasta
22-02-2011, 16:23
Magnetism' in your attacks draws them more towards enemies rather than allies so as there is no 'friendly fire' in bigger battles
Napokon. Vec mi je dojadilo da svaki put kad zamahnem sa macem pogodim svog suborca koji je do mene.

-Some Dragon Shouts are found in dungeons.
Nadam se da je mislio reci "Some dragons are found in dungeons."

Akul
22-02-2011, 16:31
Nope, točno je rekao.
Neki Dragon Shoutovi se uče tako da u Dungeonu nađeš tablu na kojoj piše nešto na Zmajskom jeziku što ti da novu moć kad pročitaš.

Mirogamemasta
23-02-2011, 13:13
Da, mislim da su to rekli prije, samo sam zaboravio.

Michael Kirkbride has posted an article on the Elder Scrolls Lore Forum.

The article details a break in fighting between the house of Shor and the other houses of Skyrim. Shor is the Nordic version of Lorkhan the god whose heart the player destroyed in Morrowind.

A extract is provided below.

QUOTE
"And the awful fighting ended again.

"Kyne's shout brought our tribe back to the mountaintop of Hrothgar, and even our recent dead rode in on the wind of her breathing, for there had been no time to fashion a proper retreat. Their corpses fell among us as we landed and we looked on them in confusion, shaken as we were by this latest battle in the war of twilight. The chieftains of the other tribes still held their grudge against our own, Shor son of Shor; more, they had united finally to destroy us and used skin-magic to trick us into disarray.

"Shor was disgusted with the defeat, and disgusted more when reminded by Jhunal that our withdrawal had been wise, for we were outnumbered eight to one. Shor took on the form of his Totem then, which he used to better shape his displeasure, rather than to shout it aloud and risk more storm-death. His shield thanes, the brothers Stuhn and Tsun, bowed their heads, collecting the spears and swords and wine-knives Shor threw about the broken pillars of the easternmost sky-temple. The rest of us looked away and to our own, not even to acknowledge the thunderclap that signaled our Queen's arrival, who stepped in from the tunnel of her own breath last.

Dozer
23-02-2011, 14:42
c9eGtyqz4gY&feature=player_embedded

GDra
23-02-2011, 15:33
Bilo je na strani 41.

Gothmog
23-02-2011, 16:42
Jos 17h do prvog in-game looka! (http://www.bethsoft.com/elder_council_wallpaper/)

Mirogamemasta
23-02-2011, 17:09
Piše 22. :)

Akul
23-02-2011, 17:44
Kod mene piše 16h

Durin
24-02-2011, 12:28
Nadam se da će taj in-game biti poduži.

Inače, sav sam se naježio. :o EDIT: Gdje će to biti objavljeno? Na gametrailersu?

Akul
24-02-2011, 12:40
Piše da će biti na službenoj stranici objavljeno

Megger
24-02-2011, 13:28
Sta nije tu napomenuto da ce se prvi ingame filmic pojaviti negdje pocetkom 3mj.. mislim da je pisalo 5-og.

Akul
24-02-2011, 14:02
Pretpostavljam da su pomaknuli datum unaprijed tako da ćemo ga dobiti za koji sat. Ja se ne bunim!

Aerial
24-02-2011, 14:15
1 hour : 41 minutes : 10 seconds

come on, come on, come on... :D

Forengner
24-02-2011, 14:21
Idem da slusam muziku iz intro-a.Tako cu se valjda jos vise nahajpati.

Aerial
24-02-2011, 14:31
Ja je vrtim non-stop zadnja dva dana xD

Mirogamemasta
24-02-2011, 14:47
Čisto sumnjam da cemo danas nešto vidjeti. Sigurno će se svi serveri srušiti kao što obično biva sa ovakvim stvarima.

GDra
24-02-2011, 16:01
Čisto sumnjam da cemo danas nešto vidjeti. Sigurno će se svi serveri srušiti kao što obično biva sa ovakvim stvarima.
Pogodio si. :(

Durin
24-02-2011, 16:03
Ništa se ne događa, a i forum se napola srušio. :twisted:
Edit: Evo se ni stranica više ne može normalno učitati. http://www.downforeveryoneorjustme.com/ ... rolls.com/ (http://www.downforeveryoneorjustme.com/http://elderscrolls.com/)

Duke of Earl
24-02-2011, 16:11
Joj pa to je barem bilo očekivano. Makar željno išćekujem trailer, pogledat ću ga tek za dan-dva kad se sve smiri ili kad ga netko u hd rezi uploada na jutub.