PDA

Pogledaj cijelu verziju : EATR robot - samoreplicirajući robot se hrani mrtvima (!)



Aerial
09-12-2010, 22:22
It has begun.

Američka vojska je počela ozbiljno razmatrati upotrebu novoosmišljenog robota koji ima revolucionoran pogonski sustav - jede organski materijal.

Pogledajte dobro u oči ovog stroja. To je možda posljednje što ćete jednog dana viditi, kad 2018. njegova rasa pregazi svaki trag čovječanstva s lica Zemlje i pojede vam crijeva za popodnevnu užinu.

http://www.scientificamerican.com/media/inline/biomass-fueled-robot_1.jpg

E, sad, organski materijal može biti trava, mogu biti grane nekog drveća, mogu biti mrtvi rakuni s ceste.
A mogu biti i tijela vojnikaSkoji su dovoljno nesretni da se nađu na meniju ovog potencijalnog jahača apokalipse.

Naime, robot je građen tako da na prednjoj strani ima ruku s pilom i "usisivačem" s kojima komada i unosi organski materijal u sebe, a kojeg onda sagorijeva i koristi kao gorivo.

Kažete, ok, nema problema, to je samo glupi robot kojeg se programira da jede grmlje i stabl - SHIT GUESS WHAT

"These guys are run purely by AI, which is a great idea because how could that possibly go wrong? In a stroke of genius, the military also decided to equip them with DARPA's SELF program, which enables these man-eating self-thinking robots to replicate themselvesSby building their own copies. The SELF program also means they can make any hardware and software upgrades they deem necessary, like for example if they decide that decorating their hulls with severed human heads would be a good idea." (Cracked)
:pray:

Shema robota:
http://www.botjunkie.com/wp-content/uploads/2009/02/l8grabber.gif

"From there it would be only a small step to the inevitable harvesting of every living thing on Earth. Trees, crops, garbage, cattle, the very human race itself - all would go to feed the hungry roaring furnaces and drive the clanking, puffing, smoke-belching mechanical locusts onward until the sooty corpse-pall from their engines covered the entire Earth. An Earth which would be home in time to nothing but slowly powering-down EATRs, prowling across endless ashy plains of their own droppings..." (The register)

Još toga na:
http://www.theregister.co.uk/2009/07/09/eatr_beta/
http://www.scientificamerican.com/article.cfm?id=biomass-fueled-robot

rudeboy95
09-12-2010, 22:46
Wait wat. Kako su napravili taj self program ne kužim, samo random odlučivanje ili šta?
Čekaj.. Zašto ja uopće razmišljam o tome.. Trebao bi razmišljat o skloništu.

Lol, zamišljam si to u glavi.. Onako ja na vrhu zgrade i ispod mene milijuni glupih robota-zombija koji se miču kao roboti iz filmova iz 70tih.
Hell yeah, taj film bi zaradio milijune.

The Boz
09-12-2010, 23:25
You have been terminomted.

Kid A
09-12-2010, 23:33
A sta taj robot radi jos osim sto jede ljude?

croat1gamer
09-12-2010, 23:34
Izvida teren.
I jede malu djecu.

Kid A
09-12-2010, 23:37
/voteban kroati

TeraBajt
09-12-2010, 23:40
JE BE NO

trebali bi napravit miljun tih robota i pustit ih po plazama i albaniji da pojedu sve ono smece.

hansi
09-12-2010, 23:43
JE BE NO

trebali bi napravit miljun tih robota i pustit ih po plazama i albaniji da pojedu sve ono smece.
:pray:

W1k1n6
10-12-2010, 16:24
Jako zanimljiva ideja, zapravo neka vrsta mini pokretne spalionice smeća. Ta "peć" koju će koristiti će morati biti doista nešto revolucionarno i baš me zanima što će ispast od toga. DARPA zbilja sve više daje lovu za korisne projekte, a ne samo za proučavanje kako koga ubit uz čim manju potrošnju municije :)

Aral
10-12-2010, 16:54
Da, pojest će vojnika i onda će familije američlkih vojnika tužit državu. Osim ak će jest samo neprijateljske.

croat1gamer
10-12-2010, 18:21
Sad bih linkao nesta sa crackeda.
DARPA i korisno su zadnje sta mi pada na pamet.

Maus, Ferdinand i slicni svapski projekti su u usporedbi s ovim pizdarijama koje oni rade nebo i zemlja.

rudeboy95
10-12-2010, 18:37
Sjećam se onog projekta DARPE koji je bio na forumu gdje su debili uzeli zmiju koja pokretima tijela 'odbija' zrak i tako duže ostaje u njemu, i radili ispitivanja na njoj. Ko zna zašto, ako smo već prije pun k godina imali letjelice koje bolje 'klize' nego ta zmija. Tako da:

DARPA =/= Korisno

blood4me
10-12-2010, 18:41
Wall-E O_O

rudeboy95
10-12-2010, 18:54
Baš sam se pokušavao sjetit imena, isti su, ko da je jedan kopija drugog.
A i imaju 'slična' imena. Čudno.

McPingvin_v2.0
11-12-2010, 14:16
DARPA =/= Korisno
Da, Internet je užas.

rudeboy95
11-12-2010, 14:23
Da, ali imaju milijune drugih projekata na koje su potrošili milijarde dolara, a na kraju su ispali beskorisni.

McPingvin_v2.0
11-12-2010, 14:34
Internet> sve

Frky
13-12-2010, 16:51
Imao bih ga za ljubimca! Onako vezanog u kutu sobe, i svi bi mu bacali mesa i mlijeka i sažaljevali se nad njim!

Nego, sad ozbiljno, koliko veliko bi to čudo trebalo biti? Djeluje mi slabašno nekako...

Aerial
14-12-2010, 00:53
A s obzirom da je u trenutnoj fazi uglavnom špijunski robot, vjerojatno je malen.

Al ofc, ništa ga ne sprječava da ne popapa cijelo bojište mrtvih ljudi i naraste vejiki vejiki :D

josip_kraš
18-12-2010, 19:23
Shit just keeps getting better and better.

Ovo treba postati na forum.hr u "Alternativu".