PDA

Pogledaj cijelu verziju : Wikileaks



TeraBajt
09-12-2010, 20:26
asanz je lud bre

btw
ocekujem kolaps SVEGA
BANKE PUJ PUJ WIKILIKS GORE LOL

Carp
09-12-2010, 20:47
Će da bude velikog sranja.

Markecgrad
09-12-2010, 21:00
Nekako imam osjećaj da će ga netko ubiti.

keko
09-12-2010, 21:06
Da ga ubiju, bilo bi velikih sranja, zato ga sad i pokušavaju diskreditirati onim optužbama o silovanju. Ali, nekako mi je sumnjivo da običan vojnik može tako lako iznositi iz baze podatke o američkoj diplomaciji, zapravo, kako uopće može dobiti pristup takvim informacijama?

Carp
09-12-2010, 21:07
@markec
Možda ove treba koje je silovao? Oh wait...

cham3leon
09-12-2010, 21:15
On je inače pustio u javnost dva navodno jako paprena dokumenta o Guantanamu i BP-u zaštićena jakom šifrom, pa se na taj način navodno štiti, ako bude kakvih sranja, dat će i šifru. Tako da si na neki način uzme taoce. Ne znam šta je poslije s tim bilo.

I tek tako da usput spomenemo da je Anonymous, priglupa kolektivna svijest koju ipak treba uzeti za ozbiljno, stala na stranu Wikileaksa, tako da Wikileaks ima jakog saveznika.

K4ciga
09-12-2010, 21:25
Wikileaks je hrpa nepotrebnih dokumenata koja se pojavljuje u obliku Cpt.Obviousa. Mislim stvarno, samo novine kao 24sata mogu objavljivati takva sranja. Primjerice, ultimativna vijest - "WIKILEAKS DOKUMENTI : KINA PODRŽAVA SJEVERNU KOREJU!", "AMERIČKI AMBASADOR : KOSORICU SANADER DRŽI NA LANCU I NE ZNA ENGLESKI!"Si slično. Novinari kao novinari, sve napušu i stvori se histerija oko ničega.

Po meni, nijedan dokument ne sadrži ništa što iole upućenija osoba ne može sama pretpostaviti. U slučaju da se objave dokumenti pod krinkom lažnog morala tipa "javnost treba biti informirana" iako se zna da će ta informacija dovesti do zatezanja odnosa ili sukoba, osnivatelj zaslužuje kaznu.

Osnivača Wikileaksa neće ubiti jer bi to potvrdilo mokre snove zagovaratelja teorija zavjera, već će ga pokušati diskreditirati optužbama za silovanjem. Jedina opcija je bila da ga ubiju prije nego što su dokumenti objavljeni, ovako si je zagarantirao maksimalnu zaštitu.

Aral
09-12-2010, 22:08
Nije bitno kaj se to ovako zna, bitnija je činjenica da ti dokumenti nisu za javnost a ipak su tamo dospjeli.

Delirium
09-12-2010, 22:10
attention whores

i assange i horda anona koja struji k njemu

jednostavno objašnjenje

Niko Bellic
10-12-2010, 00:46
Odlično ti stoji kapica...

http://www.pcplay.hr/forum/download/file.php?avatar=1687_1291798589.jpg

...a WikiLeaks je pilot projekt stanovite Jadranke K., pomoću kojeg dotična sjedokosa bakica želi skrenuti pažnju pomahnitalih polupasivnih građana s ključnih problema naše države Hrvatske, a to su manjak para u proračunu i hrpa **dala u saboru.

The Great Duck
10-12-2010, 15:08
Otkad smo to počeli "budale" cenzurirati?

blood4me
10-12-2010, 15:24
mozda to nebi trebali biti "budala" ;)

Niko Bellic
10-12-2010, 15:42
Točno. Mislio sam napisati gudala, ali stavio sam **dala da se nitko ne nađe uvrijeđenim.

blood4me
10-12-2010, 15:55
Tocno to sam i ja mislio...

josip_kraš
10-12-2010, 20:19
Wikileaks je hrpa nepotrebnih dokumenata koja se pojavljuje u obliku Cpt.Obviousa. Mislim stvarno, samo novine kao 24sata mogu objavljivati takva sranja. Primjerice, ultimativna vijest - "WIKILEAKS DOKUMENTI : KINA PODRŽAVA SJEVERNU KOREJU!", "AMERIČKI AMBASADOR : KOSORICU SANADER DRŽI NA LANCU I NE ZNA ENGLESKI!"Si slično. Novinari kao novinari, sve napušu i stvori se histerija oko ničega.

Po meni, nijedan dokument ne sadrži ništa što iole upućenija osoba ne može sama pretpostaviti. U slučaju da se objave dokumenti pod krinkom lažnog morala tipa "javnost treba biti informirana" iako se zna da će ta informacija dovesti do zatezanja odnosa ili sukoba, osnivatelj zaslužuje kaznu.

Osnivača Wikileaksa neće ubiti jer bi to potvrdilo mokre snove zagovaratelja teorija zavjera, već će ga pokušati diskreditirati optužbama za silovanjem. Jedina opcija je bila da ga ubiju prije nego što su dokumenti objavljeni, ovako si je zagarantirao maksimalnu zaštitu.

Da vjerovatno su Wikileaks odhebali Mastercard, PayPal, Visa, Amazon, firma koja je hostala stranicu i ostali radi hrpe nepotrebnih dokumenata.
Istina vjerovatno ne svojevoljno ali svejedno.

Bartuc
10-12-2010, 20:23
Čudi me da nitko nije povezao 2 sa 2... Assange as in Assassin, vodi remote borbu protiv ugnjetavajućeg korporacijskog društva aka Templara. Sve odjednom ima smisla.

Xero
10-12-2010, 20:25
Briši post dok još možeš.

K4ciga
10-12-2010, 20:30
Nije stvar u tome što su to nepotrebne informacije, već informacije koje sa razlogom nisu dostupne javnosti. Nije problem ako netko pošalje dokumente tipa kao što sam naveo, već ako se netko dočepa nečega što bi ozbiljno moglo ugroziti sigurnost. Diplomacija je okrutan svijet, odnosi između zemalja i sam ugled zemlje se narušava kod običnog veleposlaničkog domjenka gdje se, primjerice, ne poštuje protokol ili ako veleposlanik digne ton, misliš da bi objavljivanje da, ne znam, Sjeverna Koreja ima deset nuklearki uperenih prema ciljevima u Japanu nebi ugrozilo svjetski mir, takav kakav je?

Carp
10-12-2010, 20:52
Nije stvar u tome što su to nepotrebne informacije, već informacije koje sa razlogom nisu dostupne javnosti...

Takve informacije nebi trebale ni postojati.

cham3leon
10-12-2010, 21:08
Mnogo toga ne bi trebalo postojati pa postoji. I skrivanje dokumenata ima svoju funkciju. Zamisli primjerice da su svi ljudi na ovom svijetu 100% iskreni i ne mogu lagati. Na šta bi to ličilo?

Wizard
10-12-2010, 21:40
Licilo bi na http://www.imdb.com/title/tt1058017/

Inace dobro je ovo sve, sto se vise otkrije to bolje, imaju ljudi pravo znati.

Interceptor
11-12-2010, 09:53
Još mu je Švedska povukla optužbu...

keko
11-12-2010, 11:28
Jedno pitanje: što daje pravo vladi izabranoj od nekog naroda da skriva informacije od tog istog naroda?

Forengner
11-12-2010, 11:42
A sta daje pravo nekom coveku da se bakce u drzavna pitanja i poverljive dokumente drugih drzava?Mnostvo tih informacija bi i trebalo da su u tajnosti.

Niko Bellic
11-12-2010, 12:41
A sto daje pravo susjedovom psu da po drugi put napumpa moju kuju, iako je triput veci od nje? Hm?

cham3leon
11-12-2010, 12:45
Jedno pitanje: što daje pravo vladi izabranoj od nekog naroda da skriva informacije od tog istog naroda?

Nacionalna sigurnost. Iako jest razumljivo da narod ne želi nikakve tajnosti.

Sonic_Moronic
11-12-2010, 13:30
So lajk... Imam osjećaj da nešto fulam, ali gdje se ekšuli čitaju ti dokumenti?

EDIT: Lul, nevermind.

Wizard
11-12-2010, 15:21
A sta daje pravo nekom coveku da se bakce u drzavna pitanja i poverljive dokumente drugih drzava?Mnostvo tih informacija bi i trebalo da su u tajnosti.
sloboda govora ovo ono, zar nije ovo demokracija, nebi trebalo postojati nesto sto ljudi ne smiju znati

Forengner
11-12-2010, 15:29
Ovo je demokratija kakva njima odgovara,kakvu oni odredjuju i oblikuju.Briga njih za principe i slobodu govora.

m4dsk33lZ
11-12-2010, 17:06
I ti se slažeš s njima?

Forengner
11-12-2010, 17:15
Ne,ali ne smatram da bi poverljive informacije koje mogu uticati na odnose nekih drzava trebale biti tako objavljivane.

m4dsk33lZ
11-12-2010, 17:22
Zar nije to smisao slobodne države? Da nema tajni? Jer inače ispada da vlada ima dvostruke standarde?

Ti ne smiješ lagat državi, ali ona bez problema može lagat' tebi, i to da te zaštiti (točnije, da se zaštiti od tebe)

cham3leon
11-12-2010, 17:26
Da, po pravilu. U realnosti ispadne tako da država laže tebi i ti njoj.

Forengner
11-12-2010, 17:30
Kako se lako zbunite a promasite sustinu,nije rec o laganju,vec o tajnama,sto opet nisu lazi,ako recimo,(dajem banalan primer) Kina i Rusija imaju dogovor o saradnji tokom izgradnje npr,nuklearnog reaktora,i to drze u tajnosti zbog Amerike,koju korist imaju gradjani ukoliko to wikileaks objavi?

m4dsk33lZ
11-12-2010, 17:32
Kako se lako zbunite a promasite sustinu,nije rec o laganju,vec o tajnama,sto opet nisu lazi,ako recimo,(dajem banalan primer) Kina i Rusija imaju dogovor o saradnji tokom izgradnje npr,nuklearnog reaktora,i to drze u tajnosti zbog Amerike,koju korist imaju gradjani ukoliko to wikileaks objavi?

Pa ljude i medije nije briga za to u većini slučajeva.

Smetaju im oni dokumenti koji pokazuju koliko im je država lagala.

Forengner
11-12-2010, 17:35
Pa da,njih nije briga,ali zato drzavnih vrh Amerike/Kine jeste i tako moze doci do zaostravanja odnosa,sto nije u interesu ni drzavi a bogami ni naroda.
Takve informacija koje direktno uticu na diplomatske odnose nekih drzava,treba cuvati u tajnosti,takva dokumentacije nije za oci naroda.

m4dsk33lZ
11-12-2010, 17:38
Pa da,njih nije briga,ali zato drzavnih vrh Amerike/Kine jeste i tako moze doci do zaostravanja odnosa,sto nije u interesu ni drzavi a bogami ni naroda.
Takve informacija koje direktno uticu na diplomatske odnose nekih drzava,treba cuvati u tajnosti,takva dokumentacije nije za oci naroda.

Ne slažem se s tobom. Država postoji zbog naroda i radi za dobrobit naroda. (barem u savršenom svijetu)

Skrivanje takvih "diplomatskih" informacija se ne vrši zbog toga što je njima jako stalo do naroda, već se vrši zato što im je jako stalo do vlastitog profita.

cham3leon
11-12-2010, 17:39
Pa normalno. Svaka vlast uvijek ima takvih stvari koje žele tiho pomesti pod tepih bez da itko skuži. Nema ništa lošega da se do takvih dokumenata dođe i objavi ih, tako dolazimo do velike transparentnosti rada svake vlasti što u konačnici ide na korist narodu, ali tajne vezane za vanjsku politiku koje su tajna iz sigurnosnih razloga mogu biti opasne ako se otkriju. U tajnosti su s razlogom.

U biti Forengner je sve rekao.

Forengner
11-12-2010, 17:47
Razne depse je wiki-liki objavio,medjutim,dok neke od njih treba objaviti i njihov sadrzaj preneti narodu,(recimo,o kriminalnim aktivnostima u drzavi,kriminalu i korupciji u drzavnom vrhu) druge ne treba objavljivati,(te druge su-poverljive informacije i dokumentacija koja moze ozbiljno da utice na odnose izmedju drzava.

m4dsk33lZ
11-12-2010, 18:01
Zašto si vlada smije rezervirati pravo da laže narodu o nekim temama i krije tajnu od njih? Gdje onda povući crtu?

Kao da će Rusija napasti SAD zato što je Obama nazvao Putina "posrankom".

Mislim da je sva ta situacija pokušaj američke vlade da skrene pozornost sa važnijih informacija koje je wikileaks objavio. Uskoro će Assangea nazvati teroristom. Ipak su lijepo indoktrinirali narod da polude čim čuju tu riječ.

cham3leon
11-12-2010, 18:06
Neće Rusija napasti SAD jer je Obama Putina nazvao onako ili ovako, ali kad se nađe koji dokument gdje vlada neke države promatra neku drugu državu kao opasnu prijetnju, to nikako nije dobro za njihove odnose. Neće automatski rezultirati ratom, ali će zaoštriti odnose što nije dobro, a ljudi od objavljivanja toga nemaju apsolutno ništa.

Vlada si po defaultu ne smije rezervirati to pravo, ali uvijek oko nečega napravi kompromis. Gdje povući crtu je vječno pitanje. Mislim, svi se slažemo da nije dobro lagati, pa smo svi lagali puno puta u životu.

josip_kraš
11-12-2010, 18:52
So lajk... Imam osjećaj da nešto fulam, ali gdje se ekšuli čitaju ti dokumenti?

EDIT: Lul, nevermind.

http://213.251.145.96/

Systematic Reverse
12-12-2010, 00:31
ima mirrora pun rac.

svaki dan po 'iljadu novih.

K4ciga
12-12-2010, 11:59
Zašto si vlada smije rezervirati pravo da laže narodu o nekim temama i krije tajnu od njih? Gdje onda povući crtu?
Gdje povući crtu? Pa eto, između ostalih, procurile su i informacije o "američkim lokacijama od velike važnosti za nacionalnu sigurnost" - razni naftovodi, plinovodi, hidroelektrane i slično. Zamisli što teroristi mogu s tom informacijom - misliš da svijet nebi osjetio posljedice da se raznesu te lokacije? Pa ova kriza je krenula iz SAD-a, možeš mislit posljedice ne po SAD, nego i po cijeli svijet.

m4dsk33lZ
12-12-2010, 12:10
Teroristi. :(

Kao da teroristi ne bi znali gdje napast bez wikileaksa.

Inače, Americi ne trebaju teroristi da unište eko sustav s naftom, već su dokazali da su sami dovoljni kompetentni za to.

K4ciga
12-12-2010, 12:14
Možda ne bi znali svih pedesetak lokacija koji su od IZNIMNE važnosti, dakle, nešto bi se veliko desilo u slučaju kolapsa. Ako aludiraš na prijašnju naftnu katastrofu, to su bili Britanci. Osim toga, teroristi ne bi imali za cilj narušiti eko-sustav, nego ekonomiju koja jako ovisi od tih postrojenja.