PDA

Pogledaj cijelu verziju : Micro i Mini USB punjaci



Niko Bellic
09-12-2010, 10:04
Bio bih zahvalan ako bi mi netko tko se kuzi objasnio foru oko Micro i Mini USB punjaca. Jesu li ti punjaci univerzalni ili treba uzeti bas original od proizvodaca. Kad sam se raspitivao o tome u Vipu, zenska mi je za moj HTC nudila neki zamjenski na kojem pise da je za Nokia telefone i ja sam ostao WTF? Ovo mi je prvi put da koristim USB punjac i nemam pojma da li s prejakim punjacem mogu skuriti bateriju ili nesto slicno. Jesu li svi takvi punjaci jednaki ili ipak postoji razlika? Help

marijanovic
09-12-2010, 11:53
USB 5V s malim odstupanjima. Takoreći svaki USB koji ti puni mobitel (micro ili mini USB, ovoso kakvg imaš) punit će ti jednako.
Naime, Micro USB bi trebao zamijeniti sve punjače svih proizvođača, pogotovo u skupljim mobitelima jer je navodno donešen kao standard da osobe s više mobitela ne nosaju sa sobom kamion punjača.

Niko Bellic
09-12-2010, 12:03
Znaci nema neke cake da pojedini proizvodaci nariktaju punjac tj. onaj adapter u koji pikam USB kabel tako da daje manje struje i da onda uporabom zamjenskog skuris bateriju. Cuo sam i ja za to uvodjenje standarda, ali sumnjivo mi je da bi se odrekli zarade od prodaje "posebnih" punjaca i da zamjenski na neki nacin ne unistava bateriju.

RIDER32
09-12-2010, 12:49
a ako neskuris bateriju kad ga spojis na komp valjda neces i kad ga spojis naslabiji punjac.
Osim ako bas nekupis neko tesko kinesko smece u skopu "sve po 12kn".

Niko Bellic
09-12-2010, 12:59
Meni treba pouzdana informacija, a ne nagadjanja. Znaci ako ste 100% sigurni, recite slobodno, ali ako niste, ne sirite dezinformacije.

marijanovic
09-12-2010, 13:14
Ja sma sto posto siguran. USB, USB mini i USB micro su jasno definirani standardi.

Bartuc
09-12-2010, 13:45
Možeš koristiti bilo koji mini/micro USB na bilo kojem uređaju sa mini/micro USB konektorom. Nije bitno jel od Nokie, Samsunga, HTC-a, neki žnj što si dobio na pokolon uz 20dag Delux šunke od Vindona.


PS: Jedino mutavi Apple ima svoje standarde, konj ih odnio nepismene. Toliko su mutavi da nikada neće uvesti micro USB koji je po meni must have na svakom iole ozbiljnom uređaju.

Niko Bellic
09-12-2010, 16:59
Pa sta Jabuka nema micro USB punjac? E da, jel micro USB konektor na Legendi ili je mini? Koliko se ja sjecam mini je onaj malo deblji i kockastiji, a micro tanji, zaobljeniji i ima one dvije zakacke kad ga ustekas. Jesam li u pravu?

Bartuc
09-12-2010, 18:31
Imaš micro USB, kao sav normalan svijet :D

Lijevo mini, desno micro!

http://www.usb-mobile-charger.com/wp-content/uploads/2009/07/mini-micro-usb-connector.jpg


A iPhone ti ima ovakav konektor, pogle na četvorki (lijevo).

http://paidcontent.org/images/editorial/f_small/iphone-4g-and-3gs-side-by-side-s.jpg

blood4me
09-12-2010, 18:43
Ja sam tu u madji kupio pucnjac za 200 forinti aka 5kn.. XDXD
To je valjda bio za jednokratnu upotrebu posto mi odma nakon sto sam iscupo mob, punjac crko XD

RIDER32
09-12-2010, 18:52
apple ima obicne 2.0 punjace samo se na mobitel spajaju sa posebnim kablom koi je iz mog iskustva poizdan i kvalitetan.

Naravno mogu ga puniti sa LG punjacem, također mogu punit LG sa iPod punjacem.