PDA

Pogledaj cijelu verziju : Septerra Core



Aerial
08-12-2010, 18:07
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/f/fb/Septerra_Core_-_Legacy_of_the_Creator_Coverart.png

Igra iz sad već davne 1999. iz ruku majstora bugova i tehničkih problema, Monolith Productionsa, koja je nekako prošla pomalo nezapaženo, iako se radi o jednoj od najoriginalnijih igara ev4h.

Igra je svojevrsni sendvič fantasy settinga, cyberpunka i japanskog animea, umješanog u zanimljivi svijet sa sedam razina. Dakle, Septerra je čudan svijet koji se sastoji od sedam "shellova", tj. layera ili ljuski, a koji rotiraju oko zajedničkog središta, velike mehaničke jezgre. Odatle i latinski naziv Septerra (sept - sedam; terra - zemlja).
Viši slojevi Septerre su tako nastanjeni tehnološki i kulturno naprednom rasom ljudi, a donji slojevi dobivaju doslovce smeće i ostatke koji padnu s viših slojeva. Prema samom središtu Septerre, kontinenti postaju nekakvi mistični svjetovi nalik Pandori iz Avatara, a u centru je zagonetna jezgra, mehanička sprava koju su "creatori" osmislili.

Igru započinjete kao Maya, jedna od otpadnika s 2. layera koji žive skupljajući djelove i otpad koji padnu s prvog layera.

....

Enivej, meni osobno jedna od najkul igara koje su prošle kroz moj HD. Sistem je sličan Final Fantasyiju, igra je izometrična akcijska avantura, a u borbama koristi imbaawesome sustav karata. Kao, različite karte koje "odigrate" se koriste za bacanje spellova ili za summonanje monstera, al najluđe je što se karte mogu kombinirati do raznih kombinacija, ukjlučujući nekakve najjače kombinacije kojima ćete summonati male crne rupe ili ogromne avatare da siluju vaše neprijatelje :D

Jedan od najboljih settinga, interesantan sustav borbe i zanimljiva priča. Ako niste odigrali, a eto baš vam se nešto RPG-oliko prastaro igra, obavezno probajte :D

l_Ct4RkhwdA

Chupacabra
08-12-2010, 18:11
zvuči cool
Čekaj, sedma kora je najgora ili najbolja?

Aerial
08-12-2010, 18:19
Sedmi layer bi trebao biti najdonji, tj. najbliži jezgri. Ne sjećam se više kako je izgledao, ali pretpostavljam da je fucked up :D

Sickmanno1
08-12-2010, 18:28
Igrao igru prije kojih desetak godina i sjecam se da sam zapeo na jednom djelu i zato prestao. No ako me pamcenje dobro sluzi igra je bila poprilicno zanimljiva i orginalna :bravo:

whiskey
08-12-2010, 18:29
Vrlo vrlo inteligentna igra kojoj bi se moga ubrzo vratit :)

Chupacabra
08-12-2010, 18:29
dakle, napisao si da je gl.lik na 2. Layeru i skuplja što je spalo sa prvog. Dakle, drugi je relativno dobar, jel?

Shaka
08-12-2010, 18:50
takoder igrao prije vise od 10godina,za vrijeme final fantasya 7 i 8,predobre igre su izlazile u to vrijeme...

Aerial
08-12-2010, 18:52
@sickmann: da, igra ima zapravo naglašen avanturistički dio, u smislu da je ponekad potrebno koristiti iteme s jednog kraja kontinenta na nekom stroju na potpuno drugom kraju, pa zna biti zeznuta :D

@chupa: drugi je onak, ok, barem u odnosu na 3. i 4. koji izgledaju ko Manchester u sred industrijske revolucije kojeg je još poharala svinjska gripa i prosvjedi poljoprivrednika :D.
Naravno, ovi s prvog layera se ponašaju i drže ko da su nekakvi nadljudi i gade im se niži layeri jer ih smatraju primitivcima.
Najniži layeri su nekakve čudne džungle, pune bioluminiscentnih bića jer dobivaju malo svijetla (viši layeri blokiraju sunce, jel).

Arbiter of Change
08-12-2010, 19:00
Mehanička đukela je najbolji lik. :)

whiskey
08-12-2010, 22:31
Meni cura sa kljucem 50 i bez nogu :P

Aerial
09-12-2010, 13:56
Mehanička đukela je najbolji lik. :)

Yep, onaj njegov laz0r koji pogađa sve po pravcu je prilično dobar :P

A i onaj njegov vlasnik nije loš, kako god se već zvao, panker s odvijačem koji umm.. "reverse repaira" (pokvari?) neprijateljske mehaničke unite za massive damage :D

Death By Sexy
09-12-2010, 14:04
omg... Moram probati.

Arbiter of Change
09-12-2010, 16:55
Inače, radi li na Win7?

SirCag
10-12-2010, 15:26
Meni jako draga igra koju ni jednom nisam uspio preć do kraja (iako sam počinjao nekoliko puta ispočetka..da uhvatim priču opet ;) ), naime borba nakon nekog vremena postane...pa meni dosadna.
Možda bi mogao malo mjenjati likove a ne non stop igrat sa istima. Al šta ću kad mi je Led (cura sa kljucem 50 i bez nogu) najbolja i ima..poseban napad kad je sa Grubbom u timu ;)