PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sila?



C
08-12-2010, 04:40
Erm, stvar je ozbiljna...koliku silu podnosi ljudsko rebro? U Kg, J ili N jedinici.

McPingvin_v2.0
08-12-2010, 10:46
http://negah28.info/?s=how+much+force+t ... r+rib+cage (http://negah28.info/?s=how+much+force+to+break+your+rib+cage)

josip_kraš
08-12-2010, 10:58
Erm, stvar je ozbiljna...koliku silu podnosi ljudsko rebro? U N jedinici.

Fix'd.

TeraBajt
08-12-2010, 17:00
Erm, stvar je ozbiljna...koliku silu podnosi ljudsko rebro? U Kg, J ili N jedinici.

F=m*a

DA TI NE BI SVE REKLI ;)

Niko Bellic
08-12-2010, 17:41
Trebas pajser frende. Also, trebas bit blesav da ti tak nesto padne na pamet.

C
08-12-2010, 22:47
Ma treba mi da si ne polomim rebro ili kralježnicu...

josip_kraš
08-12-2010, 23:46
Erm, stvar je ozbiljna...koliku silu podnosi ljudsko rebro? U Kg, J ili N jedinici.

F=m*a

DA TI NE BI SVE REKLI ;)

Mala moja dajem ti na znanje sila masi daje ubrzanje.

beba nema zvečku
09-12-2010, 13:39
pogledaj "Kosti" 4 epizodu 6 sezone, tamo baš u pucanju rebra i nabroji lik slike za pojedine parove.

TeraBajt
09-12-2010, 20:24
Erm, stvar je ozbiljna...koliku silu podnosi ljudsko rebro? U Kg, J ili N jedinici.

F=m*a

DA TI NE BI SVE REKLI ;)

Mala moja dajem ti na znanje sila masi daje ubrzanje.

ane isto nam je rekla profa :gitara: :gitara: :gitara:

Carp
09-12-2010, 21:12
Ma treba mi da si ne polomim rebro ili kralježnicu...

Ma ne treba...

C
11-12-2010, 01:39
Ajde, želim točne i pouzdane podatke.

Carp
11-12-2010, 02:34
A sta planiras radit da bi si mogao slomit kraljeznicu i rebro? :D

C
11-12-2010, 02:56
Hmm...OK evo detaljnog pojašnjenja.
Dok sam bio u pripizdini, lupio sam se u jedan drveni rub fotelje...lupio sam se u rebro, i to ono koje je najizbočenije, ono kada uvučeš stomak, vidiš da je jedan par rebara najizbočeniji. Evo ova rebra su najizbočenija prema van:
http://i54.tinypic.com/spaoh3.png

I sada, meni se to rebro uleklo unutra, nije puklo, samo se suzbilo unutra i na tom mjestu, umjesto da se to rebro vidi, ono je ušlo unutra, da mogu komotno 3 prsta zavaliti u sebe da bi ga dodirnuo, baš rupa, rebro ušlo totalno unutra.

Problem mi je, ne samo taj estetski, već me to rebro unutra bode 24/7 i kada se krećem, kada dišem, ili bilo šta gdje se rebra moraju micati, osjetim i malo se čuje kako meni to rebro grebe za nešto, struže. A ponekad me zna uklještiti u kralježnici s desne strane za to rebro. Najvidljivije je kada stisnem trbušne mišiće, i umjesto da rebro bude paralelno s njima u nekoj ravnini, ono je iza trbušnih mišića.

To je bilo prije 2 godine, odmah sam išao doktoru, specjalistima, kiropraktičaru, hodao po bolnicama, mazao koje kakvim kremama, obloge, i još svašta nešta, ne bi li se to popravilo. Međutim ništa, nula bodova, na kraju su rekli jedino operacijom da mi otvore prsnu koš i rukama to namjeste. :hangin: Naravno, nisam pristao, nego sam pitao za vakum, jer postoji način i da se preko kože vakumom rebro povuče na van i na taj način vrati tamo gdje je bilo, međutim doktor kaže da ne može vakumom jer je previše unutra.

I na tome je ostalo i tako stoji već 2 godine, ja se pokušavam priviknuti na smetnje s njim, ali mi nikako ne ide. Pa sada, kada sam se počeo debljati, dobio sam nekih 5 kg, ali treba mi još i više, dok nije kasno, ja ću to rebro rukama uzeti i povući van, namjestiti, samo se sada ne usudim, jer ako jako povučem, da ne bi puklo, a kada se udebljam, više ga neću moći uhvatiti od ispod, i sada ga jedva hvatam, ali dovoljno da ga mogu izbiti van.

osvetnik_sch3l3
11-12-2010, 03:06
bo ga ti...
gledaj ovako; aj ti najbolje kod lijecnika, pa ako oni zajebu nesto na tebi, barem ce tvoji imati priliku izvuci neke pare od te situacije...
odi i rijesi se toga, nije vrijedno patiti se time, a uostalom, to ti nije po zivot opasan zahvat tako da nemas brige :)

C
11-12-2010, 04:11
A čuj, čim sam čuo da mi otvore prsni koš, ne hvala. :)

cham3leon
11-12-2010, 09:33
A riječki KBC pogotovo ulijeva povjerenje kad vidiš na šta liči. Ja sam se treso od straha kad sam išo se prijavit za vađenje krajnika u podrumu jedne od zgrada koji izgleda kao da je iz nekog survival horora. Tamo je jedna doktorica imala nekakvu kancelariju u devastiranoj prostoriji koja je prije bila kotlovnica.