PDA

Pogledaj cijelu verziju : Profesor si usadio kameru u glavu - VIDEO



W1k1n6
06-12-2010, 16:45
Performer, konceptualni umjetnik i profesor umjetnosti Wafaa Bilal, inače irački izbjeglica u vrijeme Saddama, koji živi i radi na sveučilištu u New Yorku, dao si je na stražnji dio glave implantirati pločicu koja će služiti kao magnetski nosač kamere koja će svake minute snimati po jednu fotku onoga što mu se nalazi iza leđa i odmah slati internetom u Arapski muzej suvremene umjetnosti Mathaf u Kataru gdje će ih posjetitelji moći promatrati u sklopu umjetničkih video instalacija.
Inače, Bilal je najviše poznat po instalaciji pri kojoj je mjesec dana boravio pred nišanom puške za paintball kojom ga je svatko mogao upucavati preko interneta. Svi njegovi performansi posvećeni su iračkim i američkim žrtvama u Iraku.
Možda ova tema nije posebno znanstvenog karaktera, ali implantiranje kamere u glavu nosi neke pseudoznanstvene konotacije pa ćete mi oprostit :)
Inače fora je što kaže kako će tijekom predavanja na sveučilištu prekriti kameru kako ne bi studentima stvarao neugodnosti (ne bi mu se mogli beljiti iza leđa - op.a.), ali će je nositi svo ostalo vrijeme, uključujući krevet, kupaonu i WC.

nKoRMWdESTo&feature=player_embedded

Chupacabra
06-12-2010, 16:59
bolje bi bilo da je napravio video kameru na prednjoj strani glave koja samo povremeno snima, i na kraju dana samo odvrti snimku, izgledalo bi kao neki FPS :D

cham3leon
06-12-2010, 17:38
Pošto je profesor, mislio sam da je ta kamera iza glave trebala posmatrati studente kad im okrene leđa pa počnu pričati.

Chupacabra
06-12-2010, 17:40
ne, on to koristi u sasvim nepotrebne svrhe. :(

Markecgrad
06-12-2010, 17:40
Zašto me naslov teme podsjeća na one glupave grupe na fejzbuku?

Chupacabra
06-12-2010, 17:51
+1

Valjda jer ima "VIDEO" u nazivu.

FaTaL_mRkvA
06-12-2010, 19:52
Ja sam za da se promjeni naziv u "17,4 devojaka je zatrudnelo nakon što je pogledalo ovaj video. Zautrudni i ti. "

majstoro
07-12-2010, 10:23
jezivo :shock: