PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koji su vam se likovi iz igara urezali u pamćenje?



Chupacabra
04-12-2010, 20:36
Meni:

Rokhan (warcraft 3) - jamajkanski naglasak, ne mogu ga zaboraviti, on mi je prvo što je palo na pamet

Walton Simons (Deus Ex)- onaj njegov mrtav ladan kulnes akting i govor, govori vam da se ne zajebavate sa nekakvim običnim biznismenom sa ceste.

Faith (Dreamfall)- mala jeziva curica. Need to say more? :)

Zoë Castillo (Dreamfall)- zapamtio sam je samo po tom što smo imali isti problem (kronična dosada u životu) i po tome što je imala OGROMNE obrve. Urgh.

High Llama Priest Beefman (Deus Ex: TNM)- govori po elizabetskom engleskom i komičan je do bola :D plus, propovijeda slavu i moći velikog ljama božanstva Lamara.

Luke Black (Bionic Heart)- preseksi žensko biće mu upadne u stan, moli ga da joj pomogne u skrivanju od policije, a Luke je u teškoj situaciji sa ženom... Affair :D

Sam i Max (Sam and Max serijal)- dinamični duo, jedan je nestabilni psihopat a drugi hemfri bogartovsko oličenje kulnesa. Tko je igrao zna o čemu pričam :D

Ben Throttle (Full Throttle)- Opaki bajker kojeg love zbog nepočinjenog ubojstva. Odlična karakterizacija

The Cheat (Strong Bad serijal)- pojma nemam zašto mi se ova kugla sira i papira urezala u pamćenje. :(

Sulik (Fallout 2)- Grampy Bone i te spike, još uvijek mi u glavi odzvanja onaj Sulikov način govora. Groovy.

Myron (Fallout 2)- 14godišnji genijalac koji je izumio najbolju drogu svih vremena, i to iz kravljeg đubreta. DOSLOVNO.

Set (Fallout 1) "Why do you stand in my *shadow*, normie? Time for you to die, and I'm hungry, so... I GOT THAT HA-A-A-A-APY TUMMY *sluuuuuurp*"

Harold (Fallout serijal)
Skoro pa jedini mrtvac u igrama koji je kul. Ono, pa šta sve lik ima za reći, odiše od karaktera... U fallout 1, to jest.

Judge Mental (Brain Hotel) zbog ovog lunatika sam se počeo ponašati idiotski prema ljudima glupljim od sebe. Thou art no match for mine psionic assault!

Morte Rictusgrin (Planescape Torment) - seksualno isfrustrirana lažljiva lebdeća lubanja kojoj je životni san odvest u krevet ženskog zombija.

The Transcendent One (Planescape Torment) ovaj lik je sam po sebi spoiler pa neću ništa da kažem.

Minsc (Baldur's Gate igre) ćelavi ludi berserker renđer sa hrčkom za kojeg misli da je miniature giant space hamster i ujedno njegov mentor. Opsjednut mačevima i šutanjem zločestih dupenca.

Eto, to je pozamašna lista likova iz gaminga koje sam zapamtio... Tek sad vidim koliko sam nolajfer i čudak. :(

A vaša?

Bartuc
04-12-2010, 21:00
Sve recrutable NPC-e iz RPG-a pamtim, ali evo liste od likova koji su mi ovako zanimljiviji...

1) JC Denton
2) Geralt
3) Garrett
4) Eizo
5) Altair
6) "Prince"

Sve likove iz Baldura i DAO neću spominjati, to se podrazumijeva. Commander Shepard također, koji je genijalan ali nije definiran.


I neka mi netko spomene Gordon Freemana, za jaja ću ga objesiti :D Najnezanimljiviji lik u povijesti gaminga. Drugi par rukavica je genijalna igretina.

Sickmanno1
04-12-2010, 21:08
Zeratul, Duke Nukem i Mario.

Deadwalker
04-12-2010, 21:15
1. Geralt (the Witcher)
2. Darth Malak - jedan od najboljih negativaca koje sam vidio u igrama (SW Kotor)
3. Roman Bellic (GTA 4)
4. Illusive Man - glas Maritna Sheena tu igra veliku ulogu :) (Mass Effect 2)
5. Dekard Cain - ono, "Stay a while and listen" :D (Diablo 2)
6. Morrigan (DA: Origins)
7. Thane (Mass Effect 2)
8. Ezio Auditore - odlično okarakteriziran lik (Assassin's Creed 2)
9. Sam Fisher - nakon 4. i 5. nastavka dobio je "života" (Splinter Cell)
10. Psycho (Crysis)

Hidraulicar Kreso
04-12-2010, 21:36
Dante (Devil may cry)
Cloud (Final Fantasy 7)
Kratos (God of war)

hrčak
04-12-2010, 21:39
Geralt
Niko Belić
Cpt. Price
Sgt. Muda (1. CoD, namjerno sam ga tak nazvao)
Prince Arthas
itd.

Devil Dog
04-12-2010, 21:40
Meni:

Rokhan (warcraft 3) - jamajkanski naglasak, ne mogu ga zaboraviti, on mi je prvo što je palo na pamet


"It's a trollSaccent! I swear ya makin' me craze!" (Tako on kaze)

Nee Joe
04-12-2010, 21:42
Marcus Fenix (Gears of War), Brucie i Little Jacob (GTA IV), Dr Neo Cortex (Crash Bandicoot)- definitivno

GDra
04-12-2010, 22:01
Mai'q the Liar


Werewolves? Where? Wolves? Men that are wolves? Many wolves. Everywhere. Many men. That is enough for M'aiq.

Cookie monsta
04-12-2010, 22:08
1) Niko Belić
2) Cpt. Price
3) Ghost
4) Onaj lik iz saboutera neznam mu ime

Chupacabra
04-12-2010, 22:09
"It's a trollSaccent! I swear ya makin' me craze!" (Tako on kaze)

"What ya mean, what kind o' accent is dis?! It's a troll accent! I swear, ya makin' me crazee"

Ili ono "Sadly, da name 'PinkSpear tribe' was a'ready taken."

Horny Devil
04-12-2010, 22:40
Manny Calavera - Grim Fandango
Glottis - Grim Fandango
Gabriel Knight - Gabriel Knight serijal
Nameless One - Planescape Torment
Fall-From-Grace - Planescape Torment
Geralt of Rivia - The Witcher
Edwin Odesseiron - Baldur's Gate 1&2
Duke Nukem - Duke Nukem serijal
Bryan Fury - Tekken serijal
Sub-Zero - Mortal Kombat serijal
Super Mario - brojne Super Mario igre
Lara Croft - Tomb Raider i nastavci
Max Damage - Carmmageddon serijal

Mogao bih ih vjerojatno nabrajati u beskonacnost.

Chupacabra
04-12-2010, 22:43
@Horny: zašto baš Fall From Grace? Jer je plavuša? :D

Horny Devil
04-12-2010, 22:47
Jer nije u neverending PMS-u, za razliku od Anne. :)

Durin
04-12-2010, 22:54
Sada kada se spominje tema, nijedan mi se nije previše urezao ali se nekih sjećam bolje nego drugih. Npr. Sam Fisher i Max Payne.

Ali, mislim da se nikada u igri nisam tako nasmijao kao sa likom iz Gothica 3. Osim što kroz cijelu igru ima nekakav prizvuk, jednom se situacija tako složila da sam pao na pod od smijeha, i mislim da mi se to nikada nije u igri dogodilo.
Merchant daje quest: In the basement of the castle there is the helmet of first paladin. If you get that for me, I'll give you xxx gold.

Ukradem ja kacigu koja je prilično bombastičnog izgleda i hodam veselo sa njom na glavi po cijelom gradu. Započnem onda razgovor sa merchantom.

Merchant: I noticed you have the helmet of the first paladin.

Nameless hero sa smiješnim prizvukom: Well, isn't that very perceptive of you.

Šteta što nisam snimio. :rotfl: :rotfl: :rotfl:

Praetorian
04-12-2010, 22:58
Max Payne
Napoleon Bonaparte
Vito Scaletta
Princ of Persia
Kyle Katarn
Ak se sjetim još budem dopisao

Nee Joe
04-12-2010, 23:01
Lance Vance (GTA: Vice City & Vice City Stories)- moraš biti troll da zaboraviš na The Lance Vance Dance :D

SharpDressedChevap
04-12-2010, 23:03
JC Denton. Apsolutni kulnes.

"My vision is augmented" - legendarno :D

Stips222
04-12-2010, 23:23
1. Geralt of Rivia (The Witcher)
2. Ezio (Assassin's Creed 2)
3. Lula (Lula: The sexy empire) (Ta zenska ne izlazi iz pamcenja :D )
4. Leon (Resident Evil 2 i 4)
5. Ashley (Resident Evil 4)
6. Kratos (God of War)
7. Pantheon (League of Legends)
8. Kain (Blood Omen- svaki)
9. Paul Denton (Deus Ex)
10. Vito (Mafia 2)
11. Kyle Katarn (Star Wars Jedi Knight nastavci) (covjek se brije sa lightsaberom! BOG)
12. Arthas (Warcraft 3)

Ovo bi bili najvazniji :D

Chupacabra
04-12-2010, 23:38
Jer nije u neverending PMS-u, za razliku od Anne. :)

Da, samo što joj nemreš pročitat dnevnik, kuja. :(
Ali zato Annah možeš zažvalit i lažno jebat dva puta. 8)

Mirogamemasta
05-12-2010, 02:03
War3 i 2:
Grom Hellscream
Rokhan
Thrall

Deckard Cain
Cpt. Price & Ghost
Niko & Roman Belic, Brucie
Bloodrayne
Zeratul, Kerrigan, Fenix & Tassadar
Postal Dude

Ako se sjetim jos kojeg napisem...

Nee Joe
05-12-2010, 10:43
Larry (Leisure Suit Larry)
The Joker (Arkham Asylum)
Uka Uka (Crash Bandicoot)
Augustus "Cole Train" Cole (Gears of War)

bezimeni
05-12-2010, 10:48
Niko i kompanija ....sve ostalo nije ni približno na tom nivou.Ovi likovi kao da su od krvi i mesa .

Raz
05-12-2010, 11:02
Max

http://www.blogcdn.com/www.joystiq.com/media/2006/11/sam_and_max_rat_large.jpg

Falus
05-12-2010, 14:34
Guybrush Ulysses Threepwood (Curse of Monkey Island)

Kid A
05-12-2010, 20:40
Squall Leonhart & Rinoa

Chupacabra
05-12-2010, 21:03
@Raz: sam and max, sezona 1, epizoda 1: Culture Shock, zadatak kad moraš iz vražjeg štakora izvući telefon? :D

Još uvijek u dobrom sjećanju.

whiskey
05-12-2010, 21:22
Dak'kon iz planescapea. "endure in enduring grow strong" - the way of zerthimon :pray:

Sonic_Moronic
05-12-2010, 21:49
Magnus Armstrong. :)
http://www.pcgameshardware.com/screenshots/original/2008/04/BD67B587-110D-C71C-A6099A991B4D13E7NOLF_-_Magnus_Armstrong_Inge_Werner.jpeg

Chupacabra
05-12-2010, 22:02
@whiskey: jest, on ima najkul i najdublje rečenice kojih se mogu sjetiti. A ona situacija sa Ravel-
Ravel: "...for life swallowed you and spit you out!"
Morte: "It swallowed him, but I doubt he came out of *that* end." :pray:

@Sonic: koja igra? Koja igra? :D

Sonic_Moronic
05-12-2010, 22:04
No One Lives Forever. Taj serijal zaslužuje toliko respekta, a ne dobiva ga. Ajde ti barem odigraj i usreći me. :(

Eda, moram stavit ovaj epic level :pray:

Ny2scpc_N5w

Chupacabra
05-12-2010, 22:21
Ide na moju listu. Zasad su mi na Must Play listi:
Hitman Contracts
NOLF
Splinter cell 1
MGS 1

Sonic_Moronic
05-12-2010, 22:23
Zgodno, sad imaš sve stealth pucačine. :)

hrčak
05-12-2010, 22:25
Što se toga tiče NOLF je valjda meni u prvih 10 najboljih igra koje sam ikada igrao, stealth ili Rambo način borbe, dobro priča, jebena atmosfera, super likovni s humorom, jebenica.

Sonic_Moronic
05-12-2010, 22:34
Ma meni je u top 3, savršenstvo. Evo da Chupacabru uvedem, igra je smještena u 60-e i jedna je velika sprdačina na špijunske filmove toga doba, pogotovo James Bonda. Obavezno igraj pažljivo i uhvati sve dijaloge stražara, samo tu imaš dovoljan razlog da završiš igru. :)
Cut-scene neću ni spominjat.

Chupacabra
05-12-2010, 23:00
Megamože, narajcao si me. :D

Ajde onda ti odigraj Planescape: Torment ako nisi, zbog pre pre pre dijaloga. Zapravo, to je jedina igra koja ostavi topli osjećaj oko srca kad glavni lik završi u paklu. I da, naj frend u ovoj igri ti je prastara govoreća lebdeća seksualno isfrustrirana lubanja, kojoj je životni san odvesti seksi ženskog zombija u krevet.

Ili fallout 2, zbog jedno 500 easter eggova i referenci na zvijezde, život u 90'tima, pop pjevači itd.

Imam osjećaj da si obje ove već odigrao.

D.O.M.I.
05-12-2010, 23:02
Ja pamtim starog dobrog Đuku i Tommyja Vercettija iz Vice City te Georgea iz Broken Sword serijala :)

Chupacabra
05-12-2010, 23:12
iz TNM-a, citiram, nekako ovako ide:

"Nooooo! Damn! Goddamn shit on a stick! I'll kill you, Trestkon! I'll fucking kill you, kill you, revive you then kill you again if you ever get near my corporation again!"
~Scara B. King, šef tvrtke WorldCorp. :pray:
Inače, to je jedini dio u igri kad Scara točno izgovori ime glavnog lika (Trestkon). Inače govori varijacije tipa Trescock, Tresknot, Treskon, Testkunt i sl.

Sonic_Moronic
05-12-2010, 23:14
Planescape sam prestao igrati prije nekoliko mjeseci, mislim da bih mogao ispočetka. Savršen je, ali jede vrijeme.

Chupacabra
05-12-2010, 23:20
e, ako si bio fighter ili thief ili priest, odjebi to i uzmi Mage-a. Mnogo više prezakonawesome dijaloga, i viši Int i Wis zbog specijalizacije, samo moraš grabiti Cha. :D
Ako zapneš negdje, samo reci na PM ;)

Sonic_Moronic
05-12-2010, 23:22
Ma skužio sam kako postati mage tek kad sam bio na negdje 5. lvlu, i glupo mi je bilo izgubiti sav taj exp. Ovaj put ću odma do babe.

Chupacabra
05-12-2010, 23:36
Ja sam prvi put igru prešao kao thief, nije bilo pretjerano teško... Sve se može učiniti sa pickpocketom, stealthom i lockpickingom :) ništa nije nemoguće.

Ali, kad si mage... Imaš više šanse za brzo levelanje. Svakih nekoliko levela dobiš + *broj* INT i WIS, a wis dodaje bonus exp. bodove, sa jako visokim wis možeš dobit po 50% više bodova u nekom questu. Onda, svaki drugi levelup odabiri cha, pošto int i wis već dobivaš. To će ti otključati skrivene linije u dijalozima i ako ih odabereš, dobivaš mnogo exp-a.

SharpDressedChevap
05-12-2010, 23:42
iz TNM-a, citiram, nekako ovako ide:

"Nooooo! Damn! Goddamn shit on a stick! I'll kill you, Trestkon! I'll fucking kill you, kill you, revive you then kill you again if you ever get near my corporation again!"
~Scara B. King, šef tvrtke WorldCorp. :pray:
Inače, to je jedini dio u igri kad Scara točno izgovori ime glavnog lika (Trestkon). Inače govori varijacije tipa Trescock, Tresknot, Treskon, Testkunt i sl.

Mislim da je Trestkon jednom uletio "Don't you have anything better than _______ ?" ili tako nešto, valjda je i "Seriously, you couldn't make up something better than _______?" :)

Ali najjače mi je u Llama Templeu, koji ironičan glas kad razgovara s njihovim liderom, ja sam se kido :pray: :rotfl:

Chupacabra
05-12-2010, 23:51
"Oh great Beefman, why hast thou summon'd me?"
A Beefman idiot pa ne konta da se Trest sprda sa njim :D
Da si samo ponekad sejvao igru, pridružio se Kozama i šetao po njihovom gradu... I otišao na njihovu misu O.O
Njihovo konstantno trademarkiranje riječi[sup:3caq8hmw]TM[/sup:3caq8hmw]Sje maestralno izvedeno. Npr, thy gloree(tm) of thy grate(tm) goate! Endless fountains of Melk(tm)!
Sprdancija na forume. :)

SharpDressedChevap
05-12-2010, 23:59
Bio sam kod Koza, nemoj me zezat :nonono: :)
Preludi su... ali su mi Ljame daleko jače :rotfl:

K4ciga
06-12-2010, 00:09
CoD serijal - Cpt. Foley, Pvt. Elder, Sgt. Moody, Soap, Roach, Ghost.
Oblivion - Lucien, mislim da se tako zove, onaj koji te regrutira u Dark Brotherhood

Chupacabra
06-12-2010, 00:10
@SharpDressedChevap: šta te zezam? Ono sam samo dao nepostojeći primjer, samo da se vidi trademarkiranje.
Jesi bio i odslušao njihovu misu? Traje 5 minuta, samo stojiš i slušaš :pray:

Reapper
19-12-2010, 02:50
Abe - Abe's Oddysee
Duke Nukem
Max Payne
Gordon Freeman - Half Life
Julie - Heavy Metal F.A.K.K. 2
Sam - Mafia
Vito Scaletta - Mafia 2
Altair - Assassin's Creed
Geralt - The Witcher
Ezio Auditore - Assassin's Creed 2
Psycho - Crysis
Lara Croft - Tomb Raider
Agent 47 - Hitman
Cate Archer - No One Lives Forever
Barbarian - Diablo
Captain Devin Ross,Captain Xavier Jones,Lt. Abigail Black,Sergeant Frank Delgado,Sergeant Wilhelmina 'Billie' Church,Corporal Simone Cole,Father Paul Rawlings - Clive Barker's Jericho ( ekipa )
Riddick
Francis - L4D
Ellis - L4D 2
Marked One - S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl
Faith Connors - Mirror's Edge


budem se ja još toga sjetil... :D :D :D

Bs0d
21-12-2010, 17:15
Vito Scalleta, Psycho, Ezio, Đuka :)
Sjećam se još ekipe iz CoDa i Battlefielda

Deno
06-03-2011, 18:31
Raziel

Devil Dog
16-03-2011, 19:44
Vidim niko ne spominje Heroja iz Fable: TLC... :shock:

Devil Dog
16-03-2011, 19:44
Vidim niko ne spominje Heroja iz Fable: TLC... :shock:

Chupacabra
11-06-2011, 14:25
Jiub iz Morrowinda, njega sam najviše viđao :)

Cr4zyN4z1
11-06-2011, 14:57
Oblivion - Martin septim, lucien lachance, baurus, jauffre
Mortal Kombat - baraka, scorpion, sub zero
Diablo 2 - duriel
Warcfart 3 roc - tichondrius

DelPiero
11-06-2011, 15:15
Skoro svi likovi iz jrpg serijala Shin Megami Tensei Persona
Snake-mgs

Srle
11-06-2011, 15:23
Bez nekog rasporeda po bitnosti
Max Payne
Guybrush Threepwood
Max (Sam & Max)
Ezio i Machiavelli
Grayson Hunt i Sorrano
Kreia i HK-47 iz K.O.T.O.R.
Shepard, Mordin i Garrus
Sam Fisher
Kratos
Dodam još kad se sjetim...

hacker
11-06-2011, 15:39
Psycho Mantis iz MGS-a.