PDA

Pogledaj cijelu verziju : Izmijenjene boje na računalu :(



Interceptor
04-12-2010, 15:22
Imam problem sa bojama na Windows 7.
Prokazuje mi krive boje gdje god uđem u računalu,npr. ovi smajlići lijevo su plave boje, što treba bit crveno sad je zeleno i sve je naopako. :(
Mogu li nekako to vratiti na staro?

EDIT: Probao sam kalibrirat boje ali kad uđem tu boje su mi kakve trebaju biti.Što se tu događa?

Interceptor
04-12-2010, 16:14
Daj pomagajte tebri :(

Delirium
04-12-2010, 16:19
jesi mozda prinosio industrijske magnete monitoru?

Interceptor
04-12-2010, 16:21
što su ti magneti?

Delirium
04-12-2010, 16:25
nemoraju bit ni industrijski, dovoljno je prinjet malo jači magnet monitoru i odu boje u "auswinkl"

auswinkl :pray:

Interceptor
04-12-2010, 16:27
ne vjerujem da je to, nije nitko prilazio ekranu s magnetima.

Systematic Reverse
04-12-2010, 18:11
mozda imamo novog manijaka, koji kad ljudi spavaju brije sa magnetima pokraj njihovih monitora?

=o

blood4me
04-12-2010, 19:12
imaas zvucnike kraj monitora mozd??

C
05-12-2010, 19:33
Par je slučajeva.
Magnetizacija, demagnetiziraj monitor.
Loše povezani kablovi, uvjeri se da je sve povezano kako spada i ispravno.
Podešenja, uvjeri se da ti nije grafička ili monitor tako podešeni.
Mrtvi pixeli, za razliku od pravih mrtvih pixela, ovi imaju kvar u pozadini, potreban je tehnički popravak.
Pale boje, također je potreban tehnički popravak ukoliko je jedna od RGB boja pala.

BTW Crvena-zelena, plava-žuta, to su ti boje inverzne. U bilo kojem editoru stavite navedene boje da su inverzne i tako će ispasti. Vjerojatno si u opcijama grafičke i monitora uključio boje inverzne kao efekt za gameing.

Macolla
05-12-2010, 22:59
Ne vjerujem da su baš boje inverzne jer bi mu cijeli forum onda bio crn a slova bijela, to jest ako je na normalnom skinu... A spomenuo bi to sigurno da je tako... Magnet bi značio i neke deformacije pri rubu ekrana, a ni to nije spomenuo. Ostane samo da je do nekih postavki rekao bih.

C
05-12-2010, 23:25
Nisi u pravu, jer s magnetima možeš ekran sj*bati i na centru ekrana, bez da si blizu rubova. Na rubovima jedino možeš magnet pokušati skinuti, ali to obično završi još gorim deformacijama. Magnetizacija nema veze s rubovima i gdje se nalazi, cijeli ekran je u istoj količini podložan magnetizaciji, zato stari monitori imaju gumb za demagnetizaciju cijelog ekrana.

On je opisao, i ja vidim da su boje inverzne. Crna-bijela, plava-žuta, crvena-zelena, itd. Bez sumnje.

Neka slika desktop sa print screen tipkom i pošalje nam sliku, onda ćemo znati jeli problem u postavkama ili hardwareski.