PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ogrebotine



Electromaster
04-12-2010, 13:21
... Na mobitelima, plejerima i svim ostalim uređajima. Konkretno, na njihovim ekranima. Živciraju me nenormalno, a kako sam trapav ko slon, uglavnom na svakom uređaju koji kupim imam izgreban ekran u roku od 24h maksimalo. I bode me to u oči neopisivo.
Sad, znam da se ogrebotine baš i ne mogu ukloniti... Ali zna li itko kakvo sredstvo kojim se mogu uglancati ili neš, da budu manje vidljive? Lak za nokte? Krema od jaja? Any ideas?

Frky
04-12-2010, 13:49
Bila neka šema da ogrebotine kod cd-ova riješiš pomoću bananine kore i onog sredstva za čišćenje i kao opet budu cd-ovi normalni i čitljivi, možda i za ekran upali! Enyway, trebaš uzeti bananinu koru i s unutarnjom stranom namazati oštećenu površinu, kasnije pošpricati s sredstvom za čišćenje stakla i lagano obrisati, čekati da se osuši i to je to! Nisam probao, ali misli da ipak to neradi baš tako dobro!

Electromaster
04-12-2010, 14:16
Naah, no way da takve bedastoće rade. Vidio sam ja na Internetovima i prijedloge za korištenje zubne paste...
Jedino što brijem da bi moglo raditi je nekakav lak, ali pitanje je koji~

Aral
04-12-2010, 15:51
Pošto sam ja bolesno pedantan i pazim na sve stvari, moj je mob i nakon godinu dana praktički bez crtice. Tak je i sa ostalim stvarima. Al da, živcira to inače :(

Frky
04-12-2010, 15:57
Naj gore je za mob kad ga staviš u džep s sitninim kunama (kovanicama), sjeba sam do sad sve mobitele koje sam imao na taj način tj. ekrane!

marijanovic
04-12-2010, 17:18
Lak? Ja bih rekao ni slučajno. Točnije, lak zaštiti ali i naglasi postojeća oštećenja.
Dakle da si lakom kad je bilo ne ogrebano možda sada ne bi imao te frke.

Što možeš probati? Ulaštiti nekim uljem ili svinjskom mašću...
Bude masan ekran al se manje vidi...

C
05-12-2010, 19:38
Fora s bananom ti je da opereš ekran, utrljaš bananu i ispereš ga.
Fora s sredstvima za čišćenje stakla ti je isto fora da ju naneseš na ekran i ekran opereš tim sredstvom, tako će dobiti blistavi sjaj koji će samo prividno prikriti ogrebotine.
Imaš i razna sredstva za prikrivanje ogrebotina.
No u glavnom, drndaj ga koliko hoćeš i na kraju kupi novu masku, jer ti je ekran ispod i nije se ogrebao, maska se ogrebala.
Jedino rješenje ti je da čuvaš mob od grebanja.