PDA

Pogledaj cijelu verziju : Arheologija i roboti.



Forengner
03-12-2010, 23:24
U prastarim piramidama Egipta,od covecijih radoznalih ociju su se sakrila jos samo dva neistrazena duga kanala,precnika svega 20 cm.Do sada je bila prilicno nepoznata svrha tih dugih kanala,do danas,kada robot uzima stvari u svoje mehanicke udove.Kanali vode iz prostorije 'Kraljicina odaja' sve ka povrsini piramide,vec je pokusavano da se otkrije sta prikriva i da se istrazi taj skuceni prostor,ali su arheolozi nailazili na krecnjacke zidove koji su onemogucavali dalje kretanje kamere.Konstruktori ovog robota su sigurni da ce on biti u stanju da izbusi rupu u zidicu i da konacno otkrije sta se krija iza svih tih pregrada.Dugacak je 60 a sirok 14 cm,opremljen je high tech opremom i senzorima,kao i malenom busilicnom.Ukoliko sve bude islo po planu-slagalici zvanoj Keopsova piramida ce biti dodan jos jedan delic.Zbog osetljivosti,robot ce morati da pazljivo deluje unutar kanala,bez naglih pokreta zbog opasnosti obrusavanja,sto bi najverovatnije dovelo do sloma neke unutrasnje konstrukcije.
*(vasi komentari,misljenje,zapazanja,korisne informacije)*.

Interceptor
04-12-2010, 16:07
To s piramidama mi je oduvijek privlačilo pažnju.
Sada sam se sjetio da su arheolozi našli nekakav prolaz ispod Sfinge u Egiptu. Jel se to istražilo i ima li informacija o tome?

keko
04-12-2010, 19:25
Mislim da nije, jer se bi to moralo probijati, a egipatska vlada to ne dopušta jer bi se Sfinga zbog toga mogla urušiti. Inače, teoretičari o tome da je Atlantida postojala i posjedovala tehnologiju za let svemirom tvrde da se ispod dokazi o postojanju Atlantide i njezina tehnologija.

Lord Ragnarok
04-12-2010, 19:45
hoces ti reci da fkt mislis da je postojala ovdje civilizacija koja je imala tehnologiju za let svemirom a da ju nisu htjeli podjeliti sa ostatkom svijta, te da je cjela njihova civilizacija bila u 1 gradu koji je potonuo? bez prezivjelih na cjelom ostalom svijetu?

Chupacabra
04-12-2010, 20:08
Jedva čekam za probijanje piramide, Forengner hvala na informaciji :D
Inače, meni je interesantna ta "misterija piramide", mnogo ljudi kaže da im se desilo nešto čudno dok su bili nasamo u piramidi, čak i Napoleon Bonaparte, koji je izašao sav potresen i blijed. Nikad nikom nije rekao što mu je bilo u piramidi.
Pa čak i onaj čovjek koji je tvrdio da piramide imaju magična svojstva kad je našao staru, okamenjenu mačku u piramidi. Napravio je patent:

Napravio je malenu piramidu od kartona. Kupio je dva žileta. Jedan je stavio u piramidu, a drugi pored piramide. Sve je to ostavio vani. Nakon nekoliko noći, ako se dobro sjećam, ona u piramidi je bila čak malo oštrija, a ova druga je otupjela. Zatim je ponovio proces sa dvije tupe britve, ona u piramidi se naoštrila.
To je patentirao, ako se dobro sjećam... Davno sam to čitao.

Aerial
04-12-2010, 20:30
Yep.
Piramide su drevna, kamena, ogromna, najskuplja i najzahtjevnija ikad u povijesti .. oštrila.

Chupacabra
04-12-2010, 20:40
Lijepo si to objasnio :)

McPingvin_v2.0
05-12-2010, 00:16
Jedva čekam za probijanje piramide, Forengner hvala na informaciji :D
Inače, meni je interesantna ta "misterija piramide", mnogo ljudi kaže da im se desilo nešto čudno dok su bili nasamo u piramidi, čak i Napoleon Bonaparte, koji je izašao sav potresen i blijed. Nikad nikom nije rekao što mu je bilo u piramidi.
Pa čak i onaj čovjek koji je tvrdio da piramide imaju magična svojstva kad je našao staru, okamenjenu mačku u piramidi. Napravio je patent:

Napravio je malenu piramidu od kartona. Kupio je dva žileta. Jedan je stavio u piramidu, a drugi pored piramide. Sve je to ostavio vani. Nakon nekoliko noći, ako se dobro sjećam, ona u piramidi je bila čak malo oštrija, a ova druga je otupjela. Zatim je ponovio proces sa dvije tupe britve, ona u piramidi se naoštrila.
To je patentirao, ako se dobro sjećam... Davno sam to čitao.
hikJk0nnXjk

Ja09AO5TocA

Chupacabra
05-12-2010, 00:25
lol e super. Još bi bolje bilo da nisam na mobitelu, ne znam jesi li stavio sliku ili video ili koji penis[sup:9vxmf0sf]TM[/sup:9vxmf0sf].

McPingvin_v2.0
05-12-2010, 02:25
Video. U kojem imaš potvrdu da je to "SIVE PIRAMIDE SILOM - JA IMAM MOĆ" obični idiotizam :)

keko
05-12-2010, 10:45
hoces ti reci da fkt mislis da je postojala ovdje civilizacija koja je imala tehnologiju za let svemirom a da ju nisu htjeli podjeliti sa ostatkom svijta, te da je cjela njihova civilizacija bila u 1 gradu koji je potonuo? bez prezivjelih na cjelom ostalom svijetu?

Ja sam samo to spomenuo...