PDA

Pogledaj cijelu verziju : Umrežavanje 2 računala win xp i win7 na 1 internet



Mato_Ivanovac
03-12-2010, 16:33
Evo ovako umrežio sam 2 računala windows xp sp3 i windows 7 ultimate i sada mi je potrebno da na računalu s windows xp ima internet,a računalo s windows 7 ima internet na koji se spaja preko wirelessa,i sada me zanima kako da konfiguriram da može i računalo s windows xp imati internet?

dino032
03-12-2010, 16:37
et na primjer stavis modem na xp i s 7 se povezes stikom(wirleese-om) ako sam dobro shvatio a mislim da nisam

Mato_Ivanovac
03-12-2010, 16:41
et na primjer stavis modem na xp i s 7 se povezes stikom(wirleese-om) ako sam dobro shvatio a mislim da nisam

Ima malo veči problem,modem je u dnevnom,preko 15m kabela bi mi trebalo,znači računal od računala cca 2.5m su udaljena i spojena crosover kabelom,računalo koje ima u sebi WiFi ono ima pristup internetu,a računalo s windows XP nema pristup nikakav prema internetu,pa mi zato treba da naredim da se računalo s windows xp spaja preko računala s windows 7 na internet.


EDIT:Nemam stick za wireless nego PCI karticu.

Mato_Ivanovac
03-12-2010, 19:21
Ajmo ljudi hitno mi je.
Treba računalo koje nema pristup internetu dobiti ga preko drugog računala koje ima pristup.

Aral
03-12-2010, 21:44
Pa, pareko wirelessa bi bilo lakše, i pogotovo da su sva računala na win7, onda ih samo pikneš u homegrupu i to je to, tak se lap od moje žene spaja preko wirelessa u "lan". Pretpostavljam da je slična stvar i ovdje, samo nisam imao prilike fizički spajat kompove sa različitim os-ovima. Vjerujem da odgovor sigurno postoji na guglu.

Mato_Ivanovac
03-12-2010, 21:47
Pa, pareko wirelessa bi bilo lakše, i pogotovo da su sva računala na win7, onda ih samo pikneš u homegrupu i to je to, tak se lap od moje žene spaja preko wirelessa u "lan". Pretpostavljam da je slična stvar i ovdje, samo nisam imao prilike fizički spajat kompove sa različitim os-ovima. Vjerujem da odgovor sigurno postoji na guglu.

Glavni komp se wirelessom spaja na internet i nabavio sam još 1 bez wirelessa,i taj bez wirelessa je lan kabelom spojen na komp koji ima wireles i taj komp koji nema wireless mora se spajat na internet preko onoga koji ima wireless.