PDA

Pogledaj cijelu verziju : HP 6735s problem



IGoR_2803
03-12-2010, 09:14
Pozz,

izgleda da mi je curi krepao navedeni laptop... Samo tako, iz čistog mira... kaže da je radio normalno kada ga je zadnji puta koristila, sasvim normalno se ugasio, sljedeći put kad ga je upalila kaže da je optikaner podivljao - nutra je bio cd, divljački ga je pokušavao očitat, a ekran se ne pali - sve crno...

izvadila je cd, probala ponovno, ali ništa, optikaner i dalje pokušava zavrtit cd kojeg nema, periodički svake 2,3 sekunde, a ekran se ne pali... jučer kasno navečer sam tek stigao pogledati laptop, uglavnom, otpojio sam optički, izvadio ga van kompletno ali ista stvar...

ima netko ideju?

i btw, laptop nema garanciju više... :(

ezav
03-12-2010, 10:23
Mozda nekakav bios lock ... ako znas di mu je baterija (znaci da nemoras rastaviti celi lap) pokusaj ju maknuti i videti kaj bu bilo nakon toga .

Opcija dva je googlati dali je jos neko imal takav kvar ...

IGoR_2803
03-12-2010, 10:27
Mozda nekakav bios lock ... ako znas di mu je baterija (znaci da nemoras rastaviti celi lap) pokusaj ju maknuti i videti kaj bu bilo nakon toga .

Opcija dva je googlati dali je jos neko imal takav kvar ...

na pcekspertu sam dobio savjet da provjerim LED blinkanje na caps lock tipki, pa prema tome mogu vidjeti u čemu je problem. neka vrsta error code-a... tako da ću to prvo pogledati kad se vratim s posla...

IGoR_2803
14-12-2010, 09:29
apdejt situacije:

nakon prvih pokušaja dijagnostike kvara ili eventualnog popravka, ostavio sam laptop postrani jedno tjedan dana... jučer sam ga uzeo da pogledam još jednom, izvadio sam van hard, malo ispuhao prašinu, spojio natrag i laptop je proradio - windowsi se digli najnormalnije i sve 5...

međutim, nakon prvog shutdowna i ponovnog paljenja - opet ista stvar...

:cry:

stvarno sam bez ideja i nije mi jasno...