PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem sa sinhronizacijom u igrama



bjede
02-12-2010, 01:23
Već neko vrijeme primjećujem problem sa sinhronizacijom u igama. Događa se da u cut-scenama pokret na usnama likova kasni za izgovorom, tj. zvukom, par, nekad i više sekundi.
Igram na laptopu DELL Studio 1735 koji nije neka mašina, ali nisu ni igre o kojima se radi. Riječ je, naime, o starijim naslovima: Far Cry (2004.) i Assassin's Creed (2008.) tako da su s ovim Dellom System Requirements-i potpuno zadovoljeni. Nisam baš puno igrao na laptopu, ranije sam igrao par avantura i čini mi se da u njima nije bilo ovih problema sa sinhronizacijom.
Pokušao sam napraviti par stvari, ali ništa nije pomoglo.
1. Novi driveri za zvuk
2. Isključivanje Hardware acceleration-a
1. Novi driveri za grafiku (iako je ovaj Dell što se tiče grafike prilično mušičav, prihvaća samo neke Catalyste, a potrebno ih je i najprije modati)
4. Smanjivanje razine detalja u igrama
5. Konkretno za Far Cry naišao sam da je potrebno uključiti Triple buffering (iako nisam baš upoznat s tim) pa sam i to pokušao sa Riva Tuner-om i nekim softwareom ToMMTi-Systems SSAA-Tool
6. Isključivanje V-Sync-a u igrama
Također, primjetio sam par puta i zastajkivanje u istim igrama, ne ono kao kod slabe konfiguracije da trza slika, nego se ponekad efekt pojavi sekundu ili dvije nakon određene radnje (npr. skupim neki achievement i zvuk i natpis koji se inače pojave odma meni malo zakasne). Ovo nije stalno, primjetio sam samo par puta.
Ne znam što bih još mogao napraviti. Kažem, čini mi se da ranije kod tih avantura koje sam igrao nije bilo ovih problema, ali nisam nikakve drivere u međuvremenu instalirao pa ne znam što bi mogao bit razlog.

Eto, pa ako je netko imao isti problem ili ima kakvo rješenje, bio bih jako zahvalan.

bjede
04-12-2010, 20:15
Baš nitko? :(

bjede
07-12-2010, 18:16
Vidim da nitko ne pomaže pa ću još nešto napisati u vezi problema.
Djelomično sam riješio stvar, ali ne potpuno. Naime, u Catalyst Control Centru sam promijenio (povećao) 3D Resresh Rate Override i primjetio sam pobiljšanja u navedenim igrama.
Međutim, još me nešto muči, a nisam to gore naveo.
U Far Cry-ju i PES 2010 mi se događa da je igra kao nekako ubrzana, ne znam kako to bolje objasniti, kao da se izvodi prebrzo. A u isto vrijeme je sinhronizacija loša. Pokušao sam još neke stvari, osim ovog gore navedenog, smanjivati rezoluciju, mijenjati Aspect ratio, gasiti pozadinske programe, pokreteti igre pomoću Game Boostera i ništa. Čudno mi je još što se kod Far Cry-ja ta "ubrzanost igre" nekad pojavi, a nekad ne, a da u međuvremenu nisam mijenjao ništa u postavkama.
Pokušao sam i pogledati broj FPS-ova u igrama (iako, kažem, igra ne trza niti zastajkuje, već jednostavno kao da je ubrzana i sinhronizacija je loša). FRAPS mi je pokazivao vrlo nerealan broj (20 u PES-u 2010 i nešto više u Far Cry-ju), što je, s obzirom na zahtjevnost i starost igara, nemoguće. Onda sam pokušao s XFire-om. U PES-u nešto više (35-45), a u Far Cry-ju 20-ak! Nemoguće za igru iz 2004. godine.
I sad, kako pokušavam nešto novo, sve mi je manje jasno što bi moglo biti uzrok ovog sr...
Igram na rezoluciji 1440x900 na kojoj je max. RR 60 MHz. No, PES igram na 1280x720 (max dozvoljeno) tako da tu ne bi trebalo biti problema s RR-om. Da li rezolucija predstavlja neki limit?

Ako netko može pomoći molim vas...

Nisam baš neki ekspert u ovim odnosima rezolucija--Refresh Rate--V-Sync--broj FPS-a i slično, ali sam stvarno pokušao dosta toga i ništa. Nije neki strašan problem, ali iritira, pogotovo kad nešto pokušavaš, a nikako ti ne uspijeva.
Pitajte još nešto ako vas zanima, samo da ovo konačno riješim.

Systematic Reverse
08-12-2010, 11:42
ako ti je dosadno, probaj se igrat sa ovim.

http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml

iako ti nemogu reci da ce pomoc, ali vrijedi probat.

bjede
08-12-2010, 20:34
ako ti je dosadno, probaj se igrat sa ovim.
http://www.thesycon.de/deu/latency_check.shtml
iako ti nemogu reci da ce pomoc, ali vrijedi probat.
Ma mislim da je nepotrebno ić toliko daleko, vjerujem da je problem manje kompliciran.
Pogotovo zato jer, kao što sam naved, problemi se čas pojavljuju, čas ne. Ne znam kako to objasnit. Jednom pokrenem igru i bude sve OK, a onda opet sutra sve isto.
Tako da stvarno ne znam do čega bi moglo biti... :?