PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sony Ericsson



Nexus21
28-11-2010, 15:47
E vako, mene zanima koji kc meni ne radi internet na mobitelu, imam sony ericsson K610i, naime on je radio i radi onako, sve radi osim facebooka, kad odem na drugi fejs funkcionira normalno, kad idem na onaj glavni odma ispaci error i ne zeli nikako spojit nit ista
a error koji izbaciva je " Sistemska Greska the requested item could not be loaded! (Status Code: 500) "

koji kc je to? to me u zadnji 5, 6 dana jebe stalno, dodje mi da razbijem mob i promjenim mrezu, inace sam na Vipu, ali oni su mi rekli da nije do njihove mreze, ali ako je do fejsa, kako mi drugi fejs radi, a ovaj ne..

Bartuc
28-11-2010, 16:12
Provjeri u pristupnoj točki da li ti je definirana proxy adresa i proxy ulaz.

Proxy adresa: 212.091.099.091
Proxy ulaz: 8080

Kid A
28-11-2010, 17:38
Probaj konfigurirati access point preko VPN networka , mislim da bi ti trebala biti opcija u settings nesto tipa connect>manual>VPN access>configure

Nexus21
29-11-2010, 19:56
proxy je u redu i broj..
a to za konfiguriranje, uopce nemam te opcije.. ne kuzim sta je

almir_vuk
02-02-2011, 22:50
kad se vec tema zove se da ja pitam nesto za moj se c702:
zanima me dali neko zna neki program za njega u kojem mogu citati pdf format
plz help trazim ga vec mjesecima bezuspjesno :pray:

Niko Bellic
02-02-2011, 22:57
Nema. Mijenjaj. Nokia E Series ti treba.

pcfanatik
29-09-2011, 11:17
Vidim da nema nigdje teme vezane za SE Xperia mini, nadam se da ću ovdje dobit odgovor od nekog na moje pitanje.
Pošto vidim da se i kod nas pojavio prošlog mjeseca, zanimalo bi me dal Adnorid sustav, koji je na njemu, podržava flash sadržine. to bi mi bilo od velikog značaja i važnosti, zato sam islio ovdje nekom da se obratim

Bartuc
29-09-2011, 12:21
Svi Androidi iznad 2.2 (ili 2.1) imaju nativnu Flash podršku, a Xperia Mini dolazi sa 2.3 sustavom. Sa Android Marketa samo updateaš na najnoviju verziju...

marijanovic
29-09-2011, 12:46
Svi Androidi iznad 2.2 (ili 2.1) imaju nativnu Flash podršku
Ovo baš i nije točna izjava. Nevezano uz to koja verzija Androida je na uređaju, da bi imao flash procesor uređaja mora biti napredniji od ARM11 v6. Recimo Samsung Galaxy Ace (i skoro svi modeli slabiji ili stariji od njega), LG Optimus One i slični ne podržavaju flash.

Bartuc
29-09-2011, 13:06
Da, u pravu si. S time da nova Xperia Mini radi na v7 procesoru i ima podršku za Flash sadržaj, dok recimo Xperia x10 Mini NEMA. Vjerujem da je ovdje riječ o ovoj novoj!?

Za Galaxy Ace... postoje 2 rješenja za tebe...

1) Parcijalni flash pomoću Skyfire web browsera (mislim da i Dolphin ima integriran flash, nisam 100% ziher) - dobiješ samo standardni web sadržaj pošto je Flash integriran u preglednik (ništa od filmova i igara)

2) Kompletno rješenje za v6 procesore - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1155538 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1155538)



EDIT - Xperia Mini review - http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_x ... ew-634.php (http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_xperia_mini-review-634.php)


Key features:

Quad-band GSM /GPRS/EDGE support
7.2 Mbps HSDPA and 5.76 Mbps HSUPA
3" 16M-color capacitive LED-backlit LCD touchscreen of HVGA resolution (320 x 480), Sony Mobile BRAVIA engine
Android OS v2.3 Gingerbread
1 GHz Scorpion CPU, Adreno 205 GPU, Qualcomm Snapdragon MSM8255 chipset
512 MB RAM
5 MP autofocus camera, LED flash, geotagging
720p video @ 30fps, continuous autofocus
Wi-Fi b/g/n and DLNA
GPS with A-GPS
microSD slot (32GB supported, 2GB card included)
Accelerometer and proximity sensor
Standard 3.5 mm audio jack
Stereo FM radio with RDS
microUSB port (charging) and stereo Bluetooth v2.1
Voice dialing
Adobe Flash 10.3 support
User-accessible battery, Li-Ion 1200 mAh


Main disadvantages:

No smart dialing
No front-facing camera
Loudspeaker performance is a mixed-bag
No DivX/XviD support
Typing a bit tricky on the smallish screen
Doubtful video recording quality

pcfanatik
06-10-2011, 09:22
E hvala na odgovoru, ako sam dobro skužio onda na ovaj SE mini na kom je Android 2.3, podržava flash sadržaje :) I čisto jel bi mi netko mogao još razjasniti konkretno čemu služi funkcija Exmor R?

marijanovic
06-10-2011, 14:35
Za Galaxy Ace... postoje 2 rješenja za tebe...

1) Parcijalni flash pomoću Skyfire web browsera (mislim da i Dolphin ima integriran flash, nisam 100% ziher) - dobiješ samo standardni web sadržaj pošto je Flash integriran u preglednik (ništa od filmova i igara)

2) Kompletno rješenje za v6 procesore - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1155538 (http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1155538)


1.) To znam i ponekad koristim SkyFire.

2.) Taj flash 10.1 što se instalira ne radi. Instalira se, kao postoji na uređaju, ali nijedan browser niti išta ne očitava flash (osim SkyFire koji ima preko vlastitih servera flash).
Drugim riječima samo mi oduzme 10ak megabajta u memoriji telefona (s kojom oskudjevam) jer se ne može prebaciti na karticu a ama baš ništa ne radi.

pcfanatik
13-10-2011, 10:49
Vidim da nitko nije htio ili mogao da mi odgovori, pa sam tu informaciju morao da tražim na drugom mjestu.
Ali napisat ću ovdje o čemu se radi konkretno, ako bude još koga zanimalo :)

Exmor R je senzor koji se koristi za uvijete smanjenog osvijetljenja poput zatvorenih prostora i noćnih fotografija

Bartuc
13-10-2011, 11:27
Hmm, pisao sam ti odgovor, ne znam kak ga nema :o

Uglavnom, napisao sam da se ne obazireš na to pošto takve stvari funkcioniraju na pravim fotićima, no ne i na mobitelima gdje su objektivi više manje krasan qurac pa su čak i MPX specifikacije napuhane. Di ćeš na tako sitan objektiv staviti 12 mega pixela, lol :D Sve se te rezolucije softwareski dižu u mobitelima, zato i jesu slike pune artefakata.

Jedina bitna specifikacija kod fotića je Xenon blic. Bez njega je smeće, sa njime je klasa za sebe. 3,2mpx fotić sa Xenonom slika bolje slike nego 8mpx sa LED blicom.

pcfanatik
20-10-2011, 09:01
E hvala za info, to nisam znao da ima u sebi ugrađen Xenon bljeskavicu.
Onda svakako nije svejedno kad gledaš odabir mobitela:)
No čitao sam i na jednom mjestu kako je LED bolji u situacijama kada treba tražiti ključeve u mraku ili svijeća nije pri ruci,pa je LED svjetlo vrlo korisna stvar u tom poglijedu.
Ali svakako meni je kvaliteta slike itekako bitna

Bartuc
20-10-2011, 09:18
Woa woa, stani malo, da me nisi slučajno krivo razumio :D Nisam rekao da Xperia Mini ima Xenon, već samo da je Xenon jako bitan za kvalitetu fotki. Xperia Mini ti ima LED bljeskalicu.

Ali da, LED, za razliku od Xenona, može konstantno raditi i time poslužiti kao "svijeća" te je to jedina prednost LED-a. Xenon samo bljesne kad slikaš fotku, tak da služi isključivo kao blic. Slike sa LED osvjetljenjem ti poprime redovito žute tonove i pune su artefakata, tak da je slikanje osim u savršeno čistim uvjetima pakao. Dok Xenon zadrži original boje (osim ako si pre blizu, onda uništi sliku) i slike su uglavnom kristalno čiste, a možeš slikati u bilo kakvim uvjetima pa čak i u mrklom mrklom mraku.

pcfanatik
20-10-2011, 11:03
E onda se nismo dobro razumjeli. Okej. Ja reko odista ima Xenon. Milism i bilo bi mi neobično jer koliko sam znao nijedan smartphone nema tu vrstu bljeskavice :)
ali tko zna, možda i bude u skorije doba, jer mislim da funkcija kamere u mobitela svakako i treba da bude to da pravi dobre slike

Bartuc
20-10-2011, 11:49
Kako ne, evo ti smartphonei sa Xenonima - Klik (http://www.gsmarena.com/results.php3?sName=&idMaker=0&idAvailability=0&YearAnnounced=0&nPriceLow=0&nPriceHigh=0&idCurrency=0&idFormFactor=0&idDualSIM=0&idQwerty=0&HeightMax=0&WidthMax=0&ThicknessMax=0&WeightMax=0&idOS=0&nminCPUMHz=0&nCPUCores=0&nminRAMMB=0&nminInternalStorageMB=0&idExpansionCard=0&idDisplay=0&nminDisplayX=0&nminDisplayY=0&nmaxDisplayX=0&nmaxDisplayY=0&fminDisplaySize=0&fmaxDisplaySize=0&nPixelDensity=0&idDisplayTech=0&idTouchscreen=1&idAccelerometer=0&id35mm=0&idCamera=0&idCameraFlash=2&idVideoRecorder=0&idSecondaryCamera=0&idGPS=0&bWLAN=0&bEDGE=0&bGPRS=0&idBluetooth=0&bIR=0&bEmail=0&bWAP=0&bJava=0&idRadio=0&bMMS=0&idRingtones=0&sColor=&StandBy=0&TalkTime=0&sFreeText=)

Ovdje si možeš pretraživati mobitele po svakakvim kriterijima, ima HRPA filtera, vrlo korisno - http://www.gsmarena.com/search.php3