PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem s konekcijom



D.O.M.I.
27-11-2010, 17:49
ovih dana složio sam stari komp koji nije bio u pogonu 2 godine u nadi da će služit primarno kao surf mašina za ostale ukućane kako bi se rasteretio ovaj glavni .
Dakle kupio sam danas kabel i spojio stari komp potpuno istim principom kao i ovaj, žičano direktno u ruter tako da bi bili potpuno neovisni jedan o drugom . Međutim evo problema, iz nekog čudnog razloga jednostavno se konekcija ne želi uspostaviti, stalno se vrti poruka Limited or no connectivitySte repair također ne pomaže jer onda baca ovo --> can't renew IP addressSte da je nemoguće repairat :(

Budući da se ne razumijem previše u te internet stvari, bio bih zahvalan ak bi bi pokušali pomoć da nekak sredim to, hvala :eyebrows:

Viper33
27-11-2010, 17:53
mislim da moras ic manualno preko enkih network adapter pa local network connection pa imas ip4 i tamo unjest ip rucno onda dns primarni seknudarni default getaway itd tako je mene zajb

D.O.M.I.
27-11-2010, 21:48
detaljnije objašnjenje bi dobro došlo jer ovak mi i nisi baš puno pomogo ^^
na staroj mašini je XP SP2 do je ovdje Win7 ako ima kakve veze btw

FaTaL_mRkvA
28-11-2010, 13:42
Neznam koji ruter imaš, ali ja sam na starom morao glavnom kompu odrediti ip, i taj bi komp morao biti upaljen kad god se netko preko drugog kompa želi spojiti na net, a taj drugi komp bi imao stavljeno da sam automatski dobiva ip adresu ili tako nešto.