PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem kod playbacka video fileova



Bishop_45_(2)
27-11-2010, 12:25
Kod filmova ili kracih videa u mkv ili avi formatu, sa VLC i Win. media playerom svako toliko mi se freeza ekran, ko na youbito kad se loada video pa stane, prvo sam mislio da je vlc kriv pa sam skinuo najnoviju verziju, no sad kuzim da se to dogadja i kod windows media playera i bez obzira je li file 1080p ili film na 700 mb. Takodjer, kada se freeza na pojedinom dijelu, uvijek se freeza na tom mjestu u videu, ... je moguce da su mi svi video fajlovi na compu preko noci postali osteceni i da me sad pocne zezat s time ?
:cry:

Frky
27-11-2010, 14:09
Reinstaliraj codece!

Bishop_45_(2)
27-11-2010, 14:57
Thx, prebriso sam codece sa K-lite codec packom i to je rijesilo problem sa zaustavljanjem, .... za sad, I shall remain sceptical, jer sad na djelovima di je ovo prije zaustavljalo nastanu nekakvi artefakti, kockice sharene ko da u njima kasni boja iz prijasnjih frejmova, ali barem radi.

Frky
27-11-2010, 15:20
U 99% slučajeva kod problema sa video datotekama su codeci krivi! Samo da pitam preko čega gledaš tj. koji program koristiš za reprodukciju videa? Probaj, ako već nisi, instalirati KMPlayer sa svojim codecima, no prije toga pobriši sve ostale codece koje imaš na kompu!

Aral
27-11-2010, 15:35
Najnoviji KLite plus CoreAVC te Windows Media Player Classic HC, nemaš beda ;) Imho, reinstall u većini slučajeva pomaže.

Frky
27-11-2010, 15:47
... i to isto!!

Bishop_45_(2)
28-11-2010, 15:04
oke, kad sam instalirao K-lite on je lijepo ponudio da pobrisem stare codece (hoooray za idiot-proof installere :D) i dodao CoreAVC, tako da sam s VLC-a preso na Media Player Classic, i sada sve videe vrti (ako ne preskacem vishe od 2 puta na sredinu filma, onda se redovno sve zablocka), ako ponovo krene zezat cu probat taj KMPlayer, heck, popisat cu sve playere i codece i redom ih testirat na nekoliko mkv i avi fajlova pa postat ovde rezultate .... tjedan dana cekas novi epizodu stargate universa i onda ti player krene blockat 2 sekunde nakon sto pocne zanimljivi dio :P

Aral
28-11-2010, 15:19
Meni tako ponekad zna radit na 1080p, iako sam u biti riješio problem sa CoreAVC-om te malim modifikacijama po codecu. Ak ti to radi na filmu od 700mb, onda je to poprilično čudno. Osim ako je do slabe konfe, u što sumnjam...

bezimeni
28-11-2010, 16:24
Media Player Classic i KM Player koriste vlastite codece i klite cocdeci mogu samo smetati a koristiti apsolutno ništa.Koristi jedan od ta dva playera a klite izbriši sa kompa.Ovi playeri ti vrte apsolutno sve formate bez problema i bez potrebe instaliranja bilo kakvih codeca .

Kid A
28-11-2010, 17:40
Vjerovatno imas problem sa .avi fajlovima u vlc playeru koji nisu rippani putem direct disc copy metode pa tako dobijes te artefakte, probaj pokrenuti bilo koji video fajl u vlc-u ai da odaberes render with D3D opciju, to ce ti rijesiti probleme s artefactima