PDA

Pogledaj cijelu verziju : Spajanje PC-a na HDTV preko HDMI-a



Kistra
26-11-2010, 18:30
Pozdrav svima :) Imam problem prilikom spajanja PC-a na plazmu,naime kada spojim PC sa plazmom preko HDMI kabla,prvo se desi to da kada pokrenem sistem sve je puno zelenih tockica i drugih boja pa se tesko vidi windows logo znak,drugo kada se upali sistem rezolucija nije do kraja razvucena i po ekranu mi titraju bijele i zelene tockice...
Moja konfiguracija:
Cpu: AMD Athlon II X2 240 2x2,80 ghz
Maticna ploca: MSI K9N6PGM2-V2
Ram:2 GB DDR2 800 MHz
Graficka Kartica: XFX Radeon HD5770 XXX Edition
Napajanje: 550w
HDD: 320 GB
Operativni sistem:Windows 7 Ultimate 32 bit
TV: Panasonic TX-P42U20E 1920x1080 Full HD

Skinuo sam najnovije drivere,pokusao menjati opcije u Ati Catalyst-u ali sve je isto.Da li moze uopce plazma sluziti kao PC monitor jer sam samo spojio komp i plazmu preko HDMI kabla ili mora jos biti ukljucen i monitor? Hvala unaprijed :) (malo sam veci NOOB pa ne znam nista oko tih stvari)

Kistra
06-04-2011, 09:11
Moze li mi neko pomoci? :( (ne zelim biti dosadan ali, zelio bih da idem na komp preko plazme)

marijanovic
06-04-2011, 09:38
Ni nakon 4 mjeseca problem nije riješen?
Probaj spojiti nekom drugom metodom, recimo putem DVI.

Kistra
06-04-2011, 09:50
Nije mi jasno kako mi tako izbacuje te tockice kada mi na monitoru sve normalno,a kad spojim na plazmu evo ih opet(nisu toliko primjetne kada sam online na facebooku itd. Ali cim udjem u igricu sve se vidi)...ne znam u cemu bi bio problem,jer graficka mi normalno radi...samo da te pitam posto ti vjerovatno znas,sto se treba raditi kada se spoji sa tim hdmi kabelom,mislim u sta trebam uci u ccc-u,koje postavke promjeniti...jer imam sve sto je potrebno,hdmi kabal,graficku koja ima hdmi izlaz i full hd plazmu rezolucije 1920x1080... Na dvi ne bi probavao jer hocu da imam pun hd signal(ili se to moze i preko dvi-a?)

Shaka
06-04-2011, 10:02
lol pun HD...kako su vecina ljudi kao ti u zabludi sto se toga tice,DVI je bolji/kvalitetniji(kako hoces) od HDMI...spoji ga preko DVIja dok ti je komp upaljen,taj rub sredis preko CCC u onim postavkama gdje vidis koji ti je monitor pod brojem 1,neznam tocno kako se zove opcija ali potrazi malo

Kistra
13-05-2011, 16:33
znam da sam jako dosadan i da sigurno mislite o meni svasta(bas si njubara itd. :( ) ali ipak da vam stavim sliku kako to izgleda...nemam puno vremena za to,da se zaj****** i da trazim po opcijama a ni DVI prikljucak tako da...pogledajte slike i molim vas recite mi problem ako znate :(

http://imageshack.us/photo/my-images/707/img0733xh.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/821/img0738s.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/607/img0737p.jpg/

Aral
13-05-2011, 16:56
Čudno. Npr. šogor je nedavno spojio lap sa lcd tv-om i sve radi besprijekorno, a nije da ima neku specijalnu grafu u lapu, mislim da je neka atijevka. Možda je problem u samoj grafi...

Kistra
13-05-2011, 17:47
Ne verujem da je u njoj jer mi savrseno radi u kompu i nisam primjetio ikakve probleme na monitoru :( ...