PDA

Pogledaj cijelu verziju : Suvremeni Hamlet ili Don Quijote



TimeLord
25-11-2010, 17:48
Idem 2 raz srednje i sutra nam je zadaćnica iz Hrv jezika.
ugl tribao bi mi nekakav opis na temu suvremeni Hamlet ili Don quijote jer ce to bit jedna od tema odnosno te 2 teme ce nam biti sutra.
Pa nemam nekih ideja ako itko moze pomoci bit cu mu zahvalan.

TimeLord
25-11-2010, 18:11
pa zar nitko?
ugl treba Hamleta prebaciti u današnje doba.

Feanor
25-11-2010, 18:12
Idem 2 raz srednje i sutra nam je zadaćnica iz Hrv jezika.
ugl tribao bi mi nekakav opis na temu suvremeni Hamlet ili Don quijote jer ce to bit jedna od tema odnosno te 2 teme ce nam biti sutra.
Pa nemam nekih ideja ako itko moze pomoci bit cu mu zahvalan.

Milan Bandić, gogogogog... (kao Quijote naravno)

TimeLord
25-11-2010, 18:13
pa ne zvuci lose uopce :D
ako ima jos ideja samo stavljajte i malo opsirnije ubuduce :)

Feanor
25-11-2010, 18:17
Gle cilj ti je naći neku ogromnu tragediju (u koju je upletena ljubav) ili nekog tko uzaludno pokušava promijeniti, a nemože zato što brije gluposti. Ono otvori današnje novine, Crna kronika ti je za ovo prvo, Politika ti je za ovo drugo...

Evo recimo David Icke kao Don Quijote, tip je očigledno zabrijo ful na sve moguće i nemoguće teorije zavjere, piše eseje i knjige itd. itd, a većina ljudi ga smatra za dvorsku ludu...

The Boz
25-11-2010, 18:54
Za Kihota možeš štošta nasrad. Više manje svaki film sa "Ha, u pravu sam, a mislili ste da sam lud!" tematikom paše. Za bonus bodove nacrtaj ovo (http://xkcd.com/556/)Spreko cijele stranice.
A za Hamleta, ha... prvo ga pročitaj, ili bar pogledaj film. Nakon toga promućkaj mozak u glavi, ili pogledaj Romeo + Juliet, čisto da vidiš kako se modernizacija radi. Ili spomeni Kralja Lavova. Ili pogledaj film Hamlet iz 2000., koji je točno ono što tražiš.

Feanor
25-11-2010, 18:56
E ovo je upravo ono što sam tražio, inače iz knjige ''čovjek bez zemlje'', čovjek objašnjava, dobru i lošu priču na ultra jednostavan način s grafovima a spominje se i Hamlet...

http://sivers.org/drama

Viper33
25-11-2010, 18:58
cek vi dobite temu prije zadacnice?

TimeLord
25-11-2010, 20:49
nope. :)