PDA

Pogledaj cijelu verziju : internet ograničenje



pskoda
25-11-2010, 00:25
Evo samo me zanima jedna jednostavna stvar.Znači u knjižnici imam pristup internetu i brzina je ogromna.Sve radi odličnoi nema ograničenja na prvi pogled,ali kad pokušate upaliti steam ne može se spojiti, utorrent ne može skinuti ništa i ne možete se spajati na multiplayer servere, ili skidati update za igre.Mene zanima kakva je to vrsta ograničenja i može li se ikako zaobići? Hvala!

Čux
26-11-2010, 09:18
neprobojna vrsta.

Složeno je da se iz mreže prema van opće nemože do dotičnih sadržaja, znači nije ograničenje stavljeno na pojedinoj kanti (bar nebi smjelo bit tako) pa prema tome ti kao user sa krajnjeg kompa nemoš niš.

Outmind
26-11-2010, 11:43
To je i meni uvjek bila debilana, na faxu su bile nenormalne brzine, a nisi niš sa njima mogao...

FaTaL_mRkvA
26-11-2010, 19:17
Pa brzine i jesu velike zato jer je zabranjena većina takvih stranica.
Zamisli da ti u školi na 50 kompova svatko nešto skida, kakve bi onda bile brzine?

marijanovic
28-11-2010, 17:45
Zna li netko možda kako zaobići K9 zaštitu s korisničkog računa koji nije administrator?
http://www1.k9webprotection.com/
Na Windows 7 naravno.

C
01-12-2010, 12:47
Ja sam imao takav slučaj na faxu. :)
Ja i moj frend smo se time pozabavili, on se pozabavio torrentima, a ja brzinom. On je uspio provući uTorrent kroz firewall od servera i mogao je skidati, ali brzina je bila ograničena po svakom PC-u. Onda sam tu ja uletio gdje sam na uber starom Firefoxu uspio skidati filmove sa MegaUploada brzinom od 72 MB/s, za razliku od ograničenja koje je postavljeno na 0,512 MB/s. Da ne kažem kada smo zasjeli nahackani RapidShare, na MegaUpload i ostale servere, promet bi skinuli odmah, pa su nas RapidShare, MegaUpload i ostali blokirali na 24h svaki drugi dan. Nismo uspjeli i torrent denuti na full speed, tako da se time više nismo ni bavili, ali samo samo htjeli znati mogu li se naći rupe na faxu u serverima koji drže pola Rijeke i stanicama CarNeta kroz njihov extra giga mega uber imba ultra maxi jaki firewall.