PDA

Pogledaj cijelu verziju : Današnja edukacija djece



Chupacabra
24-11-2010, 18:52
...nisam znao u koji podforum da stavim, pa sam ovdje.
Evo o čemu konkretno vas želim pitati ; današnje obrazovanje i/ili opća kultura djece. Neki dan je moj profa izveo učenicu na kartu (geografija, pričamo o osmom razredu osnovne) i pitao je s kojom državom imamo najdulju granicu. Rekla je da imamo sa Hrvatskom.
Kad je njenu sestru isti profa pitao koji je gl. grad Hrvatske, ova je rekla Pariz.
Sat povijesti... Predaje nam isti profa koji nam predaje geografiju. Izvede frenda na kartu i kaže mu da pokaže otok Krf, i kaže mu da je blizu Grčke. Jurek nije znao gdje je Grčka.
Vidite o čemu pričam?
Tko je za ovo kriv? Roditelji, jer nisu prenijeli neke osnovne stvari svojoj djeci? Profesori, jer ne podučavaju dobro? Djeca, jer su glupa?

Možda sam ispao retaj jer sam otvorio ovu temu, ali me zanima vaše mišljenje.
Edit: inače, spomenuti profa koji predaje povijest i geografiju predaje na dobar način, dobar je profesor općenito, on nije kriv ni za što.

cham3leon
24-11-2010, 18:55
Kakve ocjene vuče spomenuta dječurlija?

Xero
24-11-2010, 19:05
Da spomenuti likovi nisu možda amerikanci?

Chupacabra
24-11-2010, 19:11
@Xero: Ne, Podravci su. Nije da govorim da su Podravci idioti, nego me zanima jel tako i u ostatku RH.
@Chameleon: trojke i četvorke.

Xero
24-11-2010, 19:13
Normalno je normalno. Kod mene u srednjoj 80% likova ne zna strane svijeta.

Chupacabra
24-11-2010, 19:19
E da, i kod mene je tako. Jedan idiot je pokazao prema Kini i rekao "Tu vam je jug, vidite."

cham3leon
24-11-2010, 19:19
Je li moguće da je danas toliko svejedno učiteljima hoće li dijete dobit 3 ili 5 ili 1? Ili to roditelji prijete učiteljima ako njihov klinac nema pet?

U svakom slučaju, mislim da su osnovne škole postale prelagane. Danas svako dijete mora imat 5 ako se misli pokazat kao dobar učenik. To je jako nebalansirano i osjeti se na upisima u srednje gdje tek počnu pravi problemi. Toga je doduše bilo i kad sam ja bio u osnovnoj, ali mislim da ne na toj razini. Koliko čujem, danas roditelji upisuju djecu samo u osnovne koje su na glasu da su lagane.

Xero
24-11-2010, 19:22
Nije baš da svako u osnovnoj može imat pet bez učenja, ali je puno lakša od srednje. Ja u osnovnoj nisam apsolutno ništa učio pa sam prolazio s 4. Sad opet ništa ne učim pa ću vjerovatno proč s 3.

Rang€r
24-11-2010, 21:38
ukratko, edukacija je smeće, osnovne su smeće to trebaš bit jebeni retaj da padneš razred, doduše osnovna mi je i dosad najljepše doba života konstantna zajebancija.. samo što onda nisam morao brinuti oče li mi raska zvat roditelje, oče li mi profesor/ica iz čista mira dat 1, uglavnom 90% ocjene je osobni dojam profesora, npr. ja svoju profu iz engleskog ne doživljam ni pol % jer je glupa, zatupljena, dosadna i loše poučava. danas sam imo prijepodne blok engleskog, i onak prvi sat engleskog, nešto dosadno o troji što je već milijun puta prožvakano, pošto me je otjerala u 1. klupu nije mi ostalo druge nego da ljepo zaspim, naravno i to je shvatila kao provokaciju i dala mi je za zadaću(a nikad ne daje zadaću) da 3 puta napišem tekst koji nebi napiso ni jednom uz prjetnju ako ne napišem da ču dobit jedinicu preko 3 rubrike, na to sam se ja naravno počeo smijat i podjebavat ju, baš će bit zanimljivo u petak kad budem imo engleski, pa ako mi upiše kec da lijepo uložim žalbu na ocjenu, nikad to nisam napravio, a treba stjecat nova iskustva.

Forengner
24-11-2010, 21:45
A to sto si spavao na casu u prvoj klupi to prolazi pod...primerno vladanje i ponasanje za vreme nastave?
Da ne pominjem :
Sna to sam se ja naravno počeo smijat i podjebavat ju
Pa sta si ocekivao?
Plus,verovatno trollas a ja bezveze odgovaram.

Maloki
24-11-2010, 21:47
Krivi su i profesori/učitelji i roditelji i učenici.
Učitelji/profesori jer previše dopuštaju idiotima, a učenici i roditelji jer su idioti.

@Ranger - već smo svi primjetili kako si dobro educiran na polju pravopisa.
I odlična ti je škola čim vam se takve stvari toleriraju.

Rang€r
24-11-2010, 21:52
škola nema veze s tim, jednostavno znam kako se ponašat kod kojeg profesora. idem u školu da nešto naučim? engleski sam svaki test dosad dobio sve 5, knjiga iz engleskog je nadasve dosadna i retardirana, a profa to samo pojačava.

za pravopis na forumu mi se živo jebe, interpunkcijske znakove koristim tek tolko da bi se post lakše razumio.

Xero
24-11-2010, 21:54
Šta bi nastavnik trebo točno napravit kad neko radi gluposti na satu?

Rang€r
24-11-2010, 22:00
nisam radio gluposti.

Forengner
24-11-2010, 22:01
Jesi li siguran?

na to sam se ja naravno počeo smijat i podjebavat ju,
Ja bi za tako nesto leteo napolje,prvo iz ucionice,a posle i iz skole.

Herr Schnitzel
24-11-2010, 22:03
Meni se čini da nije toliko problem u školstvu, koliko u mentalitetu. Sve više vidim ljude koji jednostavno ne cijeneSznanje, ne ono formalno "stečeno" tijekom školovanja, nego znanje općenito. Ne razumiju potrebu za razumijevanjem svijeta oko sebe, i djeluju sukladno tome (krajnje retardirano, to jest). Evo, danas sam imao privilegij slušati predavanje Korada Korlevića na temu kozmologije. Mene to polje ne zanima aktivno niti se time bavim, no pošto je već došao astronom takve reputacije, htio sam čuti što ima za reći. S druge strane, bilo je tamo ljudi tek toliko da budu. Nakon predavanja, od mnogih sam mogao čuti komentare tipa "Šta je ovo bilo", "Koja glupost" i slično. Dakle, umjesto da, ako su već tamo, pokušaju naučiti nešto konkretno, otići s tog predavanja s nekim novim saznanjima i pogledima, oni su zijevali i čekali da završi. Ljudi su plitki, nezainteresirani za išta veće od njih samih i ne rade na sebi. To je prava bolest koju naše društvo mora liječiti, a školstvo će onda samo po sebi dobiti smisao, jer će njena svrha biti da obrazuje, a ne da pruža ekstra vrijeme da se bude uzdržavani član društva.

Xero
24-11-2010, 22:03
Kad je tebi Staljin predavo.

Forengner
24-11-2010, 22:05
Ne nije Staljin,vec odlican nastavnik koga smo svi postovali,i zbog kojeg smo bili medju najboljim generacijama,bio je stroziji,ali je za trud nagradjivao.

cham3leon
24-11-2010, 22:15
Zato jer ljudi misle da je u životu dovoljno imati formalnu titulu koja svjedoči završenu školu ili fakultet, a pravo znanje možeš u međuvremenu zaboravit, a ako je to ikad funkcioniralo, danas definitivno nije tako i takvi se grdno varaju.

Nee Joe
24-11-2010, 22:25
Slažem se sa Šniclom. Definitivno je stvar u mentalitetu. Kako učenika, tako i učitelja/nastavnika/profesora. Učenici u osnovnoj nisu dovoljno pripremani za srednju školu. Tako npr učenici koji su u osnovnoj školi bez prevelikog učenja bili odlični, kada dođu u srednju često idu na popravni zato što nisu ni navikli na učenje, a i učitelje boli ona stvar za njih. Također i u srednjim školama (naglašavam strukovnim) često se dogodi slučaj kada profesor pred mirovinu predaje razredu bitan predmet vezan uz struku onako "preko one stvari", te je znanje učenika vezano uz tu struku jednako nuli. Naše školstvo i nije toliko loše ako gledate iz nekog drugog kuta. Većina učitelja i profesora cijeni učenike koji se zaista trude (mada često ima iznimaka). 60% je definitivno u pristupu. Naravno da ćete negdje lošije prolaziti ako se držite umišljeno i gledate prosvjetitelja s visoka, umjesto da sa njim stvorite pozitivan odnos. Kreteni će to nazvati uvlačenje u šupak, što apsolutno nema veze sa tim. Također, opća kultura djece je na užasnoj razini, te se slučajevi poput Čupakobrinih pojavljuju svuda, a i mnogi maturanti ne znaju neke činjenice vezane uz ili društveni život ili politiku ili pak osnovnu povijest, a prolaze sa odličnim ocjenama. Naše školstvo nije užasno, ali je puno rupa. Učitelji su preblagi i previše ih boli briga za samu budućnost učenika kojeg podučavaju, a mnogi učenici se drže prepametni za svoje godine i ne shvaćaju što ih čeka u budućnosti ako ne uče, osobito kod nas.

cham3leon
24-11-2010, 22:30
I zašto 90% razreda u osnovnoj u nižim razredima dobiva 5? Ako ima previše djece u generaciji koja dobivaju 5-ice znači da treba prilagoditi kriterije i malo postrožiti ocjenjivanje, obratno postupiti u slučaju da se radi o previše negativnih ocjena. S time da stvarno ne bi trebalo pretjerivati s jedinicama, nek daju da se lako prođe s dvojkom, ali ništa više.

Mirko L
24-11-2010, 22:30
interpunkcijske znakove koristim tek tolko da bi se post lakše razumio.
A za što se inače koristi interpunkcija? :)

Nee Joe
24-11-2010, 22:33
I zašto 90% razreda u osnovnoj u nižim razredima dobiva 5? Ako ima previše djece u generaciji koja dobivaju 5-ice znači da treba prilagoditi kriterije i malo postrožiti ocjenjivanje, obratno postupiti u slučaju da se radi o previše negativnih ocjena. S time da stvarno ne bi trebalo pretjerivati s jedinicama, nek daju da se lako prođe s dvojkom, ali ništa više.

Definitivno. Također, profesori bi trebali davati i tzv "ocjene nade", tj dati neki razlog da se djeca trude, a ne dijeliti bilo kakve ocjene šakom i kapom. 100% učenika rađe uči neki predmet ako zna da će iz njega dobiti dobru ocjenu nego nikakvu.

rudeboy95
24-11-2010, 22:51
Obrazovanje =/= Znanje

Danas, ovo prvo, ne znači ništa. Naučit nas nemože nitko drugi, učimo sami, i to konkrentno što nas zanima, a sad što neke ništa ne zanima, to je druga stvar. Ostalo jednostavno ispari, jer se edukacijski sustav uglavnom temelji na štrebanju, kolko god to pokušao spriječit i profesor i učenik.

David Icke (maknite predrasude na trenutak) je to lijepo objasnio u ovih par videa:
http://www.youtube.com/results?search_q ... ystem&aq=1 (http://www.youtube.com/results?search_query=david+icke+education+system&aq=1)


Evo da i ja navedem jedan primjer. Izvede profesor iz povijesti na kartu jednu curu iz razreda. Pita on nju da li zna gdje je kineski zid. Ona blene i gleda u ameriku. :(
Nakon toga je počne pitat neke stvari, da vidi kolko je stanje znanja zapravo žalosno. Pitao je npr. di je Francuska, nije znala, di je UK, nije znala, di je Rusija, nije znala.. I još sto stvari dok nije došla do Hrvatske, i to je jedino pogodila. Eh sad, kako je moguće da ona prolazi s 4-5, a ja sam na granici između 3 i 4? Zar sam toliko loš?

etejid
25-11-2010, 07:56
To je jer nema više batine u školi. Da ima, bilo bi i poštovanja prema profesoru i došao bi pripremljen tamo. Ne kažem da treba mlatiti djecu (iako treba) nego ih treba malo obuzdat.

Carp
25-11-2010, 12:02
Ne nije Staljin,vec odlican nastavnik koga smo svi postovali,i zbog kojeg smo bili medju najboljim generacijama,bio je stroziji,ali je za trud nagradjivao.


Bili ste jebeno sretni, kod mene nije takva situacija. Jedinice se dijele ako ne rjesis zadatke, ako sve rijesis dobijes kurac u zube.

Kad smo kod fejlova, kod mene u razredu je jedna zenska rekla da 1 Cm ima 100 MM. Bilo bi to u redu da smo u gimnaziji, ali posto je ona 4. razred Tehnicke Skole smjer rac tehnicar u strojarstvu :(

Aerial
25-11-2010, 14:00
jedna zenska rekla da 1 Cm ima 100 MM.

Ček, znači..
1 kulonmetar = 100 mega..nečega? :D

Rang€r
25-11-2010, 15:29
jebeš ti to kad ti na kraju 8. razreda neki u razredu neznaju koja rijeka teče ispod savskog mosta, a prođu razred s 3.
Jesi li siguran?

na to sam se ja naravno počeo smijat i podjebavat ju,
Ja bi za tako nesto leteo napolje,prvo iz ucionice,a posle i iz skole.

isuse kriste, nemoraš bit jebeno retardiran pa očito zajebavat profesora il mu psovat nešto, najvažnije je da to radiš profinjeno i da si uvjek u pravu, zašto bi mi inače dala tekst koji savršeno razumijem i koji nebi prepiso nijednom da prepišem 3 puta. also nemam ni bilježnicu iz engleskog jer mi ne treba.

Chupacabra
25-11-2010, 15:35
Kod nas je obavezno imati bilježnice iz svakog predmeta, pisao ti u nju ili ne. Nemaš bilježnicu? Jedinica.
Ali ozbiljno, mora se paziti da se ne stane nastavnicima na žulj. Ja sam jednom ispravio nastavnicu iz biologije i za kraj mi je zaključila- trojku, iako sam znao za peticu. Jej
A sad me čisto boli briga i ako nešto krivo kaže, djeca će to krivo zapamtiti, krivo će to reći pa će dobiti loše ocjene jer su u krivu, a sve zbog one kuje od nastavnice.

rudeboy95
25-11-2010, 15:45
Ali ozbiljno, mora se paziti da se ne stane nastavnicima na žulj. Ja sam jednom ispravio nastavnicu iz biologije i za kraj mi je zaključila- trojku, iako sam znao za peticu. Jej

Sign. Ja bih stalno ispravljao profu iz engleskog u osnovnoj i glupača mi na kraju htjela zaključit 3, iako na svakom testu dobijem pet. Kaže ona da ona to može napravit na temelju ocijena iz zalaganja. I uglavnom ja se počeo derat na nju da ću je ja tužit (lol) i ona mi zaključi 4.

Viper33
25-11-2010, 16:27
u mojoj skoli niej takav primjer svugdje ima par bisera ali nikad nismo imali nekog ko nije znao di je Hrvatska njen glavni grad itd. Inace idem u skolu u Rijeci. Stvar je u tome sto previse djece misli da se moze obogatit tako da postanu neki vo no pitur i da ce ga svi odma trazit. U proslosti ljudi sa zanatom su zaista zaradivali vise od skolovanih ljudi al naglasak je na proslost. A kao i bocno Hrvatska zaostaje u tome. Nama jos uvijek nije jasno da svijet sada trazi znanje uvijek ce bit i trebat ce majstora i tih al nemogu brate mili svi ic u majstore i piture i mislit da ce ih odma svi drazit i da ce imat placu cca 10 000 kn mjesecno. Sada ima previse ljudi koj imaju zanat al nemoju posla tj nema nekog kome to treba a premalo ljudi koji su zbilja uspijeli i trebaju im i imaju mogucnost platit majsotre itd :(

Chupacabra
25-11-2010, 16:41
@rudeboy95:
I ja isto svoju iz engleskog, ali ona ne zamjeri, nego se još zahvali i po(h)vali me :D
I zato što sam ju ispravljao, danas djeca imaju po nekoliko boljih ocjena više. A ja zaradio bolje ocjene iz ingliš, a gore iz biologije.
TL; DR
Nastavnica iz biologije je riđokosa, a ova iz engleskog je plavuša.

Deadwalker
25-11-2010, 18:30
Gotovo sam siguran da se već ovdje pričalo o školstvu, no dobro.
Zahvaljujući vlasti, obrazovni sustav se pretvorio u najveći promašaj u povijesti hrvatskog naroda. Učenike se tjera da uče besmislice, tjera ih se da svakodnevno nose 10kg knjiga da se lopovluk od izdavača bogati te se sustavno djeca poglupljuju kako "napreduju" kroz naše školstvo. Petice se dijele šakom i kapom te onda dođu u srednju, a da ne znaju ništa.

Srednjoškolski je također velebni promašaj. Previše teorije, premalo prakse. Učenik završi srednju školu i ne zna praktički ništa. Poslodavcu je čovjek sa netom završenom školom zadnji na listi za zaposlenje jer nema nikakvog iskustva te nema radne navike.

Visokoškolski sustav je ne samo hrvatski, nego europski promašaj. Studij je pretvoren u dječji vrtić gdje se dobivaju zlatne zvjezdice za spavanje na predavanjima te pravljenje zadaća koje 99% ljudi ne rade sami. Upisne kvote nemaju veze sa realnim stanjem na tržištu te normalno da ljudi ili su prisiljeni ići van raditi, ili nakon završenog faksa kopaju po smeću. Student može položiti ispit, a da nikada ne vidi profesora. Studiranje se pretvorilo u nekakav trend jer svi idu studirati, a ne zato da ti to omogući pristojan i lagodniji život. Roditelji su većinom uvjereni kako je studij garancija kvalitetnog života čime stvaraju preveliki pritisak na djecu, a što je notorna glupost.

Hrvatsko školstvo nikada nije bilo u lošijem stanju. Najbolji primjer mi je od neki dan, kada je moja sestra koja ide u 8. razred morala donijeti u školu papir sa potpisom od roditelja da smije prilikom pauze otići u dućan po gablec. *facepalm

Rang€r
25-11-2010, 18:34
ane

Feanor
25-11-2010, 18:42
Uglavnom najsmješnije mi je od svega što se djeca žešće podcjenjuju danas, nego ikada prije. Čist primjer je ovaj potpis za sestru od Deadwalkera, ako je djete aktivno, utomatski ima ADD i treba ga kljukat ljekovima, pokušavaju se zaštititi od nasilja na TV-u i sex-a (nepričanjem o istom) i inih pizdarija, koje su po meni više manje normalan dio odrastanja, stavljanjem djeca u taj položaj ti si mlad ergo retard si čini djeci puno više štete nego koristi. Dugoročno gledano dijete će sa 15-16 godina bit itoliko ludo svakakvim ograničenjima da će se puno lakše upustit u alkoholiziranje, nekontrolirani sex i ine pizdarije iz puke bahatosti i neznanja.

Pogledajte današnje klince, svi su više manje bahati, odgovaraju otresito. Stvar je u tome što ih pokušavajući zaštiti roditelji ih razmaze do krajnje granice, djeca koja dobivaju što žele vriskom i dernjavom (sve dok to nije nasilje i sex), odjednom je udarit djete po guzi postalo obiteljsko nasilje. Užas.

Ja sam radio svakakve gluposti kad sam bio klinac, kad sam povukao prvi dim cigarete u 3-4 osnovne i kad su starci to saznali dobio sam takvu pljusku od oca da je dan danas pamtim, jel ga krivim zbog toga, veliko NE. Danas bi taj scenario izgledao nekako ovako, nemoj sine pušit, mama će ti sutra kupiti novu gormiti igračku od 250kn-a, pa se igraj s tim al nemoj pušit...

EDIT: Ovim postom ne želim reći da su alkoholiziranje i nekontrolirani sex nešto loše :D, osim ako nisi nadobudna mlada trinaestogodišnjakinja ili trinaestogodišnjak...

Deadwalker
25-11-2010, 18:47
Ne znam, ja sam sam išao u školu od 2. dana 1. razreda. Sestra i buraz praktički isto tako. I sad se u 8. razredu sjete tražiti pismeno dopuštenje od roditelja da si pod pauzom smije otići po gablec. Koji jebeni debilizam.

I da, djeca su danas previše razmažena. Ono, djete si malo zaprlja ruke s blatom i mamica odmah trći joj prati kako slučajno se ne bi s nečim zarazila. Jebemu, ja sam cijelo djetinjstvo proveo u šumi s frendovima te sam živ, zdrav i normalan danas. Kolko tolko :P

Uglavnom, djeca su danas predugo djeca i to se velebno iskorištava. Studira se do 30. godine i slične stvari. Ljudi se više ne znaju malo okrenuti oko sebe.
Od kada je vijeka i svijeta uspjet ćeš samo ako si sposoban, snalažljiv i okretan. Badava ti pet fakulteta ako se ne znaš konstantno prilagođavati životnim sranjima.

rudeboy95
25-11-2010, 18:56
/sign za ovo Dedvolkerovo.
U osnovnoj smo učili besmilisce, to je opće poznato. Zatim, u osnovnoj se petice dijele večinom za zalaganje, odnosno kakav si na satu, što opet nema smisla (u smislu dobar si ti meni bio na satu, evo tebi pet). Ti učenici koji su dobivali dobre ocjene zbog zalaganja upišu nekakve prestižne gimnazije, i naravno, tamo se ne snađu i imaju dvije opcije: a)pasti b)Potrošiti 4 godine na učenje, učenje i samo učenje. A da ne govorim o strukovnim školama, huškaju nas da budemo bolji od gimnazijalaca da upišemo faksove ko i oni (što opet nema smisla). Da ne govorim o tome kako profesori sami nemaju opće kulture, a oni nas odgajaju (na koga će se većina kojima stara i stari su neobrazovani ugledat?). Prije tjedan-dva profa iz zemljopisa (DA, ZEMLJOPISA!) mi uleti s pričom da su galaksije isto što i sunčevi sustavi. Trebao sam joj objašnjavat nekih 15 minuta da skuži tu jednu jedinu činjenicu, da galaksije nisu sunčevi sustavi. I nakon toga mi da 5. Zbog svog vlastitog neznanja. Nego, ponovo na strukovne škole, samo jedna činjenica, meni je samo 20% nastave praksa, što nema logike. Za ovaj gablec, mene su u osnovnoj kažnjavali ukorom ako bi izašao van iz škole za vrijeme odmora. A nismo imali nikakav formular za potpisati da bi mogli izać.

Zaključak je taj da nemamo za šta drugo glasat, nego za ZOMFG KOJI RETAJI. :(

Viper33
25-11-2010, 19:08
Deadwalker ima pravo evo ja sad u 1 srednje i moja sestricna koja ima 30 godina.Za njom njena stara jos uvijek trci i govori joj brisi nos itd. Ja necu rec da za mene starci nisu brinuli jesu i pruzili su mi apsolutno sve sto mi je trebalo ali ne pada im napamet da sada kad imam 15 godina trce zamnom. Niti su me tjerali u koju cu skolu nit nista uvijek su bili tu da bi me savjetovali i jesu govorili su odi tu i tu u tu skolu bolje ti je i to al da sam se ja za nesto drugo odlucio nikad nebi oni mene kaznjavali il te fore-.-. Hocu rec da to ovisi o roditeljima najvise jer su djeca previse razmazena mislim da djetetu treba pruzit sve ako se moze. Ali ako pricamo o poklonima i nagradama onda se to dobija po zasluzi ili rodendan i te fore. A ne da svaki drugi dan dobe poklon koj je u velicine place one na blagajni -.-

Rang€r
25-11-2010, 19:18
onak jesam ja jedini kojem nisu djelili ocjene u osnovnoj i kojeg jebeno jebu u mozak u srednjoj?

osnovna mi je bila čista zajebancija, iako bi prošo s 4.5, 4.6; al onda vidim drugu školu u gradu koja je udaljena samo 2-3 km, čista debilana, cijela njihova generacija ima negdje 3 gimnazijalca, i jedan od njih sjedi samnom i priča mi kak je imo 5 iz hj jer je profi jebo mater i kak je zaključo kemu pod blok satom..

Viper33
25-11-2010, 19:22
pa tako sam i ja trudio sam se ko debil jedva upisao u dimnaziju (sam sam to htio9 jedva sam proso s 4.5 a dosli su mi neki iz okolnih sela i svi s 5.0 ja sam imo 4.5 il 4.6 tako. I evo sad sam medu najboljima u razerdu zbilja u osnovnoj nisam matematiku mogao imat 4 jedva sa u 8 razredu imao sad je imam 5 a npr njih 22 u razredu ima 1 ne zato sto ne uce jer je to ponavljanje 8 razreda vec zato jer nisu to radili u 8 razredu. Cak imamo jednog decka koj nezna rastavit razliku kvadrata a u OŠ je iso na natjecanja iz matematike -.-

Rang€r
25-11-2010, 19:26
bleh onak ak ljudi neznaju nabrojat kontinente npr. di će znat matematiku.

also cijela stvar s načinom učenja matematike je glupa, ja se jebeno dam kladit da 80% sranja koja radimo tu u gimnaziji mi uopče neče trebat u životu, a ocjene su mi večinom loše jer uvjek sjebem neki predznak negdje il u žurbi(ili očaranju kolko je lako) neš zaboravim pomnožit etc.

cham3leon
25-11-2010, 19:30
Ne znam, ja sam sam išao u školu od 2. dana 1. razreda. Sestra i buraz praktički isto tako. I sad se u 8. razredu sjete tražiti pismeno dopuštenje od roditelja da si pod pauzom smije otići po gablec. Koji jebeni debilizam.

I da, djeca su danas previše razmažena. Ono, djete si malo zaprlja ruke s blatom i mamica odmah trći joj prati kako slučajno se ne bi s nečim zarazila. Jebemu, ja sam cijelo djetinjstvo proveo u šumi s frendovima te sam živ, zdrav i normalan danas. Kolko tolko :P

Uglavnom, djeca su danas predugo djeca i to se velebno iskorištava. Studira se do 30. godine i slične stvari. Ljudi se više ne znaju malo okrenuti oko sebe.
Od kada je vijeka i svijeta uspjet ćeš samo ako si sposoban, snalažljiv i okretan. Badava ti pet fakulteta ako se ne znaš konstantno prilagođavati životnim sranjima.

Ne studira se sigurno do 30. godine i tome služi Bolonja koja baš i zbog toga nije idealna. Tako je meni (opet) upitno hoću li upisati iduću godinu na faxu koja bi mi trebala biti zadnja. Ali da ne drvimo o bolonji.

Nedostatak prakse je uvijek prisutan i nikad ga ne možeš sasvim ukloniti. Zato je danas bar u RH važnije da tokom faksa se još negdje zaposliš u struci, tek tako da dobiješ nekog iskustva koje ti poslije kad tražiš posao više vrijedi od svake ocjene koje si dobio na faksu. Bar što se tiče nas informatičara i računaraca, a vjerojatno i drugih struka. To nisam ja izmislio, to kažu ljudi koji poznaju tržište rada i navedenu struku mnogo bolje nego ja.

rudeboy95
25-11-2010, 19:37
Mislim da kod te razmaženosti vrijedi ona izreka: "Sto baba - kilavo dite". Moj stariji brat je bio, obviously, prvo dijete. Oko njega su bili 2 bake, 2 dide, mama, tata, teta i još pokoji obiteljski rođak/prijatelj. Uvijek je dobijao darove i gluposti. Sada on živi u stanu koji plaća majčica, i ide na privatni studij koji plaća - majka. Da ne govorimo o tome kako je pao razred u srednjoj i godinu na studiju (a iznimno je inteligentan). Dok sam ja odrastao, starci su se rastali, i oko mene je samo bila mater. Nikad je ne tlačim za darove i to, eventualno za rođendan dobijem neki sitni darićak. Za ostalo se dogovorim da pola platim ja (od novca za užinu), a pola mater, i to samo za nekakve stvari koje će mi trebat u budućnosti - npr. grafički tablet i takve stvari (smjer sam za web dizajn). I nije da se žalim, jer sam već sad duplo samostalniji od brata, i drago mi je zbog toga (a kad dodju baba i dida u Zagreb, onda mi seru jer sam dopustio mami da mi da veću sobu u stanu, što je pravedno jer ja u svojoj sobi učim, imam komp i sto drugih stvari, a mama u svojoj sobi samo spava i eventualno čita). Tako da, ponovo - "Sto baba - kilavo dite".

Najvažnije što ti roditelj, po meni, može dati je stav. Odnosno ne roditeljev stav, nego u smislu da ti pomognu da sam razviješ svoj.

Viper33
25-11-2010, 19:50
bleh onak ak ljudi neznaju nabrojat kontinente npr. di će znat matematiku.

also cijela stvar s načinom učenja matematike je glupa, ja se jebeno dam kladit da 80% sranja koja radimo tu u gimnaziji mi uopče neče trebat u životu, a ocjene su mi večinom loše jer uvjek sjebem neki predznak negdje il u žurbi(ili očaranju kolko je lako) neš zaboravim pomnožit etc.

..a to se svi pitaju al iskreno nesto od toga ce ti trebat ne sve. Al uci se sve to jer gimnazija bas sluzi za one koji jos neznaju di ce eventualno ja sam bio do sad siguran da cu na pravo a sad me i medicina privlaci i tako to. Pa npr ne ti al neznam ko odluci ic na pmf a do sad je htio na medicinu onda mu matematiak treba. Gimnazija nije nigdje usmjerena. Ona nam daje neko opce znanje i sluzi nam da mi nakon nje kad se andemo u drustvu matematicara opet neznam donekle znamo sta pricaju i mozemo se ukljucit (iako nam to netreba) ili kemicari i doktori pricaju da barem znas o cemu pricaju a ne koda gledas anime crtice bez prevoda -.-

Carp
25-11-2010, 20:38
škola nema veze s tim, jednostavno se ne znam ponasat...


Fix'd.

Zbog ovakvih bahatih i glupih ljudi uglavnom ja ispastam

Rang€r
25-11-2010, 20:51
to ti je zato što si retardiran

Chupacabra
25-11-2010, 21:06
škola nema veze s tim, jednostavno se ne znam ponasat...


Fix'd.

Zbog ovakvih bahatih i glupih ljudi uglavnom ja ispastam

Same here. Pokušaš ih smiriti i na kraju tebe opomenu, da.
Well, šta te briga, pusti ih da se glupiraju međusobno, a ti budi miran ko bubica... A to je nemoguće jer idioti znaju iziritirati do bola.

Xero
25-11-2010, 21:09
Pridružite im se. Cure vole bahate i glupe.

Rang€r
25-11-2010, 21:10
biće da sam ja iznimka

Carp
25-11-2010, 21:11
to ti je zato što si retardiran

Djesi pametni nisam te odmah prepoznao. ;)

Nego, nezelim se spustit na razinu takvih morona samo zbog trebe. Ide mi dobro ovakav kakav jesam.

Xero
25-11-2010, 21:17
biće da sam ja iznimka
Nisi dovoljno bahat i/ili glup.

Carp
25-11-2010, 21:31
Bogami se trudi decko.

Herr Schnitzel
25-11-2010, 21:34
Dame, ovlašten sam da prekinem ovakve gluparije i iskorištavam to sad. Od ovog posta prestaje bilo kakva rasprava o bahatosti, retardaciji i privlačnosti djevojkama. Onome koji odgovori na ovo, bilo pozitivno ili negativno, automatski ide prijava.

Hvala na pozornosti.

josip_kraš
25-11-2010, 22:53
Ocjene treba ukinutil.
Kod nas se uči za neku brojku u imeniku a ne da bi se nešto zapravo naučilo.Zapravo negativne a ponekad i pozitivne ocjene (što nema smisla jer je ispod nule negativno dakle 1 je pozitivno, al ajde) su ono što te tjera da uzmeš knjigu i naučiš nešto.U suprotnom ako ocjena koju dobiješ nije zadovoljavajuća prije svega roditeljima dobit ćeš zabranu televizije, kompjutera, izlaska i sl.
Žalosno je da takvi roditelji postoje.Moj razrednik je primjer toga.Ono tipa svaka ocjena ispod 4 je jednaka jedinici.Daj čovječe DOBAR znači DOBAR.
I onda imaš slučaj da takvi u 1. gimnazije padaju matematiku i ostale predmete koje su u osnovnoj briljirali.

Osobno, ja bi neke dijelove matematike ukinuo.
Ne vidim smisao u učenju nekih trigonometrijskih funkcija, jediničnih kružnica i ostalih gluposti.
Ono što bi se po meni trebalo učiti su zbrajanje, oduzimanje, množenje, dijeljenje.I to na papiru i s decimalnim brojevima.
Činjenica je da većina učenika ne zna bez kalkulatora.
Jedan moj profesor je prije par godina tadašnjim četvrtašima zadao da oduzmu dva decimalna troznamenkasta broja i onome koji riješi obećao zaključiti 4 na kraju godine.Guess what, nitko nije znao.Tehnička škola.
Također razlomci, kvadriranje, korjenovanje, postotci i potencije.Točka.
I Pitagorin poučak reda radi.
Ako engleski možeš 8 godina učiti present simple & continous zašto nebi i zbrajanje.

rudeboy95
25-11-2010, 23:02
Osobno, ja bi neke dijelove matematike ukinuo.
Ne vidim smisao u učenju nekih trigonometrijskih funkcija, jediničnih kružnica i ostalih gluposti.
Ono što bi se po meni trebalo učiti su zbrajanje, oduzimanje, množenje, dijeljenje.I to na papiru i s decimalnim brojevima.
Činjenica je da većina učenika ne zna bez kalkulatora.
Jedan moj profesor je prije par godina tadašnjim četvrtašima zadao da oduzmu dva decimalna troznamenkasta broja i onome koji riješi obećao zaključiti 4 na kraju godine.Guess what, nitko nije znao.Tehnička škola.
Također razlomci, kvadriranje, korjenovanje, postotci i potencije.Točka.
I Pitagorin poučak reda radi.
Ako engleski možeš 8 godina učiti present simple & continous zašto nebi i zbrajanje.
Čru čru, ali zaboravio si jednadžbe, to je neizostavno.
Ali zašto je ovo dobra stvar, ne zato jer je matematika dosadna, nego zato jer čak i generacija naših mama i tata (moje godište) ne znaju razlomke, kvadriranje, korjenovanje, postotke, potencije, a neki čak i množenje i djeljenje. Sad, poznato je da što idu novije generacije to su sve gluplje, pa kako ćemo onda to mi znati, tj. naša generacija (odnosno moja)? Zato to treba učit više godina. Da ipak naučimo. A ova sranja što nam ionako neće trebat u struci neka izbace i stave u strukovne škole, ali gdje je samo iznimna potreba za tim. I u gimnazije naravno, za njih me boli neka stvar. :D

cham3leon
25-11-2010, 23:03
Ocjene treba ukinutil.
Kod nas se uči za neku brojku u imeniku a ne da bi se nešto zapravo naučilo.
Onda bi se trud i znanje postignuto u školi mogao mjeriti čime? Smajlićima?


Osobno, ja bi neke dijelove matematike ukinuo.Ne vidim smisao u učenju nekih trigonometrijskih funkcija, jediničnih kružnica i ostalih gluposti.Ono što bi se po meni trebalo učiti su zbrajanje, oduzimanje, množenje, dijeljenje.I to na papiru i s decimalnim brojevima.

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray:
To i je dosta ako misliš cijeli život radit na kasi, kao smetlar ili okopavat njivu i slično.

Što se tiče ovoga s maturantima koji ne znaju zbrajati decimalne brojeve, koliko čujem, to (nažalost) jeste dosta česta slika u tehničkim školama. Nevjerojatno da ima takvih klipana, ali valjda je tako. U Rijeci navodno maheri koji idu za autolakirere su toliki panjevi da su im profesori u očaju obećali da će položiti sa 2 samo ako budu dolazili na nastavu. Da ne spominjem kakva bagra ide u Pomorsku u Bakru. Kad ih vidiš kad putuju, pitaš se zašto bus na liniji koja ide specijalno za njihovu školu nema rešetke i neprobojna stakla.

rudeboy95
25-11-2010, 23:08
S:pray: :pray: :pray: :pray: :pray:
To i je dosta ako misliš cijeli život radit na kasi, kao smetlar ili okopavat njivu i slično.
Brate ti imaš nekih gadnih problema sa čitanjem, post se nastavlja ako nisi primjetio.

Anarion.Umarth
25-11-2010, 23:12
S:pray: :pray: :pray: :pray: :pray:
To i je dosta ako misliš cijeli život radit na kasi, kao smetlar ili okopavat njivu i slično.
Brate ti imaš nekih gadnih problema sa čitanjem, post se nastavlja ako nisi primjetio.
Ma može se post nastaviti u Ilijadu i Odiseju, ali napisao si glupost...

rudeboy95
25-11-2010, 23:15
S:pray: :pray: :pray: :pray: :pray:
To i je dosta ako misliš cijeli život radit na kasi, kao smetlar ili okopavat njivu i slično.
Brate ti imaš nekih gadnih problema sa čitanjem, post se nastavlja ako nisi primjetio.
Ma može se post nastaviti u Ilijadu i Odiseju, ali napisao si glupost...
Nisam ja napisao ništa, prati malo temu ako radiš reply.

Anarion.Umarth
25-11-2010, 23:18
Brate ti imaš nekih gadnih problema sa čitanjem, post se nastavlja ako nisi primjetio.
Ma može se post nastaviti u Ilijadu i Odiseju, ali napisao je glupost...
Nisam ja napisao ništa, prati malo temu ako radiš reply.
Ispravljeno.
Najdublje isprike.

Rang€r
25-11-2010, 23:21
da, jer neznam za sva zanimanja iznad tog trebaš znat jebene trigonometrijske funkcije, komplexne brojeve i sl.

Anarion.Umarth
25-11-2010, 23:24
Pa ne treba se znati niti jedno književno djelo općenito za gomilu zanimanja, pa opet nećemo izbaciti čitavu književnost iz obrazovanja.
Uostalom, ko te sili da ideš u srednju školu, nije još obavezna.

Rang€r
25-11-2010, 23:32
kakve to ima veze samnom?

nek ne izbacuju književnost, gramatika kod moje profe svejedno ima samo dekorativnu ulogu, a ona voli posebne umove poput mojeg tako da imam 4, a večinu satova prospavam, a kad sam aktivan onda ih trollam, bude baš epic katkad.

cham3leon
25-11-2010, 23:47
da, jer neznam za sva zanimanja iznad tog trebaš znat jebene trigonometrijske funkcije, komplexne brojeve i sl.

Ne za svako, ali primjerice inženjer ili prvostupnik bilo koje vrste tehničke znanosti, pa i šire, mora znat trigonometriju kao abecedu, a šta u tehničkoj školi ljudi znaju hoće li ići djeca na faks ili neće - kakva je situacija u državi i na tržištu rada, normalno da će ih puno upisivati fakultete. Ljudi iz tehničkih škola koji krenu studirat neku tehničku struku već i sada pate zbog derivacija i integrala koji se nikad ne uče u strukovnim školama.

Carp
26-11-2010, 00:02
Erm, derivacije i integrali se uce u 4. godini strukovnih skola... Barem kod mene :D

cham3leon
26-11-2010, 08:12
Trebali bi, i mislim da uvijek stoje u službenom programu ali ih 90% stručnih škola "ne stigne" obraditi.

Carp
26-11-2010, 09:58
Sad zbog novog zakona o neponavljanju testa ce bit puno vise vremena, pa ce se stic, tak nam je profesorica rekla...

Rang€r
26-11-2010, 15:30
biće kurac, pošto nemožeš proč s negativnom ocjenom, moraš ispravit i ovako i onako.

Constantine
26-11-2010, 16:51
kod mene uvijek ima vremena,jerbo,skoro svaku subotu imam matematiku.

rudeboy95
26-11-2010, 16:54
kod mene uvijek ima vremena,jerbo,skoro svaku subotu imam matematiku.
Lol kako ste naivni, vi dolazite na to.

Constantine
26-11-2010, 17:06
pa posto mi je u interesu da dobro napisem test i da ne dobim 2-3 neopravdana u jednom danu,da.

rudeboy95
26-11-2010, 17:56
Rekoh da ste naivni, neznam moram li reći da ste i glupi. Test uz 1-2 sat/a instrukcija mjesečno možeš napisat dobro bez problema, sad ovisi kolko je to dobro o tome kolko te zanima matematika.
Neopravdane ti ne može dat, jer u dnevniku subota nema pod radni dan koliko ja znam.

Lord Ragnarok
26-11-2010, 18:06
srecom pa smo svi i bogati pa si mozemo placati instrukcije. vidim ko je tu gluplji.
jedino za sta se instrukcije ispalte ici su za drzavnu maturu/FERove testove iz matematike.
subota IMA kao radni dan, pogledaj opet dnevnik.
sad odi biti "pametan" i zgrabi si instrukcije

Viper33
26-11-2010, 18:12
kakva skola subotom? sta je ovo?

rudeboy95
26-11-2010, 18:15
srecom pa smo svi i bogati pa si mozemo placati instrukcije. vidim ko je tu gluplji.
jedino za sta se instrukcije ispalte ici su za drzavnu maturu/FERove testove iz matematike.
subota IMA kao radni dan, pogledaj opet dnevnik.
sad odi biti "pametan" i zgrabi si instrukcije
Instrukcije koštaju 60 kuna po satu. Rekoh da je dovoljno jednom mjesečno, ako i ti učiš doma sam. I lol, ja sad uzimam istrukcije kako ne bih trebao pred državnu maturu. Sad odi biti "pametan" i zgrabi si instrukcije.

Lord Ragnarok
26-11-2010, 18:18
da nemroas ici na drzavnu maturu? kaj ici ces sa nekom srednjom na burzu? matura ti je obavezna sinko mo, nema tu ocu-necu.
rade cu otici subotom u skolu (i isao sam, na CISCO, svaka druga subota ujutro) nego davat 60kn mjesecno nekom frajeru da mi prica sto mi je profa pricala na satu.
jadan ti ak ti uopce trebaju instrukcije za srednju, ak nemres sam svladati gradivo i nastavni plan.

rudeboy95
26-11-2010, 18:47
da nemroas ici na drzavnu maturu? kaj ici ces sa nekom srednjom na burzu? matura ti je obavezna sinko mo, nema tu ocu-necu.
rade cu otici subotom u skolu (i isao sam, na CISCO, svaka druga subota ujutro) nego davat 60kn mjesecno nekom frajeru da mi prica sto mi je profa pricala na satu.
jadan ti ak ti uopce trebaju instrukcije za srednju, ak nemres sam svladati gradivo i nastavni plan.
Ti mora da si bog demagogije. Rekao sam da idem sad na instrukcije da ne moram ić na instrukcije prije mature / ili da idem manje. I matura nije obavezna.

Stvar je u tome što moja na primjer profa objašnjava pre opširno, ko za debile, i onda je više nitko ne prati. Ona bi 2+2 razvukla na kobasicu preko dvije ploče. Plus, na početku svakog sata nam daje predavanje od 15-20 minuta o našem ponašanju i o tome kako mi neznamo matematiku, umjesto da nas za to vrijeme podučava. Nije da sam samo ja bio na rubu otkidanja matiše zbog nje, nego cijeli razred osim par učenika. Za razliku od nje, instruktor me stalno podučava nekim šemama u matematici kako brže riješiti zadatak, brže nešto izračunati, plus, stalno govori neke zanimljivosti iz svijeta matiše pa je zbog toga lakše i njega pratit, a i više sam zainteresiran na satu.

Ti troši 2 sata više na satove matematike tjedno, plus najmanje 1,5 za učenje / zadaću / vježbanje. To je mjesečno 12 školskih sati (ako kontamo da imam dva sata instrukcija mjesečno) više nego što ja trošim na matematiku. Što si sve mogao napravit za to vrijeme.

Constantine
26-11-2010, 19:03
Rekoh da ste naivni, neznam moram li reći da ste i glupi. Test uz 1-2 sat/a instrukcija mjesečno možeš napisat dobro bez problema, sad ovisi kolko je to dobro o tome kolko te zanima matematika.
Neopravdane ti ne može dat, jer u dnevniku subota nema pod radni dan koliko ja znam.
na instrukcije nikad u zivotu nisam isao pa ne planiram ni sad,sto se neopravdanih tice,ocito mi se priviđalo da je razrednica podijelila 20-orici neopravdane zato sto nisu dosli.
A matku subotom imam zato sto imamo manjak sati preko tjedna,samo 3 umjesto 4 sata.

Lord Ragnarok
26-11-2010, 19:19
katS[oke krivo sam procitao il si ti editirao, nema veze stagod]


sry faks. nejdem na instrukcije iz matise jer mi uopce nisu potrebne. doma si prije ispita (2-3 dana) pogledam gradivo, rjesim 4-5 zadataka dnevno (max 45min rada) i prodem kolokvij. nikakve instrukcije. nikakva tracenja vremena.

srednju necu ni spominjati. 4 sata tjedno matise. jedino sam tada radio matisu. imao 4 na kraju. 4 razreda (a i sve razrede prije). maturu prosao i upisao se bez ikakvih problema [cak su mi 3 mjesta falila za fer :(, al tam opet nebi osao, previse mi ej drag socijalni zivot]. imao sam instrukcije 3put tjedno po 2 sata 2 tjedna prije mature.

oh the fre time, sto si li samo ti mogao uciniti za to vrijeme

rudeboy95
26-11-2010, 19:34
A i uostalom nisu svi za matematiku. Neki su i za jezike, umjetnost ili pak nešto treće. Tako da mene boli briga, glavno da prođem tu vražju maturu. Fala bogu ima do nje.

Evo vidiš na primjer ti baš i nisi za jezike, piše se free time. :D

Lord Ragnarok
26-11-2010, 19:52
wat evah...5 iz eng 4 godine, 3 godine sove, 98%iz eng sa mature

rudeboy95
26-11-2010, 19:54
To je bila šala. :?

McPingvin_v2.0
27-11-2010, 01:37
Neopravdane ti ne može dat, jer u dnevniku subota nema pod radni dan koliko ja znam.
Ako je subotom iz nekog razloga organizirana nastava naravno da može.

rudeboy95
27-11-2010, 10:31
Neopravdane ti ne može dat, jer u dnevniku subota nema pod radni dan koliko ja znam.
Ako je subotom iz nekog razloga organizirana nastava naravno da može.
Oni imaju ono da kad nije bilo profe da odrađuju. Onda im može dat neopravdani u onaj dan kad nije bilo profe. Nevjerujem da će dat u subotu.
Anyhow, ja sam mislio da je to u stilu nekakve obavezne 'izborne', što ja imam svaki tjedan po 1 sat. :(

McPingvin_v2.0
27-11-2010, 11:11
Ona im može dati neopravdani sat svaki puta kada je nastava, a njih nema. Sve da se ide na izlet radnim danom i netko se ne pojavi može mu dati neopravdane sate za taj dan :)

rudeboy95
27-11-2010, 11:52
Ovisi o tome jel to 'izborna' nastava, odnosno 'dodatna'. Nama je profa na početku godine rekla da svi moramo ić na izbornu. Logika?
Prvih 2 tjedna sam išao, i onda skužio da mi ne može dat neopravdani i više ne idem. :)

Lord Ragnarok
27-11-2010, 12:07
imas izbornu (obaveznu) i izbornu (akademsku).
izborna obavezna ti je vjeronauk/etika (to sam ja imao na izboru) te računalne mreže u 3. godini. mislim da je tako i za eng/njem al za njih nisam ziher.
izborna akademska su mi bile Računalne Mreže u 4. godini. ocu/necu ici je bilo to

rudeboy95
27-11-2010, 12:17
imas izbornu (obaveznu) i izbornu (akademsku).
izborna obavezna ti je vjeronauk/etika (to sam ja imao na izboru) te računalne mreže u 3. godini. mislim da je tako i za eng/njem al za njih nisam ziher.
izborna akademska su mi bile Računalne Mreže u 4. godini. ocu/necu ici je bilo to
Krivo, krivo. Ti možeš birat očeš ić na vjeronauk ili etiku. Mi nismo mogli birat očemo li ići na izbornu nastavu, kako je ona zove. Kaže ko ne ide, snižena mu ocijena. E pa zaboli me, glavno da imam dva, ionako ocjene nemaju skoro nikakvu važnost za upis na faks.

Lord Ragnarok
27-11-2010, 12:39
zato se zove izborna (obavezna), na 1 moras ici. il vj il et. nemozes ne ici na nijedno
jep ocjene nemaju nikakvu vaznost za upis, samo 40% mature

rudeboy95
27-11-2010, 12:58
zato se zove izborna (obavezna), na 1 moras ici. il vj il et. nemozes ne ici na nijedno
Kako ne shvaćaš da ja neam dvije opcije nego samo jednu? Šta imam tu za birati?

jep ocjene nemaju nikakvu vaznost za upis, samo 40% mature
Ako su mi sve ostale ocjene OK, a bit će, onda to nema veze.

Lord Ragnarok
27-11-2010, 14:41
to sta ti nemos birat ne znaci da ne spada u IZBORNI (OBAVEZNI) predmet. nismo mi krivi sto je tebi skola anti-eticna/vjeronaucna. to ti je predmet ko i svaki drugi, samo spada u "drugu" kategoriju.

rudeboy95
27-11-2010, 14:55
Lol, ne govorim ja o vjeronauku. Govorim o 'dodatnoj' iz matiše. Uglavnom, ova rasprava nigdje ne vodi, tako da..

Chupacabra
27-11-2010, 15:16
7 stranica već :)
Prekjučer na biologiji, pita profa kolegicu što je polucija. Ona kaže:
"kontrolirano izbacivanje štetnih tvari."
Kolega kaže "ma bum ti ja izbacil štetne tvari..."

:shock:

Lord Ragnarok
27-11-2010, 15:26
Lol, ne govorim ja o vjeronauku. Govorim o 'dodatnoj' iz matiše. Uglavnom, ova rasprava nigdje ne vodi, tako da..

matiša ti je obavezan predmet. ako je subotom, onda subotom imas nastavu. svidjelo se to tebi ili ne. budala si ako odbijas dolaziti na nastavu zato jer je subotom.

Aerial
27-11-2010, 15:50
Jučer sam imao ogledno predavanje iz geografije u osnovnoj (8. raz).
Kritika mentor(ice): "Ipak je to bilo malo preopušteno."

Apparently, bez obzira kako dobar razred stoji pred tobom, uvijek se moraš ponašati ko skriptirani android.
Fuck sake.

Falus
01-12-2010, 11:40
7 stranica već :)
Prekjučer na biologiji, pita profa kolegicu što je polucija. Ona kaže:
"kontrolirano izbacivanje štetnih tvari."
Kolega kaže "ma bum ti ja izbacil štetne tvari..."

:shock:

Aj pa skoro. Meni je u skoli ozbiljnost i rad na dobrom nivou, pa se nemam sta zalit. Naravno da uvijek ima iznimaka i onih manje nacitanih i onih vise, ali sve u svemu nema tragicnih slucajeva. Ali opet mi smo jedna od najboljih skola u hrv (koliko sam cuja) pa se valjda takvi ne mogu ni ocekivat. Osnovna je druga prica. Mislim da se tamo vise orijentira na odgoj djece, pa tek onda na osnovno obrazovanje.

Forengner
01-12-2010, 13:53
Treba motivisati ucenike,ko jos zeli da uci iz debelih nezanimljivih knjiga,punih za maldju decu volsebnih izraza,treba prvo promeniti knjige,a potom i izbaciti nastavnike koji forsiraju nebitne detalje a sami odlucuju sta je bitno a sta nije.Prosveta je u jako losem stanju.