PDA

Pogledaj cijelu verziju : Skinite The Witcher 2 s torrenta - slijedi vam tužba



IgGy
23-11-2010, 22:53
Razvojni studio odgovoran za nastavak jednog od najboljih RPG naslova posljednjih godina, The Witcher, prilično je ozbiljno shvatio piratstvo, te je objavio kako se namjerava boriti protiv igrača koji The Witcher 2 namjeravaju skinuti s torrenta. CD Projekt RED, naime navodi kako će pravnim putem pokušati spriječiti bjesomučno skidanje svoje igre na način da će agencije za suzbijanje piratstva kontaktirati torrent stranice kako bi im otkrili ISP-ove (internet providere) putem kojih je torrent skinut. Ukoliko ISP-ovi ne otkriju koji su njihovi korisnici skinuli torrent, slijedi im tužba. Nakon što su korisnici otkriveni, šalju im se upozoravajuće e-mail poruke, te, naposljetku i pravne tužbe. Tužbe će se, doduše navodno slati isključivo korisnicima s već otprije znanom lošom reputacijom, tako da neće nastradati baš svi.

Kid A
23-11-2010, 22:57
Ovo je sad stvar principa, nije bitno sto ga ne mogu uopce pokrenuti

Rang€r
23-11-2010, 23:17
Razvojni studio odgovoran za nastavak jednog od najboljih RPG naslova posljednjih godina, The Witcher, prilično je ozbiljno shvatio piratstvo, te je objavio kako se namjerava boriti protiv igrača koji The Witcher 2 namjeravaju skinuti s torrenta. CD Projekt RED, naime navodi kako će pravnim putem pokušati spriječiti bjesomučno skidanje svoje igre na način da će agencije za suzbijanje piratstva kontaktirati torrent stranice kako bi im otkrili ISP-ove (internet providere) putem kojih je torrent skinut. Ukoliko ISP-ovi ne otkriju koji su njihovi korisnici skinuli torrent, slijedi im tužba. Nakon što su korisnici otkriveni, šalju im se upozoravajuće e-mail poruke, te, naposljetku i pravne tužbe. Tužbe će se, doduše navodno slati isključivo korisnicima s već otprije znanom lošom reputacijom, tako da neće nastradati baš svi.

ček nije mi jasno, jel nemože jednostavno određeni ISP reć da nema takvih korisnika koji su skinuli torrent witcher dvojke, tj. kak odvjetnici CDPRa misle dokazat da korisnici baš određenog ISPa su skinuli torrent?

Kid A
23-11-2010, 23:20
http://www.anti-forensics.com/wp-content/uploads/2010/11/Good_Luck_Im_Behind_7_Proxies.jpg

IgGy
23-11-2010, 23:22
Razvojni studio odgovoran za nastavak jednog od najboljih RPG naslova posljednjih godina, The Witcher, prilično je ozbiljno shvatio piratstvo, te je objavio kako se namjerava boriti protiv igrača koji The Witcher 2 namjeravaju skinuti s torrenta. CD Projekt RED, naime navodi kako će pravnim putem pokušati spriječiti bjesomučno skidanje svoje igre na način da će agencije za suzbijanje piratstva kontaktirati torrent stranice kako bi im otkrili ISP-ove (internet providere) putem kojih je torrent skinut. Ukoliko ISP-ovi ne otkriju koji su njihovi korisnici skinuli torrent, slijedi im tužba. Nakon što su korisnici otkriveni, šalju im se upozoravajuće e-mail poruke, te, naposljetku i pravne tužbe. Tužbe će se, doduše navodno slati isključivo korisnicima s već otprije znanom lošom reputacijom, tako da neće nastradati baš svi.

ček nije mi jasno, jel nemože jednostavno određeni ISP reć da nema takvih korisnika koji su skinuli torrent witcher dvojke, tj. kak odvjetnici CDPRa misle dokazat da korisnici baš određenog ISPa su skinuli torrent?

Ako torrent sajt ima podatke da je netko s TComa skinuo, a TCom ne želi otkriti koji su to korisnici, tada će vjerojatno tužiti TCom.

Tegla Ajvara
23-11-2010, 23:34
nema sanse da otkriju
mozda samo neke u svojim drzavama

W3DR4N
24-11-2010, 09:25
Ako torrent sajt ima podatke da je netko s TComa skinuo, a TCom ne želi otkriti koji su to korisnici, tada će vjerojatno tužiti TCom.

Deutsche Telekom, vlasnik T-Hrvatskog Telekoma, je nebrojeno puta veća firma od Atari-a i CD Projekta RED zajedno, i ovakva bahatost bi im samo mogla vratiti višestruko veću tužbu. Toliko bolnu da bi mogli zaboraviti na The Witcher 3 i sve naknadne projekte.
Naime, da bi T-Com smio nadgledati pojedinačni promet prema krajnjem korisniku, treba nalog policije. Sretno ako CD Projekt RED misli tražiti dva milijuna policijskih naloga, koliko je u hrvatskoj korisnika interneta.

Mi nismo Amerika, i nemamo rigorozne zakone poput one žene koja je platila milijun dolara za dvadesetak pjesama skinutih s interneta. Najdalje što bi CD Projekt RED mogao doći jest da podigne privatnu tužbu. Budući da je vrijednost Witchera 2 manja od 1000 kuna, smatra se krađom male vrijednosti i protiv okrivljenika se ne može voditi kazneni postupak. Najviše što mogu izvući iz kazne jest sama vrijednost proizvoda (budući da je trgovačko dobro, ima svoj PPR i čak ne treba procjenu), što znači da će pokretati pravni postupak od cca 50 000 kuna (inozemna privatna tužba, odvjetnik, troškovi puta i prebivanja) za parnicu koja im može donijeti maksimalno 400 kuna.

W1k1n6
24-11-2010, 11:11
nema sanse da otkriju
mozda samo neke u svojim drzavama

Mom frendu je prije par mjeseci došao mail od Carneta s upozorenjem da je u tom mjesecu skinuo dva filma i jednu igru, te da to više ne radi jer će mu internet preko Carneta biti onemogućen, a podaci biti proslijeđeni nosiocima autorskih prava. Mislim da prema postojećim zakonima više od upozorenje i eventualnog isključivanja iz mreže ne mogu ništa učiniti, ali ipak mu nije bilo svejedno. Dakle pitanje je dana kada će svi domaći internet provideri imati zakonsku obavezu predavati podatke o korisnicima koji preko njih skidaju ilegalni softver. Tehnički je to vrlo jednostavno izvesti, čisto je stvar pridržavanja zakona i propisa. Komercijalni internet provideri do sada (kod nas) to nisu radili, jer se boje da bi im prije svega na taj način mogao pasti promet i broj korisnika, no ukoliko se uspostavi čvrsta međunarodna pravna legislativa onda će biti svega, jer bi neprijavljivanjem u budućnosti oni mogli odgovarati ako ne predaju podatke. Za sada su dužni predavati podatke samo onih korisnika koji su osumnjičeni da su počinili teža kaznena djela i to se uglavbnom odnosi samo na one koji su te stvari počinili prema Hrvatskim građanima i tvrtkama. Siguran sam kako će ulazak u EU donijeti drastične promjene i natjerat nas sve na potpuno drugačiji odnos prema ilegalnom softveru.

Arbiter of Change
24-11-2010, 11:41
Siguran sam kako će ulazak u EU donijeti drastične promjene i natjerat nas sve na potpuno drugačiji odnos prema ilegalnom softveru.
Megaupload. :eyebrows:

Doctor Freak
24-11-2010, 12:09
nema sanse da otkriju
mozda samo neke u svojim drzavama

Mom frendu je prije par mjeseci došao mail od Carneta s upozorenjem da je u tom mjesecu skinuo dva filma i jednu igru, te da to više ne radi jer će mu internet preko Carneta biti onemogućen, a podaci biti proslijeđeni nosiocima autorskih prava. Mislim da prema postojećim zakonima više od upozorenje i eventualnog isključivanja iz mreže ne mogu ništa učiniti, ali ipak mu nije bilo svejedno. Dakle pitanje je dana kada će svi domaći internet provideri imati zakonsku obavezu predavati podatke o korisnicima koji preko njih skidaju ilegalni softver. Tehnički je to vrlo jednostavno izvesti, čisto je stvar pridržavanja zakona i propisa. Komercijalni internet provideri do sada (kod nas) to nisu radili, jer se boje da bi im prije svega na taj način mogao pasti promet i broj korisnika, no ukoliko se uspostavi čvrsta međunarodna pravna legislativa onda će biti svega, jer bi neprijavljivanjem u budućnosti oni mogli odgovarati ako ne predaju podatke. Za sada su dužni predavati podatke samo onih korisnika koji su osumnjičeni da su počinili teža kaznena djela i to se uglavbnom odnosi samo na one koji su te stvari počinili prema Hrvatskim građanima i tvrtkama. Siguran sam kako će ulazak u EU donijeti drastične promjene i natjerat nas sve na potpuno drugačiji odnos prema ilegalnom softveru.

Nikada se neće u potpunosti ukloniti piratizacija na netu, pa tako ni ovim rigoroznim mjerama koje bi mogle danas sutra nastupiti i kod nas.

Kao što i Arbiter kaže postoje servisi poput rapidshare-a ili megauploada koji putem kompresiranih fajlova jednostavno kriju i ne daju do znanja što se u biti skida. A sad ako oni mogu, neka si provjeravaju što ja radim s tim fajlovima na hardu i kolko partova imam i od kuda sam uopce skinuo sve to, o šifriranim kompresijama da ne govorim.

S druge strane uvijek ce postojati gradske internet mreže, koje se sigurno neće tako nadzirati, jer se nikada ni nisu.

Meni je samo zanimljivo zašto oni misle da ce ovime natjerati nekog klinca da kupi original, zato jer ga nemože skinuti online?? rofl

Uvijek prijetnje oko zaštite a na kraju nikakve koristi, samo ispašataju oni koji se drže zakona i sve redovito placaju.

Rang€r
24-11-2010, 13:37
ja samo nekužim kako će to sprječit replikaciju kupljene igre, dakle može vas se 10 skupit u društvu, skupite pare za igru, kupite i jednostavno napravite backup 10 puta.

Babitz
24-11-2010, 15:29
Private trackeri, krađa wifija susjedu i prženje = lol tužba.

A i ono, nije da će sad pirati počet kupovat igre radi tog neg će se eventualno još zainatit.

Snakepriest
24-11-2010, 17:41
zbog ovoga uopce ne treba kupovat njihove igre.btw The Witcher je jedna od najdosadnijih igrica koju sam ikad odigrao.

Chupacabra
24-11-2010, 17:49
@Kid A: :pray:

Neka oni rade što hoće, Dr Freak i Arbiter su već sve rekli. A i ovo Rangerovo drži vodu, pa moglo bi se skupit hrpa ljudi, svatko da malo love, kupi se oriđiđi i napravi se X kopija. Easy as p*čkin dim.

bezimeni
24-11-2010, 18:22
zbog ovoga uopce ne treba kupovat njihove igre.btw The Witcher je jedna od najdosadnijih igrica koju sam ikad odigrao.


I je jedna od najdosadnijih ali po viđenim filmovima dvojka bi mogla biti izvrsna.Slično kao i assassins creed i njegov nastavak ...razlika nebo i zemlja.

Constantine
24-11-2010, 18:24
witcher 1 se nikako nemoze uspoređivat sa ac1,eventualno sa ME1 po kvaliteti.

BILI
24-11-2010, 18:57
Hahaha...smijesno

Sad cu ga bas skinuti sa torrenta i zaigrat nikad :P

Rang€r
24-11-2010, 21:40
zbog ovoga uopce ne treba kupovat njihove igre.btw The Witcher je jedna od najdosadnijih igra koju sam ikad odigrao.


I je jedna od najdosadnijih ali po viđenim filmovima dvojka bi mogla biti izvrsna.Slično kao i assassins creed i njegov nastavak ...razlika nebo i zemlja.

gle dečki to što nema jebenih explozija i što se igra neigra sama od sebe nemora značit da je dosadna.

bezimeni
24-11-2010, 21:45
Štima...onaj tko voli brati cvijeće i bilje te čitati kuharice i non stop vitlati mačem će se dobro razonoditi :D .

Rang€r
24-11-2010, 21:56
da ili neko ko voli priču u kojoj se kaže više od "kill strelok"

RIDER32
25-11-2010, 01:31
Da postoje takve rigorozne kontrole jendostvno bi prekinio FLAT ugovor sa T-Comom i fejsbukao se preko mobitela. Ali T-comu se jako sviđa mojih 160kn mjesečno tako da sumnjam da bi dopustio da ih jedna seljačka kompanija opout atarija stoji mojih novaca.

U biti te seljačine iz Atarija i CDPRa su samo mali prljavi kerovi koima se neda praviti dobra igra pa okolo laju kako bi si digli zaradu.

Mlačenje prazne slame.

Arbiter of Change
25-11-2010, 09:32
Ne znam za vas, ali ja se nemam razloga bojati.

W1k1n6
25-11-2010, 10:43
U svakom slučaju stvar uopće nije tehničke prirode već isključivo zakonske. Ako će provideri imati obavezu blokirati adrese na kojima su torrenti, trackeri i slično, koje im nositelji autorskih prava dojave, te ako će morati predavati kakvom tužilaštvu za autorska prava podatke onih za koje su nositelji prava skužili da su od nekuda skidali, više nikome neće biti svejedno.
Ako vam za takvu stvar prijeti ogromna novčana kazna, ovrha, otvaranja policijske kartoteke i zatvor, sigurno ćete se zapitati hoćete li ići zaobilaziti zaštite i blokirane adrese kakvim proxyima, preko rapidshare linkova ili slično. Naravno da zaštite nema i da će uvijek biti krekiranog softvera i načina za skidanje ilegale, ali koji bi vam smisao bio da si uništite život zbog neke video igre koju možda nećete ni igrati ako vam se ne dopadne? Ja svoj život za to ne bih žrtvovao, a vi?

Deadwalker
25-11-2010, 10:58
Po hrvatskom zakonu je sasvim jasno definirano da korištenje ilegalnog softwarea tj. krsenje autorskih prava se kažnjava velikom globom ili dužom zatvorskom kaznom. Već sam rekao, većina misli da su nedodirljivi ovdje u balkanskim brdima. Ja baš ne bi rekao da je tako. Osim toga, igra će vjerojatno biti AAA naslov i stvarno je šteta ne nagraditi developera. Rado bih vidio jednog dana i Witcher 3.

Kid A
25-11-2010, 11:40
U svakom slučaju stvar uopće nije tehničke prirode već isključivo zakonske. Ako će provideri imati obavezu blokirati adrese na kojima su torrenti, trackeri i slično, koje im nositelji autorskih prava dojave, te ako će morati predavati kakvom tužilaštvu za autorska prava podatke onih za koje su nositelji prava skužili da su od nekuda skidali, više nikome neće biti svejedno.
Ako vam za takvu stvar prijeti ogromna novčana kazna, ovrha, otvaranja policijske kartoteke i zatvor, sigurno ćete se zapitati hoćete li ići zaobilaziti zaštite i blokirane adrese kakvim proxyima, preko rapidshare linkova ili slično. Naravno da zaštite nema i da će uvijek biti krekiranog softvera i načina za skidanje ilegale, ali koji bi vam smisao bio da si uništite život zbog neke video igre koju možda nećete ni igrati ako vam se ne dopadne? Ja svoj život za to ne bih žrtvovao, a vi?
Da budemo realni, nije toliko problem skinuti igru a da ti se ne udje u trag. Mogu se ovako sjetiti privatnih trackera, i hrpe drugih nacina napamet, naravno nije da sad ovim zagovaram gusarstvo samo samo naglasavam da ako neko zna sta radi, nema sanse da ga otkriju. Za neku igru koju volim uvijek bio dao pare za fizicku kopiju nego skinuo ilegalu poput Metal Gear Solid i sl. Igra poput Black Ops definitivno zasluzuje piratiziranje u evaluacijske svrhe; skines, vidis da je neoptimizirano smece koje nece da ti ide u normalnom broju fps-a iako imas komp sa specifikacijama daleko bolje od navedenih, i potom deinstaliras igru. Definitivno bolji izbor nego da je neko platio 50 eura (koliko joj je vec bila cijena) i uvjerio se na tezi nacin da je rijec o poluprizvodu.

W1k1n6
25-11-2010, 12:52
Da budemo realni, nije toliko problem skinuti igru a da ti se ne udje u trag. Mogu se ovako sjetiti privatnih trackera, i hrpe drugih nacina napamet, naravno nije da sad ovim zagovaram gusarstvo samo samo naglasavam da ako neko zna sta radi, nema sanse da ga otkriju. Za neku igru koju volim uvijek bio dao pare za fizicku kopiju nego skinuo ilegalu poput Metal Gear Solid i sl. Igra poput Black Ops definitivno zasluzuje piratiziranje u evaluacijske svrhe; skines, vidis da je neoptimizirano smece koje nece da ti ide u normalnom broju fps-a iako imas komp sa specifikacijama daleko bolje od navedenih, i potom deinstaliras igru. Definitivno bolji izbor nego da je neko platio 50 eura (koliko joj je vec bila cijena) i uvjerio se na tezi nacin da je rijec o poluprizvodu.
Kud si baš Black Ops našao? Ne mogu se sjetit bolje pucačine u zadnjih par godina. Žestina, necenzuriranje nasilja, solidna priča (što inače više uopće ne postoji u FPS igrama), dobar multiplayer, zombiji, easter eggovi, ne znam što bi htio od neke pucačine? (Ne)optimiziranost PC verzije je riješena u roku od tjedan dana (barem u mojem slučaju) i mislim da bi bilo đubretarski popularizirati piratiziranje jedne takve igre u bilo kakve svrhe. Po meni je jedina greška što nisu izdali PC demo, jer bi onda ljudi odmah znali na čemu su i da kompovi iz 2005. baš neće biti sretni s njom. Ako je Black Ops poluproizvod onda momentalno trebamo prestat igrat videoigre i posvetit se timskom heklanju.
I na kraju ponavljam, nije problem niti će ikada biti problem nabaviti ilegalu, ali sam siguran da bi svatko od onih koji su "100% uvjereni" kako ih nitko ne može skužit, dobro razmislio kada bi mu jedna greška u koracima mogla priskrbiti status kriminalca. Misliš da se to isplati riskirati? Tko će te danas zaposliti ako imaš "povijest zatvorske bolesti"?

Kid A
25-11-2010, 13:04
Po meni je jedina greška što nisu izdali PC demo, jer bi onda ljudi odmah znali na čemu su i da kompovi iz 2005. baš neće biti sretni s njom. Ako je Black Ops poluproizvod onda momentalno trebamo prestat igrat videoigre i posvetit se timskom heklanju.
Slazem se s ovim, cak nisam ni znao da demo nije izdan. Black Ops sam naveo cisto kao primjer neoptimiziranosti, ne po pitanju igrivost, atmosfere i sl. Postoji odredjen broj osoba koji skinu igru ne zbog trivijalnih gluposti tipa da nastete sistemu ili anarhistickih pobuda :) nego jednostavno downloadas igru, svidi ti se i cim ti se pruzi prva prilika kupis collector's edition

Feanor
25-11-2010, 13:18
Bolje pitanje, tko će te danas zaposliti, ako zna da si završio u zatvoru zato što si skidao ''i.gricu''. To bi definitivno bio veći problem u hrvatskoj nego zatvorska kazna.

E, znaš što, on ti ima 28 godina i igra ''i.grice''...

EDIT: @Kid A, možete me bannat, ali ja upravo tako radim, kao što je kid A naveo.Ako igra nema demo, skinem ju p1ratiziranu odigram prvu misiju, ak mi se ne svidi, deinstalam i brišem s kompa, ak mi se svidi kupim orginal prvom prilikom (obično odmah sljedeći dan)...

W1k1n6
25-11-2010, 13:30
Za to obično služe demo verzije, ako ih ima :)

Rang€r
25-11-2010, 14:01
Da postoje takve rigorozne kontrole jendostvno bi prekinio FLAT ugovor sa T-Comom i fejsbukao se preko mobitela. Ali T-comu se jako sviđa mojih 160kn mjesečno tako da sumnjam da bi dopustio da ih jedna seljačka kompanija opout atarija stoji mojih novaca.

U biti te seljačine iz Atarija i CDPRa su samo mali prljavi kerovi koima se neda praviti dobra igra pa okolo laju kako bi si digli zaradu.

Mlačenje prazne slame.

de lol, dobije cod4 vrh gaminga, nemaš pravo rasprave.

Deadwalker
25-11-2010, 16:24
Bilo bi dobro kada bi svaki developer napravio demo verziju igre jer je obicaj u svakodnevnom zivotu da prije nego li kupis nesto isprobas da vidis da li ti odgovara. Necu kupiti tenisice ako ih prije ne obucem i vidim da li mi pasu i jesu li mi ugodne za nositi. Isto tako i igraci trebaju vidjeti da li im odgovara igra prije kupnje i da li im opce radi kako treba.

bezimeni
25-11-2010, 17:09
Bilo bi dobro da možeš i vratiti igru i tražiti povrat novaca ako ti ne odgovara slično kao i sa internet kupovinom hardvera i drugih stvari.Npr. reklamirali su nešto do besvijesti , demo verzije nema , ti kupiš i vidiš da to nije to i ispadneš budala .

keko
25-11-2010, 20:20
Koliko je meni poznato, samo policija može zatražiti uvid u internetski promet nekog korisnika interneta, i to samo ako imaju nalog, a ne tamo neke agencije za suzbijanje piratstva.

Sickmanno1
25-11-2010, 21:36
Zar postoje jos ljudi koji koriste Torrente?

Hotfile ftw!

W1k1n6
25-11-2010, 22:46
Koliko je meni poznato, samo policija može zatražiti uvid u internetski promet nekog korisnika interneta, i to samo ako imaju nalog, a ne tamo neke agencije za suzbijanje piratstva.
Istina, ali i u našoj policiji postoji odjel koji se time bavi, mada se jako malo čuje za njih.

RIDER32
26-11-2010, 03:39
Da postoje takve rigorozne kontrole jendostvno bi prekinio FLAT ugovor sa T-Comom i fejsbukao se preko mobitela. Ali T-comu se jako sviđa mojih 160kn mjesečno tako da sumnjam da bi dopustio da ih jedna seljačka kompanija opout atarija stoji mojih novaca.

U biti te seljačine iz Atarija i CDPRa su samo mali prljavi kerovi koima se neda praviti dobra igra pa okolo laju kako bi si digli zaradu.

Mlačenje prazne slame.

de lol, dobije cod4 vrh gaminga, nemaš pravo rasprave.
A ti si decko malo prenaporan sa tim svojim nabijanjem na nos što volim kodčetr.
Eto tebi za info o meni, cod6 mi ima bolji SP od cod4 (IMO) i zbilja sam razmišljao da kupim igru. Međutim mislim da se to nece dogoditi jer znam da decki koji su je napravili nece dobiti ni centa koji su zaslužili.
Eto toliko o tome zašto vise nikad necu kupit neku igru, zašto mi se cijela gaming industrija gadi (škic on xfire: "Last Seen 30 days ago").

W1k1n6
26-11-2010, 09:59
Jasan ti je stav i nema ti itko što prebacivati. Jedino se sad postavlja pitanje da li ti se industrija toliko zgadila da se uopće više ne želiš igrati, ili se misliš igrati i dalje ali nećeš kupovati igre? To je drastična razlika. Ako se deklariraš da si toliko zamrzio "cijelu gaming industriju", onda bi ti dalje igranje bilo određena vrsta licemjerja, ke ne? :)

RIDER32
26-11-2010, 12:52
Paaaa kupovat nemislim jer imam druge interese i ciljeve u životu al tu i tamo naravno može uletit da nešto odigram što bi baš volio (nekakav dobar FPS) ali takvih igara godišnje izađe svega možda 3-4 a od toga ni pola necu zaigrat. Jedino ako je baš vani kišurda pa se u kuci ubijam od dosade.
U zadnjih godinu dana od par igara koje sam zaigro jedino me oduševio MW2(sp). Sve ostalo je bilo gubljenje vremena. Jedna dobra igra godisnje siguno me nece natjerati da prelazim svaku igru koja izađe.

W1k1n6
26-11-2010, 14:02
Ako te MW2 oduševio, onda će te Black Ops još više pa...

Rang€r
26-11-2010, 15:18
ako te cod oduševljava nikakvo čudo da ti se druge igre nesviđaju.

RIDER32
26-11-2010, 21:16
naravno kad su preloše...

wik@ vidjet cu.. trenutno mi se neigra, ali cu je svakako preci jednog dana.

Rang€r
27-11-2010, 00:21
naravno kad ti se cod sviđa... ah dugo se nismo vrtili u krug.

Tegla Ajvara
27-11-2010, 00:51
ovo me sve podsjeca na inkviziciju kad su ubijali ljude u ime boga, u ime neceg nematerijalnog nepostojanog
tak sad i ovo, zbog mase podataka koji su isto nematerijalni ode sve u k..
:?

W1k1n6
29-11-2010, 11:30
Nekad se i dvoboj nije smatrao ubojstvom.