PDA

Pogledaj cijelu verziju : VIDEO - Ameri lansirali najveći špijunski satelit ikada



W1k1n6
23-11-2010, 13:41
Ovaj prekrasni video predstavlja snimku prekjučerašnjeg lansiranja Delta IV rakete koja je u orbitu ponijela NROL-32, najveći satelit koji je ikada lansiran u svemir, koji je ujedno i najveći špijunski satelit svih vremena. Mada detalji o zadaćama NROL-32 iz razumljivih razloga nisu poznati, postoje brojne naznake da se radi o satelitu koji će biti u stanju prikupljati informacije iz raznih sustava komunikacija, od radio uređaja do mobilnih telefona, kao i nuditi mogućnost elektroničkog ometanja i prekidanja tih signala, što će raditi u sprezi s još dva slična satelita koji su lansirani tijekom protekla dva mjeseca i zemaljskih sustava iste namjene. Veliki dio američke javnosti i dio znanstvenika tvrde kako ovaj satelit neće služiti za špijuniranje potencijalnih američkih neprijatelja, već za špijuniranje američkih građana, no National Reconnaissance Office (NRO) to naravno demantira. Jedina informacija koju su dali je da je to najveći satelit koji je ikada lansiran u svemir, te da će uvelike pomoći u obrambenim zadaćama važnim za nacionalnu sigurnost. Inače, neovisni znanstvenici koji su gledali lansiranje tvrde kako je sam satelit težine otprilike 13 tona, što je gotovo maksimum koji Delta IV može ponijeti u svemir, a promjer antene mu iznosi preko 100 metara. Naravno, postoje i mišljenja kako se u njemu ne nalazi samo špijunska oprema, već i neko oružje poput lasera, nuklearnih neutronskih projektila, ili neko potpuno novo sofisticirano elektromagnetsko pulsno oružje koje bi služilo za rušenje neprijateljskih zrakoplova, projektila i satelita "prženjem" njihovih elektronskih sustava. No, pustimo za sada te spekulacije i uživajmo u zaista lijepim kadrovima lansiranja.

4eh46745E88

The Boz
23-11-2010, 15:10
Povukao sam neke veze, i kroz dosta truda i muke uspio sam dograbiti mission statement i određene detalje o opremi. Evo, citirati ću vam mail koji sam dobio od povjerljivog izvora iz NSA.


Hey Boz, I have those ◼◼◼◼◼◼◼◼ specs you wanted. Don't tell anyone I gave you this, or my ◼◼◼ ◼◼ ◼◼◼◼◼.
The ◼◼◼◼◼◼◼◼ is equipped with ◼◼◼◼◼◼ and high-◼◼◼◼◼◼◼◼ ◼◼◼◼◼◼◼◼ for long-range ◼◼◼◼◼◼◼ imaging. It can ◼◼◼◼◼◼ ◼◼◼◼◼◼◼ ranging from a ◼◼◼◼◼◼ to ◼-◼◼◼ easily. NROL-32 is to replace the older ◼◼◼◼◼◼, that has been monitoring ◼◼◼◼◼ ◼◼◼◼◼ for the past ◼◼ years. However, it's ◼◼◼◼◼◼◼◼ assembly is far more advanced, and this allows the ◼◼◼◼◼◼◼◼◼ to refocus by as much as ◼◼ degrees within ◼◼◼ seconds, or to reposition to a new ◼◼◼◼◼◼◼◼◼◼◼◼◼ ◼◼◼◼◼◼◼◼ ◼◼◼◼◼ miles away in only ◼◼ hours. The ◼◼◼ plans to have ◼ more of these birds in the sky by the end of ◼◼◼◼, and by ◼◼◼◼ the entire ◼◼◼◼◼◼◼◼ ◼◼◼ ◼◼◼◼◼◼◼◼◼◼◼ department would be updated to the standard. They will probably assign me to the new ◼◼◼◼◼◼◼ ◼◼◼◼◼◼◼◼◼ dept, and I'll get first-hand experience with ◼◼◼◼◼◼◼◼ ◼◼◼ ◼◼◼◼ ◼◼◼◼◼◼◼◼◼ by the ◼◼◼◼◼◼◼◼ ◼◼◼◼◼◼◼◼◼. They've had me brushing up on my ◼◼◼◼◼◼ and ◼◼◼◼◼◼ ◼◼◼ history, so I'm expecting a promotion to ◼◼◼◼◼ ◼◼◼◼◼◼ ◼◼◼◼◼◼◼◼ ◼◼◼ ◼◼◼ ◼◼◼◼◼◼◼ within the month. Exciting stuff!
I've taken a look at some of the simulation data-◼◼◼◼◼, and they appear to be much easier to read, and boast a much higher ◼◼◼◼◼◼◼◼◼. You could cover the entire ◼◼◼◼◼◼◼ ◼◼◼◼◼◼◼ with a single ◼◼◼◼◼◼◼◼, and you can clearly spot a ◼◼◼◼◼-sized object on such an image, and it only takes ◼◼ seconds of ◼◼◼◼◼◼◼◼◼◼ ◼◼◼ ◼◼◼◼◼◼◼◼. Theoretically, the main ◼◼◼◼◼ could be focused so ◼◼◼◼◼◼ that I can read the ◼◼◼◼ ◼◼ ◼◼◼◼ ◼◼◼◼◼, in pretty much real time! And what's even more impressive, there are ◼ parallel ◼◼◼◼◼◼◼ ◼◼◼◼◼◼◼◼◼◼◼ suites and ◼ parallel ◼◼ ◼◼◼◼◼◼◼, so a single ◼◼◼◼ replaces at least a ◼◼◼◼◼ other ◼◼◼◼◼◼ in the theatre. But then again, you'd expect performance like that from a ◼◼◼ billion dollar project.
Anyway, that's all I can say right now. I'll try to coax ◼◼◼◼ to increase my clearance level, so I can dig up some more stuff. Have fun writing the article.

Regards, ◼◼◼◼◼◼◼ ◼◼◼◼◼, ◼◼◼◼◼◼ ◼◼◼◼◼◼◼, ◼◼◼

P.S. I'm not sure if this address is watched by ◼◼◼◼◼◼◼◼◼. I hope it's not, otherwise pretty much everything I just wrote is going to be ◼◼◼◼◼◼ up.

W1k1n6
23-11-2010, 15:16
Puno hvala vezi u NSA. Premazao sam zatamnjena mjesta limunovim sokom i doista sam šokiran. Osim što mi monitor miriši, skužio sam uznemirujuću poruku alienskog broda u orbiti i juha je bila vrela.

The Boz
23-11-2010, 15:18
Ja koristim sol i sodu bikarbonu tako da meni monitor ne miriši... ali da, poruka je stvarno stravična...

W1k1n6
23-11-2010, 15:21
A ovo je sve razjasnilo:

RNTLU5efzcw