PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koreja u plamenu.



Stranica : [1] 2

Forengner
23-11-2010, 13:36
Malo po malo ovaj sukob prelazi granice normalnog,obe strane su spremne za rat,hoce li sever iskoristiti faktor zastrasivanja nuklearnim oruzjem ili cemo pak opet videti marince na poluostrvu? Veoma opsirno pitanje cemo pojednostaviti tako sto ce biti moguca samo tri izbora,da,ne,100%.

Arbiter of Change
23-11-2010, 13:40
One su u ratu već 50 godina, ali su bile pod primirjem.

Forengner
23-11-2010, 13:45
Govorim o pravom ratu,ne zveckanju oruzja i diplomatskim sukobima,dakle,full scale.
Licno mislim da ukoliko ne bi bilo intervencije velikih sila (sto je nemoguce naravno,pa ovo ne shvatajte ozbiljno) bi sever bio u stanju da zgromi debeljuskaste juznjake koji se najbolje brane od zerg-rusha,ipak,jedni su navikli na relativno lagodan zivot dok drugi zive od par casica prekuvane rize.

W1k1n6
23-11-2010, 13:49
Teško je predvidjeti. Mada logika nalaže da komunjare neće koristiti nuklearno oružje jer znaju da bi ih nakon toga Ameri zbrisali s karte, tu logika ne igra preveliku ulogu, jer je "veliki vođa" Kim Jong-il navodno teško bolestan, a njega se u Sjevernoj Koreji sluša bez pogovora, sve i da naredi raketiranje Dalmatinske Zagore.

Forengner
23-11-2010, 13:58
Ono sto mene plasi je drzavni i vojni vrh koji je ostao u nekim 70 godinama,a naravno tu je i par stotina hiljada regruta i vojnika koji bi,hteli oni ili ne,ucestovovali u 'velicnastvenom' sukobi koji predvodi vodja,drugim recima,krvoprolicu uzasavajucih razmera.Fanaticni,a poseduju ozbiljno oruzje,veoma losa kombinacija.

Kid A
23-11-2010, 13:59
http://i56.tinypic.com/20iub7d.jpg

GDra
23-11-2010, 13:59
http://www.24sata.hr/svijet/sjeverna-ko ... nik-199446 (http://www.24sata.hr/svijet/sjeverna-koreja-bombardirala-juznu-poginuo-jedan-vojnik-199446)

W1k1n6
23-11-2010, 14:17
Otprilike se slažem s mišljenjem British Telegrapha na kraju članka, Sjevernoj Koreji treba međunarodna pomoć i ukidanje sankcija, jer su u jako teškoj ekonomskoj situaciji. S druge strane mnogi stručnjaci tvrde kako sjevernokorejci već nekoliko godina nemaju dovoljno hrane da bi se prehranili vlastitom proizvodnjom, stoga politički vrh čini sve kako ne bi bio svrgnut s vlasti od očajnih masa, a to najlakše čini metodama zastrašivanja i okrivljavanja Južne Koreje i Amerike za sve nedaće koje ih pritišću. Mislim da bi trenutno najbolje bilo malo pomoći velikom vođi da ode na onaj svijet, a ako zemlju preuzme njegov sin Kim Jong-un, za očekivati je velike promjene, koje bi mogle ići toliko daleko da se Sjeverna Koreja potpuno odrekne svog nuklearnog arsenala u zamjenu za veliku i sveobuhvatnu pomoć međunarodne zajednice. Ovo vidim kao malo opasnije zveckanje oružjem, no ne vjerujem u ozbiljniji rat, jer ako do njega nije došlo proljetos kada je potopljen južnokorejski ratni brod, mislim da neće ni sada.

Forengner
23-11-2010, 14:21
Ali su ovaj put Juzno Korejci uzvratili zar ne.Zabrinut sam,to je sve veoma nestabilno,svako malo, zveckanje oruzjem preraste u manji sukob.U svakom slucaju,najvise ce propatiti narod Severne Koreje.

Rang€r
23-11-2010, 14:21
Teško je predvidjeti. Mada logika nalaže da komunjare neće koristiti nuklearno oružje jer znaju da bi ih nakon toga Ameri zbrisali s karte, tu logika ne igra preveliku ulogu, jer je "veliki vođa" Kim Jong-il navodno teško bolestan, a njega se u Sjevernoj Koreji sluša bez pogovora, sve i da naredi raketiranje Dalmatinske Zagore.

dragi vođa

W1k1n6
23-11-2010, 14:31
U svakom slučaju, područje je u teškoj banani, prvi susjedi Sjevernoj Koreji su Kinezi i Rusi, a oni "jedva" čekaju da u susjedovo dvorište padne nuklearka i sigurni bi ostali "jako" mirni da do toga dođe :)

unknown
23-11-2010, 14:32
http://i56.tinypic.com/20iub7d.jpg


:rotfl: :pray:

Viper33
23-11-2010, 14:35
se sjecate one babe vange mislim da je bila tema na pcp forumu uglavnom ona je predvidjela pocetak 3 svj rata u 11 mjesecu 2011 pa sad gledajte :/

W1k1n6
23-11-2010, 14:36
Dobro jutro Viper :)

Forengner
23-11-2010, 14:38
Izostavimo crnu magiju,Homoljsku magiju,sujeverje,kletve i prorocanstva iz ovoga ok? :) ~ Iako je baba ocigledno omnipotentno bice odgovorno za big bang. :D
Ako do nekog rata zaista dodje,ne verujem da bi smo mi 'European people' bili u nekom problemu,iako ne sumnjam da bi ljudske zrtve na poluostrvu bile katastrofalne.
Also:

Zvanična severnokorejska novinska agencija KCNA je u kratkom saopštenju objavila da je danas bilo artiljerijske razmene vatre sa južnim susedom, optuživši Južnu Koreju da je prva napala i inicirala odgovor sa Severa.

W1k1n6
23-11-2010, 14:45
Nije to baš tako jednostavno. Kada bi u Koreji došlo do sukoba nuklearnim oružjem, dovoljno da jedna krava u Rusiji ili Kini bude ozračena i rakete lete na New York. A nakon toga lete širom svijeta. Nuklearni sukob se teško može lokalizirati, pogotovo ne u takvom geostrateškom području.

Rang€r
23-11-2010, 14:51
sva sreća pa bi svi išli pucat na balkan. ono jedini bed bi mi bio ako bi kojim slučajem nestalo interneta.

Forengner
23-11-2010, 14:55
Kina bi eventualno mogla da predstavlja faktor X,Rusija trenutno nije bas raspolozena za bilo kakav sukob,imaju oni i unutrasnjih problema.Ali ipak,dovoljno je malo okrznuti crvenog zmaja,i ode sve dodjavola.Sada je na Americi,Kini,Rusiji,Japanu,vodecim silama sveta (RU,US) i tog regiona (Kina,Japan) da vec iskoriste svoj uticaj i moc i da nekako sprece sukob.
@Ranger:ne bi pucali na balkan,mozda bi pucali na Austriju,a razdaljina od svaba do nas je minimalna,za cas vetar donese radijaciju.

unknown
23-11-2010, 14:57
sva sreća pa bi svi išli pucat na balkan. ono jedini bed bi mi bio ako bi kojim slučajem nestalo interneta.


j... se svijetu za balkan, barem dok izvori pitke vode ne postanu od presudne važnosti

Forengner
23-11-2010, 14:58
Niko ne bi pucao na Balkan,ali bi pucali,na Italiju,ili Austriju,pa bi onda ta radijacija dosla i do nas.

Kid A
23-11-2010, 14:58
Prva stvar sto ocekujem je da odmah na pocetku Sjeverna i Juzna Koreja podijele Poljsku.
To je zlatno pravilo svakog rata :D

sickpetey
23-11-2010, 15:00
Imam osjecaj da jedini razlog zasto ikog briga sto bi se tamo poklali je zato jer imaju nuklearno oruzje

Neven <R>
23-11-2010, 15:01
Nema smisla Kinezima napasti Ameriku, ekonomija bi im kolabirala da to učine jer su im gospodarstva previše međusobno ovisna. Dapače čak su ekonomske veze između JK i Kine prilično snažne i puno jače od SK, a siguran sam da Kinezi u slučaju rata ne bi bili veseli ni brojem izbjeglica koje be nahrupile. Da SK kojim slučajem baci nuklearku, ne bi dugo izdržala i sumnjam da bi Kinezi, a kamoli Rusi dali bilo kakvu potporu.

sickpetey
23-11-2010, 15:04
Mislim da bi svi najradje pustili da se oni mirno masakriraju medjusobno i vise naprave jednu drzavu al da se to dopusti Amerika i ostale vele sile bi izgledale lose pre UNom :P..treba jos uvijek odrzavati varku da ih je ko fol briga za druge drzave

Rang€r
23-11-2010, 15:04
Imam osjecaj da jedini razlog zasto ikog briga sto bi se tamo poklali je zato jer imaju nuklearno oruzje

no shit sherlock

Forengner
23-11-2010, 15:06
@Neven:Naravno da ne bi,danas ne,ali pre 50 godina itekako jesu.Eventualno bi pomogli posiljkama zaliha,ili sanitetskim potrepstinama.
Sto se veza tice,SK u teoriji ima jace veze sa Kinom,ali dolazi toga da im Kina okrece ledja.
Kina je jedina velika zemlja saveznik Severne Koreje, ekonomski i diplomatski podrzava svog izolovanog suseda a severnokorejski lider Kim Dzong-il ove godine dvaput bio u poseti Pekingu u cilju jacanja saradnje.

W1k1n6
23-11-2010, 15:07
Morate biti svjesni da je onog trenutka kada je Hrvatska ušla u NATO, barem 5 nuklearnih projektila Rusa i/ili Kineza usmjereno ka Zagrebu, Osijeku, Splitu, Varaždinu, Rijeci, Puli, kao što je i barem deset NATO-vih usmjereno ka potencijalnim prijetnjama Hrvatskoj, prije svega ka ciljevima u Srbiji.

Forengner
23-11-2010, 15:09
?Za sve balkanske zemlje je dovoljan jedan projektil.

sickpetey
23-11-2010, 15:10
?Za sve balkanske zemlje je dovoljan jedan projektil.

Kurcili su se

Forengner
23-11-2010, 15:11
:p Samo se nadajmo da niko nece usmeavati projektile ni na koga,neka to ostane i neka se zavrsi tamo gde je pocelo,Koreji.

sickpetey
23-11-2010, 15:12
Dobro znas da je to prazno nadanje..svi samo cekaju da se nesto zajebe negdje da se mogu umijesati

Kid A
23-11-2010, 15:18
North Korea later threatened to continue launching "merciless" strikes against South Korea if it violates their disputed sea border by "even 0.001 millimeter
hoho :D

sickpetey
23-11-2010, 15:20
Ovo ce se pratiti :D

W1k1n6
23-11-2010, 15:23
Čudi me da netko nije digao anketu "Vjerujete li babi?" :)

m4dsk33lZ
23-11-2010, 15:27
RELEASE THE LIZARD PEOPLE

whiskey
23-11-2010, 15:29
Mislim da su ozbiljni sukobi i ratovi stvar prošlosti. Za warmongere instant smrt po meni, poslat agenta da umori idiota..

Forengner
23-11-2010, 15:34
Oni ne misle tako.
http://www.srbijanet.rs/images/stories/vesti-svet/slike1/3/severno-korejska-armija-498.jpg
:o
http://dietrichthrall.files.wordpress.com/2009/04/north_korea_0407_military_parade.jpg
Clone wars.

W1k1n6
23-11-2010, 15:46
A ne treba zaboravit ni korejski rat koji se potpuno okrenuo kada je u igru ušla Kina.

Forengner
23-11-2010, 15:50
Kina je u jednoj fazi rata udarila na Amere s boka,i potpuno ruinirala njihov plan napredovanja,to je jedno od najduzih povlacenja u Americkoj vojnoj povijesti.Moral je saveznicima potpuno slomljen kada je u saobracajnoj nesreci poginuo jedan od zapovednika,Walton Walker.~Ne zaboravima da je glavina kineskih snaga bila sacinjena od dobrovoljaca,ne profesionalaca.

Lord Ragnarok
23-11-2010, 16:38
hmm a kako ce se to odraziti na svjetsku SC scenu? hoce li doci do promjene u vodstvu? oce li regrutirati one gikove kaj se igraju rata da se igraju u ratu, za praf?

Kid A
23-11-2010, 16:46
Ne zaboravimo da u Koreji ima i vasih
CVEhBE8k2MI

Babitz
23-11-2010, 17:56
http://www.cracked.com/article_17165_6- ... -ever.html (http://www.cracked.com/article_17165_6-reasons-north-korea-funniest-evil-dictatorship-ever.html)

Neš najsmješnije ikad.

Btw, južna koreja će zerg rushat sjevernu
???
PROFIT

Nodakim
23-11-2010, 18:07
U svakom slučaju, područje je u teškoj banani, prvi susjedi Sjevernoj Koreji su Kinezi i Rusi, a oni "jedva" čekaju da u susjedovo dvorište padne nuklearka i sigurni bi ostali "jako" mirni da do toga dođe :)



Blatantno nepoznavanje političkog stanja svijeta.
Oni su zapravo jedini razlog zašto nije došlo do rata niti neće.

The Boz
23-11-2010, 18:24
http://www.cracked.com/article_17165_6-reasons-north-korea-funniest-evil-dictatorship-ever.html

Neš najsmješnije ikad.

Btw, južna koreja će zerg rushat sjevernu
???
PROFIT
http://www.korea-dpr.com/
Service Temporarily Unavailable
Also, ovi su jedni od rijetkih članaka na Crackedu koji su zapravo manje duhoviti od članaka na Wikipediji o istim temama.

System
23-11-2010, 18:37
Ja potpuno podrzavam Sjevernu Koreju, bez zajebancije. Bice mi krivo ako izgube od Murrike i onih pickica sa juga sto igraju starkraft. Real men live in North Korea.

http://img2.moonbuggy.org/imgstore/north-korea-is-best-korea.jpg

Forengner
23-11-2010, 18:57
@Boz:pokusao sam da narucim north korea casu,trazili su mi adresu i sve licne podatke.(kao da sam upisivao formular za posao)
Fak jea. :rotfl:
Da ne pominjem literaturu,autor svih knjiga je naravno,nas voljeni vodja. :)

K4ciga
23-11-2010, 19:50
Trenutačno nikome nije u interesu rat. Možda će ovo granatiranje biti u dalekoj budućnosti eventualno "podsjetnik" ala zašto ratujemo, kao, uostalom, i onaj potopljeni brod. Samo mi nije jasno zašto se Rusija i Amerika petljaju oko tih malih zemljica koji i nisu neki gospodarski faktor. Pa ja bih se osobno ubio da nuklearna padne negdje na Europu zbog dvije, uvjetno rečeno, zemljice za koju nitko nebi znao da nema Starcrafta.

Xero
23-11-2010, 20:06
Z0GFRcFm-aY

Chappi
23-11-2010, 20:15
Sto se tice ovoga...Juzna Koreja nebi imala nikakve sanse protiv Sjeverne Koreje ako na juznu stranu ne stanu njihovi saveznici-Amerikanci...Ali i kad bi Amerikanci stali iza juzne koreje iza Sjeverne bi stali Rusija i Kina...Samo sto Kini sigurno nije do rata a Rusija se vec pomalo gospodarski raspada tako da bi ih rat jos vise dotukao.Sjeverna Koreja nikako nije razvijena za razliku od juzne koja je Azijski tigar,ali bi ih razbila u ratu.Bilo bi zanimljivo gledat rat i jos nakon toga sto je baba predvidila 3 svjetski rat za 11 mjesec ove godine :DAli mislim da nece od ovoga nista bit a i zasto je ovo pod Sience??

Assasin`s
23-11-2010, 20:29
Ako bude gadno odmah če se umješati Ameri,Rusi,Kinezi...

Rang€r
23-11-2010, 20:49
zašto bi rusi/kinezi stali na stranu s. koreje?

osim što su svi crveni?

sickpetey
23-11-2010, 20:52
Mrze amere...anyway my money is on North Korea

Chappi
23-11-2010, 20:57
zašto bi rusi/kinezi stali na stranu s. koreje?

osim što su svi crveni?

zato

Babitz
23-11-2010, 21:00
http://www.cracked.com/article_17165_6-reasons-north-korea-funniest-evil-dictatorship-ever.html

Neš najsmješnije ikad.

Btw, južna koreja će zerg rushat sjevernu
???
PROFIT
http://www.korea-dpr.com/
Service Temporarily Unavailable
Also, ovi su jedni od rijetkih članaka na Crackedu koji su zapravo manje duhoviti od članaka na Wikipediji o istim temama.
To je pljuvanje krekda il su ful činjenice još smiješnije? Daj onda te neke linkove na wiki.

Nodakim
23-11-2010, 21:01
Sto se tice ovoga...Juzna Koreja nebi imala nikakve sanse protiv Sjeverne Koreje ako na juznu stranu ne stanu njihovi saveznici-Amerikanci...Ali i kad bi Amerikanci stali iza juzne koreje iza Sjeverne bi stali Rusija i Kina...Samo sto Kini sigurno nije do rata a Rusija se vec pomalo gospodarski raspada tako da bi ih rat jos vise dotukao.Sjeverna Koreja nikako nije razvijena za razliku od juzne koja je Azijski tigar,ali bi ih razbila u ratu.Bilo bi zanimljivo gledat rat i jos nakon toga sto je baba predvidila 3 svjetski rat za 11 mjesec ove godine :DAli mislim da nece od ovoga nista bit a i zasto je ovo pod Sience??



Zasto bi tocno iza Sjeverne Koreje stali Rusija i Kina?
Kina vjerovatno zbog ideoloških razloga makar tu pomoć kao bi bili ograničena na municiju i hranu,ali Rusija bi se jedino mogla umješati zbog održavanja stabilnost,a općim ratom to ne bi postigla.Rusiji Sjeverna Koreja nije nikakva tržište te više teže integraciji u zapadni svijet po svojim uvjetima jer sada im nisu protivnici kapitalist (Nemaš temelja za reći da se Rusija po gospodarskom planu raspada,dapače poslije raspada SSSR uslijedio je rast,a nakon dolaska Putina nagliji rast BDPa) što su sami postali nego manje nacije koje uništavaju integritet države.
Od ovoga vjerovatno neće biti ništa jer nijedna država nije sposobna pobjediti u takvom ratu. Seul se nalazi jako malo od granice i NK bi lako mogla ga sravniti za zemlje sa čistom količinom artiljerije koje ima. SK bi bila po gospodarskom planu uništena kao i NK danas,ali ovakav opći rat bi vjerovatno uzrokovao pad NK režima koji nije ni u ovom trenutku jak,a nije ni nikada ni bio.

Ovim napadima NK samo provocira Jug i slabi ih jer sada makar su svi rodbina ljudi jednostavno žele da to završi.

The Boz
23-11-2010, 21:02
Rusi su danas toliko crveni koliko i duboki ocean. I nikako im nije u interesu gurati se među Koreje i glumit velikog klinca na igralištu.
Kina, ukoliko ima pameti, čeka da im se dovrše trenutni glavni ekonomski projekti, brane, rudnici ugljena itd. Još jedno pet godina ništa od njih.
Od velikih nam u blizini ostaje jedino Indija, koja ima drugih problema na drugoj strani svijeta. Stoga jedino sranje može nastat ako se Pakistan i/ili Iran urote sa Sjevernom Korejom. Kind of a long shot.

Nodakim
23-11-2010, 21:06
I sa tim sumnjam gledajući da kompletna Indijska vojna industrija je kompletno ovisna o Ruskoj.
Danas nema praktički jednog komada suvremene Indijske tehnologije koja nije nastala u suradnji sa Rusima, a u planu je tako i nastaviti.

System
23-11-2010, 21:12
Sta ta Juzna Koreja hoce, oni su prvi provocrali time sto su radili vojne vjezbe na granici. Nisu prekinuli cak ni posle nekoliko upozorenja i apela da prestanu. Ko im je kriv. Steta sto se Rusija nece umjesati, bas bi bilo lijepo vidjeti svijet ponovo podeljen.

Chappi
23-11-2010, 21:24
Radila je blizu granice,ne na njihovom teritoriju

Babitz
23-11-2010, 21:31
Kaj nije logično to radit kraj granice?

Nodakim
23-11-2010, 21:35
Sta ta Juzna Koreja hoce, oni su prvi provocrali time sto su radili vojne vjezbe na granici. Nisu prekinuli cak ni posle nekoliko upozorenja i apela da prestanu. Ko im je kriv. Steta sto se Rusija nece umjesati, bas bi bilo lijepo vidjeti svijet ponovo podeljen.


Pričamo o otoku sa gradom,bunkerima i vojnom bazom.
Na kojeg su pale granate.
Ne kužim kakva je tu provokacija u pitanju.

Jedna godišnja vježba tenkovskih jedinica je bila izvođena kod rijeka na Istočnom dijelu države.

Chappi
23-11-2010, 21:37
Boli ih kita di ce oni radit ako su na svojem teritoriju pa makar i milimetar od sjeverne..nemoze im sjeverna nista rec..tu sjevernu koreju treba jednostavno potpit ili nesto tako da juzna koreja ostane ko otok ili tako nesto...

Nodakim
23-11-2010, 21:39
Problem je što Sjeverna Koreja i Južna koreja nemaju iste granice na moru tako da i jedni i drugi tvrde da su to njihovi otoci.

Rang€r
23-11-2010, 22:31
Boli ih kita di ce oni radit ako su na svojem teritoriju pa makar i milimetar od sjeverne..nemoze im sjeverna nista rec..tu sjevernu koreju treba jednostavno potpit ili nesto tako da juzna koreja ostane ko otok ili tako nesto...
:pray:

Kid A
23-11-2010, 22:37
My /b/rothers! Today we start a war!

The last thread has 404'd and it is time to create another. DDOS all north korean websites until they are down, north korea will see it as a attack and attack again south korea. War will start...

Here are just some of north koreas websites.

http://www.korea-dpr.com/
http://www.kcna.co.jpS(NK news hosted in japan)
http://175.45.176.14/en/

hrčak
23-11-2010, 22:41
Well, mogli bi sada izmisliti neko ultra napredno oružje i prodavati, za njih nas bole kite, a uz to smo i na dobitku,

Rang€r
23-11-2010, 22:43
jedino onaj 2. link radi. tj. radi i 1. al je overloadan

McPingvin_v2.0
23-11-2010, 23:37
Rofl, pa nema Sjeverna Koreja pristup Internetu. Nego...


@Ranger:ne bi pucali na balkan,mozda bi pucali na Austriju,a razdaljina od svaba do nas je minimalna,za cas vetar donese radijaciju.
Nek pucaju, imat ću ja u pričuvi kalijevog jodida :>


Samo mi nije jasno zašto se Rusija i Amerika petljaju oko tih malih zemljica koji i nisu neki gospodarski faktor.
Sjeverna Koreja ima nuklearne bombe. Takve stvari jako pobuđuju interes u očima ostalih država :)

hrčak
23-11-2010, 23:42
Mene samo zanima kako svi smatraju da će Rusi i Kinezi biti za Sjevernjake jer ak oni pošalju nuklearku jedino što se može dogodit da ih ovi za inat ne roknu nuklearkama već pitaj boga čime samo da ih još više sjebu u onoj njihovoj vukojebini.

Aerial
23-11-2010, 23:44
Oke,
1) nuklearne bombe se ne bacaju olako

2) država u kojoj postoji potpuni filter informacija i u kojoj veliki vođa kaže da su zabili 3 gola Brazilu nema apsolutne šanse da ikoji ku*ac napravi dok ima takvav obavještajni sustav

Forengner
24-11-2010, 00:04
Kako me nerviraju ti gmazovi sa 4chana.(likovi iz randoma)
On topic:Juzna Koreja ocekuje izvinjenje.
Aint gona happen.
Iskreno,to se mora zavrsiti tamo gde je pocelo,u Koreji,a ako su 'velike sile' iole nesto,onda treba zajedno da smire situaciju.
Sto se majcice Rusije tice,jedno je sigurno-ona nikako ne zeli bilo kakav sukob,heck,jedva da su se oporavili od pada Crvenog carstva,jos su oni u hibernaciji,a i da ne zaboravimo Cecenske teroriste,dakle,imaju i unutrasnjih problema.Kina s druge strane ima svoje interese,dok Rusija apsolutno nema koristi od njih.

hrčak
24-11-2010, 00:09
A kakve koristi ima Kina od njih, siromašnih, beskorisnih i kaj je najbolje jedino što Sjevernoj Koreji uspjeva je to da seru kako će nekog roknut nuklearkama, a ni sami neznaju kako se to rai.

Forengner
24-11-2010, 00:11
Nece Kina njima pomoci vojnom intervencijom,vec zalihama,novcem,a zbog cega?Zbog svoje sfere uticaja.

hrčak
24-11-2010, 00:15
Kakve sfere uticaja? Jedino kaj imaju kod sebe je Mongolija, za koju valjda nitko ni nezna, Indija možda premda po mom mišljenju nikako, zatim gore navedena Koreja koja je govno, Tajland za kojeg je upitno dali je uopće sposoban vodit sebe i onih par otoka između Tajlanda i Asutralije za koje kao i gore navedene zemlje ljude boli kurac.

Herr Schnitzel
24-11-2010, 00:17
Tvoje poznavanje geopolitike je odista fascinantno. Osjećam se prosvjećeniji sad.

The Boz
24-11-2010, 00:18
Ček, jes' ti to upravo Indiju strpao na stranu Sjeverne Koreje!?

hrčak
24-11-2010, 00:19
Ne, nego sam rekao zemlje u okolici Kine i nju sam šutnuo eto tako, neznam ni ja sam

Forengner
24-11-2010, 00:20
Hrcak,malo mesas stvari,malo vise.Ne treba njima jak saveznik,njima treba monopol nad prijateljskim trzistem,a lakse ce prodavati svoje cheap-ass copije na severu no na jugu. :)
Imaju vise koristi od severnjaka nego od juznjaka,jer su ovi na jugu vec Americke marionete.Ako su ok sa S.K,onda ce im nametnuti svoje trziste,svoje proizvode,svoje oruzje.A i vise im odgovara da imaju svog igraca tamo,prirodno.Rusija sa druge strane,nema vece koristi od Koreje,pa se za nju i ne zanima.
Rusija je u ozbiljnim problemima od raspada saveza,i njima trenutno ne treba sukob,oni su sada u odlicnoj poziciji,pokazali su kako stvari stoje za vreme sukoba u Gruziji,da im je jos ostalo snage,pa su potom okrenuli novu stranicu i sada idu ka poboljsanju,Putin je Rusiju vratio iz mrtvih.Ne treba mu problema ako je vec sve koliko toliko ok.
Medvedev je kao sto svi znate,samo hand-pupet. :D

hrčak
24-11-2010, 00:25
Ali glavna stvar ako kojim slučajem izbije sukob je ta što po mom mišljenju sjever nema nikakvo naoružanje osim navodnih nuklearki kojima svako malo prijete, a mislim da bi Kina ako pomaže sjeveru sebi sjebala gospodarstvo, jer bi se premještale firme iz nje u recimo Tajladn ili ostale zemlje di bi radnici bili čak jeftiniji nego u Kini.

McPingvin_v2.0
24-11-2010, 00:27
sjever nema nikakvo naoružanje osim navodnih nuklearki kojima svako malo prijete, a mislim da bi Kina ako pomaže sjeveru sebi sjebala gospodarstvo, jer bi se premještale firme iz nje u recimo Tajladn ili ostale zemlje di bi radnici bili čak jeftiniji nego u Kini.
:pray: :pray: :pray: :pray:

Aerial
24-11-2010, 00:29
Samo čekam da Izrael vidi antisemitsku poruku u potezima Sjeverne Koreje.

The Boz
24-11-2010, 00:29
Ček, zašto bi Kina išta radila za "proširivanje ili preuzimanje tržišta Sjeverne Koreje" ako je tržište iste manje od 25 megaljudi!? I svi su redom siromašni!

Aerial
24-11-2010, 01:46
Sjeverna Kore-.. pardon, trenutna vlast u Sjevernoj Koreji je šrot na kvadrat koji s takvom državom neće puno postići.
Kim Jong-Ilu ljudi krepavaju od gladi dok gradi nekakvu iluziju velike države. Koga točno pokušava zavarati dotičnom iluzijom ostaje misterij.

Kažu neki da Sj Koreja ovo radi da privuče pozornost međunarodne zajednice na problem opskrbe hranom.
Ne znam, u mom civilizacijskom krugu se u takvim situacijama pomoć obično zatraži diplomatskim i uljudnim putem, a ne prijetnjama. Japanci im već duže vrijeme šalju hranu, a ovakvim postupcima samo riskiraju da i ta pomoć otpadne...

U svakom slučaju, navijam za pooštravanje sukoba i potencijalnu eskalaciju.
Dosadili više židovi i palestinci, brate...

W1k1n6
24-11-2010, 11:24
U svakom slučaju, područje je u teškoj banani, prvi susjedi Sjevernoj Koreji su Kinezi i Rusi, a oni "jedva" čekaju da u susjedovo dvorište padne nuklearka i sigurni bi ostali "jako" mirni da do toga dođe :)



Blatantno nepoznavanje političkog stanja svijeta.
Oni su zapravo jedini razlog zašto nije došlo do rata niti neće.
A? Rekao sam isto kao i ti samo drugim riječima. Daj malo promućni glavom prije nego me hoćeš poklapat. Jedina razlika je što sam ja rekao u hipotetskom tonu "ako bi". Povijest je do sada pokazala kako logika nikad nije bila jača strana politike. Čak i u vrijeme hladnog rata kada su obje strane znale da bi rat među njima mogao izazvati totalno uništenje jednih i drugih, svijet je nekoliko puita bio na samom rubu nuklearnog rata. Sjeverna Koreja zvecka oružjem, no ako Vođu pukne još jedan moždani i naredi da se opali a-raketa na Seul, što misliš da ne bi dobili protuudar? Misliš da bi ameri rekli "OK, neka su oni bacili atomsku, mi ćemo im odgovorit konvencionalnim oružjem kako ne bi isprovocirali Kinu"? A onda bi Kina rekla "nema veze što su Ameri vratili atomskom po Koreancima, mi se nećemo miješati da ovo ne preraste u svjetski sukob". I sve 5. Ptice cvrkuću.
Svijet je puno nestabilnije mjesto nego što mislimo.

Chappi
24-11-2010, 11:34
Treba malo da se ljudi poubijaju,nismo vec dugo...Iako da sad krene kraj bi doso vjerovatno.

unknown
24-11-2010, 11:49
ako bude nuklearni rat tko se želi naći samnom pa da igramo ruski rulet

Forengner
24-11-2010, 11:52
Mozemo to i ovako.
Na svu srecu pa ovo za sada ide ok,koliko vidim,nema nekih previse zustrih izjava.

W1k1n6
24-11-2010, 12:52
Zajebane su te zemlje koje imaju atomsko oružje a politički i ekonomski sustavi su im u banani. Sjeverna Koreja pogotovo, obzirom na klasičnu diktaturu jednog jedinog čovjeka kojeg štuju ko boga-faraona. Tu je teško biti siguran u logiku i suzdržanost, pogotovo kad se zna da je tip pretrpio moždani udar prije par mjeseci i nema normalne obrasce ponašanja u zadnje vrijeme. Zat baš kažem kako bi mu za mir nacije trebali čim prije sami malo pomoći da ode na drugi svijet.

keko
24-11-2010, 14:24
Ako izbije taj rat, najviše će najebati Južna Koreja. Pogledajte malo koliko je Seoul udaljen od granice, a Sjever sigurno na granici sad gomila vojsku za svaki slučaj, tako da mogu artiljerijom sravniti Seoul sam zemljom.

Mislim da su Amerikanci ipak najviše krivi za Sjevernu Koreju. Taj sistem bi se sam od sebe urušio, ali Ameri cijelo vrijeme daju Kim Jong Ilu materijala za njegovu propagandu. Što mislite, tko je po mišljenju sjevernokorejskog naroda kriv za glad i neimaštinu? Naravno da Amerika. Treba Sjevernu Koreju jednostavno pustit na miru, kad više taj režim ne bude mogao propagandom okretati narod protiv nekog neprijatelja da skrene pozornost s unutrašnjih problema, sve će se urušiti.

Forengner
24-11-2010, 14:26
Pustiti njih na miru?
Jeste da ih Ameri demoniziraju na svakom koraku,ali ipak S.K vodi ludak koji svako malo dovede zemlju na ivicu rata.(Pre ovog incidenta su potopili J.K brod,sreca pa se to mirno zavrsilo)
Obostrana krivica,iako je najbolje moguce resenje promena vodje. :)

Freddy
24-11-2010, 14:43
po mom mišljenju sjever nema nikakvo naoružanje osim navodnih nuklearki kojima

nije bas da nemaju naoruzanje

http://news.bbcimg.co.uk/media/images/50112000/gif/_50112282_military_balance_464-02.gif

Forengner
24-11-2010, 14:49
Vojska Juzne Koreje je bolje opremljena,ima modernije naoruzanje,ima mnogo vise saveznika no vojska njihovih severnih poznanika.Sto opet ne znaci da bi u potpunom ratu ona unistila Vojsku Severne Koreje,setimo se Vijetnama.

m4dsk33lZ
24-11-2010, 14:54
Vojska Juzne Koreje je bolje opremljena,ima modernije naoruzanje,ima mnogo vise saveznika no vojska njihovih severnih poznanika.Sto opet ne znaci da bi u potpunom ratu ona unistila Vojsku Severne Koreje,setimo se Vijetnama.

sjetimo se domovinskog rata?

keko
24-11-2010, 15:28
Inače je Južna Koreja izvodila te vježbe na području za koji S. Koreja ne priznaje da im pripada.Baš sam čitao da su neki južnokorejanski zapovjednici izjavili da su pucali na zapad, tako da mislim da su se Sjevernjaci uspaničili i pomislili da su pod paljbom. Mislim, tko normalan ide izvodit vojne vježbe uz granicu s državom s kojoj je praktički u ratu?

A i dosta je upitno koliko su istinite informacije koje dobivamo od američkih i južnokorejskih medija.

Forengner
24-11-2010, 15:39
Mislim, tko normalan ide izvodit vojne vježbe uz granicu s državom s kojoj je praktički u ratu?
Severnjaci.
Sever je pruzrokovao mnogo vise incidenata,u kojima je poprilicno mnogo ljudi poginulo.
Taj problem se mora resiti.Sto se duze odrzava primirje,to je mrznja rasprostranjenija.

keko
24-11-2010, 15:49
Daj par primjera, koje vojne vježbe?

Ne kužim zašto je S. Koreja pod sankcijama, zato što je razvila nuklearno oružje? Pa onda bi brdo država trebalo biti pod sankcijama.

Amerikanci su se već aktivirali, George Washington plovi prema Koreji, bojim se da bi se tu moglo neko veće sranje desiti.

Jedino me zanima koja bi bila uloga Kine u slučaju da izbije ratni sukob. Ako bi se stavila na stranu Sjeverne Koreje, totalno bi mogla satrati Amere i Jug, pa svu tu industriju koja je u zemlji mogu u trenu pretvoriti u vojnu industriju.

Babitz
24-11-2010, 15:50
Ja nikako ne shvaćam zašto sj. korejanci obožavaju "dragog vođu" toliko kad je lik očigledno idiot i samo dodatno sjebava državu.

Neven <R>
24-11-2010, 15:56
Zato što te ubiju u suprotnom? Ili ako imaš sreće pošalju u radne logore.

m4dsk33lZ
24-11-2010, 15:57
Ja nikako ne shvaćam zašto sj. korejanci obožavaju "dragog vođu" toliko kad je lik očigledno idiot i samo dodatno sjebava državu.

ti to ozbiljno?

Forengner
24-11-2010, 15:59
@King Mortal:iako trollas,evo ti odgovora:Strah.Tajna policija.+Fanatizam u nekim primerima.
@Keko:pa ako je uredu da se na svaku vojnu vezbu odgovara paljbom,onda verovatno mislis da bi bilo ok da su saveznici granatirali partizane koji su vezbali blizu trsta 45'?
Sto se sankcija tice,to je oruzje Amerike,sankcije nad kubom traju od pamtiveka i ko zna koliko ce jos trajati,sto se S.K tice,treba pomoci tom narodu,ne dodatno ga podjebavati i tako generisati jos vise mrznje.

The Boz
24-11-2010, 16:09
Kako pomoći narodu koji otme ljude koji su tamo kao humanitarna misija? I onda kažu da ih nisu oteli... I onda kažu da su mrtvi... I onda se ispostavi da nisu... I onda neke puste... I onda otmu troje iz diplomatskog izaslanstva... I onda su i oni mrtvi... I onda predaju tijela... I onda otmu glumce... I onda ih zatvore... I onda kažu da su mrtvi... I onda snime film... I onda glumci pobjegnu... I onda otmu novinare... I onda novinar kaže da je sve divno krasno... I onda umre...
Da. Pomoći im treba.

keko
24-11-2010, 16:17
http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/hs995.snc4/76834_1741527179735_1285358543_31945320_89292_n.jp g

Sad reci kako bi se ti osjećao da si na vlasti u S. Koreji i da ti Južnjaci ovdje izvode vojne vježbe.

Babitz
24-11-2010, 16:19
Jedina pomoć koju mogu dobit jest da dođe SAD i sravna ih sa zemljom pa da krenu iznova pod vodstvom Južne. Mislim ono, sj koreja je tražila SAD 65 trilijuna dolara odštete. :rotfl:

Nodakim
24-11-2010, 16:47
Kakvim vježbama vi pričate?
To je otok sa garisonom i gradom.Civilima.
Te zemlje su u ratu i ti želiš da nemaju vojsku na granici?
Pa retardiran si čak i za tih svojih 12 godina. A molim boga da nije više.

m4dsk33lZ
24-11-2010, 16:52
Kakvim vježbama vi pričate?
To je otok sa garisonom i gradom.Civilima.
Te zemlje su u ratu i ti želiš da nemaju vojsku na granici?
Pa retardiran si čak i za tih svojih 12 godina. A molim boga da nije više.

nije isto imati vojsku stacioniranu na granici i imati vojsku na granici koja radi vojne vježbe i puca.

keko
24-11-2010, 16:59
Kakvim vježbama vi pričate?
To je otok sa garisonom i gradom.Civilima.
Te zemlje su u ratu i ti želiš da nemaju vojsku na granici?
Pa retardiran si čak i za tih svojih 12 godina. A molim boga da nije više.

Nema potrebe za vrijeđanjem, ako nemaš argumente i svoje mišljenje možeš dokazati samo vrijeđanjem, onda rađe se nemoj uključivati u rasprave. Kao što ti je rečeno, bilo su to vojne vježbe, pucalo se i to uz obalu Sjeverne Koreje. Još gore, objavili su daljnje vojne vježbe i to u suradnji s Amerikancima. Mislim, kako se to može nazvati osim daljnjom provokacijom. I onda će opet Ameri ispati good guys.

Forengner
24-11-2010, 17:00
@noadakim:polako,nema potrebe za tim.Sto se granice tice,tu nema opravdanja,to samo pokazuje koliko je vojni vrh truo i nesposoban da reaguje na pravi nacin,ovako su samo jos jednom potvrdili da su oni problem i da ih treba smiruti,a mogli su da igraju na kartu zapada,mogli su da naprave skandal od te vojne vezbe,da ispadne da su juznjaci zedni krvi,ali ne,oni su digli ostrvo u vazduh a zajedno sa njim i bilo kakvu nadu za stabilizaciju regije.

keko
24-11-2010, 17:06
Da, a Zapad bi odmah reagirao i oštro optužio te vojne vježbe. Zapad je marioneta SAD-a, a njima baš ne bi pasalo da se ocrni njihov saveznik, tako da da je to S. Koreja napravila, ili uopće toga ne bi bilo u medijima, ili bi se uspjelo izokrenuti da se opet S. Koreja nekako okrivi. Makar ima poboljšanja, sad sam nedavno čitao da su Nijemci podigli optužnicu protiv CIA-inih agenata koji su oteli nekog Nijemca podrijetlom s Bliskog Istoka, a nakon što su shvatili da nije ništa kriv, samo su ga izbacili u nekoj šumi u Albaniji (http://www.index.hr/xmag/clanak/njemack ... 38531.aspx (http://www.index.hr/xmag/clanak/njemacka-izdala-naloge-za-uhicenjem-ciainih-ljudi-koji-su-oteli-njemackog-gradjanina/338531.aspx)).

unknown
24-11-2010, 17:10
Da, a Zapad bi odmah reagirao i oštro optužio te vojne vježbe. Zapad je marioneta SAD-a, a njima baš ne bi pasalo da se ocrni njihov saveznik, tako da da je to S. Koreja napravila, ili uopće toga ne bi bilo u medijima, ili bi se uspjelo izokrenuti da se opet S. Koreja nekako okrivi. Makar ima poboljšanja, sad sam nedavno čitao da su Nijemci podigli optužnicu protiv CIA-inih agenata koji su oteli nekog Nijemca podrijetlom s Bliskog Istoka, a nakon što su shvatili da nije ništa kriv, samo su ga izbacili u nekoj šumi u Albaniji (http://www.index.hr/xmag/clanak/njemack ... 38531.aspx (http://www.index.hr/xmag/clanak/njemacka-izdala-naloge-za-uhicenjem-ciainih-ljudi-koji-su-oteli-njemackog-gradjanina/338531.aspx)).


Aj molim te nemoj zapocinjati sa teorijama zavjere

Forengner
24-11-2010, 17:12
Ne kazem da bi zapad stao na njihovu stranu,zapravo sam siguran da ne bi,ali je za njih sve bolje od otvorenog napada.Ovim apsolutno nista nisu postigli,osim sto su opet pokazali da ih predvode ludaci koji nisu izasli iz hladnog rata.Samo sto ovaj put nemaju super silu na svojoj strani.

Feanor
24-11-2010, 17:16
E ako ovo naraste do globalnih razmijera oćemo li otvarat novu temu ili će Admini samo promijenit naslov teme u ''Svijet u plamenu'', čisto da znam da ne otvaramo novu temu bezze kad/ako bude.

:D

keko
24-11-2010, 17:21
Da, a Zapad bi odmah reagirao i oštro optužio te vojne vježbe. Zapad je marioneta SAD-a, a njima baš ne bi pasalo da se ocrni njihov saveznik, tako da da je to S. Koreja napravila, ili uopće toga ne bi bilo u medijima, ili bi se uspjelo izokrenuti da se opet S. Koreja nekako okrivi. Makar ima poboljšanja, sad sam nedavno čitao da su Nijemci podigli optužnicu protiv CIA-inih agenata koji su oteli nekog Nijemca podrijetlom s Bliskog Istoka, a nakon što su shvatili da nije ništa kriv, samo su ga izbacili u nekoj šumi u Albaniji (http://www.index.hr/xmag/clanak/njemack ... 38531.aspx (http://www.index.hr/xmag/clanak/njemacka-izdala-naloge-za-uhicenjem-ciainih-ljudi-koji-su-oteli-njemackog-gradjanina/338531.aspx)).


Aj molim te nemoj zapocinjati sa teorijama zavjere

Kakve teorije zavjere? Ovo su činjenice.

TeraBajt
24-11-2010, 17:23
index.hr

cinjenice


LOL

Feanor
24-11-2010, 17:25
index.hr

cinjenice


LOL

Znaš čim je neki Babić upleten da nije dobro...

keko
24-11-2010, 17:29
Ako te taj dio s index.hr toliko bode u oči ---> http://www.foxnews.com/politics/2010/11 ... exercises/ (http://www.foxnews.com/politics/2010/11/23/obama-s-korea-stage-military-exercises/)

Neven <R>
24-11-2010, 17:33
:pray: :pray: :pray:

Fox News

keko
24-11-2010, 17:35
http://www.guardian.co.uk/world/2010/no ... -exercises (http://www.guardian.co.uk/world/2010/nov/24/us-south-korea-military-exercises)
http://blogs.voanews.com/breaking-news/ ... exercises/ (http://blogs.voanews.com/breaking-news/2010/11/24/us-south-korea-reply-to-pyongyang-attack-with-new-military-exercises/)
http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-pacific-11826832
http://www.theage.com.au/world/us-ships ... 187c7.html (http://www.theage.com.au/world/us-ships-to-join-south-korea-military-drill-20101124-187c7.html)

Aerial
24-11-2010, 19:27
North Korea Fun Fact #2!:

Na sjevernokorejskoj strani demilitarizirane tampon-zone postavljeni su stražarski tornjevi na svakih nekoliko stotina metara. Na svakom tornju stražar gleda u sljedeći toranj, tj svog sunarodnjaka koji na njemu stražari. Razlog za to je da može na njega zapucati ukoliko vidi da taj drugi pokuša pobjeći preko granice.

^__^

unknown
24-11-2010, 20:12
Ako te taj dio s index.hr toliko bode u oči ---> http://www.foxnews.com/politics/2010/11 ... exercises/ (http://www.foxnews.com/politics/2010/11/23/obama-s-korea-stage-military-exercises/)


fox je propagandistička tv kuća koji podržavaju republikance... Pa pogledaj samo što glen beck govori(ako već pratiš fox news). Ako želiš nepristranost gledaj the daily show

Insert
24-11-2010, 20:15
Ja nikako ne shvaćam zašto sj. korejanci obožavaju "dragog vođu" toliko kad je lik očigledno idiot i samo dodatno sjebava državu.
A, zašto su ljudi obožavali tita, hitlera, staljina i ostatak ekipe koji su također bili totalni manijaci? Država je totalitarna, ljudi nemaju pristup internetu i stranim medijima, a domaći mediji su pod kontrolom države. Sve je doslovno propaganda.

The Great Duck
24-11-2010, 20:56
Di ćeš trpat Tita s Hitlerom i Staljinom?Nije da mi je drag,ali on za razliku od ovih nije bio luđak.

Nego,
KbM8Iu-547k

:pray: :pray: :pray:

Xero
24-11-2010, 20:59
9jK-NcRmVcw

Aerial
24-11-2010, 21:16
SSve je doslovno propaganda.

Da, to.
Upravo zbog toga ne mogu shvatiti kako bi takva država mogla zapravo išta postići.. Izvan elitističkih krugova na čelu, ljudi u S. Koreji zapravo 'em nemaju pojma kakva je stvarna situacija oko njih, 'em su na rubu kolapsa.
Jedino što proliferira je vojna industrija i huškanje nekakvim superiornim ideologijama, a znamo svi kako su u povijesti takve kvazi-komunističke ideologije završile.
Ok, iznimka je valjda Kina koja se drži jako dobro u odnosu na to kakvu je ideologiju imala, ali Kina je za razliku od S. Koreje u puno isplativijoj geopolitičkoj situaciji, i usto je ekonomska i demografska tvornica.

S. Koreja je "prijetnja", pa eto, očigledno samo zato što ima famozne rakete s onim cool nuklearnim znakom na njima i što predstavlja nestabilnu kariku.
Zbilja ne shvaćam što misle zapravo izvesti osim napasti južnog susjeda i time vojno (i.. samo vojno) profitiriati?

Forengner
24-11-2010, 21:19
S.K nije komunisticka zemlja.To je jednostavno zemlja pod diktaturom,zemlja u kojoj ljudi nemaju prava,kojom upravlja 'vodja' u komunistickom ruhu.
*Sory za pominjanje politike.*

Aerial
24-11-2010, 21:37
Zato sam i dodao ono "kvazi" jelda? :D

Forengner
24-11-2010, 21:41
Fak nisam video.
Veliki sam ćoro :D .

josip_kraš
24-11-2010, 22:05
North Korea Fun Fact #2!:

Na sjevernokorejskoj strani demilitarizirane tampon-zone postavljeni su stražarski tornjevi na svakih nekoliko stotina metara. Na svakom tornju stražar gleda u sljedeći toranj, tj svog sunarodnjaka koji na njemu stražari. Razlog za to je da može na njega zapucati ukoliko vidi da taj drugi pokuša pobjeći preko granice.

^__^

Kad idemo već s fun factsima malo o DMZu.
Južna Koreja na JSA (Joint Security Area) dovodi dobro građene i visoke vojnike.(Korejanci su inače većinom malog rasta)
Sjeverna isto tako slično, ugodno popunjene vojnike (ne pretile) da bi ovi s Juga vidjeli kako se u S.K. dobro živi.Ti vojnici po cijeli dan gledaju jedni u druge.
Također na sjevernoj strani postoji selo koje je ja mislim čak nenaseljeno i služi samo da bi ga ovi s juga gledali i divili se.
Druga najviša pala na svijetu nalazi se pogađate na sjevernoj strani DMZa, i na njoj je pogađate obješena S.K. zastava.
Sve to mogu vidjeti turisti koji idu u JSA.
Inače sagrađena je kao reakcija na J.K. palu, koja je također bila visoka.
Ovim se nastoji privući Južnokorejske vojnike da prebjegnu na Sjever.Kao oni ne znaju o bajnom životu u S.K.

Kada je Kim Il Sung '94 imao infarkt njegov sin Kim Jong Il (sadašnji vladar S.K.) je naredio doktorima koji su bili uz njegova oca da odu i da mu se dovedu najbolji doktori u državi.Kada su oni došli nisu ga mogli spasiti.
Sumnja se da je Kim Jong Il na taj način ubio svoga oca kako bi došao na čelo države.

http://farm4.static.flickr.com/3300/3632586085_bc4c955bb8.jpg
Badass mothafucker.

Preporučam pogledati:
JSA (http://www.imdb.com/title/tt0260991/)

System
24-11-2010, 22:14
5rNjt5vVErc&feature=related

Nekako mi se Kim Il Sung uvjek vise svidjao od Kim Il Jong-a. Cale je barem nesto radio, dok ovaj na drugu stranu nije.



yp6cB7BGj48

Aerial
24-11-2010, 22:22
Sjeverna isto tako slično, ugodno popunjene vojnike (ne pretile) da bi ovi s Juga vidjeli kako se u S.K. dobro živi.Ti vojnici po cijeli dan gledaju jedni u druge.
Također na sjevernoj strani postoji selo koje je ja mislim čak nenaseljeno i služi samo da bi ga ovi s juga gledali i divili se

Talk about psychological warfare... Genijalno :D


yp6cB7BGj48&feature=player_embedded

Ni Westwood ne bi mogo bolje napraviti :)

Forengner
24-11-2010, 22:28
Ljudi strance ne smeju da gledaju u oci,a ni da komuniciraju sa njima. :( . Dosta policije na ulici,a malo automobila,dosta zgrada i hotela a malo turista,najveci stadion na svetu imaju,a on je vecito prazan,osim tokom proslava vezanih za drzavu i vodju.

cham3leon
24-11-2010, 22:34
Di ćeš trpat Tita s Hitlerom i Staljinom?Nije da mi je drag,ali on za razliku od ovih nije bio luđak.


Čuj, nije imao kill count kao Staljin i Hićo, ali sigurno je da je bio povezan s Bleiburgom primjerice. Takve stvari. Luđaci nisu bili niti Hitler niti Staljin. Koliko god ih se nespretno prikazuje kao poremećene ljude, nije da nisu bili proračunati. Hitlerova strategija "osvajanja svijeta" je zbilja imala glavu i rep.

Forengner
24-11-2010, 22:39
Sve do...kraha Nemacke,kada je izgubio dodir sa realnoscu (kraj rata).Kako mozes reci da Hitler nije bio poremecen,ni Staljin nije bio bolji,Rusi su dosta propatili pod njima.Mozda su Hitler i Staljin bili proracunati,ali normalni?Kako neko ko je naredio sistemsko ciscenje svih pripadnika jednog naroda iz Europe,moze biti normalan,neko ko je napustio vojnike u Staljingradu,neko ko gotovo uopste nije cenio ljudske zivote,ko je naredio posmrtni mars svojim vojnicima,bez goriva,bez zaliha,krenuli su na saveznike,u toj nesretnoj Ardenskoj ofanzivi.

Herr Schnitzel
24-11-2010, 22:41
Hitlerova strategija "osvajanja svijeta" je zbilja imala glavu i rep.
Nije.

Forengner
24-11-2010, 22:43
Naravno da nije imala glavu i rep,a evo i zasto-umesto da je zatvorio front izbacivanjem Engleske iz rata,on je kao bez glave krenuo ka svome suparniku,Staljinu,u pogresno vreme,na pogresan nacin,i nasao se u klopci vise frontova,od kojih je jedan bio od presudnog znacaja.
Evo samo par Hitlerovih gresaka koje dokazuju da je plan osvajanja sveta bio osudjen na propast od samog starta.
-Nije iskoristio Spaniju.
-Rano je izgubio vazdusnu nadmoc nad Englezima.
Nije realno gledao na snagu Sovjetskog saveza i na moc njegovih ljudi.
Nije direktno napao Moskvu,vec je preokrenuo napad.
Nije dozvolio povlacenje 6 armije iz Staljingrada.
i to su samo neke od mnogih gresaka koje je napravio.

josip_kraš
24-11-2010, 22:48
Ljudi strance ne smeju da gledaju u oci,a ni da komuniciraju sa njima,uzas. :( . Dosta policije na ulici,a malo automobila,dosta zgrada i hotela a malo turista,najveci stadion na svetu imaju,a on je vecito prazan,osim tokom proslava vezanih za drzavu i vodju.

Kad smo već kod infrastrukture, odite na Google Maps/Earth i pogledajte Pyongyang.Koje ceste a auta nigdje.
Nedavno sam gledao kako je neki novinar ušao u SK kao turist.Uglavnom vrlo zanimljiv materijal za pogledati.

Kid A
24-11-2010, 22:50
Kako se zove to sto si gledao, neki dokumentarac?
Uglavnom ako bilo ko zna neke dobre dokumentarce o Sjevernoj/Juznoj Koreji, nek se javi

cham3leon
24-11-2010, 22:52
O tome nam se prof. iz povijesti nešto napričao - njegova omiljena tema. Poanta je bila u tome što su Nijemci skužili da je nafta postala najbitniji svjetski resurs. Originalni plan je bio da se ofenziva na istočnom frontu koji je krenuo prema SSSR-u spoji sa Rommelovim afričkim frontom i to na područjima s ogromnim zalihama nafte na bliskom istoku. Tko vlada naftom u današnje doba, vlada svijetom.

Napad na Staljingrad je bila vjerojatno najveća pogreška, osvajanje dotičnog nije ni bilo u planu. Zanos i ponos nakon pobjeda nad rusima su prevladali pa Hićo nije mogao odoljeti da ne uzme grad koji upravo nosi Staljinovo ime.

Xero
24-11-2010, 22:54
Kako se zove to sto si gledao, neki dokumentarac?
Uglavnom ako bilo ko zna neke dobre dokumentarce o Sjevernoj/Juznoj Koreji, nek se javi
Znam ja, ali svi su uglavnom o Starcraftu i tome kako ljudi koji ga igraju dobivaju puno pičke i para.

Forengner
24-11-2010, 22:58
Pod utiskom ranih pobeda,Hitler je stekao previse samouverenja,dok su Rusi shvatili da do poraza ne sme doci,a tu je i cinjenica da su se jedni borili zbog ludaka iz Berlina,dok su se drugi borili za svoje porodice,za svet u kome su ziveli,za sve buduce generacije.

Chupacabra
24-11-2010, 23:11
Sad možemo samo čekati. Što je točno Vanga rekla, na koji datum će Korejci lansirati A-bombe na Korejce? Da znam kad da otvorim svoj anti-fallout kišobran.

TeraBajt
25-11-2010, 00:14
Pod utiskom ranih pobeda,Hitler je stekao previse samouverenja,dok su Rusi shvatili da do poraza ne sme doci,a tu je i cinjenica da su se jedni borili zbog ludaka iz Berlina,dok su se drugi borili za svoje porodice,za svet u kome su ziveli,za sve buduce generacije.

prije zato sto bi ih upucali ako dezertiraju / padne im moral

MasaKrisT
25-11-2010, 02:18
+1

System
25-11-2010, 07:18
Evo jednog dokumentarca, koji je djelo ciste propagande imperijalistickih sila.

http://www.snagfilms.com/films/title/vi ... de_1_of_3/ (http://www.snagfilms.com/films/title/vice_guide_to_north_korea_episode_1_of_3/)

http://www.snagfilms.com/films/title/vi ... de_2_of_3/ (http://www.snagfilms.com/films/title/vice_guide_to_north_korea_episode_2_of_3/)

http://www.snagfilms.com/films/title/vi ... de_3_of_3/ (http://www.snagfilms.com/films/title/vice_guide_to_north_korea_episode_3_of_3/)

Eda Teacup girl je posle dvije nedelje streljana zbog izdaje.

Herr Schnitzel
25-11-2010, 09:25
Pod utiskom ranih pobeda,Hitler je stekao previse samouverenja,dok su Rusi shvatili da do poraza ne sme doci,a tu je i cinjenica da su se jedni borili zbog ludaka iz Berlina,dok su se drugi borili za svoje porodice,za svet u kome su ziveli,za sve buduce generacije.

prije zato sto bi ih upucali ako dezertiraju / padne im moral
Netočno. Štoviše, to je jedna predrasuda prema sovjetskim vojnicima koja je izuzetno uvredljiva i potcjenjivačka, i mnoge veteranske organizacije su godinama pokušavale pobiti te ideje. Bez uspjeha, očito, jer se jedan Enemy at the Gates očito doživljava kao dokumentarac.

W1k1n6
25-11-2010, 10:17
Preselit ću ovu temu u Alt+F4, molio bih da ubuduće takve dnevnopolitičke stvari ne stavljate u Science podforum.

josip_kraš
25-11-2010, 10:26
Evo jednog dokumentarca, koji je djelo ciste propagande imperijalistickih sila.

http://www.snagfilms.com/films/title/vi ... de_1_of_3/ (http://www.snagfilms.com/films/title/vice_guide_to_north_korea_episode_1_of_3/)

http://www.snagfilms.com/films/title/vi ... de_2_of_3/ (http://www.snagfilms.com/films/title/vice_guide_to_north_korea_episode_2_of_3/)

http://www.snagfilms.com/films/title/vi ... de_3_of_3/ (http://www.snagfilms.com/films/title/vice_guide_to_north_korea_episode_3_of_3/)

Eda Teacup girl je posle dvije nedelje streljana zbog izdaje.

Da!
To je taj!

Neven <R>
25-11-2010, 11:30
Evo jednog dokumentarca, koji je djelo ciste propagande imperijalistickih sila.

http://www.snagfilms.com/films/title/vi ... de_1_of_3/ (http://www.snagfilms.com/films/title/vice_guide_to_north_korea_episode_1_of_3/)

http://www.snagfilms.com/films/title/vi ... de_2_of_3/ (http://www.snagfilms.com/films/title/vice_guide_to_north_korea_episode_2_of_3/)

http://www.snagfilms.com/films/title/vi ... de_3_of_3/ (http://www.snagfilms.com/films/title/vice_guide_to_north_korea_episode_3_of_3/)

:pray: :pray: :pray:

Inače rulaju od vice magazina dokumentarci, preporučujem onaj o donku.

Kid A
25-11-2010, 11:32
Evo jednog dokumentarca, koji je djelo ciste propagande imperijalistickih sila.

http://www.snagfilms.com/films/title/vi ... de_1_of_3/ (http://www.snagfilms.com/films/title/vice_guide_to_north_korea_episode_1_of_3/)

http://www.snagfilms.com/films/title/vi ... de_2_of_3/ (http://www.snagfilms.com/films/title/vice_guide_to_north_korea_episode_2_of_3/)

http://www.snagfilms.com/films/title/vi ... de_3_of_3/ (http://www.snagfilms.com/films/title/vice_guide_to_north_korea_episode_3_of_3/)

Eda Teacup girl je posle dvije nedelje streljana zbog izdaje.
LikeS· Comment · Share

Aerial
25-11-2010, 11:50
Eda Teacup girl je posle dvije nedelje streljana zbog izdaje.

Wut, ozbiljno?

Kid A
25-11-2010, 11:53
Ko je Teacup girl , to nesto iz ovog dokumentarca?

"Inače rulaju od vice magazina dokumentarci, preporučujem onaj o donku"

Sta ovo znaci?

Neven <R>
25-11-2010, 11:54
Da pogledaš dokumentarac ne bi postavljao ova pitanja. :(

Kid A
25-11-2010, 12:01
KK, evo sad cu

Neven <R>
25-11-2010, 12:15
Kad pjeva Anarchy in the UK na kraju, NE VJERUJEM :pray: :pray:

Frky
25-11-2010, 12:57
Ja bi sad najrađe kupio 3D TV i gledao 3. svjetski ratu u 3D-u iz trosjeda i tripovao da ništa nije realno!!

Kid A
25-11-2010, 14:34
Pogledao dokumentarac, nije los.
I zasto je Teacup girl streljana zbog izdaje, zapravo zasto je streljana uopce?
Jel bila previse opustena s novinarima ili druzeljubiva?

Rang€r
25-11-2010, 14:38
da.

btw, možda sam to samo ja, ali čini mi se da je htjela imat i sexualni odnos s likom iz dokumentarca.

Kid A
25-11-2010, 14:45
A bas mi je zao djevojke (kao i svih ugostitelja u dokumentarcu), onako camis jadan po cijele dane i molis boga da ti neko dodje jednom u 6 mjeseci cisto da ne izludis bez ljudskog kontakta

Rang€r
25-11-2010, 15:43
ček, a od čeg žive ti ugostitelji onda?

Da_killah
25-11-2010, 15:53
10 strana raspravljanja o tome zašto bi kina stala uz sjevernu koreju, a nitko ne spominje očito. koga će ranije imati na svojoj granici, sjevernu koreju, pa i takvu kakva je, ili američku koreju?

Forengner
25-11-2010, 16:26
@Terbajt:vidim da ti je Snicla odgovorio,ali cu i ja dodati nesto-ne,ruski vojnici nisu imali dnevne zalihe vodke,nisu pijani jurisali na mitraljeze,nije bilo Komesara posle neuspeha 42',nije bilo samoubilackih jurisa,jednostavno,stanje je bilo tesko,bilo je mnogo siromasnih i gladnih,mnogi od njih su se borili na prvim linijama,nisu imali obuku,pa su bili laka meta za Nemce,koji su u proseku imali bolju opremu i trening od Rusa.
Ruski vojnici nisu bili nista manje vredniji od americkih,nista manje hrabri,nisu oni bili hrabri zbog komesara,oni su bili hrabri jer je u par trenutaka sudbina slobodnog sveta bila u njihovim rukama,jeste da su zrtve bili ogromne,ali je i glavina trupa Rajha bila po istocnom frontu,tu su se vodile najljuce i najgore borbe,nije bilo milosti.Enemy at the Gates je klasicna hollywood propaganda,ispada da Rusi nisu imali ikakav borbeni plan.Znam da je situacija bila uzasna do 42',i da je Savez grdno patio,ali se odjednom podigao talas odlucnih ljudi koji je isterao Nemce iz domovine,posle toga,nista ih nije zaustavilo.

W1k1n6
25-11-2010, 16:27
Kao prvo, Kina je Komunistička zemlja baš kao i Sjeverna Koreja. Kao drugo, već im je vojno pomagala, kako u ratu, tako i u miru, te ih opskrbljuje oružjem i dan danas. Kao treće Kina im je dala i tehnologiju za izradu atomske bombe. Znači bez obzira na to što Kini sigurno nije nikako u cilji ratovati, jer se otvorila u zadnjih nekoliko desetljeća i postala neka vrsta komunističkog uređenja s kapitalističkim ekonomskim sustavom, te joj je glavna vanjskopolitička politika da prodaje što god može i kome god može, ipak nije neosjetljiva na zbivanja u Koreji. Kada bi došlo do novog korejskog rata konvencionalnim oružjem gotovo sigurno se ne bi miješala, no ako bi ameri zveknuli nuklearku na Sj. Koreju, stvar bi vrlo vjerojatno izmakla kontroli i zdravom razumu. Inače, danas je Obama poslao nosač aviona George Washington ka Koreji, kao potpuru za izvođenje zajedničke vojne vježbe s Južnom Korejom. Nek mi sad netko kaže da se ovo ne bi moglo rasplamsat u veliki svjetski sukob kad bi Sjeverna Koreja udarila atomskim naoružanjem po njemu. Držimo fige da se to neće dogodit, ali se nemojmo zavaravat kako je to nemoguće i da Kinu boli što im se dešava u susjedstvu. Sve ima svoje mjere i razmjere.

Forengner
25-11-2010, 16:32
Ne mislim da ce ovo eskalirati u svetski rat,ali je moguce da ce doci do rata izmedju Severne i Juzne Koreje,samim tim ce u rat biti uvucena i Amerika (podsetimo se,amerika ima ogroman broj svojih trupa rasporedjenih po J.K.) Ako ovo bude rat vodjen konvencionalnim oruzjem,onda sumnjam da ce biti na globalnom nivou,s druge strane,ukoliko severnjaci upotrebe nuklearno oruzje...tesko je pogoditi kako bi se dalje stvari dogadjale.

cham3leon
25-11-2010, 17:04
Je li Kina dovoljno moćna da uz ne-baš-bogzna-kakvog saveznika poput sjeverne Koreje ima muda za ulazak u rat s NATO-om?

Chupacabra
25-11-2010, 17:09
Mislim da Kina nije dovoljno moćna da pobijedi Nato, ali bi se mogla "nositi" sa njim neko vrijeme.
Ono, broj a-bombi Nato-a > broj A-bombi Kine i S. Koreje.
Ugl, ja navijam za stranu koja će meni omogućiti bezbednost.

cham3leon
25-11-2010, 17:12
Normalno da ćeš navijat za NATO kad smo mi u njemu, blesane.

Xero
25-11-2010, 17:16
Ja bi navijo za Kinu. Ko kod da je u savezništvu sa amerikom moj je neprijatelj.

keko
25-11-2010, 17:37
Pročitao ovaj komentar na jednom stranom forumu


Yes, industry in China does benefit from the west but thats ONLY really benificial to the people and not the higher elites in China. Make no mistake, CHINA is NOT affrad of losing their trade partners in the west AT ALL. Think about it, theres far more money to be made with war than trade any day of the week. Also China is probably one of the most economically stable countrys in the world and ALL they have to concern themselves with if they go to war is how the money is shared and moved about from within their own country. If that hasn't convinced you, do you know how many factories there are in China? I wouldn't like to guess but if they went to war, all these factorys would change product production over night and start to make weapons and ammunition to assit the war, the chinese government will simply adjust their own economy to suit this change and this is how their money will move around.

This is more or less what most countries were doing in the last world war. Here in the UK, factories were converted to support the war efforts. Peoples lives changed dramatically and this is why they say there is always money in war.

I absolutly guarentee, china (and every other country for that matter) has already got these types of changes all worked out and ready for implementation at a moment notice.

Što mislite o tome?

Chupacabra
25-11-2010, 17:42
Taj lik dakle kaže da je Kina apsolutna spremna za obračun?

Dakle, spremna za obračun je svaka država koja ima pun penis ljudi plus nekoliko nuklearki plus komunizam.

System
25-11-2010, 17:45
Kakav crni komunizam, ni Kina ni Sjeverna Koreja nisu komunisticke zemlje.

Rang€r
25-11-2010, 17:51
onak ameri bi mogli u isto vrijeme spucat nuklearke na kinu s koreju i gg

keko
25-11-2010, 18:15
Rakete ne lete brzinom svjetlosti pa bi Kinezi brzo odgovorili svojim nuklearnim naoružanjem, mislim da Amerika ima dosta dobru zaštitu od toga, ali jednostavno bi to bilo previše raketa.

Deadwalker
25-11-2010, 18:18
Nuklearni rat nikome nije u interesu. Osim što bi svijet uništili do neprepoznatljivosti, isti se kosi i s američkim pojmom "national security" koji uključuje zaštitu "njihovog načina života".

Chupacabra
25-11-2010, 18:46
Fallout shelters, anyone?

The Great Duck
25-11-2010, 18:55
Pod utiskom ranih pobeda,Hitler je stekao previse samouverenja,dok su Rusi shvatili da do poraza ne sme doci,a tu je i cinjenica da su se jedni borili zbog ludaka iz Berlina,dok su se drugi borili za luđaka iz Moskve.
fix'd

Aerial
25-11-2010, 19:28
Nuklearni rat nikome nije u interesu. Osim što bi svijet uništili do neprepoznatljivosti, isti se kosi i s američkim pojmom "national security" koji uključuje zaštitu "njihovog načina života".

This.
Malo pretjeruju ljudi s tim nuklearnim bombama. Nuklearke se ne bacaju za početak ratovanja.

Uostalom, kakav bi bio ishod takvog rata za SK?
1) SK baca 2 nuklearne bombe na Južnu
2) Na SK pada 12 nuklearnih bombi
3) ??
4) profit

Mislim da definitivno nikome osim Kim Jong-Ilu nije na pameti korištenje oružja za masovno uništenje. Ako ga i iskoristi, SK će nakon toga, kao što je u anketi ponuđeno, natrag na kameno doba.

unknown
25-11-2010, 19:42
http://www.24sata.hr/svijet/ministar-ob ... ada-199798 (http://www.24sata.hr/svijet/ministar-obrane-juzne-koreje-podnio-ostavku-zbog-napada-199798)

evo ga razrješilo se... to se zove diplomacija. Jedino se treba u budućnosti praziti onog malog koji će sada na vlast doći. Mogla bi se cia vratiti u 60 nakratko i ukloniti malog sa vlasti old skull way

keko
25-11-2010, 20:09
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Sv ... dvracanjem (http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Svijet/Sjeverna-Koreja-prijeti-nuklearnim-odvracanjem)

Nije se ništa razriješilo, ovaj vikend ćemo sve vidjeti, održavaju se vojne vježbe pa ćemo vidjeti odgovor Sjeverne Koreje na to.

unknown
25-11-2010, 20:16
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Svijet/Sjeverna-Koreja-prijeti-nuklearnim-odvracanjem

Nije se ništa razriješilo, ovaj vikend ćemo sve vidjeti, održavaju se vojne vježbe pa ćemo vidjeti odgovor Sjeverne Koreje na to.

i ti stvarno misliš da će povući nuklearku -.-'

Aerial
25-11-2010, 20:22
http://www.24sata.hr/svijet/ministar-obrane-juzne-koreje-podnio-ostavku-zbog-napada-199798

evo ga razrješilo se... to se zove diplomacija.

Ma bogati, zamisli to! U nekim zemljama ljudi na čelnim pozicijama daju ostavke kad vide da rade nešto što nije u interesu naroda! :O
A u nekima čak i ne primaju plaće samo zato što su u parlamentu/saboru! :O

Što bi naši glavonje rekli na to, tsk tsk :D

keko
25-11-2010, 20:25
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Svijet/Sjeverna-Koreja-prijeti-nuklearnim-odvracanjem

Nije se ništa razriješilo, ovaj vikend ćemo sve vidjeti, održavaju se vojne vježbe pa ćemo vidjeti odgovor Sjeverne Koreje na to.

i ti stvarno misliš da će povući nuklearku -.-'

Nadam se da neće, ali ništa me ne bi iznenadilo.

Chupacabra
25-11-2010, 20:27
U ovom trenu samo možemo pretpostavljati, ajmo samo pričekati dok SK ne odgovori pa ćemo vidjeti tko je bio u pravu.

keko
25-11-2010, 21:01
rLGKqwRB ... re=related (rLGKqwRB4Ik&feature=related)

Ovaj propagandni video je stvarno šokantni i kad Sjeverna Koreja jednom padne, ne znam kako će se uopće uspjeti integrirati u zajedničku državu (ako se ujedini s Jugom). Ima još brdo propagandnih filmove, i to ne samo filmova, čak su i crtići čista propaganda.

Ja sam za to da se ruši režim u Sjevernoj Koreji, ali sam i za to da konačno netko Amerima priušti novi Vijetnam i da im pokaže da ne radit što žele po svijetu.

josip_kraš
25-11-2010, 21:14
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Svijet/Sjeverna-Koreja-prijeti-nuklearnim-odvracanjem

Nije se ništa razriješilo, ovaj vikend ćemo sve vidjeti, održavaju se vojne vježbe pa ćemo vidjeti odgovor Sjeverne Koreje na to.

i ti stvarno misliš da će povući nuklearku -.-'

Nuklearku ne.
Možda pošalju par torpednih brodića što im ih je '51 Brkati dao.

K4ciga
25-11-2010, 21:21
Pa koji kurac JK i USA rade vojne vježbe u blizini ovih luđaka? Nevjerojatno, zajebavati se s nuklearnim ratom zbog glupe vježbe...

Paran0a
25-11-2010, 21:26
Provociranje :D

Aral
25-11-2010, 21:27
Tak i treba, samo naprijed :)

josip_kraš
25-11-2010, 22:06
A bas mi je zao djevojke (kao i svih ugostitelja u dokumentarcu), onako camis jadan po cijele dane i molis boga da ti neko dodje jednom u 6 mjeseci cisto da ne izludis bez ljudskog kontakta

Nisu je ubili.Ja bio tamo.

hrčak
25-11-2010, 22:49
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Svijet/Sjeverna-Koreja-prijeti-nuklearnim-odvracanjem

Nije se ništa razriješilo, ovaj vikend ćemo sve vidjeti, održavaju se vojne vježbe pa ćemo vidjeti odgovor Sjeverne Koreje na to.
Ajd pliz pogle datum.

m4dsk33lZ
25-11-2010, 22:50
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Svijet/Sjeverna-Koreja-prijeti-nuklearnim-odvracanjem

Nije se ništa razriješilo, ovaj vikend ćemo sve vidjeti, održavaju se vojne vježbe pa ćemo vidjeti odgovor Sjeverne Koreje na to.
Ajd pliz pogle datum.

:pray:

Arbiter of Change
25-11-2010, 23:21
Mislim da je onaj "Some men just want to watch the world burn" klub dobio još jednog člana, a Veliki Vođa cilja na visoko mjesto.

W1k1n6
26-11-2010, 00:04
U izvanrednim TV vijestima Sjeverne Koreje malo prije su izjavili da neće tolerirati američki nosač na 100 km od njihove obale i da će odgovoriti svime što imaju na tu provokaciju. Upozoravaju građane da pripreme skloništa. Kina traži da bude posrednik u pregovorima između Sjeverne i Južne Koreje pod uvjetom da američki nosač ne dođe i da se vježbe otkažu. Obama ne popušta, nosač se približava. Ujutro ćemo vidjeti što dalje. Laku noć.

hrčak
26-11-2010, 00:20
Nadajmo se da ćemo se probuditi sutra.

m4dsk33lZ
26-11-2010, 00:30
nadam se da guzda trolla :(

unknown
26-11-2010, 00:57
BALLS! :cry:

Feanor
26-11-2010, 00:58
A moro je hebeni Obama s ''and you have my Battle Cruiser'' uletiti, mamicu mu....

unknown
26-11-2010, 01:12
A moro je hebeni Obama s ''and you have my Battle Cruiser'' uletiti, mamicu mu....


A ne može ni amerika preko ovoga preći, i ona mora održati ugled u svijetu jer ako će pokazati da im sjeverna koreja(tako mala država) može diktirati kako će se ponašati što misliš kako će se onda ostale početi ponašati

Feanor
26-11-2010, 01:15
To će nas na kraju i uništiti, ljudski ''ponos''...

unknown
26-11-2010, 01:20
To će nas na kraju i uništiti, ljudski ''ponos''...

što to izvukao iz biblije

"Pride goeth before destruction, and an haughty spirit before a fall. "

XD

Feanor
26-11-2010, 01:21
Nope, iz Star Wars-a :D

unknown
26-11-2010, 01:52
@Feanor hehe

k9IfHDi-2EA

:boohoo:

m4dsk33lZ
26-11-2010, 01:55
thMm-7RFsm0

ProzoЯ
26-11-2010, 01:57
Koliko vidim amerika se vec umijesala, a ako se jos umijesaju rusi i kinezi mogao bi biti 3. svj rat.
radi cega ? jeb*ne vjezbe?

unknown
26-11-2010, 03:20
pklr0UD9eSo

WW3 song

Forengner
26-11-2010, 07:40
Rusija sigurno nece ratovati protiv Amerike,zar vam to nije jasno?Jedino Kina podrzava S.K.

cham3leon
26-11-2010, 08:10
Malo mi ipak djeluje prenategnuto da ovako nešto može prerasti u svjetski rat... Teško.

Kid A
26-11-2010, 08:16
Probudio sam se neradioaktivan, sta cemo sad?

W1k1n6
26-11-2010, 09:35
Meni nešto nabreklo ujutro, možda su to prvi znaci radioaktivnosti :)

McPingvin_v2.0
26-11-2010, 10:05
A moro je hebeni Obama s ''and you have my Battle Cruiser'' uletiti, mamicu mu....
:pray: :pray: :pray:

Neće ni Kina protiv Amerike. Njihove ekonomije su previše isprepletene da si tako nešto dopuste :)

Carp
26-11-2010, 10:08
Ja se osjecam prazno, Jel to znaci da me izjela radijacija? Il sam samo gladan?

The Boz
26-11-2010, 10:10
Meni nešto nabreklo ujutro, možda su to prvi znaci radioaktivnosti :)
Ja bih se zabrinuo da mi nije. Al dobro, svi smo mi drugačiji...

Feanor
26-11-2010, 10:12
Neznam kako kod vas, ali gledam vani kroz prozor, i vrijeme je bogme kao da je pala Atomska bomba, pada užasno jaka kiša, s užasno jakim vjetrom.

Forengner
26-11-2010, 10:18
Hell vreme jeste uzasno.Crni oblaci.I kisa.Ljudi hajde proveravajte da li mi nismo nesto propustili :) .

Bartuc
26-11-2010, 10:25
Jebemti, nuklearni rat je na pomolu, a ja zaboravio uzeti kišobran.

@Boz, još koju godinu i doktor će ti se igrati s prostatom, pa ćemo onda vidjeti kako se smiješ Wikingu. Stariš... :P

McPingvin_v2.0
26-11-2010, 10:38
Odjebite s pričama o prostati, hvala.

Kid A
26-11-2010, 10:40
Pogodilo te, a? :eyebrows:

Lord Ragnarok
26-11-2010, 10:42
Gori gora, gori borovina,
Gori dušo naša ladovina
Nije meni žao borovine
Već je meni žao ladovine


Nesta mala debeloga hlada
Di ćemo se milovati sada


Gori nebo, gori tvrda stina
Nesta naša lipa ladovina
Gori vatra, gore uspomene
Izgorilo draga pola mene

Nesta mala debeloga hlada
Di ćemo se milovati sada


Nesta mala debeloga hlada
Di ćemo se milovati sada


Gori gora, gori borovina.

McPingvin_v2.0
26-11-2010, 10:43
Pogodilo te, a? :eyebrows:
Pogodio me :(

Bartuc
26-11-2010, 10:51
Aaaa, da, sad se sjećam one priče o prosatati od prije par mjeseci :D Hahaha xD

W1k1n6
26-11-2010, 11:07
Meni nešto nabreklo ujutro, možda su to prvi znaci radioaktivnosti :)
Ja bih se zabrinuo da mi nije. Al dobro, svi smo mi drugačiji...
Znači i tebi iskočila sisa na čelu :)

Aerial
26-11-2010, 11:38
Bilo mi dosadno, ali ne toliko da pokrenem Photoshop.. :P

http://i222.photobucket.com/albums/dd319/aerial51zd/operational.jpg

Forengner
26-11-2010, 11:56
:rotfl: :pray: Genijalno.Iako se bojim da cemo zavrsiti kao Korhal. :)

Chupacabra
26-11-2010, 11:56
:pray:

Dakle, bit će rata? :D

Kid A
26-11-2010, 11:57
Evo malo ulja na vatru
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ement.html (http://www.dailymail.co.uk/news/article-1332882/China-Russia-abandon-dollar-new-bilateral-trade-agreement.html)

The Boz
26-11-2010, 12:13
Oh, exploitable!
http://img718.imageshack.us/img718/1200/getyou.jpg

Chupacabra
26-11-2010, 15:55
Ako bude rata, nadam se da Ameri Korejcima neće poslati Chuck Norrisa... Bojim se da kosooki to neće podnijeti. :(

Edit: tek sad vidio Bozovu sliku :pray: :pray: :pray:

keko
26-11-2010, 17:28
http://www.business.hr/hr/Naslovnica/Svijet/Sjeverna-Koreja-prijeti-nuklearnim-odvracanjem

Nije se ništa razriješilo, ovaj vikend ćemo sve vidjeti, održavaju se vojne vježbe pa ćemo vidjeti odgovor Sjeverne Koreje na to.
Ajd pliz pogle datum.

A gle stvarno. Znam da mi je netko pričo o tome da S. Koreja prijeti nuklearnim odgovorom, valjda je taj netko pobrkao s time prije 4 mjeseca, a ja nisam gledao uopće datum na članku.

The Great Duck
26-11-2010, 21:05
Ovo dokazuje da bi bilo pametnije Amerima da su ranije napali SK,negdje nakon što je Kina prestala biti izolirana i neprijateljski raspoložena i prije nego što je SK dobila nuklearno oružje.

Forengner
26-11-2010, 21:12
O kakvim vi napadima pricate?Pa Amerika nikada ne bi prva napala S.K,vec bi iscenirali neki incident,i provokacijom uvukli Koreju u rat,nije Koreja kao Irak,ili Iran,mnogo su organizovaniji i opasniji.Ne bi ostale zemlje tek tako prihvatile americki napad.

TeraBajt
26-11-2010, 21:20
e nemojte srat znam da svi ko ja ocekujete da bude malo parade na istoku. popcorn ready

Smeagoul
26-11-2010, 22:09
e nemojte srat znam da svi ko ja ocekujete da bude malo parade na istoku. popcorn ready

..tako morbidno a tako istinito :<

Paran0a
26-11-2010, 22:49
Ionako je ovo stoljece predosadno.

rudeboy95
26-11-2010, 22:56
I sad mi uletimo na naslovnice svih Europskih novina kako hrvati jedu krv (hrv) i piju mozak (mozak) i odgovaraju na pitanja starih đaka.

cham3leon
27-11-2010, 10:17
Sarah Palin provalila neki dan da bi se USA trebala držati svog saveznika, Sjeverne Koreje.

keko
27-11-2010, 11:18
Da,lol, čak sam čitao da je neka misica izjavila da se nada miru između dvije Kine.

The Great Duck
27-11-2010, 12:22
Onda se ne mora brinuti... :D

Dreamer Deceiver
27-11-2010, 12:23
e nemojte srat znam da svi ko ja ocekujete da bude malo parade na istoku. popcorn ready

kokice pečene na dobrom nuklearnom plamenu ^^

Aerial
27-11-2010, 13:32
Da,lol, čak sam čitao da je neka misica izjavila da se nada miru između dvije Kine.

Actually, to ima smisla. Postoje dvije Kine :)
Vjerojatno je mislila na Koreje, ali opet, nije se ni previše zeznula ^^

Paran0a
27-11-2010, 13:34
Vjerovatno da :D

rudeboy95
27-11-2010, 17:42
Čujem da su Ameri došli intervenirat, tolko o tome da neće bit trećeg svijetskog, sad će lijepo Kina branit Sjevernu i zagarantiran svijetski rat.

Chupacabra
27-11-2010, 18:44
Možda kinezi plate čaknorisu da radi za njih pa čaknoris ubije obamu.

Herr Schnitzel
27-11-2010, 18:55
Čujem da su Ameri došli intervenirat, tolko o tome da neće bit trećeg svijetskog, sad će lijepo Kina branit Sjevernu i zagarantiran svijetski rat.
Sad objasni na čemu temeljiš to svoje predviđanje.

josip_kraš
27-11-2010, 19:49
Hmm...
http://www.index.hr/vijesti/clanak/teor ... 25699.aspx (http://www.index.hr/vijesti/clanak/teoreticari-zavjere-dolar-profitira-na-korejskoj-krizi-ali-rata-nece-biti/525699.aspx)

keko
27-11-2010, 21:40
A mass exodus of North Korean workers from the Far East of Russia is under way, according to reports coming out of the region. As the two Koreas edged towards the brink of war this week, it appears that the workers in Russia have been called back to aid potential military operations.

Vladnews agency, based in Vladivostok, reported that North Korean workers had left the town of Nakhodka en masse shortly after the escalation of tension on the Korean peninsula earlier this week. "Traders have left the kiosks and markets, workers have abandoned building sites, and North Korean secret service employees working in the region have joined them and left," the agency reported.

Aerial
27-11-2010, 22:30
Slabo se furam u ekonomiju, pa ne kužim kako dolar raste s obzirom na stanje u Sjevernoj Koreji? :o

osvetnik_sch3l3
28-11-2010, 11:27
pocelo se kuhati,
J korea seli novinare iz zemlje,
zracne uzbune,
detonacije,
preleti americkih aviona iznad S koree

whiskey
28-11-2010, 11:57
Ništa nece biti. Nisu toliko blesavi ipak..

osvetnik_sch3l3
28-11-2010, 12:01
pa od nacije koja si rusi blizance i ne sprecava napad na pearl harbour mozes svasta ocekivati

Aerial
28-11-2010, 12:05
"PAJU, South Korea, Nov. 28 (Yonhap) -- An artillery shot accidentally fired by a South Korean army unit fell on the South Korean side of the Demilitarized Zone (DMZ) on Sunday afternoon, military officials said."

Da, ono...
Kao što su slučajno sjekirama zatukli UN-ovce i pogubili novinare, tako sad polako počinju nehotice povlačiti okidače ? :D

m4dsk33lZ
28-11-2010, 12:08
"PAJU, South Korea, Nov. 28 (Yonhap) -- An artillery shot accidentally fired by a South Korean army unit fell on the South Korean side of the Demilitarized Zone (DMZ) on Sunday afternoon, military officials said."

"fired by a South KoreanSarmy unit fell on the South KoreanSside of the Demilitarized Zone"

lolwat?

keko
28-11-2010, 12:10
"We will deliver a brutal military blow on any provocation which violates our territorial waters," the North's state-controlled KCNA news agency said.

Sjeverna Koreja je jasno izjavila da neće tolerirati da se ulazi u njene teritorijalne vode i ako to Južna i Amerikanci budu ignorirali tijekom ovih vježbi, to je čista provokacija.