PDA

Pogledaj cijelu verziju : Odsjaj u oku?



C
19-11-2010, 17:42
Imam problema s očima (ne dioptrija), pa me zanima što je normalnije, pa si uzmite mali test i recite kako vi vidite, te dali imate nekih problema s očima i dioptriju. Nemojte spamati po temi.

Dakle, ovako, test.
U mraku imate izvor svjetlosti.
Vidjeti će te svjetlost i okolo njega još jednu manju slabiju ali mrvicu veću svjetlost. To je normalno i to će svi vidjeti. Ovisno o veličini svjetlosti, možda se neće ni primjetiti.
Zatim pokušajte pohvatati s svakim okom zrake (testirajte posebno jedno i posebno drugo oko).
Recite s kojim okom vidite snop zrake, ili snopove zraka.
Evo jedan primjer:
http://himpic.com/t/7956-pb190024.jpg.jpg (http://himpic.com/o/7956-pb190024.jpg)
Prva slika pokazuje kako se svjetlost rasipa u krug koji je ograničen, međutim može biti i samo dio tog kruga, polukrug ili 10% kruga i sl.
Druga slika pokazuje kako se svjetlost rasipa u jednom ili dva snopa, može biti jedan snop, a mogu biti i dva, s time da ne moraju biti na istoj dužini.

Frky
19-11-2010, 20:33
Vidjeti će te svjetlost i okolo njega još jednu manju slabiju ali mrvicu veću svjetlost.

????

Inače, moje oči su u kurtz jer ih stalno diram! To sam čuo tamo nedje da su oči 156 G-točka ili tako nešto!

McPingvin_v2.0
20-11-2010, 02:09
Ne znam, ali trebam te: viewtopic.php?p=1372072#p1372072 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?p=1372072#p1372072)

C
20-11-2010, 06:32
Ajde ne spamaj, dao sam ti jedan izvor, i Lord ti je dao druge puno bolje izvore, ako ti nije dovoljno, ne trebaš primiti taj dio znanja.

Lord Ragnarok
20-11-2010, 10:47
:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:
isuse
:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

McPingvin_v2.0
20-11-2010, 11:19
Ajde ne spamaj, dao sam ti jedan izvor, i Lord ti je dao druge puno bolje izvore, ako ti nije dovoljno, ne trebaš primiti taj dio znanja.
Nisi mi dao nikakve izvore. "Gledao sam neki dokumentarac na HRT-u, tuži J.Lo Hadžiselimovića" nije izvor.

Death By Sexy
20-11-2010, 12:13
Gle, ja sam se potrudio objasniti i lik me išao vrijeđati. Nekim ljudima se jednostavno neke stvari ne mogu objasniti. Svatko ima pravo na svoje mišljenje, makar to značilo da imaju pogrešna osnovna vjerovanja o svijetu oko sebe.

C
20-11-2010, 14:04
Vi za dokaze želite LINKOVE umjesto KNJIGE i sl. izvora poput profesora, dokumentaraca, istraživača, znanstvenika, itd. Da se ne ponavljam...

Ajde ne spamaj, dao sam ti jedan izvor, i Lord ti je dao druge puno bolje izvore, ako ti nije dovoljno, ne trebaš primiti taj dio znanja.
Na vas dvojicu repeat x2:

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:
isuse
:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:
Kako kažeš, svatko ima pravo na svoje mišljenje, ja i Lord smo podjelili malo znanja s vama, ako sumnjate u njega ili ne vjerujete, to nije naš problem.

Lord Ragnarok
20-11-2010, 14:19
blah krivo, editiro.
neka neki amdin pobrise

Death By Sexy
20-11-2010, 14:22
A ne?


Ti ne znaš što su dokazi! Dokaz nije tvoje mišljenje, nije neki tamo dokumentarac i neka tamo knjiga; TO SU KONKRETNA LITERATURA I AUTORI, KONKRETNE MADAFAKIN ZNANOSTI, A NE NEKI PSEUDOARGUMENTI.

Niste mi nikakve dokaze dali, rekli ste da znate za njih - velika razlika.


Više puta sam te tražio da kažeš bar jednog znanstvnika koji zalaže tvoje stajalište. Rekao sam da zagovaraš kreacionizam i ti si mislio da ja zagovaram religiju... Jednostavno ne kužiš da 1 dokumentarac za koji ni ne znaš kako se zove nije dobra referenca za tvoje stajalište. ..

Kako se zove uopće ta znanstvenaSteorija koju ti zagovaraš?


I nemoj se sad uvrijediti, mislim fakat reagiraš ko da imaš 10 god... Samo tražim da pošteno odgovoriš na pitanje. Naravno da ne moraš, mene samo zanima kako možeš nešto takvo tvrditi, a da nisi niti provjerio, niti se zapitao je li to tako.. NHF

Najgore što misliš da te Lord podržava.. :'(((

Lord Ragnarok
20-11-2010, 14:35
A ne?

[quote="Death By Sexy":2t5z5ytl]Ti ne znaš što su dokazi! Dokaz nije tvoje mišljenje, nije neki tamo dokumentarac i neka tamo knjiga; TO SU KONKRETNA LITERATURA I AUTORI, KONKRETNE MADAFAKIN ZNANOSTI, A NE NEKI PSEUDOARGUMENTI.

Niste mi nikakve dokaze dali, rekli ste da znate za njih - velika razlika.


Više puta sam te tražio da kažeš bar jednog znanstvnika koji zalaže tvoje stajalište. Rekao sam da zagovaraš kreacionizam i ti si mislio da ja zagovaram religiju... Jednostavno ne kužiš da 1 dokumentarac za koji ni ne znaš kako se zove nije dobra referenca za tvoje stajalište. ..

Kako se zove uopće ta znanstvenaSteorija koju ti zagovaraš?


I nemoj se sad uvrijediti, mislim fakat reagiraš ko da imaš 10 god... Samo tražim da pošteno odgovoriš na pitanje. Naravno da ne moraš, mene samo zanima kako možeš nešto takvo tvrditi, a da nisi niti provjerio, niti se zapitao je li to tako.. NHF

Najgore što misliš da te Lord podržava.. :'((([/quote:2t5z5ytl]

pa podrzavam....
o cem ti pricas?

mene su ucili na osnovama arheologije o suzivotu ljudi i dinosaura. kako su postavljali zamke da bi ulovili volciratptore zbog njihovih izuzetno ostrih zubi/kandi koje su koristili kao nozeve.
jahali/pripitomili su triceratopse te ih koristili kao mi danas traktore/konje prije x godina)

C
20-11-2010, 15:08
mene su ucili na osnovama arheologije o suzivotu ljudi i dinosaura. kako su postavljali zamke da bi ulovili volciratptore zbog njihovih izuzetno ostrih zubi/kandi koje su koristili kao nozeve.
jahali/pripitomili su triceratopse te ih koristili kao mi danas traktore/konje prije x godina)
Ma pusti klinca, njemu su jedini dokazi LIKNOVI.
Ja ću se raniti.
:pray: :rotfl:

@Ljudi misle da imam 30+ godina, ti misliš da imam 10-, to je tvoj problem što si klinac koji ne shvaća neke stvari. Po mojoj procjeni ti imaš 80 godina i znaš sve, a ja sam balavac naspram tebe i tvog iskrivljenog znanja. Lijepo ti kažem, ne sramoti se više, ali ne, ti opet, pa ajde, sramoti se, mene ne smaraš.
Nadam se da ćeš jednog dana upisati arheologiju i izvrijeđati profesora na fakultetu kada ti bude pričao o suživotu dinosaurusa i ljudi. Ako mu budeš vjerovao, glup si, ako mu ne budeš vjerovao, i budeš ga napao, plaćam ti, ne jednu pivu, već gajbu pive.

McPingvin_v2.0
20-11-2010, 15:11
Vi za dokaze želite LINKOVE umjesto KNJIGE i sl. izvora poput profesora, dokumentaraca, istraživača, znanstvenika, itd.
Ne, ja želim akademski izvor. Akademski izvor uključuje sve nađeno na schoolar.google.com, poneke reference s wikipedije, diplomske, magistarske radove i doktorate te članke objavljene u znanstvenim časopisima (Nature (http://en.wikipedia.org/wiki/Nature_%28journal%29), Science (http://en.wikipedia.org/wiki/Science_%28journal%29)...). "Vidio sam dokumentarac", "čitao sam na internetu", "profesor mi je rekao" nije dokaz. Meni je profesor rekao da samo papci prodaju dionice T-HT-a (u vrijeme razgovora cijena dionice je bila oko 400 kuna). Za dva tjedna cijena je pala za cca 40%.

Razvij kritičko mišljenje, ja svoje jesam još u 3. osnovne i svakodnevno ga treniram zahvaljujući tebi i sličnim ljudima :)

C
20-11-2010, 15:21
Ajde dobro, ne vjeruješ dokumentarcu koji je bio pušten na HRT-u. Ali fora je u tome što ti ne vjeruješ profesoru na fakultetu koji to uči svoje studente. Ma da, on je sigurno samo starac koji je proživio život u SF knjigama, pa je danas prolupao i bulazni. Mislim ono, riječ zaglupljen je za vas premalo.

Ili vjeruj, ili googlaj, ili traži neki drugi izvor, zar je tako teško upisati, recimo evidence that humans and dinosaurs lived together ili coexistence of humans and dinosaurs, itd. Google će naći samo preko 1.000.000 linkova, kada baš hoćete linkanje?

Ja se ne planiram s vama prepirati i dokazivati vam, šta i ako vam dam listu od 10+ istraživača i ostalih ljudi koji se time bave, pa čak i ako vas odvedem na ta mjesta, vi će te opet reći, ne, ja sam pametan, to su gluposti, zato tišina nabovi.

McPingvin_v2.0
20-11-2010, 15:31
Koji profesor na kojem fakultetu to uči svoje studente?

Nene, ne ide to tako. http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophi ... n_of_proof (http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophic_burden_of_proof)

Osoba A tvrdi nešto nevjerojatno. Osoba A mora potkrijepiti svoju tvrdnju dokazima da je to nešto nevjerojatno zaista istinito. Ovo što ti radiš je isto vrlo dobro opisano: http://en.wikipedia.org/wiki/Argument_from_ignorance

TI si taj koji tvrdi nešto u što ne vjeruju ljudi, stoga TI snosiš teret dokazivanja toga. Ti nas ne moraš uvjeravati, podastri dokaze i mi ćemo kao svi normalni ljudi učiniti isto - vjerovati u ono što je dokazano.

Kada ću ja tvrditi nešto nebulozno (tipa: imam ljubičastu bananu) ja ću biti daj koji će morati dati dokaz za to, a neće svi na forumu slikati svoje banane da mi dokažu da su njihove žute.

C
20-11-2010, 15:45
Da, ja pričam nebuloze, istraživači pričaju nebuloze, stručnjaci pričaju nebuloze, profesori na fakultetima pričaju nebuloze i snimljeni su dokumentarci o nebulozama. Daj se malo saberi.
Lijepo sam ti rekao, malo progooglaj i sve ćeš naći, ali sve, a Lord ti je dao ime knjige koju koriste za uvod u arheologiju, njegovog profesora na faxu možeš osobno potražiti i porazgovarati s njime, sve se može naći, ako mi ne vjeruješ, ne trebaš, ja nikoga ne tjeram da mi vjeruje, došao sam, podijelio sam malo znanja vama klincima, ako ne želite vjerovati, tko vas iebe.

Death By Sexy
20-11-2010, 15:46
@Pingu: Već sam mu ja to sve napisao. Ova rasprava je fakat završena. Kritičko mišljenje je danas doživjelo poraz ;(

Tužno je da npr. C ne vjeruje u evoluciju. :'((

McPingvin_v2.0
20-11-2010, 15:59
Da, ja pričam nebuloze, istraživači pričaju nebuloze, stručnjaci pričaju nebuloze, profesori na fakultetima pričaju nebuloze i snimljeni su dokumentarci o nebulozama. Daj se malo saberi.
Koji istraživači, koji stručnjaci, koji profesori, koji fakulteti?

Naravno da su snimani dokumentarci o nebulozama, imam ih 200 doma.

http://img140.imageshack.us/img140/3716/filmovi.jpg

Dakle, postoje dokumentarci o vampirima, zlim duhovima i Da Vincijevom kodu, to znači da sve to postoji?

C
20-11-2010, 16:02
Odgovore možeš naći Googlanjem i čitanjem knjiga, ili pak obrazovanjem. :wink:

Dakle, postoje dokumentarci o vampirima, zlim duhovima i Da Vincijevom kodu, to znači da sve to postoji?
Nope, nisam to rekao, za razliku od suživota dinosaura i ljudi, o vukodlacima, vampirima i zlim duhovima se ne predaje na fakultetu.

@Nisam rekao u što vjerujem, a u što ne vjerujem, zato mi ne stavljaj riječi na usta.

McPingvin_v2.0
20-11-2010, 16:03
OK, na kojem fakultetu se predaje o suživotu dinosaura i ljudi?

C
20-11-2010, 16:05
Lord će ti to znati bolje, ali već je stavio neko ime i prezime autora, profesora, literaturu i šta već, ne znam na pamet. Sve jedno na faxu ne bi učio nebuloze.

McPingvin_v2.0
20-11-2010, 16:08
Ne, nije, nego je trolao. Na Tehničkom Veleučilištu u Zagrebu ne postoji smijer arheologija, to znam jer sam student prijespomenutog visokog učilište te sam i demonstrator na jednom od predmeta. Jedini smjerovi koji postoje su informatika, elektrotehnika, računarstvo, graditeljstvo, mehatronika i strojarstvo. Arheologije nema.

Lord Ragnarok
20-11-2010, 17:04
daj seres :o a sta sam ja onda upisao :o

McPingvin_v2.0
20-11-2010, 17:06
Nemoj da žicam profu da joj pomognem ispravljati kolokvije jer ćeš pasti ko glineni golub ;)

Paran0a
20-11-2010, 17:34
ahhahah nedaj se lord

C
20-11-2010, 18:35
Pingvin, koji je ono broj za prijavu korupcije i kriminala? :rotfl:

Lord Ragnarok
20-11-2010, 18:56
060/31-13-31

rudeboy95
20-11-2010, 20:16
http://www.bogwig.com/christmas/Trolls/trollsNoses.jpg


Inače, pingu, zašto imaš kolekciju jugioa?

Kvothe
20-11-2010, 23:46
Ajde dobro, ne vjeruješ dokumentarcu koji je bio pušten na HRT-u.
Gledao sam taj dokumentarac (http://www.imdb.com/title/tt0109915/), super je.


http://img140.imageshack.us/img140/3716/filmovi.jpg
Hehe, DROGE. :3

C
20-11-2010, 23:50
Dokumentarac nije isto što i animirani crtić za djecu koje ti gledaš.

Kvothe
20-11-2010, 23:51
Dokumentarac nije isto što i animirani crtić za djecu koje ti gledaš.
OH SNAP