PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vuk dlaku mijenja, ali ćud nikada.



W3DR4N
19-11-2010, 14:53
http://img234.imageshack.us/img234/6887/s17178psx1ls2.jpg

Ne kužim isčuđavanje igrača kad developeri najavljuju nastavke, DLC-ove i spin-offove i remakeove. Jer, odkad je igraće industrije, sve te stvari postoje pod drugim nazivima.

DLC-ovi su se prije 10-15-20 godina zvali Mission Packovi. Budući da je internet bio u kamenom dobu, nitko si nije mogao priuštiti skidanje igara putem interneta. Mission packovi su bili setovi mapa bez ikakvih inoviteta, a obično čak nisu ni bili povezani u cjelinu. Popularni Quake II je imao mission packove Ground Zero i The Reckoning, pa se nitko nije bunio da su mužnja love.

Spin-offovi isto nisu novost u svijetu računalnih igara, a kroz godine, vidjeli smo boljih i lošijih izdanja. Jedan od prvih spin-offova se smatra Wario Land, spin-off Super Mario Land serijala. Ipak, najuspješniji spin-off u povijesti računalnih igara je Soul Reaver, spin-off serijala Blood Omen. Naslovi poput Fallout New Vegasa nisu spin-offovi, već nastavak drugog developera, jednako kao što je to slučaj bio s Kotorom, Tomb Raider Legendom ili Silent Hill Homecomingom.

Remakeovi se rade od kad računala mogu renderirati bolju grafiku od svojeg prethodnog izdanja. Već je 1993. Sid Meier izdao Pirates Gold remake istoimene igre iz 1987., a postupak je ponovio 2004. godine s punokrvnim multiplatformskim naslovom. Remakeove se rade iz razloga što developer želi obogatiti grafiku, ili pak omogućiti igranja igara na novijim generacijama konzole. Igrači tako mogu zaigrati propuštene naslove prošle generacije, bez da nabavljaju staru konzolu. Postoji mnoštvo dobrih remakeova, poput Bionic Commando Rearmeda, mnoštvo bespotrebnih, poput remakea par godina starije igre The Chronicles of Riddick, te remakeova koji nisu napravili baš nikakav posao, poput poprilično poražavajućeg Half-Life Sourcea, kojeg modderi nastoje popraviti naslovom Black Mesa.

Stoga, svi novi trendovi su zapravo ponavljanje gradiva developerima, samo što danas imaju moćne kanale digitalne distribucije, pa je cijeli proces daleko lakši i brži, uz direktan prodor prema igračevom novčaniku.

The Boz
19-11-2010, 14:56
Ne vjerujem... ja se... slažem!? Sa W3kyem!?

Aral
19-11-2010, 14:58
Naravno, kad govori istinu :)

+1

GDra
19-11-2010, 14:59
Stvarno, napisao je nešto što je zapravo istina.

croat1gamer
19-11-2010, 15:11
Ne vjerujem... ja se... slažem!? Sa W3kyem!?
Mindfucka nas. :(

Neven <R>
19-11-2010, 15:12
Nije to ništa novo, u svijetu medija oduvijek su postojale franšize koje su se iskorištavale. Hercule Poirot, James Bond, Sherlock Holmes, sve se to prenjelo na svijet igara.

Arbiter of Change
19-11-2010, 15:14
Wedran voli isticati očito, ali +1 za spomen Soul Reavera.

W3DR4N
19-11-2010, 15:19
Pa nije očito kad se cijelo vrijeme ocrnjuju DLC-ovi kao da vam kruh kradu. A najnormalnija stvar.
Naravno da nećeš kupiti oklop za konja u Oblivionu ili novu pušku za Just Cause 2 po cijenama od 10-20 kuna, ali prosječan DLC za Borderlands, po cijeni od 60 kuna traje 10-15 sati, što je valjda dvostruko više od prosjeka industrije za punokrvne naslove.

Srle
19-11-2010, 16:10
Ne vjerujem... ja se... slažem!? Sa W3kyem!?
Mindfucka nas. :(
lpMmU7AkDvM&feature=related

Wedran kao Puff (ne sjećam se njegovog trenutnog umjetničkog imena) :D

Deadwalker
19-11-2010, 16:12
Slažem se s Weky-em. Mislio sam da toga nije puno bilo prije, al eto, bio sam u krivu, upravo radi manjeg poznavanja stvari na tržištu. :)

System
19-11-2010, 16:51
Ah ti divni mission packovi za Starcraft, ko ih ne bi kupio.

A sta ako je Wedran htio sve da nas iztrolla, ali izazvao kontra efekat?

Durin
19-11-2010, 19:56
Da Vedrane, fulao si u trolkanju. Sada izbriši temu i napiši sve obrnuto od gornjih izjava.


Slažem se s Weky-em. Mislio sam da toga nije puno bilo prije, al eto, bio sam u krivu, upravo radi manjeg poznavanja stvari na tržištu.

Pa nije ih bilo punoSprije, ali ih je bilo.

=PcP=F@N
19-11-2010, 22:06
mnoštvo bespotrebnih, poput remakea par godina starije igre The Chronicles of Riddick



pojasni


izisla je ova igra 2004 koliko se sjecam,par godina kasnije i dark athena tj nastavak


ostalo ok,protiv dlc nemam nista,po kojoj cijeni ih ja nabaljvam i odlicni su

Babitz
20-11-2010, 01:04
Dark Athena je prvotno zamišljen čisto kao remake originala, eventualno su odlučili dodati taj dark athena chapter i promijenili naziv igre. U osnovi i je remake s dodatnom kampanjom.