PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ubisoft izdaje HD kolekcije za PlayStation 3



W3DR4N
16-11-2010, 11:50
Najpoznatije Ubisoftove franšize prošle generacije, biti će izdane na PlayStation 3 konzoli u visokoj definiciji, s redefiniranim teksturama, uz sve igre na optičkom mediju velikog kapaciteta i podrškom za prikaz na ekranima s 3D tehnologijom.

Zasad Ubisoft planira izdati Prince of Persia trilogiju, Splinter Cell trilogiju (kasniji nastavci su izdani na platformi), te orginalne Rayman nastavke.


Prva redefinirana trilogija koja izlazi jest Prince of Persia Trilogy 3D, koja izlazi u petak, 19. studenog.

http://img694.imageshack.us/img694/1167/pop3d.jpg


Ukoliko mislite da su reizdavanja cijeđenje posljednjeg atoma krave muzare, izdavači misle drugačije. God of War Collection za PlayStation 3, koji sadrži dva orginalna nastavka s prošle generacije, prodao se u 2 milijuna primjeraka.

Deadwalker
16-11-2010, 14:08
True, čuo sam već ranije za ovaj HD paket. Nakon God of War paketa koji se pokazao i više nego uspješan, Ubisoft želi zaraditi još love na temelju stare slave. U svakom slučaju, tko još nije odigrao igre, savršena prilika :)

Bara
16-11-2010, 23:10
Shadow of the Colossus + ICO HD pak također dolazi, to je tek nice :)

W3DR4N
17-11-2010, 00:00
Ovaj mjesec bi se trebao pojaviti i Mortal Kombat 1, 2 i 3 u HD verziji za PS3.

Sickmanno1
17-11-2010, 00:08
Da izade na PC-u, mogli bi na kutiju napisati Full HD ^^

Deadwalker
17-11-2010, 11:49
Ovaj mjesec bi se trebao pojaviti i Mortal Kombat 1, 2 i 3 u HD verziji za PS3.

Koliko koštaju takvi paketi?

W3DR4N
17-11-2010, 13:55
Oko 150-200 kuna. Ovisno o naslovu.

Arbiter of Change
17-11-2010, 17:19
U nas, Wedrane, u nas.

Deadwalker
23-08-2011, 21:28
Oni koji ne prate, Ubisoft je izdao Splinter Cell HD kolekciju na PS3-u (prve tri Splinter Cell igre). Uzeo sam si prvi Splinter Cell samo za sada i ono, nostalgija na kubnu^^
Lijepo je Ubisoft sredio igru, iako me nasmijalo jer se često dešavaju usporavanja. PS3 ne može 10 godina staru igru prožvakati u 1080p, a Chaos theory se igra na 720p.

Uglavnom, baš sam guštao ponovno igrati malo stari klasik. Doduše, SC će sada na čekanje zbog novoga Deus Exa, a i moram još dovršiti Fallout: NW

Razzarach
23-08-2011, 22:15
Da izade na PC-u, mogli bi na kutiju napisati Full HD ^^
Respekt +1 :P

Windwalker
23-08-2011, 23:36
He, he, ali ne izlazi za PC.

Tako da PS3 ima igre s boljom grafikom od istoimenih PC igara.

Deal with it.

Deadwalker
23-08-2011, 23:50
Zalijepiti detaljnije teksture ne igra veliku ulogu, kada je i dalje broj poligona daleko ispod današnjih standarda, tako da neki veliki grafički boom i nemaš. Sjene su lijepo odrađene i malo su poboljšali neke volumetrične efekte, ali je žalosno da PS3 nije u stanju 10 godina staru PC igru upogoniti na 1080p rezi bez nekih padova frameratea. Video sekvence su ostale kakve su i prije bile tako da zaboravite na HD iskustvo između levela što malo kvari ukupni dojam.

Mislim da je najveći plus ovaj paket za one koji imaju doma 3D televizore, no u Hrvatskoj takvih ima jako jako malo.

Sve u svemu, sviđa mi se ovo. Podrška za trofeje te filmsko stealth iskustvo iz udobne fotelje :)
Prvi Splinter Cell me sa PS Plus preplatom koštao 50-ak kn što je jedna runda u kafiću

Babitz
24-08-2011, 00:28
Kupio sam ps3 i pokušavam se uvjerit da nisam bacio novac u wc školjku tako da pričam iz dupeta. Primjerice, uspoređujem grafiku hardvera iz 2003. s onom iz 2007. Na stranu smiješna rezolucija.A oke onda.

Windwalker
24-08-2011, 13:02
U, kak si me skuril opako. :hangin:


Nego, koje igre bi htjeli 'izglađene' za PS3.

Ja bi Resident Evil 4. Još uvijek izgleda dobro na ostalim platformama, a ovdje bi ga samo još malo izgladili.
Problem je što je samo jedan, pa ga ne bi imali s čime u paketu prodat.
No možda na PSN? Ako je mogo Beyond Good and Evil, moglo bi i ovako nešto.

Ili X-Men Legends serijal. Prvi nije bi na PC-u. No, šanse za tako nešto su nula.

Babitz
25-08-2011, 04:20
Meni rula kako je Sony izbacio kompatibilnost sa starijim igrama tako da mogu zarađivat na idiotarijama kao HD reizdanja.

W3DR4N
25-08-2011, 21:08
Meni rula kako je Sony izbacio kompatibilnost sa starijim igrama tako da mogu zarađivat na idiotarijama kao HD reizdanja.

Imaš potpuno krivu percepciju.
Reizdanja kupuju pretežno igrači koji nisu igrali starije nastavke, izlaze po osjetno nižim cijenama od novih igara i obično dolaze u paketu od dvije, tri ili više igara.

No, recimo da je Sony ostavio kompatibilnost, što preostaje igraču koji želi zaigrati, ne znam, prvi Devil May Cry?
U trgovini novu igru neće pronaći, samo na eBayu gdje takve zapakirane naslove prodaju po 200-300 dolara.
Izdavaču preostaje reizdavati prastare PS2 igre, što je praktički besmisleno, jer ih ne može reizdavati za šaku kuna, a za pristojnu lovu mogu napraviti HD verziju.
Recimo da imaš oba izbora, PS2 igru za 100 kuna i reizdanje za 150 kuna. Dati ćeš malo više i uživati u većoj rezoluciji, boljim teksturama i trofejima, za razliku od stare verzije koja to nema.



@Windwalker
Capcom je najavio HD reizdanje Resident Evila 4. Izaći će na PS Storeu zasebno i na Blu-rayu u paketu s Code Veronica X nastavkom.

Kid A
25-08-2011, 21:13
oh noes nemam trofeja i achievementa pa samo dzaba igram



btw a zasto je uopce ukinuta kompaktibilnost ako ne zbog ovog sto je Babitz rekao?

W3DR4N
25-08-2011, 22:19
Zbog rezanja troškova i samim time cijene konzole.
Kompatibilnost je pitanje dodatnog hardvera, a ne samo softvera.

Uostalom, nitko nikog ne tjera kupovati HD reizdanja, kao što se može PS2 konzola nabaviti za 400 kuna.

Windwalker
25-08-2011, 23:21
@Windwalker
Capcom je najavio HD reizdanje Resident Evila 4. Izaći će na PS Storeu zasebno i na Blu-rayu u paketu s Code Veronica X nastavkom.
Odlično!

A u ovo kako su HD reizdanja marketinški pothvat nebih ulazio, jer normalno da jesu.
Danas je sve marketing i gotovo.
No ovo je barem kvalitetan marketinški pothvat.

Meni, koji sam preskočio cijeli PS2 opus, ovakva reizdanja klasika odlično dođu.
I još milijunima ljudi, kao što je GOW dokazao.

Samo izbacivanje kompatibilnosti nije baš pohvalno... no opet, da je kompatibilnost ostala, ja bih (a vjerujem, i mnogi) uvijek radije kupio kvalitetnije HD izdanje.
Jer, u suštini, to je sasvim ista igra, samo izglađena, a bome i jeftinija.
Na amazonu je, recimo, Sly HD trilogija 24 funte, a svaki nastavak zasebno za PS2 oko 35 funte (govorim za novi, rabljene se ipak može jeftinije nabaviti, no to zna biti rizik).

Dakle, jedini problem su ljudi koji već posjeduju te PS2 naslove, pa ih ne mogu igrat na PS3.
No, oni vjerojatno još uvijek imaju i PS2, ili ga lako jeftino kupe.

Babitz
25-08-2011, 23:54
Jeste vidjeli "briljantan" voice acting na HD reizdanju Silent Hill 2?

Windwalker
26-08-2011, 00:22
Ok, to je sranje i ne znam zašto su to išli radit.

Za Silent Hill ću se držat PC-a, na kojem SH 2 i 3 još uvijek izgledaju dobro, a jedino ti su važni (i jedinica je važna naravno, ali nit je bila za PC, nit će biti reizdana, tako da, emulator).

No, sve ostalo su, zasad, puni pogotci.

Kid A
26-08-2011, 00:28
Ok, to je sranje i ne znam zašto su to išli radit
Da ne placaju rezije osobama koje su radile originalni VA pa su nasli neke s ulice koji su triput jeftiniji. Yup, dotle se doslo

Raz
26-08-2011, 00:41
Iskreno, ne kužim čemu toliko bičanje pošto niti stariji voice acting nije bog zna šta.