PDA

Pogledaj cijelu verziju : HD 4870 problem ili...



Goc406
15-11-2010, 10:07
Napajanje (jeftinjak 500w).
Izgorilo mi napajanje tri puta pa sam po preporuci kupio stabilizator napajanja.
Prvi put je izgorilo u idle-u, drugi i trechi put u igri i to istoj.
Chulo se neko variranje ventilatora grafichke.
Imam josh 1 mj. garancije na grafi pa me zanima dal je u njoj problem pa da ju nosim reklamirati.
Sad kako imam taj stabilizator napajanje je ok, ali komp mi se usred igre ugasi, a prethodno tome je bijeli ekran.

marijanovic
15-11-2010, 11:24
Ček, ček, tri jeftinjak napajanja su ti izgorila i ti i dalje ostaješ pri jeftinjacima? lol

Probaj grafu kod nekog drugog u komp da vidiš je li i ona primila. Vjerojatno je primila malo i matična, hard disk itd...

Kakav si stabilizator napona uzeo, misliš valjda UPS?

Goc406
15-11-2010, 12:41
Ne, bash stabilizator napona.
To mi je preporuchio tip gdje sam kupio komp.
Pitao sam ga dal da uzmem jache/kvalitetnije napajanje i veli ne, ova su dobra :-(
Hochesh rechi da mi je to napajanje moglo nashkoditi cjelom kompu?

Niko Bellic
15-11-2010, 13:24
Skupi ekipu i nabij liku zube u grlo. Varati neinformirane ljude i prodavati im sranja kazneno je djelo protiv poštenja i morala, a kažnjava se brutalnim batinjanjem do krvi. Ukratko, radi budale ti je mogao cijeli komp izgorit skupa s kućom. Na grafu poput HD 4870 nikako ne ide ništa osim kvalitetnog napajanja i to pristojne snage. Ovakvima poput tog tvog dilera treba zabraniti prodaju hardvera i izbiti mu par zuba da se pri svakom pogledu u ogledalo sjeti da ga je vlastito kurvanjsko ponašanje sjebalo i da mu to u životu nije trebalo. Takvima želim bolnu smrt od gladi ili unutarnjeg krvarenja. Majmun jedan, treba ga krknut!

Goc406
15-11-2010, 13:49
Nisam znao da je tako ozbiljna stvar.
Uzet chu neko kvalitetno napajanje dok se vrati grfa da se kvalitetno hrani.
Hvala momci.

marijanovic
15-11-2010, 15:28
I čekaj, na kakav ispravljač napona spajaš komp, zanima me što ti je podvalio i pošto?
Ne bi ja na svog spojio na neki ispravljač; samo UPS ili letvu s prenaponskom zaštitom.

I koje je točno napajanje što imaš? Što piše na njemu (proizvođač, model, snaga)?
Mislim ono, ima neznalica i ima ljudi koji baš namjerno druge vuku za nos, a ovdje mi "miriše" na ovo drugo.

Goc406
15-11-2010, 15:55
APC Line r voltage regulator

marijanovic
15-11-2010, 17:31
Ok, ajd to je ok. Kao UPS bez baterije recimo.

Moguće da ti je pregaranjem napajanja riknulo i još nešto (znaš i sam da je napajanje skopčano na skoro svaku komponentu) ili da je jednostavno napajanje preslabo (preslaba struja na 12V railu za grafu).
Koje je točno napajanje?