PDA

Pogledaj cijelu verziju : Interpretacija stihova.



rudeboy95
14-11-2010, 21:15
Evo za hrvatski moram u 200 riječi interpretirat 1,2,3 stiha/ova.
Može neka preporuka? Znači treba imat puno puno metafora i takvih gluposti da mogu nasrat zašto mi se sviđa i to.

Jedino šta mi je palo na pamet je od Dubioze:
"Vratiče se Valter,
Jebače vam mater."

I onda tu nasrat o tome kako je Valter lik iz filma.. Malo opisat film.. onda opisat sta to znači za dubiozu.. i svugdi ubacit "svidja mi se zato jer".
To su jedina dva stiha koji su možda dostatni 200 riječi, al bi s druge strane mogao dobit 1 zbog djela gdje Valter jebe mater.
Preporuke?

EDIT:
158zAYVpTJg
:pray: :pray: :pray:

Maloki
14-11-2010, 23:23
To su jedina dva stiha koji su možda dostatni 200 riječi
Rofl.

croat1gamer
14-11-2010, 23:30
Stvar je u tome da iz vecine pop pjesama nemozes izvuci neko pravo znacenje, ali se moze preseravati oko tih stvari.
Uzmi nekog postenog pjesnika i bit ce jednostavnije.
Naravno, moras poznavati samu biografiju pjesnika i stvaralacki period kojem je pripadao da bi razumio vecinu toga sto govori.

rudeboy95
14-11-2010, 23:38
To su jedina dva stiha koji su možda dostatni 200 riječi
Rofl.
Ma mislio sam na ono čega se ja sad u ovom trenutku mogu sjetiti..

@croat1gamer: A to mi se, pak, neda.

McPingvin_v2.0
14-11-2010, 23:42
"Domo arigato,
Mister robato."

rudeboy95
14-11-2010, 23:54
"Domo arigato,
Mister robato."
Skuži da ti signature ide u ritmu te pjesme.
Inače, :pray: :pray: :pray: .

croat1gamer
14-11-2010, 23:57
Posto imam visak vremena, napisat cu short interpretaciju, mozda cak i bude slicilo na nesto.
'Vratice se Valter'
U ovome stihu Dubioza ne izlaze mnogo osim da ce se dogoditi povratak Valtera, poznatog jugoslavenskog heroja.
'Jebace im mater'
Poznavajuci anarhoidnu ideologiju Dubioze u kojoj se pljuje po trenutnom korumpiranom i nepravednom sistemu, u ovome stihu se moze naci razlog Valterovog povratka. Valterov povratak se moze protumaciti kao nagovjestaj da ce se trenutni sistem srusit, aludirajuci da je on jednako los kao i fasizam, a ta tema se provlaci kroz cijeli Dubiozin opus. Vulgarni izraz je koristen da bi se sami znacaj stihova mogao prenijeti suptilno mladim generacijamal koji su vecinska publika ove grupe.

10ak minuta za ovo, fakjea.
Zajebi stil pisanja, preuredi da izgleda kao da je tvoj.

Neven <R>
14-11-2010, 23:57
People talking without speaking
People hearing without listening

O tome možeš nasrati eseje ako treba.

rudeboy95
15-11-2010, 00:07
Posto imam visak vremena, napisat cu short interpretaciju, mozda cak i bude slicilo na nesto.
'Vratice se Valter'
U ovome stihu Dubioza ne izlaze mnogo osim da ce se dogoditi povratak Valtera, poznatog jugoslavenskog heroja.
'Jebace im mater'
Poznavajuci anarhoidnu ideologiju Dubioze u kojoj se pljuje po trenutnom korumpiranom i nepravednom sistemu, u ovome stihu se moze naci razlog Valterovog povratka. Valterov povratak se moze protumaciti kao nagovjestaj da ce se trenutni sistem srusit, aludirajuci da je on jednako los kao i fasizam, a ta tema se provlaci kroz cijeli Dubiozin opus. Vulgarni izraz je koristen da bi se sami znacaj stihova mogao prenijeti suptilno mladim generacijamal koji su vecinska publika ove grupe.

10ak minuta za ovo, fakjea.
Zajebi stil pisanja, preuredi da izgleda kao da je tvoj.
Thanks, ja sam tako nešto htio napisat, ali lol, treba 200 riječi, u tome i je problem. Nema veze, počinjem pisat nešto svoje, pa postam tu ujutro da ispravite fejlove i slično.

croat1gamer
15-11-2010, 00:13
Ili uzmi nesto od The Residentsa, za vecinu pjesama mozes nasrati serijale knjiga, sve tvrdi uvezi, +300 stranica. Vjerovatno i vise.

Za ovo moje, ima 100'ak rijeci, ako si inventivan mozes prosiriti do 200, ako ne i vise.

Maloki
15-11-2010, 02:03
Evil girls biting good girls
Turning good girls into evil girls

Ili

Evil boys eating evil hamburgers
Evil boys eating evil fries

W3DR4N
15-11-2010, 09:01
Evo za hrvatski moram u 200 riječi interpretirat 1,2,3 stiha/ova.
Može neka preporuka? Znači treba imat puno puno metafora i takvih gluposti da mogu nasrat zašto mi se sviđa i to.

Jedino šta mi je palo na pamet je od Dubioze:
"Vratiče se Valter,
Jebače vam mater."

I onda tu nasrat o tome kako je Valter lik iz filma.. Malo opisat film.. onda opisat sta to znači za dubiozu.. i svugdi ubacit "svidja mi se zato jer".
To su jedina dva stiha koji su možda dostatni 200 riječi, al bi s druge strane mogao dobit 1 zbog djela gdje Valter draga mater.
Preporuke?


Naravno, to ćeš napraviti ako želiš dobiti jedinicu. Iskreno, koliko misliš da je pametno staviti izraz "jebače" u zadaću za hrvatski jezik?


Ako želiš 4 ili 5, evo ti zadaće.


Nosila je našu ljubav, našu sreću, prvi cvijet
Bacila je sve niz rijeku i pošla u drugi svijet

Al noćas, ako sluša, nek čuje bol
U pjesmi koju pjevam njoj, samo njoj
Zauvijek neka nosi na srcu znak
Život je jedan ona bacila

Kontroverzna pjesma bosanskohercegovačke grupe Indexi, svojim stvaranjem je uzdrmala konzervativnu Jugoslaviju. Pjesma je obradila klasičnu tematiku o izgubljenoj ljubavi, no to je autoru stihova Kemalu Montenu bio samo paravan kako bi se dotaknuo puno ozbiljnije teme o abortusu. U poprilično zamršenim stihovima prepunim metafora, autor se dotiče djeteta u zaćeću, s djevojkom koju je volio, no koja je odbacila plod njihove ljubavi i otišla. Stihovi „Nosila je našu ljubav, našu sreću, prvi cvijet“ govore upravo o samom djetetu, koje je autoru vrhunac ljubavi s djevojkom. Sljedeći stihovi „Bacila je sve niz rijeku i pošla u drugi svijet“, govore o problemu imigracije stanovništva u doba Jugoslavije, te kako je ista djevojka abortirala dijete i autorovu ljubav, te pobjegla za prosperitetom u inzomestvo, koji je za naše pojmove bio drugi svijet. Glazbeni analitičari su dugo tvrdili da se radi o činu samoubojstva, te da se djevojka doslovno bacila u rijeku, no već u refrenu pjesme ta teorija pada u vodu. Refren je svojevrsna autorova osveta djevojci koju je volio svim srcem. Kako ne zna drugačije nego uz pomoć stihova, autor joj posvećuje svevremensku pjesmu koja će zauvijek ostaviti znak na njenom srcu, taj sitnu ožiljak odbačene ljubavi. Nikad nije zaključeno na koji je autor život mislio kad je u zadnjem stihu naveo da je djevojka bacila samo jedan život. Radi li se o životu bespomoćnog djeteta, kojem je bespravno oduzet život prije rođenja, ili sebe egocentrično stavlja u prvi plan, jer je toliko povrijeđen da smatra kako je njegov život izgubio smisao i kako ga je besćutna djevojka bacila niz rijeku, gdje će uz prolaznost nabujalih riječnih struja ubrzo nestati i svaki trag njegove ljubavi.


Osim ako to nije premalo kul za opakog Rudeboya i njegove punk/world of warcraft prijatelje.

rudeboy95
15-11-2010, 10:24
Na brzinu nešto, ispravite fejlove:

Domaća zadaća
Moji najdraži stihovi.
Za ovaj domaći rad odabrao sam stihove Bob Marley-a iz pjesme "Redemption Song";
"Old pirates, yes, they rob I;
Sold I to the merchant ships"
"Stari pirati, da, okrali su ja;
Prodali ja trgovačkim brodovima".
Ove stihove sam odabrao jer imaju neku posebnu 'borbenost', dok je ritam pjesme jako spor, to je jako teško postoći i zato mi se ovi stihovi dodatno sviđaju. Marley, očito, u ova dva stiha govori o crnačkom ropstvu. Bob u prvom stihu naziva bijelce starim piratima, i još naglašava tu 'tvrdnju' s "da" ili "yes". On govori o tome kako su okrali njega, zapravo misleći na svoje pretke, ali hoće reći da ako se netko dira u njegove pretke, dira se i u njega. Tu, pak, 'tvrdnju' naglašava s gramatički neispravnim "ja", dok bi trebalo biti "mene". Svidjelo mi se kako Marley koristi frazu "okrali", misleći na njegovu dušu (odnosno dušu njegovih predaka), želi reći da ako ga iznesu iz Afrike, da njegova duša umire. U drugom stihu pjesnik riječima "Prodali ja trgovačkim brodovima" želi reći da su bijelci s njegovim precima postupali kao s trgovačkim dobrima, kraduvši ih iz Afrike i prodavajući ih u Ameriku.


Daj pliz da neko ispravi pravopisne pogreške, npr ovo zadnje, to neznam kako da napišem.


@Vedran: Ne misliš da će biti problem kad vidi mene i takvu pjesmu?

TeraBajt
15-11-2010, 10:41
daj se ono,
nauci lingvistike.
http://img99.imageshack.us/img99/2504/stanga01ht2.jpg

rudeboy95
15-11-2010, 10:48
Oj!

W3DR4N
15-11-2010, 10:51
Pomislit će da imaš ukus? Da, očito će biti problem.

Paran0a
15-11-2010, 19:10
Banana banana banana banana terracotta banana terracotta terracotta pie!

Lord Ragnarok
15-11-2010, 19:12
Do we all learn defeat from the whores with bad feet
Beat the meat
Treat the feet
To the sweet, milky seat

Razzarach
15-11-2010, 19:19
lol

Forengner
15-11-2010, 19:21
Skraduvši ih iz Afrike i prodavajući ih u Ameriku.
Oh my.
Belci,koji su nesrecne domorodce izbacivali iz njihovih ognjista celikom i barutom,a potom ih odvodili kao stari Rimljani robove,nazad u Ameriku,zemlju slobodnih.Sunce se polako probijalo kroz oblake,siguran sam,kao da nije htelo da prisustvuje tom uzasu.Odvodjeni su poput nizih bica na plantaze,gde bi radili u uzasavajucim uslovima.I sve to u Americi,zemlji slobodnih.

Kvothe
15-11-2010, 19:24
daj se ono,
nauci lingvistike.
http://img99.imageshack.us/img99/2504/stanga01ht2.jpg
:pray:

(Baš ga čujem kak to govori.)

Razzarach
15-11-2010, 19:29
Kako mi je awesome kad se jedan regularni tinejdžer bjelac ufura u rasta spike i u bob marleya pa pocne takva sranja pisat po netu. :)

W3DR4N
16-11-2010, 11:20
:)))))))))))))))

Feanor
16-11-2010, 11:23
Uzmi brate od EKV-a ''krug'', pjesma je kratka, dobra, laka za shvatit, a opet duboka i nema abortusa i bacanja fetusa u rijeku...

Ovaj krug sam smislio
Ovaj krug sam stvorio
Ovaj krug sam razbio
U vetar rasuo
Vetar misli vetar zna
Sve sto znamo ti i ja
On me voli on me nosi
On me razbija

Kao da sam umoran
Kao da sam star
Kao da je dosadno
I suvise da znam
Ovaj krug sam skupio
I opet sklopio
On me voli on me nosi
On mi oprasta

I kao ne i kao da
Kao zabrana i kao dozvola
Kao ne ne ne kao da da da
Kao zabava kao dosada

Niko Bellic
16-11-2010, 20:10
Probaj s ovim... :gitara:

S.A.R.S. - Rakija

Na zapadu sva su burad prazna,
Bez rakije najgora je kazna.

The Great Duck
16-11-2010, 20:27
Nisam ja,nisi ti,nije on,nismo mi,tko je onda dirao Pipi?
Diraj diraj me polako,diraj,diraj to je slatko.

ili

Napumpaj se,napumpaj sve,everybody pumping now.

ili

Šeri šeri,noćas me uberi,šeri give me,give me love.

ili

Rokeri (http://tekstovi.net/2,297,0.html)

W3DR4N
16-11-2010, 21:25
Zadnji stihovi Đoletove Provincijalke. Epska metafora. :thumbs2:

I onda, odjednom, na rasporedu madeža na njenim ledjima, kao tajnu mapu,
pokazala mi je u koje zvijezde treba da se zagledam...

Razzarach
16-11-2010, 22:23
Oj kafano oj kafano any1?

Niko Bellic
16-11-2010, 22:30
This... :pray:

w7SgldCErE8

Death By Sexy
17-11-2010, 14:28
daj se ono,
nauci lingvistike.
http://img99.imageshack.us/img99/2504/stanga01ht2.jpg

OMG so much win!!! :pray:

The Great Duck
18-11-2010, 21:33
Tko je taj lik?