PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koliko je spužvu moguće iscijediti?



Deadwalker
11-11-2010, 22:00
[center:3qcp44cc]http://www.wpclipart.com/money/money_bags.png[/center:3qcp44cc]

Nisam imao bolju ideju za naslov ove teme...
Uglavnom, ako ste primjetili, danas se pojavila jedna nova pojava na tržištu igara a to je produživanje vijeka pojedinih naslova u obliku ekspanzija koje su skoro pa full igre, prodaju se po toj cijeni, a zapravo to nisu. Nije vam jasno o čemu pričam? Evo primjeri:

1. Halo 3 -> Halo: Reach
2. Assassin's Creed 2 -> Assassin's Creed: Brotherhood
3. Fallout 3 -> Fallout: New Vegas
4. Starcraft 2: Wings of Liberty -> Heart of the Swarm -> Legacy of the Void
5. Bioshock -> Bioshock 2 (dvojka tesko se moze smatrati nastavkom)

O čemu se radi zapravo? Napravite određeni proizvod i dobro zarađujute s njime. U zadnjih nekoliko godina (možda i više) se općenito javila pojava u svjetskoj ekonomiji (ne samo kod igara) da se proizvodi kroz određeno vrijeme konstantno nadograđaju da se zadrži i poveća profit nad njima. Primjer vam je recimo novi iPhone 4. Ili recimo novi Motion kontroleri. Imate jedan proizvod kojeg malo modoficirate i opet zarađujete hrpe i hrpe novca. Danas sam čitao na netu kako je Microsoft rekao da nemaju u planu u bližoj budućnosti raditi novu Xbox konzolu. Kinect im je sada u centru pažnju te planiraju na godišnjoj bazi svako malo nešto dodati konzoli ili izbaciti novu modificiranu verziju postojeće.

E sad, da se vratimo na igre. Napravi se određeni setting i tip gameplaya. On se odlično prodaje pa ajmo onda ga samo malo unaprijedit (promjene više kozmetičke prirode), dodat neku novu kampanju i to opet prodavat po punoj cijeni. Call of Duty bi mogli također strpat u tu kategoriju, kao i GotY verzije igre. Masa većinom kupuje takve stvari. Eto, Fallout: New Vegas prodao se u 5 milijuna primjeraka. Igra je zapravo samo malo modificirani F3. Takvih primjera će u budućnosti biti ko pljeve.

Što kažete na ovu pojavu?

Maloki
11-11-2010, 22:08
Za iPhone bi ti 3Gs bio dobar primjer, ali četvorka nije pošto je razlika između 3G i 4 poprilična.

Razzarach
11-11-2010, 22:21
Je i izmedju 3g i 3gs...

Forengner
11-11-2010, 22:27
Ih ih,odmah pominjete apple,kao da je apple bre uzrok svih posasti i problema ovog sveta,ajmo se prebaciti na doticne serijale.
Po meni je Blizzard pa i najveci 'iscrpljivac' para,starcraft,Wow,sve to.Uz to bih pomenuo skandalozne fallout 3 DLC-ove,(koji nisu bili ni toliko losi)
Da ne pominjem Oblivion Horse armour..

Shaka
11-11-2010, 22:28
a koje su to velike razlike izmedu 3g i 3gs? koji "normalni" korisnik kad mu das u ruke oba moze razpoznati koji je koji...daj molim te

EDIT:foregner @ pitao bi te je da si ti u poziciji vodecih iz blizarda dali bi ti drugacije posputao i dali bi bio toliko uspjesan,svaka ali bas svaka igra im je na mjestu i slove svaki put za igru godine,nema lose igre od njih pa si mogu uzet za pravu da i svoje igre naplacuju malo "masnije"...

W3DR4N
11-11-2010, 22:29
To postoji oduvijek. Zašto se Fifa i PES rade svake godine, kad bi bilo dovoljno raditi ih na četverogodišnjoj bazi, kad su svjetska prvenstva.

Arbiter of Change
11-11-2010, 22:37
To postoji oduvijek. Zašto se Fifa i PES rade svake godine, kad bi bilo dovoljno raditi ih na četverogodišnjoj bazi, kad su svjetska prvenstva.
Ne bi znao i to sam se uvijek pitao.
Zar su ljudi stvarno toliko glupi da u biti plaćaju samo nove postave i bolju grafiku?

Inače, za temu. Brand recognition. Zašto ne izmusti nešto za što znaš da će se prodavati samo na osnovi imena? Halo Wars, anyone?

flander
11-11-2010, 22:48
To postoji oduvijek. Zašto se Fifa i PES rade svake godine, kad bi bilo dovoljno raditi ih na četverogodišnjoj bazi, kad su svjetska prvenstva.


pa baš to, jedino kaj bi izalzi kakav patch sa updatovima transfera i to bi bilo sa svim dovoljno....iovako su ovaj PES dovoljno zasrali...

Maloki
11-11-2010, 22:57
nema lose igre od njih pa si mogu uzet za pravu da i svoje igre naplacuju malo "masnije"...
Dobra ti je fora.

Aral
11-11-2010, 23:00
A di je L4D? Neznam, ak oni to nazovu nastavkom nek im bude, sve je stvar naziva. E sad, jel ta igra ponudi više ili manje, ovisi...

IgGy
11-11-2010, 23:25
Mislim da su sve zapravo zasrali MMO-ovi koji su popularizirali sustav mikrotransakcija. DLC-ovi će se vjerojatno sve više zavući u pore gaminga, i onda smo najebali. Dobiti ćemo igre ala Call of Duty s 3 sata singleplayer gameplaya i brdom DLC-ova od po 10 dolara koji će dodavati nove misije, oružja, likove, mape, pizde strinine.

=PcP=F@N
11-11-2010, 23:26
nek uzmu koju kintu od mene :rotfl: jos takva igra i taki izdavac se nije pojavio :D

The Boz
11-11-2010, 23:27
Kad bi CoD imao 3 sata gameplaya, i ja bih ga igrao...

IgGy
11-11-2010, 23:31
nek uzmu koju kintu od mene :rotfl: jos takva igra i taki izdavac se nije pojavio :D

Ma, ti si domaći :) Pusti sad domaće tržište. U Hrvatskoj i regiji gaming tržište (osim gaming hardvera) ne postoji.

Problem je u Amerima kojima možeš prodat i komad govna, fino zapakiran.

Deadwalker
12-11-2010, 11:02
Ma, ti si domaći :) Pusti sad domaće tržište. U Hrvatskoj i regiji gaming tržište (osim gaming hardvera) ne postoji.Problem je u Amerima kojima možeš prodat i komad govna, fino zapakiran.

Potpis.
Iako, mislim da će stvari i kod nas s vremenom krenuti na bolje. Playstation store je ove godine došao u Hrvatsku, možda će uskoro i Microsoft uvesti podršku za svoj LIVE servis, a i iz nekih drugih izvora znam da izdavači polako, ali sigurno pokazuju sve veći interes za hrvatsko, ali i balkansko tržište u cjelini.

Glede ovih polunastavaka, formula je iznimno uspješna. Sad dok sam nedavno pripremao priloge za televiziju, gledao sam te sve materjale te se može reći da su izdavači i developeri našli uz DLC-ove i mikrotransakcije u multiplayeru, način kako izvuči ogromne novce iz malo prepravljenog proizvoda.

@W3DR4N
Fifa i Pes su specifičan slučaj. Ja sam ovdje više aludirao na ove standarne igre. Prije toga nije bilo, ili je bilo u vrlo malim količinama.

Sickmanno1
12-11-2010, 11:12
Toga oduvijek postoji. Sjeti se samo Commandosa ili recimo GTA...

rudeboy95
14-11-2010, 21:53
Pa za šta GotY služi nego za iscijeđivanje spužve?

Sickmanno1
15-11-2010, 09:59
lol

Bara
15-11-2010, 10:39
Grozno je ovo što se danas događa, mislim pretežito na DLC-ove, stvarno mi je mučno kad vidim novu igru a u roku od mjesec dana 3 DLC-a po 5 eura...

Evo recimo, ja Red Dead Redemption i Alan Wake nisam još kupio samo zato što ne želim biti zakinut za DLC-ove jer imam xbox 360 arcade i ne mogu KUPOVATI dlc-ove sa livea, pa čekam GOTY editione koji će biti jeftiniji i sadržavati DLC-ove, žalosno ali istinito...

W3DR4N
15-11-2010, 10:49
@W3DR4N
Fifa i Pes su specifičan slučaj. Ja sam ovdje više aludirao na ove standarne igre. Prije toga nije bilo, ili je bilo u vrlo malim količinama.

Bilo je puno više nego danas.
Osamdesetih i devedesetih su distribucijski kanali bili znatno lošiji nego danas. Nije svatko doma imao internetski priključak i nisi im mogao prodavati igre putem download forme. U to vrijeme je izlazila gomila nastavaka u vrlo kratkom vremenskom razdoblju. King's Quest je izlazio svake godine i imao hrpetinu nastavaka. Wizardry i Might & Magic serijali da ne pričam. Da su mogli, izlazili bi dvaput godišnje.

Samo, danas se zbog dostupnosti informacija i većeg oglašavanja takve stvari lakše primjete. Razvoj novog IP-a je preskup i riskantan. Hoće li Epicov Bulletstorm ikad imati uspješnost Unreal Tournamenta? Gears of War je imao neupitan uspjeh. Epic je potpisao ekskluzivni ugovor s Microsoftovom, koji je iskeširao 200 milijuna dolara na promociju, te prodao i prodao igru, i konzolu. Klasična win-win situacija.

Problem ponajviše leži u samim igračima, koji se boje novih IP-ova i kojima su odbojni. Recimo, Doom 3 je prastari IP, te se prodao u nevjerojatnom broju primjeraka. Quake IV isto tako. S druge strane, Prey iste firme se prodao dovoljno za tri kave developerima, jer je IP bio stran. U isto vrijeme kad je izašao Doom 3 je pušten u prodaju Riddick. Koja se bolje prodala?

Razlog leži i u tome što nastavku apsolutno ništa ne smiješ zamjeriti. Dva-tri nova featura. Fak ju, nastavak je. Ista grafika, fak ju, nastavak je. Pravi nastavci bi bili Max Payne i dvojka, Nolf i dvojka, Metal Gear Solid i dvojka. Za razliku od primjerice Mafie, koja je u razvoju osam godina, prve tri navedene igre su imale puno manji razmak (2-3 godine), no pokazale su franšize usavršene u svakom pogledu.
S druge strane, imaš već spomenuti Fallout NV koji je varijacija trojke, identičan u svakom pogledu. Bioshock 2 koji je samo pretjerano skup mission pack. KOTOR 2 koji se nije ni trudio imati novitete i masu drugih igara.
Ljudi radije kupe te igre nego nove franšize. Bioshock 2 se bolje prodao od Singularitya, iako su igre tematski vrlo slične, Singularity je orginalniji i kvalitetniji.

Igre se recikliraju isključivo jer igrači to žele. Psihološki faktor. Nema veze s amerima, japancima, hrvatima i marsovcima. Svi su isti, žele provjereno, žele status quo.

rudeboy95
15-11-2010, 10:50
Zato se isplati kasnit par godina za igrama, nemoraš čekat, dobiješ sve servirano za najmanje 50% manje para.

Bara
15-11-2010, 10:52
Ja mrzim provjereno... mrzim nastavke koji imaju nove misije i poboljšanu grafiku. Assassins Creed 2, New Vegas, Bioshock 2, definitivno not my thing. Zato tražim samo nove i originalne igre, odigram ih i kupim ih, jednostavno prilično.

W3DR4N
15-11-2010, 10:53
Ali svejedno u tvojoj kolekciji igara koje prodaješ ima najviše nastavaka.

Bara
15-11-2010, 10:59
Bio sam mlad :(


Nadoknadit ću ja to na steamu.

Rang€r
15-11-2010, 11:47
što se tiče fallout 3. to je nastavak na oblivion, a za NV nisam niš bolje čuo osim da se prodaje ko mutav.

Neven <R>
15-11-2010, 12:09
NV je gro bolji od trojke, tako da ovisi kak gledaš na cjeđenje spužve.

Sickmanno1
15-11-2010, 12:46
što se tiče fallout 3. to je nastavak na oblivion, a za NV nisam niš bolje čuo osim da se prodaje ko mutav.

:pray: :pray:

Da ne bi bilo zabune, klanjam ti se kak si glup :wink:

Srle
15-11-2010, 14:03
Meni ne smeta to ukoliko se na kraju dobije dobra igra...Mislim AC:B vjerovatno neće failat...
Meni konkretno smeta LA i njihovo poslovanje...Konkretno oba TFU-a...gdje su obe igre blago rečeno polu završene, a obe koštaju 60 baksa npr. To se pogoto vidi u drugom dijelu...

Deadwalker
15-11-2010, 14:20
@Weky
ima tu istine šta kažeš. To se posebice vidi kod Activision-Blizzarda. Nekoliko brendova koje će štancati dokle god bude moguće. Cod, Wow, Sc, Diablo, Guitar Hero. Svaki nastavak generira milijune iako je vise rijec o dlc-
ovima, nego li o punokrvnim nastavcima.

Sickmanno1
15-11-2010, 22:33
Po cemu je WoW DLC? Bokte u 6 godina je izdana jedna igra i 3 ekspanzije, pazi ekspanzije, a ne standalone igre.

Tak da ono fakat nevidim zasto ga stavljas u isti kos sa CoDom i Guitar Herom.

I fakat me zanima koji retard bi odlucio ono...E ajmo prestati suportati WoW i neizdavati ekspanzije, pa nek ljudi s vremena prestanu igrati...politika GG.

Ok, stoji da ga muzi, ali ono, procitati prethodnu liniju :P

Diablo muznja? od 1996 do 2010 su izdana 2 naslova i za svaki naslov po jedna ekspanzija....jebena muznja :pray:

Pokraj hrpe igara gdje se fakat muze lova, ti odaberes Blizzarda :(

Sta je sa Nintendom i njihovim Mariom, Zeldom, Metroidom, Castelvaniom, itd itd?

Ili PS3 sa njihovim GTom, Final Fantasyom i sve glupljim i glupljim MGSom?

Ono nediraj mi Blizzard jel ces dobit batina :D

Deadwalker
15-11-2010, 22:36
Daj Sick, WoW je sinonim za muznju novaca. :P

Sickmanno1
16-11-2010, 00:08
Istina, ali cini ljude sretnima :D

Da je WoW od Activisiona ili EA, vec bi imali 12 standalone ekspanzija :D

Feanor
16-11-2010, 00:35
Po cemu je WoW DLC? Bokte u 6 godina je izdana jedna igra i 3 ekspanzije, pazi ekspanzije, a ne standalone igre.

Tak da ono fakat nevidim zasto ga stavljas u isti kos sa CoDom i Guitar Herom.

I fakat me zanima koji retard bi odlucio ono...E ajmo prestati suportati WoW i neizdavati ekspanzije, pa nek ljudi s vremena prestanu igrati...politika GG.

Ok, stoji da ga muzi, ali ono, procitati prethodnu liniju :P

Diablo muznja? od 1996 do 2010 su izdana 2 naslova i za svaki naslov po jedna ekspanzija....jebena muznja :pray:

Pokraj hrpe igara gdje se fakat muze lova, ti odaberes Blizzarda :(

Sta je sa Nintendom i njihovim Mariom, Zeldom, Metroidom, Castelvaniom, itd itd?

Ili PS3 sa njihovim GTom, Final Fantasyom i sve glupljim i glupljim MGSom?

Ono nediraj mi Blizzard jel ces dobit batina :D

To i dalje ne umanjuje činjenicu da su Starcraft 1 i Starcraft 2 osim enginea praktički indentične igre, iako mi to čak toliko ne smeta, ako već ideš udovoljavat fanovima, + Blizzard nikad nije previše ''unaprijeđivo'' svoje igre, (što se meni osobno opće ne sviđa, jer nevolim dejafu filinge u igrama), da se tako izrazim, iako je izraz pogrešan, ali svi znaju na što mislim. Mislim da Deadwalker spominje Blizzard u kontekstu izdavanja Starcrafta 2 u tri dijela...

Rang€r
16-11-2010, 00:40
što se tiče fallout 3. to je nastavak na oblivion, a za NV nisam niš bolje čuo osim da se prodaje ko mutav.

:pray: :pray:

Da ne bi bilo zabune, klanjam ti se kak si glup :wink:

da jebote jeL su fallouti jebena svetinja i najbolje igrice na svijetu.

Sickmanno1
16-11-2010, 02:16
Zapravo Fallout uopce ne smatram najboljom igrom na svijetu. Jedinic mi je odbojna, a dvojku nisam nikad uspio igrati vise od 2 sata.


@Feanor

Promjene su nekad pozeljne a nekad nisu. Pogledaj si samo novi C&C 4. Katastrofa. Neznam uopce sta im je prolazilo kroz glavu kad su radili tu igru i kad su odlucili napraviti promjene.

StarCraft 2 je tipicni primjer old school RTS-a. Promjene izmedu StarCrafta 1 i 2 su vidljive valjda svima osim tebi. Ali ajd...

Nadalje sto se tice toga da Blizzard nije unaprijedivao svoje igre, taj dio niti malo nekuzim. Jerbo razlike izmedu WarCrafta 1,2 i 3 su nebo i zemlja. Kao i razlika izmedu Diabla 1 i 2. A sto se tice StarCrafta vec sam ti napisao.

Nije mi jasno sta ocekujes od nastavka igre? Prebacivanje iz RTS-a u FPS?

The Boz
16-11-2010, 02:37
da se nadovežem na prijašnje...
U StarCraftu bogujem. Bez neke lažne skromnosti, u StarCraftu sam zasta zakon. Ali SC2 mi je toliko manijakalno drugačiji da se ne snalazim. Ne igram sa Zergovima nego sa Terranima (!), i ne koristim rane rusheve toliko koliko ~8m air, što mi u SCu nebi palo na pamet ni pod razno...

Feanor
16-11-2010, 12:17
Zapravo Fallout uopce ne smatram najboljom igrom na svijetu. Jedinic mi je odbojna, a dvojku nisam nikad uspio igrati vise od 2 sata.


@Feanor

Promjene su nekad pozeljne a nekad nisu. Pogledaj si samo novi C&C 4. Katastrofa. Neznam uopce sta im je prolazilo kroz glavu kad su radili tu igru i kad su odlucili napraviti promjene.

StarCraft 2 je tipicni primjer old school RTS-a. Promjene izmedu StarCrafta 1 i 2 su vidljive valjda svima osim tebi. Ali ajd...

Nadalje sto se tice toga da Blizzard nije unaprijedivao svoje igre, taj dio niti malo nekuzim. Jerbo razlike izmedu WarCrafta 1,2 i 3 su nebo i zemlja. Kao i razlika izmedu Diabla 1 i 2. A sto se tice StarCrafta vec sam ti napisao.

Nije mi jasno sta ocekujes od nastavka igre? Prebacivanje iz RTS-a u FPS?

Zašto nikad nije izašao Starcraft Ghost?

I kao što rekoh da si malo pozornije čitao post, nisam rekao da mi smetaju (ne)promjene u starcraftu jer znam da idu podvlađivat fanovima koji ne zele da je sve radikalno izmjenjeno, već da je Deadwalker vjerovatno mislio na Starcraft 2 u tri dijela kao dodatna mužnja para od strane Blizzarda.

Inače ja ne volim Blizzardove igre, jednostavno mi ne pašu žanrovi, Tank Rush RTS-ove ne igram, Hn'S RPG-ovi su mi dozlaboga dosadni, Rock n' Roll racing je dobar, ali ne toliko da ga mogu igrat duže od jedne dvije utrke , MMORPG-ove igram jako slabo i nikako tako da.

Što je jako zanimljivo suprotni predstavnici istog žanra su mi valjda nadraži žanrovi u igrama ikad, taktičke RTS-ove (Total War, Heroes itd. itd.) i Oldschool Hardcore RPG-ove obožavam. Jebga.

Doduše cjenio sam ih jer su izdavali kvalitetne i pune proizvode, eto do tog nesretnog Starcrafta 2. Di nemogu ni dovršiti pratit priču iz jedinice (jerbo me to jedino zanima), a da ne iskeširam 1000kn, što je definitivno malo previše...

The Boz
16-11-2010, 12:43
Nemreš mi sad reć da Blizz muze pare sa StarCraftom 2 u tri komada ako drugi komad dolazi tek za godinu i pol dana.

W3DR4N
16-11-2010, 13:18
Pa ono Feanor, svi ionako znaju da je najbolja Blizzardova igra ikad The Lost Vikings. Bez iznimke.

Mirogamemasta
16-11-2010, 15:38
Nemreš mi sad reć da Blizz muze pare sa StarCraftom 2 u tri komada ako drugi komad dolazi tek za godinu i pol dana.S
Istina, ali zato je SC2 najskuplja igra na nasem trzistu. Netko je rekao da nastavci nece imati punu cijenu i nadam se da govori istinu.
(Sve jedno ne mislim da muzu pare sto se djeljenja na tri djela tice. Sto se cijene tice, onda se slazem da grabe lovu ko ludi.)

Babitz
16-11-2010, 16:54
Istina, ali cini ljude sretnima :D

Da je WoW od Activisiona ili EA, vec bi imali 12 standalone ekspanzija :D
WoW sad JE od Activisiona.

Al np sa standalone ekspanzijama. Imamo starcraft 2 za to.


Pa ono Feanor, svi ionako znaju da je najbolja Blizzardova igra ikad The Lost Vikings. Bez iznimke.
Fakjea.

Sickmanno1
17-11-2010, 00:03
WoW nije od Activisiona.

@Feanor

StarCraft Ghost nije izasao jer nije gotov. Koliko sam ja upoznat, projekt nije otkazan, vec je obustavljen na neodredeno. A razlog zasto nije izdan kad je trebao biti izdan je zato sto Blizzard nije bio zadovoljan sa Ghostom. Spajanje sa Activisionom bi mogla biti dobra stvar za Ghost i mozda ga jednog dana ugledamo ^^.

I ne, neda mi se svadati opet oko Tank Rush RTS-a i ostalih stvari kad je i taj, kak si ga ti nazvao Tank Rush RTS, a jedno 30 puta kompleksniji od svakog Total Wara.

Uostalom. Sa recenicom: "Ja ne volim Blizzardove igre", si sve rekao.

@W3DR4N

/IGNORE

Feanor
17-11-2010, 00:13
WoW nije od Activisiona.

@Feanor

StarCraft Ghost nije izasao jer nije gotov. Koliko sam ja upoznat, projekt nije otkazan, vec je obustavljen na neodredeno. A razlog zasto nije izdan kad je trebao biti izdan je zato sto Blizzard nije bio zadovoljan sa Ghostom. Spajanje sa Activisionom bi mogla biti dobra stvar za Ghost i mozda ga jednog dana ugledamo ^^.

I ne, neda mi se svadati opet oko Tank Rush RTS-a i ostalih stvari kad je i taj, kak si ga ti nazvao Tank Rush RTS, a jedno 30 puta kompleksniji od svakog Total Wara.

Uostalom. Sa recenicom: "Ja ne volim Blizzardove igre", si sve rekao.S

@W3DR4N

/IGNORE

I nisam to mislio u lošem smislu, nije da mrzim Blizzard pa da sam najobičnij hater svakog njihovog proizvoda ili tako nešto, samo čisto smatram da su preuveličani,da imaju samo 3 (doduše odlične) franšize na tržištu trenutno,a bogami i općenito. Koje fanovi obožavaju, a ovim ostalim igračima su više manje prosječne igre. No da ne postane tema o Blizzardu, neću dalje spamat.

Samo me živcira jedna stvar, a to je da je odjednom opće prihvaćeno da svi moraju voljet Blizzard i ona kad se pojavi netko ko kontrira odjednom se pridodaje velika pažnja tome, ali ne treba biti tako, ja sam totalni fanboy Black Isle-a (dok je još postojao :( ), Bioware-a i Obsidiana i vjerovatno nisam realan kad pričam o njihovim igrama. Tako da shvaćam. Samo bez ljutnje molim...

EDIT: Eh i da to za kompleksnost, svaka igra je kompleksna onoliko koliko je ti napraviš kompleksnom, Call of Duty može biti samo pucačina, a bogami može biti i prilično taktički orjentirana/mission based pucačina. Starcraft je taktički jak samo zbog jako velikog fan base-a i jakom multiplayera i velike konkurencije i hrpetine patcheva koji su izašli zbog ova dva prethodna razloga, ali u suštini nije kompleksna igra i to moraš priznati (kao što je reiko govorio ''easy to learn, but hard to master''), dok je Total War serijal suštinski kompleksna igra, to joj je u prirodi reklo bi se... :D

m4dsk33lZ
17-11-2010, 00:21
StarCraft Ghost je ukinut zato što su smatrali da igra nije bila dovoljno dobra za njihove standarde.




I nisam to mislio u lošem smislu, nije da mrzim Blizzard pa da sam najobičnij hater svakog njihovog proizvoda ili tako nešto, samo čisto smatram da su preuveličani,da imaju samo 3 (doduše odlične) franšize na tržištu trenutno,a bogami i općenito. Koje fanovi obožavaju, a ovim ostalim igračima su više manje prosječne igre. No da ne postane tema o Blizzardu, neću dalje spamat.

Samo me živcira jedna stvar, a to je da je odjednom opće prihvaćeno da svi moraju voljet Blizzard i ona kad se pojavi netko ko kontrira odjednom se pridodaje velika pažnja tome, ali ne treba biti tako, ja sam totalni fanboy Black Isle-a (dok je još postojao :( ), Bioware-a i Obsidiana i vjerovatno nisam realan kad pričam o njihovim igrama. Tako da shvaćam. Samo bez ljutnje molim...

Meni nije jasno zašto se u ovoj temi priča o Blizzardu? Voljeli ih ili ne, činjenica je da su oni perfekcionisti i da daju sve od sebe u razvoj igara. Ima toliko loših kompanija koje samo "cijede spužvu" (tipa electronic arts), e vi ste baš za blizzard zapeli.

Feanor
17-11-2010, 00:27
Po meni je EA games, pod zadnje promjenio svoju politiku izdavanja igara na bolje, a to je izdaj manje al kvalitetno. Naravno da je to opet u svrhu zarade, a i nađe se neki kukolj tu i tamo. Ali igre koje se izdaju pod okriljem EA gamesa su sve bolje i bolje, barem naspram onog što je bilo prije par godina kad je svaka druga igra(doslovno) bila izdana od strane EA games-a.

Doduše zato je to mjesto preuzeo UBIsoft, iako su mi bili jedna od dražih izdavačkig/programerskih kuća pod zadnje su jednostavno bili upleteni u previše smeće naslova, da im je to definitivno narušilo rang...

Sickmanno1
17-11-2010, 00:34
@Feanor

Znam na sta mislis. Ja isto misljenje imam i za Apple, samo sto sam ja za razliku od tebe najobicniji hater svakog njihovog proizvoda.

I smijes spamat jerbo je DeadWalker bio toliko hrabar da spomene Blizzarda :D.

Ovo sto se tice CoD-a, kao primjera, ah neznam bash. Trebao si za primjer uzeti neki RTS <_<.

I StarCraft je u sustini kompleksna igra, kao sto je i sah. Na prvu ruku jednostavno, no zapravo tesko. Kao sto si i rekao da je ReiKo rekao...easy to learn, hard to master.

Feanor
17-11-2010, 00:43
@Feanor

Znam na sta mislis. Ja isto misljenje imam i za Apple, samo sto sam ja za razliku od tebe najobicniji hater svakog njihovog proizvoda.

I smijes spamat jerbo je DeadWalker bio toliko hrabar da spomene Blizzarda :D.

Ovo sto se tice CoD-a, kao primjera, ah neznam bash. Trebao si za primjer uzeti neki RTS <_<.

I StarCraft je u sustini kompleksna igra, kao sto je i sah. Na prvu ruku jednostavno, no zapravo tesko. Kao sto si i rekao da je ReiKo rekao...easy to learn, hard to master.

Da malo razjasnim svoj primjer sa Call od Duty-em :D

Uzmi recimo ArmA-u igra je brutalno teška i kompleksna u SP-u, ali i nije toliko u MP-u(u najmanju ruku jednako toliko koliko i u SP-u) čisto zato jer MP scena nije toliko luda i velika da se traže i najmanje rupice i pizdarijice u igri koje bi mogao koristit u svoju korist, dok je recimo Call of Duty suštinski pizdarija od igre u SP-u, ali je hard to master u MP-u, barem ovi stariji, za ove novije neznam, nisam igro.

Isto tako je i s Total Warom i Starcraftom, Total War je suštinski teška igra ima milijon ovoga i onoga za naučit zapamtit, i baš zbog toga i njezine relativne nepopularnosti u MP-u, scena je slabija i lakše bi se uključio u MP, dok je recimo Starcraft upravo zbog svoje kopleksne jednostavnosti(u nedostatku boljeg izraza) postao jako popularan u MP-u i došao je veliki boom polu profesionalnih igrača koji su se ful izvježbali i da bi im parirao morao si razvlačit igru do krajnjih granica i samim time je rasla kompleksnost...

Uf jebote, zapetljo se cijeli, ali nadam se da shvaćaš što oću reći...

Sickmanno1
17-11-2010, 00:53
Shvacam.

Spam

GODSKILLER
17-11-2010, 11:52
Zyh266SXZPoS :rotfl: :rotfl: :rotfl: