PDA

Pogledaj cijelu verziju : Gran Turismo 5, vožnja po kiši - izgleda fantastično



IgGy
11-11-2010, 21:54
Evo samo mali osvrt na Gran Turismo 5 gameplay po kiši. Moram priznati da izgleda doista fantastično. Nisam siguran pojavljuju li se kapljice na istim mjestima uzastopce nakon što ih brisač obriše. Što vi mislite?

GKuq8yQ4Hx4

The Boz
11-11-2010, 21:56
Dakle za pisanje kišnog koda im je trebalo osam mjeseci?

IgGy
11-11-2010, 22:03
Gle ak mene pitaš, isplatilo se :)

Još da mi je PS3... :( :sigh:

flander
11-11-2010, 22:14
da Bog da nikada ne izađe :D

W3DR4N
11-11-2010, 22:32
Nisam siguran pojavljuju li se kapljice na istim mjestima uzastopce nakon što ih brisač obriše.

Bio je članak na netu. Kiša ovisi o nagibu šoferšajbe, o jačini padaline, vjetru i brzini kretanja automobila. Svaka kap ima vlastitu nasumičnu putanju. Našto što gaming neće vidjeti narednih 10 godina, osim u Gran Turismu.

IgGy
11-11-2010, 22:35
Nisam siguran pojavljuju li se kapljice na istim mjestima uzastopce nakon što ih brisač obriše.

Bio je članak na netu. Kiša ovisi o nagibu šoferšajbe, o jačini padaline, vjetru i brzini kretanja automobila. Svaka kap ima vlastitu nasumičnu putanju. Našto što gaming neće vidjeti narednih 10 godina, osim u Gran Turismu.

Na kraju ću PS3 kupit samo zbog ove igre :)

No, to će pričekat do sredine iduće godine... :yuck:

Doctor Freak
11-11-2010, 22:56
Ova kiša bi trebala izgledati realno i lijepo? Pa u Dirtu 2 je prolijevanje po prozoru bolje izvedeno.

Sgt. Bull
11-11-2010, 22:57
Aj ne se*i, predobro izgleda.

Doctor Freak
11-11-2010, 23:02
Aj ne se*i, predobro izgleda.

Dovoljno mi je da na ovom videu pogledam lijevi prozor koliko je to sve u stvari loše. Također kao i ove nakupine kiše koje izgledaju kao magla.

I da viđeni su bolji efekti vode.

IgGy
11-11-2010, 23:12
I da viđeni su bolji efekti vode.

Gdje?

W3DR4N
12-11-2010, 00:32
Inače, hebeš kišu. Prava perverzija je fizika prašine u Gran Turismu 5. Prašina je čestična, te se odbija od karoserije automobila. Rezervirana je jedna jezgra Cella samo za fiziku efekata.

http://i35.tinypic.com/fks6x0.gif

Doctor Freak
12-11-2010, 00:40
I da viđeni su bolji efekti vode.

Gdje?

Bioshock, Uncharted, Hydrophobia, Crysis, Cryostasis ??

IgGy
12-11-2010, 13:34
Ne bih se baš složio s tobom, ali oke. Animacija vode u BioShocku je oke, ali ni blizu ovome. Za ostale ne znam. Teško je uspoređivat igre iz različitih žanrova s videom u kojem se voda odbija od šoferšajbe i brisača :)

Doctor Freak
12-11-2010, 17:00
Ja mislim da se tebi više sviđa fizika tih kapljica nego sam njihov izgled. A ja ti pričam o izgledu, koji po ovom videu nije nišat spektakularno. Čak naprotiv vizualno mi bolje izgleda kiša u najnovijoj FORUMULI 1.

I draže mi je da se proradi na vizualnom dijelu nego onom za fiziku, kao da mi što znaci u kojem smijeru padaju kapljice i kako je svaka zasebna za sebe.

IgGy
12-11-2010, 17:03
Ja mislim da se tebi više sviđa fizika tih kapljica nego sam njihov izgled. A ja ti pričam o izgledu, koji po ovom videu nije nišat spektakularno. Čak naprotiv vizualno mi bolje izgleda kiša u najnovijoj FORUMULI 1.

I draže mi je da se proradi na vizualnom dijelu nego onom za fiziku, kao da mi što znaci u kojem smijeru padaju kapljice i kako je svaka zasebna za sebe.

Pa ne znam, ne bih rekao. Meni ovo vizualno predobro izgleda, al dobro, opet to sam samo ja. Problem je što je ovo snimano kamerom pa je kvaliteta onoga što vidiš na ekranu diskutabilna. Vidjet ćemo kad izađe igra.

Doctor Freak
12-11-2010, 17:19
Također mi je malo glupo kako na videu auto skace preko hupsera. Brzina, kiša, mokra cesta i auto takvom lakocom skace ko da se radi o ralliju, u kojem su skokovi itekako opasni. Samo što se ovdje radi o asfaltu sa kišom.

Mislim da je svima jasno da se u takvim situacijama u realnosti ipak otpusti malo gas. Koje su šanse da pri takvoj brzini skočiš toliko autom i da te ništa ne cimne i da nastaviš u roku keksa čim padneš na tlo istom brzinom??

No vidjet cemo finalni proizvod ove igre, makar me više od nje interesira SHIFT 2.

IgGy
12-11-2010, 17:23
Također mi je malo glupo kako na videu auto skace preko hupsera. Brzina, kiša, mokra cesta i auto takvom lakocom skace ko da se radi o ralliju, u kojem su skokovi itekako opasni.

Mislim da je svima jasno da se u takvim situacijama u realnosti ipak otpusti malo gas.

No vidjet cemo finalni proizvod ove igre, makar me više od nje interesira SHIFT 2.

GT5 ima i arkadni mod igranja. Ovo je vjerojatno arkadni mod.