PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vsync-čudan problem



Kill Frenzy
10-11-2010, 22:20
Prije par dana počeo mi se javljati micro stuttering

E sad bio bi to još jedan slučaj ms-a da nije pomalo čudno to što mi igre lagano trzaju ako mi je fps ispod 60 ili IZNAD 60 fpsa. Znači sve je u redu ako je upaljen vsync i frejmovi su na 60 čim padni na 59 odma počinje štekanje.

Recimo u bc2 imam oko 80-90 frejmova sve na high aa na 1 i af na 1 i igra šteka.nije to jako štekanje ali ubija oči i čim stavim na vsync on sve je ok naravno čim ne padne ispod 60. Nemam pojma u čemu je spika.

Sve drivere za garfu sam probao,obrisao drivere od zvučne...ako neko ima još neku ideju neka pomaže

C
11-11-2010, 00:13
Kakve veze imaju audio driveri s grafičkom?
Osim ako imaš neku infekciju, pokušaj podesiti grafičke opcije od programa manualno.

Kill Frenzy
11-11-2010, 00:38
driveri za zvučnu vrlo često mogu uzrokovati ms!
sve sam probao i ništa ne pomaže

C
11-11-2010, 00:44
Da, ali to je onda većinom do CPU-a.
Lockaj FPS na 60 u DirectX-u i u programu VSync stavi na application pref.

Kill Frenzy
11-11-2010, 01:04
misliš da cpu pravi probleme? klokan je na 3.6 a i kad nije ista stvar

C
11-11-2010, 01:34
Ajde za početak navedi konfu i očisti PC sa CCleanerom i Glary Utilitiesom.

Kill Frenzy
11-11-2010, 01:39
4870 pcs
phenom ii 955
3gb ram
ma790xt ud4p
samsung f3 500gb + 1t samsung f3
tagan 600w
haf932

Kill Frenzy
11-11-2010, 02:23
http://i635.photobucket.com/albums/uu76 ... led-13.jpg (http://i635.photobucket.com/albums/uu76/bolecro/Untitled-13.jpg)
evo i slike rada cpu za vrijeme igranja

C
11-11-2010, 02:59
Usage CPU-a nema veze s ms ili audiom, nego komunikacija northbridga s CPU-om.

Jesi pokušao zaključati FPS na 60 i podesiti grafičku manualno na app. kako sam rekao?
Šta si radio, pa ti se to na jednom počelo dešavati?
Ako hoćeš, mogu ti ući u PC i pogledati, usput podesiti grafičku kako spada.
Možeš skinuti ovaj programčić i poslati mi ID i PASS, da mogu ući, bez straha.
http://www.2shared.com/file/8m-74S-n/Te ... 6__-_.html (http://www.2shared.com/file/8m-74S-n/TeamViewer_v41__Build_6576__-_.html)

etejid
11-11-2010, 20:01
Kakve veze imaju audio driveri s grafičkom?
Osim ako imaš neku infekciju, pokušaj podesiti grafičke opcije od programa manualno.
Pa jel znaš ti što je vsync?
Kill Frenzy, formatiraj disk što prije, može doći do oštećenja.

C
11-11-2010, 20:38
Kakve veze imaju audio driveri s grafičkom?
Osim ako imaš neku infekciju, pokušaj podesiti grafičke opcije od programa manualno.
Pa jel znaš ti što je vsync?
Kill Frenzy, formatiraj disk što prije, može doći do oštećenja.
Znam ja jako dobro šta je vsync, ali izgleda da ti ne znaš, i ne pričaj nebuloze da zbog lagganja, delaya, trzanja i sl. može doći do full ozbiljnog mehaničkog kvara.
Ja ne znam šta se tvom frendu desilo, ali po toj logici, svi su nekada dobili bilo kakvo trzanje u igrama, možda samo zato jer su imali neki uber program u radu, u pozadini, što je prouzročilo mikro štekanje, i ti za to kažeš odmah, ruši Windowse, da ne bi neka komponenta riknula, da se ne bi HDD zapalio i šta ti ga ja znam, i još to potvrđuješ tako što kažeš da se to tvojem frendu dogodilo. Mislim, vidi, meni je sada malo net zaštekao, 100% će mi riknuti router ako ne dignem nove Windowse ili ga ne resetiram.
Čovjek je dizao Windows, pokušavao sve moguće pizdarije, lupao patcheve koji poboljšavaju samo ms, itd. Za sigurno mu je problem u DX audio aksceleraciji, ali iz nekog čudnog razloga mu ne radi, iako je on administrator, neke operacije zahtjevaju da se kontaktira administrator, što smrdi.

etejid
11-11-2010, 20:40
Kakve veze imaju audio driveri s grafičkom?
Osim ako imaš neku infekciju, pokušaj podesiti grafičke opcije od programa manualno.
Pa jel znaš ti što je vsync?
Kill Frenzy, formatiraj disk što prije, može doći do oštećenja.
Znam ja jako dobro šta je vsync, ali izgleda da ti ne znaš, i ne pričaj nebuloze. Čovjek je dizao Windows, pokušavao sve moguće pizdarije, lupao patcheve koji poboljšavaju samo ms, itd. Za sigurno mu je problem u DX audio aksceleraciji, ali iz nekog čudnog razloga mu ne radi, iako je on administrator, neke operacije zahtjevaju da se kontaktira administrator, što smrdi.
E pa ja znam taj razlog i jedno rješenje ti je da formatiraš disk.
edit.- i staviš Windows Vistu.

C
11-11-2010, 20:50
Čovjek je pokušao s dizanjem Windowsa. Sada dali je pokušao i s Vistom, ne znam.
Ali ne smaraj glupim komentarima, napisao si u 5 min 50 postova, sve gluplji od glupljeg, svaki drugi komentar ti je "ruši Windowse, stavi Vistu."

etejid
11-11-2010, 20:51
Čovjek je pokušao s dizanjem Windowsa. Sada dali je pokušao i s Vistom, ne znam.
Ali ne smaraj glupim komentarima, napisao si u 5 min 50 postova, sve gluplji od glupljeg, svaki drugi komentar ti je "ruši Windowse, stavi Vistu."
I šta ne valja s tim? Hoćeš reći da možda neće raditi bolje?

C
11-11-2010, 20:55
Čovjek je dizao Windowse i ne radi. Vidi čuda. Uz to igra sama po sebi ima mali ms, a s patchom se samo pogorša, pogotovo za ATI grafulje, za nVidiu se to može lako popraviti, jer one imaju uber podešenja, dok ATI naspram nVidie nema ništa za podesiti, doli ATI Traya gdje imaš 100+ opcija za koje ni jedan pro ne zna šta su.

etejid
11-11-2010, 20:57
Kakve veze to ima s tim hoće li raditi bolje ili ne

C
11-11-2010, 21:05
Ima velike veze. Recimo igra po defaultu ima 2 pre-rendera, default od nVidie je 3, a od ATI-a isto tako nešto. Drugim riječima, da bi se pokazao jedan frame, grafička jednu te istu sliku mora rendirati 3 puta. Ako to staviš na 0, to znači da grafička mora rendirati samo jednom da bi pokazala sliku, i recimo na taj način možeš dobiti puno FPS-ova, a istu grafiku. Naravno, uz još kamaru opcija, grafičku možeš podesiti da radi iznad svojih mogućnosti.

Recimo ja sam Dark Messiah igrao na very high sa 60 FPS-a na ATI Radeon 9550 kojoj sam clockao radni takt i memoriju za 100% oboje, znači dupla snaga grafičke, bez artifakata i gluposti. A i Crysis sam mogao derati na high, a uzevši u obzir da je ta konfa bila stara 8 godina, odmah se vide rezultati koji se mogu postići manualnim podešavanjem grafičke, uz to procesora i uloga drivera.

etejid
11-11-2010, 21:12
A šta kad bi sve to napravio na Visti? Radilo bi još bolje :D

C
11-11-2010, 21:15
Ja sam bio na svim Windowsima i Vista sa SP1 mi se pokazala najboljim Windowsom, i trenutno sam na njemu. Ali Vista sa SP2, to je totalni out i ne preporučujem nikome SP2 za Vistu. A stolni mi ima Windows Longhorn, drugim riječima kodno ime za Windows Vistu 2006 godine (yeah, od 2006. sam na Visti). :)

etejid
11-11-2010, 21:16
E hvala ti, razmišljao sam ovih dana baciti SP2 na vistu, izgleda da ipak neću :))

C
11-11-2010, 21:19
A ono, možeš pokušati, ja sam jedno dva mjeseca bio na SP2, pogubio živce zbog usporenja i raznih error finta za repair i sl., i dignuo Vistu sa SP1, tako da sam na miru. Ali opet Windows Vista = Windows 7.

Kill Frenzy
11-11-2010, 21:53
Pozdrav C. Evo upravo sam stavio novi CoD i igra radi dobro,nema laga iako je vsync isključen ali mi se dogodi da mi naglo frejmovi padnu na 10-15 pa nakon sekunde se sve vrati kako treba ali to je zato što auto fan neradi dobro pa ću ga malo poštelat tj mislim da se grafa malo ugrije.

još sam nešto primjetio da ukoliko spustim prozor za vrijeme igranja (alt tab) da mi je gpu clock na 500 iako se u pozadini vrti 3d aplikacija. Treba li to tako biti?

C
11-11-2010, 22:03
GPU ti radi kada ti nešto prikazuje, kao i CPU, tako da možeš pokrenuti 10 igara, ako su sve minimizirane, CPU će biti na 0% usage, a GPU isto tako neće raditi.
Možeš pokušati s isključenjem AA, bloom, HDR i sl. efekata. Svakako, kada ti je vsync isključen onda CPU ne mora misliti i na prijelome grafike, pa ti je puno bolje s isključenim, osim ako su lomovi grafike preveliki.