PDA

Pogledaj cijelu verziju : Opera 12



Stranica : [1] 2

Bartuc
10-11-2010, 10:18
OMG OMG OMGS:D (http://www.opera.com/browser/next/)

Nova Opera je vani od 21.10 i nitko se nije udostojio to objaviti na forumu :-x Ako netko ima muda da je isproba, svakako javite dojmove! Još beta, pa RC i evo nam nove igračke...

Aral
10-11-2010, 10:45
OMGS :o

Nisam to znao, nemogu vjerovat. Odmah idem probat.

edit: Probao, niš novo nema, barem zasad. Još je u alfi, prerano je to. Držim se ja desetke zasad. Iako, moram priznat da mi nekak brže radi, neznam jel mi se to samo čini al pcplay otvara instantno, čak i prije nego kliknem xD

Azer
10-11-2010, 11:03
Ne koristim Operu baš, ali mi se čini mrvicu sporija od Kroma. A pazi, u alfi je :pray:

Frky
10-11-2010, 13:26
Nepratim baš kad dolazi nova verzija Opere jerbo imam vas koji to rade :D !

Nekako mi je bilo logično da će izaći nova verzija pošto Firefox i IE novi dolaze! Baš me zanima ko će dobiti ovu bitku kod recenzenata!

Deadwalker
10-11-2010, 15:23
Testirao sam detaljno sve preglednike i to na način da sam na svakome radio mjesec dana. I nakon mjesec dana bi se uvijek vratio na operu. Jednostavno najbolji preglednik na tržištu, koristim ga i na mobitelu. Neka u 11. verziji dodaju kvalitetne ekstenzije kakve ima Chrome i mislim da će taj preglednik biti sinonim za godlike surfanje. Isprobat ću novu verziju kada dođe prva beta.

Bartuc
10-11-2010, 15:25
Ova tema može služiti za sve nove inačice koje će izlaziti, do finalne verzije. Samo promijenimo naslov i to to je.

Aral
10-11-2010, 17:40
Kaj se tiće 11, promijenili su sučelje malo, ali neke veće promjene u preferencesima baš i nisam vidio, zasad izgleda ultra brzo i na tome uvijek rade, a tek je alpha verzija. Vidjet ćemo kud će to sve ić, sam nek izdaju probne verzije do full releasea.

Nee Joe
10-11-2010, 20:57
Moram priznat, stvarno je izuzetno brz- tako što nisam ni kod Mozille ni kod IE-a doživio, tek u natruhama na Chroemu.... Nego, jel ima kakav način da maknem one "duple" strelice pored forward znaka, tako da mi samo onaj ključ ostane? I zašto, kad hoću memorirati više od dva korisnička računa (npr za facebook) on mi nekad memorira samo dva, a kad i memorira tri, čim kliknem na ključ on me prijavi na profil koji je zadnji bio ulogiran (automatski)? Onaj "Zapamti prijavu" ispod fejs logina je isključen :?

Razzarach
10-11-2010, 22:57
jesam ja jedini kod kojeg jos traje ono furanje na firefox?

cham3leon
10-11-2010, 23:01
Što se sučelja tiče (piše se tiče, a ne tiće, Aral :D ), na Operi ga možeš customizirati cijelog, ali CIJELOG. Samo dok su ti otvoreni appearance settings vuci gumbe po trakama, miči ih, dodavaj i slično. Što se passova tiče, mora negdje biti opcija da ti ne pamti naredne lozinke, odnosno moralo bi te pitati svaki put kad uneseš drugu lozinku.

Aral
11-11-2010, 05:10
Što se sučelja tiče (piše se tiče, a ne tiće, AralS :D ), na Operi ga možeš customizirati cijelog, ali CIJELOG. Samo dok su ti otvoreni appearance settings vuci gumbe po trakama, miči ih, dodavaj i slično. Što se passova tiče, mora negdje biti opcija da ti ne pamti naredne lozinke, odnosno moralo bi te pitati svaki put kad uneseš drugu lozinku.
Znam, skužio kad više nisam mogao editirat :( Customizacije je legendarna, ima sve. A za lozinku te pita svaki put kad dođen na novi sajt, imaš Save za pass ili Never, da nikad ne sejvaš. Ako pak nekaj zezneš, pravace preferences te Forms, tamo se mogu pojedinačno brisat passovi po stranicama.

kikeron
18-11-2010, 12:44
skinuo sam si neku opera 11 internal (pisalo na web sajtu beta verzija)... super brza, sada sa gomilom novih extenzija čiji je princip djelovanja i korištenja praktički jednak google chromu, čak su i extenzije više-manje jednake. ali nema veze, super izgleda...

Aral
26-11-2010, 08:16
Naprednija Opera 11 (http://www.bug.hr/vijesti/naprednija-opera-11/105170.aspx)
Tab stacking :pray:

Neznam kaj se dogodilo, al sad sam opet instalirao betu 11 i awesome je :pray: Extenzije ownaju, Image Preview Popup npr., tab stacking i sl. Ne vidim više razloga da se vraćam na desetku, ovo radi ko ludo. I da, brzo je, prokleto brzo.

Bartuc
26-11-2010, 09:14
Sljedeći tjedan ću sformatirati komp, onako, za stara dobra vremena, pa ću si gore staviti novu Operu.

Javi do tada ako primjetiš kakve bugove!!!

Aral
26-11-2010, 09:18
Važi. Zasad leti, ne vjerujem kak nisam te malo promjene prije skužio. Sučelje, adress bar, pa to stackanje tabova, predobro. Plus, još je više minimalistička. Javim ak će bit kakvih grešaka; zanima me, pošto sam taj problem imao sa desetkom, kad sam je zgasio i nakon par sec ponovno pokrenuo onda nije radilo jer se prijašnja instanca nije zgasila, pa sam morao manualno gasit preko managera. Naravno, to nije bilo svaki put nego svaki deseti al opet, smetalo je malo. Vidjet ću kak ovo radi ^^

Bartuc
26-11-2010, 09:26
Da, to se i meni znalo desiti ali jednom ili 2x u mjesec dana. Ništa strašno. A ovo valjda nisi skužio pošto je prije bila u Alfa verziji!?

Aral
26-11-2010, 09:55
Kaj je to Alfa bila? Hm, zaboravio sam. No, ovo sad rula ^^

Bartuc
26-11-2010, 09:59
Pa mislim da je pošto sam u prvom postu napisao "Još beta, pa RC i evo nam nove igračke..." :D

Aral
26-11-2010, 12:00
A da, imaš pravo :)

Frky
26-11-2010, 13:07
Dobra je ova beta!! Jedino što mi smeta je kod moje omiljene teme speed-dial izgleda glupo, no ništa strašno!

Aral
26-11-2010, 15:03
Ja sam stavio default sliku, tak sam imao i na desetki. Vizualno izgleda dobro, jedino su je dodatno minimalizirali i sada nije tolko prozirna prvi vrhu, što je dobro.

Aral
26-11-2010, 20:58
Sad sam skužio (u biti skužio sam to prije al nisam napisao) da "drugačije" skrola, ne onako fluidno kak je to radila desetka. Naravno, nije ništa strašno niti posebno ne smeta, al se ipak kuži. Možda to možemo pripisati činjenici da je ovo beta verzija pa zato. I da, pojavilo mi se jednom ona greška da se prva instanca opere nije zgasila pa nije htio podignut drugu, neznam jel je do sistema mog ili same opere. Čudno mi je to, nam da bi community odmah reagirao na takve stvari...Sve ostalo, radi bez greške i super je brza.

W3DR4N
26-11-2010, 21:02
Visual gestures <3

Aral
27-11-2010, 08:12
A ne, fakat olakšava i ubrzava stvari.

Također,

Search predictions from Google:
Search suggestions predict queries as you type, making searching quicker and easier. Google search predictions are now built into Opera. When using the search field or searching from the address field with the 'g' search keyword, Google search predictions will appear.

Faster Installation:
Even with its many new features, Opera 11 is 30% smaller than Opera 10.60. That means that Opera downloads more quickly and installs in fewer steps. Getting Opera on your computer is easier than ever.
Onak, treba 3sec za instalaciju :pray:

Deadwalker
27-11-2010, 11:10
Prešao na betu. Savršen preglednik je dobio božansku dimenziju.
Uvede ekstenzije. Konacno :oops:

Bartuc
27-11-2010, 11:29
Jel napokon proradila ADM stranica (izbornik sa lijeve strane) bez Firefox maskiranja? I provjerite kako otvara slike/filmiće na 24 sata, Net.hr i sl. Tu sam imao problema sa ranijom v10.nešto, pa da nisu opet slučajno ujebali!?

Aral
27-11-2010, 11:34
24sata i Net.hr su mi i prije radili normalno, tak rade i ovdje. Plus, sad i slike na Dnevnik.hr otvara kak treba, prije nije htio. ADM i dalje ne radi, već bi bilo vrijeme da modificiraju stranicu.

bezimeni
27-11-2010, 11:40
Čudno je kako adm stranica radi uredno na ostalim preglednicima :evil: .

http://img802.imageshack.us/img802/8082/windowclipping.th.jpg (http://img802.imageshack.us/i/windowclipping.jpg/)

cham3leon
27-11-2010, 11:45
Zato jer se limitiraju na lošije preglednike :P

Bartuc
27-11-2010, 11:46
Možda bi trebalo pisati ADM-u da dodaju skriptu za prepoznavanje Opere. To je par minuta posla za njihovog web dizajnera, samo u zaglavlje dodaju par redaka codea :(

Aral
27-11-2010, 12:18
Čudno mi je kak to oni neznaju u ADM-u al ajde. Zato Opera ima masking da otkloni taj problem.

Bartuc
27-11-2010, 12:20
Osim ADM-a, moram maskirati i IsoHunt sa Firefoxom. Inače nemrem stisnuti na sortiranje torrenta prema seedovima zbog popup text boxa koji poremeti layout gumbeka. Se i vama to dešava bez maskiranja?

bezimeni
27-11-2010, 12:25
Kad bi bilo samo to dvoje nikada ni ne bih otišao sa Opere koju sam koristio godinama.Ono što mi je prelilo čašu je nemogućnost otvaranja najobičnijih slika po raznim stranicama .Od kako sam na savršenom Chromeu mogu bez problema pratiti razno razne trač vijesti o Paris Hilton i sl. :D .

Bartuc
27-11-2010, 12:28
Meni se Chrome ne sviđa, pre spor je za moj tempo scrollanja po forumu :D Da nema tu početnu blokadu kod loada stranice, vjerojatno bi i ja na njemu bio...

Aral
27-11-2010, 15:37
Kad bi bilo samo to dvoje nikada ni ne bih otišao sa Opere koju sam koristio godinama.Ono što mi je prelilo čašu je nemogućnost otvaranja najobičnijih slika po raznim stranicama .Od kako sam na savršenom Chromeu mogu bez problema pratiti razno razne trač vijesti o Paris Hilton i sl. :D .
Sve ovisi na koje stranice ideš ^^ Meni je od ovih naših jedino zezao Dnevnik.hr, al sad i on radi. A da zbog par slika koje ne otvara idem na drugi browser, to nikako. Jedino da mi opera nikak ne radi na kompu onda bi išao na nešto drugo. Ili ne, prije bi format napravio, jer bez opere ne idem na net :)

Aral
28-11-2010, 12:24
Sad sam tek skužio, na Operi još uvijek ne radi google instant, kako retardirano. Ja fakat neznam kaj ovi u guglu ili u operi misle s time i sličnim stvarima :(

edit: Ah, gle čuda, radi, samo ga trebate maskirat kao FF. Kako sam sretan da postoji ta opcija, iako neke stvari nažalost ne rade na operi zbog neznam koga i čega, drago mi je da postoje takve workaround opcije koje sve riješe ^^

Frky
02-12-2010, 16:25
Glupi problem koji živcira! Naime, pretražujem preko googlea (ono gore desno) i izbaci mi rezultate, ja fino stisnem prvi (ili bilo koji drugi) i normalno otvori, ali kad sticnem "back" strelicu gore lijevo ne vrati mi na google nego još stranicu prije! Npr. sad sam na forumu, upišem gore "nestašne djevojčice", google izbaci rezultate, ja kliknem prvi link i nesvidi mi se i kad stisnem "back" vrati mi na forum umjesto google!!

EDIT: Lol wut! Sad malo prčkam i vratim google da mi se identify-ja kao opera (bilo na firefox) i sad radi, koliko mi se čini! Retajno!
EDIT2: Stavio da identify-ja kao IE i radi! Lol, firefox suxa i kad ga nekoristiš!

Aral
02-12-2010, 17:58
Pa hm, meni vraća ovdje a ne na google, što mi se i čini logičnim, jer krenuo sam s ovog taba searchat di mi je forum, kad to vidim stisnem back i vrati me od tam di sam krenuo, sa ovog foruma, a ne na google. Inače, koristim dost malo tu opciju pa ono ^^ Tek sam se neki dan sjetio da mogu google maskirat ko IE, tak da mi radi google instant i sl.

Worthaur
02-12-2010, 18:07
Da al on otvri link koji mu google nađe pa ide back, znaci trebao bi doc na google opet, ne forum

Frky
02-12-2010, 18:12
E! Znači forum>google>neki-random-link-s-googlea i kad stisnem back vrati me na forum, kao da sam stisa dva put back, a nisam!

Aral
02-12-2010, 18:14
Hm, da, nekaj sam zeznuo. Sad sam to išao probat i meni ga vraća na google, jer kad upišem pojam gore desno pored adress bara, onda mi prvo baci na google sa rezultatima pretrage i onda kliknem na traženu stranicu, nakon toga stisnem back i vrati me na google. Maskiranje je kao FF, iako to nema veze.

I da, ne kužim ovo, stavio sam sad radi fore da mi maskira kao IE, i ne radi google instant, a kad stavim da maskira kao FF, onda sve radi. Čudo...

edit: @Frky: Vidiš, i ja tak al me vraća na google :D

kikeron
02-12-2010, 20:30
ruši mi se nešto često ova beta verzija opere
pojavi se kvadratić koji me zatim pita dali da pošaljem error report ili ne

obično stisnem "ne" i onda se odma sve resetira i krene dalje

ovo, naravno, treba sredit

Aral
02-12-2010, 20:56
Da, i meni. Tako obično bude sa betama, pa na temelju responsea od ljudi, srede stvari koje trebaju. Čovjek bi pomislio da su namjerno napravili da se tak ruši. Tak je bilo i sa zadnjom betom u prijašnjoj verziji, kad je došla full verzija sve je radilo normalno.

Bartuc
03-12-2010, 22:10
Evo me na Operi 11 Beta, umro sam od smijeha dok sam je instalirao. Kliknem install i otvori mi se Opera :rotfl:

Nego, mislim da ovoga nije bilo u prošloj verziji, ili barem ja nisam primijetio...

Kada kliknete na forumu desni klik i block content, možete blokirati ove glupe slikovne sigove tako da vam se forum još brže otvara :pray: Isto možete i sa avatarima i smajlijima, no to je overkill :D

W3DR4N
04-12-2010, 00:25
To postoji još od druga Tita.

Bartuc
04-12-2010, 00:27
Jebiga, onda nisam vidio pošto sam blockao samo flash reklame.

Aral
04-12-2010, 11:10
To postoji još od druga Tita.
Morao sam Bartuc :)

Bartuc
04-12-2010, 11:28
Zašto se flash na vrhu PCP foruma uvijek odblokira?

Inače, zadovoljan sam ovom betom, jedino je cold start nekako duži od v10.63!?

Bartuc
07-12-2010, 20:17
Ima jedna mana koja me lagano smeta... Kada otvorim Operu (Speed Dial kao home page), ne ode mi u adress bar da mogu odmah pisati što tražim. To sam mogao u 10.63 :( Ovdje počnem pisati i onda skužim da ne pišem ništa, pa onda ajmo klik u adress bar i sve iznova.

Aral
07-12-2010, 21:19
Evo ja sam sad to probao i meni automatski ide u adress bar, isto imam home dial kao home page. Ja isto radim na taj način, ili otvaram stvari iz speed diala ili upisujem pojam traženja. Čudo kak kod tebe ne radi...

Bartuc
07-12-2010, 21:26
Da, čudno. U čemu bi mogla biti fora!?

Aral
08-12-2010, 11:03
Nemam pojma, probao sam 10 puta i meni uvijek radi ;) Btw. došlo brdo novih extenzija (u biti dolaze svako malo al nisam gledao već par dana) , sad si neke stavljam, prezakon.

Bartuc
08-12-2010, 11:21
Opiši koju dobru ako naiđeš, podjeli sa nama...

Aral
08-12-2010, 11:33
Ok...

Trenutno imam ove,
http://i.imgur.com/VJaxk.jpg

kikeron
08-12-2010, 18:01
kod mene, za sada, samo toliko

http://img403.imageshack.us/img403/6233/operaextensions.jpg

ostalo ili ne radi dobro ili jednostavno nije dovoljno privlačno i korisno

Bartuc
08-12-2010, 19:09
@Aral, po imenima i opisima, izgleda mnogo dobro. Posuditi ću ih praktički SVE, osim fagbooka.

Frky
08-12-2010, 19:43
Probao prve tri s Aralovog popisa, mega šou!
Btw. bartuče, i meni radi to što tebi neradi tj. mogu pisati odmah čim otvorim speed dial!

Bartuc
15-12-2010, 12:02
Jučer sam formatirao i opet snimio Operu 11b... Super mi je ova Opera Link usluga. Samo sam se ulogirao i automatski mi je potegnuo sve Bookmarkse, Bookmarks tabove, Speed Dial, Block Content rules itd. iz mog accounta :pray:

Ali i dalje mi ne skoči direktno u address bar kod pokretanja Opere :(

Aral
15-12-2010, 14:14
Hm...imaš neke ghostove u kompu :) I da, opera link je fora.

Aral
15-12-2010, 15:31
Sutra dolazi full verzija O11 :pray:

http://files.myopera.com/Aleksander/work/opera11release_640.png

Ahoy, get your download hat on, tis' time t' upgrade your old Opera web browser t' 11 as we're polishin' and fine tunin' through the eve. Tomorrow we set sail and fire the last desktop product release o' the year, so we hope ye all be checkin' back here to gi'e it a spin before you tell e'erybody else out thar, shiver me timbers!

Također...

http://files.myopera.com/jdlien/blog/YoDawg_opera11.png
:rotfl:

Bartuc
15-12-2010, 15:35
Ono, savršeno :( Zašto jučer nije došla, dok sam formatirao :(

Aral
15-12-2010, 15:39
Zašto? Sutra instaliraš sutra novu i to je to.

Bartuc
15-12-2010, 15:52
Znam, ali volim sve od prve si posložiti kako spada :D

Nego, sad sam otvorio PDF file i ja ne znam je li to do Opere ili novog Adobe Reader X koji se možda misteriozno integrirao u Operu, ali pre jebeno je napravljeno. Jel netko probao u novoj 11b Operi otvoriti neki online PDF? Ako nije, probajte :pray:


Ožežite prvi link, random pdf - http://www.google.hr/search?client=oper ... el=suggest (http://www.google.hr/search?client=opera&rls=en&q=pdf+upute&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest)



EDIT: Sad pogledao, isto je i u Internet Exploreru. Tako da, vjerojatno se Acrobat Reader X proširio po sistemu :pray:

Aral
15-12-2010, 15:57
Hm, čitao jesam nešto o tome, al meni izgleda isto ko i prije. Ili je prošlo puno vremena od zadnje pdf-a otvorenog u browseru xD

Bartuc
15-12-2010, 16:03
Skini si novi Reader X sa Adobe stranice.

Aral
15-12-2010, 16:22
Vidiš da, to bi mogao :) Instalirao sam, izgleda vrlo minimalistički, u biti izgleda stvarno ok.

Aral
16-12-2010, 08:27
Evo vani je, weeeeeeee!

The Web is changing. So is your web browser - download (http://www.opera.com/)
Are you ready for Opera 11 (http://my.opera.com/chooseopera/blog/are-you-ready-for-opera-11)

I da, maknite ovo "Beta" iz naslova teme.

http://i.imgur.com/EeWBa.jpg
Super izgleda.

Bartuc
16-12-2010, 11:24
Evo me na full verziji, ne vidim nikaj novo, ali ajde :D


EDIT: VIDIM NEKAJ NOVO :D Napokon mi skoči drito u address bar kod lansiranja Opere 8)

Aral
16-12-2010, 12:07
Weeeee :) I radi mi malo brže, prije mi je nekaj znala trokirat. Inače, ovaj Opera Link je tako fenomenalna stvar :pray: Promijenite naziv teme ^^

Aral
16-12-2010, 18:10
Bartuc, možeš molim te nabacit full screen opere, može bilo koja stranica, nekaj me zanima. Default skin ak može.

Bartuc
16-12-2010, 19:14
Ovako? Zašto?

http://imgur.com/pOGcn.png

Aral
16-12-2010, 19:17
Tnx, sve ok sada. Ma instalirao sam jedanajsticu ženi na lap al je imala čudan bookmarks bar, odnosno ostao je onakav od desetke, kasnije sam skužio u čemu je problem pa sam riješio. Još me dodatno zbunilo kaj na stranici od opere ovaj crveni "Menu" gumb gore lijevo izgleda skroz drugačije, pa sam mislio da mi nešto nije u redu sa skinom. Tnx :)

Bartuc
16-12-2010, 19:40
A kaj meni izgleda dobro? Možda nas jebe to što smo imali Betu? Ja Betu nisam niti deinstalirao, samo sam puknuo gore 11-icu i izbrisao shortcut od bete.

Frky
16-12-2010, 19:54
Ja sam ima betu i pobrisa sam je, a kad sam stavio 11 full, skin i sve postavke su bile kao i u 10-ki!

cham3leon
16-12-2010, 19:58
Zbilja ne mogu vjerovat, stavim sad ovaj čas jedanaesticu i ponovo iste boljke ko sa svim verzijama od 10.52. pa nadalje. Srećom, sad su znatno ublažene pa se nadam da neću morati downgradeati. Sad mi se izgleda događa samo dok pretražujem teme na forumu, a pregledavat threadove i pisat izgleda mogu neometano, pa za sada ostaje, ali iskreno se nadam da će nadolazeće verzije to popraviti.

EDIT: Evo sad počelo blokirat i dok pišem, bit će izgleda downgrade opet :(((((

Bartuc
16-12-2010, 20:01
Ja bi na tvom mjestu formatirao C, nešto ne štima sa sustavom.

Aral
16-12-2010, 20:50
A kaj meni izgleda dobro? Možda nas draga to što smo imali Betu? Ja Betu nisam niti deinstalirao, samo sam puknuo gore 11-icu i izbrisao shortcut od bete.
Nije bitno, beta je imama drugačiji folder. Kad si instalirao ovu današnju verziju on je (barem meni) maknuo zadnju 10.63 verziju te onda instalirao ovu novu, pritom zadržavši sve postavke, od bookmarksa, speed diala i sl. Uglavno, izgleda ti ok, isto ko i meni, mora tak izgledat, to je službeni izgled nove opere.

@cham3leon: Ah, kaj da ti kažem, baš nemaš sreće. Očito je neki program ili nešto u konfliktu s operom, baš čudno.

cham3leon
16-12-2010, 22:39
Ne idem sad formatirat C jer mi se ne da nanovo instalirat sve programe i to, a imam dual boot sa linuxom, pa bi mi windows sigurno pojeo GRUB.

cham3leon
17-12-2010, 08:51
Double post nyaa~~~~~~~~~~

Skužio sam da se kao i kod sličnih problema kod drugih ljudi dešava freeze kada nastane neki spike na CPU usage. Meni se tako nešto i desi, ali nikad ga ne potjera na 100% pa da se Opera ne bi mogla izvršavati...

Također ću probati reinstalirati flash player, nekima je to pomoglo. Kad malo bolje razmislim na stranicama koje mi nisu štekale za razliku od PCP-a nema nikakvog flash sadržaja.

Aral
17-12-2010, 09:19
Double post nyaa~~~~~~~~~~

:rotfl:

Aj držim fige, probaj nekaj sredit.

K4ciga
18-12-2010, 10:41
Grupiranje tabova :pray: predobro. Otvorite pet random tabova, i stavite ih sve jedan na drugi, i voila, imate grupe tabova i sve se čini puno preglednije. Također, znatno je brža, barem meni.

cham3leon
18-12-2010, 10:49
Napravio downgrade. Ništa od toga, bojim se.

Ajde, bar mi ova Opera na Ubuntuu radi odlično.

kikeron
18-12-2010, 18:08
dobra je. stabilna i brza.
jedino što i dalje očekujem su mnogo interesantnije i privlačnije extenzije.

Aral
22-12-2010, 12:45
80 milijuna za Operu Mini (http://www.bug.hr/vijesti/80-milijuna-operu-mini/105711.aspx)
Plus, došla je nova verzija za mobove.

Aral
29-12-2010, 09:07
Kul, sad sam skužio da ima opcije da možete sejvat sessione, jako korisno ak imate otvoreno puno tabova i radite neke stvari za posao i sl, pa da nemorate kasnije otvarat ponovno sve ispočetka. Već vidim kak si slažem stvarčice koju u pravilu trebam svaki dan :)

Babitz
15-01-2011, 15:18
Isusati kako owna nova opera. Meni radi brže od kroma + tekst je ugodniji za čitat i scroll ide fluidnije.
Najvažnije od sveg, više mi ne bljesne bijeli ekran kad surfam nekom stranicom koja ima crnu pozadinu. To me odvuklo prošli put jer mi je navečer ubijalo oči.

Bartuc
15-01-2011, 16:13
Ma Chrome se moze sakriti iza ovog cuda, fenomenalan browser.

Constantine
15-01-2011, 16:18
probao sam ovu novu operu,dosta dobro izgleda,ali nemogu mijenjat raspored stranica unutar foldera pa sam se vratio na chrome.

Aral
15-01-2011, 16:45
Moja jedanajstica radi brže nego ikad, stabilnije nego ikad, Opera Link je tako dobra stvar da ću oženit ovu firmu, mouse gestures su ionako brzo surfanje prretvorile u još brže...uglavnom, nemogu bit zadovoljniji.

cham3leon
15-01-2011, 16:57
Erm, mouse gestures su postojali i na desetki. Iskreno, na desetki su bili i bolje izvedeni. Ovdje nikako da pogodim komandu, moraš savršeno ravne poteze radit. Budući da sam fejlao u downgradeu, i dalje koristim operu, ali samo za forum imam chrome. Primijetio sam da mi ono štekanje počinje kad dođem na neku veliku, odnosno dugačku stranicu, kao ovdje. Možda ima neke veze s RAM-om?
Inače, za sve drugo koristim operu.

Babitz
15-01-2011, 17:06
Ima IRC :pray:

cham3leon
15-01-2011, 17:50
Ma ima pun qrac toga ako misliš na one dodatne aplikacije. Našao sam i nešto ko Matlab na kojem može istovremeno radit više korisnika online.

W3DR4N
15-01-2011, 18:18
Erm, mouse gestures su postojali i na desetki.

To postoji od verzije 5, već jedno 10 godina. Sad su jedino dodali grafičko sučelje.

Bartuc
15-01-2011, 21:25
@Aral, kupi si pravog miša pa ćeš vidjeti što je brzo surfanje. Puno brže okineš back/forward na mišu s palcem nego što nacrtaš gestu na monitoru :D

Aral
15-01-2011, 21:41
@Bartuc: Kaj ti misliš, da imam miš za 50kn? :) Imam MX518, koristim te tipke stalno, nemrem više zamislit browsanje bez toga. Mouse gestures je samo bonus ^^

Inače, znam da to postoji još odavno, samo sam rekao da sam tek sad počeo koristit...kolko tolko.

cham3leon
15-01-2011, 22:35
Offtopic žešći, ali koliko uopće ima smisla kupovat te super miševe umjesto ovih vulgaris "za 50kn" šta bi vi rekli?

Ja imam već postarijeg logitechovog optičkog pacova koji garant spada u lošije jeftinjave, ali radi super.

Bartuc
15-01-2011, 22:44
Nebi vjerovao koliko se preporodiš sa pravim mišem. Ja sad kad dođem za komp koji ima uštekan miš vulgaris najradije bi sve raskomadao i sve sterao u pizdu materinu pošto je agonija sa time raditi/surfati. Forward tipka ti čak i ne treba (treba ali rjeđe), ali Back tipka je nešto najgenijalnije što možeš posjedovati na mišu i iskreno, ali zbilja iskreno (!), poveća ti učinkovitost valjda za 90%.

Da ne pričamo o tome kako je scroll ugodniji i precizniji, lijeva i desna tipka također (tihe i mekane sa plitkim hodom), a lakoća kretanja sa pravim mišom je neusporediva naspram miša vulgaris. Mislim da vulgaris miševi imaju 400 ili 600 DPI-a, a ovi brand name miševi idu od 1800 pa preko 3000 DPI-a. Potpuno drugačiji osjećaj baratanja sa kompom.


Kupi si MX518, sada su zbilja jeftini, a miš je genijalan i apsolutni best buy. Preporoditi ćeš se!

Aral
15-01-2011, 22:46
@cham3leon: Pa sad, nije da su baš nekaj fensi. Kad bih i kupio nekog turbo skupog onda bi ga uzeo da mi frendovi popizde od zavisti, tak to ide. U ovom slučaju, MX518 je jedan dobar all around miš za ne previsoku cijenu.

Da su stvari drugačije, svi bi se vozili u kramama od auta, imali šrot kučišta, ružne monitore i sl. Ipak ima razlike ak imaš malo bolji miš, isto je i sa tipkovnicom itd. U pravilu, sve kaj veli Bartuc stoji. Nemogu više zamislit miš bez te back tipke.

cham3leon
15-01-2011, 22:47
Dobro, za igranje je veći DPI sigurno osjetno poboljšanje, ali za surfanje mi se ne čini kao big deal, zašto bi se tu tražila preciznost?

Aral
15-01-2011, 22:48
Ma nikakva, ja imam postavke na srednjoj brzini i to je to, zaboli me za DPI. Ali, lijepo je imat malo boljeg mišeka, malo skupljeg i tako, osobno sam sretan zbog toga :)

Bartuc
15-01-2011, 22:55
Dobro, za igranje je veći DPI sigurno osjetno poboljšanje, ali za surfanje mi se ne čini kao big deal, zašto bi se tu tražila preciznost?

Za surfati ti ne treba preciznost, ali tu uskaču back i forward tipke koje rade kao b/f tipke na pregledniku. Znači ne moraš ići s mišem skroz do lijevog vrha ekrana, naciljati back tipku i kliknuti je već je sve na dohvat palca. Nezamislivo olakša surfanje. Mouse Gestures mogu donekle zamijeniti te dvije tipke, ali opet je brže i lakše upravo njih koristiti. Osim u pregledniku, te tipke ti rade i u File Managerima (Total Commander, My Computer itd.), tako da ti je i rad s datotekama daleko ugodniji i brži.


A visok DPI pomaže uglavnom u igrama, osim ako imaš ekran visoke reze gdje tada puno pomaže i u Windowsima. Nije isto kretati se po 1980x1020 rezi sa 600 i sa 1800 DPI-a. Ili raditi npr. u Photoshopu sa mišonjom vulgaris vs. brand name (ne Genious :D).


PS: Morao bi probati, u roku par dana bi rekao di mi je bila pamet da sam sve ove godine koristio miša bez Back tipke :D

cham3leon
15-01-2011, 22:56
Meh, šta će mi back i forward tipke kad opera ima mouse gestures koje su mi jednako praktične, a na drugim browserima samo lupim backspace.

Aral
15-01-2011, 23:00
True. Definitivno ima nekaj u tome da se isplati imat malo bolji mišek, ne pretjerivat u cijeni al dat 300kn za neki miš fakat nije puno.

@cham3leon: Zato kaj si se tak naviknuo, tak je bilo i meni dok samo imao tu kombu, al kad probaš još nekaj "bolje", tek onda vidiš koja je razlika. Zamisli, surfat i sve kaj ti treba je samo jedna ruka, bez ikakvog backspace, netko ne koristi operu pa nema taj mouse gestures i sl. Ak je nekaj korisno, onda su to te dvije back i forward tipke.

Uglavnom, svatko se navikne na svoje :)

Babitz
16-01-2011, 01:03
Kad nabaviš kvalitetan miš i jebačku podlogu, polako se navikavaš i u biti niti ne primjetiš razliku između korištenja toga i vulgaris miša i drvenog stola. Kad se onda odvojiš od toga, rad (a još više igranje) na računalu ti postane nezamisliv. Kad je meni krepo mx518 (nakon 3+ godine), drugi sam dan uzeo novi, neću se jebat s nekim smećima. Isto nikad ne bih više mogao gurati miš po stolu.

edit
Lol dpi. Ja koristim 1600 DPI, al mi je sens vrlo nizak. Kako u igrama (30cm za 360° u ut2k4), tak i u winsima (druga najniža ljestvica u postavkama miša).
Al opet, kad koristim običan miš s otprilike istim sensom, kretnje su... Drvenije.

Bartuc
16-01-2011, 08:52
Meni je sens na 3 crtice od max (cca 4/5), a dpi na 1400 :D Na 19" monitoru xD

Deadwalker
16-01-2011, 10:47
Da, da, MX518 sa back tipkom čini surfanje nezamislivno boljim. Nevjerojatno je koliko jedna tipka ti ubrza surfanje :)
Inače, imam 2 kompa, jedan svoj i jedan radni. Na svojem imam Logitech RX1500 koji je stvarno solidan miš, a na radnom kompu imam MX518. Ono, kada sa radnog kompa dođem na svoj, dok surfam osjećam se osakaćeno. Toliko mi fali back tipka na mišu :D

Aral
27-01-2011, 09:31
Opa, Opera 11.01 (http://my.opera.com/chooseopera/blog/2011/01/27/opera-11-01)S :)

bezimeni
27-01-2011, 09:41
Ajde dam joj novu šansu , baš me zanima da li su riješili nestabilnosti .

Aral
27-01-2011, 09:47
Neke jesu, imaš change log na stranici. Iako, meni se crashala možda dva tri puta samo, niš više ili manje ko i ostali browseri.

Frky
27-01-2011, 12:36
Lol wut, instaliralo mi se u roku odmah!!!!!

Bartuc
27-01-2011, 18:13
Meh, crasha mi se uvijek u prvih 30-ak sekundi ovog filmeka :(

http://www.gameinformer.com/b/news/arch ... kyrim.aspx (http://www.gameinformer.com/b/news/archive/2011/01/26/the-art-of-skyrim.aspx)

Frky
27-01-2011, 18:24
Meni radi tj. ne crasha!

Bartuc
27-01-2011, 18:40
Zanimljivo, danas sam formatirao komp i sve friške i najnovije verzije programa su gore. Pehista sam, možda proradi nakon reseta kompa...

Akul
28-01-2011, 12:31
Da, ti Gameinformerovi filmići znaju često crashati. Iritantno ali štaš.

Frky
11-02-2011, 13:33
E, jedno pitanje! Je li vama, kad gledate youtube filmić (ne na full screenu) i kad pređete mišem preko njega, da li vam zablokira na sekund? Meni da, i nervira me užasno! Solutions??

RIDER32
11-02-2011, 14:23
Solutions??
Firefox :D

Aral
11-02-2011, 15:30
Meni ne, sve radi ok.

I loš ti je solution :P

cham3leon
11-02-2011, 15:35
Čak je i opera s defektom bolja od mnogih drugih browsera. Pošto ja imam onaj moj mali problem sa Operom >= 10.52, instalirao sam Chrome da mogu ko čovjek browsat ovaj forum koji mi je najproblematičnija stranica na Operi i najviše mi šteka. Tako da imam Chrome samo radi PCP foruma, to mi je homepage i eventualno tu i tamo otvorim u još kojem tabu nešto linkano na forumu itd. Opera 11 je i dalje tu i služi za sve ostalo, uključujući meni bitnu funkciju mail klijenta što mi je jako zgodna stvar koju nijedan drugi browser nema.

Aral
14-02-2011, 12:21
Šteta kaj Operin save prozor za sejvane različitih dokumenata na disk nije isti kao i kod ostalih browsera, odnosno da izgleda isto ko i kad otvorite my computer, sa onim tree-jem sa strane i sl, nego je "stari" standardni, poput onog na xp-u. Tražio sam na netu kak bi se to moglo riješit al bezuspješno :(

Aral
16-02-2011, 14:16
The 2011 Readers' Choice Awards: Web Browsers (http://browsers.about.com/od/allaboutwebbrowsers/ss/2011-readers-choice-awards-web-browsers-voting_2.htm)

Baš bilo na fejsu, glasajte za omiljeni web browser, Operu naravno.

RIDER32
16-02-2011, 23:34
Glasovao.... za lisicu naravno :roll:


offt..
ju baš mi palo nešto fenomenalno na pamet, pošto sam član moto kluba koji se zove "lisice" :D

Aral
17-02-2011, 08:03
Baš si lejm :(

Kid A
17-02-2011, 08:17
Ja se bio neki dan iznervirao :(
Kad radim nesto na mozilli, odjednom mi se krene automatski updateat Chrome i uspori sve zivo. Nakon par tih situacija odlucim da ga obrisem i sad sam skinuo Operu, sluzi mi kao rezervni browser

Aral
19-02-2011, 21:09
Opera 11.10 Barracuda u alfi (http://www.bug.hr/vijesti/opera-1110-barracuda-alfi/106880.aspx)

Još više su smanjili toolbar di se nalaze bookmarksi, za par pixela al veseli čovjeka, ostale promjene su na linku. Evo pišem baš s nje i radi ko beba.

Frky
20-02-2011, 02:19
Nemoj tisra brate, istarirala se u doslovno 2 sekunde!!!!!!

VOLIM TE OPERO!!!!

Praetorian
28-02-2011, 11:55
Prešo i ja na Operu za sad sam zadovoljan. Prešo s Firefoxa jer mi on nekad neće dobro otvarat stranice.

buffaloboky
03-03-2011, 06:55
opera majka

Aral
16-03-2011, 11:45
Opera 11.10 beta tomorrow (http://my.opera.com/chooseopera/blog/2011/03/16/opera-11-10-beta-tomorrow)

Jedva čekam, novi UI rula :pray:

Aral
17-03-2011, 08:24
Smarter browsing - Download Opera version 11.10b1 (http://www.opera.com/browser/next/)

Vani je ;)

edit: Evo up and running, zakon. Speed dial je promijenjen ali postoje opcije za podesit, lajkam ovakvog, reorder isto drugačije radi, radi super brzo, nadam se da će biti dosta stabilna...zasad nemam primjedbi.

Aral
17-03-2011, 11:07
Ipak ću ostat na "staroj" verziji, 11.01, dok ova beta nebude full official. Čudno mi je sad malo, ne radi mi opera link, spoji se i onda kaže da je problem sa serverom bla bla. Removao sam sve instance opere koje sam imao prije, bete, alphe i sl, i dalje ne radi. Kad se ulogiram na stranicu od linka, onda je sve ok, sve je sinkronizirano a dolje lijevo u kutu stoji mali žuti trokut...može bit da kod njih nekaj ne štima...

Uglavnom, čeka se prava 11.10 verzija.

Aral
17-03-2011, 15:33
Koga zanima Opera 11.50, sa hardverskom akceleracijom, može je skinut ovdje (http://labs.opera.com/news/2011/02/28/), link je pri kraju. Pripazite samo, ovo je jako jako jako rana inačica.

edit:SAko se nekom neda svaki put upisivat passworde kad formatira itd, postoji mali fajl koji se nalazi na lokaciji C:\Users\Dario\AppData\Roaming\Opera\Opera 11.10 Beta (dajem primjer), unutra je mali fajl po imenu wand, njega backupirate na neku sigurnu lokaciju, kad instalirate operu, samo ga ponovno skopirate u taj isti folder. Jako korisna stva.

Pošto sam taj problem riješio, ostajem na 11.10b.

Aral
17-03-2011, 17:34
Daj sve spojite u jedan post ak je ovo previše ^^

KONAČNO su save as prozor napravili kak treba, da je original iz win7 a ne ko onaj stari na win xp, nemogu vjerovat :pray:

Akul
19-03-2011, 20:40
Daj sve spojite u jedan post ak je ovo previše ^^

KONAČNO su save as prozor napravili kak treba, da je original iz win7 a ne ko onaj stari na win xp, nemogu vjerovat :pray:

:pray:

Electromaster
20-03-2011, 00:37
Nego, meni se zadnjih dana nekog vraga događa da mi Opera kad ju ugasim ostane u pozadini, i onda mi se sljedeći put kad ju upalim ne želi pokrenuti... Rainstalirao maloprije po bu vidio kaj bude.

Inače bokte Arale, gori si od mene. :)

Aral
20-03-2011, 09:47
:)

I meni se to događalo, al jako rijetko. Sad sam na 11.10b i zasad je sve ok.

Kid A
24-03-2011, 17:00
EJ EV ME NA OPERI LOL :D


kak da importam ff bookmarkse?

Aral
24-03-2011, 17:22
U ff-u ih exportaš, a ovdje importaš pod Import Firefox bookmarks.

Kid A
24-03-2011, 18:24
1. Imam jedan tab
2. otvorim jos 4-5
3. prebacim se na novi tab, procitam i kad ga zatvorim prebacim se automatski na onaj prvi umjesto na sljedeci (kao sto je bilo u firefoxu)

kako da prepravim to?


nvm nasao sam

Bartuc
24-03-2011, 20:12
Ima hrpa postavki, tak da se svaki problem može lako riješiti. Ako ti slučajno neka stranica nije kompatibilna sa Operom (ja znam samo za ADM), samo klikneš desni klik, edit site preferences, network i mask as Firefox. Od tog trenutka se stranica otvara bez ikakvih problema.

Mada ne znači da će ikada naići na stranicu koja nije kompatibilna.


Javi dojmove kad je isprobaš detaljnije :D

Kid A
24-03-2011, 21:26
Ma evo jos testiram sve
http://i.imgur.com/rprUL.jpg
Kako da u Operi privucem tabove skroz dole kao na slici (u ff-u su ispod bookmarksa)
I kako da sklonim onu ikonu Opere sto mi bude dole desno u kutu?

Frky
24-03-2011, 21:35
Za ovo drugo (ako sam shvatio dobro) ideš na appearance/toolbars i makni kvačicu s status bar-a!

IGoR_2803
27-03-2011, 20:53
od pred par dana imam problema s google mapsima... naime, ne mogu opće pomicati karte po vertikalnoj osi, samo po horizotalnoj... znači, mogu mišem pomicati kartu lijevo-desno, ali ne i gore-dolje... wtf?

Aral
27-03-2011, 20:59
Zanimljivo, i kod mene isti problem. Koristim HAK-ovu kartu inače pa za ovo nisam ni primjetio. A gle, beta verzija je ova zadnja, valjda bude ispravljeno u full releaseu.

Kid A
27-03-2011, 21:00
Isprobao sam sva tri browsera ovih dana i chrome mi je nekako najbolji. Obrisao sam operu a ff ce mi biti backup browser

IGoR_2803
27-03-2011, 21:01
čitam po netu i masa ljudi ima isti problem, a rješenja nigdje... na firefoxu 4, radi normalno...

Sonic_Moronic
31-03-2011, 12:46
http://i51.tinypic.com/2gv0tpd.jpg

Much better. :>

IGoR_2803
31-03-2011, 13:37
anyhow, problem s google mapsom je riješen automatizmom kolko sam skužio...

Aral
31-03-2011, 15:09
Vidi vraga, koja suradanja na relaciji google opera :)

Aral
07-04-2011, 10:11
Opera reaches (another) 100 million users (http://www.opera.com/press/releases/2011/04/07/)

Electromaster
08-04-2011, 10:19
http://i54.tinypic.com/2rzfhq0.jpg

Much better. :>
Fix'd.

Aral
12-04-2011, 07:21
Opera 11.10 izašla iz bete, download full verzije ovdje (http://www.opera.com/browser/)

:thumbs2:

cham3leon
12-04-2011, 14:54
Ok, izgleda da mi sa novom verzijom Opera ne šteka na ovom forumu, tako da konačno mogu obrisati Chrome koji mi je bio pomoćni browser.

Frky
12-04-2011, 15:59
http://i53.tinypic.com/35befwi.png

Ovo me nervira!!!! U speeddial-u su mi neki thumbovi normalni (desna dva) a drugi "zoomani" (lijevi)!!!
U 11.01 verziji su svi bili normalni!

cham3leon
12-04-2011, 16:10
Probaj malo ručno zumirat okvire u speed dialu. Meni su isto tako neke zumirane i čini mi se da je možda čak i namjerno tako napravljeno da se pokaže samo logo sa stranice ili nešto.

Frky
12-04-2011, 16:16
Nerazumijem kako ih ručno zoomati! jedino sam našao da ih zoomam sve skupa ali to nije to što tražim! Želim da mi slika stranice u speeddial-u bude normalna tj. da je cijela stranica u toj sličici!

Frky
12-04-2011, 18:50
Nemogu koristiti novu operu, pre ogavan je ovaj speeddial, a on mi je najbitniji! Još onaj glupi blue border kad staviš kursor preko nekog broj, očaj! Evo me na 11.01 opet i mislim da je ova verzija najsavršenija, IKAD!!!

Frky
12-04-2011, 19:03
JEBENI AUTO UPDATE!!!!!! Neda mi se sad vraćati na staru verziju, ali i dalje hejtam ovu novu!!!

Aral
12-04-2011, 20:25
Da, malo je čudan ali meni je sve ok, stavio sam na automatic zoom i sve je ok. Bilo je govora o tome tome na njihovom blogu/forumu/official stranici. Ipak, nekolicina ljudi se buni po forumu da vrate stari izgled, možda u beti nove verzije i budu, tko zna. Kod mene je sve ok, nemam problema sa speed dialom, sve izgleda ok iako malo čudno za priviknut se u prvu ruku.
Speed dial je i meni dosta bitan al ne pada mi na pamet vraćat se na verziju niže, s ovom mi opet radi opera link jer mi je u verziji niže nekaj sralo. Ipak, sad čekam novu beta verziju koja je trenutno u alfi, vidjet ćemo kaj će tam riješit i napravit.

Raz
12-04-2011, 20:29
Sada mi pola stranica zumirano, dok je druga polovica ostala nepromijenjena pa izgleda pomalo neuredno, ali inače sve pet. Lijepo je vidjeti svi faviconi sada rade. :thumbs2:

Aral
13-04-2011, 11:44
Evo malo objašnjenja o novom speed dialu, koji je u stvari sve odveo na novu razinu, lajkam.

Featured Speed Dial sites (http://my.opera.com/chooseopera/blog/2011/04/13/featured-speed-dial-sites-2)

Da_killah
14-04-2011, 22:02
meni je isto kao i frkyu za ovaj speed dial, jebeno ružno. bar da stave da možemo sami odabrati zoom za svaku stranicu u speed dialu...

s pozitivne strane, fora im je ovo kad pritisneš space pa scrolla prema dolje :D

Frky
15-04-2011, 09:23
I odvede te na novu stranicu npr. kad gledaš tu na forumu neku temu od prve stranice, space te vodi na drugu odmah kad odscrolla prvu do kraja!

Hexfire
15-04-2011, 09:51
Također nisam pretjerano zadovoljan sa novim speed dialom. Neke stranice su odzumirane, kod nekih se vidi lijevi gornji ugao, kod nekih samo favicon (npr. bug.hr). Sve to izgleda onako, zbrda-zdola i nije mi baš jasna prednost ovoga. Nadam se da će uvesti opciju da možemo sami odabrati način prikaza.
Također mi je čudno da mi na dva računala sa istim verzijama Windowsa i Opere, neke stranice u speed dialu izgledaju drugačije.

Al evo, bez obzira na to "popravljanje nečeg što nije bilo slomljeno", zadovoljan sam sa ovom verzijom i Opera mi je i dalje prvo izbor. Sa prošlom sam imao nekih problema sa Opera Linkom, nekad se Opera nije zatvorila do kraja pa ju je trebalo gasiti preko task managera.
Ova verzija je zasad super, izgleda dosta stabilnija i bit će zanimljivo vidjeti dali će speed dial ostati ovakav jer kolko vidim na njihovom forumu, manje je onih zadovoljnih.

Zeko149
15-04-2011, 10:32
firefox 4 vs opera 11??????????

Da_killah
15-04-2011, 11:38
I odvede te na novu stranicu npr. kad gledaš tu na forumu neku temu od prve stranice, space te vodi na drugu odmah kad odscrolla prvu do kraja!

meni to neće, al jebiga, samo nek mi speed dial malo poprave :D

Hexfire
15-04-2011, 14:28
Da, meni isto ne radi ta funkcija. Mogu odscrollat do kraja ali onda stane. Treba nešto u opcijama podesit ili me program zeza?


@Zeko
Najbolje je isprobati oba i onda se odlučiti. Po meni su svi današnji browseri više manje jednaki pa čisto ovisi o nekim osobnim preferencijama. Što se mene tiče, Opera je prvi izbor i Chrome za backup.

MILF hunter
15-04-2011, 15:56
Čemu uopće služi pričuvni browser?

Frky
15-04-2011, 15:59
Za noobove koji koriste tvoj komp npr. otac, majka, tetka, stric, ujna, djed, pas....

Tako je kod mene! A zašto?? Pa... neželim da nabasaju na pornografiju putem history-ja main browsera!

Hexfire
15-04-2011, 16:25
Kod mene je slično. Bratu bolje paše Chrome pa s njim surfa. Također, često stavljam beta verzije Opere preko full verzije koju koristim, pa mi se dogodi da neke stranice ne rade kako bi trebale, npr. stranica e-učenja od faksa.

cham3leon
15-04-2011, 16:42
Može i služiti ako ti je primarni browser problematičan a ne želiš ga se riješiti jer ti je predobar. Zato sam ja donedavno imao i Chrome koji je služio isključivo za pristup na ovaj forum. Srećom, ova verzija Opere mi radi savršeno tako da sam ga s guštom izbrisao.

MILF hunter
15-04-2011, 16:56
Istina. Jbg, imam firefox pa su mi strane takve situacije...

Hexfire
15-04-2011, 17:02
Kakve situacije? Da sve radi savršeno?

MILF hunter
15-04-2011, 17:15
Da imam potrebu otvarati stranice na drugim browserima.

Hexfire
15-04-2011, 17:22
Slažem se, opera rula.

MILF hunter
15-04-2011, 17:36
Slažem se, iako sam više za metal...

Hexfire
15-04-2011, 17:39
:D

Zeko149
15-04-2011, 23:21
koristio san ja firefox ka main, a chrome ka backup, al firefox se poceo redovito crashat pa san odlucio pric na operu, tako da bi triba par objasnjenja.....
1. opera turbo,opera unite i opera link (wtf)
2.kako iskljucit ovaj jebeni language corection koji je tek sad proradio...(do sad nisan ni pisa :))
3.kako minjat tabove priko tipkovnice, kod firefoxa je to bio ctrl+1 ili 2 ili 3 ili 4 .... xD
iiii jos san zaboravio ono najbitnije..... 4.kako namistit da svaki put kad uljucin operu otvori google, a ne ono na cemu san zadnje bio?
EDIT-ignore 4. rjeseno :D

Da_killah
16-04-2011, 00:22
opera turbo ti služi ako si na nekom public wi-fiu, dial-upu ili nekoj sporijoj mreži, uključiš to i ide brže ;)
opera link čuva sve tvoje šifre, bookmarke, speed dial (ovo ružno govno :D ), tako da na svakom kompu možeš imat isto, samo je registracija potrebna.
opera unite ako se ne varam služi za povezivanje kompjutera, recimo da možeš slušat muziku s frendovog kompa ako oboje imate unite uključen.

za language correction mi se ne da tražit di se isključi, ja ni nisam

tabove možeš mijenjat s ctrl+tab

Bartuc
16-04-2011, 09:20
Language ti ide pod Settings - Preferences - Advanced - Browsing - Check Spelling. S time da ti je moja preporuka da to ne isključiš, već da klikneš desni klik u text box (gdje pišeš post na forumu), zatim odeš Dictionaries, pa Add/Remove Dictionaries i nakon toga stavi kvačicu na HR jezik, instaliraj ga i postavi kao default kroz sljedeća 3 koraka. Funkcionira odlično i 99,5% riječi ima u svojoj bazi, super stvar da vidiš gdje griješiš tak da se možeš ispraviti i otići sa foruma kao pismenija osoba :D

HarDStyle[R]
16-04-2011, 10:42
koristio san ja firefox ka main, a chrome ka backup, al firefox se poceo redovito crashat pa san odlucio pric na operu, tako da bi triba par objasnjenja.....
1. opera turbo,opera unite i opera link (wtf)
2.kako iskljucit ovaj jebeni language corection koji je tek sad proradio...(do sad nisan ni pisa :))
3.kako minjat tabove priko tipkovnice, kod firefoxa je to bio ctrl+1 ili 2 ili 3 ili 4 .... xD
iiii jos san zaboravio ono najbitnije..... 4.kako namistit da svaki put kad uljucin operu otvori google, a ne ono na cemu san zadnje bio?
EDIT-ignore 4. rjeseno :D

Mos ovak sa ctrl+tab kk ti je killah reko, a mos i lmb+scroll gore/dole.

Frky
16-04-2011, 11:53
Valjda rmb+scroll gore/dolje!

HarDStyle[R]
16-04-2011, 12:04
LOL ... moj bed :D

Da_killah
16-04-2011, 15:07
Language ti ide pod Settings - Preferences - Advanced - Browsing - Check Spelling. S time da ti je moja preporuka da to ne isključiš, već da klikneš desni klik u text box (gdje pišeš post na forumu), zatim odeš Dictionaries, pa Add/Remove Dictionaries i nakon toga stavi kvačicu na HR jezik, instaliraj ga i postavi kao default kroz sljedeća 3 koraka. Funkcionira odlično i 99,5% riječi ima u svojoj bazi, super stvar da vidiš gdje griješiš tak da se možeš ispraviti i otići sa foruma kao pismenija osoba :D

a zato se više ne čudim toliko tvojem pravopisu ;)

Bartuc
16-04-2011, 15:15
Jebiga, mi iz ZG baš i nismo na Ti sa Č i Ć kao dalmoši :D

Da_killah
18-04-2011, 02:43
ili kao oni koji govore najknjiževnije ;)

BigBongman
19-04-2011, 17:31
Jeste skužili da ako držite desni klik otvori se ''Opera mouse gestures''.
Pokretima miša otvarate stvati u novim tabovima, reloadate, macimizirate tabove..kul stvar kad se nauce neke komande napamet.
Drago da sam presao na operu :D

cham3leon
19-04-2011, 17:32
Prastara stvar, ali meni jedna od genijalnijih. Koristim uvijek.

Aral
19-04-2011, 18:11
Prastara stvar, ali meni jedna od genijalnijih. Koristim uvijek.
Također +1

BigBongman
19-04-2011, 18:24
Znate još neke kul fore?
Nov sam s operom :D

cham3leon
19-04-2011, 18:36
Selektiraš tekst, desni klik, i imaš na raspolaganju pretraživanje s Googleom ili koja god ti je defaultna tražilica, ili Go To ako je neka adresa. Također ako imaš neki webmail možeš Operu koristit kao klijent, ideš na mail accounts, uneseš podatke i to je to. Pogotovo je zgodno jer možeš kliknut na neku adresu koju nađeš na webu i odmah u novom tabu pišeš mail, a da ne spominjem da te Opera obavijesti o novoj pošti dok surfaš.

BigBongman
19-04-2011, 18:59
Najs, najs i iven najser.
Also počeo sam koristiti onaj št sastrane di su bookmarci, notesi, email i to.

RIDER32
20-04-2011, 00:39
Selektiraš tekst, desni klik, i imaš na raspolaganju pretraživanje s Googleom ili koja god ti je defaultna tražilica,
Eo tople vode... Firefox to kao nema... on to cak otvara u novom tabu tako da kad izguglam nemoram 500 puta stisniti tipku back i ponovo ucitavati stranicu.

W3DR4N
20-04-2011, 01:05
Najs, najs i iven najser.
Also počeo sam koristiti onaj št sastrane di su bookmarci, notesi, email i to.

Poigraj se s konfiguracijom search enginea. Npr. staviš da je y slovo za youtube tražilicu, i za imdb, n za nabavu.net, i svaki sljedeći put u adresnu traku možeš napisati npr. i godfather kako bi ti direktno pretraživao imdb ili n samsung za nabavu.

Kostolomac
20-04-2011, 11:31
@RIDER32, bježi plz iz ove teme :) Btw. tako i Opera radi ako je namještena da linkove otvara u novom tabu.

@W3DR4N, nisam se toga ni sjetio, thanks!

IGoR_2803
20-04-2011, 11:57
nema direktno veze sa Operom ali konačno su u Z1 glass skinu sredili da forme normlano otvara, a ne da se prikazuju blijedunjave i mutne... :thumbs2:

Aral
20-04-2011, 15:26
O da, definitivno se vraćam na taj skin, najjači je.

RIDER32
20-04-2011, 23:59
@RIDER32, bježi plz iz ove teme :)


:*

nezz šta me uopce dovelo ovamo ^^

Kostolomac
21-04-2011, 10:24
Firefox, jer jadan zna da možeš imati bolje od njega :P

Akul
21-04-2011, 10:44
Štaš, i Firefox koristi Operu kad osobno browsa :P

IGoR_2803
22-04-2011, 10:10
nema direktno veze sa Operom ali konačno su u Z1 glass skinu sredili da forme normlano otvara, a ne da se prikazuju blijedunjave i mutne... :thumbs2:

i take it back... sredili su problem s formama ali ako npr. otvaram pdf direktno iz browsera još uvije je cijeli usran... :(

Bartuc
29-04-2011, 23:34
Eto, prvi put sam isprobao rad sa sesijama i moram priznati da je odlično. Otvorio sam hrpu modova u tabovima sa TES Nexusa koji su mi se činili zanimljivima i saveao sesiju tak da ih mogu sutra proučiti (sad idem spavati).

Odlična fora za fap sesije, kad otvoriš desetak tabova previše pa ih sljedeći put više nemreš naći :D

Aral
03-05-2011, 14:55
Welcome to Opera Next, Opera 11.50 Alpha (http://my.opera.com/chooseopera/blog/2011/05/03/get-testing-with-opera-11-50-alpha)

Opera Next :thumbs2:

Frky
03-05-2011, 15:12
Cool, brza kao i uvijek, jedino nisu vratili speeddial na onaj stari što ima još uvjek zamjeram!

Aral
03-05-2011, 15:24
Vjerojatno i neće, pošto su dosta ulužili u to, poslali develop toolse svim većim igračima koji će radit logoe za speed dial specijalno za njih itd.

Hexfire
03-05-2011, 17:09
Fora izgledaju ove extenzije za speed dial. Valjda će ih bit više uskoro.

IGoR_2803
22-05-2011, 14:54
ima li netko problema sa postanjem linkova na fajsbuku od posljednjeg updatea? nakon instalacije opere 11.11 ne mogu više zalijepiti linkove u status ni nigdje drugdje... na firefoxu radi sve kako treba... :(

Frky
22-05-2011, 15:37
Meni radi normalno!

Sonic_Moronic
22-05-2011, 18:03
Opera mi sada savršeno služi.

Chupacabra
22-05-2011, 18:09
Opera mi je spora kao nenapaljeni puž tijekom seksa. :(

Akul
23-05-2011, 09:44
Nema problema s Facebookom niti brzinom.
U drugu ruku, kad netko embesa Youtube filmiće negdje, ne mogu ga gledati na stranici već moram skočiti na Youtube da bih ga pogledao.

RIDER32
23-05-2011, 10:26
HA HA OPERA SRANJE :D

Mislim da ti je to do flash playera...
Ni na firefoxu kada dođem na neki zapušten komp nemogu gledati prek fejsa jer mu nešto fali a na jutubu radi bez ikakvih problema.

Kostolomac
23-05-2011, 11:45
Probaj apdejtat Flash Player k'o što RIDER32 kaže.

Btw. komu smetaju dupli mejlovi u Operi, evo fixa:

1. Open Opera
2. Up top, go to MAIL>IMAP Folders
3. Unsubscribe (uncheck) the following folders:
1. [Gmail]/All Mail
2. [Gmail]/Sent Mail

Click OK. You should be good to go, but if not, then hit your “Check/Send” button so that it will reset itself.
Izvor (http://www.ianbrown.cc/blog/getting-double-emails-in-opera-with-gmail-imap-format-mac-and-pc/)

Aral
24-05-2011, 14:30
Na sve ove probleme prije...meni radi sve ok, najnovija verzija.

Da_killah
24-05-2011, 15:20
http://files.myopera.com/EspenAO/files/yunoopera-nyc.jpg

:D

btw, primjetio sam danas da mi mailovi više ne dolaze, doduše, ni ne primam ih baš, pa mi nije ni previše bitno, al me živcira. na opera mail sam se prebacio pred 2 tjedna i normalno sam primao, sada neće ni kad sam sebi pošaljem preko hotmaila.
uz to, svaki put kad provjeravam poštu piše mi "authentication failed", iako sam u incoming i outgoing opcijama isključio tu autorizaciju, kako da to maknem?

Frky
02-06-2011, 21:47
v. 11.50 beta je vani, taman mi se updaitalo! Neznam novine!

Electromaster
05-06-2011, 08:06
Ummm... Imam nekih problema s Operom u zadnje vrijeme, često kad ju zatvorim ostane mi u dalje uključena u procesima, pa kad ju idem opet pokrenuti ne želi...
A otkad sam instalirao novi Adobe Reader, svako tu i tamo u Operi mi iskoči neki prozorčić, kaže da on nekaj zajebava. :/

cham3leon
05-06-2011, 08:20
Ostane radit proces u pozadini? To sam vidio kod frenda na starijoj verziji, kad je apgrejdao nije bilo problema.

Kostolomac
05-06-2011, 13:30
To se meni znalo dogoditi, samo ubiješ proces i startaš Operu ponovno.

Aral
05-06-2011, 17:37
Događalo se prije u desetki, ponekad. Sad u ovoj novijoj verziji je sve ok.

Raz
05-06-2011, 17:46
Meni se i u novoj verziji događa, no ne tako često kao prije.

IGoR_2803
05-06-2011, 21:00
također s vremena na vrijeme imam tih problema, ali vrlo rijetko tako da me opće ne smeta... ako se dogodi, ubijem proces u task manageru i to je to...

ne sjećam se da li sam imao problema na najnovijoj verziji...

IGoR_2803
08-06-2011, 21:09
koji kurac? danas mi iz cistog mira prestao raditi youtube... koji god video da pokrenem, bez obzira da li je direkt s youtube.com ili embeddani na drugim siteovima, ništa se ne događa, samo blank nakon što kliknem play... u firefoxu radi normalno... :twisted:

cham3leon
08-06-2011, 21:23
I meni se isto događa. Ne znam šta je. Nisam probao sa drugim browserima.

Chupacabra
08-06-2011, 21:28
Ne znam zašto svi koristite Operu. Evo, ja sam prekjučer skinuo Operu (najnovija verzija) i spora je, mnogo spora u odnosu na Firefox i Chrome (gdje je Chrome brži, bar meni). I Opera mi svakih 20 min izleti sa onom 'Don't send' greškom, a FF isto to radi ali svakih 10 min :)

Držim se ja Chrome-a.

Cr4zyN4z1
08-06-2011, 21:32
koji prozor? danas mi iz cistog mira prestao raditi youtube... koji god video da pokrenem, bez obzira da li je direkt s youtube.com ili embeddani na drugim siteovima, ništa se ne događa, samo blank nakon što kliknem play... u firefoxu radi normalno... :twisted:

Ja imam firefox pa mi svejedno ne radi youtube.

Edit: To je vjerojatno neš s youtubeom.

Kostolomac
08-06-2011, 21:52
Ne radi ni na IE-u. Rofl @ Google monopol x)

cham3leon
08-06-2011, 22:03
Ok, sad mi radi, ali ono, wtf youtube?

Frky
08-06-2011, 22:03
Meni je youtube radio normalno cijeli dan!!

Cr4zyN4z1
08-06-2011, 22:10
Upravo sam skinuo firefox 4 pa mi sad radi.

Aral
09-06-2011, 07:30
Nema bržeg browsera od opere, a pazi, brzina je najmanje bitna kod opere, s obzirom na tonu drugih fičra. Meni je cijeli dan sve radilo normalno, kao i inače.

RIDER32
13-06-2011, 00:28
Također problem sa youtubeom.
jednostavno nekad uopce neotvori onaj dio sa videom nego ostane cista pozadina, a zvuk normalno krene. Nemožeš ni pauzirati pjesmu :)

S druge strane firefox bez problema vrti istovremeno 8 youtube tabova, chrome također normala...

Da_killah
13-06-2011, 11:39
mom frendu u firefoxu i IE ne radi, meni u operi radi. šta reć

Aral
15-06-2011, 15:16
Od danas je omogućen Google Instant, bez ikakvog maskiranja i sl.

cham3leon
15-06-2011, 15:28
Šta je to? Ono da ne moraš stiskat search dok pišeš pojam?

Kostolomac
15-06-2011, 15:29
Jep. Simpatično. Btw. vrtim Operu 11.50 beta već kakvih tjedan dana, i sve fino radi.

Aral
15-06-2011, 20:07
Već ima 11.50? Meh, ostat ću na 11.11, neda mi se sad prelazit na betu opet i sl.

Frky
15-06-2011, 22:27
Lol, pa ti si prvi linkao 11.50 verziju!!

Aral
16-06-2011, 07:20
Kaj se ti toga još sjećaš? Ja zaboravio još prvi dan na to xD

cham3leon
19-06-2011, 07:48
Koji je smisao postojanja Link-a na Operi mobile? Ne prenose mi se passwordi, ne može mi se prenijeti sadržaj speeddiala jer je ovdje drukčiji, onda za što drugo služi? Na winsima sam označio da mi synca sve, jedino što je bilo usklađeno kad sam to pokrenuo na Operi u Linuxu je bio speeddial.

Aral
19-06-2011, 08:10
Meni se blocka, neće mi sinkronizirat, e sad jel je to zbog puno bookmarksa ili čega, nemam pojma. Uglavnom, synca speed dial, passove i bookmarske ako se ne varam. Ipak, pošto switcham između opere i dolphin minija, nije mi prijeko potrebno.

Aral
27-06-2011, 15:23
Tetzchner napušta Operu (http://www.bug.hr/vijesti/tetzchner-napusta-operu/109546.aspx)

kikeron
28-06-2011, 10:06
opera 11.50 od danas u svojoj konačnoj verziji!

Frky
28-06-2011, 12:04
Nju skin! Nice, nekako mi se čini manji tj. minimalističniji! Nice!!

Hexfire
28-06-2011, 15:47
Da, par piksela. Sve radi ok zasad, nema nekih prevelikih promjena. Još uvijek se diže sporije nego chrome, ali ne smeta puno.

Ovi speed dial addoni su cool, ali ne vidim neku veću korist. Stavio sam ih više reda radi nego da su baš neophodni.

Aral
28-06-2011, 21:26
Kako prokleto dobro izgleda, ovaj novi skin je genijalan, nikad se ne bi skinuo s njega.

Uglavnom, updateana, instalirana i sve radi kako treba!

Frky
29-06-2011, 16:52
Jedini fail je što nema one strelice za otvoriti history (bude odma pored tražilice s desne strane)

Sad mi je teško pristupiti djevojkama lakog morala, jer to nemam na speed dial-u!!

:(

Aral
30-06-2011, 11:00
Fora je na official stranici pogledati broj downloada, koji trenutno broji preko 11M, a uspoređuju to s nekim činjenicama sa fejsa i sl. Fora.

Da_killah
30-06-2011, 12:10
meni na xp-u loše izgleda novi skin, nekako premalo boja, sve sivo, morao sam staviti opera 11.01 default skin

cham3leon
02-07-2011, 23:07
Koristite li kakve ekstenzije? Instalirao sam Better Facebook 2 ali nažalost radi samo jednom nakon enableanja i onda kad idući put otvorim facebook opet sve po starom.

Btw, našao sam i Forum updates koji podržava neke popularnije forume, uključujući phpBB. Na speeddialu napravi svoj prozorčić na kojem vrti animirane poruke o novim postovima, odgovorima na postove i slično.

Hexfire
02-07-2011, 23:28
Stavio sam si 2 rss feeda, clock, weather i quote of the day addone. Ništa bez čega se ne može, ali speed dial izgleda daleko kulnije.