PDA

Pogledaj cijelu verziju : Novi TV



MoD
09-11-2010, 18:36
Pomažem nekome pri kupnji nove telke za dnevnu sobu. Našao sam se u nedoumici, pa budući da mi uvijek korektno pomognete se vama javljam za pomoć.
Uglavnom, troumim se između ovog SONY-a (http://www.sonystyle.ca/webapp/wcs/stores/servlet/ProductDisplay?storeId=20153&catalogId=100803&langId=200&productId=8198552921666248691), ovog SONY-a (http://www.sony.hr/product/t32-nx-series/kdl-40nx800)Sili pak ovog SAMSUNG-a (http://www.samsung.com/hr/consumer/tv-audio-video/televisions/led-tv/UE40C7000WWXXH/index.idx?pagetype=prd_detail).
Bio bih zahvalan na pomoći!

C
10-11-2010, 02:46
Prvi mi je standardan nekako, zvučnici su mu samo 2 speakera (2.0 mu je max), bez veze, drugi mi je fora i bolji je od prvog, njega bi uzeo, za razliku od prvog ovaj ima sav potreban future audio system koji je dosta dobar (do 5.1), bolji i od trećeg, jedino ne znam kakav mu je materijal zaštite ekrana, jer mi se čini da je osjetljiv na ogrebotine (ali ne mora značiti; samo mi tako izgleda na slici), a treći, mislim da ti ne trebaju 3D naočale s kojima ćeš izgubiti vid da bi pogledao dnevnik, a uz to taj 3D nije 3D bez B-R skurene grafike koju možeš samo s naočalama gledati, a loš podatak je da na tržištu Samsungovim ekranima najlakše padne boja (RGB i sl. pizdarije).

blood4me
10-11-2010, 16:23
Ja bi uzo ovaj drugi Sony samo zbog wifia..
Inace imam u kuci 6 Samsunung plazmi 32"+ i sve rade besprijekorno, tak da samsung <3

Niko Bellic
10-11-2010, 16:42
Daj nemoj me zaje.....!

Šta tvoji švercaju plazme ili drže apartmane?

blood4me
10-11-2010, 16:48
Actually ja zivim u hotelu/pansionu kojeg su moji kupili ^^
Ali plazma 42" ti je 5k kuna, ak je to puno onda nezz stvarno :o
Jos imam i jednu telefunken plazmu al to neam pojma jel sta valja kad tak i tak ne zalazim u babinu sobu cesto XD

cham3leon
10-11-2010, 17:12
Ja bi uzo ovaj drugi Sony samo zbog wifia..
Inace imam u kuci 6 Samsunung plazmi 32"+ i sve rade besprijekorno, tak da samsung <3

Šta postoje plazme tako male dijagonale? :?

blood4me
10-11-2010, 17:26
Ispricavam se.. LCDi :)
Btw. koja je razlika izmedju plazme i lcda anyways? Skuzih da je plazma deblja od lcda al ta plazma je dost veca (52") pa je to vjerovatno zbog toga...
Idem googlat ^^

cham3leon
10-11-2010, 17:32
Razlika je dan i noć. Radi se o tome na koji način stvara sliku, tekućim kristalima ili plazmom. Plazme troše kudikamo više struje ali daju možda malo bolju sliku od današnjih LCD-ova.

C
10-11-2010, 22:13
Ja bi uzo ovaj drugi Sony samo zbog wifia..
Inace imam u kuci 6 Samsunung plazmi 32"+ i sve rade besprijekorno, tak da samsung <3
I ja bi drugi uzeo.
Osobno sam imao 5+ Samsung TV-a i mobitela, i dobri su, ali to ništa ne znači naspram svih ostalih, gdje Samsungovom ekranu najlakše ode boja. Ako hoćeš, imam ti par dokaza, na TV-ima mi je konstantno padao RGB, ako hoćeš, donesem ti mobitel od 4k KN od Samsunga, da vidiš, nakon 5 godina kakav mu je ekran, neonke svijetle za popizditi, brigh. i cont. na minimumu, a ekran bijel od jačine neonki i može služiti kao led baterija. Ne kažem ja da se to dešava na svakom njihovom uređaju, dobre su Samsungove stvari sve, ali naspram drugih proizvođača, njihovi ekrani u najvišem broju popizde. Ali nevezano za to, drugi na listi u ovoj temi mi se čini bolji izbor od Samsunga.

miska10
11-11-2010, 00:33
A sta se bolje isplati uzet, plazmu ili lcd? meni treba za spavacu sobu, tj za gledanje digitalnog signala i pokojeg dvd filma, navecer..prije spavanja. Tak da oko 4 sata rada na dan. Mislim dat najvise 4k kuna. Nemogu nigdje nac neki dobar pannasonic za te pare, oni mi se najvise vide, mada dolaze u obzir i osatli modeli. Ima koji dobar LED TV za te pare? Sad ko ima iskustava kakvih, prijedloge... znaci do 4k!

Niko Bellic
11-11-2010, 00:36
LOL miškec, pa imaš svoju vlastitu temu oko kupnje TV-a. xD

C
11-11-2010, 00:45
LCD je bolji. Plazme imaju nativnu rezoluciju od 1024x768 ili tako nešto koliko znam, tako da imaju uber skurenu grafiku.

miska10
11-11-2010, 01:03
LOL miškec, pa imaš svoju vlastitu temu oko kupnje TV-a. xD

xD ...jbmti vec sam lud, ni sam vise neznam sto zelim hahah. Eto, sad se dvoumim izmedju dva modela, pa ak ti je volja odi pogledaj tu "prijasnju temu" :P

cham3leon
11-11-2010, 07:17
LCD je bolji. Plazme imaju nativnu rezoluciju od 1024x768 ili tako nešto koliko znam, tako da imaju uber skurenu grafiku.

Da, jedino što imaju bolje boje i to, ali sve u svemu ja mislim da se danas nipošto ne isplati kupovati plazme.

C
11-11-2010, 07:55
Da, točno tako, ali frigaš ti boje kada ti je slika 1024x768 u 40'' ekranu. :)

cham3leon
11-11-2010, 08:02
Ma dobro, ali nije da je zrnata i pikselizirana ko da rastegneš tu rezu na lcd ekranu...

C
11-11-2010, 09:12
Da, ali je mutna na bliže gledanje. Dobra je samo za prostoriju od 100 kvadrata, gdje ćeš ju gledati s 10+ metara. XD Uz to nema ni HD i te future pizdarije. Svakako, da naprave recimo plazmu od 1920x1080 rezolucije, to bi bilo daleko bolje, ali 1024x768, za sada je to totalni out. Možete jednostavno otići u neki TV shop gdje su vam LCD i plazma jedna do druge upaljene i vidjeti jednu te istu sliku na oba TV-a kao razliku.

etejid
11-11-2010, 19:59
Moja preporuka ti je novi quadro TV. Sad kupio polovni od jednog lika, slika brate kakvu samo Quadro može imat.

cham3leon
11-11-2010, 20:00
Šta nisu to neki jeftinjaci?

etejid
11-11-2010, 20:04
Šta nisu to neki jeftinjaci?
Ne, Quadrovi proizvodi su ti itekako podcijenjena bijela tehnika koja loše prolazi zbog manjka promocije.

Niko Bellic
11-11-2010, 23:47
Quadro daje 3 godine jamstva, dok konkurencija u pravilu daje 2 godine, a na lošu robu (čitaj Apple) inače se ne daje dugotrajno jamstvo. U to se možeš i sam lako uvjeriti. Evo naprimjer, moj je stric totalni ekspert za elektroniku, bavi se njom oko 40 godina i uglavnom kupuje Quadro stvari. Kaže da je taj brand za većinu "dovoljno dobar da ne bude loš" i "dovoljno jeftin da nije preskup", a pritom te češće ugodno iznenadi nego razočara i to ponajprije zbog manjih očekivanja koja ljudi postavljaju pred njega u odnosu na jedan Sony ili Samsung...

C
12-11-2010, 01:36
JVC je isto jedna od extra marki, vjerojatno nitko za nju ni ne zna, jer se ne reklamiraju, oni inače proizvode tehniku, TV-e, monitore, kamere, pizdarije za razne audio i video poslove u glavnom, njihova roba je provjerena, 0% šanse da je falš (kod nas na tržištu je 90% falš TV-a; eventualno 1% ljudi zna procjeniti jeli TV 100% oriđiđi), imam jedan njihov TV od 40''+ već 15 godina, radi 24/7, i do sada nije imao nikakav kvar, ali ama baš nikakav. A i oni prate trendove, mislim čak da su oni prvi proizveli 3D TV i te gluposti.
Kako jedan uber pro tip nam je tada rekao u trgovini kada smo odlučivali koji TV kupiti, tada smo ciljali na Sony, Samsung, LG i ostale zvjerke, pitali ga za preporuku, on nam pokaže neki bijesni Sony i kaže ovo je vrlo dobar TV, ali ako želiš nešto sigurno i kvalitetno što će ti trajati doživotno, pokaže taj JVC TV koji je tada bio duplo skuplji od nekog extra Sony TV-a. Njihove garancije su koliko znam 5-10 godina, extra proizvođač za elitu koja želi samo najbolje, ono što se neće pokvariti niti nakon 100 godina (doslovno), i naravno, tko ima masnu lovu (a opet bolje platiti masno i više nikada ne kupiti TV ili izdvajati pare za popravake).
Žalosno je da ovakvi Quadro, JVC i njima slični dobri proizvođači loše prolaze na tržištu zbog prevelikog reklamiranja npr. Samsunga, a samim time iz reklame ta marka postaje trend, nitko ne mari za kvalitetu, izdržljivost, performanse, itd., makar sve to bilo provjereno, bez reklamiranja, ljudi su kao ovce i misle da je to sve neki fuš proizvođač.

MasaKrisT
12-11-2010, 01:50
osobno imam quadro 55' u kuci, neda se tv vec dugo godina,bio mu jedino zvuk otisao ali rjesili smo to, a kum ima malu JVC liniju,kupio ju je tek kad se cd pojavio,dan danas je kao nova.Inace najdugotrajniji tv u mojoj sobi je od poslje rata neki ORION i dan danas slika ista,ima zicu odozada umjesto antene kontrast i to mu se povecavaju na kotacicu,imba.

C
12-11-2010, 02:18
Da, ali tko je čuo za Orion, JVC i Quadro pored Sonya, Samsunga, LG-a, Phillipsa i drugih. :)

Niko Bellic
12-11-2010, 11:03
Računica kod firmi koje rade tehniku je najčešće ovakva. U lijepo kućište ugrade uglavnom šrot dijelove koji će durat dok traje i garancija, a ostatak buđeta troše na marketing i stave popularnu cijenu, vodeći se politikom da se ne može roba toliko kvariti koliko je oni količinski mogu prodati...

Neke druge firme naprimjer rade malo drugačije. U (ne nužno uvijek) lijepo kućište stave kvalitetnu i servis friendly elektroniku, te iza svog proizvoda ponosno stoje s dugotrajnim jamstvom. Takve firme najčešće reklamiraju sami kupci, a one rijetke reklame koje i ugledaju svjetlo dana uglavnom se nalaze u stručnim časopisima i više su tu zbog tog da informiraju stare kupce i simpatizere branda da je novi proizvod na tržištu, nego da se masama uvlače u guzicu sa stranica 24sata...

Onaj tko zna što plaća ne gleda toliko na cijenu, jer zna što dobija za svoj novac, dok oni koji se informiraju iz reklama najčešće biraju proizvod najjnabrijanijih karakteristika i najpovoljnije cijene, te pritom često mijenjaju tabore...

Pošto je većina kupaca upravo takva, uopće nas ne treba čuditi pad kvalitete potrošačke elektronike. Teško je osigurati novac za kvalitetne dijelove i platiti stručne osobe da dobro osmisle proizvod kad se istovremeno mora voditi marketinški rat s konkurencijom, a nakon svih tih troškova treba i zaraditi dovoljno novca da se ostvare poslovni planovi, pa da dioničari budu zadovoljni...

Ukratko, instant zarada je većini daleko ispred ugleda firme (jer ako i propadne odmah osnivaju novu pod drugim imenom), a kupac vulgaris na kakve većina njih i cilja čita samo ono što "na plotu piše" i informiran je tek toliko koliko ga informira letak iz Peveca i drugih sličnih dućana...

Tko zna što nam budućnost nosi, ali gotovo je 100% sigurno da ćemo po dobrom starom običaju u više od 75% slučajeva i dalje skupo plaćati isto ili lošije sranje upakirano u još ljepše i sjajnije kućište s gomilom nepotrebnih gluposti na čiju će reklamu biti potrošena gomila našeg novca, jer na kraju krajeva kupnjom takvih proizvoda upravo mi financiramo tu poslovnu politiku (majmun radi što majmun vidi) i dok god je tako svaka naša kuna vrijedit će duplo manje, a oni će biti sve bogatiji i bogatiji...

C
12-11-2010, 11:09
Lijepo skrojeno, svaki čovjek može misliti na to, ali ljudi kao grupa su kao ovce, kud jedna ovca, tuda i sve ostale.

Niko Bellic
12-11-2010, 11:30
Kako god da okreneš sistem te zajebe. Da nije tako ne bi na tržištu bila tolika ponuda i toliko raznih brendova da ti se zavrti u glavi. Prošla su ona vremena kada si nešto kupio i bio miran par godina. Danas je sve postalo lutrija, a osim logotipa proizvođača gomila tog ima iste dijelove i silna sredstva se ulažu da nam se novi i za proizvođača jeftiniji način proizvodnje prikaže kao neko revolucionarno poboljšanje dok je to poboljšanje skoro uvijek vidljivo jedino u zaradi koju ostvaruju prodavanjem magle naivnoj masi. Kad bih rekao da se skoro sav njihov uspjeh temelji na kvalitetnoj, dobro osmišljenoj laži ne bih bio uopće daleko od istine. Ako to nije ružno i tužno uistinu ne znam šta je..

MoD
14-11-2010, 15:37
Ljudi, puno hvala na pomoći... Uzeo sam u obzir sve što ste napisali.

bezimeni
14-11-2010, 20:29
LCD je bolji. Plazme imaju nativnu rezoluciju od 1024x768 ili tako nešto koliko znam, tako da imaju uber skurenu grafiku.


Koji je tebi :roll:

Svi novi modeli plazmi su full HD ( npr.klik (http://www.svijet-medija.hr/panasonic_txp42s20e___kabel_hdmi_monster_550hd_2m, 24644,154.aspx)S) te su bolja kupovina od LCD-a .Boje su bolje , bolje je skaliranje prema nižim rezolucijama pa TV program izgleda bolje , o hercima i kontrastu ( onom pravom ne dinamičkom kao kod lcd-a) da i ne pričam .Jedino gdje fale je veća potrošnja struje te grijanje ekrana ali potrošnja se svakim novim modelom sve više smanjuje te se približava lcd-u.Panasonic za najnovije 3D modele uopće ne želi koristiti LCD matrice već ide isključivo sa plazma modelima.Imam LCD :( te kada budem selio u novi stan definitivno si kupujem PLAZMU a ovaj trenutni TV dam djetetu .