PDA

Pogledaj cijelu verziju : Startopia



Chupacabra
02-11-2010, 21:18
cudi me sto nema teme.
Dakle, startopia je awesome simulacija ludikrusno smijesne svemirske postaje gdje alienski soferi, vlakovodje, adventureri i ostali dodju malo se opustiti, zabaviti i odspavati prije nastavka puta. Sama postaja je oblikovana ko ogromna americka krofna.
Vas savjetnik je sarkasticni gospodin VAL, tj. Virtual Artifisl Lajfform. Mozete u postaji graditi spavaone, kantine, vecee, nightclubove i svasta. Ima poseban kat u kojem je vrt kojeg mozete napravit kako ocete, npr da je tlo poviseno ili snizeno, trava ili blato ili snijeg, koliko vegetacije, zivotinje itd.
Alieni su mnooogo razliciti. Ima obicnih Graysa do neobicnih kreatura sa ticalima i dvije jetre ili nesto, stajaznam. Klik na pojedinog aliena ce vam izvuci njegov profil, dakle njegovo ime, vrstu, sto voli (npr. 'visiting cousins in roswell', 'abducting humans', 'riding solar storms'). Mozete ih i zaposliti u svojoj postaji, no naravno, morat cete im davati place.

Naravno, alieni su i zlocesti, dakle bacat ce smece kad ne nadju kos, pa morate zaposlit ekipu robota ili aliena da ciste, ili vi sami to napraviti.

Igra je smijesna i zakon, mozete igrati sandbox, a mozete i s misijama (valjda povezanih pricom, ne znam).

The Boz
02-11-2010, 21:20
Retardirana mi je igra jer si se u petoj minuti igranja nivoa mogao nepovratno zeznuti na posve nepredvidljiv i neintuitivan način, i to bi otkrio tek sat i pol kasnije.

Chupacabra
02-11-2010, 21:29
zato postoje VAL (radi sto ti kaze i pazljivo planiraj svaki potez) i save i load opcije.