PDA

Pogledaj cijelu verziju : E-mail server



Absolute chaos
31-10-2010, 19:20
Braćo moja pomagajte :hangin: , želim napravit svoj mail server, pa me zanima gdje to mogu napravit, a da je besplatno.
Unaprijed hvala

C
31-10-2010, 19:58
Pojasni malo bolje.
Naravno da to nigdje nije besplatno, jer trebaš imati svoj server, domenu, rezervirati @noname.com domenu i sl. Čak i da ti je u kući tvoj osobni server, neke stvari moraš platiti. A i zašto bi to htio kreirati, kada već imaš more dobrih servera za mail koje možeš free koristiti. Ako želiš kreirati server samo zato da bi imao u mailu @ono_sto_hoces.com, veliki faild.

Absolute chaos
31-10-2010, 21:12
Pojasni malo bolje.
Naravno da to nigdje nije besplatno, jer trebaš imati svoj server, domenu, rezervirati @noname.com domenu i sl. Čak i da ti je u kući tvoj osobni server, neke stvari moraš platiti. A i zašto bi to htio kreirati, kada već imaš more dobrih servera za mail koje možeš free koristiti. Ako želiš kreirati server samo zato da bi imao u mailu @ono_sto_hoces.com, veliki faild.

:nonono: ma imam forum, pa da se ljudi jadni ne pate da mi zapamte e-mail, a domena ima 24 znaka, pa bi htio to malo skratit

C
31-10-2010, 22:39
Pa kreiraj neki drugi mail. Ja ovdje za forum imam nešto poput czaforum@hotmail.com, nikada ga nisam otvorio, Pingvin mi ga je otvorio i podesio da se mailovi s njega preusmjeravaju na moj pravi mail, pa tako nešto možeš i ti napraviti.
Ili ako se radi o forumu, isključi e-mail, a uključi privatne poruke, ili čak poveži privatne poruke s e-mailom, tako da netko može napisati privatnu poruku koja će biti poslana na e-mail, a ne u privatne poruke drugog usera.
Mogućnosti ti je mnoštvo, nemaš potrebe za e-mail serverom.