PDA

Pogledaj cijelu verziju : php, html i ostalo



bloodyakafuzz10n
30-10-2010, 23:56
ovako, prijatelju sam iskodiro u php-u kod za narudzbu game servera preko weba i on kao takav radi, ali me zanima kako da ja te podatke kad neko naruci server, spremim u neku databazu na svom webserveru (imam zakupljen webserver, nije free hosting) ili da mi ti podaci stignu na neki mail... web stranicu mu pravim u html-u.. pls help hitno je!!!

C
31-10-2010, 10:09
Ja ti imam iskustva s slanjem podacima na e-mail, vrlo je jednostavno, a kolega Markecgrad je nešto uspio naći na webu i iskemijati za spremanje u file na serveru, međutim tada tom fileu može svatko pristupiti, pa to nije baš sigurno riješenje.

Evo ukratko, u html codeu staviš javu u ovom obliku:

<script Language="JavaScript" Type="text/javascript"><!--
function ChkFrm_8_00(oForm)
{
sAlert1 = "Missing value for ";
sAlert2 = "Invalid e-mail address for ";
if (oForm.Itm_1.value == "")
{
oForm.Itm_1.focus();
alert(sAlert1 + "\'Username:\'");
return (false);
}
if (oForm.Itm_2.value == "" || oForm.Itm_2.value.indexOf ('@', 0) < 1 || oForm.Itm_2.value.indexOf ('.', 0) < 1)
{
oForm.Itm_2.focus();
alert(sAlert2 + "\'E-mail:\'");
return (false);
}
if (oForm.Itm_3.value == "")
{
oForm.Itm_3.focus();
alert(sAlert1 + "\'Password:\'");
return (false);
}
return (true);
}
//--></script>

Tu je navedeno da se upiše username, password i e-mail, kod tebe će to biti druge informacije, ali samo radi primjera.
I taj code popratiš s codeom od html-a, pošto će java script biti u pozadini i neće se vidjeti, pa ga popratiš istim stvarima, kako bi korisnik mogao vidjeti i ispuniti:

<form action="res/mail_home_8_00.php" method="post" onsubmit="return ChkFrm_8_00(this)" language="JavaScript">
<table align="center" width="360" cellpadding="0" cellspacing="4" border="0" style="font:8pt Tahoma; color:#000000; ">
<tr>
<td>
Username:


<input type="text" name="Itm_1" style="font:8pt Tahoma; color:#000000; border:1px solid; background-color:#FFFFFF; width: 360">
</td>
</tr>
<tr>
<td>
E-mail:

<input type="text" name="Itm_2" style="font:8pt Tahoma; color:#000000; border:1px solid; background-color:#FFFFFF; width: 360">
</td>
</tr>
<tr>
<td>
Password:


<input type="text" name="Itm_3" style="font:8pt Tahoma; color:#000000; border:1px solid; background-color:#FFFFFF; width: 360">
</td>
</tr>
<tr>
<td>
</td>
</tr>
</table>
<center><input type="submit" value=" Submit " style="font:8pt Tahoma; color:#000000; background-color:#C0C0C0; border: 1px solid">
<input type="reset" value=" Reset " style="font:8pt Tahoma; color:#000000; background-color:#C0C0C0; border: 1px solid"></center>
</form>

I kao što vidiš, file s kojim je povezaj jest na serveru ovdje: res/mail_home_8_00.php
Folder "res", file "mail_home_8_00.php".
U tom fileu ti se nalaze podaci u obliku php codea što da se pošalje i na koji e-mail. Pa evo primjera:

<?php
$Msg = "\r\n\r\n";
$UserData .= "E-mail " . $_POST["Itm_1"]S. "\r\n";
$UserData .= "Password " . $_POST["Itm_2"]S. "\r\n";
mail( "radius@nightly.com", "TEST", $Msg . $UserData, "From: radius@nightly.com");

@header("Location: ../home.html");
?>
Znači u html codeu korisnik popuni ono što mora, a html code je povezan s akcijskom java scriptom koja sadrži te iste informacije kao i html code, samo je drugi code, i html je povezan s fileom koji je pisan u php codeu, i koji je zadužen da popunjene opcije pošalje na određeni e-mail i sa određenim subjektom maila.

Mogu ti napraviti sav taj code po želji, samo reci što sve želiš da korisnik upisuje, na koji e-mail da to stiže i pod kojim subjektom.

Server ti za to mora podržavati html, javu, php i e-mail. Malo je takvih free servera, ali s obzirom da ga plaćaš, ne bi trebao biti problem.

bloodyakafuzz10n
01-11-2010, 16:42
e de mi u inbox posalji svoj mail, ja vec imam sve iskodirano u php-u pa da ti posaljem da vidis sta i kako...

bloodyakafuzz10n
02-11-2010, 18:32
e uspio sam, puno hvala stvarno mi je pomoglo :pray: :pray: :pray: :pray: :D :D :D :D :bravo: :bravo: :bravo: :friends: