PDA

Pogledaj cijelu verziju : PSP 2 bi mogao biti jači od Xboxa 360



IgGy
29-10-2010, 12:49
Eto, opet su se pojavile glasine o Sonyjevoj nadolazećoj prijenosnoj konzoli, PlayStation Portable 2 za kojeg se vjeruje kako će imati dva analog sticka, veći zaslon, touch kontrole, a mogao bi biti i snažniji od Xboxa 360. Jedan od ključnih elemenata PSP-a 2 također jest da neće imati UMD drive, no zasad nije sigurno čime bi UMD mogao biti zamijenjen, i hoće li uopće biti zamijenjen, pošto se radi o glasinama. I naravno, što se tiče performansi, PSP 2 bi mogao imati čak 1 GB RAM memorije, što je doista mnogo usporedimo li to s 64 MB RAM koji se nalaze u PSP Go, te s 512 MB RAM u Xboxu 360.

Babitz
29-10-2010, 13:46
Koji misleading naslov. :roll:

McPingvin_v2.0
29-10-2010, 13:49
Nije u RAM-ima sve...

Aerial
29-10-2010, 14:11
Zašto ja imam osjećaj da su portabl konzole izumrle tamo negdje još kad je Tamagochi izašao? :(
Jel to neki generacijski problem?.. O_o

W1k1n6
29-10-2010, 15:03
Ne pratiš duže vremena, ali portable konzole su jake i moćne, pogotovo ćeš se šokirati kad stigne Nintendo 3DS.
Pretpostavljam da bi upravo zbog njega Sony mogao ozbiljnije krenuti s izdavanjem PSP2, mada je i stari PSP još uvijek jako dobar.

Aerial
29-10-2010, 17:00
Ma mislim, nije da pratim posebno scenu s (portabl) konzolama, ali znam što izlazi i probao sam igrati PSP, ali... od svih ljudi koje znam vidio sam jednu jedinu osobu sa PSP-om i to je bio moj 8-godišnji rođak.

Ne znam kakva je situacija kod drugih forumaša, pretpostavljam da nisu neki japanci :D

EDIT:
YAAAY, dobio sam Guild Wars-related rank (ili kako se već zove ta stvar ispod nicka :D )

Funkybuddha
29-10-2010, 21:34
Zašto ja imam osjećaj da su portabl konzole izumrle tamo negdje još kad je Tamagochi izašao? :(
Jel to neki generacijski problem?.. O_o


Baš i nije ,DS prodan u 135 mil a psp u 65 mil.

Što se tiče snage PSP2 i ak misle da trebaju 1GB rama oke , mene zanima dali ima dva analog stika i dal baterija traje dulje od 4 sata :P, eh i da igre nisu neki porti s PS3.

W1k1n6
02-11-2010, 11:02
Mislim da su od strane proizvođača već odavno napravljene novije generacije svih konzola koje su trenutno na tržištu, svi samo čekaju pravi trenutak kada će s njima krenuti. Mislim da bi nakon 3DS Nintendo mogao odmah izbaciti i novi Wii, možda čak i ne bude nešto spektakularno, jedino će ga napraviti da bude HD, onda bi Sonyu bilo logično da krene s novim PSP-om, jer sumnjam da će ići s novim PS4 jako brzo, obzirom da se ne očekuje kako će novi Wii biti napredniji od PS3 i X360.

W3DR4N
02-11-2010, 13:00
Trenutna generacija konzola može izdržati na tržištu još tri godine. Osim Wii-a, no njega ionako nitko ne kupuje za hardcore gaming.

W1k1n6
02-11-2010, 13:12
Tako nešto i ja očekujem. Prvo slijedi Nintendo s izlaskom 3DS, potom (vjerojatno) Wii HD, onda (možda) PSP 2, a za ostalo se možemo još načekati nekoliko godina.