PDA

Pogledaj cijelu verziju : DRIVERI pomoc!!!



dino032
28-10-2010, 19:04
Ovako imam win 7 zato sto sam izgubio drivere od maticne, a bez tog cd nemogu imati internet,zvuk ni nis zato je moje pitanje kako mogu vidjeti koji su moji driveri za maticnu pa da skinem kuzite?(ja noob)

C
29-10-2010, 07:27
Ako imaš DSL vezu, onda imaš internet automatski čim instaliraš Windows i onda možeš napraviti upgrade prilikom čega ti on sam instalira sve drivere.

Inače, pogledaj od kojeg ti je proizvođača matična ploča, npr. Asus, Gigabyte, itd., zatim pogledaj ima li neku seriju, tipa ASRock, zatim na sredini matične obično oko slotova za utore, to su ti dugački slotovi, pokraj njih će ti negdje sve to pisati masnim podebljanim slovima i na kraju će pisati neki code, npr. A7N8X-REV20, to je znači točno tovoja matična. Tako da to možeš ukucati u Google i potražiti download drivera za određeni Windows. Najbolje ti je očitati to s matične direktno, ali možeš koristiti i neke programe poput Everesta koji ti daje informacije o komponentama, tako da ti i on može dati ime matične, ali ponekad nije sigurno.

etejid
11-11-2010, 20:52
Pa kako će mu staviti upgrade drivera preko interneta ako nema internet?

C
11-11-2010, 20:58
DSL ne zahtjeva instalaciju. Čim digneš Windows, odmah imaš net, pogotovo na Windowsu 7.

etejid
11-11-2010, 21:01
pa moraš dsl negdje uštekati dakle moraš imati drivere za LAN pogotovo ako je integriran na matičnoj. ili ne?

C
11-11-2010, 21:08
Ne. LAN ti je odmah instaliran s Windowsom (onaj na matičnoj). A za DSL vezu, dovoljno je da je LAN spojen u router, a router u utičnicu preko koje komunicira s netom. Recimo kada ja dižem nekome Windowse, samo dignem Windows, spojim LAN kablo u router, lupim upgrade, par programa poput anti-virusa i playera, i finito.

Naravno, internet ti ne radi ako je na USB, ili ako ima neki svoj modem za koji trebaš instalirati drivere, itd.

etejid
11-11-2010, 21:10
Mogu ti reći da nemam slična iskustva. Doduše, tek sam nedavno prešao na Vistu, problema sam imao samo na XPu.

C
11-11-2010, 21:12
Da, sa prvim XP-om je to bio problem, ali su ga poboljšali, tako da XP i sve iznad njega šljaka net odmah.
Znači ako router ne zahtjeva instalaciju za rad s Windowsom, nego je dovoljno za spojiti LAN kablo i ruter, raditi će bez ikakvih drivera. Čim zahtjeva neke drivere da bi radio, ili se spaja na USB i sl., to neće raditi bez drivera. Na primjer TELE2 mobilni internet.