PDA

Pogledaj cijelu verziju : Čokolada za inhaliranje



W1k1n6
28-10-2010, 10:42
Poznati harvardski bioinžinjer David Edwards, izumitelj inzulina koji se inhalira, okupio je ekipu znanstvenika i pokrenuo ArtScience Labs u kojemu su počeli proizvodnju komercijalnih proizvoda za inhaliranje. Brand im se naziva Le Whif, pogoni su smješteni u Francuskoj, a trenutno u ponudi imaju čokoladu, kavu i vitamine koji se inhaliraju. Edwards tvrdi kako su lijekovi koji se inhaliraju umjesto gutaju ili uštrcavaju samo jedna od primjena njihove tehnologije, dok budućnost leži u inhaliranju prehrambenih i osvježavajućih supstanci. Kao jednom od fanatičnih ovisnika o čokoladi teško mi je zamisliti kako udisanje čokolade može zamijeniti onaj fini osjećaj rastapanja na jeziku, nepcima i zubima, no volio bih i to probati.

http://www.blogcdn.com/www.luxist.com/media/2010/03/le-whif-packaging.jpg

http://www.nypost.com/rw/nypost/2010/03/13/news/photos_stories/Cropped/esther_green--300x300.jpg

FaTaL_mRkvA
29-10-2010, 23:08
Sline mi cure na samu pomisao, ali vjerojatno to samo lijepo zvuči a na kraju će ispasti da je to samo miris ili tako nešto :(

EDIT: Damn, you're makin me hungry.

The Boz
29-10-2010, 23:09
Probao bih. Mnogo. I često. Rado.
Pitam se koliko bi dobra ideja bila koristiti te Whifove u dijetalne svrhe...

W1k1n6
02-11-2010, 10:52
Ova čokoladu upravo i reklamiraju kao dijetalni proizvod, za tu svrhu sigurno dobro posluži, no meni se čini da bi me udah samo narajcao. Čokoladu ljudi vole zato jer naš mozak obožava šećer, što gori i nezdraviji, to nama bolje :)
Obzirom da udisanjem ne konzumirate veliku količinu rafiniranog šećera kao u pravoj čokoladi, mozak bi nam bio manje zadovoljan, pa je veliko putanje bi li nam ovo moglo zadovoljiti potrebu za nezdravim slatkim finim stvarima. Vjerojatno bi nas moglo 'sikički zavarat na kratku stazu, poput električne cigarete kojom udišete vodenu paru, pa bi nam olakšalo provođenje dijetnog programa i onda bi to bilo OK. U svakom slučaju volio bih i ja to probat.

Viper33
02-11-2010, 10:55
mislim da je upravo obrnuto.. Jer mi bi udisali tu cokoladu il sta vec nas mozak bi mislio ad smo pojeli i nebi bili gladni a opet mozak trazi cokoladu jer mu je pao secer a mi nebi uzeli dovoljnu dozu a mozak nebi to znao jer bi bio uvjeren da smo pojeli.Ista fora je s onim bulimicarima koji povracaju nakon jela oni jedu da vie nemaju taj osjecaj gladi te onda povrate to..sad dal sam u arpvu ili ne :o

Feanor
02-11-2010, 13:42
Mislim da kad jedemo čokoladu nije stvar do šećera. Prilikom jedenja čokolade neki poseban enzim u čokoladi tjera mozak na lučenje serotonin-a, i to u istim količinama kao i kad se ljubiš :D, uglavnom ako su uspjeli isproducirat stvaranje tog enzima tj. lučenje serotonin-a onda bi to valjda trebalo biti dovoljno da zadovolji glad/žeđ za čokoladom...

W1k1n6
02-11-2010, 14:04
Šećer garant. Koje se tvari oslobađaju u mozgu ne znam, ali šećer znanstveno dokazano kratkoročno podiže raspoloženje. Problem je u tome što se nakon uzimanja razina šećera naglo spusti, što nam onda pak mijenja raspoloženje na gore, pa potom imamo želju za još slatkoga. To je laički rečeno mehanizam onoga što se još naziva ovisnost o čokoladi. Nije to naravno ovisnost koja se ne bi dala lako kontrolirati snagom volje, jer normalni ljudi nakon dvije pojedene velike Milke znaju da im nije "normalno" a ni ekonomski isplativo krenut na treću, ali ipak je dokazani oblik određene ovisnosti.

Feanor
02-11-2010, 14:15
Tzv. Sugar Rush, mrzim nabrijanu dječicu u svatovima narokanu na 2 litre kole... :D

cham3leon
02-11-2010, 14:16
Ja se nekako jedva prisilim da stanem na pola ili 3/4 čokolade. Rijetko pojedem cijelu u šutu, a više od toga nikada :)

W1k1n6
02-11-2010, 14:24
Iskreno priznajem, ja bih mogao jest čokoladu dok ne puknem kad se ne bih kontrolirao. Nisam nikad u životu prestao jest čokoladu zato jer me zasitila ili zato što mi više nije pasala :)

The Boz
02-11-2010, 14:29
Upravo jedem čokoladu. Lindt Excellence 70%, dark. Melike.
Kad bih se mogao fiksati čokoladom pomoću inhalatora, to bih radio. Često. Uvjerio bih ljude da imam astmu, čisto da ne primjete moje dope-fiend navike.

cham3leon
02-11-2010, 14:30
Ma ni mene nikad ne zasiti, ali onda me je sram samog sebe ako odjednom pojedem toliko čokolade... Koliko pojedete prije nego se uspijete spriječit?

W1k1n6
02-11-2010, 14:35
Kako kada, minimum jedno pola od 100 gr, vrlo često smažem cijelu, nešto rjeđe dva komada ali zna se desit, pogotovo ako se taj dan bilo u kupovini špeceraja pa su se dovukle veće količine "s akcije". Više od toga baš i nisam prakticirao, ali bih lagao kada bih rekao da ne bi :)

blood4me
02-11-2010, 16:57
meni jedan redak preko glave O.o

Chupacabra
02-11-2010, 17:36
cuo sm vec negdje za ovu kafu za inhaliranje ili nesto drugo za inhaliranje, ne znam. Svejedno, interesantna ideja.mene zanima kad ce i hoce li uopce to u prodaju ovdje kod nas :)

W1k1n6
03-11-2010, 16:57
Imaju Web shop, koliko vidim može se napraviti narudžba u Hrvatsku - http://www.laboshop.fr/lewhif.html

rudeboy95
10-11-2010, 20:14
Jel mi može netko reć da li unutra stvarno postoje tvari koje postoje u čokoladi? Vitamini i stuff.


EDIT: Kakvi vitamini. Zanima me theobromine.

W1k1n6
11-11-2010, 15:53
Jel mi može netko reć da li unutra stvarno postoje tvari koje postoje u čokoladi? Vitamini i stuff.
EDIT: Kakvi vitamini. Zanima me theobromine.
Zahvaljujući tvojem upitu išao sam malo prosurfati i naučiti ponešto o tom alkaloidu s efektom sličnom kofeinu (ali umanjenih karakteristika) i prema svemu sudeći, obzirom da se u čokoladi za inhaliranje doista nalazi prava čokolada, vrlo vjerojatno ima i theobromina, mada u jako zanemarivim količinama, baš kao i masti i šećera. U svakom slučaju ovo je zdrav dijetni proizvod, jedino pitanje koje i mene zanima dok ne probam je može li ovo biti dobra čokoladna "duda varalica" ili se radi o porezu na budale.

The Boz
11-11-2010, 19:19
Theobromine je ono što u bijeloj čokoladi nema.

W1k1n6
12-11-2010, 09:08
Bijelu čokoladu ne priznajem kao čokoladu :)

DelPiero
12-11-2010, 10:55
Bijelu čokoladu ne priznajem kao čokoladu :)

bijela čokolada-bijeli šećer
dobre čokolade koštaju više od dobre pive

W1k1n6
12-11-2010, 10:57
Eto jednog citata:


Bijela čokolada zapravo nije čokolada jer ne sadrži ni jedan dio kakao zrna izuzev masnoće. Ali za ljubitelje bijele čokolade argumenti su zanemarivi. Ipak oprez, na etiketi mora pisati da je masnoća unutar slatkiša ipak kakao maslac. U suprotnom, kupit ćete nešto što sadrži šećer, biljna ulja i umjetnu aromu čokolade.

Forengner
12-11-2010, 11:00
Cokolada za inhaliranje?
http://www.candy.org/cleanimages/specialty/toblerone3.52beige.jpg
Nah,radije bi jedan komad toblerona. :D

DelPiero
12-11-2010, 11:28
Nemoj nas ložiti :)

hrčak
12-11-2010, 11:40
Jel tko probao neku Norvešku čokoladu, prejebene su.

Chupacabra
12-11-2010, 12:09
Austrijske i švicarske. EPIC WIN.



Cokolada za inhaliranje?
Nah,radije bi jedan komad toblerona. :D

Podsjetio si me na rano djetinjstvo :D

Toblerone je zakon