PDA

Pogledaj cijelu verziju : Umire li PC gaming?



IgGy
27-10-2010, 20:23
PC gaming je mrtav!!! PC gaming umire!!! PC gaming je na smrtnoj postelji!!! Još samo jedan čavao u lijes PC gaminga!!! - i ostale izjave kojima PC gamere obasiplju razni developeri, "celebrityji" industrije i drugi svima su već poznati. No prokleti PC gaming nikako da umre. Čak štoviše, Valveu biznis sa Steamom ide i više nego dobro, Microsoft je u posljednje vrijeme počeo poklanjati nešto više pažnje gamingu na PC-u, a kolege s Kotakua donose jedan jako interesantan i šaljiv video nazvan "The many, many deaths of PC gaming". Svakako pogledajte.

Ytm3pko0KOc&feature=player_embedded

Lord Coldwolf
27-10-2010, 20:35
nema sanse majku im :D

dok je god moj komp ziv i moze pokretat igre, FPS ce se vrtit na njemu + moba games poput Lol-a, dote , HoN-a sto mi je nesto najbolje u gejming industriji trenutno jednostavno zasad ne idu na konzolama.

osvetnik_sch3l3
28-10-2010, 11:41
najboliji komentari su mi oni koji svjedoce o vrijednosti pc gaminga,
svode pc gaming na wow, simse i p&c avanture...
a bas su mogli spomenuti jos i strategije te pucacine, a nasla bi se i pokoja simulacija svega i svacega... steta :D

Chupacabra
28-10-2010, 11:58
boli me ona stvar. Ja cu PC gejmati dok god gejmam.

Sporky
28-10-2010, 12:25
Kaka zanivnito,a trenutno se bas govori suprotno radi OnLive-a sta se pojavio u americi
za one koji neznaju http://www.onlive.com/S- Cloud computing igranje..
Za one koji neznaju morete imat totalno shit comp samo vam je vazno da imate ja mislim da su rekli min 14 mbitnu vezu i mores igrati najnovije igre na svim max opcijama. Jer ti igras na njihovim kompovima,a tvoj koristi samo za kontrolu.

+ Bolja grafika od konzola
+ samo ti treba laptop i 14 mbitna veza i rokas

I onda govore kako ce pc gaming umrijet su oni bolesni ili na cracku xD
jeste onlive je trenutno jos samo u americi dostupno, ali ofc najavili su širenje te i pojeftinjenje svojih usluga kako će sve više korisnika imat.

;)

bezimeni
28-10-2010, 16:10
Ta brzina je trenutno skuplja tijekom npr. jedne godine nego dobar PC i "zastarjelo" klasično igranje sa vlastitog harda.Dana kada OnLive postane standard ja tražim novi hobi .

W3DR4N
28-10-2010, 18:01
PC gaming je umro 1995., kad je Sony predstavio superiornu platformu PlayStation.

IgGy
28-10-2010, 18:05
PC gaming je umro 1995., kad je Sony predstavio superiornu platformu PlayStation.

I onda je izašao Voodoo.

W3DR4N
28-10-2010, 18:29
I ništa se nije promijenilo.

IgGy
28-10-2010, 18:31
Osim što je započela neprikosnovena tehnološka dominacija PC-a kao platforme, što do danas nije promijenjeno, a nikad ni neće.

Deadwalker
28-10-2010, 19:51
PC gaming je umro 1995., kad je Sony predstavio superiornu platformu PlayStation.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:

The Boz
28-10-2010, 19:55
PC gaming je umro 1995., kad je Sony predstavio superiornu platformu PlayStation.
"Još uvijek postoje stvari koje te mogu iznenaditi."

bezimeni
28-10-2010, 20:23
Istina je uvijek negdje u sredini.Dolaskom PS1 PC nije umro kao gaming platforma ali je dobio ljutu konkurenciju zbog koje ga zaobilaze mnogi dobri naslovi...neki su i vrhunski .I tako je ostalo sve do danas.Pobjednik je neizvjestan a utrka duga sa mnogim usponima i padovima za sve natjecatelje.

Deadwalker
28-10-2010, 20:38
Ja sam mišljenja da je PC gaming u jednoj tranziciskoj fazi. Inicijativu na PC-u drze MMO igre koje toj platformi donose najveću zaradu. Osim toga, po meni stvar spašava digitalna distribucija i socijalne mreže ( i Kinezi :eyebrows: ). Komunikacija igrača nikada nije bila jednostavnija, a akcije na Steamu gdje možete za 10€ kupiti blockbuster igru su ono čega će u budućnosti samo biti više. PC gaming neće i ne može umrijeti. Kao i sve, prilagođava se drugačijim uvjetima na tržištu i polako će postati oštar konkurent konzolaškom igranju. Svaka platforma ima svoje prednosti i mane i konzole su i više nego pune mana. Ne mogu ni prismrditi mogućnostima i potencijalu koje ima PC. To su uvidli i u Microsoftu čiji je software instaliran na 90% svjetskih računala. Zato su odlučili ponovno oživjeti Games for Windows platformu te podršku za PC igre. Budućnost PC-a? Ovako nekako:

1. Digitalna distribucija (Steam, Games for Windows)
2. Co-op igranje i jednostavna komunikacija među igračima (dok se samo sjetim L4D 2 i ekipe^^)
3. MMO igre i free-to-play sustav
4. Battle.Net
5. Farmwille i slične igre (to će tek donositi zaradu)

Rang€r
28-10-2010, 21:06
lol.

milijun puta prožvakana tema.

guild wars2, witcher 2, diablo 3, rage, dota2; 5 različitih igri koje če doč i siguran sam da če rulat, s druge strane postoji još igara koje pokušavaju uvest nešto svoje, rift: planes of telara, rock of ages itd.

da, definitivno umire :(

=PcP=F@N
29-10-2010, 08:28
ajmo sad opet ispocetka malo nismo dugo...

to se prica vec 10 godina da umire i ocito je da su to hrpe gluposti

kako moze nesto umrijeti sto postoji prije bilo kakvih konzola,igre sa konzola se prave na racunalima,konzole imaju dijelove racunala,da nema racunala koja guraju hardver konzole bi jos imale grafiku nes-a

dalko od toga da PC gaming umire,dapace,nikad nije bilo bolje.napravljen je solidan raspored,klinci i noobovi su osli na konzole

samo da je vise ovakih igara kao sto ce biti witcher 2,prava PC igra koja nece izaci na konzole ili ako izade da im je pojednostave sto vise

=PcP=F@N
29-10-2010, 08:35
al od svega je najjace kad vidim "fps žanr dead na PC-u i preso je na konzole" hahahaha i onda je vidis autoaim i halo kako igraju na gljivama...omg

al dobro,to je za nenapredne korisnike,djecu i sve ostale koje neznaju instlirati igru jer je to izuzetno kompliciran postupak

W3DR4N
29-10-2010, 11:01
Konzole postavljaju grafičke standarde unutar pet godina. Po izlasku su nadmoćnije od PC-a, onda tjeraju istu grafiku, a kad ih PC sustigne, izdaju novu generaciju koja ponavlja postupak.

FPS na kompu jest mrtav. Prošla generacija konzola je bila tranzicijski period kad su se FPS-ovi prilagođavali. Uz novu generaciju, konzole su osnovna platforma za svaki kvalitetniji shooter. Pri tome ne mislim na jeftine istočnjačke shootere tipa Stalker, već na pravu kremu tipa Bad Company, Modern Warfare i drugi, od kojih su oni najbolji, tipa Killzone, Halo i Resistance rezervirani samo za konzole.

=PcP=F@N
29-10-2010, 12:25
pa kad to dječije šarenilo na PC-u ne prolazi

tu pricu kako je bolje igrati fps na konzoli prodaji nekome drugom,mozda vama nezahtjevnim korisnicima i je,al gljivama igrat fps i brijat si jos da je to bolje,aha sigurno lol.

mozda za spore i kamperske konzolaske igritce i je,al jedan UT i slicne igre,mozes samo gledat kako si fragan od strane miša

i jos ovo zadnje,konzole imaju bolju grafiku :)

to sigurno :rotfl:

Feanor
29-10-2010, 12:30
Konzole postavljaju grafičke standarde unutar pet godina. Po izlasku su nadmoćnije od PC-a, onda tjeraju istu grafiku, a kad ih PC sustigne, izdaju novu generaciju koja ponavlja postupak.

FPS na kompu jest mrtav. Prošla generacija konzola je bila tranzicijski period kad su se FPS-ovi prilagođavali. Uz novu generaciju, konzole su osnovna platforma za svaki kvalitetniji shooter. Pri tome ne mislim na jeftine istočnjačke shootere tipa Stalker, već na pravu kremu tipa Bad Company, Modern Warfare i drugi, od kojih su oni najbolji, tipa Killzone, Halo i Resistance rezervirani samo za konzole.

Trolololololool, mislim da će ti 90% foruma posvjedočit da je više uživalo u Stalkeru nego u MF-u 2 i Bad Companyu zajedno... što ti to govoru o gamerskoj kremi?

Samo tvrdim da je u MF2 uloženo više sredstava za marketinšku promociju nego za sva tri Stalkera zajedno, MF2 je naporan i loš ali je barem kratak, sva tri Stalkera su vrhunsko gamersko survival iskustvo. Eh i da nemoj mi govorit o bugovima kad su autori igre bili dovoljno obzirni da ih isprave sve, a modding komuna je toliko jaka da mjesecima nakon sto prijedjes igru mozes igrati s modovima sasvi drugačijuu i dopunjeniju igru....

SharpDressedChevap
29-10-2010, 12:41
Mislim, što se uopće obazirete na njega :(

Rang€r
29-10-2010, 12:51
glup sam i volim trolat.

Neven <R>
29-10-2010, 13:15
Konzole postavljaju grafičke standarde unutar pet godina. Po izlasku su nadmoćnije od PC-a, onda tjeraju istu grafiku, a kad ih PC sustigne, izdaju novu generaciju koja ponavlja postupak.

Nope, PS3 je bio oko razine PC-a kad je izašao, danas već i low end PC-i šišaju sve konzole po pitanju grafike. Isto je vrijedilo i za prošle generacije konzola, a nova generacija konzola još nije ni na vidiku ne bi se čudio da uskoro i mobiteli prešišaju PS3 po pitanju grafike ili barem handheld konzole.

McPingvin_v2.0
29-10-2010, 13:53
Tužno ali istinito: više se nema što igrati na PC-u.

The Boz
29-10-2010, 13:56
Konzole postavljaju grafičke standarde unutar pet godina. Po izlasku su nadmoćnije od PC-a, onda tjeraju istu grafiku, a kad ih PC sustigne, izdaju novu generaciju koja ponavlja postupak.

FPS na kompu jest mrtav. Prošla generacija konzola je bila tranzicijski period kad su se FPS-ovi prilagođavali. Uz novu generaciju, konzole su osnovna platforma za svaki kvalitetniji shooter. Pri tome ne mislim na jeftine istočnjačke shootere tipa Stalker, već na pravu kremu tipa Bad Company, Modern Warfare i drugi, od kojih su oni najbolji, tipa Killzone, Halo i Resistance rezervirani samo za konzole.
Ja više nemam pojma kako da reagiram na ovako nešto...

Babitz
29-10-2010, 13:57
Shvaćaj ga najozbiljnije moguće. To je pravi način.

Funkybuddha
29-10-2010, 14:03
Stvar je u tome kad je MW izašal, i developeri vidjeli da verzije za konzole prodaju više , 90%ih fps developera se prebacilo na njih, Ostali su tamo stalker(i on će na konzole), ARMA , neznam ..

MW1 i 2 imaju 5 i 8mil prodanih komada samo na PS3, još više na xboxu, sve jasno.
Crysis su uništili preveliki zahtjevi i p i r a t i, 3 mil u 3 godine ,je jako slabo.

A meni bio i ostao najbolji Operation Flashpoint ,America army,morrowind.
Govorim što se tiće FPS.

Ja ćekam Cata, GT5, Killzone 3 , Civ 5 imam :P,

šteta kaj ste pretulavi da shvatite neke stvari

W3DR4N
29-10-2010, 14:35
Konzole postavljaju grafičke standarde unutar pet godina. Po izlasku su nadmoćnije od PC-a, onda tjeraju istu grafiku, a kad ih PC sustigne, izdaju novu generaciju koja ponavlja postupak.

FPS na kompu jest mrtav. Prošla generacija konzola je bila tranzicijski period kad su se FPS-ovi prilagođavali. Uz novu generaciju, konzole su osnovna platforma za svaki kvalitetniji shooter. Pri tome ne mislim na jeftine istočnjačke shootere tipa Stalker, već na pravu kremu tipa Bad Company, Modern Warfare i drugi, od kojih su oni najbolji, tipa Killzone, Halo i Resistance rezervirani samo za konzole.
Ja više nemam pojma kako da reagiram na ovako nešto...

Četiri najjača igrača u FPS industriji za PC: Epic, ID, Valve i Crytek su izjavili da je u konzolama budućnost i da su im one glavni prioritet za razvoj visokobudžetnih naslova.

The Boz
29-10-2010, 14:55
Epic je to izjavio, i onda tjedan dana kasnije rekao da je to bila loša provala. Valve je rekao "lol" na tu ideju. Id, koliko ja znam, nije to komentirao uopće. Crytek je rekao da su se opekli ponajprije zbog zahtjeva, i da im igre u buduće neće biti PC-exclusive, nego multiplatformske.
Troll sum moar.

McPingvin_v2.0
29-10-2010, 14:56
Crytek je rekao da su se opekli ponajprije zbog zahtjeva, i da im igre u buduće neće biti PC-exclusive, nego multiplatformske.
Also, na demou CryEnginea3 se vidi razlika u kvaliteti između konzola i PC-a, na korist potonjeg :)

Deadwalker
29-10-2010, 15:16
Konzole postavljaju grafičke standarde unutar pet godina. Po izlasku su nadmoćnije od PC-a, onda tjeraju istu grafiku, a kad ih PC sustigne, izdaju novu generaciju koja ponavlja postupak.

FPS na kompu jest mrtav. Prošla generacija konzola je bila tranzicijski period kad su se FPS-ovi prilagođavali. Uz novu generaciju, konzole su osnovna platforma za svaki kvalitetniji shooter. Pri tome ne mislim na jeftine istočnjačke shootere tipa Stalker, već na pravu kremu tipa Bad Company, Modern Warfare i drugi, od kojih su oni najbolji, tipa Killzone, Halo i Resistance rezervirani samo za konzole.

:(
Right.
Po tvojoj divnoj logici, zašto Crysis kada je izašao nije bio ekskluziva primjerice za X360?
Kvalitetniji shooter? Ako misliš na arkadne pucaljke na 20 kvadrata mape s reterdiranim AI-om, prastarim i modificiranim engineima i bez osnovnih opcija kretanja za jednu pucačinu, onda da.
Također mi objasni zašto Crysis 2 izgleda očajno na X360 u usporedbi s PC-om.
Halo, Killzone? Stvar ukusa. I nekome beznačajno tko ne voli igrati pucačine.
Ne vrti se gaming oko konzolaških pucačina. MMO industrija na pc-u je prošle godine zaradila (ne računajući Kineze i istočno tržište) 1, 6 milijardi dolara. Samo MMO igre (naglašavam, bez Kineza). Ove godine vjerojatno i više. Gdje je sve ostalo još.

Ako ćemo pričati o budućnosti PC-a, gledaj malčice širu sliku.
I daj se više smiri s tim reterdiranim izjavama. Počinješ mi ići na živce. :(

Rang€r
29-10-2010, 15:45
de ono koji kurac, shvačate wedrana ozbiljno?

Deadwalker
29-10-2010, 16:19
Postoje granice u svemu.

=PcP=F@N
29-10-2010, 17:01
i jos nesto

vecina tih igara sto je sad kao napeta konzolasima svoje korijene vuče sa računala

crysis, tu se čude uber grfici hahaha,battlefield lol, klinci to se na kompu igralo dok ps3 i onaj drugi nije bio ni u povojima,call of duty iole ozbiljniji pc igrač to vise ni neigra jer je to odavno isfurna roba na kompu itd itd u beskraj

znaci vi dobijate ostatke s na kojima se ona prava publika(pc) iživjela nekoliko godina prije

na pc-u prolaze pravi stvari,ono sto je dobro to se i kupuje,ostalo nije vrijedno spomena zato i je taka piratizaciya jer izbacuju šrotove,pa nisu svi x360 useri od cca 10godina,netko ima i kriterije


dovoljno je vidjeti na čem igraju FPS Pro igrači danas..

uglavnom,konzole su za izmusti pare,to na PC-u nemogu i to ih hebe.

bezimeni
29-10-2010, 17:27
FPS na kompu jest mrtav. Pri tome ne mislim na jeftine istočnjačke shootere tipa Stalker, već na pravu kremu tipa Bad Company, Modern Warfare i drugi, od kojih su oni najbolji, tipa Killzone, Halo i Resistance rezervirani samo za konzole.


Baš suprotno .Mogu zahvaliti baš stalkeru što me zadržao u gaming vodama . Vratio mi je nadu da postoje ljudi koji su u stanju još uvijek napraviti nešto originalno u FPS žanru . Ne vidim koji bi ja to drugi FPS igrao na bilo kojoj platformi .Koliko vidim Crysis su uspjeli uništiti prelaskom na konzole...dok je bio na PC bio je vrhunsko grafičko i igrače iskustvo.Na konzolama se pretvorio u totalno linearnu arkadetinu bez potrebe bilo kakvog taktiziranja u filmskom štihu gdje 40% se igraš ti a 60% igra igra tebe .Ne postoji ni jedan bolji SP FPS od stalkera .Metro je bio blizu ali daleko je siromašniji po pitanju raznolikosti gameplaya i dugotrajnosti .Konzolaši mogu samo sanjati o takvom igračem iskustvu..ne mogu ga ni zamisliti jer ništa slično nisu ni probali .O MP tipa COD neću suditi jer mi je dosadan i uvijek je na isti kalup .Što se SP tiče COD je turbo folk u svijetu gaminga.

Rang€r
29-10-2010, 18:33
.Što se SP tiče COD je turbo folk u svijetu gaminga.
:pray:

Funkybuddha
29-10-2010, 20:38
Po tvojoj divnoj logici, zašto Crysis kada je izašao nije bio ekskluziva primjerice za X360?
Kvalitetniji shooter? Ako misliš na arkadne pucaljke na 20 kvadrata mape s reterdiranim AI-om, prastarim i modificiranim engineima i bez osnovnih opcija kretanja za jednu pucačinu, onda da.
Također mi objasni zašto Crysis 2 izgleda očajno na X360 u usporedbi s PC-om.

Oh tipični PC Elite, ko i ostali fanboyi neuk ,ignorant do bola.

Zato jer su mislili da će PC biti dovoljan ali su ih preveliki zahtjevi i Pi rati sjebali.
Samo zato jer se ne igra mišem neznaći da su arkadne.

Kako su mi glupe te komparacije hardwera PCa i konzola ,kak vi neke tak očite stvari morate reči i kak neki drugi govore gluposti tipa PC is dead.

Što se tiće izgleda Pc verzije Crysis 2 prema konzolama(PC i konzole imaju svaka svoju verziju Cry3), je ak imaš imalo mozga bi skužil, pet godina star DX9 hardware konzola, (Ps3 7900nvidia, xbox neki R600 ,oba imaju 512mb ram.) i još uspiju recimo s GoW3 napravit x16 AA, MLAA i to na CELL procesoru ne grafićkoj.

http://www.eurogamer.net/articles/the-m ... iii?page=3 (http://www.eurogamer.net/articles/the-making-of-god-of-war-iii?page=3)


Možda vas ovo iznenadi ali neki imaju konzolu i pc i igraju oboje.
Vi ste licemjerni jer sam siguran da se i vi gospoda upustite u pi rate.

McPingvin_v2.0
29-10-2010, 23:29
Što se tiće izgleda Pc verzije Crysis 2 prema konzolama(PC i konzole imaju svaka svoju verziju Cry3), je ak imaš imalo mozga bi skužil, pet godina star DX9 hardware konzola, (Ps3 7900nvidia, xbox neki R600 ,oba imaju 512mb ram.) i još uspiju recimo s GoW3 napravit x16 AA, MLAA i to na CELL procesoru ne grafićkoj.
Konzole su zatvorene platforme. Sony/ Microsoft ti daju određene uvjete (tipa: igra se mora vrtiti na 720p rezoluciji pri 60 sličica u sekundi) i ti ih moraš poštovati ili tu igru jednostavno ne možeš izbaciti van.

Kod PC-a nema tih uvjeta. Svatko radi što želi i kako želi. Njima to paše jer ne gube puste mjesece na optimizaciju, hardware postaje sve jači i skuplji, a mi ga kupujemo.

Da netko na PC-u može reći: "STOP! Ako se igra ne može vrtiti na 1680x1050 sa 4xAA, 16x AF i detaljnim teksturama na 60 FPS-ova ne može na tržište. Hardware koji to mora vrtiti je dvojezgreni Intel proceso na 2 GHz, 1 GB RAM-a i GTX250 grafička. Isto tako, ne smije imati DRM." gledali bi takva čudesa na svojim kantama da to nisu istine. Ako želiš znati što tvoj komp ZBILJA može čekaj da se takve komponente ugrade u konzolu i kako izgledaju igre na njoj za godinu dana :)

Funkybuddha
30-10-2010, 21:40
Što se tiće izgleda Pc verzije Crysis 2 prema konzolama(PC i konzole imaju svaka svoju verziju Cry3), je ak imaš imalo mozga bi skužil, pet godina star DX9 hardware konzola, (Ps3 7900nvidia, xbox neki R600 ,oba imaju 512mb ram.) i još uspiju recimo s GoW3 napravit x16 AA, MLAA i to na CELL procesoru ne grafićkoj.
Konzole su zatvorene platforme. Sony/ Microsoft ti daju određene uvjete (tipa: igra se mora vrtiti na 720p rezoluciji pri 60 sličica u sekundi) i ti ih moraš poštovati ili tu igru jednostavno ne možeš izbaciti van.

Kod PC-a nema tih uvjeta. Svatko radi što želi i kako želi. Njima to paše jer ne gube puste mjesece na optimizaciju, hardware postaje sve jači i skuplji, a mi ga kupujemo.

Da netko na PC-u može reći: "STOP! Ako se igra ne može vrtiti na 1680x1050 sa 4xAA, 16x AF i detaljnim teksturama na 60 FPS-ova ne može na tržište. Hardware koji to mora vrtiti je dvojezgreni Intel proceso na 2 GHz, 1 GB RAM-a i GTX250 grafička. Isto tako, ne smije imati DRM." gledali bi takva čudesa na svojim kantama da to nisu istine. Ako želiš znati što tvoj komp ZBILJA može čekaj da se takve komponente ugrade u konzolu i kako izgledaju igre na njoj za godinu dana :)


Svaki ima svoju caku.
Nažalost Fps žanr koji je pomicao granice grafike napred se većinom prebacil na konzole, i time usporil napredak PC hardwera a time i budućeg hardwera PS4 i Xboxa.


Osobno krivim COD, ko bi reko da če bit tak uspješan na konzolama koji je imal samo halo i kaj ja znam, i hop developeri se prebace na mjesto s više novca.

Srećom Blizz se neda, nema pozornosti prema PCu osim ak ne spomeneš wow ili blizza ili neki drugi mmo.

The Boz
30-10-2010, 21:49
To jednostavno nije istina. Ajd, ponovi još desetak puta, možda ti se obistini.

Funkybuddha
31-10-2010, 03:16
To jednostavno nije istina. Ajd, ponovi još desetak puta, možda ti se obistini.


Kaj nije istina?
Eh i BF3 isto će na konzole, sad kažu da konzolaške verzije neće utjecat na PC verziju, možda.

McPingvin_v2.0
31-10-2010, 11:48
Nažalost Fps žanr koji je pomicao granice grafike napred se većinom prebacil na konzole
Ako je tebi CoD=FPS, onda da. U protivnom ni blizu.

Funkybuddha
31-10-2010, 12:56
Nažalost Fps žanr koji je pomicao granice grafike napred se većinom prebacil na konzole
Ako je tebi CoD=FPS, onda da. U protivnom ni blizu.

Ne kužiš kak stvari stoje , da ti pojednostavim ,Ps3 + xbox ukupno prodano 25 milijuna kopija CoD MW2.

McPingvin_v2.0
31-10-2010, 13:22
Upravo si potvrdio ono što sam rekao :)

Tebi je Call of Duty FPS žanr. Meni nije.

Rang€r
31-10-2010, 14:40
:)))))))))

Sickmanno1
31-10-2010, 14:47
Upravo si potvrdio ono što sam rekao :)

Tebi je Call of Duty FPS žanr. Meni nije.

A sta je CoD...?

Mislim nekuzim sarkazam, ako ga uopce i ima <_<

osvetnik_sch3l3
31-10-2010, 16:06
Upravo si potvrdio ono što sam rekao :)

Tebi je Call of Duty FPS žanr. Meni nije.

A sta je CoD...?

Mislim nekuzim sarkazam, ako ga uopce i ima <_<

COD ne predstavlja kompletni FPS zanr

flander
31-10-2010, 16:49
dobro kaj onda po vama je FPS ? :D ideš i pucaš kaj treba više...

croat1gamer
31-10-2010, 16:52
Stvar je da neke osobe asociraju samoSCoD serijal sa fps zanrom, te ga zamisljaju kao jedinog validnog predstavnika istog.

McPingvin_v2.0
31-10-2010, 17:00
Stvar je da neke osobe asociraju samoSCoD serijal sa fps zanrom, te ga zamisljaju kao jedinog validnog predstavnika istog.
This.

Sickmanno1
31-10-2010, 19:23
Ahaaaaaa :D

Pa zar ima takvih :/

Funkybuddha
31-10-2010, 22:48
Stvar je da neke osobe asociraju samoSCoD serijal sa fps zanrom, te ga zamisljaju kao jedinog validnog predstavnika istog.


Ja sam reko da zbog Cod je sad takva situacija, meni se gadi , svake godine jedan dobiva ocjene 100/100 ,9/10 ,10/10 ko da je neznam šta , i da za mnoge je jedini fps koji postoji.

Cod2 2005
Cod3 2006
Cod4 2007
Cod5 2008
Cod6 2009
Cod7 2010
Cod8 2011

ko jebena fifa, i još plačaj za dedi servere.

Milkat če to 10 godina kak je i bobby kotick reko, i nemreš mu zamjerit ak ljudi kupuju milijune svake godine.

croat1gamer
31-10-2010, 22:52
Jos da je taj tvoj post povezan sa ovima od prije bi bilo dobro. :(

Funkybuddha
31-10-2010, 23:09
Jos da je taj tvoj post povezan sa ovima od prije bi bilo dobro. :(

Ti si novi tu, čitaj.

McPingvin_v2.0
01-11-2010, 00:53
http://www.icis.com/blogs/asian-chemical-connections/confused.jpg

Frky
01-11-2010, 12:52
PC gaming neće umrjet dok ima struje!!!

Čuo sam podatak da je sve veći broj ljudi koji bi se odrekli TV radi PC-a, a poznato je da za konzole potreban TV! Dobro, ti ljudi nisu svi gameri ali nemoš reći da među njima nema gamera, uzmo za primjer članove ovog foruma i onu temu "koliko dnevno provodite vremena pred TV-om"!

Funkybuddha
01-11-2010, 13:39
PC gaming neće umrjet dok ima struje!!!

Čuo sam podatak da je sve veći broj ljudi koji bi se odrekli TV radi PC-a, a poznato je da za konzole potreban TV! Dobro, ti ljudi nisu svi gameri ali nemoš reći da među njima nema gamera, uzmo za primjer članove ovog foruma i onu temu "koliko dnevno provodite vremena pred TV-om"!

Pc mi stalno uključen a TV ugašen osim ak ne igram ps.

Babitz
01-11-2010, 20:14
Ne trebaš za konzole TV, lololo.

W3DR4N
01-11-2010, 20:34
Odite igrati Red Dead Redemption na PC-u kad je već najbolja platforma. :rotfl:

The Boz
01-11-2010, 20:38
Zašto bih pobogu igrao RDR?

Chupacabra
01-11-2010, 20:40
Stvar je da neke osobe asociraju samoSCoD serijal sa fps zanrom, te ga zamisljaju kao jedinog validnog predstavnika istog.
Ista stvar sa Counter Strike-om.

W3DR4N
01-11-2010, 20:43
Zašto bih pobogu igrao RDR?

Možda zato što je najbolja igra u 2010. godini?

Chupacabra
01-11-2010, 20:51
najbolja? Tvoje misljenje, mozda. To je stvar ukusa.

The Boz
01-11-2010, 20:53
OK, sad znam da trolaš.

Sickmanno1
01-11-2010, 21:44
Zašto bih pobogu igrao RDR?

Možda zato što je najbolja igra u 2010. godini?

Pa jel nije StarCraft 2 izasao ove godine? :?

McPingvin_v2.0
01-11-2010, 22:22
Odite igrati Red Dead Redemption na PC-u kad je već najbolja platforma. :rotfl:
Odi igrati FM2011 na Xboxu :rotfl:

Babitz
01-11-2010, 23:07
MOH igra godine imo tbh

Chupacabra
01-11-2010, 23:55
ako nekim, *nekim* cudom nemogucim bozanskim cudesnim Diablo III ili DeusEx
3 izadju do kraja ove godine,


RDR je najbolja igra u 2010. godini
Da, naravno.

Nazalost, ni Sotona 3 ni Bogomdan 3 nece izaci prije kraja 2010.

:(

Sickmanno1
02-11-2010, 00:13
Pa i da izadu bilo bi im tesko biti igra godine pokraj igarao kao sto su StarCraft 2 i Mass Effect 2...

Chupacabra
02-11-2010, 00:19
ali po broju kupaca, navala. Ogromna. Pogotovo diablo3. Rusili bi ducane :)

Sickmanno1
02-11-2010, 00:22
Otkad je to Diablo fransiza uspijesnija od StarCrafta :? ?

Cak ako ce mo gledati i po broju prodanih primjeraka <_<

Chupacabra
02-11-2010, 00:35
Otkad je to Diablo fransiza uspijesnija od StarCrafta :? ?

Cak ako ce mo gledati i po broju prodanih primjeraka <_<

Nisam ni rekao da je uspjesnija, samo da diablo ima vrlo mnogo fanova koji jedva cekaju trojku. :roll:

SharpDressedChevap
02-11-2010, 00:50
Za mene je sve ostalo na Deus Exu 3. Ako ta igra fejla - PC Gaming za mene je stao na originalu zauvijek.

osvetnik_sch3l3
02-11-2010, 09:13
vedrane vedrana ti tvog

W1k1n6
02-11-2010, 11:35
Vezano uz ovu temu mogu jedino dat jednu malu opservaciju vezanu uz današnje PC igre. Na žalost, ili nekome na sreću, 90 i više posto kvalitetnih naslova je multiplatformsko. Bez obzira što od kuda bilo portano ili se radilo posebno za svaku platformu, činjenica je da su se sve igre drastično promijenile, što je pozitivno djelovalo na igre za konzole, a pomalo negativno na one za PC. Igre na PC-u su postale puno lakše, kraće, jednostavnije, lepršavije i "neozbiljnije", bez obzira o kojem se žanru radilo, što se posebno osjeti pri igranju tzv AAA naslova. Čak što više, proizvođači čak i one igre koje se rade ekskluzivno za PC nastoje prilagoditi da se stilski uklapaju u multiplatformski svijet i trendove takvog ttržišta, tako sad uopće nije neobično da igrate neku PC ekskluzivu koju završite za par sati, pa vam onda svako malo prodaju neke DLC-ove ili mini ekspanzije, dok su u stara dobra vremena PC gaminga svi takvi sadržaji već unaprijed bili uključeni u igru, ili bi se pojavili kao besplatni dodaci. Ipak, priče o smrti PC gaminga su totalna glupost, jer multitasking osigurava PC-u dug i miran život. Možda se jedino može govoriti o "umiranju ekskluzivnog PC gaminga", no to je činjenica s kojom živimo već dulje vremena. Postoje naravno svijetle iznimke, no one su statistički zanemarive.

Sickmanno1
02-11-2010, 12:23
Mogao si staviti par primjera. Jel ja osobno nemam pojma o cemu ti pricas :?

W1k1n6
02-11-2010, 12:45
Ima tu bezbroj primjera, evo pogledaj samo današnje pucačine, CoD, MoH, Wolfenstein, sve su one portane s konzola što se najbolje vidi po mehanici, fizici, hit boxovima, dužini, levelima u singleplayer misijama, krajevima igara... Pogledaj onda recimo Civilization V koji je PC ekskluziva, a turbo je pojednostavljen u odnosu na recimo prvih 3, a toga nije lišen ni Total War serijal. Čak i Blizzardove PC ekskluzive nisu lišene utjecaja konzola i tržišta koje želi zaraditi čim više love za čim manje posla, što misliš zbog čega StarCraft II ne sadrži sve 3 kampanje u jednoj igri? Igre su sve kraće i jednostavnije, dok im istovremeno cijene ostaju iste, sve je to zahvaljujući utjecaju tržišta konzola. Kad proizvođači i izdavači ekskluzivnih igara za PC vide kako konzolaško tržište lijepo živi od trosatnog gameplaya, žele se odmah tome prilagoditi, ako već nešto ne mogu, ne znaju ili ne žele portati. I to su samo neki od najrazvikanijih primjera, zapravo kad pogledaš sve AAA naslove i pogledaš koliko je postotak multiplatformskih naslova u odnosu na PC ekskluzive, onda se više ne govori o primjerima već o trendu. Trenutno je još zapravo jedino MMO tržište prilično "PC ekskluzivno", no pitanje je do kada.

Arbiter of Change
02-11-2010, 13:19
Phantasy Star Online, Final Fantasy XI i XIV (kad izađe), DC Universe Online... sve su to MMO naslovi za konzole.

Feanor
02-11-2010, 13:20
"PC gaming will die when consoles take it from my cold, dead hands!"

:D

W1k1n6
02-11-2010, 13:22
Phantasy Star Online, Final Fantasy XI i XIV (kad izađe), DC Universe Online... sve su to MMO naslovi za konzole.
Eto...

Funkybuddha
02-11-2010, 14:03
Ne trebaš za konzole TV, lololo.
Ti netrebaš razlog za glupe postove. :P

37"Tv s tri metra od kauča naspram recimo 22" monitor udaljen tri metra od kauča, sad koji je bolje rješenje tebi.

Babitz
02-11-2010, 15:52
Ja imam 22'' monitor udaljen pola metra od oka. Na isto dođe.

Funkybuddha
02-11-2010, 17:29
Ja imam 22'' monitor udaljen pola metra od oka. Na isto dođe.

Jel si na kauču, ja sam rekel za kauč a ne stolac.

Rang€r
02-11-2010, 20:03
teško pomač kauč?

Babitz
02-11-2010, 20:04
Rekao si da je TV must have za konzole; ja sam rekao da nije.

Funkybuddha
03-11-2010, 16:17
Rekao si da je TV must have za konzole; ja sam rekao da nije.

Aj me quotaj gde sam to rekel. Mislim možeš na monitoru kak tebi paše ....mazohist..

W3DR4N
03-11-2010, 16:21
Ne vidim šta je tu mazohističko? Xbox ima rezoluciju 1920x1080, što je veća rezolucija od prosječne 1650x1050 na 22 inčnim monitorima.

bezimeni
03-11-2010, 16:49
Nadam se da nisi mislio da i igre rade na toj rezoluciji? Igre na toj rezoluciji možeš na prste jedne ruke nabrojati .U stvarnosti igre rade na puno nižoj rezoluciji te se upscalaju na višu rezu poput dvd filmova sa raznim hardverskim i softverskim playerima .Ali svi znamo kako izgleda upsalani DVD film i kako izgleda pravi HD film .Evo ti jedna lista sa stvarnim rezolucijama na kojima rade igre .

KLIK (http://forums.gametrailers.com/thread/-list-of-xbox-360-games-and-th/925112)

Evo budem ju i kopirao da natrljam soli na ranu .

50 Cent = 1280x720 (no AA)
Afro Samurai = 1280x720 (4xAA)
Alone in the Dark = 1040x600 (2xAA)
Army of Two = 1280x720 (2xAA)
Assassin's Creed = 1280x720 (2xAA)
Banjo Kazooie: Nuts and Bolts = 1280x720 (2xAA)
Batman: Arkham Asylum = 1280x720 (2xAA)
Battle Fantasia = 1280x720 (no AA, toggable blur filter)
Battlefield: Bad Company = 1280x720 (no AA)
Beijing 2008 = 1280x720 (2xAA)
Beowulf = 1280x720 (4xAA)
Bionic Commando = 1120x640 (no AA)
Bioshock = 1280x720 (no AA)
Burnout: Paradise = 1280x720 (2xAA)
Call of Duty 3 = 1040x624 (2xAA)
Call of Duty 4 = 1024x600 (2xAA)
Call of Duty: World at War = 1024x600 (2x AA)
Call of Juarez: Bound in Blood = 1280x672 (4x2 custom edge AA black borders)
Cars Mater-National = 1280x720 (4xAA)
Club, The = 1280x720 (4xAA)
Command & Conquer: Red Alert 3 = 1280x720 (no AA, blur filter)
Conan = 1024x576 (no AA)
Condemned 2 = 1280x720 (2xAA)
Conflict: Denied Ops = 1280x720p (2xAA)
Chronicles of Riddick: Dark Athena = 1280x720 (4xAA)
Crash Time = 1280x720 (2xAA)
Darkness, The = 1280x720 (4xAA)
Dark Sector = 1280x720 (no AA)
Dead or Alive 4 = 1280x720 (2xAA)
Dead Rising = 1280x720 ( up to 4xAA depending on frame rate)
Dead Space = 1280x720 (no AA)
Devil May Cry 4 = 1280x720 (2xAA)
Don King Prizefighter = 1024x630 (2xAA)
Elder Scrolls IV: Oblivion = 1024x600 (2xAA) - Same for GOTY Edition!
Fallout 3 = 1280x720 (4xAA, certain edges)
Far Cry 2 = 1280x696 (2xAA, centered on 720p window)
F.E.A.R. = 1280x720 (2xAA)
F.E.A.R. 2 = 1280x720 (4xAA)
Fable II = 1120x720 (blur filter, 2xAA)
FaceBreaker = 1280x720 (4xAA)
Fight Night Round 4 = 1280x720 (4xAA)
Fifa 2006 = 1024x576 (2xAA)
Fifa 2007 = 1200x675 (no AA)
Fifa Street 3 = 1920x1080 (4xAA)
Fracture = 1280x720 (no AA)
Forza 2 = 1280x720 (2xAA in-game, 4xAA replay & vehicle select)
Gears of War = 1280x720 (HD), 960x720 (SD) (2xAA on static objects?)
Gears of War 2 = 1280x720 (2xAA, certain edges unaffected)
Ghostbusters = 1280x720 (2xAA)
Ghost Recon: Advanced Warfighter 2 = 1280x720 (2xAA)
G.I. Joe: The Rise of the Cobra = 1280x720 (2xAA)
Godfather II = 1280x720 (no AA)
Golden Axe: Beast Rider = 1280x720 (no AA, blur filter)
Golden Compass = 1280x720 (2xAA)
Grand Theft Auto IV = 1280x720 (2xAA)
Guitar Hero 3 = 1280x720 (no AA)
Guitar Hero Aerosmith = 1280x720 (no AA)
Guitar Hero World Tour = 1280x720 (no AA)
Halo 3 = 1152x640 (no AA)
Halo Wars = 1280x720 (2xAA)
Incredible Hulk = 1280x720 (full screen blur)
Juiced 2: Hot Import Nights = 1280x720 (2xAA)
Kung Fu Panda = 1280x720 (no AA)
Legend of Spyro: Dawn of the Dragon, The = 1280x720 (4xAA)
Legendary = 1280x720 (no AA)
LEGO: Batman = 1280x720 (2xAA)
LEGO: Indiana Jones = 1280x720 (2xAA)
Lord of the Rings: Conquest = 1280x720 (no AA)
Lost Planet = 1280x720 (up to 4x MSAA dependent on framerate)
Madden NFL '09 = 1280x720 (no AA)
Mass Effect = 1280x720 (2xAA, certain edges are unaffected)
Mercenaries 2: World in Flames = 1280x720 (no MSAA, but depth/Z-based edge blur?)
Midnight Club: Los Angeles = 1280x720 (2xAA?)
Mirror's Edge = 1280x720 (2xAA)
MK vs DC = 1024x576 (2xAA)
MotoGP 2006 (screenshot) = 1280x1024 (framebuffer grab from AVS Forum member)
MX vs ATV = 1280x720 (no AA)
NBA Live '08 = 1280x720 (4xAA)
NBA Street Home court (demo) = 1920x1080 (4xAA)
NCAA Football 08 (demo) = 1024x600 (2xAA)
Need For Speed: Undercover = 1280x720 (4xAA)
NFL Tour = 1280x720 (4xAA, 60fps)
NHL '09 = 1280x720 (4xAA)
Ninja Bladen = 1280x720 (2xAA)
Ninja Gaiden 2 = 1120x585 (2xAA)
Overlord = 1280x720 (2xAA)
Overlord II = 1280x612 (custom edge blur, black borders)
Perfect Dark Zero (demo) = 1152x640 (no AA)
Prince of Persia = 1280x720
Pro Evolution Soccer 6 (demo) = 1024x576 (2xAA)
Pro Evolution Soccer 2008 = 1280x720 (4xAA)
Project Gotham Racing 3 (demo) = 1024x600 (2xAA)
Project Gotham Racing 4 = 1280x720 (2xAA)
Prototype = 1120x640 (2xAA)
Quake 4 = 1280x720 (no AA)
Quake Wars: Enemy Territory = 1280x720 (2xAA blur)
Race Driver: GRID = 1280x720 (4xAA)
Race Pro = 1280x720 (4xAA)
Rainbow Six Vegas 2 = 1280x720 (2xAA)
Red Faction: Guerrilla = 1280x720 (2xAA)
Resident Evil 5 = 1280x720 (dynamic 0-4xAA)
Ridge Racer 6 (demo) = 1440x810 (no AA)
Rise of the Argonauts = 1280x720 (2xAA, however post processing is likely interfering with the AA resolve in certain cases )
Sacred 2: Fallen Angel = 1920x1080 for any HD output (including PC res), 1280x960 for 4:3 output, 1376x768 for 480p widescreen (no AA)
Saint's Row 2 = 640p (2xAA)
SCORE International Baja 1000 = 1280x720 (4xAA)
SEGA: Rally Revo = 1280x720 (4xAA, alpha to coverage)
SEGA: Superstars Tennis = 1280x720 (2xAA, 30fps)
Shadowrun = 1280x720 (2xAA) - Gamefest '07
Silent Hill: Homecoming = 1280x720 (2xAA)
Skate = 1280x720 (2xAA ? )
Soldier of Fortune: Payback = 1280x720 (4xAA ?)
Soul Calibur IV = 1365x960 (no AA, software scaled to 720p)
Sonic Unleashed = 880x720 (2xAA)
Spiderman: Web of Shadows = 1280x720 (4xAA)
Splinter Cell Double Agent = 1280x720 (4xAA) (developer)
Star Ocean 4 = 1248x702 no AA field, 882x496 no AA in battle
Star Wars: The Force Unleashed = 1280x720 (no AA)
Stormrise = 1280x720 (4xAA)
Street Fighter IV = 1280x720 (2xAA)
Tiger Woods PGA Tour '09 = 1280x720 (no AA)
Tomb Raider Legend = 1024x600 (2xAA)
Tomb Raider Underworld = 1024x576 (2xAA) - depth buffer is 1040x576
Tom Clancy's EndWar = 1280x720 (2xAA)
Tom Clancy's HAWX = 1280x720 (4xAA)
Tony Hawk's Project 8 (screenshot) = 1040x585 (2xAA)
Tony Hawk's Proving Ground = 1280x720
Top Spin 3 = 1280x720 (2xAA)
Turning Point: Fall of Liberty = 1280x720 (no AA)
Turok = 1280x720 (no AA)
UEFA Euro 2008 = 1280x720 (2xAA)
UFC 2009: Undisputed = 1280x720 (custom edge AA with 2 colour gradations like 4xAA)
Unreal Tournament III = 1280x720 (2xAA ala Gears...)
Virtua Fighter 5 (demo) = 1024x1024 (4xAA)
Virtua Tennis 3 = 1920x1080 (2xAA)
Virtua Tennis 2009 = 1280x720 (4xAA)
WALL E = 1280x720 (2xAA)
Wanted = 1120x640 (no AA)
Wheelman = 1280x720 (2xAA)
Wolfenstein = 1280x720 (no AA)
X-Men Origins: Wolverine = 1280x720 (2xAA)

W3DR4N
03-11-2010, 16:51
Kao da je bitno. Rade na Full HD i izgledaju fantastično.

bezimeni
03-11-2010, 16:52
Nekome tko istu igru ne proba na PC možda i izgleda fantastično .

Babitz
03-11-2010, 17:01
Smiješne rezolucije, lolo.

Funkybuddha
03-11-2010, 17:48
Da rezolucije su užas, katastrofa , nemreš videt niš.

Vidim da ti je :pray: rezolucija najvažnija stvar u igri bezimeni.

1920x1080 x16 AA ili igra je šhit

Chupacabra
03-11-2010, 18:08
šhit
:rotfl:

Ne znam, meni reza ne smeta opce, u redu mi je na 800*600, ali je lijepo i 1024*768. Bitno da gustam u igri :)

The Boz
03-11-2010, 18:13
Kao da je bitno. Rade na Full HD i izgledaju fantastično.
Naprosto obožavam tvoje odgovore.
W3ky: "Ja sam u pravu, evo dokaz!"
Drugi: "Dokaz je pogrešan, evo dokaz."
W3ky: "Dokazi su nevažni, u pravu sam."

bezimeni
03-11-2010, 18:23
Da rezolucije su užas, katastrofa , nemreš videt niš.

Vidim da ti je :pray: rezolucija najvažnija stvar u igri bezimeni.

1920x1080 x16 AA ili igra je šhit

U stvari igram se na 1680x1050 i ne namjeravam ju mijenjati iako to mogu , nisam novčano ograničen u toj mjeri , tako da imaš pogrešno mišljenje o meni ili si me loše shvatio...AA mi je zadnja briga i nikada ne koristim više od 2X makar mi i više od toga ne opterećuje sustav. Moj post je bio odgovor na tvrdnju prethodnog posta koji je rezultat jake marketinške kampanje koje tvrde kako su konzole HD generacija gaminga.One to nisu.Riječ je o velikoj prijevari na koju mnogi nasjednu .

Funkybuddha
03-11-2010, 19:18
Da rezolucije su užas, katastrofa , nemreš videt niš.

Vidim da ti je :pray: rezolucija najvažnija stvar u igri bezimeni.

1920x1080 x16 AA ili igra je šhit

U stvari igram se na 1680x1050 i ne namjeravam ju mijenjati iako to mogu , nisam novčano ograničen u toj mjeri , tako da imaš pogrešno mišljenje o meni ili si me loše shvatio...AA mi je zadnja briga i nikada ne koristim više od 2X makar mi i više od toga ne opterećuje sustav. Moj post je bio odgovor na tvrdnju prethodnog posta koji je rezultat jake marketinške kampanje koje tvrde kako su konzole HD generacija gaminga.One to nisu.Riječ je o velikoj prijevari na koju mnogi nasjednu .


Ako je rezolucija 720p( 1280x720) naviše podrazumijeva se kao HD , a konzole to podržavaju onda jesu HD.
To što neke igre nisu u toj rezolucij nije problem konzole nego tko radi te igre.
Tako da tvoja tvrdnja nije točna.

The Boz
03-11-2010, 19:21
Ti namjerno ignoriraš određene postove i dijelove postova, ili je to slučajna nuspojava neke psihofizičke boljke?

bezimeni
03-11-2010, 19:31
Ako je rezolucija 720p( 1280x720) naviše podrazumijeva se kao HD , a konzole to podržavaju onda jesu HD.
To što neke igre nisu u toj rezolucij nije problem konzole nego tko radi te igre.
Tako da tvoja tvrdnja nije točna.


Gle , Vedran je napisao kako box praši na 1920x1080 i njemu sam odgovorio kako ne praši nego da praši na 720 ili čak i manje te da su jako rijetke igre koje podržavaju rezoluciju koju je on naglasio .To što je on napisao je česta percepcija kupaca konzole a riječ je o lažnom marketingu .I to je problem konzole jer je ograničavajuća za proizvođače igara te se moraju služiti trikovima kako bi dobili kakav/takav efekt HD rezolucije .GTA IV na jednom PS 3 ide u smiješnih 630p klik (http://kotaku.com/385237/gta-iv-runs-at-630p-on-playstation-3-so-whats-that-mean)Si to se se nigdje ne naglašava nego skriva.

keko
03-11-2010, 19:42
Ma PC gaming neće izumrijeti, to su sve gluposti. Kao veliki ljubitelj strategija i RPG-ova kažem da ja ne shvaćam kako bih to mogao igrati na konzolama. Ajde, RPG-ove još kako-tako, ali strategije? I ne kužim osobe koje mogu igrati FPS-ove na konzolama, miš i tipkovnica FTW.

Zanimljivo je i to kako svi predviđaju propast PC-a jer se MMO-ovi i pucačine sele na konzole. Kamo su nestali svi ostali žanrovi?

Funkybuddha
03-11-2010, 19:58
Ako je rezolucija 720p( 1280x720) naviše podrazumijeva se kao HD , a konzole to podržavaju onda jesu HD.
To što neke igre nisu u toj rezolucij nije problem konzole nego tko radi te igre.
Tako da tvoja tvrdnja nije točna.


Gle , Vedran je napisao kako box praši na 1920x1080 i njemu sam odgovorio kako ne praši nego da praši na 720 ili čak i manje te da su jako rijetke igre koje podržavaju rezoluciju koju je on naglasio .To što je on napisao je česta percepcija kupaca konzole a riječ je o lažnom marketingu .I to je problem konzole jer je ograničavajuća za proizvođače igara te se moraju služiti trikovima kako bi dobili kakav/takav efekt HD rezolucije .GTA IV na jednom PS 3 ide u smiješnih 630p klik (http://kotaku.com/385237/gta-iv-runs-at-630p-on-playstation-3-so-whats-that-mean)Si to se se nigdje ne naglašava nego skriva.

I otkad vi verujete nekaj kaj vedran napiše , vidi se da je fanboy da vas vuče za nos.

Imam GTA4 na Ps3 i grafika je užas, i vidi se ta rezolucija, bloom i blur da se to sakrije ,neuspješno , ali nije PS3 kriv za to neg developeri koji su radili verziju za Xbox i ps3 u isto vrijeme.
Prije su se usredotoćili na PS2 onda je išlo sa drugim verzijama.

Konzole jesu HD(720p) , nekeSigre nisu te rezolucije.


Ma PC gaming neće izumrijeti, to su sve gluposti. Kao veliki ljubitelj strategija i RPG-ova kažem da ja ne shvaćam kako bih to mogao igrati na konzolama. Ajde, RPG-ove još kako-tako, ali strategije? I ne kužim osobe koje mogu igrati FPS-ove na konzolama, miš i tipkovnica FTW.

Zanimljivo je i to kako svi predviđaju propast PC-a jer se MMO-ovi i pucačine sele na konzole. Kamo su nestali svi ostali žanrovi?

Glej nekim kompanijama tipa EA i Activision bi pasalo da PC gaminga nema, pa da mogu naplaćivat 10-15-20 dolara za neke dlc + 5-10 dolara da možeš igrat rabljene igre online.

Imaju više kontrole na Konzolama.Da ne zaboravim da npr. Ps3 nema piratsva onda normalno da im ta konzola donosi više novca, neg neka verzija za pc i onda normalno prilagode se specifićnosti konzole , kontrolama itd, i onda normalno Pc pati jer su pojednostavili igru.

Rang€r
03-11-2010, 20:07
lol da nema PCja EA i activision bi imali veču kontrolu nad konzolama :pray: :pray: :pray:

epic logic is epic.

W3DR4N
03-11-2010, 20:16
Ajde, RPG-ove još kako-tako, ali strategije?
Kamo su nestali svi ostali žanrovi?

Uspješni RUSE je potvrdio da konzola može biti matična konzola za strategiju.
Svi ostali žanrovi su već odavno na konzolama.

The Boz
03-11-2010, 20:23
Oh, sori... RUSE je bio uspješan!?

Funkybuddha
03-11-2010, 20:24
lol da nema PCja EA i activision bi imali veču kontrolu nad konzolama :pray: :pray: :pray:

epic logic is epic.

Ja to nisam napisao :o

Ajde, RPG-ove još kako-tako, ali strategije?
Kamo su nestali svi ostali žanrovi?

Uspješni RUSE je potvrdio da konzola može biti matična konzola za strategiju.
Svi ostali žanrovi su već odavno na konzolama.

Konzolni MMO se nemože mjerit s PC, što se tiče RUSA moraš kupit MOVE jer s padom ništa, za RTS nevidm budučnost na konzoli.

bezimeni
03-11-2010, 20:30
SPs3 nema piratsva

Netočno .U zadnjih par mjeseci je procvjetao i na ovoj konzoli .

Babitz
03-11-2010, 20:37
Bome je. Preko ajfona ili sličnog smartphonea ga moš kreknut. Buraz sad gušta u svim čarima ps3.

Deadwalker
03-11-2010, 20:49
Ajde, RPG-ove još kako-tako, ali strategije?
Kamo su nestali svi ostali žanrovi?

Uspješni RUSE je potvrdio da konzola može biti matična konzola za strategiju.
Svi ostali žanrovi su već odavno na konzolama.

Prestani. Molim te :(

Funkybuddha
03-11-2010, 20:49
SPs3 nema piratsva

Netočno .U zadnjih par mjeseci je procvjetao i na ovoj konzoli .


To piratvo s jailbreakom je nezanemarivo. Nije to ko Ps2 da staviš ćip. Da se nezaborave updati od strane sonya, koji svaku novu verziju JB onesposobljava.

Uostalom sprema update koji će sasjeć to u korjenu.


http://gizbuy.com/2010/08/24/ps3-jailbr ... break-ps3/ (http://gizbuy.com/2010/08/24/ps3-jailbreak-modchip-usb-never-play-online-jailbreak-ps3/)
http://news.cnet.com/8301-17938_105-20014940-1.html

Babitz
03-11-2010, 21:07
Ti misliš da je rat protiv hakera moguće dobit?

IgGy
03-11-2010, 21:09
Ti misliš da je rat protiv hakera moguće dobit?

Ne radi se o tome, nego o user-friendly hackovima. Da bi hakirao PS3 netko se doista mora potruditi, što se mnogim korisnicima PS3-a ne da. Jednostavnije im je kupit original igru nego se zajebavat.

The Boz
03-11-2010, 21:10
SPs3 nema piratsva

Netočno .U zadnjih par mjeseci je procvjetao i na ovoj konzoli .


To piratvo s jailbreakom je nezanemarivo. Nije to ko Ps2 da staviš ćip. Da se nezaborave updati od strane sonya, koji svaku novu verziju JB onesposobljava.

Uostalom sprema update koji će sasjeć to u korjenu.


http://gizbuy.com/2010/08/24/ps3-jailbr ... break-ps3/ (http://gizbuy.com/2010/08/24/ps3-jailbreak-modchip-usb-never-play-online-jailbreak-ps3/)
http://news.cnet.com/8301-17938_105-20014940-1.html
Apsolutno svaka krekana konzola do danas je imala slične izjave za javnost. Jedino je Iggy izjavio nešto pametno, a to je jednostavnost uporabe. Na kompu je problem što je lakše instalirati gusarovu igru nego original, a na konzolama je obrnuto.

Babitz
03-11-2010, 21:11
To i dalje nije definicija pobjede nad piratstvom. A baš da je tako težak hack kad ga preko mobitela obaviš.

IgGy
03-11-2010, 21:20
To i dalje nije definicija pobjede nad piratstvom. A baš da je tako težak hack kad ga preko mobitela obaviš.

Vjeruj mi, mnogi korisnici konzola jednostavno nemaju živaca zajebavat se time i do mnogih korisnika konzola vijesti o hackovima uopće ne dolaze. Velika većina vlasnika konzola nisu power useri, a da bi hakirao PS3 doista moraš biti power user jer hack ne staje isključivo na mobitelu, već postoji cijela procedura.

Osim toga, tu je i nemogućnost updateanja firmwarea, što dovodi do još više komplikacija itd.

Ogromna većina korisnika konzola svoju konzolu gleda kao netko na toster. U toster ubaciš kruh, a toster ti izbaci prepečenac. U konzolu ubaciš igru, a konzola pokrene igru. Jedina je razlika što za krišku kruha ne moraš platit 500 kn, no to je sad drugi par rukava :)

Funkybuddha
03-11-2010, 21:24
To i dalje nije definicija pobjede nad piratstvom. A baš da je tako težak hack kad ga preko mobitela obaviš.



Očito niste pročitali linkove , znaći nema online i mogući ban konzole ak se upišeš u PSN a to moraš da bi igral online.

Piratsvo za PS3 sigurno neće zaživljeti ,evo 3 i pol godine je trebalo da se hack Ps3, bit će incidenti poput ovog još al to se riješi tužbama, banom konzole i updejtom, sad kome se da zajebavat s tim nek izvoli.

Deadwalker
03-11-2010, 21:26
Na kompu je problem što je lakše instalirati gusarovu igru nego original

U dosta velikom broju slucajeva nije. Osim toga, gusarova igra je ograničena u velikom broju stvari te igrač ne dobiva ono iskustvo koje bi dobio kupnjom iste. Jedan od razloga zasto se danas "sili" co-op igranje i multiplayer.

Uz sustave kao što je Steam instalacija i updejtanje igara nikada nije bilo jednostavnije.

Arbiter of Change
03-11-2010, 21:27
Sony je najjači kad su anti-gusarske metode u pitanju, samo skidaju jedan po jedan feature.
Čudi me da nisu onesposobili USB portove kad je jailbreak izašao.

Babitz
03-11-2010, 21:29
@Iggy
Istina je to što kažeš. Ipak, smatram da "power user" znači osnovno baratanje nekim pojmovima računalstva - nešto što bi većina nas s foruma bez problema napravili. To što su konzolaši većinom informatički previše nepismeni je druga stvar.

U načelu je ista stvar ko s xboxom - moš platit modifikaciju il kupovat originale.

@buda
Ti zbilja misliš da možeš tužit INTERNET? Neće ništa postići čim su informacije vani, a s firmware apdejtima će stići i hakerski apdejti.
Mnogi, ako ne većina, ne igraju MP te im ovo s PSN ne predstavlja nikakav problem. Piratstvo će zaživjeti kao i sa svim konzolama dosad - među ljudima koji imaju interes u tome.

@arby
Jedva čekam kad će dizejblat i TV te gamepade. Osobno sad ne bih nikako kupio ps3 jer mu je vrijednost dvostruko pala sa silnim sranjima koje su dizejblali radi "sigurnosti".

Funkybuddha
03-11-2010, 21:32
@Iggy
Istina je to što kažeš. Ipak, smatram da "power user" znači osnovno baratanje nekim pojmovima računalstva - nešto što bi većina nas s foruma bez problema napravili. To što su konzolaši većinom informatički previše nepismeni je druga stvar.

U načelu je ista stvar ko s xboxom - moš platit modifikaciju il kupovat originale.

@buda
Ti zbilja misliš da možeš tužit INTERNET? Neće ništa postići čim su informacije vani, a s firmware apdejtima će stići i hakerski apdejti.
Mnogi, ako ne većina, ne igraju MP te im ovo s PSN ne predstavlja nikakav problem. Piratstvo će zaživjeti kao i sa svim konzolama dosad - među ljudima koji imaju interes u tome.

@arby
Jedva čekam kad će dizejblat i TV te gamepade. Osobno sad ne bih nikako kupio ps3 jer mu je vrijednost dvostruko pala sa silnim sranjima koje su dizejblali radi "sigurnosti".





Ne mislim da če tužit internet daj se uozbilji, pod tužbom mislim kako su tužili neku tvrtku il šta već u australiji koji su radili Usb stickove za jailbreak.

McPingvin_v2.0
03-11-2010, 23:20
Ajde, RPG-ove još kako-tako, ali strategije?
Kamo su nestali svi ostali žanrovi?

Uspješni RUSE je potvrdio da konzola može biti matična konzola za strategiju.
Svi ostali žanrovi su već odavno na konzolama.
http://www.metacritic.com/game/playstation-3/ruse

Ane, metacritic score 77%. Uspješna je k'o Singularity i Sonic & Sega All-Stars Racing :pray:

Rang€r
03-11-2010, 23:27
W3ky: "Ja sam u pravu, evo dokaz!"
Drugi: "Dokaz je pogrešan, evo dokaz."
W3ky: "Dokazi su nevažni, u pravu sam."

W1k1n6
04-11-2010, 13:21
Svi ste zaboravili jednu važnu stavku kad se radi o ilegalnim kopijama igara, a to je opća kultura. Na žalost mi balkanci (ili jugoistočni europljani ako nekome bolje paše), oduvijek imamo drugačiji pristup ovoj tematici od većine ostalog, prije svega zapadnog svijeta. Postotak igrača ilegalnih kopija u odnosu na one koji kupuju legalne igre je kod nas drastično veći nego na razini svjetskih statistika. Pretpostavljam da je to krenulo još iz doba Juge kada uopće niste mogli kupiti većinu gramofonskih stranih ploča, pa smo se svi snalazili snimanjem glazbe na kazete, kasnije se to desilo i s prvim igrama za Spectrume i Commodorce, i uglavnom malo po malo, ušlo nam je duboko pod kožu, i to u svim generacijama i svim profilima stanovništva. Stoga nije čudo što je prije par godina čak i jedan policajac ušao kod nas u redakciju i pitao bismo li mu htjeli zapržiti neki PES, što je vani u rangu kao da nas je pitao bismo li mu mogli prešvercat 10 deka hašiša preko granice. Ne želim reći kako bismo sad trebali odjednom postati anđeli, a i besparica je svugdje prisutna, no kada bismo svi kupili barem 5 originala godišnje, već bi se situacije jako promijenila. Igre bi bile jeftinjije jer bi ih distributeri naručivali u većem broju, gamerskih časopisa bi bilo ko pljeve, jer kupce originala najviše zanimaju recenzije igara koje se spremaju kupiti, a inozemni izdavači bi bili puno skloniji našem tržištu pa bi svuda kolala i njihova "merchandise roba", tipa majice, kape i drugi simpatični suveniri iz igara, turniri bi bili brojniji, posjećeniji i bogatiji, a složenica "gaming kultura" bi doista imala neku težinu. Mi sad tu raspravljamo kako su ljudi koji kupuju originale informatički nepismeni idioti jer ne znaju krekirati igre, a problemi čitavog gaminga na našim prostorima leže u nama samima. Ako nemate para nećete kupovati svaki mjesec po jednu najnoviju AAA igru, to je razumljivo, ali iz potpore i poštovanja prema onima koji nam igre rade možete povremeno kupiti kakvu igru koja nije baš ispod čekića, kakav naslov koji ste obožavali prije par sezona i želite ga imati u svojoj arhivi dragih stvarčica i neće vam pasti vlas sa glave, a odreći ćete se samo koje pive, kave i paketa pljuga.
A prije svega bi trebali malo šutjeti umjesto pljuvati po konzolašima jer, eto, budale kupuju igre.

Deadwalker
04-11-2010, 13:39
Potpis na rečeno.
Ne znam, ja si nastojim neke naslove koje volim od početka kupit i odigrat "u punom profilu". Danas sam si kupio primjerice Mass Effect 2.
Starcraft 2 je još na čekanju i nisam ga igrao jer skupljam pare za njega. Naravno da se mogu uštediti novci i kupiti igre, al jebi ga, kad smo balkanci i većina će reći koji bog da kupujem igru kad mi je na internetu dostupna besplatno. Mislim da ljudi nisu ni svjesni koje sve pogodnosti postoje danas za kupnju originala. O multiplayeru i co-op igranju da ne pričam.
Neću sada reći da sam anđelek i da ne igram nelegalne kopije jer si teško sa studentskim budžetom mogu priuštiti nekoliko AAA naslova godišnje. Al jebi ga, ne odeš par puta van i eto para :)

W1k1n6
04-11-2010, 14:09
To se zove realno i zrelo razmišljanje :thumbs2:

IgGy
04-11-2010, 14:43
Što me interesira, to nastojim i kupiti. Svako toliko nastojim izdvojiti 350 kn za neku igru, no uglavnom se orijentiram na blockbuster naslove, odnosno one za koje sam siguran da ću ih zasigurno i odigrati.
Doduše, već duže vrijeme nisam kupio igru jer nije izlazilo baš pretjerano hit naslova za PC. Zadnje što sam kupio jest StarCraft II CE i Mafia II. Sad čuvam pare za Portal 2, Dead Space 2 i Crysis 2 koji izlaze tek iduće godine jer do kraja godine neće baš doći naslova za PC koji su vrijedni mojih para, a WoW ne igram :)
Uglavnom, štednja i planska kupnja ftw.

Sgt. Bull
04-11-2010, 14:50
Nerealno je očekivati da će neko kome je gaming tek usputna razbriga potrošiti godišnje dvije, tri ili više hiljada kuna na original igre. Prije svega je problem veliki nedostatak kvalitetnih distributera (u mom selu) gdje lokalci prodaju igre po vrtoglavim cijenama koje i po nekoliko godina od izlaska igre imaju 100% cijenu + neki njihov postotak (obično 25%-50% na originalnu cijenu). Nažalost problem sa cijenama se ne može svaliti samo na lokalce, tu veliku ulogu igraju i izdavači koji pak sve češće sami diktiraju cijene igara a sa druge strane te cijene nisu opravdane, igre su loše, mp faila, sp je prekratak - u mojim očima kupovine ovakve igre nije opravdana. Druga stvar je izdavanje igara u ciklusima, svake godine nastavak sa punom cijenom, cjepkanje igara na više dijelova, sve je to mužnja para i jedan veliki idiotizam koji ne želim i neću da podržavam svojim novcem. Činjenica je da je to postalo sasvim normalno i baš onako kako neću teti u supermarketu platiti punu cijenu za 1/3 kruha tako neću ni nekom random izdavaču platiti punu cijenu za 1/3 igre. Treća stvar je to kako u današnje vrijeme, novac ipak igra preveliku ulogu pa je trošenje istog ograničeno ne samo u pitanju računara i igara i koječega već i nekih drugih mnogo važnijih stvari. Lično smatram da je za današnje standarde ipak malo previše dati 500-600 kuna za igru. Ne postoji ta štednja koja će namaknuti dovoljno novca za pohlepne developere.

Worthaur
04-11-2010, 15:08
To stoji, al tko te tjera da kupis igru cim izadje? Npr Dragon Age, da sam ga kupovao na dan izlaska, kao i ekspanziju i sve DLC, potrosio bi finu svotu. No game.co.uk ima popuste i narucio sam si neki dan Ultimate Edition, koji sadrzi sve to, za 20 funti, tj cca 180kn + 3 funte postarina.

W3DR4N
04-11-2010, 16:29
Ja sam si odredio budžet od 200 kuna mjesečno za igre. Nemam grafičku za 4000 kuna, procesor s osam jezgri i svaku dostupnu konzolu na tržištu, ali se mogu pohvaliti kolekcijom igara s više od tristotinjak orginalnih naslova (više od četiri stotine ako ubrojim AppleID za iOS platformu, među kojima su svi bitni AAA mobilni naslovi). Trošak se ne osjeti. Na kraju krajeva, odlazak u kino košta barem 100 kuna za dvije osobe. Odlazak na pizzu isto toliko.

keko
04-11-2010, 19:32
Moram reći da se slažem s tezom da se bi trebalo kupiti bar 3-4 igre na godinu, da se pokaže poštovanje prema developeru i nagradi ga se za trud. Ja bih kupovao igre kad bih bio u mogućnosti, no nažalost s 200 kn džeparca mjesečno baš i nisam, a stvarno ima dosta igara koje bih volio kupiti, prvenstveno one od manjih developera, a koje me uvijek iznova oduševljavaju i održavaju moju nadu u dobre igre na životu (naravno, ne kažem da nema dobrih developera među većim tvrtkama).

Naravno, stanje na našim prostorima se nikako ne može usporediti sa Zapadom pa smatram da se ipak ne može očekivati da će jedan Balkanac s prosječnom plaćom puno manjom od prosječne plaće stanovnika EU imati novaca da svaki mjesec kupuje nove igre.

Sonic_Moronic
04-11-2010, 19:53
Ja i namjeravam za nekoliko godina početi kupovati meni najdraže igre. Nije problem u tome što sad ne mogu, kao što je rečeno starija igra ne košta više od 2-3 izlaska u grad, jednostavno ne mogu jer bi starci mislili da nisam normalan. Mislim da cijeli problem počiva u tome što ljudi ne razumiju osjećaj posjedovanja originalne igre, a on je zbilja neprocjenjiv. Nema tog pirata koji može nadići taj užitak kad uzmeš lijepu šarenu kutiju, otvoriš je, a unutra te čeka cd koji je u tom trenutku vrijedniji od komada zlata, sav u ekstazi ga uzimaš i stavljaš u kantu, drag ti je čak i VRRRRRR zvuk dok se učitava, ma cijeli ritual. A to još nije ni početak, koliki je tek veći užitak igranja i osjećaj zadovoljstva kad pređeš igru. Može biti i ispodprosječna pa ću je svejedno prijeći, dovoljno mi je da bacim oko na kutiju.

Sickmanno1
05-11-2010, 10:00
@Wiking

Mi Balkanci smo totalno nevazni u svemu tome. To sto si napisao izmjeni malo i proguraj kroz Google Translate na Korejanski, Kineski i Ruski jezik.

Nadalje. Meni osobno 5 naslova godisnje nije dosta. 5 naslova mjesecno vec da, a to je 2k kuna. Posto neigram MP.

Da li imam 2k kuna mjesecno da dam za igre? Ne. Da li je onda balkanski metalitet skinuti i igrati 4 free? Po meni ne. Vec obicno normalno razmisljanje.

Tvoj odgovor ili odgovor nekog drugog bi mogao biti da igram manje. A ja pitam zasto? Nisu tu u pitanju samo igre. Recimo ja nemam u svom gradu kino. Jos da posudujem ili kupujem meni drage filmove cijena bi skocila i na 3k kuna mjesecno, sto je ipak malo previse. Nisam nekakav kolekcijonar i da postoji recimo nekakava videoteka gdje bi mogao posudivati igre koje zelim igrati i filmove koje zelim gledati bez da moram paziti da ih vratim za 24 sata, bez problema bi placao takvu uslugu 400-500kn mjesecno.

Sad pitanje je sljedece. Da li bi ja trebao zbog moralne dileme igrati manje ili koristiti sve cari interneta? Jer na posljetku mogu ja kupit i 10 igara godisnje kad su na super snizenjima sto opet neumanjuje cinjenicu da sam radio protiv zakona. A i developeri i distributeri bi trebali najvise dobivati para kad igra izade. Zabli njih ona stvar sto ces ti dat 4 godine kasnije 2.5 Eura na steamu za njihovu igru. To im nije ni za kavu dosta, a ti ces se umisliti da pomazes developerima i da si posten makar imas na hardu 500gb ilegalnih stvari od glazbe, preko filmova do igara...

McPingvin_v2.0
05-11-2010, 10:24
@Wiking

Mi Balkanci smo totalno nevazni u svemu tome. To sto si napisao izmjeni malo i proguraj kroz Google Translate na Korejanski, Kineski i Ruski jezik.

Nadalje. Meni osobno 5 naslova godisnje nije dosta. 5 naslova mjesecno vec da, a to je 2k kuna. Posto neigram MP.

Da li imam 2k kuna mjesecno da dam za igre? Ne. Da li je onda balkanski metalitet skinuti i igrati 4 free? Po meni ne. Vec obicno normalno razmisljanje.
Ja želim voziti Mazdu RX8. Nemam 1k€ za vozački i 30k€ za auto.

Po tebi je normalno razmišljanje ukrasti auto iz salona i voziti ga bez dozvole.

Sickmanno1
05-11-2010, 12:01
Jako glup primjer. Al kuzim sta si htio reci sa njim.

Moje pitanje je sad sljedece. Da imas priliku ukrasti Mazdu RX8 i vozit je bez da itko ikad sazna, da li bi to ucinio? :wink:

Deadwalker
05-11-2010, 12:05
Treba si covjek naci u svemu mjeru. Ja ne igram 5 naslova mjesecno jer mi je to previse. Ono, drustveni zivot, rad, faks i tako to. Drzim se nekih svojih mogucnosti.

Sickmanno1
05-11-2010, 12:09
Nemoj okretati svjet k sebi. Netko odigra i 10 naslova mjesecno posto je pol milijona u hrvatskoj ljudi nezaposleno...

Pametuj njima da daju i 100kn za igru...

Deadwalker
05-11-2010, 12:13
Pa o tome pričam. Ljudi nemaju mjere. Nista ne valja pretjerano. Pa ni gejmanje.
Al dobro, nisam tu da solim pamet ljudima. Ističem samo svoje mišljenje.
Nemoj me shvacat osobno. :)

McPingvin_v2.0
05-11-2010, 12:21
Moje pitanje je sad sljedece. Da imas priliku ukrasti Mazdu RX8 i vozit je bez da itko ikad sazna, da li bi to ucinio? :wink:
Noep. Previše bi mi visilo nad glavom: "A što ako netko ipak sazna?", "Što ako ga skršim?", "Ako mogu ukrasti mazdu, što je sljedeće?" :)

Sickmanno1
05-11-2010, 12:23
Daj neseri :P

IgGy
05-11-2010, 12:27
Drago mi je što se ova diskusija tako rasplamsala i postigla toliki interes.

Nemojmo previše offtopic doduše.

Problem piratstva danas jest što je previše lako dostupan i "usluga" Torrenta vrlo je user-friendly. To je rekao i sam Gabe Newell. Rekao je da sa Steamom teže ka jednostavnosti uporabe Torrenta.

Od nas "gamera", kako se volimo nazivati, bilo bi doista fer da godišnje kupimo barem dvije do tri igre za koje doista znamo da ćemo ih odigrati, odnosno igre koje nas doista zanimaju. Ma što dvije tri. Barem jednu. I to je već nešto. I čak i nije bitno kupujete li iz domaćih trgovina, ili preko servisa za digitalnu distribuciju, ili pak iz stranih online trgovina.

Da se stvari nekako... pokrenu :P

Sickmanno1
05-11-2010, 12:38
Piratstvo je oduvijek lagano dostupno. Ja sam poceo gejmati na PC tamo negdje 95-96 i vec se na veliko presnimavalo sa disketama. Zapravo u tim godinama nikad nisam ni vidio orginal :/

W1k1n6
05-11-2010, 15:01
Sick, nisi skužio što smo Deadwalker i ja govorili u svojim postovima. Nisam rekao da bi trebao igrati samo 5 naslova godišnje, već da bi bilo red da ih barem toliko kupiš.

flander
05-11-2010, 15:40
5Snaslova godišnje


malo si prečero :D evo da nebi bilo, ove godine kupujem barem 1 :D jel može :D

W1k1n6
05-11-2010, 15:42
Ajd jedan novi i četiri stara :)

flander
05-11-2010, 16:00
ovaj jedan vrijedi kao 4 stara :P

RIDER32
05-11-2010, 17:55
Poceo sam citati temu i onda kad sam vidio da ima 10 strana odustao sam jer znam da sigurno necu naci nista korisno. Kada umre umre i gotovo...

To je koda ja sada tvrdim da je bicikl umro onoga dana kada je izmišljen motocikl. Jel to istina? A trollovi poput wekija i njemu skičnih samo pomlate praznu slamu pokušavajuci rijecima ubiti PC gaming iako dobro znaju da nije umro niti ce ikada umrjeti.


Btw. intel je za 10ak biliona dolara teža kompanija od sonya. iNtel kojemu je gaming užasno važan će se sigurno tako lako prepustiti :rotfl:

W3DR4N
05-11-2010, 18:11
Zašto bi Intelu gaming bio važan? :rotfl:

Deadwalker
05-11-2010, 18:13
Tu se slažem. :)
Intel najviše zarade radi na proizvodnji procesora za poslovne krugove te na integriranoj grafici. Sigurno ne na prodaji i7 serije.

bezimeni
05-11-2010, 18:13
E rideru sad si usrao motiku :) .

RIDER32
05-11-2010, 18:26
E jesam :D ma to sam edito post pa sam nabrzaka piso i nisam stigo razmisliti.

Doctor Freak
06-11-2010, 15:14
Ja mislim da je proizvođačima igara najpametnije da se više fokusiraju na MP i onemoguće igranje istog na piratskim serverima.

Pa tko ce htjet igrat kvalitetu, bome je bude i platio ili ce samo sanjati.

Već vidim na gamerima da polako prolazi faza da ti je samo SP dovoljan. Imam vec poveci krug prijatelja koji bez MP-a ne žele instalirat igru.

Također šteta što STEAM nema nešto na principu bodova i reedem kodova. Klinac bi došao u Algoritam kupio bon od 50kn i preko steama ugrabio kolekciju od 3 legendarne igre bez da kod kuće dobije ljute poglede ukućana kada bi ih zapitao je li može posuditi karticu.

W3DR4N
06-11-2010, 15:21
Steam bi trebao razviti sistem gdje se achivementima mogu kupovati nove igre. Time se nagrađuje dugotrajno igranje, čime steam dobiva svoj promet i statistike i sve što im treba.
No s druge strane, jedan TF2 ima preko 300 achivementa za par eura koliko igra košta.

keko
06-11-2010, 15:54
Zašto bi se fokusirali samo na MP? Pa nisu svi ljudi isti, da, istina je, nekima je zabavnije možda igrati multiplayer, ali SP je ipak još uvijek jak i stvarno nema razloga da ga se zapostavlja. Meni je osobno SP puno zabavniji, nemaš nikakvih obaveza, samo saveaš kad ti se više ne da i gotovo, a ne kao kod MP-a, pol tjedna se dogovaraš s društvom da nešto zaigrate a onda kad se igra totalno izgubiš volju. Naravno, to pričam u slučaju da se igra takav MP, a ne preko interneta gdje se spojiš na random server i napucavaš s ljudima.

McPingvin_v2.0
06-11-2010, 18:30
Sve ima svoje prednosti i oboje je jednako bitno. Volim MP pucačine, ali ako mi se samo kolje stavit ću botove da letaju po mapi po random patternu, samo da se relaksiram :)

Babitz
06-11-2010, 20:29
Postoje ljudi poput mene koje MP ni najmanje ne interesira.

W3DR4N
06-11-2010, 20:31
Mr. UT

Feanor
06-11-2010, 20:33
Postoje ljudi poput mene koje MP ni najmanje ne interesira.

Ditto, iako volim odigrat dobar MMORP-uger, to je čisto zbog inmerzije u svijet, a ne natjecanja ili suradnje s drugim igračima...

I sad ce neko quote-at ''dobar MMORP-urger'' i napisat ''lol''.

Babitz
06-11-2010, 20:33
@wek
Jedna lasta ne čini proljeće.

@feanorko
"mmurpeger" se piše. :(

Sickmanno1
06-11-2010, 20:34
@wek
Jedna lasta ne čini proljeće.

@feanorko
"mmurpeger" se piše. :(

Mr. W

baldrick_
07-11-2010, 00:16
ne verujem da umire, no čak i da umre - koga briga? kupiš konzolu (recimo xbox iz ekonomskih razloga), prikačiš je na pc monitor, kupiš za nju jednog miša, jednu tastaturu i piči! kupiš si jednu konzolnu originalnu igru mesečno, malo igraš to, onda odigraš neki stari rpg od 100 sati na kompu, i tako.. preživljava se. ionako se nadam da ćemo uskoro dogurati do svojevrsne virtuelne realnosti, pa neće ni postojati old skul rpg-ovi, p&c avanture i akcione platforme, već će se priča pripovedati na potpuno nov način. taj dan čekam, a do tada će i pc verovatno preživeti

Steam bi trebao razviti sistem gdje se achivementima mogu kupovati nove igre. Time se nagrađuje dugotrajno igranje, čime steam dobiva svoj promet i statistike i sve što im treba.

u tom slučaju bi ljudi više igrali igre koje već imaju (da jure achievemente), pa ne bi kupovali nove. to ne odgovara steamu

W3DR4N
07-11-2010, 00:40
Achivement se može ostvariti samo jednom.

baldrick_
07-11-2010, 01:17
znam, ali ih ima dosta, i treba ti vremena da ih skupiš, pa zato ne verujem da se pc igrači smaraju sa njima. jerbo su dosadni za skupljanje

W3DR4N
07-11-2010, 01:18
Achivementsi su najbolji način da se igrače nagna da igre izigraju, a ne da ih prelaze kao na proizvodnoj traci, kao što je to danas praksa.

baldrick_
07-11-2010, 01:20
da, to je smisao moje prethodne poruke koja glasi:


u tom slučaju bi ljudi više igrali igre koje već imaju (da jure achievemente), pa ne bi kupovali nove. to ne odgovara steamu

jel čitaš ti uopšte poruke na koje odgovaraš?

W3DR4N
07-11-2010, 01:32
Nije poanta samo u kupovanju. To zna Microsoft, i ima razvijen sistem koji godinama funkcionira, puno duže od Steama s puno većim zaradama.

Deadwalker
07-11-2010, 11:05
Achivementsi su najbolji način da se igrače nagna da igre izigraju, a ne da ih prelaze kao na proizvodnoj traci, kao što je to danas praksa.

slažem se. Imaju svoju svrhu i nisu ih izmislili bez razloga.

keko
07-11-2010, 12:14
Malo sam zbunjen, ali nije li cilj izdavača da se igra čim prije odigra pa da igrači idu kupovati neku novu igru?

W3DR4N
07-11-2010, 12:25
Da, ali ne Steama ili Xbox Livea. Potpuno je drugačiji ekonomski model.

Deadwalker
07-11-2010, 12:51
Baš sam nedavno čitao vijest u kojoj je pisalo kako je Ubisoft objavio podatak da je igru Assassin's Creed 2 završilo svega 40% igrača ako se ne varam. GTA 4 je završilo primjerice samo 30% igrača. Achivementsi u manjoj mjeri pridonose da veći postotak igrača odigra igru do kraja te općenito pridonose replay valueu. Vrlo jednostavan i zarazan sustav da igračima SP igra bude izazov i da pokušaju napraviti neka dostignuća (npr, dostignuće da napraviš 30 headshotova. Pa eto, ja se trenutno u ME2 trudim napraviti tih 30 :) )