PDA

Pogledaj cijelu verziju : Stargate Universe na HTV-u



W1k1n6
26-10-2010, 08:51
Eto, HTV nastavlja sa praksom svakodnevnog prikazivanja neke SF serije. Nakon Star Treka i Galactice na red je došao Stargate Universe. Moram priznati da nikad nisam bio previše fan Stargate serija, jer nakon fenomenalnog Stargate filma Ronalda Emmericha iz 1994, kasniji filmovi i serije su mi bili daleko ispod kvalitete legendarnog filmskog uzora, tako da sam nakon par epizoda Atlantisa odustao od daljeg praćenja. Opet, neki kažu da je Universe najbolja serija iz franšize pa ću joj dati šansu.

http://www.wired.com/geekdad/wp-content/uploads/2009/09/stargate-universe1a.jpg

The Boz
26-10-2010, 08:59
Vidiš, meni je SG1 najbolja SG serija, i jedna od najboljih SF serija uopće, i smatram da je prikazivanje SGUa prije SG1 i SGA retardluk.

W1k1n6
26-10-2010, 09:08
SG1 sam dosta odgledao, u svakom slučaju više nego sve ostale, ali isto mi nije baš sjeo, daleko mi je to od pojma "najbolje SF serije". Jednostavno mi je utjecaj filma bio prejak pa sam očito iluzorno očekivao da ga serije bolje prate. Iskreno, da su krenuli s prikazivanjem od SG1, imali bi barem jednog gledatelja manje :)

Aral
26-10-2010, 09:10
Od cijelog tog stargate univerzuma, gledao sam jedino film kojeg je W1k1n6 naveo, ovo ostalo mi baš i nije bilo nešto. Možda chekiram pokoju epizodu ako će mi se svidjet.

W1k1n6
26-10-2010, 09:14
Jedino mi se čini fora u Stargate Universe što igra Robert Carlyle, ne mogu se oteti dojmu kako je odglumio Hitlera u Rise of Evil :)

http://www.celluloidfilmreview.com/images/hitler-the-rise-of-evil-3.jpg

flander
26-10-2010, 10:16
ili onog luđaka u 28 weeks later ^^

Horny Devil
26-10-2010, 11:38
Begbie iz Trainspottinga. Kada baci kriglu s kata kafica medu ljude i izazove tucnjavu.

Inace, koliko sam citao po netu fanovi Stargate serija bas i nisu dobro prihvatili SGU. Mislim da je bio spomenut kao los klon Galactice. We'll see, though.

Frky
26-10-2010, 11:50
Meni stargate suxa tako da neću gledati!!

cham3leon
26-10-2010, 11:55
U, lijepo. Volim SF pa ću definitivno baciti oko. Galactica mi se sveukupno ne sviđa baš. Da je nisu rastegnuli na x sezona možda bi bilo bolje. Treba pogledati.

W1k1n6
26-10-2010, 12:37
A ništa, vidjet ćemo nakon par epizoda jel za što. Sjećam se pilot epizode Atlantisa, bila je nabrijana i odlična, no onda je sve počelo polako tonut pa sam je nakon 3-4 epizode prestao gledat.

The Boz
26-10-2010, 13:00
Inace, koliko sam citao po netu fanovi Stargate serija bas i nisu dobro prihvatili SGU. Mislim da je bio spomenut kao los klon Galactice. We'll see, though.
Mišljenja su pocepana. Nekima je zakon, nekima je dobra, nekima smrdi jer nije light-spirited, buddy-buddy SG1. Ja joj dajem 7.8 od 10, dok SG1 dobije 9.6 a SGA 9.2 (SGA gubi po jedan bod za ultrairitantanuzdah Teylu i čovjekakojistojiusceniibivatamo Ronona, ali dobije puna tri boda za The McKaya). Ali 7.8 je i dalje visoka ocjena, kada se usporedi sa raznim smećem što rade danas.

keko
26-10-2010, 13:08
Svakako ću pogledati da vidim kakvo je to s obzirom na to da sam veliki fan SF-a. Zajebali su s Galacticom što su sad nakon 4 godine krenuli od 4. sezone. Kad završava Galactica i počinje Stargate?

W1k1n6
26-10-2010, 13:11
Danas počinje Stargate, Galactica je jučer završila. Više bih volio da su nam sad dali Capricu, ali bolje ikakav nego nikakav SF na telki :)

cham3leon
26-10-2010, 13:18
Ne znam, ulovio sam negdje kraj epizode, ne izgleda mi baš bogzna šta. Ionako neću moći pratiti ubuduće. Nisam se nikad prije ni susreo sa Stargateom, ali ovo mi dosta liči na BSG. Vjerojatno će biti otprilike toliko sapunasto i tako dalje. Ali kako Wiking kaže, kakav god, samo nek je SF...

Horny Devil
26-10-2010, 13:22
Pogledao epizodu. Ne znam sto reci. Vizualno - lici na BSG, flashbacks - podsjeca me na Lost, cijela premisa je opet slicna filmu Lost in Space... Dunno.

W1k1n6
26-10-2010, 13:24
Ne znam, ulovio sam negdje kraj epizode, ne izgleda mi baš bogzna šta. Ionako neću moći pratiti ubuduće. Nisam se nikad prije ni susreo sa Stargateom, ali ovo mi dosta liči na BSG. Vjerojatno će biti otprilike toliko sapunasto i tako dalje. Ali kako Wiking kaže, kakav god, samo nek je SF...

Pa da, već mi je postalo obred da nakon što dođem doma s posla, kliknem na epg i pogledam si SF seriju na telki dok ručam, pa onda na MOH :)

Constantine
26-10-2010, 13:30
ja pretim drugu sezonu SGU trenutno,onako,varira serija,ali je daleko losija od ostalih stagate serija

The Boz
26-10-2010, 13:32
Danas počinje Stargate, Galactica je jučer završila. Više bih volio da su nam sad dali Capricu, ali bolje ikakav nego nikakav SF na telki :)
Caprica ne valja.

Da_killah
26-10-2010, 13:47
Ne znam, ulovio sam negdje kraj epizode, ne izgleda mi baš bogzna šta. Ionako neću moći pratiti ubuduće. Nisam se nikad prije ni susreo sa Stargateom, ali ovo mi dosta liči na BSG. Vjerojatno će biti otprilike toliko sapunasto i tako dalje. Ali kako Wiking kaže, kakav god, samo nek je SF...

Pa da, već mi je postalo obred da nakon što dođem doma s posla, kliknem na epg i pogledam si SF seriju na telki dok ručam, pa onda na MOH :)

ne radi se puno, ha? ;)
ne znam, pogledat ću večeras valjda, još nijedan SG nisam gledao, i glupo mi je što počinju od zadnjeg, tako da ono...

Maloki
26-10-2010, 14:16
Jedino mi se čini fora u Stargate Universe što igra Robert Carlyle, ne mogu se oteti dojmu kako je odglumio Hitlera u Rise of Evil :)
Gledao sam 9 epizoda Universea i u tih 9 epizoda je lik Dr. Rusha jedino što valja.

Šteta što nisu krenuli prvo sa prikazivanjem SG-1.
O'Neill i Teal'c <3

W1k1n6
27-10-2010, 15:59
Obzirom da nisam gledao zadnjih gro epizoda Atlantisa malo sam se gubio u prvoj epizodi Universea, ali do kraja sam uspio nekako pokupiti konce. Prvi dojam mi je 'nako-'nako, ima malo atmosfere Galactice, ali ništa drugo ne doživljavam kao neku sličnost, vidjet ćemo kako će se dalje razvijat i da neće sve usrat nekakvom pretjeranom akcijom već da će više ostat u domeni mračne SF drame. Produkcijski mi djeluje dosta kvalitetno, a dr. Nash me totalno izbacije iz takta da se teško koncentriram. Toliko sam još pod dojmom njegove uloge Hitlera da stalno očekujem kad će se popest za govornicu i počet kričat o vaterlandu :)

Nadam se da ovo što sam rekao nije spoiler.

Maloki
27-10-2010, 16:01
*Dr. Rush

:P

marijanovic
27-10-2010, 16:46
Gledam SGU otkako je počeo izlaziti. Prvih par epizoda je užas, no kasnije se ekipa već malo uhoda pa bude i gledljivo.
Rekao bih da od tih 23 epizode do sad izašlih (HRT će emitirati samo prvih 20) ima berem 5-6 da su baš dobre i 10ak da je dobro. Ostale su promašene.

Dr. Nicholas Rush je i meni najdraži lik iako bih volio da to mjesto preuzme Eli.
A ona Chloe, samo se nadam da će otpasti u idućih par epizoda, totalno mi je iritantna.

Maloki
27-10-2010, 20:48
Od onog što sam gledao, Pilot i Time su odlične epizode (pogotovo Time), ovo ostalo je sve bilo loše.

Worthaur
27-10-2010, 20:50
i da neće sve usrat nekakvom pretjeranom akcijom.
O nemas brige, SGU skoro pa i nema akcije

W1k1n6
28-10-2010, 09:40
Zahvaljujući našem vrlom veličanstvenom Saboru jučer nije bilo druge epizode, to je već uhodana praksa da uvijek prva strada SF serija kad se nešto oduži :)

cham3leon
28-10-2010, 10:35
Bar je bilo smijeha. Zastupnici u našem saboru konstruktivni sa svojim komentarima kao i uvijek.

Da_killah
28-10-2010, 11:06
Zahvaljujući našem vrlom veličanstvenom Saboru jučer nije bilo druge epizode, to je već uhodana praksa da uvijek prva strada SF serija kad se nešto oduži :)

samo što je jučer skoro cijeli program stradao

Deadwalker
28-10-2010, 11:10
Zahvaljujući našem vrlom veličanstvenom Saboru jučer nije bilo druge epizode, to je već uhodana praksa da uvijek prva strada SF serija kad se nešto oduži :)

kolko sam vidio na tv-u, jos traje sjednica :D
su opce spavali ti ljudi nocas? :D

Neven <R>
28-10-2010, 11:30
Danas počinje Stargate, Galactica je jučer završila. Više bih volio da su nam sad dali Capricu, ali bolje ikakav nego nikakav SF na telki :)
Caprica ne valja.
Nope, dobra je serija. Zato su je i otkazali.

W1k1n6
28-10-2010, 12:00
Al nije mi jasno zašto nisu pustili do kraja zadnjih pet epizoda, već će ih prikazivati tek iduće godine :(

snowblind
08-11-2010, 13:57
Jesu svi stargate dosadni kao ovaj universe?

Worthaur
08-11-2010, 14:12
Nope, ostali su puno puno zabavniji

W1k1n6
08-11-2010, 14:42
Jesu ga razvukli mamicu im. Nemam ništa protiv da ima više dramatike nego akcije ali ga pretjerali brate.

Worthaur
19-01-2011, 17:17
Tek sad primjetio ovo
"SyFy announced the series cancellation during the mid-season hiatus. SyFy will air the remainder of season two which was filmed before the series was cancelled."

Constantine
19-01-2011, 19:02
šteta :(,makar serija i nije bila nesto.

Kid A
17-02-2011, 12:51
SlcYIKYrjJM

Markecgrad
11-12-2011, 22:58
Zanimljivi linkić da ne bude bespotrebni revive :)
http://www.reddit.com/r/scifi/comments/ ... _ancients/ (http://www.reddit.com/r/scifi/comments/n6r6a/theory_doctor_who_is_the_last_of_the_ancients/)


Prati li netko SG1, Atlantis ili Universe na Syfy-ju? Meni je osobno najdraži Atlantis, no ponekad mi malo previše spojla neke dijelove SG1 :(

Maloki
12-12-2011, 00:23
Tu i tamo, kad uhvatim. Bude mi smješno vidjet kako je to ustvari dosta loše sve :)

Inače, odgledao sam cijeli SG-1 i Atlantis, dakle 314 epizoda + 3 filma (računam i originalni Stargate film).
Good times.