PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ae pomagajte oko pločice.



C
23-10-2010, 10:23
Dakle, naručujem orginalnu nehrđajuču Američku vojnu pločicu, i sada biram šta hoću ugravirati u nju.
Mogućnosti su sljedeće, max. 5 redova, u svaki red stane po 13 znakova (i razmaci se računaju (sve se računa)).
Podržani znakovi su:
Slova:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Brojevi:
0 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Znakovi:
♥ $ + ' * . & - , / ( )

Mislio sam staviti na jednu nick, ime, prezime, datum rođenja i krvnu grupu. Na drugu pločicu bi isto stavio jer je bolje, pa sada da vas pitam.

1. U datumu rođenja, dali da prvo upišem mjesec pa dan ili dan pa mjesec?

2. Čime da odvajam datum? Npr. 28.06.1977 ili 28/06/1977 ili 06-28-1977 ili samo kao broj 28061977 (što se neće razumjeti), itd.?

3. Krvna grupa sam B, što znači da ne mogu nikome davati (yeah, nisam radodajka), ali mogu od svih primati. Pa se neće razumjeti ako napišem samo "B", da sam npr. B+ ili A+, onda bi se razumilo što je to, ali ovako samo 0, A ili B, ne kuži se, pa dali da napišem "Blood group" ili "Blood type"? Ili da napišem samo "B-", valjda će se razumjeti? I dali da dodam dvotočku na kraju (Edit: Faild, ne podržava dvotočku.)?

Feanor
23-10-2010, 10:49
Ja mogu svima davati, a samo od rijetkih primati :(

A ček ti to želiš da ti izgleda profesionalno? Ideš u rat? :D

C
23-10-2010, 10:55
A oriđiđi je, skoro pa pro, jer Američke jedinice obično upisuju ime, prezime, krvnu grupu, broj osiguranja i vjera. Neke jedinite upisuju pod kojom su kontrolom i sl. :)

Feanor
23-10-2010, 10:56
Pa nađi na netu kako izgleda pravi dog tag i prekopiraj s njega. Nije problem valjda.

C
23-10-2010, 11:05
Pa ovo i jest pravi, ali ne mogu naći, svaki se razlikuju, na jednoj sam našao "BLOOD TYPE" i samo to piše u tom redu. XD
A i ne mogu kopirati jer meni ime i prezime skupa imaju 15 znakova, tj. ime i prezime mi treba biti u dva reda, dok nekome to stane u jedan.

croat1gamer
23-10-2010, 11:15
Prezime
Ime
Nick
Dan (broj). Mjesec (broj ili prva tri slova, engleski naziv). '(zadnje dvije godine).
Blood Typ. A/B/0/AB +/-

C
23-10-2010, 12:24
Prezime
Ime
Nick
Dan (broj). Mjesec (broj ili prva tri slova, engleski naziv). '(zadnje dvije godine).
Blood Typ. A/B/0/AB +/-
Misliš ovako:

Prezimenko
Imenko
Nick
28.06.77
Blood Typ. B-

Mislim da to nije baš pravo.

Edit:
Što mislite na:
Nick
Ime
Prezime
28/06/1977
Blood Type B-

:D

Frky
23-10-2010, 15:32
3. Krvna grupa sam B, što znači da ne mogu nikome davati (yeah, nisam radodajka), ali mogu od svih primati.

Ustvari, možeš davati AB i B krvnoj grupi (i pozitivnoj i negativnoj), a primati možeš samo 0 i B!!

zoky
23-10-2010, 20:38
A oriđiđi je, skoro pa pro, jer Američke jedinice obično upisuju ime, prezime, krvnu grupu, broj osiguranja i vjera. Neke jedinite upisuju pod kojom su kontrolom i sl. :)

Svaka postrojba (rod) piše si drugačije na pločice... npr. NKBO jedinice pišu čak i veličinu gas maske...

pošto si ti "običan čovjek" a furaš se na vojnika (pješaštvo) onda si ugraviraj ono što si i ugravriravaju pješadinci :killyou:

Ime, prezime, JMBG krvna kruva i rh faktor i religija . na oba dvije pločice ide isto...

fear
23-10-2010, 21:15
Ne zaboravi broj cipela koje nosiš i visinu.

C
23-10-2010, 22:43
3. Krvna grupa sam B, što znači da ne mogu nikome davati (yeah, nisam radodajka), ali mogu od svih primati.

Ustvari, možeš davati AB i B krvnoj grupi (i pozitivnoj i negativnoj), a primati možeš samo 0 i B!!
Mogu davati samo B+, B-, AB+ i AB-, a primati samo od 0- i B-.
Šansa za primanje je još od B+, B-, AB+ i AB-. :)

@zoky - A možda sam padobranac? Zavisi od vojske do vojske, američki marinci si pišu ono što sam već naveo (ime, prezime, krvna grupa, broj osiguranja i vjera), ali neke grupe si pišu i druge stvari, tj. svaka grupa piše nešto svoje. I nekada nije potrebno na obje imati isto, jer je ona druga više za liječničku uporabu, recimo ako si u bravo timu, pa prvoj pločici će ti pisati ime, prezime, krvna grupa, broj osiguranja i ime tima (npr. Bravo 2), dok će na drugoj pisati sve to isto, osim zadnjeg, ime tima, tu će pisati razni code koji upućuje na tvoje zdravstveno stanje, recimo ako imaš aritmiju, loš vid, neku bezveznu bolest, ako si alergičan na pencilin, itd., to će sve pisati u tom jednom kodu. I ako ti se nešto desi, prva ostaje na tebi, a drugu uzimaju doktori. :)

zoky
24-10-2010, 11:39
SI nekada nije potrebno na obje imati isto, jer je ona druga više za liječničku uporabu, recimo ako si u bravo timu, pa prvoj pločici će ti pisati ime, prezime, krvna grupa, broj osiguranja i ime tima (npr. Bravo 2), dok će na drugoj pisati sve to isto, osim zadnjeg, ime tima, tu će pisati razni code koji upućuje na tvoje zdravstveno stanje, recimo ako imaš aritmiju, loš vid, neku bezveznu bolest, ako si alergičan na pencilin, itd., to će sve pisati u tom jednom kodu. I ako ti se nešto desi, prva ostaje na tebi, a drugu uzimaju doktori. :)

Imaš i točne i netočne stavke...

Rekao sam već i prije da si svaki rod u vojci piše svoje ;) tu se slažemo...

Ako imaš dvije pločice i ako si vojnik onda se obavezno piše isto. A zašto? Zato jer kad umreš jedna ide pokojniku u usta ( pa kasnije kad tijelo prhne ostaju samo kosti i pločica u ustima da se zna ko si) a druga ide u tvoju postrojbu, ili čak po želji može se jedna dati i obitelji pokojnika ako žele... tako da se ne piše različito na pločice alo naominjem; to rade vojnici)

evo sad i to znaš!

i na kraju, što si odlučio :D što ćeš ugravirati

Mirogamemasta
24-10-2010, 11:53
Moze link odakle narucujes da imam za ubuduce?
Ja sam si privremeno uzeo u onom prolazu kod Ilice i dao si ugravirati sta sam htio. Sve skupa me doslo malo manje od 200 kn.

(Vidio sam na netu plocice na kojoj ti pise i adresa...)
(Btw jesi nasao neki drugi klub mozda?)

C
26-10-2010, 13:50
http://www.dogtag-studio.com/

2 pločice, 2 prigušivača, 1 manji lančić i 1 veći lančić, za 50 KN.
1 pločica, 1 prigušivač, 1 veći lančić, za 40 KN.
1 pločica, 1 prigušivač, 1 manji lančić, za 30 KN.
Oni ti utisnu šta god ti želiš, ofc.

Šalju poštom samo za HR, inače su u Zagrebu, mogu slati i pouzećem, pa te poštarina ispadne nekih 20 KN.

BTW Za 200 KN si mogao kupiti 8 pločica i na svaku od njih da ti ugraviraju šta god te volja, 8 prigušivača, 4 mala lančića i 4 velika. :)

C
28-10-2010, 07:38
Stiže mi u petak, pa javim dojmove. :P

Mirogamemasta
28-10-2010, 14:02
Pusti dojmove, uslikaj ti nama plocice da vidimo kako to izgleda. :)

C
28-10-2010, 19:23
Može, ali ću onda pošarati svoje ime, prezime i sl. :P

Razzarach
28-10-2010, 19:49
Može, ali ću onda pošarati svoje ime, prezime i sl. :P
Sad se furas na arbitera a?

C
28-10-2010, 20:04
U tom slučaju prije bi rekao da se on fura na mene.
Mislim si, koji Bog sada da stavljam na net svoje ime, prezime, krvnu grupu, datum rođenja, možda jmbg i oib, visinu i težinu već svi znate. U ostalom već sam od idiota primao prijetnje, sada kada znam tko je i šta je više ne prijeti, ali ne želim opet doći do toga da trebam tražiti i locirati osobu svim sredstvima da se uvjerim da je bot.

Mirogamemasta
28-10-2010, 21:43
Uglavnom samo ostavi par random brojeva i slova da vidim kako izgleda.

C
28-10-2010, 22:25
Može.

C
29-10-2010, 09:14
Evo, samo je prezime cenzurirano. :)

Izvađeno iz paketa, ne raspakirano:
http://i.iimmgg.com/images/th/7e780df1e6efdc7d524b7617427d0748.jpg (http://www.iimmgg.com/image/1e8583c3423bc8408a527572e405afdb)

Vizitka za DOG-TAG Studio:
http://i.iimmgg.com/images/th/3e861eddd776c9f88eeb3d17f353c924.jpg (http://www.iimmgg.com/image/35f43686d5bd37f002683c20453dde7d)

Skrojene, sve centrirano i kvalitetno, vrlo profi:
http://i.iimmgg.com/images/th/67390546067faaafd906ddd134319384.jpg (http://www.iimmgg.com/image/16b32cb248a396839d0bd0182b603d98)

Razmontirane by me:
http://i.iimmgg.com/images/th/fe18ba47d5c9f7f39d1992416b223f03.jpg (http://www.iimmgg.com/image/a636ed6878e24cd0e3e2473f870200f5)
Bez prigušivača ako nosite obje (kako sam ja planirao), ima da poludite jer stalno lupaju jedna od drugu. Jednu nosite bez prigušivača, ali dvije, obavezno prigušivače (gumice). Te gumice su jako mekane i s razlogom se zovu prigušivači.

Došlo me, iz ZG za RI, proizovd 49 KN + poštarina (48h) pouzećem 26,90 KN na težinu paketa od 38g.
Ukupna otkupnina je bila 67 KN
Total: 75,90 KN


Ne vezano za temu, dobio sam od carine pismo za AS pištolj, pištolj je težak nekih 1,5 kg ako se dobro sjećam sa svime i vrijedi nekih 800 KN, i stigla mi je carina da moram carinu platiti 9,50 KN, ne kužim zašto tako jeftino?
Na papiru stoji iz HK, masa 1,554 kg, ostalo AS pištolj, itd., sve uredno piše, i za platiti 9,50 KN? Možeš mi pojasniti to? Ili nakon što im odgovorim će mi doći prava carina od nekih 250 KN?

C
29-10-2010, 14:26
Došao je gun. Rastavio sam ga, sve proučio, i sastavio nazad. Onda mi je došlo da pucam, a nemam gasa, rekoh imam plin butan za upaljač. :D
I ja ga napumpao butanom i čim ispalim prvi hitac, cijeli magazin ispraši plin vani. Onako, opalim, bude BOOM, i onda se čuje SSSSSSSSSSSS kako ispušta plin. I cijelog ga ispusti. XD
Magazin mi je od butan plina sada na -10°C, ruka mi se zaledila. :(

Baš sam faild.
Nego, jeli to normalno da ispušta nakon prvog hica, s obzirom da nemam prikladan gas?
Požuri s odgovorom, radi se o životu i smrti. :)

Mirogamemasta
29-10-2010, 14:43
Pa bas i ne. Gubitci bi trebali biti mali. Moj DE koliko sam procitao trosi malo vise od obicnih plinskih pistolja, ali nista previse. Mogu 48 BB-ova isprazniti sa jednim punjenjem.
Nafilaj ga butanom i nemoj pucati, pa probaj vidjeti jel curi negdje mozda.
(Kakav god gas da stavis on bi trebao biti cijelo vrijeme u saržeru).
Moguce da nesto ne stima sa pistoljem. Kako to da nakon pucnja plin cijelo vrijeme izlazi?

Slike su malo izvan fokusa, ali nema veze budem i ja sebi narucio. Ne mogu biti losije plocice od ovih mojih sigurno.
(Meni je fora kad zveckaju, ali cu ipak ovaj put staviti silencere posto s vremenom ti se plocice izlizu kad se cijelo vrijeme struzu jedna o drugu.

(Za carinu ti nazalost ne mogu nista reci, pojma nemam. Zbilja je cudno da su ti naplatili tako malo. :D )

C
29-10-2010, 14:58
Ne propušta nigdje, jedino nakon prvog hica sve ispusti. Mislim, kada se koristi plin, treba se podmazati gumica, a kod mene je samo plin ovako.
Ajde idem pokušati i s drugim magazinom, imam dva i samo sam s jednim pokušao, pa javim.

C
29-10-2010, 15:17
Evo uploadao sam video, pa pls pogledaj. Ispali prvi hitac i ovo sve ostalo plina pusti van. Prvi magazin sam punio 4 sec, drugi 7 sec. Kada s drugim ispalim prvi hitac možeš vidjeti da se iz cijevi i iza na hammeru počne dimiti plin, onako, sve kao para, znaš već kako izgleda plin i sve se čuje SSSSSSSS, ako budeš pojašao zvučnike možda budeš čuo. Prestao je propuštati, i kada sam ga izvadio, imao je još plina u sebi.

Ae pogledaj na brzinu, pa reci šta ti misliš?
http://tinypic.com/r/2lu5grm/7

Lord Ragnarok
29-10-2010, 15:39
reality check: jel to '93 godiste ili?

Mirogamemasta
29-10-2010, 15:41
Uspio sam uloviti SSSSSS kod drugog ispaljivanja, ali jedva.
Nisam strucnjak ali jedino sto mi pada na pamet da hammer predugo drzi udarnu iglu, ili se mozda udarna igla presporo vraca u svoj prvobitni polozaj.
Nakon ispaljivanja da li ti hammer stoji okomito ili vodoravno?

C
29-10-2010, 15:47
Stoji na metku.
Fora je što mi ne napravi GBB. Hammer lupi po metku i ostane u tom položaju i tako pritisne plin da on cijeli iscuri. Da mi napravi GBB hammer bi se repetirao i ne bi curio plin.

@Lorde '89 sam godište.

Mirogamemasta
29-10-2010, 16:04
Hmmm... da smetnuo sam s uma da tvoj nije GBB.
Daj procitaj malo ovo...
http://www.justpistols.co.uk/how_it_works.htm#gbb

# As the trigger is pulled further the hammer hits the gas release on the magazine (or in-built gas reservoir).
# The gas is channeled from the magazine/reservoir, into the back of the barrel and then down to push the BB out of the barrel.
Jedino sto mi pada na pamet da je metalna glava predugo pritisnuta. Morati cu jos razgovarati sa svojima u NOD-u mozda oni znaju nesto vise.

NIje mi jasno da li te nesto zeza ili je mozda jednostavno prehladno vrijeme za koristenje.

What NOT TO DO when filling the mag:
If you fill the mag, and gas begins to spill, STOP. Let the magazine warm up at room temperature before attempting again. This is usually about 5-6 minutes. If you are able to form a tight seal and fill correctly, allow the magazine to warm to room temperature. Tapping the big metal button on the top, rear side of the mag will discharge the GAS from the gun magazine. Do NOT do this! It will prematurely wear out the seals and also cause the O-rings to freeze, damaging them permanently. Instead, fire the gun until out of gas. This is the safe way to discharge a gas-gun.

Fire the gun in WARM weather. Using during the cold seasons are not advised. They will not cycle completely, fire well, and will use more gas than normal. Rapid-firing of the gas-gun will also cause the gun to freeze up, resulting in damage to the magazine or gun. These problems are not as prone during the hotter seasons or warmer weather.

C
29-10-2010, 16:12
Jest, GBB je.
Ovo piše samo na kutiji:
Gas Power Airsoft Gun
Semi-Automatic Gas Pistol
Full Pressure Auto Blowback Gun

Potrošio sam 70ml butana, cijela bočica na testiranje, pa sada nemam. I da, nikako da mi napravi blow back, ali jednom ga je napravio "slučajno." Inače da, magazini su mi kao da sam ih iz zamrzivača izvadio. Znači do toga je?

I daj mi još reci, glede podmazivanja i gasa, mislio sam iz Hristoa uzeti Abbey silikonsko ulje, ali gledam ima silikonskog ulja, ulja za podmazivanje i ulja za čišćenje, pa ne znam koji Bog, valjda meni treba samo silikonsko ulje, da ga cijelog podmažem, a ovo ostalo mi ne treba, jeli tako?

Mirogamemasta
29-10-2010, 16:14
Da samo silikonsko ulje ti treba.

C
29-10-2010, 16:19
OK, naručujem odmah. :D

Inače, znači to što ne radi blow back je zbog temperature?

Znači kada ga naduvam gasom, trebam ga ostaviti dosta dugo da dođe na sobnu temperaturu, pa ga onda koristiti? Ili se to valjda od butana posebno sve ledi. XD
Skužio sam i da nema snage izbaciti metak. Metak mi obično ostane na početku cijevi, nema Boga da ga izbaci. A GBB kao da krene pa ne ide, onako jadno, jer kada okinem rail krene nazad u repetaciju, ali ništa, vrati se naprijed.

Budem pokušao u ova dva dana dok mi ne stigne gas opet s butanom, naduvati ću ga i pustiti preko noći da se stabilizira temperatura, jer majke mi, ruke su mi smrznute od magazina.

Mirogamemasta
29-10-2010, 16:36
Daj naruci green gas pa onda isprobaj. Bas mi je cudno da nema snage da bb ispuca van.
Ja nemam problema sa blowbackom. Jel ti radi grijanje u stanu? :D
(Salim se malo. Sacekaj da se pistolj zagrije na sobnu temp. pa probaj opet, ali mislim da ti je najsigurnije da si uzmes green gas pa da onda isprobas.)

C
29-10-2010, 16:39
Uzeo sam ovo sve po jedno:
http://www.hristo.hr/product_info.php?c ... abfe1270f7 (http://www.hristo.hr/product_info.php?cPath=73&products_id=686&osCsid=ec6e99133f82fd4883e879abfe1270f7)
http://www.hristo.hr/product_info.php?c ... abfe1270f7 (http://www.hristo.hr/product_info.php?cPath=73&products_id=415&osCsid=ec6e99133f82fd4883e879abfe1270f7)
http://www.hristo.hr/product_info.php?c ... abfe1270f7 (http://www.hristo.hr/product_info.php?cPath=57&products_id=41&osCsid=ec6e99133f82fd4883e879abfe1270f7)
Total: 199 KN + Poštarina

A vjerojatno je zbog temperature, jer magazin mi je konstantno na -10°C.

Edit: Evo, kupio sam butan opet, napunio sam jedan magazin, 15 sec sam ga punio, i sada sam ga stavio 5 metara od grijalice, gdje će dostići laganini sobnu temperaturu, pa ću vidjeti u jutro rezultate na sobnoj temperaturi.
I zboravio sam reći, kada i ima snage, izbaci samo prvi metak, i to jako slabo, ne može ništa probiti, a nakon toga je totalno slab kako sam već rekao.

C
29-10-2010, 19:51
Ajde mi za čas reci jeli OK da barrel ima lufta naprijed-nazad 3 mm?
Paranoičan sam zbog toga i smeta mi što zvekeće.

Edit: Normalno je. :D Nije pokvareno. :D :D :D :D
Zagrijao sam saržer s butanom, i kada okinem prvi hitac, on rafalno blow backa svaki metak i ispali cijeli saržer. Onako, trrrrrrrr, i na kraju zapne bez snage i ispusti cijeli plin.
Kako da pucam po jedan metak? Hoću semi, a ne automatic, a nemam plina da testiram. Safety button ima tri položaja, horizontalan, lock poziciju i nešto između. Znači na 0° (horizontalno), na 45° i na 90° (vertikalno; lock). Koje je za semi, a koje za automatic? Jer on meni na oba položaja rafale dere. XD

Evo kaže jedan da se s butanom može dobiti ciklus rafala, i da meci lete nekih ma ni 10m, i da je njegova normalna temperatura -0,5°C i totalno je loš, jer je u biti u tekućem stanju i kada ga ispališ.

Mirogamemasta
29-10-2010, 21:08
Ufff... Prije dvije godine sam zadnji put drzao glock u rukama. Ne mogu se sjetiti, ali po nekakvoj logici 45 bi bilo semi, a 0 automatic.
Slicno je sa mojom puskom 0 - lock, 90 - semi i 180 (horizontalno) - automatic.
Uvijek se neko sranje desava... :-x kako ti sad u oba polozaja rafale dere?
(Ma glavno je da radi, nema veze :D ).

C
29-10-2010, 22:23
Ja volim pojedinačno. :)
Vidjeti ću sada kada mi stignu pravi meci, a ne ovi moji ćorci, i kada stigne gas dali radi sve kako treba. Ako ne radi upucati ću se s njime.

C
30-10-2010, 12:07
Evo ovako, napumpao sam ga butanom 3 sec, zagrijao na 30°C, u magazin stavio 4 metka, jedan repetirao, znači 1 u cijevi i 3 u saržeru. Na 45° nam stavio locker, i okinuo.
Ne znam dali su rezultati dobri. Desilo se sljedeće, ispalio je metak iz cijevi koji je bio repetiran, i ispalio je još jedan metak iz saržera, i stao. Tako da je znači ispalio 2 metka i 2 su ostala u saržeru, nije ih repetirao, ali nije bilo ni curenja plina. Sada ne znam, jeli on to tako brzo s automatikom opalio 2 metka da ja to nisam uspio vidjeti iz boka i s 10 cm od mene, vidio sam samo jedan blow back, ili je možda na okidač repetirao i jedan iz saržera, pa opalio dva istovremeno? Znači automatik je možda na 45°. A nemam plina opet, gdje su ovi iz Hristoa, subota nedjelja, dva dana slanje, fiju, načekati ću se ja za gas. :(
I da, jedan od ta dva metka je probio tri sloja debelog kartona i produžio dalje :D , dok je drugi probio samo prvi.

Mirogamemasta
30-10-2010, 13:56
350 FPS-a radi cuda. :D Inace ti ne smije dva metka ispaliti sa jednim blowbackom. (Najbolje da sacekas da ti posiljka stigne pa onda isprobaj i javi.)

Evo ovako, napumpao sam ga butanom 3 sec, zagrijao na 30°C, u magazin stavio 4 metka, jedan repetirao, znači 1 u cijevi i 3 u saržeru. Na 45° nam stavio locker, i okinuo.
Ako je tocno ovako bilo onda nesto nije u redu.
1.Kad stavis sarzer repetiras SAMO JEDNOM. I gotovo, vise nema repetiranja dok ne izvadis sarzer.
2.Kad izvadis sarzer, repetiraj pistolj, drzi, i nagni malo pistolj da ti onaj zadnji metak ispadne.
3.Kad ispadne pustis i puknes na prazno.

Nego daj ti meni reci kakve to metke koristis? Sta nisi dobio 50-ak BB-ova skupa u kutiji sa pistoljem?
(I daj prekini bakice sa prozora gađati, nađi si pokretnu metu za promjenu :P ).

C
30-10-2010, 14:19
Ma znam kako treba pucati, zato velim šta on radi. A vjerojatno plin zeza. Našao sam da je 0° semi, 45° auto i 90° lock. :)
Ovaj butan ima malen pritisak, jedva za jedan blow back (i to ga ne napravi do kraja, pa hammer ostane na metku i plin iscuri), više koristi kao vatra, nego plin za pucanje. Ako si kada pokušao napuniti green gas u upaljač, skužiti ćeš kako plamen leti 10 cm u daljinu zbog dobrog pritiska, dok butan leti 1-2 cm, a zamisli tek red gas. XD
Ma živcira me što trebam čekati sada 2 dana, i još 2-3 dana za poštu dok stigne, to je već 4-5 dana, a ja bi odmah. :)

Ma ovi meci su ćorci, imam žute, narančaste, ljubičaste i crne. Mislim da su veliki oko 6,05 mm, a meni treba oko 6,01, u glavnom manje od ovih, tako da moram repetirati 100 metaka, da vidim koji može sam ispasti iz cijevi. Imam kutije, ali bakice je žešće, pogotovo kada se metak ne ispali. :D

C
03-11-2010, 12:21
Upravo stiglo, napucao sam gasa u njega i sve radi perfektno na semi, a kada stavim na automatic on i dalje dere semi, pa sada ne znam dali sam nešto krivo složio pištolj, pa ne radi, ali opet i da sam ga krivo složio ne bi nikako radio, ili možda nema automatica, ali zašto onda ima 3 zuba na locku i piše da je automatic, ili je nešto treće. Kako god, meni je semi sve što trebam. :D Budem snimio video pa da vidiš.
Najbolje mi je što punjenje od 2-3 sec može ispaliti 17 metaka na današnjoj temperaturi. :D

Mirogamemasta
03-11-2010, 12:41
Eee... to je vec nesto. Samo mi ne ide u glavu kako te cijelo vrijeme nesto zafrkava. Prije je radio samo full automatic, a sad samo semi...
Daj vidi na stranici na kojoj si narucio i pogledaj na kutiji jel pise da li ima full-automatic ili ne.
Sad sam procitao temeljitije, :D napisao si da pise automatic. Mora onda raditi mamicu mu, pa prije je radio...

C
03-11-2010, 13:15
Na stranici piše samo semi, ali kada gledam na YubiTo, isti gun puca i na automatic. Možda su to oni nešto preradili manualno. A prije je pucao automatic, ali s žnjlj plinom. :)
OK, znači valjda podržava samo semi, i onako s automaticom ne bi nikada ni pucao, ali čisto da znam čemu 90, 45 0 stupnjeva. :D
Da ga snimim u radu? :D

C
03-11-2010, 13:36
Evo, snimio sam, traje mrvicu manje od 1 min, i nisam pucao metke, jer nije bilo baba ispred zgrade. :D
http://tinypic.com/r/20i9rhk/7

Pod automatic, vjerojatno se misli na auto-repetiranje sa GBB-om, jer piše automatic GBB, ili tako nešto. :)

Evo test pucanja 1:
http://tinypic.com/r/op8h85/7

I test pucanja 2:
http://tinypic.com/r/255rp0h/7

Ja sam happy. :D
U glavnom, sve je OK. :D

Mirogamemasta
03-11-2010, 22:53
Jos si i torbu dobio uz njega. :pray: Hitman style, hell yeah! :thumbs2:
Ako je u jednom momentu pucao rafale, mislim da bi i dalje trebao, ali tko ce ga znati...
Ionako sa rafalima trosis metke ko lud.

C
04-11-2010, 04:34
Ma znam, ali na webu piše samo semi, tako da vjerojatno ne može rafale derati, osim doli butana gdje okidač stoji na metku pritisnut, pa cijev počne raditi naprijed-nazad. Tu na prvom video na kraju kada pucam, možeš vidjeti da u zadnjem pucnju napravi double-action, jedan pucanj, dva blow backa, to radi kada je plin slab, a butan je totalno slab. :)

Inače, ova sexy torbica je stara 10+ godina. U njoj je u obliku stiropola bilo za umetnuti dva pištolja i dva magazina, tj. kupio sam tada možda za nekih 100 kn sve skupa, a pištolji su bili na repetiranje, plastični, dječiji. Jedan od njih sam preradio da puca zvijerski, stavio sam kamaru jakih opruga, ali ta plastika nije izdržala tako jake pucnjeve.

I sada kada sam dobio ovaj pravi gun, ona dva dječija, plastična sam bacio, skupa s njihovim stiropolom. Pa sam uzeo iz kutije od ovog guna stiropol, bio je nešto veći, krajeve sam mu prepilio da stane u torbu, s obzirom da je to stiropol, krpa je već bila tu, i eto ga, sam sebi sam napravio torbicu. :)

Ta torbica je jednostavno dječija, mada tako ne izgleda, plastična je i iza ima ugravirano "TOY GUN". :rotfl:

A kada budem imao para za koji mjesec ću si uzeti pravu torbu za gun:
http://www.scopeandlaser.com/index.php? ... 3a&lang=en (http://www.scopeandlaser.com/index.php?sp=&p=6&cat2=0&cat1=98&cat0=36&id=1051&cat1=98&cat0=36&new=&more=&s=8dc166af96faec160457bdd4bbc2b03a&lang=en)
Košta nekih 100 KN, i za transport dođe 100 KN (+ carina, total nekih 250 KN), tako da je znači teška i solidno velika, inače većinom je aluminiji.

Mirogamemasta
04-11-2010, 12:40
Da bar moze stati 17-18 znakova. Bilo bi bolje.
Sad moram smisliti sta cu staviti na dogtagove.
https://www.armydogtags.com/a_faq3.php

Sarg, how many lines and letters are available for each tag?

Each tag has 5 lines. Each line can have up to 18 spaces. In order that the text is not covered by the silencers we suggest limiting the spaces to 15-17 spaces per line. If you have 18 spaces on a line, some part of the text will be covered by the silencer.

C
04-11-2010, 14:35
Zašto ne naručiš iz www.dogtag-studio.com/ (http://www.dogtag-studio.com/)S?
Krvnu grupu obavezno stavi. :)

Mirogamemasta
04-11-2010, 22:47
Ma budem definitivno, samo mi je krivo sto nemaju 17-18 znakova kao na ovoj stranici na koju sam naisao.
Fali mi jedna tocka kod adrese, morati cu ih zicati da mi je stave kad budem narucivao plocice.

Adresa:
Set.150.brig.1S (Prokletih 14 znakova, valjda ce mi dopustiti tu jednu tocku vise...)

C
04-11-2010, 23:23
Ma vjerojatno hoće, ali ne znam hoće li biti baš precizno ugravirana, pošto će to trebati manualno. Fora je što na pločicu stane 18 znakova, ali 18 znakova minus ulještenje od stroja, trebaju pričvrstiti pločicu na stroj negdje. :)

Mirogamemasta
04-11-2010, 23:25
Hmm... ovi u americi valjda imaju velike ploce, pa ih poslje samo rezu na velicinu dogtagova.

C
04-11-2010, 23:39
Da, ovi ovdje naručuju već izrezane pločice iz Amerike, pa u njih samo ugraviraju šta želiš. Puno im je jednostavnije, a nama dođe jeftinije.

Edit: Ja sam više za ugraviranje informacija koje će se teško ili gotovo nikako promjeniti, kao što su ime, prezime, datum rođenja i krvna grupa, adresa već ono, mlad si kao ja, pa možda za 15 godina budeš imao svoj stan ili kuću, ili bilo šta, a to je već druga adresa i onda ova na pločici neće biti valjana. :)

Edit 2: Evo samo da javim, gun s 2-3 sec gasa kako inače punim ima snage za ispucati 13 metaka, dok sa full punjenjem (onako, čekaš nekih 10 sec i na osjećaj/zvuk osjetiš da je pun i da više ništa ne ide), onda ima snage za ispucati 29 metaka (od 25+1). ^^ Sada me samo zanima, jeli dobro saržer puniti na full? Ono, puniš ga 10+ sec, tlak u boci od približno 5 bara se izjednači s onim u magazinu, to je full metal, ali da to ne bi puklo meni u ruci? XD

Mirogamemasta
23-11-2010, 12:43
Plocice su mi stigle. Jako sam zadovoljan. Moram ovo preporuciti svojim NOD-ovcima, pa tko bude htio neka si naruci.

C
23-11-2010, 14:58
Drago mi je da ti se sviđa. :)