PDA

Pogledaj cijelu verziju : Are Apple owners selfish elites?



Niko Bellic
21-10-2010, 01:47
vntqun-fhoE

Are Apple owners selfish elites?
http://www.rodneyreynolds.com/content/a ... ish-elites (http://www.rodneyreynolds.com/content/are-apple-owners-selfish-elites)

:pray: :pray: :pray: :pray:

RIDER32
21-10-2010, 02:28
Wedran............................................ ........................................ :D

IGoR_2803
21-10-2010, 11:02
hodate po tankoj žici sa ovom temom...

The Boz
21-10-2010, 11:08
Sve će biti ok dok se:
a) ne pretjera
b) Weky ne vidi temu

Sickmanno1
21-10-2010, 11:41
U vecini slucajeva DA.

Imam dva dobra frenda koji su ludi za Appleovim proizvodima i sa njim raspravljati o necemu je gotovo nemoguce.

Tak da ona fora ima smisla:

Lakse je pregovarati sa teroristom nego sa Mac userom....

Niko Bellic
21-10-2010, 13:49
Ovo je samo bezopasna anketa. Nije uvredljiva za nikoga pošto je anonimnog karaktera. Ukoliko netko i napiše post koji nekoga vrijeđa to treba riješiti sa tom osobom, a ne dirati temu. Ako bi netko ipak bio toliko bezobrazan i zaključao temu, to bi značilo da mu ista smeta i da očito smatra kako je na pitanje iz naslova odgovor da, jer ako smatra da to nije istina, nema mu zašto smetati ova anketa, baš kao ni ova tema.

W3DR4N
21-10-2010, 15:26
Apple je jučer predstavio novi operativni sistem i nova računala. Kad to vidiš, zapitaš se je li konkurencija zapela u devedesetima.

The Boz
21-10-2010, 15:27
wat?

Bartuc
21-10-2010, 15:29
PS: Odgovor na anketu... ne na postove...

Ne nužno... Korisnici MAC kompova/laptopa bome i jesu panjevi sa previše love, ali iPhonea baš i ne pošto je to postao jedan od najjeftinijih Smartphoneova. Za iPod sam podijeljenog mišljenja, a iPad također moraš biti panjina da ubodeš :D

Feanor
21-10-2010, 15:33
Mislim složili smo se već i previše puta, da je PC bolji zbog neograničenosti sustava, a Mac bolji zbog stabiliteta i jednostavnosti. Sad ako su ti windowsi prekomplicirani, a imaš para i želiš glumit facu uzmi Mac-a, ako se želiš zabavit i upotrebljavat malo mozak dok obavljaš ranzorazne funkcije,igraš raznorazne igre,korsistiš se raznoraznim programima uzmi PC

Eh i da...

@Wedran: WAT?

The Boz
21-10-2010, 15:35
Mislim složili smo se već i previše puta, da je PC bolji zbog neograničenosti sustava, a Mac bolji zbog stabiliteta i jednostavnosti.
Nismo se složili. Ako su ti winsi komplicirani... neznam... upucaj se ili kupi plekju.

Kid A
21-10-2010, 15:36
:rotfl:

Feanor
21-10-2010, 15:36
Mislim složili smo se već i previše puta, da je PC bolji zbog neograničenosti sustava, a Mac bolji zbog stabiliteta i jednostavnosti.
Nismo se složili. Ako su ti winsi komplicirani... neznam... upucaj se ili kupi plekju.

Ne mozes poreći da Mac nije jednostavniji od Winsa za koristit...

Bartuc
21-10-2010, 15:37
Mac bolji zbog stabiliteta i jednostavnosti.

Meni je čak ovo loš argument u obranu MAC-a. Kad se bilo kome zadnji put crashao Win7? I što je toliko jednostavno na MAC-u, a da nije jednako jednostavno na PC-u? Snimiš si esencijalne programe i optimiziraš sustav u roku od 2-3 sata, nakon toga se sistem samostalno održava, a sve što radiš je toliko intuitivno da se i noobina snađe u roku par minuta. Neka i je jednostavniji, ali koliko je jednostavniji, nijanse su u pitanju, nebitne nijanse...

Feanor
21-10-2010, 15:39
Zašto sad ja ispadam kao da branim Mac, sustav na kojem sam proveo cijelih 15 minuta, i to dok sam ga frendu cuvao(I onda ga ima samo zato što je DJ, pa mu je jako puno stalo do stabilnosti i brzine.) :D

W3DR4N
21-10-2010, 15:41
Apple je u aluminijsku leguru od 11.6 inča ugurao Core 2 Duo procesor, 2 GB RAMa i odvojenu grafiku. Konkurencija ima prespore i nefunkcionalne netbooke u toj veličini.
Tim više, uspjeli su flash memoriju pretvoriti u režim za operativni sistem, pri čemu je podizanje sustava apsolutno instantno, umjesto loših tvrdih diskova i nerazvijenih SSD-ova.

http://images.techtree.com/ttimages/story/113211_image.jpg


S druge strane, Mac App Storeom, derivatom App Storea za mobilne platforme, na putu su da uspješno riješe problem piratizacije softvera koji uništava industriju.
Lion operativni sistem je godinama ispred sedmice i nefunkcionalnih distribucija Linuxa.

Bartuc
21-10-2010, 15:46
Zašto sad ja ispadam kao da branim Mac

Ja nisam napao tebe :D Već te poopćene argumente u korist MAC-a koji su na razini onih da ATI ima ljepše boje od nVidie ili da je AMD bolji za gaming dok je Intel stabilniji :D

W3DR4N
21-10-2010, 15:50
To za Intel je istina, kao i za stabilnost Mac OS X operativnog sistema.
Ti si naviknuo na Microsoftova ograničenja i zato ti je sedmica super. Jednostavno od nje, nakon godina iskustva, ne tražiš ništa zahtjevno.

Kad na Microsoftovom operativnom sustavu budeš pisao taj post dok se u pozadini prži disk i enkodira video, Windows će se moći nazvati stabilnim i pouzdanim.

bezimeni
21-10-2010, 16:38
Kad na Microsoftovom operativnom sustavu budeš pisao taj post dok se u pozadini prži disk i enkodira video, Windows će se moći nazvati stabilnim i pouzdanim.

Molim ? Ne samo to nego mi sa na dva ekrana vrte istovremeno različite stvari ...dok se na jednom vrti HD film na drugome snimam tv program , pržim i piskaram po forumu + sve drugo što mogu smisliti .O toni podržanih igara koje rade na Windowsima a ne rade na MAC OS-u ne želim ni pričati jer pričamo o KOMATIBILNOIM i SVENAMJENSKIM Windowsima VS nekompatibilnom os-u gotovo u ravnini nekog besplatnog linuksa iz perspektive kućnog korisnika . Super je MAC ako želiš platiti više i pri tome imati nekompatibilnu , ne-multimedijalnu i ne-gemersku mašinu .Uz Mac usere valjda idu po difiltu i konzole .

The Boz
21-10-2010, 16:42
Pržio sam dok sam igrao Crysis a u pozadini se vrtili Sins of a Solar Empire.
Weky opet nezna što priča. Jel i moj laptop prespor i nefunkcionalan? Mislim, ako na trenutak ignoriramo činjenicu da je tvoj spomenuti laptop "vrijedan" dvanaest tisuća kuna (da, weky, nisi jedini koji prima Apple newsletter).

cham3leon
21-10-2010, 16:49
Otkad je Linux nefunkcionalan? Jest da nije baš za prosječnog korisnika, ali se radi o iznimno stabilnom i prilagodljivom sustavu. Da ne spominjem male hardverske zahtjeve. Mac je možda sve to, ali je i do 17.000 kuna skuplji.

Vjerojatno ću kupiti iPod touch negdje za Božić. Kad razmislim o svemu, više mi se isplati to nego imati smartphone uz/umjesto postojećeg moba. Neki su alergični na držanje više uređaja po džepovima kad jedan smartphone ima sve funkcije koje možeš poželjeti, nisam ni ja daleko, ali ne želim nositi uređaj od 2-3 ili više tisuća kuna sa sobom na nogomet ili neki party u nekoj random štali sa podovima ljepljivim od pive samo da bih mogao pozvati ili primiti poziv kad zatreba. Plus, alergičan sam na mobitele koji traže punjenje svaki dan. Ja ga često potpuno zaboravim tokom dana, pa bi sigurno kod mene jedan noviji smartphone uglavnom bio prazan. Usto, cijena iPod toucha, čak i nove generacije je sasvim prihvatljiva. Moćan džepni uređaj za cca. 2000 kuna. Jeftinije od smartphoneova i bez ugovora ili bilo čega.
Mac računala s druge strane mi djeluju jako precijenjeno. U redu bi bilo dati 7000 kuna (to studenti imaju popust ja mislim) za jedan macbook, ali kome treba računalo od 10, 15 ili 17 soma kuna? Na svakom iole dobrom osobnom računalu možeš obrađivati slike, raditi u Autocadu/Catiji ili slično, na Macu je to možda fluidnije i brže & shit, ali je li zbilja vrijedno da to platiš 5000 kuna?

The Boz
21-10-2010, 16:57
Mac računala s druge strane mi djeluju jako precijenjeno. U redu bi bilo dati 7000 kuna (to studenti imaju popust ja mislim) za jedan macbook, ali kome treba računalo od 10, 15 ili 17 soma kuna? Na svakom iole dobrom osobnom računalu možeš obrađivati slike, raditi u Autocadu/Catiji ili slično, na Macu je to možda fluidnije i brže & shit, ali je li zbilja vrijedno da to platiš 5000 kuna?
Nije, to je upravo priča koju upravo prodaju. Radio sam na Macovima u svačemu, morao sam zbog faksa. Nikad više.

bezimeni
21-10-2010, 17:08
SJest da nije baš za prosječnog korisnika

Upravo sam o takvim korisnicima pričao .

RIDER32
21-10-2010, 17:22
S druge strane, Mac App Storeom, derivatom App Storea za mobilne platforme, na putu su da uspješno riješe problem piratizacije softvera koji uništava industriju.
:pray:
Negdje sam čuo za Unlock i Jailbreak... neznam šta je to al ako te zanima onda googlaj, bingaj... šta got te volja. Na Macu je to barem lako.
Da krenem od cijene različitih softwarea, pa do teškog kompliciranja prilikom instalacije itditd... I onda još platim...
Uostalom vec se kolko puta raspravilo koliko piraterija zapravo uništava industriju softwarea.

Niko Bellic
21-10-2010, 17:40
Samo 18 ljudi je glasalo? Očito je veliki problem kliknuti mišem. Mislio sam da bar o ovoj temi svako ima svoje mišljenje... :(

hansi
21-10-2010, 17:41
Kad na Microsoftovom operativnom sustavu budeš pisao taj post dok se u pozadini prži disk i enkodira video, Windows će se moći nazvati stabilnim i pouzdanim.

Molim ? Ne samo to nego mi sa na dva ekrana vrte istovremeno različite stvari ...dok se na jednom vrti HD film na drugome snimam tv program , pržim i piskaram po forumu + sve drugo što mogu smisliti .O toni podržanih igara koje rade na Windowsima a ne rade na MAC OS-u ne želim ni pričati jer pričamo o KOMATIBILNOIM i SVENAMJENSKIM Windowsima VS nekompatibilnom os-u gotovo u ravnini nekog besplatnog linuksa iz perspektive kućnog korisnika . Super je MAC ako želiš platiti više i pri tome imati nekompatibilnu , ne-multimedijalnu i ne-gemersku mašinu .Uz Mac usere valjda idu po difiltu i konzole .
daj o cemu ti pricas, konzole su ne-multimedijalne, ne-gamerske i nekompatibilne? jel ima granica tvom retardiranom pc fanboyizmu bez ikakvih valjanih argumenata?

The Boz
21-10-2010, 17:43
Kakve konzole? Lik priča o Macu...

bezimeni
21-10-2010, 17:45
Sjel ima granica tvom retardiranom pc fanboyizmu bez ikakvih valjanih argumenata?


Nema 8) . I nisam pričao o retardiranim konzolama .

Bartuc
21-10-2010, 17:50
Jedino što valja od MAC-a je Čobanac, tko nije probao neka ode do Dugava :pray: Ako meni ne vjerujete, pitajte Pingua :D

Razzarach
21-10-2010, 17:53
Meni izbaci neki error u anketi. svakoj.

hansi
21-10-2010, 17:54
Kakve konzole? Lik priča o Macu...
kraj njegovog posta i opcenito njegovi postovi o konzolama

Xero
21-10-2010, 17:56
Meni izbaci neki error u anketi. svakoj.
Izgleda da je forum tvoj mišljenje procjenio nepotrebnim.

Niko Bellic
21-10-2010, 17:58
Meni izbaci neki error u anketi. svakoj.
Izgleda da je forum tvoj mišljenje procjenio nepotrebnim.http://api.ning.com/files/sN*r9Sl9hEat6UZOoVhIT4na6*6XayhobpbKuwbSP9UeQrHnBH zcSlqjlyR5DgvdJrW6WAx0xxLELHdgiTYS8pUjs*kyqeSV/smiley_lol.gif

bezimeni
21-10-2010, 18:00
Kakve konzole? Lik priča o Macu...
kraj njegovog posta i opcenito njegovi postovi o konzolama


Znači tebi treba nacrtati :( .


Uz Mac usere valjda idu po difiltu i konzole .

Konzole su spomenute u kontekstu kao potrebne jer je MAC ne-gamerski stroj .Sad jasnije ?

Da ti dodatno pojednostavim .Za kućnog korisnika koji ima MAC mora imati i neku konzolu kako bi uživao u gamingu .

Da li ti je sada malo jasnije što sam mislio ?

hansi
21-10-2010, 18:14
aha, super, samo što si to mogao i ranije objasniti

Sonic_Moronic
21-10-2010, 18:20
http://www.waitakere.govt.nz/whahap/itc/images-summerslamz/2007/Skater-3.jpg

Bok, ja sam Ivan, skejter sam i koristim Mac! :thumbs2:

Kad se iskejtam po gradu sa svojim prijateljima, volim ih pozvati kod mene da pregledavamo fotke koje smo uzeli putem! Na sreću, to možemo raditi sa jednostavnim Macovim sučeljem koji podrazumijeva da korisnik ne radi beskorisne operacije poput korištenja mozga pri upravljanju, pozivanja help funkcije ili klikanja desnom tipkom miša. Ja nisam geek i ne želim se tako osjećati, zato mi Mac ulazi u susret!

bezimeni
21-10-2010, 18:21
aha, super, samo što si to mogao i ranije objasniti


Mislim da drugi nisu imali problema sa razumijevanjem .A ti drugi puta zadrži za sebe mišljenje o tome da li je moj stav o nečemu retardiranSili nije .Takav vokabular te čini balavijim nego što jesi .

hansi
21-10-2010, 18:23
aha, super, samo što si to mogao i ranije objasniti


Mislim da drugi nisu imali problema sa razumijevanjem .A ti drugi puta zadrži za sebe mišljenje o tome da li je moj stav o nečemu retardiranSili nije .Takav vokabular te čini balavijim nego što jesi .
da, sigurno su svi razumjeli što si htio reći
i rofl, ne govorim o tvom stavu nego o tvom fanboyizmu, flameanju svega što se imalo tiče konzola i toga da svaki post moraš upotrijebit "konzolaški", "konzolaško".

Xero
21-10-2010, 18:26
http://www.waitakere.govt.nz/whahap/itc/images-summerslamz/2007/Skater-3.jpg

Bok, ja sam Ivan, skejter sam i koristim Mac! :thumbs2:

Kad se iskejtam po gradu sa svojim prijateljima, volim ih pozvati kod mene da pregledavamo fotke koje smo uzeli putem! Na sreću, to možemo raditi sa jednostavnim Macovim sučeljem koji podrazumijeva da korisnik ne radi beskorisne operacije poput korištenja mozga pri upravljanju, pozivanja help funkcije ili klikanja desnom tipkom miša. Ja nisam geek i ne želim se tako osjećati, zato mi Mac ulazi u susret!
Skejteri jedini oblik život lošiji od apple fanbojza.

bezimeni
21-10-2010, 18:28
da, sigurno su svi razumjeli što si htio reći
i rofl, ne govorim o tvom stavu nego o tvom fanboyizmu, flameanju svega što se imalo tiče konzola i toga da svaki post moraš upotrijebit "konzolaški", "konzolaško".

Na koji fanboyizam misliš? Na onaj kada sam imao PS 1 ili PS2 .I zašto pretvaraš temu o MAC-u u besmislenu raspravu o konzolitisu , kozolaškim konzolašima i retrdiranim kozolama ?

Xero
21-10-2010, 18:42
Bezimeni volim te hoćeš ostavit ženu zbog mene? I ja sam pc fanboj i volim Stalkera.

bezimeni
21-10-2010, 18:46
Moram si razmisliti .Jel kuhaš dobro ?

Xero
21-10-2010, 18:48
Znam napravit frape i zgodniji sam od rejnđerove mame.

pimp
21-10-2010, 18:49
neznam sta nije jasno u bezimenovom postu?
pa najnormalnije se kuži ovo što vam je morao naknadno objašnjavati

btw tema je glupa i bas nema nekog smisla, to kao da nekome tko si kupi ferarija kažete da je "selfish elite" jer je taj novac mogao dati u dobrotvorne svrhe, a isto tako u ferari stanu 2 osobe, puno troši, baš i nemoš svugdje dospijeti s njim itd itd...

tko voli nek izvoli igor vori

bezimeni
21-10-2010, 18:52
Gle , ak imaš ferari imaš i dugonoge komade .Kada bi se komadi palili na MAC-ove onda bi ga svi kupovali te bi ova rasprava bila bespotrebna.

Xero
21-10-2010, 18:54
Tako je! Svi znaju da se dugonogi komadi pale na PC kučišta 8)

Niko Bellic
21-10-2010, 19:01
Šta ste vi toliko opsjednuti dugim nogama? :o

Bartuc
21-10-2010, 19:04
Šta ste vi toliko opsjednuti dugim nogama? :o

Da fakat, tak i onak se one razmaknu na stranu.

cham3leon
21-10-2010, 19:05
Ali nije tema o tome da Mac korisnici daju pare bezveze ili nešto nego o tome da se većina njih smatra pametnijima ili nešto jer imaju mekintoš i sve što nije od Applea im ne valja.

Niko Bellic
21-10-2010, 19:06
Očito su ljudi lijeni pogledati uvodni video. Rođo Rodney Reynolds je sve lipo objasnija i nima se tu šta ne znati...

IGoR_2803
22-10-2010, 07:33
isusati, na ovome forumu je uvijek zabavno... :) :pray:

System
22-10-2010, 09:01
http://img9.imageshack.us/img9/8194/1287731078873.jpg

Kid A
22-10-2010, 09:12
Ima ono gdje je neko na jednom forumu photoshopirao nest', kao Appleov punjac baterija koji je top of the class, svasta nesto i najbolje od svega-battery operated je :D
I zalosno kad vidis koliko se jadnika pomamilo za tim. Svi u fazonu OMG GDJE MOGU URADITI PREORDER OMG!!!!

cham3leon
22-10-2010, 18:06
Otkad je Linux nefunkcionalan? Jest da nije baš za prosječnog korisnika, ali se radi o iznimno stabilnom i prilagodljivom sustavu. Da ne spominjem male hardverske zahtjeve. Mac je možda sve to, ali je i do 17.000 kuna skuplji.

I sada ja ovo poboldano moram povući. Danas sam instalirao Ubuntu 10.10 koji ima Software manager u kojem možeš vidjeti sav dostupan softver za Ubuntu i on ti ga sam skine i instalira što je ruku na srce još jednostavnije od Windowsa. Za neke naprednije modifikacije moraš se ipak bolje razumjeti u linux, ali za nekakvu osnovnu uporabu može ga koristiti svatko.
Zbog prirode softvera za Linux koji se uglavnom sastoji od open-source aplikacija koje znaju biti nekvalitetne, te nedostupnosti poznatijih profesionalnih aplikacija, Linux, pa tako i Ubuntu sigurno nije neka platforma za editiranje slike ili videa, ali mislim da za sve ostalo može itekako dobro poslužiti. Da ne spominjem uber kul mogućnost prikazivanja i rotiranja desktopa kao 3D kocke i vizualnih efekata sa prozorima :pray: Aero se može sakrit.

Čak i ako ima svoje boljke, besplatan je, pa ga ti uspoređuj sa drugim OS-ovima.

Xero
22-10-2010, 18:10
Meni su svi besplatni...

osvetnik_sch3l3
22-10-2010, 18:36
Meni su svi besplatni...

gdje radis ? :D

Xero
22-10-2010, 18:43
U rudniku.

Kostolomac
23-10-2010, 13:15
Meni izbaci neki error u anketi. svakoj.
Promijeni temu foruma, meni je pomoglo. Trenutno sam na Arrow i sve radi.

Rang€r
24-10-2010, 09:53
zašto se ovdje spominje moja mama?

Niko Bellic
24-10-2010, 13:33
Di to? :eyebrows: