PDA

Pogledaj cijelu verziju : Once Brothers



Kid A
18-10-2010, 21:27
Necu nista da pricam, samo pogledajte kad nadjete vremena
3hOst_NExGI

Da_killah
18-10-2010, 21:32
bar reci jel dobro, mislio sam već pogledat, al nikako da nađem vremena

Kid A
18-10-2010, 21:38
Ma nemam rijeci, pogledaj samo komentare na youtubeu. Inace, tko me zna, zna da sam operisan od sporta totalno ali ovo je nesto sasvim drugo. Evo neki quote opis cisto da se okvirno zna o cemu se radi:

Dokumentarni film Once Brothers " Nekad braća" priča o velikom prijateljstvu košarkaša Vlade Divca i Dražena Petrovića. Film prikazuje veliko prijateljstvo ovih košarkaša koji su 1990. godine osvojili naslov svjetskog prvaka, zatim otišli u NBA ligu, a potom i raskinuli sve veze početkom Domovinskog rata. Prilike za pomidrbu nikad nije ni bilo zbog prerane smrti Dražena Petrovića. Vlade Divac je rekao: Godinama se prijateljstvo gradi, a uništi se u sekundi.Početkom veljače se snimalo i u Zagrebu, tad je Divac položio cvijeće na grobove Dražena Petrovića i Kreše Ćosića.

Niko Bellic
18-10-2010, 21:50
Hvala ti za ovo. Htio sam to pogledati već duže vrijeme. :thumbs2:

skitkid
18-10-2010, 22:02
gledal neki dan super je. :)

*najjači je onaj lik u zegešu kad prođe pored divca i pita u kameru "KE TO DIVAC? ČETNIK!". đš! :hangin: :D

Nee Joe
27-03-2011, 22:45
http://1.bp.blogspot.com/_0BHs_R7H_Dg/TKlDq0NeO2I/AAAAAAAAFn0/c7X-XRthteE/s1600/OnceBrothers.jpg
Dokumentarac o prijateljstvu Vlade Divca i pokojnog Dražena Petrovića, od njihova početka sve do vrhunca i "završetka" prijateljstva i Draženove smrti. Upravo sam ga pogledao na RTL-u i moram priznati da sam pun dojmova, ali i da su mi neke stvari sad puno jasnije. Koji je vaš dojam o filmu? Samo da naglasim, ne želim nikakve međunacionalne polemike i rasprave ovdje započinjati jer vjerujem da je i sam film pokazao da ih je prepun kurac danas, ovdje se čisto radi o filmu i njihovom prijateljstvu i uspjesima.

bezimeni
27-03-2011, 22:50
Film je jako emotivan .Obožavao sam Dražena .Nije ušao u srž problema i ima netočnih dijelova ali u globalu je posveta jednoj generaciji koja se više nikada neće ponoviti .Također je posveta najboljem europskom košarkašu svih vremena .Glupa smrt da ne može biti gluplja .

Nee Joe
27-03-2011, 22:53
Ne samo njegova smrt, nego i smrt onog što su on i Vlade, ali i ostali dečki (da ne spominjem mnoge druge ljude tad) imali...... I sve zbog kretenizma, što god drugi rekli, ali zaista kretenizma.... Odmah sam se sjetio Wikijeve rečenice u kojoj je usporedio tadašnju europsku košarku sa današnjom "gnjilom" svjetskom košarkom i tek sad uviđam koliko je u pravu.... I ne samo košarka, nego i život...... Uistinu emotivan film, čak sam i suzu tu i tamo pustio....

Electromaster
27-03-2011, 22:56
Merđaj teme Karabaš, možda si ti ovu prvi otvorio, al ona ima bolji OP. Ti si samo jubito filmek nabacio, mamlaze lijeni.

Nee Joe
27-03-2011, 22:58
Merđaj teme Karabaš, možda si ti ovu prvi otvorio, al ona ima bolji OP. Ti si samo jubito filmek nabacio, mamlaze lijeni.

Lul :D.... Sry Karabatak, nisam searchao taj naziv, ali ugl, napravi što je Predo rekao :D

bezimeni
27-03-2011, 22:58
Priča jednog od legendi koji nije dobio priliku u filmu .

http://www.tportal.hr/sport/kosarka/115 ... Divca.html (http://www.tportal.hr/sport/kosarka/115708/Vrankovic-Drazen-je-jos-1991-otpisao-Divca.html)

'Već i prije te utakmice Dražen i Divac nisu komunicirali. U jednom dvoboju s Divcem Dražen je pao na pod očekujući prekršaj, a Divac je potom prišao i prignječio ga nogom! Dražen je u odnosima s ljudima znao puno istrpjeti, ali kada bi jednom nekog prekrižio, onda je to bio kraj.'

Kid A
27-03-2011, 23:00
Mamlaz ti je u gacama!

Nee Joe
27-03-2011, 23:00
Priča jednog od legendi koji nije dobio priliku u filmu .

http://www.tportal.hr/sport/kosarka/115 ... Divca.html (http://www.tportal.hr/sport/kosarka/115708/Vrankovic-Drazen-je-jos-1991-otpisao-Divca.html)

'Već i prije te utakmice Dražen i Divac nisu komunicirali. U jednom dvoboju s Divcem Dražen je pao na pod očekujući prekršaj, a Divac je potom prišao i prignječio ga nogom! Dražen je u odnosima s ljudima znao puno istrpjeti, ali kada bi jednom nekog prekrižio, onda je to bio kraj.'

Rekla-kazala u članku, nepotrebno i glupo.....

bezimeni
27-03-2011, 23:02
Čovjek je samo rekao svoju istinu ...jednako kao i Divac .

Kid A
27-03-2011, 23:05
Evo spojio sam valjda nisam nesto zajebo

Nee Joe
27-03-2011, 23:06
Čovjek je samo rekao svoju istinu ...jednako kao i Divac .

Upravo tako- svoju. Svatko ima svoju istinu. Očito je samo jedno- da ono što su oni imali danas većina nemaju, i da su obojica podjednako krivi za to.

@xara, sve super :thumbs2:

bezimeni
27-03-2011, 23:17
Za takav zaključak trebao bi biti direktno uključen u događaje .Tko je kriv i koliko je tko kriv znaju samo rijetki .Vranković je tek sada , nakon skoro dvadeset godina progovorio .Čovjek je prijateljovao sa Draženom više nego Divac i znaju se puno duže .Svatko neka odabere kome će vjerovati .

Ali da je film odličan i da me podsjetio na dane kada sam uživao u košarci , definitivno je.Ameri znaju posao.

W1k1n6
28-03-2011, 00:15
Evo i ja sam pogledao film večeras. Što se tiče prisjećanja na Dražena i na ta vremena kad je Juga razvaljivala u košarci sve živo, pogotovo to zadnje svjetsko prvenstvo kad su oprali Amere s deset razlike u polufinalu, te Ruse s jedno 25 u finalu, doista je bilo lijepo sve to vidjeti. No problem s filmom je po meni što je film rađen za američku publiku a ne našu, pa je stoga masu toga banalizirano, uključujući i ratna zbivanja. Uz to, film je neki Divčev osobni pogled na ta vremena.

Nakon filma su bili zanimljivi komentari, među kojima mi se najrealniji čine oni od Franje Arapovića koji je rekao kako bacanje hrvatske zastave od strane Divca na svjetskom prvenstvu uopće nije bilo razlog da Dražen prekine kontakte s njim, već se to desilo kasnije, nakon bombardiranja Draženovog rodnog grada Šibenika i nekih komentara Divca u medijima u vezi rata u Hrvatskoj. Dalje neću više ništa komentirati, jer bi nas to odvelo u nepotrebna politiziranja, no samo ću reći kako hrvatski tenk nikada nije pucao po Beogradu, Nišu ili Novom Sadu, za razliku od njihovih u našim gradovima. Da se razumijemo, to naravno ne opravdava zločine koji su počinjeni i s hrvatske (i bošnjačke) strane, ali postoji određena generalna faktografija zbivanja zbog kojih se čitava međunarodna zajednica tada okrenula podršci Hrvatima i Muslimanima, no to bi bilo teško objasniti američkoj javnosti, pogotovo ne s Divcem u ulozi koautora filma.

U svakom slučaju uživao sam u snimkama s utakmica, kad vidite bravuroznu igru te ekipe, Dražena, Kukija, Divca, Dine, Žarka, Stojka, doista postanete svjesni kakva je to generacija bila i mislim da se toliko fantastičnih igrača u jednoj generaciji više nikada neće naći na ovim prostorima.

Nee Joe
28-03-2011, 00:50
Slažem se sa svrstavanjem činjenica, jer naravno, treba znati šta je bilo i ne to nijekati, bilo to sa srpske ili hrvatske strane. U rat neću ulaziti kao u raspravu- rodio sam se kad je vrhunac njega već prošao, niti išta konkretno znam o njemu niti ću išta znati, samo ono što mi otac branitelj govori. Što se tiče Vlade i Dražena, apsolutno mi je nebitno tko je što skrivio i tko je "započeo". Činjenica je da su imali veliko prijateljstvo i fantastičnu karijeru kojoj danas zavide mnogi NBA košarkaši, a Divčev odnos sa M. Johnsonom, Jordanom i ostalima, te govori Aingea, Drexlera, Johnsona, Jordana i ostalih o Petroviću dokazuju kakav su oni talent (bili) i što su oni postigli u životu. Kad je njihovo prijateljstvo umrlo, i kad se tadašnja ekipa raspala, tada je (bar po meni) europska košarka umrla, a teško će ju išta drugo oživiti.

bezimeni
28-03-2011, 06:50
Što se tog prijateljstva tiče...ne tvrdim da ga nije bilo ali ja ga ( barem iz medija ) iz tog vremena uopće ne pamtim .Tada se najviše pisalo o Draženovom prijateljstvu sa Vrankovićem .Zagrljaje i poljupce koje možemo vidjeti na filmu nisu ništa neobično za igrače iz iste momčadi .

Nee Joe
28-03-2011, 11:46
Što se tog prijateljstva tiče...ne tvrdim da ga nije bilo ali ja ga ( barem iz medija ) iz tog vremena uopće ne pamtim .Tada se najviše pisalo o Draženovom prijateljstvu sa Vrankovićem .Zagrljaje i poljupce koje možemo vidjeti na filmu nisu ništa neobično za igrače iz iste momčadi .

O tom potom, vjerujem da pravo prijateljstvo nije uvjetovano pokazivanjem u medijima, sama emisija pokazuje njihove međusobne izjave jedni o drugima.....