PDA

Pogledaj cijelu verziju : Razvoj igara - Na pocetku...



kemal
17-10-2010, 18:51
Novi sam na forumu, pa pre svega zelim da pozdravim sve clanove!

Vec neko vreme sam u dilemi, pa sam cesljajuci po internetu naisao na ovaj forum. Mislim da ovde mogu pronaci odgovore na neka pitanja.
Student sam elektrotehnike i racunarstva. Vec 5+ godina se ozbiljno bavim razvojem softvera (poceo sam jos u srednjoj skoli). Programski jezici koje najbolje poznajem (mogu reci advanced knowledge) su C++, C# i Java. Nedavno sam poceo praviti jednostavnu, staticnu igru (Boggle) u WPF-u, i uzivao sam dok sam to radio. Onda sam poceo razmisljati o tome da se malo pocnem baviti i razvojem igara... naravno, poceo bih sa nekim jednostavnijim 2d igrama, da se ne bih zadrzao na ovoj staticnoj, pa onda bih video kako mi to ide.

Interesuje me, uzevsi u obzir dosadasnje znanje (i napredne vestine programiranja u gore navedenim jezicima) kojim putem bi trebalo krenuti dalje, da bih "zagrizao" razvoj igara? Da li odabrati OpenGL, DirectX, citao sam nesto o XNA Game Studio, ...?

Bilo bi dobro ako bi neko od forumasa mogao da me posavetuje i eventualno da smernice za dalje.

The Boz
17-10-2010, 18:55
Moddaj nešto na Unreal 3 engineu.

Elite PimP
18-10-2010, 15:22
pa ako več znaš puno o c++ i misliš bit u game industriji onda definitivno directx

CoreDuoQuad
23-10-2010, 23:07
I ja mislim da je directx ono sto trebas.. directx ima najsvjetliju buducnost od svih prog. tog tipa.. ako vec imas neke radove koje zelis podijeliti sa publikom, molim te stavi ih ovdje.. Svaka ti cast na trudu! pozzz